Nederlanders zonder judoprijzen I Belg Revijn winnaar I marathon Amsterdam OOSTDUITSERS DOMINEREN IN VREDESKOERS Zege van De Greef Nederlandse kano-top vaart in achterhoede Van Heugten/Kigge» naar de tweede plaats Carl Lewis loopt 100 onder tien seconden WINST IN B Kravo is sterkste Bestuur van biljartbond uitgebreid MAANDAG 13 ME11985 Leeuwenburgh verbetert NR polsstok hoogspringen Overwinning Sosonko m iums LOPERS IN SLOTFASE OP VERKEERDE PAD Noodweer jaagt waterpoloërs zwembad uit Lendl klopt John McEnroe Europese titel voor Russin Sjoesjoenova Breskens'82 zorgt voor verrassingen T12 PAGINA SPORT 4 HAMAR (ANP) - Met vier Europese titels heeft de Sov jetunie in Hamar zijn rentree op de internationale judomat- ten gemaakt. De Sovjet-judo ka behaalden op het Noorse platteland een vijftig-pro- <c£nt»score. Bij de eerste na- Olympische confrontatie toon de Oost-Europa zich sterker dan de voornamelijk uit Fran sen en Bondsrepublikeinen bestaande Westeuropese coa litie. De Nederlandse judoka's zetten de in Los Angeles ge starte treurnis voort en keer den zonder ereprijzen huis waarts. De internationale judowe- reld is aan weinig verandering onderhevig. Drie van de vier Sovjet-judoka's grepen ook een jaar geleden het kam pioenschap. In het afsluitende weekeinde prologeerden licht gewicht Tamiz Namgalaoeri en de in de allerlichtste klasse uitkomende Chazret Tietseri hun titel. Slechts zwaarge wicht Grigori Veritsjev is een 'nieuwe' kampioen. Maar een belofte voor de toekomst kan deze bij na-veteraan nauwe lijks worden genoemd. Dat kan wel worden gezegd van de enige Nederlander, die naar een partij om de een prijs reikte. De twintigjarige debu tant Theo Meijer eindigde bo ven verwachting als vijfde. Na deze op de openingsdag van het toernooi geleverde presta tie achtte bondscoach Chris de Korte het evenement al ge slaagd. Die tevredenheid werkte kennelijk verlammend op zijn pupillen. Het vijftal dat nadien op de mat in de Stor- hallen verscheen, kwam niet verder dan nederlagen in her kansingspartijen. Zaterdag gold dat voor Jo Gevers en Rob van der Vlist. Gevers startte verdienstelijk door de Westduitser Stefan Buban aan de kant te schui ven. Buben, die drie weken ge leden tijdens de Open Neder landse titelstrijd nog in de pij - zen viel, moest op beslissing voor de Brabander capitule ren. Gevers trof het niet ver volgens de latere kampioen Ilie Serban uit Roemenië te ontmoeten. Met waza-ari in zijn nadeel werd Gevers naar de herkansing verwezen. Een oude bekende, de Zweed Jör- gen Haggqvist, versperde Ge vers met een armklem de weg naar de partij waarin brons op het spel stond. Van der Vlist lootte in de klasse tot 71 kilogram zo mo gelijk nog onfortuinlijker. Al in de eerste ronde - Gevers had de openingsronde ronde vrij - was zijn tegenstander Namgalaoeri. De Leiderdorper beperkte het verschil tot een koka. In de herkansing was de marge met Gheorghe Ciuvat nog geringer. De scheidsrech ter oordeelde dat de Roemeen iets actiever was geweest en riep hem tot winnaar uit. De laatste dagen voor de titel strijd had Van der Vlist nogal wat kracht verloren. Gefor ceerd aftrainen - Van der Vlist had moeite de weegschaal on der de 71 kilogram te houden - was daarvan de oorzaak. Hennij Pleizier kwam niet eens aan een herkansing toe. De nederlaag tegen de Italiaan Paolo Giannelli bood Pleizier, met 28 jaar de oudste judoka in de equipe van De Korte, geen perspecitef op een tweede kans. De Amsterdammer be hoort sinds een jaar tot de zwaargewichtsklasse. De Kor te achtte het zinvol de als 'eeu wige tweede' niet meer dan nationale faam genietende Pleizier in de open klasse te laten meedoen. Bij de zwaar gewichten werd de voorkeur gegeven aan Wil Wilhelm, voor wie het toernooi eveneens na een partij al voorbij was. In de open klasse was de 120 kilogram zware Alexander von der Groeben weer eens goud waard. Een jaar geleden, in Luik, toonde hij zich Euro pa's beste bij de zwaargewich ten. Von der Groeben was de enige deelnemer, die een Sov jet-judoka in de finale van winst hield. Naast drie van Biktasjevs landgenoten en Von der Groeben prolongeerde ook de Engelse armklemspe- cialist Neil