Steelant-mavo speelt musical 'Gemeente kan bij ons bestuurszetel krijgen' TERNEUZENPRESENTEERT JAARSTUKKEN Tijdelijke radarpost op Terneuzense pier Nieuwe voor brai in Schoo Franse bejaarden te gast in Sas van Gent woningbouwvereniging terneuzen: Clubkampioenschappen van Sasse tafeltennisers plan gemeeni voorstel b en VAN ZEELAND 'Schoolbankjes' sterkste op scholentoernooi TERNEUZEN - De woningbouwvereniging Terneuzen moet het groot onderhoud, dat eigenlijk in de komende vijf jaar had moeten plaatsvinden, uitsmeren over een langere pe riode. Leegstand „DE FIJNPROEVER" J eugdtoernooi RIA Westdorpe Verlies politierapport Sasse school in Klassewerk OOSTBURG - De Schoc wordt in de toekomst b« het verkeer. Tegelijkertij daardoor minder druk. Westdorpe Terneuzen neelemans Nieuwe chef voorlichting van provincie ZATERDAG 18 ME11985 T16 PAGINA ZEELAND Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Als het aan het bestuur van de woning bouwvereniging Terneuzen zou liggen, kreeg ook de ge meente een bestuurszetel aan geboden, „Wij hebben daar geen bezwaar tegen, maar we hebben van het ministerie te horen gekregen dat een derge lijke bepaling in de statuten niet zou worden goedgekeurd. En wat moet je dan nog al dus gisteren bestuurslid Van Damme. Hij reageerde daarmee op de oproep van Terneuzens wethouder drs. A. Doorduyn (de geestelijke vader van een brief van B en W over deze kwestie) om wel ruimte ma ken voor een gemeentelijk vertegenwoordiger in het be stuur. „Het is onbegrijpelijk dat de gemeente de zwarte piet aan ons wil geven. Jammer dat Doorduyn niet eens infor meert bij het ministerie. Dan zou hij ongetwijfeld hetzelfde te horen krijgen: het mag niet." Het bestuur wijst er verder op dat in de nieuwe statuten, voorbereid door een speciale commissie en komende dins dag agendapunt tijdens de al gemeen ledenvergadering, ruimte is voor 'externe des kundigen' in het bestuur. De zetels zijn niet alleen gereser veerd voor leden/huurders. Ook belangstellenden mogen lid en dus bestuurslid worden, al moet volgens de nieuwe voorschriften hun aandeel be perkt blijven tot 10 procent. De nieuwe statuten maken ook de installatie van een le denraad mogelijk, een belang rijke verbetering volgens het door felle oppositie bedreigde bestuur. „Daardoor krijgt het bestuur meer inzicht in wat er leeft onder de leden en anders om. Het is bovendien een aan loop voor nieuwe bestuursle den. Die hoeven dan niet hele maal onvoorbereid te begin nen," aldus Van Damme. Aangezien ze vinden in de afgelopen jaren 'goed werk te hebben geleverd' zien bestuur en directeur de komende le denvergadering met vertrou wen tegemoet, dit ondanks de moties van wantrouwen die op hen liggen te wachten. Direc teur H. Engelsma benadrukt dat 'direktie en bestuur zeer sociaal bezig zijn' en wijst ook op het voorbije jaar: „On danks een enkele rimpel was 1984 voor de woningbouwver eniging een goed jaar." Bouwvereniging: Groot onderhoud duurt langer Van onze volley ba Imedewerker SAS VAN GENT - De School- bankjes, MTS/MEAO en Olro Zelzate zijn de winnaars ge worden van het tweede scho- lentoernooi, dat op Hemel vaartsdag in sporthal de Vlaanderen te Sas van Gent werd gehouden. In de gemengde poule trok het team van de 'Schoolbank- jes' aan het langste eind. Vorig jaar won deze school ook al. De eindstanden in de verschil lende groepen zijn als