>9r Clingse rollendriedaagse attractief bieding DE STEM Scouting Hulst in ban van Hupaka Nieuw plafond De Luifel stuk duurder isoleren! Streekmuseum Hulst gewichtiggeopend Polentransport vertrekt morgen Geld voor Nepal in Axelse commissies J7.50 37.50 KZOOM" CITROËN^ Ail nlNSDAG 14 ME11985 T22 PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND WAM) etje meer wilt I CLINGE - De Stichting Rol lendriedaagse Clinge tekent dit jaar voor de We keer voor de organisatie van de rol- lendriedaagse. Plaats van handeling is opnieuw gemeen schapshuis Malpertuus in Clinge, waar donderdag 16 mei om 20.00 uur het startschot klinkt voor deze lustrum-edi- I (ie ,vVe hebben er alles aan «edaan een zo attractief moge lijk programma in elkaar te spijkeren", zegt Francois Fer ket, de populaire voorzitter van de Stichting Rollendrie- ALS GEMEENTERAAD VOGELWAARDE AKKOORD GAAT: .D. W. DE BLOCK WISSE B.V. Schietingen KLOOSTERZANDE - De vrijwillige brand weer in Vogelwaarde ziet nu toch een lang gekoesterde wens in vervulling gaan. Als de gemeenteraad ak koord gaat, komt er een ander brandweer voertuig. Motorspuit Openbare school Meubilair VOOR DE VIJFDE KEER Axel Graauw Heikant Hulst Kloosterzande Koewacht Lamswaarde Expo bijenteelt in Axels museum UIT HET ZAKENLEVEN Open huis Verf molen Vegetarisch koken lof 28 30 at 7 t 19 Van een onzer verslaggevers MET RIK VAN STEENBERGEN EN ERIC VANDERAERDEN Inklapbare "all- weather-fauteuil in rood wit i Tafel 60x80 cm met weer- bestendig Mecalit blad I daagse Clinge. Op de openingsdag zal Rik I van Steenbergen, de man die I jarenlang furore maakte op de I wielerbanen in de zesdaagsen I en regelmatig in de clinch lag I met Peter Post, het startschot I lossen. Aanvankelijk zou Jan 1 Raas het startsein geven, I maar Raas zit op Hemel vaartsdag in Spanje en meldde ach af. Met Van Steenbergen hebben we in Clinge echter uitstekende relaties. Hij is er alle jaren nog bij geweest en we gunnen hem de eer het startschot te lossen. Rik zorgt bovendien al jaren voor de no dige vedetten. We hebben hier in Clinge immers al mannen als Eddy Merckx, Roger de Vlaeminck, Pol van Himst en meer Belgische sporttroeven gehad. Dit jaar komt Van Steenbergen opnieuw met een aantal kleppers. Zo is op de slotavond Erik Vanderaerden van de partij. Een coureur die de nodige successen boekt in de formatie van Peter Post. Toch een trekpleister van for maat", zegt Francois Ferket. Ferket weet zich in het be stuur van de Stichting Rollen driedaagse Clinge bijgestaan door secretaresse Rosemarie de Burger, de penningmees ters Douglas van den Bergen en Hugo Willaert, Alois van Geertrui, Jo verstraeten, de voorzitter van de jury tijdens de rollendriedaagse, Eduard Bracke, Willy van Huffel, Alois van Dorselaer, Guust van Roeyen en August Bracke. In de rollendriedaagse in Clinge komen zestien ploegen in actie. Dat zijn: Bern- hardklinkers, Clinge Henge laars, CVC, EHBO, Feestcomi té, Gymnastiekvereniging, Ju dovereniging, Kinderboerde rij, Kriekeputters, Nieuwe Steen, Opkloppers, Snelle Duif, Trosvrienden, W Clin ge, Weldoen door Vermaak en Zeegat. Alle formaties bren gen twee renners in het strijd perk. Het omlijstingsprogramma tijdens dit drie avonden du rende spektakel, dat jaarlijks enkele duizenden enthou siastelingen op de been brengt, ziet er aantrekkelijk uit. Tus sen de wedstrijden door is er donderdagavond een optreden van een boerenkapel, de mu ziekvereniging Weldoen door Vermaak met majoretten, de komiek Ramon en na afloop van de wedstrijden dansen op muziek van het orkest De