Adams zijn kam pioenschap. Het schamele resultaat van de Nederlanders - in Luik wonnen de nu door de scheids rechter benadeelde Ben Spij kers en Wilhelm nog brons - geeft weinig vertrouwen voor de wereldtitelstrijd, die eind september in Seoel wordt ge houden. Afgezien van twee toernooien (Birmingham en Leonding) bestaat de voorbe reiding voor dat toernooi uit een trainingsstage van onge veer een maand in Japan. De Korte heeft besloten in princi pe naar de Zuidkoreaanse hoofdstad dezelfde ploeg te sturen. VandBDbroicke wint Vierdaagse ALBUQUERQUE (ANP) - Chris Leeuwenburgh (Sparta, Den Haag) heeft zaterdag bij atletiekwedstrijden in Albu querque (VSt) zijn Nederland se record polsstokhoogsprin gen verbeterd en gebracht op 5,38 meter. De in de Verenigde Staten studerende Hagenaar begon de wedstrijd op 5,08 meter, een hoogte, die hij evenals de 5,18 meter in zijn eerste poging haalde. Voor de sprong over 5,38 meter had Leeuwenburgh twee pogingen nodig. De Hagenaar leverde zijn prestatie met een trainings aanloop van zestien passen. Normaal gebruikt hij vier passen meer. Het oude Neder landse record stond met 5,31 meter eveneens op naam van Chris Leeuwenburgh. Hij le verde die prestatie op 2 sep tember van het vorig jaar in Nijmegen. o rri TUNIS (AFP) - Genna Soson ko heeft zaterdag in Tunis zijn partij voor de elfde ronde van het interzonale schaaktoer nooi in Tunis tegen de Tune siër Hmadi gewonnen. Soson ko had wit. In de tweede zitting voerde de Sovjetrus Artoer Joesoepov zijn verloren staande afgebro ken partij uit de elfde ronde tegen de Joegoslaaf Pedrag Nikolic toch nog naar remise. Joesoepov kwam ook de tijd noodfase, met slechts twee mi nuten voor vijftien zetten, zonder schade door. Door dit resultaat deelt Joesoepov de eerste plaats met zijn landge noot Aleksander Tsjernin. Beide grootmeesters hebben acht punten. Ook de derde plaats is voor een schaker uit de Sovjet-Unie: Aleksander Beljavski. Hij heeft een ach terstand van een punt. Genna Sosonko deelt de zevende plaats met een score van 514 punten uit tien partijen. De uitslagen zijn: elfde ronde: Gavrikov (Sov) - Suba (Roe) 1-0, Sosonko (Ned) - Hmadi (Tun) 1-0, Dlugy (VSt) - Hort (TSj) Vz-Vz, Ermenkov (Bul) - Beljavski (Sov) 0-1, Miles (GBr) - Morovic (Chi) Vz- Vz, Tjsernin (Sov) - Afifi (Egy) 1-0, Por- tisch (Hon) - De Firmian Vz-Vz, Joesoe pov (Sov) - Nicolic (Joe) Vz - Vz Stand na elf ronden: 1 Joesoepov (Sov) en Tsjernin (Sov) 8 punten, 3. Beljavski (Sov) 7, 4. Hort (TSj), Gavrikov (Sov) en Portisch (Hon) 6, 7. Suba (Roe), Zapata (Col), Miles (GBr) en Sosonko (Ned) 5Vz. AMERSFOORT (ANP) - Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond (KNBB) is van zeven tot negen personen uitgebreid. Deze wijziging heeft zater dag tijdens de Algemene Ver gadering van de bond in Amersfoort zijn beslag gekre gen. Tot nieuwe bestuursleden zijn gekozen: mevrouw T. van de Velden-Brenk uit Nieuw- leusen en de Heer M. Hendriks uit Rotterdam.Voorts werd besloten de Stichting Biljart promotie Nederland op te richten. Deze Stichting gaat spon sorgelden beheren, organisa ties van titeltoernooien steu nen en in het algemeen zorgen voor biljartpr^paganda in Ne derland. DUINKERKEN (AFP) - Tot juni is Jean-Luc Vandenbroucke, de winnaar van de Vierdaag se van Duinkerken, aanwezig in het profpelo ton. Daarna vertrekt hij naar La Paz voor uit gebreide testritten. Voor Vandenbroucke staat het wielerseizoen 1985 in het teken van zijn aanval op het werelduurrecord van Francesco Moser. In de Boliviaanse hoofstad hoopt Vandenbroucke meer dan 51.151 kilometer te rijden. De ronde van Frankrijk laat hij schieten. In de Vierdaagse van Duinkerken bewees het voormalige gemeenteraadslid van Moeskroen nog eens zijn faam als tijdrijder. Zijn secon- denwinst in de proloog was achteraf voldoende voor de eindzege. In het weekeinde had de ervaren Belg nog slechts drie tegenstanders te duchten: de veertien kilometer lange kasseienstrook in de rit van zaterdag, Bruno Wojtinek en Rudy Matthijs. Hij be dwong ze alle drie moeiteloos. Zelfs de tussensprints, waarin bonificatieseconden waren te verdienen voor de snellere Wojtiniek en Mat thijs, brachten