o BEVOLKING EN BEDRIJVEN IN GEWEER Karei Menu: 25 jaar bij De Ste Kunst in de klas in Terneuzen RT ZEEUWS Wethouder opent nieuwe ABN-bank M Plaatselijk nieuws \IN KADER Fashion Street-parade en geraniummarkt Walter de Vrieze nieuwe koning van St.-Sebastiaan behandeling dorpsplan 0< DINSDAG 14 ME11985 VAN ZEELAND nlNSDAG 14 ME11985 PAGINA ZEELAND! plN - Rommelmarkt harmonie weer succesvol Schietingen JZV Biervliet Terneuzen Sluiskil Westdorpe dorpsraad IJzendijke in gevaar Zaamslag Sas van Gent Scheldeflat krijgt nu andere opzet ZATERDAG IN TERNEUZEN Plaatselijk nieuws Oostburg IJZ DORPSRAAD IJZE1 Ontevreden!] T16 Sluiskil boos over maatregelen pontje Van een onzer verslaggevers ^ii JL Van onze correspondente TERNEUZEN - Karei Menu, inspecteur advertentie-exploi tatie in Zeeland, is vijfentwin tig jaar in dienst van De Stem. Het jubileum werd gevierd gevierd tijdens een drukbe zochte receptie in restaurant Vijverhof te Terneuzen. Op 1 mei 1960 werd Menu aangenomen als assistent- rayonbeheerder van het kan toor in Hulst. Vijfentwintig jaar was hij toen. Van een krant wist hij weinig meer. dan dat hij hem elke dag las. Maar de toenmalige inspec teur legde hem het een en an der uit en een uur later zat hij al op de fiets. In 1963 werd hij rayonbe heerder in Goes, zette daar het Nieuwsblad voor de Bevelan-' den op poten en werkte er aan mee dat De Scheldebode - be halve in Vlissingen - huis- aan-huis in heel Walcheren werd verspreid. Aan het einde van de jaren zestig werd het rayonbeheer Von een onzer verslaggevers ISSINGEN - De afdeling Voorkoming Misdrijven en „braakpreventie van de i I fVsoolitie nam maandag een gesplitst in abonnementent, lljXtingsmaquette in ont- heer en advertentie-exploj, voor"®'f,anden van enkele tie. Karei Menu kreeg dede mts in vlis. vertentieafdeling onder beheer en werd in 1971 inspe teur advertenties. Vanuit maart 1975 verhuisde het Menu naar Zeeuwsch-vfajJ deren en werd het Stemka> toor in Terneuzen zijn thu basis. SLUISKIL - Bevolking en bedrijfsleven van Sluiskil zijn des duivels over de wijzigingen die Rijkswaterstaat wil aanbrengen in de dienstregeling voor het rijkspontje, dat de ver binding onderhoudt tussen de twee delen van het door het kanaal Gent-Terneuzen geschei den dorp. De bedrijven NSM en ACZ hebben reeds bij Rijks- kwaterstaat aan de bel getrokken, terwijl het Terneu zense college van B en W een gesprek met deze dienst heeft aangevraagd, omdat eerder gedane beloften niet zouden zijn nagekomen. Alle opwinding is het gevolg van een brief van Rijkswater staat aan het contactorgaan 'Gemeenschap Sluiskil', waar in onder meer wordt aange kondigd dat het pontje vanaf medio dit jaar 's nachts niet meer zal varen tussen 00.00 en 5.00 uur. Nu gebeurt dat nog tussen 1.00 en 4.00 uur. Daar komt bij dat de diensten tus sen 22.00 en 24.00 uur en 's och tends tussen 5.00 en 6.00 uur niet meer om de tien minuten, maar om de 20 minuten zullen worden uitgevoerd. Vooral deze laatste maatre gel is bij de twee bedrijven in Sluiskil-Oost (NSM en ACZ) in het verkeerde keelgat ge- SAS VAN GENT - De zater dag op de Markt te Sas van Gent gehouden rommelmarkt is voor de deelnemende ver enigingen succesvol verlopen. Wel was de publieke belang stelling, gezien het minder goede weer, niet zo groot als voorgaande jaren. „Maar de