Jumbo's. Er is voorts een snel- loterij en prangschieten, waarmee een buitenlandse reis te winnen is. Vrijdag 17 mei treden de boerenkapellen Terhole en De Kaleseien op, is er de komische bandparodist Appie Brommert, Tonnie Bar row en Chris Martinen en wordt het muzikale gedeelte na afloop verzorgd door Disco Orion. Donderdag en vrijdag is de toegang in Malpertuus gratis. Zaterdag, de slotavond, betalen volwassen zes en de jeugdigen drie gulden entree. Zaterdag 18 mei zijn de trekpleisters naast Eric Van deraerden de optredens van Juul Kabas, Orkest Lou Niel- son Band, muziekvereniging Weldoen door Vermaak en de prijsuitreikingen van de rol- lenwedstrijden, loterijen en prangschieten. Hoofdgast ge durende deze drie dagen is Rik van Steenbergen en als spae- ker fungeert STEM-sportre- dacteur Ton Koomen. De opbrengst van de rollen driedaagse in Clinge is zoals gebruikelijk bestemd voor de Clingse verenigingen, die er hun kas jaarlijks flink mee kunnen spekken. Eric Vanderaerden, de topcoureur uit de ploeg van Peter Post, is zaterdagavond present in Malpertuus in Clinge om de rollendrie daagse het nodige cachet te geven. - foto anp VANBEDRIJF zen, 01150-13106 Nieuwe blusauto voor brandweer D blijft weer écht leliger! Nu als s een schitteren- oderne, ized trenchcoat imantel in ster/katoen, iren: grijs, beige Tiarine. Mt. 36/46. In Hulst werd tijdens de zogenoemde Hupaka (Hulsters Patrouille Kamp) het 'autobanden ver werpen'uitgevonden. - fotowimkooyman Van onze correspondente HULST - Het buitencentrum van de Scouting 'I Jagertje te Hulst was het afgelopen week eind één grote tv-studio. Zeventig deelnemers hielden samen met een tiental teamleiders een Hupaka (Hulsters Patrouille Kamp). Vrijdagavond werden door de 35 verkenners en 35 gidsen uit Hulst de tenten opgezet. De jongens en meisjes (in de leeftijd van 11 tot 14 jaar) speelden daarna hun eerste spel, waar mee ze terecht kwamen bij een van de tien om roepverenigingen die twee dagen lang tegen elkaar in het strijdperk traden. Elke ploeg pro beerde via de diverse spelen die allemaal iets met televisie te maken hadden zo veel mogelijk punten in de wacht te slepen. De spelen kenden meestal een attractief verloop en alle deelne mers beleefden er veel plezier aan. Na een enerverende Sterrenslag gokte men zaterdagmiddag in het Knock-Out-Show-spel vele malen op rood of geel en met enkele be- hendigheidsproeven kon men na een verkeer de gok weer aan het spel meedoen. Om 19.00 uur volgde een dropping, waarbij elke groep onderweg een rauw ei op de kop moest tikken. Terug op het thuishonk wachtte de deelne mers een verrassing. Henny Huisman mocht dan niet echt aanwezig zijn, Carl de Wolf gaf een prachtige imitatie. De playbackshow werd gewonnen door Natscha Haalboom (Tracy Ull- man), gevolgd door Sabine Coenen (Madonna) en de groep Michel van Munster (Andre van Duyn). Het weekend werd gewonnen door de 'Tros' onder leiding van Nadine de Theye, tweede werd 'NCRV' onder leiding van Guino Baert en derde 'AVRO' onder leiding van Freddy Warrens. j VMSWAARDE - Het aan brengen van een nieuw pla fond in de grote zaal van het Jorspcentrum De Luifel in wmswaarde gaat flink wat jbeer geld kosten dan eerst de bedoeling was. PLEXIGLAS VOOR DAK6E6UZIN6 res - terrasoverkappingen LAMEN. DEUREN w pr ijsopgaa! voor *|e) VEGJ1, MIDDELBURG L. 011CO-290M VOOR 71 linwFFJ NEDERLAND Putoren j Jerneuzen, Hulst en Goes, bressen en telefoonnum- "fo's op pagina 2. JWlngstliden: "30-12.3O/13.30-17.00 uur. "«actie Jbrneuzen: Rein van der elni (editie-chef), Jan