geen gevaar. Vandenbroucke, met een voor sprong van elf seconden be gonnen aan de slotrit, ont snapte met Bogaert, Bouvatier en Leleu. Onder impulsen van de ploeg van Berten de Kimpe werd de kopgroep, die een maximale voorsprong op bouwde van 5.05 minuten, te ruggehaald. Vandenbroucke, die bij tussensprints vier se conden toevoegde aan zijn voorsprong, was toen reeds verzekerd van de eindzege. De 28-jarige Leleu weigerde zich als enige koploper over te ge ven. De ritzege was zijn loon. Een dag eerder was die ten deel gevallen aan Marco van der Hulst. De 21-jarige renner uit de ploeg van Ben van Erp won de massasprint. Van der Hulst onderstreepte het snelle leerproces van de bij de profs debuterende ploeg. In de ronde van de Achterhoek, in het be gin van het seizoen, werd er nog wat meewarig om de for matie gelachen. Met Nico Ver hoeven als uitblinker in de voorjaarskoersen verdween de minachting. De ritzege van Van der Hulst was opnieuw een bijdrage tot een vaste plaats in het profpeloton. Vierde etappe: 1. Marco van der Hulst (Ned) 4.41.23 (met tij ds vergoeding 4.41.15), 2. Rudy Matthijs (Bel) 4.41.23 (4.41.19), 3. Bruno Wojtinek (Fra) 4.41.23 (4.41.21), 4. Jan Bogaert (Bel) 4.41.23, 5. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel), 6. Mike Kluge (WD1), 7. Kim Andersen (Den), 8. Vincent Barteau (Fra), 9. Jan van Houwelingen (Ned), 10. Marc Madiot (Fra) allen in de zelfde tijd als Bogaert, 21. Leon Nevels (Ned) 4.43.46, 25. Jannus Slendebroek (Ned), 30. Ralf Elshof (Ned), 37. Hennie Kuiper (Ned), 43. Gerrie Knetemann (Ned) allen in dezelfde tijd als Nevels, 47. Fons van Katwijk (Ned) 5.00.01, 48. Ron Groen (Ned), 52. Jean-Paul van Poppel (Ned) beiden in dezelfde tijd als Van Katwijk. Opgegeven: Jac van Meer (Ned). De uitslag van de vijfde en laatste etap pe is: 1. Philippe Leleu (Fra) 5.02.23, 2. Kim Andersen (Den) 5.03.35, 3. Jean- Francois Rault (Fra) 5 03.37, 4. Bruno Wojtinek (Fra) 5.03.38, 5. Rudy Matthijs (Bel), 6. Marco van der Hulst (Ned), 7. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel), 8. Pascal Andorra (Fra), 9. Frits Pirard (Ned), 10. Jan Bogaertt (Bel). Het eindklassement is: 1. Vandenbrouc ke 24.47.04, 2. Wojtinek op 13 seconden, 3. Matthijs zelfde tijd, 4. Bogaert-op 18, 5. Andersen op 30,6. Van der Hulst op 31, 7. Gery Verlinden (Bel) zelfde tijd, 8. Adri van Houwelingen (Ned) op 43, 9. Rudy Rogiers (Bel) op 50, 10. Rudy Dhaenens (Bel) op 58. De Nederlandse wielrenster Monique de Bruin is zondag in een wegwedstrijd in Tokio over 60 kilometer als derde geëindigd. De koers werd gewonnen door de Francaise Jeannie Longo. De Amerikaanse ama teur Thurlow Rogers, zesde bij de Olympische wegwedstrijd in Los Angeles, won de race over 132 kilometer bij de he ren. Uitslagen: Heren (131,9 km): 1. Thurlow Rogers (VSt) 2 uur 57 minuten en 59 se conden; 2. Kim Kwang Phill (ZKr) op 0,32; 3. Hiroshi Daimon (Jap) op 0,35. Dames: 1. Jeannie Longo (Fra) 1.30,24; 2. Betsy Davis (VSt) op 0,10; 3. Monique de Bruin (Ned) z.t.; 6. Gonnie van Koert (Ned) op 1,49. De Omloop van Lek en IJssel, een B-wedstrijd voor wieier- amateurs, is gewonnen door Martin Dummernit uit Am sterdam. Hij ontsnapte in de laatste van de 160 kilometers in de omgeving van Lekker- kerk, de start- en finishplaats. Dummernit had op de eind streep een voorsprong van zes seconden op negen mede vluchters, met wie hij na 130. kilometer uit de greep van het peloton was geraakt. De uitslag is: 1. Martin Dummernit (Am sterdam) 3.34.36, 2. Erwin Singers (Den Haag) op 6 seconden, 3. Peter Grotegoed (Rotterdam), 4. Arie Versluis (Ameide), 5. Fred Brand (Dordrecht), 6. Dirk Zoek (Ankeveen), 7. Rene de Boer (Vlaardin- gen), 8. Rene Beusekamp (Hendrik Ido Ambacht), 9. Ted Berkhouder (Schiplui den), 10. Henk Klomp (Groot Ammers) allen in dezelfde tijd als Dummernit. De Nederlandse amateur René Beuker heeft de ronde van Java gewonnen. In de achtste en laatste etappe, van Madium naar Surabaya over 176 kilome ter, kwam zijn voorsprong op de Maleisiër Chen Choong Ming niet meer in gevaar. De rit werd gewonnen door de Indonesiër Gatot Saw- jaya. Wim Jennen werd der de op twintig seconden van Sawjaya. In