kwaliteit van de aangeboden waar was goed'", aldus Robert Delaruelle van de organise rende harmonie De Vereenig- de Vrienden. „Zaterdagmorgen in alle vroegte stonden de eerste klanten op de stoep om al voor de opening uti te maken hoe veel bepaalde zaken moesten kosten". Voor de elf deelne mende verenigingen beteken de de opbrengst van de rom melmarkt een welkome aan vulling van de clubkas. „En de animo voor een nieu we rommelmarkt is zelfs zo groot dat we een grens moeten stellen voor wat betreft het aantal deelnemers", zei Dela ruelle. „Jammer echter dat we zaterdagavond niet wat meer verenigingsmensen aantroffen op het afsluitede rommelbal bij Staf de Reu. Een gezellig bal, maar misschien is de be lasting van een hele dag op de benen staan van de mensen te groot". schoten, omdat een dergelijke regeling nadelig is voor de honderden werknemers in de ploegendiensten, die van het pontje gebruik maken. Ook de aankondiging van Rijkswaterstaat dat de be manning van het pontje tij dens de nacht-stop zal worden teruggebracht van twee tot één is in Sluiskil met gemeng de gevoelens ontvangen. Tij dens de nachtelijke uren vaart het bootje namelijk in noodge vallen, hoofdzakelijk ten bate van de ambulancedienst. „On verantwoord", vindt W. Goet- hals van het contactorgaan 'Gemeenschap Sluiskil'. „Eén man aan boord is veel te wei nig en gevaarlijke situaties kunnen het gevolg zijn". Tevens vindt Goethals dat door de nieuwe dienstregeling de leefbaarheid van Sluiskil wordt aangetast. „Want het is natuurlijk niét bevorderlijk voor de sociale contacten tus sen de twee delen van het dorp, wanneer je na twaalf uur 's nachts niet meer met de pont mee kunt". De motivering van Rijks waterstaat, dat het passa giers-aanbod na middernacht te gering is om de pont te laten varen, maakt in Sluiskil geen enkele indruk. Goethals: „Of het nu om veel of weinig pas sagiers gaat, zolang er mensen zijn die gebruik maken van de pont heeft Rijkswaterstaat niet het recht de vaarten te 'stoppen. En dat nog wel zon der enig overleg. Tenslotte is er uitdrukkelijk beloofd dat wijzigingen in de dienstrege ling niet eenzijdig zouden worden doorgevoerd". Dat er zo nodig bezuinigd moet worden op het Sluiskilse pontje vindt Goethals min of meer een lachtertje. „Zeker om de tekorten van de Ooster- scheldedam weg te werken", stelt hij. Volgens Rijkswaterstaat zou het niet de bedoeling zijn de aangekondigde maatrege len 'kost wat kost door te drukken'. „Maar gezien het geringe aanbod van passagiers is het uiteraard logisch dat er op de exploitatie van die pont wordt bezuinigd", aldus een woordvoerder. KOEWACHT - Zaal R. van Steene, 32 schutters: hoge en beide zij vo gels: R. Herwegh, Heikant; groot ste aantal (6): F. Breyaert, Koe wacht. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 28 schutters, hoge en eerste zij vogel: J. de Waal; tweede zijvogel: H. Jesoirens, grootste aantal (6)Th. de Caluwé, allen Koewacht. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 47 schutters: hoge vogel: P. Martens, Koe wacht; beide zijvogels: J. Buysrogge, Stekene; grootste aantal (3): W. Rom- bout, Koewacht. TERNEUZEN - Koningsschieting, staande wip, De Westerschelde, 18 schutters: koning: D. Donze, Hoek; eer ste minister: L. Leyten, Terneuzen; tweede minister: J. Ver berkmoes, Ter neuzen. KOEWACHT - Staande wip, St.