volgt: ge mengd: 1. Schoolbanlqes, 2. CPC 2, 3. Volleyfriegels, 4. De Sprong, 5. CPC 1, 6. Petrus Michaelschool, 7. Belgisch Onderwijs Team (Brug ge), 8. Duet 1,9. Duet 2,10. Schelde- school Terneuzen. Dames recrea tief en competitie: 1. Bernardus (Clinge), 2. De Stelle, 3. Jeroen, 4. Renique, 5. De Werf. Heren recrea tief: 1. MTS/MEAO, 2. Jeroen, 3. Bernardus, 4. Scheldeschool, 4. De Wilde Vangst. Heren comp.: 1. Olro Zelzate, 2. Bernardus, 3. De Stelle, 4. De Sterre, 5. YVC, 6. Even Kij ken. Van een onzer verslaggevers Er is gewoon niet genoeg geld om tot en met 1989 alle plannen uit te voeren, zo bleek gisteren tijdens de pre sentatie van de jaarverslagen van de vereniging. Leerlingen van De Steelant bezig tijdens een repetitie. Van onze correspondent TERNEUZEN - De rk mavo De Steelant uit Terneuzen is druk bezig met de repetities voor de musical 'Adieu Pa ris' die op 23 mei opgevoerd wordt voor ouders en leer lingen in het Zuidlandthea- ter. Aan de musical werken zo'n honderd leerlingen mee. Het stuk is geschreven door Benny Vreden en duurt an derhalf uur. Regisseur T. Baert: „Als een schooljongen een eerste prijs behaalt met een opstel over Parijs, gaat de hele klas op schoolreis naar de Franse hoofdstad. Daar bezoekt men allerlei bezienswaar digheden. Onder een kopie van de Sacre Coeur - een decor van 7 bij 10 meter - brengen de jongelui de laat ste avond door op Montmar- tre. Daar ontmoeten zij on der meer een clochard, mo- dinettes en een modekoning. Ook gaan ze terug in de tijd, waar ze Madame de Pompa dour en Napoleon terug zien". In de musical wisselen Franse en Nederlandse lied jes elkaar af. De hoofdrol spelers zijn Erik Riemens, Rudie Gysels, Rudie ten Hoor, Wendy van de Vijver, Robbie Roose en Robbie de Kerf. Het is voor de eerste keer, dat De Steelant voor - foto de stem cor j. de boer een opvoering gebruik maakt van het Zuidlandthe- ter. Vóór de pauze brengen de leeringen een bont program ma. De avond wordt ge opend met een lied door de leraren. Hierna volgt jazz- ballet, playback en toneel. Ook wordt een modeshow gegeven anno 2050. Een per siflage maakt het bonte pro gramma compleet. De op voering begint om half acht. (vervolg van pagina Zeeland 1) JAC-TcmClIZCll HET rijksgeld voor verster king van het JAC-Terneuzen ztu moeten komen uit de pot •aanvullend beleid jeugdhulp verlening', waarmee het mi nisterie de pijn van bezuini gingen op de jeugdtehuizen wat probeert te verzachten. Uit deze pot is volgend jaar voor Zeeland 330.000 gulden beschikbaar. Het leeuwendeel daarvan (225.000 gulden) zou gebruikt moeten worden voor de oprichting van een dagcen trum voor schoolgaande jeugd in Terneuzen. De commissie sprak zich daar vorig jaar al positief over uit. Buiten Wal cheren ontbreekt in Zeeland een dergelijke voorziening. Ook in Goes bestaan plannen voor zo'n dagcentrum, maar daar moet men, zo vindt de commissie, nog maar even ge duld hebben. Gezien het ge brek aan voorzieningen in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft deze regio voorrang. De commissie wil verder dat 45.000 gulden wordt gestoken in het op peil houden van het aantal beroepskrachten bij de Stichting Jeugd Onder Dak. Men kan er een 'halve' be roepskracht mee aan het werk houden. Tenslotte wil men 15.000 gulden toebedelen aan de Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, voorlopig alleen in 