het algemeen klassement werd de winnaar van de zevende etappe vijf de. Uitslag achtste etappe, van Madium naar Surabaya: 1. Gatot Sawjaya (Ind) 176 kilometer in 4 uur, 24 minuten en 9 seconden, 2. Yoo Byung Huw (ZdK) op 10 seconden, 3. Wim Jennen (Ned) op 20 se conden; Eindklassement: 1. René Beuker (Ned) 24 uur, 42 minuten en 33 seconden, 2. Chew Choon Ming (Mal) op 2 minuten en 12 seconden, 3. Boyke Tawos (Ind) op 2,20, 4. Matsum Marzuki (Ind) op 2,56, 5, Wim Jennen (Ned) op 3,36. De Oostduitse wielrenners hebben de vierde etappe van de Vredeskoers, van Praag naar Jihlava, gedomineerd. Uwe Ampler werd eerste, zijn landgenoot Uwe Raab tweede. Ampler had, inclu sief bonificatieseconden, voor de 164 kilometer vier uur, negentien minuten en 41 seconden nodig. Raab deed er dertig seconden langer over. Ook de derde plaats was voor een coureur uit het Oostblok: Richo Soeoev uit de Sovjet Unie. De Neder landers speelden geen rol van belang. In het algemeen klassement van de etappe wedstrijd voor amateurs leidt de Pool Lech Piasecki nog steeds. Hij heeft een voorsprong van acht secon den op Ampler. ^.llllllllllllllllllilllllillllllllllllllllllllllllllHIKIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIillllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliliiilllllllllllllllllllllllllllllllllll^ De Belg Jose Revijn kijkt vragend rond terwijl hij de finishlijn in Amsterdam passeert. Hij verkeerde in onzekerheid of hij wel gewonnen had. Later werd dat bevestigd. - fotoanp AMSTERDAM (ANP) - De tiende marathon Amster dam kende een uiterst dra matisch slot. De twee Belgi sche stayers Jose Revijn en Willy van Huylenbroeck, die na ruim 35 km de tweevou dige winnaar van dit evene ment Cor Vriend hadden los gelopen, snelden zij aan zij op de finish af. Voor hen uit reed de NOS- televisiewagen, die op 20 meter voor het lint door de politie werd afgeleid. De Belgen, die juist hun laatste krachten hadden aange sproken in de strijd om de ereplaats, volgden deze wa gen en botsten als het ware tegen de auto op. Hun rush werd abrupt afgebroken en struikelend en wanhopig ge barend kwamen zij weer te rug om de laatste meters af te leggen, waarbij Revijn in 2.19.24, zes seconden eerder het lint brak dan zijn land genoot. Waarom stond geen ca mera bij de finish, waardoor de wagen eerder het par koers had kunnen verlaten?, is de vraag: een blunder van de eerste orde, zowel van NOS als organisatie. Harde wind (11 a 12 meter per seconde), een tempera tuur van 18 graden en een hoog vochtigheidspercenta ge (70 pet) stond bij voorbaat een goede tijd in de weg. Bo vendien was het deelne mersveld bepaald niet van superieure kwaliteit was. De uitslag is: 1, Jose Revijn (Bel) 2.19.26, 2. Willy van Huylebreock (Bel) 2.19.30, 3. Cor Vriend (PSV, Eindho ven) 2.20.29, 4. stanimir Nenov (Bul) 2.21.42, 5. Gino Braeckevelt (Bel) 2.22.05, 6. Lucien Rottiers (Bel) 2.24.05, 7. Nagato Imakugi (Jap) 2.24.25,8. Max van Wersch (Achilles Top,Kerkrade) 2.24.50, 9. Kazuo Uchida (Jap) 2.26.53, 10. Gerard Smit (AAC, Amsterdam) 2.28.36, 11. Henk van Hoek (HAC, Hel mond) 2.32.20, 12 Rafael Carmano (Spa) 2.32.31, 13. Paavo Kettunen (Fin) 2.32.41, 14. Harry Driessen (Achilles Top) 2.33.15, 15. Marius de Snayer (Fortuna Vlaardingen)2.33.45. =niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiT= AMSTERDAM (ANP) - He- leen de Greef heeft haar lei dende positie in het klasse ment van het sub-zöneschaak- toernooi voor dames in Am sterdam versterkt. Ze won za terdag in de vijfde ronde met zwart van Erica Belle. De Franse concurrente Julia Lebel bleef tegen haar landge note Martine Dubois op remise steken. De uitslagen zijn: Martine Dubois (Fra) - Julia Lebel (Fra) Vz-Vz, Harmsen (Ned) - Simone Peeters (Bel) 0-1, Hanneke van Parreren (Ned) - Monique Baecke (Bel) afgebroken, Erica Belle (Ned) - Heieen de Greef (Ned) 0-1. De stand aan de kop is: 1. De Greef 4 punten, 2. Lebel 3 Vz DUISBURG (ANP) - Bonds coach Georg Geurtsen heeft de laatste voorbereidingen van de Nederlandse waterpolop- loeg op de zware openings wedstrijd van het toernooi om de FINA-beker, maandag te gen de favoriete Westduitsers, in de war gestuurd