-Sebas- tiaan, 106 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: C. Temmerman, Wachtebeke; tweede hoge vogelJ. van Lokeren, Lo keren; derrde hoge vogel: M. Mathijs; eerste zij vogel: E. Inghels, beiden Koe wacht; derde zij vogel: G. Tieleman, St.- Gillis; vierde zij vogel: G. Baart, Axel. Wip 2. eerste hoge vogel E. Hagen, Saf- felare; tweede hoge vogel: J. de Vilder, Terneuzen; derde hoge vogel: L. van Remoortere, Koewacht, eerste zij vogel: J. Bruggeman, Westdorpe; tweede zij vogel J. de Visser, Axel; derde zij vogel G. Baart, Axel; vierde zij vogel: B. Bruggeman, Koewacht. Wip 3: eerste hoge vogel: O. Schatteman, Zeveneken; tweede hoge vogel: E. Uytendaele, Zei- zate; derde hoge vogel: P. Martens, Koewacht; eerste en vierde zij vogel: J. de Clerck, Lochristi; tweede zij vogel: W Toen, Koewacht; derde zij vogel: E. Jonkheym, Kloosterzande. KOEWACHT - Staande wip, St.-Sebas- tiaan, 95 schutters: Wip 1: eerste en tweede hoge vogel: E. Inghels, Koe wacht; derde hoge vogel: A. Herman, Axel, eerste zij vogel: R. Scheepens; tweede zij vogel: M. de Groote, beiden Koewacht, derde zij vogel: J Roelanmd; vierde zij vogel: G. Suy, beiden Zuid- dorpe. Wip 2: eerste hoge vogel: H. Toen, Koewacht; tweede hoge vogel: P. Samijn, Zuiddorpe, eerste zij vogel: R. Rottier; tweede zij vogel: P. Freyser, beiden Koewacht; derde zij vogel: M. de Groote, Saffelare; vierde zijvogel: W. Toen, Koewacht. Wip 3: eerste hoge vo gel: Ch. de Meurichy, Sinaai; tweede hoge vogel: J. Vereecken, Kloosterzan de; eerste zij vogel: W. Toen, Koewacht; tweede zij vogel: .A. Bruggeman, Graauw; derde zijvogel: R. Vermeire; vierde zij vogel: A. Suy, beiden Koe wacht. KLOOSTERZANDE - Bejaardenschie- ting, zaal Molenhof, 19 schutters: hoge vogel: F. Reunis, St.-Jansteen; eerste zijvogel: R. Wilking, Hulst; tweede zij vogel: L. van Leuven, Vogelwaarde; grootste aantal (5): J. Schilleman, Hulst. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 17 schutters: beide hoge vo gels: A. van Dijk; eerste zij vogel: J Dobbelaar; tweede zij vogel: J Mei; grootste aantal (4): E. Lambert, allen Vogelwaarde. ZUIDDORPE - Zaal De herberg, 35 schutters: hoge en beide zij vogels: R. Herwegh, Heikant; grootste aantal (5): E. Goossens, Koewacht en R. Migom, Zuiddorpe. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 34 schutters: hoge en eerste zij vogel: J van de Putte, Lokeren; tweede zij vogel: R Smet, Koewacht; grootste aantal (4) E. Fierens, Lokeren KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastan je, 38 schutters: eerste hoge en eerste zij vogel: R. Verschoten; tweede hoge vogel: E. Pica vet; tweede zij vogel: P. Maas; grootste aantal (5): F. van Kruyssen, allen Kloosterzande. HULST - Zaal De Kroon, 34 schutters: hoge vogel: W. van Damme; eerste zij- vogel: J. Verschoten; tweede zij vogel. F Maas; grootste aantal (6): J. Esseling, allen Hulst. HULST; - OZO, 28 schutters: hoge vo gel: F. van Swaal, Hulst; beide zij vo gels: J. Dobbelaar, Boschkapelle; groot ste aantal (7): C. Verschuren, Lams- waarde en mevrouw Koemans, Ter neuzen. KOEWACHT - Zaal R. van Steene, 52 schutters: hoge vogel: A. Vervaet, zij- vogel: W. Rombout; grootste aantal (5): R. van Steene, allen Koewacht. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastan je, 28 schutters: beide hoge vogels: E. Luykx, Hulst; eerste zij vogel: R. Ver schoten, Hulst; tweede en derde zij vo gel: A. Verhoeven; grootste aantal (6): E. Hermans, allen Kloosterzande. GRAAUW - Koningschieting, staande wip, De Friezen, 22 schutters: koning: M. de Baar; eerste prins: C. Boënne; tweede prins: P. Steyaert; eerste minis ter: M. de Caluwé, tweede minister: A. de Baar, allen Graauw. NIEUW-NAMEN - Staande wip, Wil lem Teil, 65 schutters: Wip 1: eerste ho ge vogel: G. Lampo, Nieuw-Namen; tweede hoge vogel G. van Waes, West dorpe; eerste zij vogel: J. de letter, Koe wacht, tweede zij vogel. J. Verbist, Zuiddorpe; derde zij vogel: J. Freyser, Hulst; vierde zij vogel: L. Vermeulen, Nieuw-Namen. Wip 2: eerste hoge vo gel: G. van Waes, Westdorpe; tweede hoge vogel: E. van Goethem, Nieuw- Namen; tweede zijvogel: W. Thijs, Ant werpen; derde zij vogel: J. Hoop; vierde zij vogel J. Tieleman, beiden Klooster zande. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 32 schutters: hoge vogel: J. de Waal, Koe wacht, eerste zij vogel: C. van Gassen, Hulst; tweede zij vogel: P. van Meelen, Graauw; grootste aantal (5): mevrouw Van Meelen, Graauw. SINT-JANSTEEN - Café 't Kuipke, 31 schutters: Hoge en beide zij vogels: Jo van Kerckhoven, Sint-Jansteen; mees te kleine vogels (6): Pol Poppe, Sint- Jansteen. Kinderen van basisschool de Wiekslag in Terneuzen zijn druk doende met een nog naamloos kunstwerk in wording. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Van onze correspondent TERNEUZEN - Een dicht gespijkerd raam voldeed gisteren op De Wiekslag in Terneuzen uitstekend als achtergrond voor een ope ningsmonument van de ten toonstelling 'Het spel van de kunst'. „Ik hoop dat er nog veel van deze werkstukken mogen verrijzen, zij het dan niet op een kapotte ruit", verzuchtte onderwijswet houder Van Walraven bij de opening van de tentoonstel-, ling. De afgelopen week heb ben leerlingen van De Wiek slag en 't Schelpenhoekje koortsachtig gewerkt aan het projekt waarbij kunst centraal stond. Ze werden daarbij geholpen door plaat selij ke kunstenaars. In de hal was een tentoon stelling ingericht van het werk van kinderen. De on derbouw was voornamelijk met plakkaatverf, ecoline en klei bezig geweest. Uit het werk sprak het enthousias me waarmee de kinderen aan het projekt hebben ge werkt. De midden- en boven bouw waren ondermeer be zig geweest met het maken van gipsvormen, beeld houwwerken of installaties, brooddeeg en waardeloos materiaal. André van der Veeke: „Was het werk van kunste naars eerst onbegrijpelijk, tijdens het projekt hebben de kinderen in spelvorm ge leerd welke ervaringen kun stenaars opdoen alvorens zij aan een kunstwerk begin nen. Hierdoor zijn zij kunst beter gaan begrijpen en staan zij er niet meer zo af wijzend tegenover. Een mu seumbezoekje krijgt zo meer inhoud". EO VLISSINGEN - Eerste paal - Morgen slaat H. Beezemer van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen de eerste paal van het nieuwe gebouw van de gemeenschappelijke scholengemeen schap voor Middelbaar Dienstverlenings- en Gezondheidson- derwijs (MDGO) in Vlissingen. De plechtigheid, die om 14.00 uur wordt verricht, is aan de Sloeweg 6. GOES - Afscheid - De directeur van de Centrale Tuinbouwvei ling Zeeland A. Dommisse stopt ermee. Na ruim 45 jaar actief te zijn geweest