1986. De voorziening, onderge bracht bij de Telefonische Hulpdienst Zeeland, zou hier mee in staat worden gesteld om een experimenteerperiode van twee jaar vol te maken. Mocht de gemeente Terneu zen niet bereid zijn mee te werken aan versterking van het JAC dan wil men de be trokken 45.000 gulden voor an dere voorzieningen gebruiken: 35.000 gulden voor het op peil houden van de personeelsfor matie van Jeugd Onder Dak en 10.000 gulden voor uitbrei ding van de project zelfstandig wonen van de Stichting On derdak. Een tiental projecten is verder op de wachtlijst ge plaatst (ADVERTENTIE) Volgens de meerjarenbegro ting zou ruim negen miljoen gulden nodig zijn, maar daar van komt maar ruim de helft beschikbaar, als tenminste het Waarborgfonds de binnen een maand verwachte medewer king geeft. Geeft de vereni ging meer uit, dan werkt men zich financieel in ieder geval in de nesten. Het gewone on derhoud in dezelfde periode is minder problematisch. Daar voor is 14,5 miljoen gulden no dig, wat ook op tafel gebracht wordt. Nieuwbouw en renovatie staan helemaal los van deze cijfers. Voor renovatie trekt de vereniging in de komende vijf jaar 8,6 miljoen gulden uit. Het rijk en de huurders draaien op voor de helft van de kosten, de andere helft komt voor reke ning van de woningbouwvere niging. Met nieuwbouwplannen zet de vereniging het voorzichtige beleid van de afgelopen jaren voort. Er is feitelijk alleen sprake van nieuwbouw in of bij de binnenstad. In de plan nen Westkant en Vlooswijk staan voor de tweede helft van dit jaar nog 66 nieuwe wonin gen op het programma. Het volgende grote project is -ein delijk- nieuwbouw op het Ja va, maar de bouwvereniging heeft van de gemeente te ver staan gekregen dat men daar mee pas in 1987 zal kunnen be ginnen. ca RESTAURANT HEDEN SPECIALITEIT ASPERGES OP LIMBURGSE WIJZE BEREID Visserslaan 1, Philippine Tel. 01159-313 Van onze sportmedewerker WESTDORPE - De jeugdcom missie van de voetbalvereni ging RIA houdt vandaag en morgen voetbaltoernooien voor jeugdteams. Zaterdaga- morgen om half tien starten de mini-pupillen. Hieraan wordt deelgenomen door RIA, Phi lippine, IJzendijke, Biervliet en Oostburg. Aan het toernooi voor D- pupillen, die eveneens om half tien beginnen, doen teams mee van RIA, Oostburg, Hontenis- se, HW'24 en Robur. Om één uur 's middags beginnen de E- pupillen met teams van RIA, Robur, Philippine, Oostburg en Groede. Bij de C-junioren spelen RIA, Hontenisse, Hoek, Oostburg, Robur en HVV'24. Zondagmiddag om twaalf uur start het toernooi voor B- junioren met teams van RIA, Corn Boys, Robur, Oostburg en Hontenisse. Zondagmorgen spelen de A-junioren met deelname van RIA, HW'24, Corn Boys, RCS, Robur en Middelburg. Het totale bezit van de Ter- neuzense club bedraagt nu 3607 huizen en 523 garages, waarvan de boekwaarde 132 miljoen en de verzekerde waarde (voor herbouw) 365 miljoen gulden is. Een oneven redig groot aantal (een derde) bestaat uit flats, wat meteen het leegstandprobleem ver klaart. Er staan nu zo'n 130 huizen leeg, waarvan onge veer 100 flats. Dat betekent een huurderving van 4,66 pro cent, terwijl landelijk maar een percentage van 2 wordt erkend als redelijk. De leeg stand steeg in vijf jaar opzien barend: van 0,22 naar 4,66 pro cent. „En flats raken nog altijd minder in trek" verzucht di recteur H. Engelsma zorgelijk. De woningbouwvereniging