gezien door het weer in Duisburg. Een hevige onweersbui hield de laatste training zon dag beperkt tot enige banen inzwemmen en enkele sprint oefeningen. Het eerste drei gende gerommel in de verte was al een aanslag op de con centratie van de Nederlanders, de eerste verre bliksemschicht deed hen ijlings in de kleedka mer belanden op last van Geurtsen, die terecht geen en kel risico wilde nemen. De meeste landenteams die 's-middags nog door een zon netje beschenen het trainings schema afwerkten, achten de beslissing van de organisato ren de FINA-cup in het bui tenbad te betwisten geen ge lukkige. Vooral de waterpoloërs uit de Verenigde Staten, Spanje, Griekenland en Italiie vinden Duisburg in mei nog maar bar koud. De smeekbeden van het organisatiecomité voor een ook voor de zuiderlingen aan gename temperatuur, kreeg zondagnamiddag vooralsnog een erg kil antwoord. AMSTERDAM (ANP) - Onder het motto 'dames gaan voor' is de Nederlandse kanotop het na-Olympische jaar ingegaan. Tijdens de Bosbaanregatta, de eerste van drie selectiewed strijden voor de wereldkam pioenschappen, voerden de Nederlandse heren slechts achterhoedegevechten. Afgaande op de resultaten van het afgelopen weekeinde lijken voor hen bij de titel- wedstrijden van half augustus in Mechelen finaleplaatsen amper bereikbaar. Ook in de niet indrukwekkend bezette regatta van Amsterdam moest de Oranje-équipe het hebben van Annemiek Derckx, goed voor brons tijdens de Olympi sche Spelen van Los Angeles, en Annemarie Cox. De combi natie Derckx-Cox werd twee de in de eindstrijd van de K2- 500 meter. De Olympische vaarster werd voorts derde in de Kl-500 meter. Annemiek Cox bleek goed voor de vijfde plaats op dat nummer. Daar bij dient te worden aange merkt dat de finale van de Kl- klasse slechts vijftig minuten na die van de K2-klasse werd gevaren. In de K2-6000 meter-race waren Annemiek Derckx en Annemarie Cox ongenaak baar. Ze wonnen met zeer gro te voorsprong. Bij de heren daarentegen bleek armoede troef. Finale-uitslagen van de eerste dag van de internationale Bosbaanregatta kano varen zijn: senioren A, heren: K I 1000 meter: 1. Schmidt (WD1) 4.07,6, 2. Smith (Eng) 4.10,2, 3. Musman (WD1 4.10,8, 4. Croucher (Eng) 4.11,4, 5. Kegel (WD1) 4.14,8,6 Nijkamp (Ned) 4.15,1. C I 1000 meter: 1. Eicke (WD1) 4.27,6, 2. Rubin (Spa) 4.31,7,3. Gohar (Eng) 4.37,1,4. Bechthold (WD1) 4.40,9,9. Van Gorp (Ned, Euros) 5.29,0. K II 1000 meter: 1. O. en M. Seack (WD1) 3.46,6, 2. Constantin/Feodesi (Roe) 3.48,3, 3. Sanchez/Fuentes (Spa) 3.50,7, 5. Reg- tien/De Leede (Ned) 3.51,1. C II 1000 meter: 1. H. en W. Faust (WD1) 4.08.0, 2. Barea/Suarez (Spa) 4.15,3, 3. Go- har/Smith (Eng) 4.25,4. K IV 1000 meter: 1. Schmidt/Kegel/Hof- mann/Pfrang (WD1) 3.19,0, 2. Diba/Ve- leo/Dulau/Dikofte (Roe) 3.21,5,3. Schnei der/ Kreutzer/ Hupperts/ Eis (WD1) 3.22,0, 4. Bonte/Saelens/Deldaele/Fieux (Bel) 3.23.1, 7. Regtien/Groenewoud/De Leede/Van Laarhoven (Ned) 3.28,4. K II 10.000 meter: i. Boume/Williams (Eng) 42.01,0, 2. Ballard/Slater (Eng) 42.02,0, 3. Fieldus/Bucher (Eng) 42.04,0, 4. Flunker/Kittner (WD1) 42.07,0, 8. Ben schop/In 't Veld (Ned, Twentse Water- sportvrienden) 44.11,0. Dsmes: K I 6.000 meter: 1. Coeck (Bel) 29.54,0, 2. Eisenkolb (WD1) 29.54,5,3. Law- ler (Eng) 30.21,8, 4. Selwood (Eng) 31.19,5, 5. Wetherall (Eng) 31.33,9, 9. Visser (Ned, Euros) 33.50,7. De finale-uitslagen van zondag zijn: he ren: K I 500 meter: 1. O. Saeck (WD1) 2.04,6, 2. Croucher (GBr) 2.04,9, 3. Scholl (WD1 2.05,9, 4. Polocofer (Roe) 2.08,9, 5. Greiwe (WD1) 2.09,2. K II 500 meter: 1. Sanchez/ Fuentes (Spa) 1.48.1, 2. Constantin/Feodesei (Roe) 1.48,1, 3. Smith/Bourne (GBr) 1.51,1, 4. Ayres/ Ruskin (GBr) 1.54,2, 5. Moreno/Rubiera (Spa) 1.58,2. K IV 500 meter: 1. Saeck/Saeck/ Schmidt/Scholl (WD1) 1.36,6, 2. Cons tan tin/ Velea/feodesei/Dulai (Roe) 1.37,4, 3. Schneider/ Menrath/ Kreutzner/ Hup perts (WD1) 1.38,3, 4. Moreno/Rubiera/ Prendes/Roman (Spa) 1.38,8, 5. Bonte/ Deldaele/Sadeus/Fieuz(Bel) 1.39,9. C I 500 meter: 1. Manthey (WD1) 2.21,5, 2. Bechthold (WD1) 2.22,3, 3. Rubin (Spa) 2.24,9,9. Van Gorp (Ned, Euros) 2.51,1. C II 500 meter: 1. H. en W. Faust (WD1) 2.03,4, 