binnen het Zeeuwse veilinggebeuren gaat Dommis- sie de VUT in. Ter gelegenheid hiervan krijgt de scheidend di recteur donderdag 30 mei een receptie aangeboden van het vei- lingbestuur. De feestelijke bijeenkomst is in de veilinghal te Goes en begint om 16.00 uur. KRUININGEN - IKV - De afdeling Reimerswaal van de PvdA houdt dinsdag 21 mei een bijeenkomst in het dorpshuis te Krui- ningen. Gastspreker is Mient-Jan Faber van het Inter-Kerke- lijk Vredesberaad. Tijdens de informatieve avond, die om 19.30 uur begint, wordt medewerking verleend door vrouwenkabaret Kontra Mienen uit Middelburg en het Socialistisch koor uit Ber gen op Zoom. GOES - Vlooienmarkt - Tijdens de wielerronde van Midden- Zeeland, zaterdag 25 mei, houdt de stichting Buurtwerk Goes- zuid in haar wijk een zogenaamde vlooienmarkt. Belangstellen den voor de verkoop van hun waar melden zich vooraf aan bij het buurthuis De Pit. HEINKENSZAND - Rommelmarkt - De S.V. Orion houdt zater dag 18 mei een rommelmarkt-fancy fair op het Van der Bilt- plein te Heinkenszand. Men begint om 09.00 uur. Een uur later start een verkoop bij opbod van waardevolle spulletjes. Er is een kraampje waar zelfgemaakte artikelen worden verkocht en er zijn attracties als grabbelen, bus gooien en kwartjes raden. VLISSINGEN - Gevonden - De bij de gemeentepolitie van Vlis singen zijn in de periode van 1 tot en met 8 mei ondermeer de volgende voorwerpen afgegeven: een gouden oorbel, tal van sleutels, een lanharige tekkel en meisjespop. De gemeentepolitie van Oost-Souburg zoekt de eigenaar van bijbelse posters en een rode regenbroek. Verder staat een pincher op zijn baas te wach ten in het dierenasiel te Vlissingen. VLISSINGEN - De Schelde - Op 20 mei zal bij de BV Kon. Mij. De Schelde in Vlissingen de eerste van een serie van 15 poederkoolmolens gepresen teerd worden. De eerste en derde serie zijn bestemd voor het GEB in Rotterdam (om bouw centrale Maasvlakte op kolenstook) terwijl de 2e serie bestemd is voor de PZEM (om bouw centrale Borssele op ko lenstook). De bouw van deze poederkoolmolens in het be drijf vormt een doorbraak, daar deze produkten in het verleden altijd in het buiten land besteld werden. De mo lens worden vervaardigd on der licentie van Combustion Engineering en betekenen een belangrijke bijdrage aan de werkgelegenheid. Van een onzer verslaggevers neuzen openen. TERNEUZEN - Vrijdag 17 mei om 15.00 uur zal de loco-bur gemeester van Terneuzen me vrouw J. Doppegieter-Thiel de nieuwe vestiging van de Alge mene Bank Nederland in Ter- Het pand staat aan de He rengracht. Tijdens de ope ningsplechtigheid wordt onder meer het woord gevoerd door de directeur van de ABN, de heer J. Roskamp. Van onze correspondent WESTDORPE - Het 97 jaar oude handboogschuttersgilde St.-Sebastiaan in Westdorpe heeft een koning. Tijdens de traditionele koningsschieting op het schuttersterrein aan de Molenstraat haalde Walter de Vrieze de zo begeerde hoge vo gel met een goed gemikt schot neer, waardoor hij zich voor een jaar kaoning van St.-Se- batiaan mag noemen. Onmiddellijk klonk een luid hoerageroep over het terrein, waarna de nieuwe koning de eerste felicitaties kreeg. De dorpsfanfare Eikels Worden Bomen bracht de nieuwe ko ning een serenade, 's Avonds was er nog een feest met de boogschutters. eerlingen van ingen. pe scholieren bouwden een functie werkte hij mee aam „galow op schaal na en ga onriehtine van de 7.eo„„®une[lierbij door middel van _Stknoppen aan, waar de be- van de jaren zeventig.; r op dient te letten bij het maart 1075 vorhuioHo hot r' /-!