Jan- ?n(plv. chef), Emile Calon, Meertens, Cor de Boer L0 Ton Koomen (sport), st: Frank Deij, Eugène wstraeten. Middelburg: "kPostma. G0es: Aad van Wouden. JWertentie-expi. bPecteur Zeeland: C. Me- Privé 01150-95839. In december besloot de ge meenteraad voor het karwei ruim 17.000 uit te trekken. De technische dienst van de ge meente zou er een houten lat- tenplafond in timmeren en de zaal opknappen en schilderen. Nu blijkt echter dat men het op de gemeente te druk heeft om alles zelf te doen. Het pla fond willen B en W nu overla ten aan een gespecialiseerd bedrijf. Dat wil er voor ruim 21.000 een plafond van stalen stroken inleggen. Dat mate riaal is dusdanig sterk dat be schadiging door zelfs zeer ruw balspel uitgesloten is. Boven dien wordt door de stalen con structie de verwarmingsfunc tie behouden, die door het monteren van houten schroten teniet zou worden gedaan. Het plafond, aanpassing van de verlichting en schilder- en stucwerk leveren in totaal een kostenplaatje op van een klei ne ƒ30.000. Een en ander kan worden betaald uit het specia le potje voor het opknappen van de dorpshuizen. De raad wordt gevraagd het eerder ge nomen besluit in de prulle- mand te gooien en met de nieuwe versie akkoord te gaan. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tlvoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 BOSCHKAPELLE - Bejaarden- scheting, zaal J. van Schaick, 22 schutters: hoge vogel: F. de Brou wer, Koewacht; eerste zij vogel: P. de Waal, Kloosterzande; tweede zij vogel: P. Schelfhout, Hulst; grootste aantal (7): L. van Leuven, Vogelwaarde. HEIKANT - Bejaardenschieting, zaal 't Heike, 40 schutters: hoge vo gel: B. van de Branden; eerste zij- vogel: J. van Kerkhoven, beiden St.-Jansteen; grootste aantal: G. Deijaert, Koewacht. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 67 schutters: eerste hoge vogel: J. Vetter; tweede hoge vogel: L. Cammaert, beiden Kapellebrug; eerste en tweede zij vogel: R. Colle- man, St.-Pauwels; derde zij vogel: A. Vilders, Hellestraat; vierde zij- vogel: G. Cocqheyt, Kapellebrug; grootste aantal (6): J. Piessens, Kemzeke. Van een onzer verslaggevers De huidige Opel Blitz met bijbehorende motorspuit zijn beide 21 jaar oud en versleten. Zowel brandweertechnisch als verkeerstechnisch is volgens B en W een verder gebruik van deze bluseenheid niet langer verantwoord. De gemeente Borsele is be reid het voertuig van het korps 's-Heerenhoek aan Hon- tenisse te verkopen. Het gaat om een negen jaar oude Mer cedes met gecombineerde ho ge- en lagedrukspuit, klein model, met een tankinhoud van 800 liter water. De vraag prijs is 35.000 en het college vindt dat een redelijk bedrag. Uit rapporten van de brand weerinspectie blijkt dat het voertuig in zeer goede staat van onderhoud verkeert. Om het brandweermate riaal in Vogelwaarde compleet te maken moet verder nog een draagbare motorspuit worden aangeschaft, kosten 15.000. Van de te vervangen bluseen heid zijn bovendien nog wat brandweerslangen en ander materiaal versleten. Om die spullen te vervangen is 5.000 nodig, wat de totale investe ring brengt op 55.000. De gemeenteraad moet ook nog bijna een ton extra vote ren voor de uitbreiding van de openbare Sandeschool. In fe bruari was al een werkkrediet beschikbaar gesteld van ƒ250.000, maar dat blijkt nu veel te weinig, omdat in het oorspronkelijke ontwerp nog wat bouwkundige wijzigingen zijn aangebracht. Via jaarlijk se vergoedingen van het rijk krijgt de gemeente het groot ste deel van het geïnvesteerde geld terug. In de raming van