2. Barea/Suarez (Spa) 2.09,4, 3. Go- har/Smith (GBr) 2.09,9 Dames: K I 500 meter: 1. Idem (WD1) 2.20,9,2. Marinescu (Roe) 2.24,4, 3. Derckx (Ned) 2.26,5, 4. La wier (GBr) 2.29,1, 5. Cox (Ned) 2.30,8,6 Coeck (Bel) 2.34,7. K II 500 meter: 1. Idem/Eisenkolb (WD1) 2.10,6, 2. Derckx/Cox (Ned) 2.12,2, 3. Con- stantin/Marinescu (Roe) 2.13,5, 4. Law- ler/Setwood (GBr) 2.14,6, 5. Skolnik/ Kuhlmann (WD1) 2.21,2. KIV 500 meter: 1. Eisenkolb/Idem/Skol nik/ Kuhlmann (WD1) 2.03,5, 2. Graw- ley/Lawler/Setwood/Wetherall (GBr) 2.06.2, 3. Springer/Isselhorst/Leve- ringh/Kuhlmann (WD1) 2.09,5, 4. De Boer/Schoen/P. en M. La grand (De Geu zen) 2.21,2. HELSINGBORG (ANP) - Door een derde en een tweede plaats bij de Zweedse Grand Prix zijspan-motocross, zijn de Nederlanders Ton van Heugten en Frits Kiggen in de strijd om de wereldtitel ge klommen naar de tweede plaats. In Helsingborg was het Ne derlandse tweetal alleen niet opgewassen tegen de Zwitsers Biachtold/Fuss die beide man ches op hun naam brachten en rechtstreeks afstevenen op hun tweede achtereenvolgen de wereldtitel. Van Heugten, vorige week winaar van de Finse Grand Prix, leverde in de eerste manche een opmerkelijke prestatie. Hij had een slechte start maar klom gedurende de race naar de vierde plaats vlak achter zijn landgenoten Muller en Van Heek. Een lek ke band wierp Muller in de laatste ronde nog een plaats terug ten gunste van Van Heugten. In de tweede manche startte de vroegere wereldkampioen beter. Ook dat leverde echter niet meer dan een tweede plaats op omdat Biachtold an dermaal te sterk was voor de rest van het veld. In het spoor van Van Heugten leveri9] ook Muller en Van Heek stekende prestaties. Na de vierde plaats in 4 eerste rit werden zijn in 4 tweede derde. In de strijd os de wereldtitel schoof v9 Heugten van de vijfde naar4 tweede, op ruime afstand va- Biachtold. Muller staat ij derde, een winst van ej plaats. De wedstrijden in Hei singborg liepen voor de Ni. derlandse kampioen Rein va, Gastel op een deceptie uit. slaagde er zaterdag niet zicj voor de wedstrijden te kwali" ficeren. Uitslagen: Eerste manche: 1 Biachtold Fuss (Zwi) EML-Jumbo, 2. Biohler/Hü. sold (WD1) Wasp-Winner, 3. Van Ha». ten/Kiggen (Ned) Wasp-Folan, 4. Mui. Ier/Van Heek (Ned) VMC-Honda, Good/Hiusser (GBr/Zwi,) Wasp-% ner, 6. Mari Bens/Van Deutekom (Ned Heos-Yamaha, 7. Beekers/Voets (Ned Wasp-Yamaha, 8. Janssen/Geurts va? Kessel (Ned) Wasp/Yamaha, 16. kens/Van Geloven (Ned) EML-Jumt, 20. Van Hal/Martens (Ned) Wasp-Yam;, ha, 23. Toni Bens/De Wild (Ned) EML Yamaha. Tweede manche: 1. Biachtold, 2. Van Heugten, 3. Muller, 4. Graf/Von Ro (Zwi) MSE-Swiss, 5. Böhler, 6. T. Bens Beekers, 9. De Vries/De Bresser (Ne- EML-Yamaha, 10. Van Hal, 15. Bakens Dagklassement: 1. Biachtold 40 punten,! Van Heugten 32,3. Muller 28. Tussenstand in de strijd om het wereld kampioenschap: 1. Biachtold 150punta 2. Van Heugten 115, 3. Muller 112,4. Mil lard/ Millard (GBr) 96, 5. Fox/Coope (GBr) 91,6. Böhler 78. MODESTO (ANP) - Carl Le wis, de viervoudige Olympi sche atletiekkampioen van Los Angeles, heeft zich voor dit seizoen twee doelen ge steld. Hij wil het wereldrecord verspringen van zijn landge noot Bob Beamon, die tijdens de Spelen van 1968 in Mexico Stad 8,90 meter sprong, verbe teren en het wereldrecord op de 100 meter (9,93 seconden) van een andere landgenoot, Calvin Smith, scherper stellen. Tijdens wedstrijden in Mo desto liet Lewis zaterdag zien dat de verbetering van het we reldrecord op de 100 meter waarschijnlijk een zaak van enkele weken is. De 23-jarige Amerikaan, die in april reeds 10,05 seconden liet noteren, raasde in Modesto de korte sprint af in 9,98 seconden. Le wis bleef daarmee eenhon derdste seconde boven zijn persoonlijk record. Achter Le wis kwamen Darwin Cook (10,10) en Harvey Glance (10,15) met een toelaatbare rugwind van 1,52 meter per se conde, eveneens tot voortref felijke prestaties. Tijdens wedstrijden in Knoxville no teerden Terry Scott (10,09) en Sam Graddy (10,25), die daags tevoren de 200 meter in de bes te wereldseizoentijd van 20,03 seconden had gelopen, even eens uitstekende tijden. In Modesto presenteerde Olympisch kampioen