moest 1984 afsluiten met een verlies van 315.000 gulden. Be langrijke oorzaken zijn een renteconversie, zonder rijks bijdrage, voor 991 woningen. Een hogere rente kostte de vereniging 250.000 gulden. Verder zijn vorig jaar een he leboel al lang openstaande vorderingen afgeboekt als 'on inbaar', dat voor een totaalbe drag van 265.000 gulden, ter wijl 120.000 gulden per jaar wordt geaccepteerd als 'nor maal'. Aan onderhoud en vernieu wing gaf 'Terneuzen' in 1984 ruim tien miljoen gulden uit. Qua nieuwbouw lag het accent op de binnenstad. „We spelen daar een voortrekkersrol, waarvoor we ons wel op de borst mogen kloppen", vindt directeur Engelsma. De ople ving van de oude binnenstad is volgens hem nu duidelijk zichtbaar. Vorig jaar kwamen 27 huizen in plan Westkant en 14 in de Elleboog gereed en startte men de bouw van 10 huizen in de Dijkstraat, die dit jaar worden opgeleverd. De mobiele radarpost. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - In opdracht van Rijkswaterstaat heeft het Christiaan Huygenslaborato- rium uit Noordwijk een tijde lijke radarpost opgesteld op een der pieren in de Wester- schelde bij de ingang van het Kanaal Gent-Terneuzen. De radarpost is onderge bracht in een speciaal hier voor gebouwde container, die is gekoppeld aan een hoge sta len mast. Een generator zorgt voor de broodnodige elektrici teit. Het personeel van de post wordt ondergebracht in een der Terneuzense hotels. Opdracht is gedurende veertien dagen het scheep vaartverkeer op de Wester- schelde te volgen. De resulta ten hiervan worden gebruikt bij de definitieve vaststelling - foto de stem cor j. de boer van het bouwschema van de wal-radarketen. Deze keten moet straks - zoals nu al ge beurt langs de Nieuwe Water weg - het varen op de Wester- schelde veiliger maken. „Uitgevist moet onder meer worden waar straks de radar posten het best kunnen wor den opgesteld", aldus een me dewerker van het laborato rium. Bedoeling is dat wan neer de keten operationeel is steeds op twee posten tegelijk een schip in beeld is. „Heeft een van die posten het beeld niet dan weet je dat het een valse echo is en kunnen even tuele vergissingen voorkomen worden". Wanneer de wal-radarke ten langs de Westerschelde, waarover nu al jaren met Bel gië wordt onderhandeld, nu eindelijk zijn beslag krijgt is nog steeds niet duidelijk. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Het toer nooi om het clubkampioen schap van de Sasse tafelten nisvereniging STV zit er op. Nadat op 7 mei de voorronden werden afgewerkt, zijn deze week de finales gespeeld. De sterkere spelers hadden zich geplaatst in de bovenste twee poules en als poulewin naars kwamen tevoorschijn Arnold de Maat en Frits Ver- vaet. Deze wedstrijd werd ge wonnen door Arnold de Maat met de standen 21-8 en 22-20. Om de derde en vierde plaats streden in een lange derde set George de Waal en Henk Jan sen om de derde prijs. Deze werd uiteindelijk beslist in het voordeel van Henk Jansen, die ook op de Zeeuwse kampioen schappen de eerste plaats had behaald in de klasse H 21-16, 22-24,21-10. Na afloop reikte de secreta ris Carolus Roelandt de prij zen uit. 1. Arnold de Maat, 2. Frits Vervaet, 3. Henk Jansen, 4. George de Waal. Tevens werden de prijzen bekend ge maakt van de interne compe titie, die met handicap gedu rende het afgelopen seizoen is verspeeld. 