«-> urAnina ta_ «veiligen van de woning te- mbraak. De mts'ers kre- n de opdracht van de politie 'n november van het vorige aar. Re Voor Zeela enthc „Dei en w( Koor - Zaterdagavond 18 mei wordt de eucharistieviering van zeven uur in de parochie kerk opgelusiterd door het West-Zeeuws-Vlaams Grego riaans koor onder leiding van W. Dierick. Bridge - Leden van bridgeclub Luctor speelden in hotel De Post een bridgewedstrijd. Uit slagen: A-lijn: 1. mevrouw Biesbroeck-de heer IJsebaert, 2. echtpaar Voorhans, 3. heren Meeuwsen-Risseeuw. B-lijn: 1. mevrouw Willemstein-de heer Simpelaar, 2. heren Re- meijn-Olyslager, 3. dames Reedijk-Schiltmans. C-lijn: 1. heren Bode-Arnoldi, 2. me vrouw Timmerman-de heer Verschelling, 3. dames Mat- tens-De Jong. Play-back-show - Ter gele genheid van het jongerenjaar wordt woensdagmiddag, aan vang 14.30 uur, in de beneden- kantine van het Zeldenrust College een play-back show gehouden. Tentoonstelling - Aquarium vereniging Albino Zwaard drager houdt in het benzine station nabij de rotonde Drie wegen een expo, die de naam meekreeg Aqua-ter.- Te zien zijn een aantal zee- en zoetwa teraquariums, terraria, een schelpencollectie. De tentoon stelling wordt donderdagmor gen 16 mei (Hemelvaart) om tien uur officieel geopend door wethouder van sportzaken W. van Walraven. Vanaf elf uur die dag tot 21.00 uur is hij voor het publiek geopend. Men kan er verder terecht op vrijdag 17 mei en in de week van maan dag 20 tot 24 mei, elke dag van 15.00 tot 21.00 uur, zaterdag 18 en 25 mei van 10.00 tot 21.00 uur en op de laatste dag, maandag 27 mei (tweede pink sterdag) van 10.00 tot 17.00 uur. Volwassenen betalen 2,50 per persoon, kinderen tot 14 jaar ƒ1. Trimloop - Op de sportvelden aan de Drostlaan start vrijdag 24 mei een trimloop van de NSM. de afstanden zijn naar keuze 2 Vi, 5,10 en 15 kilometer. Men kan zich inschrijven van af 18.00 uur in de kantine van de voetbalvereniging SLuiskil, waar ook de prijsuitreiking is. Hengelen - De zeehengelvere- niging CPC houdt een hengel- wedstrijd voor alle werkne mers van CPC en hun huisge noten en voor Fabricoam, Groosman, Van de Linden en Veldhuis en Peter cleaning. Zaterdag 18 mei wordt gevist van 14.00 tot 17.00 uur aan het dijkvak tussen gemaal Van Campen en de bocht voor het Witte Huis. De prijsuitreiking is om 19.00 uur in het Oude Raedhuys te Wedstdorpe. ïjzei aan i enigingen. Ze schoten op t prangen en de prijzen wa» geschonken door het Sasse n drijfsleven en middenstat ders. Uitslagen: prang 1: top vogel: P. Goos, Sas van Gent linker zij vogel: A. Delles, S van Gent; rechter zij vogel:) Vispoel, Dingoschutten Prang 2: topvogel: De Potte: Dingoschutters; linker zijvo gel: A. Goos, Sas van Geo: rechter zij vogel: V. Thuringg Westdorpe; extra topvogel:) Smet, Lochristi. De volgen; schieting is zaterdag 15 juni, Collecte - De collecte voort Nederlandse Hartstichtirj heeft 2277,05 opgebracht. Deurdouwers - Carnavalsve: eniging De Deurdouwei V OOTtbeStaan houdt zaterdag 18 mei Ij jaarlijkse feest. Deze avont begint om half negen in buurt centrum St.