Roger Kingdom zich opnieuw als de man, die in staat moet worden geacht Renaldo Nehemiah (12,93) te onttronen als wereld recordhouder op de 110 meter horden. Kingdom liep de 110 meter horden in 13,14 secon den, de beste wereldseizoen- prestatie. Op de 100 meter dames kwam de Jamaicaanse Merle- ne Ottey opnieuw onder de elf seconden: 10,94 seconden. Ot tey had op 28 april in Walnut reeds een tijd van 10,92 secon den gerealiseerd. De Olympi sche dubbelkampioene op de 200 en 400 meter, Valerie Bris- co-Hooks, werd tweede in 11.14. Op de campus van de uni versiteit van Kansas verbeter de Joe Dial het Amerikaanse record polsstokhoogspringen. De 22-jarige Dial sprong in zijn eerste poging over 5,83 meter. Hij kwam daarmee een NEW YORK (AFP) - De Tsje- choslowaak Ivan Lendl heeft gisteren het internationale tennistoernooi in Forest Hills gewonnen. Hij versloeg in de finale in iets meer dan anderhalf uur de als eerste geplaatste Ame rikaan John McEnroe in twee sets: 6-3,6-3. Uitslagen halve finales: John McEnroe (VSt) - Henrik Sundström (Zwe) 6-2, 3-6, 6-2; Ivan Lendl (TSj) - Aaron Krickstein (VSt) 6-1,2-6,6-1. Leimonias uit Den Haag en Manege uit Apeldoorn zijn zondag gepromoveerd naar de eredivisie van de nationale tenniscompetitie. Leimonias, met de veelvou dige oud-nationale kampioen Louk Sanders in de gelederen, speelde 4-4 tegen Leeuwen- bergh, maar dankte de promo tie aan de voordelige setstand van 11-9. Leimonias keerde na een afwezigheid van vijf jaar terug in de hoogste klasse. Manege heeft maar twee jaar moeten wachten op terugkeer in de eredivisie. De Apeldoor- ners, met onder meer Eric Wilborts, versloegen Hilver sum met 6-0. centimeter hoger dan M Tully, die op 21 juli van vorig jaar in Eugene met polsstok over 5,82-meter was gegaan. Dial kondigde na zijn prestatie aan bij de Ameri kaanse universiteitskam- pioenschappen, die op 27 mei in Austin beginnen, een aan val te doen op het wereldre cord, dat met 5,94 meter in handen is van Sergei Boebka (Sov). Tijdens wedstrijden in Nai- mette bij Luik heeft de Belj Ronald Desruelles een uitste kende 100 meter gelopen. Des ruelles kwam tot een tijd van 10.02 seconden, waarmee hij slechts tweehonderdste secon de verwijderd bleef van hel Europese record van de Poo! Marian Woronin. Desruelles zei zijn voortreffelijke presta tie te danken te hebben aan het feit dat hij enkele weken in de Verenigde Staten heeft getraind met Carl Lewis HELSINKI (ANP) - Elena Sjoesjoenova is in Helsinki dt nieuwe Europese kampioene turnen bij de dames geworden De 15-jarige Russin werd daarmee de opvolgster van haar landgenote Olga Bitsje- rova. Elena Sjoesjoenova won twee jaar geleden reeds de turnbeker van de Sovjet linie bij de dames en eindigde en kele weken geleden bij de na tionale titelstrijd als tweede achter Oksana Omeliantsjit die in de Finse hoofdstad brons opeiste achter de Oost duitse Maxi Gnauck. Elena Sjoesjoenova scoorde op de vierkamp, die voor de eerste maal werd gewaar deerd door zes in plaats van d' gebruikelijke vier juryleden (de hoogste en laagste waarde ring vielen af), een totaal val 39,775 uit een maximum van* punten. Het was een 'nieu* Europees' record. Nadia Ce maneci had in 1979 met 39,1 punten het hoogste totaal ge haald. De overwinning van i Sjoesjoenova betekende voor de zevende maal sedert 1957 een Russische turnster eerste plaats behaalde. EWJ Sjoesjoenova zorgde voor primeur door gewaardi door zes juryleden als eerste een tien te halen bij het paard' springen. Elena Sjoesjoenoi' imponeerde op de tweede®! door bij de toestelfinales dn gouden medailles te veroee ren: sprong, brug ongelijk' vrije oefening. Het goud op balk ging naar Oksana Off' liantsjik. Op brug on8®L moest Sjoesjoenova de eer» len met de Oostduitse 'vetera ne' Maxi Gnauck, die vier ja geleden in Madrid vier Eur pese titels veroverde. De drie Nederlandse neemsters leverden in de F' se hoofdstad, voor twee n>< een uitverkochte ijshal P toeschouwers), goede Pr® ties. Carola Eenkhoorn ein®» de als 29ste met een totaal v* 36,55 punten. De Utrechtse® bijna de finale van het paa' - - -ar<r springen gehaald. De war ring van 9,575 punten leve haar de eerste