1. Henk Jansen, 2. Frits Vervaet, 3. Fons de Ko- ninck. De beste dame tijdens het clubkampioenschap was Greet van Smaalen. Jeugd kampioen werd Mischa Sar- neel en de beste recreant was Jan Fijnaut. Ter afsluiting van het sei zoen wordt nog een dubbel- toernooi gehouden, waarin de beste aan een mindere speler wordt gekoppeld en een team- toernooi, waarin een lid van STV een willekeurige speler mag uitnodigen. Deze hoeft niet persé van STV te zijn. In het volgende seizoen zal het eerste team uitkomen in de vierde klas van de afdeling evenals het jeugdteam, die beide kampioen zijn geworden in de vijfde klas. HOOFDPLAAT - Aan Oostlangeweg is bij gtai werkzaamheden een een^ naat gevonden. De mijnopn mingsdienst zal dit projefc ophalen. SLUIS - In de Kapellestra: een kind, dat daar met ouders aan de hand lie wandelen, tegen een nenauto aangelopen. Dit g beurde toen het kind, af ft- stig uit Alphen aan de ft zich plotseling losrukte, weg opliep en tegen de a van de heer L. de B. uit ft. Niklaas botste. Het kind li een hoofdwond op en werj het ziekenhuis te Oostburg i handeld. AARDENBURG - Op de rij weg naar Eede ontstond kop-staart botsing waai) betrokken waren E.v.d.B. Gent en G.J.A. de B. uit Kit ke. Deze aanrijding ontsla toen V.d.B. afremde en De dit te laat merkte. NIEUWVLIET - Op de sepoldersedijk is de fiets j mejuffrouw M. M. uit vliet gestolen. Zij had fiets weggezet in de duinen. Niem Van onze correspondent SAS VAN GENT - ft zesde klas van de St.-MI chaëlschool uit Sas van Gent is vanmiddag aai het werk te zien in het KRO-programma 'KLas sewerk', gepresenteeri door Hans van Willigen- burg. Deze uitzending ft. gint om 19.10 uur op Ne- derland 2. De St.-Mi. chaëlschool komt in di| programma uit tegen eei school uit het Noordbra- bantse Reuzei. De opna mes voor het programini vonden vorige maani reeds plaats. Gesteund door een supporterslegertje van vijfdeklassers reisden dt Sasse zesde klasleerlin gen toen af naar Hilver sum. Tijdens de uitzen ding zaterdagavond kom! meester Willems uit in het programma-onder deel 'meesterwerk'. ZATERDAG 18 ME11985 Scho word Van een onzer vers Een voorstel van deze strek! B en W hiertoe komt volgend raad. dr sif Volgens de plannen van het dagelijks bestuur van de ge meente wordt er een door braak gemaakt vanuit de in; Brouwerijstraat naar de n; Schoolstraat. ke kri Het college wil wj hiertoe het pand Brouwerij- m,' straat 13 kopen. Het huis staat ge, sedert 1 januari van dit jaar V0( leeg. kr| De aankoop van het pand is reeds geregeld in het pro- fei gramma dorpsvernieuwing vo, 1985. Het college wil het huis wjj kopen voor 95 mille. re( Na de wc koop wordt het pand gesloopt ga en de muren hersteld van de ko belendende gebouwen. Ver- ov volgens komt er een verbin- col dingsweg. kei De gemeenteraad buigt zich ook over het voorstel tot aan- pu koop van het pand Brede- dr< straat 21. Het college wil dat Ee gebouw slopen om de ver- ne: keerssituatie op het kruispunt do; Bijksweg-Zandstraat veiliger uu te maken. Dit met name na hu Plaatselijk nieuws Karabijnschieting - Zool houdt de karabijnclub 'Mole kreek' weer een karate;: schieting in de zaal van Oude Raedhuys'. Het bete een kennismakingsschletii waar iedereen gratis aan Ie deelnemen. Karabijnen zijn de zaal ter beschikking schieting begint 's middags: half drie. Schoolvoetbal - Een team» de Zuidlandschool uit Terne zen heeft zich