-Albert. De entrg is gratis en iedereen is wel. kom. Naast de muzikale oit dersteuning van het Turbo en de jaarlijkse tomto la zijn ook enkele gastopto dens te zien. Gast van ft Deurdouwers is een carna valsvereniging uit Keul® waar de Sassenaren eerder) gast waren. Koor - Het gemengd zangkcc van De Blaauwe Hoeve uit Husll heeft de muzikale om lijsting verzorgd van hoofdmis in de OLV visitatie kerk. Onder leiding van diri gent Guust Pollet vertolklt deze groep een aantal prachti ge motetten, zowel a capella als met begeleiding. Als nist verleende Walter Locke feer zijn medewerking. Na mens de aanwezigen dankt! pastor Jos Thiellier iedere® en sprak de hoop uit dat ma het bij deze ene keer niet a laten. Communie - Veertien kinde ren mogen op Hemelvaartsdaj voor het eerst volledig aaneei eucharistieviering deelnemen Tijdens een plechtige kerk dienst, die om half elf begint doen de jongens en meisja hun eerste communie, een ge beuren dat nog steeds veel be langstelling heeft. Pastor J<s Thiellier leidt de dienst. De communicanten zorgen een mooie omlijsting, waarbj ze muzikaal ondersteund wor den door het kinderkoor en hel gemengd koor. Wafelactie - De leiding van» peuterspeelzaal Olleke Bolle- ke hield een geslaagde wafel- actie om het speelmateriaal It vernieuwen van de speelzaal Er komen nog enele andere ac tiviteiten om geld bijeen li krijgen. Tegen het nieuw schooljaar hoopt men zijn die te hebben bereikt. IJZENDIJKE - Het voortbe staan van de IJzendijkse dorpsraad hangt aan een zij den draadje. Dat bleek gister avond tijdens de vergadering van deze dorpsraad in café De Lozanne te IJzendijke. Voorzitter-secretaris Turry Termont en penningmeester Ferdi de Bie gaven gister avond te kennen, na het ge reedkomen van het dorpsplan, einde dit jaar, met de dorps raadwerkzaamheden te stop pen. Nu blijven er nog vier le den over, terwijl de statuten minimaal vijf personen aan geven. Binnen een half jaar zal er aanvulling vereist zijn omdat anders moet worden gevreesd dat deze actieve dorpsraad ten dode is opge schreven. Kaarting - Leden van de kaartvereniging DW speel den in café Het Wapen van Zeeland een kaartwedstrijd tegen een team van PZEM Terneuzen. DW won met 36 tegen 34 punten. Er waren 40 deelnemers(sters). De indivi duele uitslag was: 1. F. Ver vaet, 2. A. van Damme, beiden PZEM; 3. P. van Doorn, 4. J. Menheere, 5. Jac. van Doorn, allen DW. Karabijnschieting - Karabijn club Sas van Gent hield een uitwisselignskarabij nschie- ting, waarbij 25 schutters aan wezig waren van diverse ver- TERNEUZEN - Het vierdi flatgebouw, dat wordt ge bouwd aan de Scheldedijk k Terneuzen, krijgt een totaal andere opzet dan was geplant Aanvankelijk was het - bedoeling van het Terneuzen- se aannemingsbedrijf Gebrs Van der Poel bv een compl® van acht woonlagen met in to taal 65 appartementen in koopsector neer te zetten. Om de verkoopbaarheid 8 bevorderen heeft de aannem® echter besloten tot een flatge bouw met 60 koop-appa* menten, die allemaal uitzien, hebben op de Westerschelde. Het Terneuzense college var- B en W vraagt de gemeente raad derhalve een nieuw voor- bereidingsbesluit te nem® voor het terrein, waarop flat zal verrijzen. TERNEUZEN - Tegelijk met de zo langzamerhand welbe- _kende „geraniummarkt" wordt zaterdag weer een grote „Fashion Street-parade" ge houden in