reservep'a op. Carola Eenkhoorn aanmerkelijk hoger ku"jj( eindigen wanneer haar oefening foutloos was ge1 Zij moest nu genoegen ne met 8,725 punten. Na Mee, venschen (33) en Jeanette te (34) ontliepen elkaar welijks met respectieve 36,425 en 36,375 punten. MAANDAG 13 ME11985 Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Er was bank drukken van niveau te zien tiidens de zaterdag gehouden Zeeuwse kampioenschappen bankdrukken in het Power- centrum van Albert Harms in Terneuzen. gr werden een nationaal en twee Zeeuwse records geves tigd Albert Harms, de man dig het bankdrukken in Zeeuwsch-Vlaanderen van de grond gebracht heeft, vestigde een nieuw nationaal record in Dames Van onze volleybalmedewer IJZENDIJKE - De laatste con Zeeuwse districtsvolleybal w gewerkt. In de eerste klas dames werd doordat het de beslissingswedstri, met 2-3 won. De opvullingswedstr 2 en Sluvoc werd door de Middelt wonnen. DE KLOMP-ARDITO 2-3 (2- 15,13-15, 15-9, 15-9, 11-15) - De ploeg die het best de zenuwen in bedwang hield heeft deze spannende partij gewonnen. Dit was de conclusie in beide kampen na afloop. De Klomp begon hypernerveus in sport hal De Zwake te 's-Graven- Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Spannender kon de competitie in de eerste klas van het Terneuzense zaalvoetbal niet verlopen. De drie titelkandidaten moesten elkaar in de laatste twee duels nog ontmoeten. Een van die duels, te weten Kravo- Goalgetters 1, is inmiddels verleden tijd. Kravo beslechtte de wedstrijd ruimschoots in zijn voordeel. Dat betekent dat Goalget- ters de titelkansen kan verge ten, maar houdt nog niet in dat Kravo al kampioen is. ABN, dat gemakkelijk van Philips 1 won, telt eveneens nog mee. Temeer, omdat woensdag 15 mei om tien uur het duel ABN-Kravo gespeeld wordt. Wint ABN, dan passeert het Kravo in de eindrangschik king, maar bij ieder andere re sultaat is Kravo zeker van het kampioenschap. De laatste competitieronde moet de be slissing brengen. Uitslagen eerste klas: Kravo-Goalget- ters 16-3, Philips 1-ABN 5-12, Terneuzen I-Gemeente 1 2-5, Van der Poel-Voltref fers 1-4, FSV-NSM 6-5, Witte/Boussen- 0AZ 9-1 Tweede klas: Philips 2-SV Ovet 1-3, HKC-Van Strien 0-0, Belastin gen 1-Sporting Van de Hemel 1-1, Image Club-Gemeente 2 2-0, RWS-Dow 1 3-13, RIO/DTS-PZEM 8-3. Stand eerste klas: Kravo 21-25, ABN 21- «.Goalgetters 21-31, Van der Poel 21-23, rSV 20-20. Gemeente 2 21-20, Voltreffers 2 -19, Witte/Boussen 21-18, Terneuzen 1 21-17, NSM 20-16, OAZ 20-13, Philips 1 20-2 Tweede klas: RIO/DTS 20-36, Ima ge Club 21-34, SV Ovet 19-28, Sporting Van de Hemel 20-28, Belastingen 1 21-25, Dow 1 19-20, Van Strien 21-20, HKC 21- 18, Gemeente 2 21-13, PZEM 20-11, RWS 20-9, Philips 2 21-2. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Onderaan in de eerste klas van het Oostburgse KNVB-zaalvoetbal zit de laat ste weken volop beweging. ten uitstekende week was het voor hekkesluiter Breskens'82, "at alle twee duels in winst "inzette. Eerst won het met dubbele c'Jfers de derby tegen Casino en twee dagen later maakte "ft mede-degradtiekandidaat be Zwaan de buit afhandig. Daardoor is de strijd weer volledig open en komt ook Het "apen van Sluis, dat verloor an Vooruit, weer in de pro- emen. Bovenaan veranderde v Weinig. De koplopers Paepe Hoekert kwamen niet in to i *n tweede klas maak- 'elder Cok geen fout tegen opie. Verrassend was de 'hst van Buitenlust op De 'oeg, waardoor de Cadzandse hhatie wat ruimer afstand ham Plaats. van de gehate laatste (Dgt-ri eerste klas: Breskens'82- ino 10-3, Bron-Van de Bosse 1- apen van Sluis-Vooruit 3-5, De klaf,an;Breskens'82 2-4. Tweede (VuDe Ploeg-Buitenlust 4-6, co/7, PPie 7-°. wiebs Tap-Cebe- RatJii. est 4-2, Victory-Oude kels4buys 2 4"4, Holierook-Sik- Stand eerste klas: Paepe 17-30, i;, rt 19-28, Bron 18-22, Vooruit Vanb Casino 17-17, Zagers 18-17, Slui»?» Dosse 17-15, Wapen van 16-12, Du Commerce 17-11, De TweÜ? 18"10' Breskens'82 19-10. 21 l, Idas: Cok 18-32, Bonte 16- beon/7 o.ry 16-23, Sikkels 18-22, Ce- 16 Uri west 19-19, De Ploeg 18- tt>Uv7bb,iTaP 19"16> °ude Raed" Ibst li 14. Jopie 19-14, Buiten- l"-9, Holierook 18-6.

de Stem | 1985 | | pagina 16