de kosten is overigens nog geen rekening gehouden met de noodzakelij ke vervanging van wat meu bilair. Zodra het advies van de inspectrice binnen is, zo kon digen B en W aan, zal de raad worden gevraagd ook daar voor nog wat geld beschikbaar te stellen. Burgemeester F. Jacobs wordt bij opening van het Hulster streekmuseum gewogen op een oude bascule - fotowimkooyman Van onze correspondente HULST - Zaterdagmiddag is het Hulster streekmu seum officieel geopend door burgemeester F. Ja cobs, die zich als openings- stuntje liet wegen op een ouderwetse bascule. Tot zijn eigen verwon dering woog de eerste bur ger slechts 79 kilo, vijf kilo onder zijn normaal ge wicht. „Dat komt zeker omdat ik nog niet gegeten heb", grapte Jacobs. Voor deze ludiek aan doende handeling bena drukte voorzitter J. Grem- men in zijn welkomswoord het belang van een mu- seumbezit. Zijn speech was doorspekt met spitsvon digheden en zat vol beeld spraken rondom het thema van de lopende tentoon stelling 'Maten en gewich ten'. „U bent door de kroon aangesteld om hier de scepter over Hulst te zwaaien. Wij als inwoners van de generaliteitslanden hebben een aangeboren argwaan ten opzichte van mensen boven de Wester- schelde. Wij vinden het daarom nodig na te gaan of u een man van voldoende gewicht bent om deze ge meente te kunnen bestu ren", richtte Gremmen zich tot de nieuwe burge meester. Op zijn beurt betrok ook Jacobs de expositie in zijn toespraak. „Het bezit van een museum is een kost baar iets dat zijn waarde zal blijven behouden. Ik heb het grootste respect voor de mensen die dit be zit in stand houden en die hun vrije tijd niet meten. U weegt uw vrijwilligheid niet af", aldus Jacobs die vervolgens evenals Grem men het overheidsbeleid ten aanzien van de musea op de korrel nam. „Vele instanties en ver enigingen kennen tegen woordig een geldtekort. De subsidies blijken niet meer toereikend. Maar het be heer van een museum is gelukkig niet alleen een kwestie van geld. Als ge meente willen wij graag een steentje bijdragen en de educatieve brochures helpen vervaardigen". Na een rondgang in de expositieruimte mocht R. Sanders van de Neder- landsche Credietbank het eerste exemplaar van een vijfdelige gids over het museum in ontvangst ne men. „Toekomst kun je pas leren als je kunt terugval len op het verleden. Dit boekje is een eerste stap in die richting", zo bestem pelde Sanders de museum- gids die door mensen uit het lager en middelbaar onderwijs uit Hulst is sa mengesteld en speciaal voor de jeugd is geschre ven. Het boekwerk behan delt de volgende zaken, het stadje Hulst, militaire as pecten, van graan tot brood, archeologie en kle derdrachten. Het is de be doeling dat alle scholen in Oost- Zeeuwsch Vlaande ren enkele exemplaren toegestuurd krijgen. Van een onzer verslaggevers HULST - Morgenochtend vertrekt om negen uur vanaf het 's Gravenhofplein het vijfde Po lentransport vanuit Hulst. Dit keer is het georganiseerd door de Zeeuwsvlaamse Stichting Hulp aan Polen, waarin de vroegere plaatselijke actie-comités zijn samengevoegd. De reis wordt gemaakt met zes auto's en er gaan twaalf personen mee op de rit van ruim drieduizend kilometer. De hulpactie wordt mede mogelijk gemaakt door giften van parti culieren, bedrijven en scholen en uit de op brengst van een advertentieboekje. Voorts hebben vele tientallen vrijwilligers van de Stichting Hulp aan Polen en de afdeling Hulst van het Rode Kruis hun medewerking ver leend. Deze keer is het grootste gedeelte van de spulletjes bestemd voor een aantal tehuizen