geplaats voo: basisschoolkampioenschap voetbal dat vandaag in C lemborg wordt gehouden andere Zeeuwse deelnemer een meisjesteam van de school Polderburcht uit Am muiden. (ADVERTENTIE) fotoprintshop foto stu# foto-film en videohanc» Bierkaaistraat 10 - Hulst Tel. 01140-13084 Axelsestraat 1 - Terneuzen Tel. 01150-18184 toto's binnen een dag klaar! groot formaat voor slechts 85 cent Vraag naar onze spaarkaart gratis foto-album Ook in Terneuzen 's Maandagsmiddags geopew Van onze correspondent SAS VAN GENT - Een groep ouderen uit het Noordfranse Bailleul bracht woensdagmid dag een tegenbezoek aan de R.K. Ouderenbond in zuster stad Sas van Gent. Burge meester W. Dusarduijn ver welkomde het 54-tellende ge zelschap op het gemeentehuis aan de Westkade, waar de Fransen een korte uitleg kre gen over de verbroedering tussen beide gemeenten. Projectleidster Annick Ter- ryn ging mede in aanwezig heid van voorzitter Jan Plat- schorre van de stichting Ge coördineerd Bejaardenwerk in op het samenwerkingsproject op ouderenvlak tussen de ge meenten Sas van Gent en' senede. Het Franse gezels® maakte daarna een rondrit1 Westdorpe, Sluiskil, sluis complex Terneuzen en PW; pine. Bij het graf van deote kende Franse soldaat, nat"" brug te Sluiskil, legde vrouw Pernoncourt bloe® Ook werd 1 minuut stil" acht genomen. Na afloop J de rondrit volgde een meel samenzijn van de ouderen met de Sasse ouderen in de Roselaer ouderenvolksdansgroep zanggroep van de R.K. °u renbond gaven een vo ling voor het oog van de F' sen. Woensdagavond k# het gezelschap vol goede et1 ringen huiswaarts. Van een onzer ven OOSTBURG - Het college van B - nieuw onderkomen voor de brancl blijkt uit de nota 'Overzicht prioritf hoeve van de gemeentelijke brandv Als eerste punt op de priori teitenlijst staat de aanschaf van 30 meidontvangers voor de korpsen van IJzendijke en Schoondijke. De totale kosten bedragen ruim 31 mille. Als tweede staat de aanschaf van een verbindsvoertuig op de lijst. Het college wil hiervoor een tweede hands busje kopen. Het huidige verbindingsvoer tuig is dringend aan vervan ging toe. De lijst is gemaakt op aan dringen van de gemeeteraad. Op basis van ambtelijke ad viezen en in overleg met de commendant van de brand weer zijn de verschillende punten opgevoerd. De Schoondijkse brand weergarage staat als nummer drie op de lijst. Door de ver koop van het voormalige ge meentehuis staat de plaatselij ke brandweerauto nu bij een particulier. Het korps beschikt °ok niet over een eigen in structie- en wasgelegenheid. Volgens de nota wordt er ge werkt aan de nadere uitwer king van de bouwkundige voorziening. De gemeenteraad behandelt de lijst tijdens de raadsverga dering van donderdag 23 mei, aanvang 19.30 uur. Van een onzer verslaggevers JÖÖDELBURG - Mr. J. Lelie- hu! V* beiden is benoemd tot Meuwe hoofd van het bu- «u voorlichting van de pro- Zeeland. Het dagelijks bestuur van Provincie heeft dat beslo- rrt «if veld (5>>) volgt per 1 Member J. Tevel (62) op, die sin oktober met vervroegd Van f,0611 gaat' De nieuwe chef nu v, bureau voorlichting is lirt!t°0^ van He directie voor- ét! 8 Van He gemeente Lei- dpiüi^'-i negen en Leiden stu- w rcie Lelieveld rechten, «arna hij van '60 tot '64 Ser.r ,aam vVas op het staats ie v iaat'van het ministe- v0] an algemene zaken. Ver- j^.gens werd hij voorlichter in 1

de Stem | 1985 | | pagina 18