Terneuzen. De bloemenmarkt vindt plaats op het parkeerterrein bij de Arsenaalstraat, die voor deze gelegenheid gedeeltelijk voor het verkeer wordt afge sloten. De bloemisten van Terneu zen komen op deze dag weer met een overdaad aan bloe men naar buiten (vooral met geraniums) en verwachten er weer evenveel succes mee te oogsten als verleden jaar. De markt begint om 8.30 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. De „Fashion Street Parade" is een initiatief van de Stich ting Noordstraat Promenade en inmiddels uitgegroeid tot een traditie. Ze bestaat uit tweemaal een half uur non-stop shows van Terneuzense modezaken. Elke zaak krijgt de gelegenheid om twee minuten lang de meest flitsende modellen uit de nieu we collectie te laten zien. „In de Arsenaalstraat wordt een podium opgebouwd", ver telt de secretaris van de Stich ting Noordstraat Promenade, de heer A. Bakker: „Waarop de show plaats vindt. Het pu bliek heeft op die plaats een prima zicht op wat er te ge beuren staat. Dat het iets bij zonders zal zijn, staat eigenlijk al vast. Al de deelnemende za ken zijn volop bezig me' voorbereidingen, om zich die dag van hun beste zijde laten zien. Tony de Vetter van J** Party" heeft het muzikale^ deel te op zich genomen, en®* dat belooft iets speciaals worden." De „Fashion Street Parad8 vindt plaats van 2.00-2.JÜ f? en van 3.15-3.45 uur. Ze war® gepresenteerd door de he8' Karei Menu. Gregoriaans koor - Het West- Zeeuws-Vlaams Gregoriaans kaoor zingt donderdag om 10.30 uur in de parcohierkerk van de H.-Eligius. aan waf mac nov Da beke Loza bevo Aa heids duize terw nog het raad de kozer word werk in zijn i zijn. De aan lijk i van schoo het g renoi inclui perss aank binne „D baar, derri; en z Van onze correspondent IJZENDIJKE - De dorpsraad IJzendijke is zeer ontevreden over de manier waarop de ge meente Oostburg het tussen rapport van het dorpsplan heeft behandeld. „We zijn ze ker niet gelukkig met de reac ties van de gemeente Oost burg", aldus dorpsraad-secre taris Turry Termont. Na j}e_ studering van de gemeentelij ke voorstellen kan worden ge concludeerd, dat de gemeente negentigmaal de geuite stel- 'ingen in het rapport afdoet met het voor kennisgeving aannemen, een zeer summiere beantwoording". In mei vorig jaar presen teerde de dorpsraad het eerste mterimrapport inzake het oorpsplan, waarbinnen maar liefst 244 reacties werden ver werkt, geuit door de plaatse lijke bevolking. Op 26 februari yan dit jaar vond een bespre- htng plaats tussen een delega te van de dorpsraad en de ge meente Oostburg waarbinnen e gemeentelijke reactie op et rapport aan de orde werd gesteld en de voorstellen wer en toegelicht. Er werden 109 Punten opgevoerd, voorzien an voorsten^ inclusief toe- enting. Negentigmaal dus rri('u' kennisgeving aangeno- dorpsraad moest vorige eek uiteindelij lk zelf de no ten van deze vegadering op agen. Termont: „De notulen Perken zich tot die onder erpen, die naar de visie van ni Semeente open staan. Hier- blijkt, dat slechts een acht en rizalten worden voorgelegd dat bij een deel verkeerde w 'bgen worden geplaatst. Er on rd gesproken over de abri vinri6- ^arkt, in de notulen bl« ie iets terug over het qijken bushokje op het 17 «toberplein", aldus Termont. „Om van word en ment: zijde lijk ei n SI I

de Stem | 1985 | | pagina 14