voor (dubbel)gehandicapte kinderen in de plaatsen Piotrkow, Czestochowa, Katlub, Grodkow en Krotoszyn. Van een onzer verslaggevers AXEL - In de Axelse welzijns- commissie en de commissie fi nanciën komt deze week het verzoek van het PvdA raads lid P. Langedoen-Baetslé 8.800 gemeenschapsgeld voor Nepal beschikbaar te stellen aan de orde. Voor dat geld kan daar een schooltje gebouwd worden. B en W van Axel zijn echter niet bereid zomaar de beurs open te trekken en willen eerst de commissie horen. Ambtelijk wordt voorgesteld vooralsnog geen definitieve bijdrage vast te stellen. Beter lijkt het plaat selijke initiatieven af te wach ten, zoals geldinzamelingsac ties, en die te ondersteunen. De commissie welzijn ver gadert woensdag 15 mei om 19.30 uur. Die dag komen ook de commissies voor onderwijs zaken (19.00 uur), ruimtelijke ordening (20.00 uur) en open bare werken (19.00 uur) bijeen. De commissie financiën vergadert dinsdag 14 mei om 20.00 uur. Plaatselijk nieuws Bridge - Leden van bridgeclub Axel speelden in cultureel centrum De Halle de zesde wedstrijd van de voorjaars competitie. Uitslagen: A- groep met 10 paren: 1. echt paar IJsebaert, 2. heren Pel- Moeliker, 3. heren Scheele- Van Bambost. B-groep met 10 paren: 1. heren Scheele-De Block, 2. dames Van de Cas- teel-Groenewoud, 3. dames Knöpker-Keeman. C-groep met 12 paren: 1. echtpaar Ver straten, 2. dames Naye-Naeye, 3. heren Vermunt-Vermunt. Bingo - In het gemeenschaps- centurm werd door de EHBO afdeling Graauw een bingo gehouden waaraan 85 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. Paul D'haens, 2. Cam. Vael, 3. Nico Mahu, 4. Mark Durinck, 5. mevrouw Vernimmen-de Bleyser. Bejaardenreis - De ANBO heeft met de leden een uitstap je gemaaakt naar vliegveld Iepenburg, Huis Ten Bosch en een villawijk in Wassenaar werd bekeken. Men maakte ook een rondit door de bollen streek en bekeek De Keuken hof in Lisse. Op de terugreis werd nog een diner-dansant aangeboden. Om ongeveer half elf 's avond was men te rug. Hengelen - De zeehengelclub De Knorhanen houdt zondag 19 mei de vierde clubwedstrijd in de Westerschelde. Er wordt gevist van 13.00 tot 16.00 uur tussen het oude en nieuwe ge maal te Ossenisse. Prijskaarting - Aan de prijs- kaarting in café 't Centrum deden 50 kaarters mee. Uit slag: 1. P. Haulez, 2. Th. de Rijk, 3. mevrouw Van Goe- them, 4. K. de Rijk, 5. mevrouw Van de Ha. Kaarting - In zaal De Kroon werd een kaarting gehouden waaraan 36 personen deelna men. Uitslag: 1. R. van de Branden, Clinge; 2. J. Ferket, 3. J. van Dorselaer, beiden Hulst; 4. A. Brooymans, Kui taart; 5. P. Valent, Hulst. Postzegelbeurs - De maande lijkse postzegel- en munten- beurs van het Land van Hulst in Den Dullaert werd matig bezocht. Er werd meegedeeld dat 18 en 19 mei in de Brabant hallen in 's-Hertogenbosch de nationale tentoonstelling wordt gehouden. De laatste dagenveloppen van de per 1 april gesloten postkantoren in Biggekerke, Grijpskerke, Aagtekerke en Meliskerke warne bij de nieuwtjesdienst verkrijgbaar. Er was weer de- gratis loterij en de kwartjeslo terij. Omdat het moederdag was, was er een aantal taarten bij de prijzen. Mark Pardon uit Zandberg won de eerste prijs. Tenslotte was er nog een veiling van kavels postzegels. Bridge - Leden van de bridge club Hulst speelden in het ge meenschapscentrum Den Dul laert de voorlaatste wedstrijd van de tweede helft van de wintercompetitie. De uitslag was als volgt: A Lijn 1. dames Snuverink-Beuzenberg, 2. he ren Biesbroeck-Beuzenberg, 3. mevrouw Holla-de heer Nie- land, 4. mevrouw Goossen-de heer Van Geel, 5. heren Her man-Van de Dries. B lijn: 1. dames Bruijns-Sandrini, 2. dames Hillige-Van der Velde, 3. heren Romson-De Feijter, 4. echtpaar Kint, 5. dames Aron- son-Vroone. C lijn: 1. dames Den Boer-Smulders, 2. echt paar Van Cauteren, 3. me vrouw Stallaert-de heer De Nijs, 4. echtpaar Baggen, 5. da mes Stolte-Sonius-het echt paar Van Opstal. Hengelen - De zeehengelvere- niging De Vogel houdt zater dag 18 mei de derde clubwed strijd in de Westerschelde. Er wordt gevist van 14.00 tot 17.00 uur aan het Zeedorp te Osse nisse. Inschrijving en prijsuit reiking in café De Kastanje. Speelweek - Ook dit jaar wordt er evenals vorige jaren weer een speelweek gehouden. Het is de laatste week van de zomervakantie voor scholen. Daar men hiervoor vrijwilli gers nodig heeft, doet men een oproep aan mensen met veel of weinig tijd, die zich hiervoor beschikbaar willen stellen. De vrijwilligers kunnen zich op geven bij Diana de Bakker, Klapstraat 12, Koewacht, tele foon 2070. Biljarten - De bejaarde biljar ters van Koewacht speelden een wedstrijd tegen de bejaar den uit Hulst. Er werd ge speeld met elk 10 deelnemers op 20 beurten. De uitslag was als volgt: Koewacht 396 en Hulst 350 punten. Bridgewedstrijd - De leden van de bridgeclub speelden in café De Vier Jaargetijden een vrije bridgewedstrijd. Het was een draaiende mitchel met 14 paren. De uitslag was: 1. da mes Biesbroeck-Goossen, 2. dames Kint-De Booy, 3. me vrouw Smulders-de heer De Booy, 4. dames Van der Wie- len-Van Esbroek, 5. echtpaar Hoonderd. AXEL - In het streekmu seum 'Het Land van Axel' in Axel wordt van- afmorgen tot en met 25 mei een bijenteelt ten toonstelling gehouden. Dit ter gelegenheid van het 75 jarig bestaan van de eerste Zeeuws Vlaam se Bijenteeltvereniging, in 1910 in Hulst opgericht door de heren Beghijn, Butler, Poppe en Wau- ters. De vereniging heeft zich de afgelopen jaren ondermeer beziggehou den met het geven van voorlichtingsavonden en het onderhouden van contacten met buiten landse imkers. Daartoe zijn zelfs di verse trips naar het bui tenland ondernomen. Zo als bijvoorbeeld enkel ja ren geleden nog naar in Oostenrijk waar de im- kerschool te Graz en het internationaal bekende Peschetzbijenstand wer den bezocht. Het streekmuseum is in genoemde periode ge opend van 13.30 tot 17.00 uur. Zaterdag 25 mei, de slotdag, is een dag om naar vooruit te kijken. De vereniging houdt dan in en achter het streekmu seum een echte bijen- markt. Toegang is gratis. HULST - Deco home De Verf- molen in de Van Waesberghe- straat te Hulst houdt 15, 17 en 18 mei open huis. De verf- en behangzaak is flink uitgebreid en met name ook toegespitst op de groter wordende vraag naar huis- en sfeerverfraaien- de doe-het-zelf-produkten. Wat opvalt is het enorme assoriment. Van een eenvou dig busje latex (maar dan wel in zo'n 600 kleuren) tot prach tige zonweringen. Tweehon derd soorten behang uit voor- aad leverbaar en 9000 kleuren autolak. En dan is over het be langrijkste nog niet gespro ken, de scherpe prijzen van al die artikelen. Bovendien kan er allerlei professionele appa ratuur worden gehuurd als een afstoomapparaat, plakta- fel, hogedrukreiniger en spuit apparatuur. HULST - De stichting Kla vertje Vier uit Hulst geeft in de maanden mei en juni bij voldoende belangstelling cur sussen vegetarisch koken en natuurvoeding. De beginners cursus bestaande uit acht bij eenkomsten wordt gehouden in het vegetarisch eet- koffie en theehuis Pand 25. Inschrij ven kan tot zondag 19 mei.

de Stem | 1985 | | pagina 13