mm :dt in dij Is I Hoofdrol voor Zwitserse f Amateurvoetbal gaat zwaarder straffen Titel libre voor Harry van de Yen Nederland worstelt zich langs Finland Belgen heersen in 500 cc GP Finland y EINDZEGE IN WELTA VERRASSEND VOOR DELGADO ïle X en Bosch X X X X X X X X X X JA SPORT? TM PAGINA SPORT 3 Klammer op andere piste Wolders pakt goud bij EK powerliften Levenslange schorsingen in Joegoslavië Derde remise in herkamp ^K-dammen I ETAPPEZEGE JOHAN VAN DE VELDE IN ROMANDIE M 15111181 Boxberger wint marathon Parijs knikarm schermen laag 1 - DS '79 enveen .Helmond Sp. r" Willem II indam irest - Everion nemers: 43.719 Inleg; rijzengeld: 91.P*""" ftetallen: 7-9-17-18-19- Ie tal 10. Aantal deelne- •7 Inleg: ƒ2.518.353,00 pg: 1.196.218,00 lal: 7-6-1-8-3-1. Aanta! ■222.169. ledstrijden*: 3-11-18-20- Igde wedstrijd 16. Aan- fmers: 4.860. Inleg: [rijzengeld: 10.047,00. ITSE LOTTO jetallen: 3-4-11-16-22- [etal: 33. 3ISCHE LOTTO getallen: 7-18-20-21-22- nd nummer: 4. i Unie (KNAU), heeft nsterdam besloten in •kwijze van de com- i gegeven, kwam een tie op tafel, motie werd het be- raagd in een periode sing van de vergade- erleggen en bloc af te )e motie, ingediend ieraadslid Bosman, der dat de werkwijze jnderzoekscommissie toud van het rapport er niet meer zouden esproken. stadion waren geko- aantrekkelijke eerste ipectaculaire tweede •tijen de strijd om de st afsloten met een 1- 1) 12. Van der Waart 0-1 homas. Toeschouwers: 9.C Calderwood, Trost (Marij' Geel, Jans, Gorter (Grass;), Grinsven; Van der Linden, Van Nielen, Scholten, Kaï- der Horst (Schouwenaar). HEREN fAttila ser-Blauw Wit s-Sittardia -Swift A lermond-Hercules sn-Hellas 28-14 18-16 20-20 24-19 16-1* 18-21 21 15 5 1 35423-375 21 15 4 2 34442-376 21 13 7 1 33379-3 19 13 2 4 28411-337 Kil 21 11 2 8 24 393-354 21 11 1 9 23375-37? 20 6 4 10 16359-3?" 21 7 2 12 16408-4» 20 6 2 12 14 362-36* rmond 21 5 4 12 1*379il 21 4 0 17 8 334-420 21 0 3 18 3 329-1*6 LRENNEN - De I'a' i Enrique Pezzati heet •dag de derde etapp® de Ronde van Roussil" ?ewonnen. De Neder se amateur M' iberg eindigde als zes- MAANDAG 13 ME11985 «EIST (ANP) - Amateurvoet- hallers zullen in het nieuwe seizoen strenger worden ge straft bij het oplopen van een aantal waarschuwingen. De s-oörjaarsvergadering van de amateu"ectie van de KNVB Dam zaterdag met maar net de vereiste tweederde meerder heid, 68,08 procent van de uit gebrachte stemmen, het voor stel tot verscherping van het luchtreglement aan. Het reglement volgt volgens ingekorte lijnen de gebruiken het betaalde voetbal. Reci- ,j,visten bij de amateurs zullen echter veel harder worden aangepakt. Drie waarschu wingen zullen per 1 juli 1985 leiden tot een schorsing voor jjn wedstrijd. Daarna op nieuw beginnen is er voor de amateurs niet bij. De vierde waarschuwing is jnmiddellijk een wedstrijd- schorsing en iedere volgende waarschuwing betekent twee wedstrijden straf, een maatre gel die ook genomen wordt bij twee 'aantekeningen' in een duel, die op zich al tot uitslui ting in die wedstrijd leiden. De tuchtcommissie heeft de mogelijkheid gegeven waar schuwingen niet te registreren en behoudt de taak op te tre den tegen gewelddadigheden en die te bestraffen volgens de 'oude normen', die ook al zwaarder zijn dan die van de betaalde spelers. De voornaamste bezwaren tegen de nieuwe reglemente ring, die beoogt het amateur voetbal schoner te maken, wa ren het passeren van de onaf hankelijke strafcommissies, de computerisering van het bestraffingssysteem en de on gelijkheid in vergelijkheid met de betaalde sectie. Het nieuwe tuchtreglement was een van de weinige zaken die direct met het voetbal te maken had in de ruim vier uur durende praatmarathon, die was ingeleid door voorzitter Marten Kastermans met een openingswoord van ruim 27 minuten. Hoewel de vergadering een aantal keren de feitelijkheid van de vermindering in vele opzichten - subsidies, ledental, prestaties - voor ogen kreeg, werd een stimulerend voorstel van de afdeling Amsterdam zonder enig comment aar door geschoven naar de najaars vergadering omdat de andere afdelingen er nog niet over hadden kunnen praten. Am sterdam wil 'lagere' voetbal lers toestemming geven zowel uit te komen voor zaterdag als zondagelftallen van hun clubs. Daarmee wordt de kans op onvolledige elftallen, of ge heel afwezige ploegen ver kleind en dus het spelplezier vergroot. Afgevaardigde Bouw meen de dat uit de begroting, die werd aangenomen, geen enke le beleidsvisie sprak. Hij vroeg zich ook af of de post salaris sen van bijna zes miljoen gul den voor 67 personeelsleden geen nadere beschouwing ver diende, zeker met het oog op de teruglopende subsidies, de automatisering en de leden vermindering. Het niet vervullen van va catures leek hem een oplos sing. De vergadering hapte niet te gretig in de bestuurs- suggestie een van de twee jaarlijkse praatbijeenkomsten te laten vervallen en zal zich daar later nog eens over bera den. Ook de gedachte trainers te laten meepromoveren met hun ploeg, als de vereiste di ploma's niet gehaald zijn, werd niet geconcretiseerd. Het bondsblad Voetbal To taal zal in het nieuwe jaar, uit budgetaire overwegingen, nog slechts elf keer verschijnen. De keren dat V.T. wegvalt zal een mededelingen- en pro grammablad worden ver spreid. Volgens een bepaling van de UEFA zullen de dames met grotere ballen gaan spe len, nummer vijf in plaats van nummer vier. De vergadering had totaal geen behoefte aan beschikbaarstelling van het adressenbestand, tegen ver goeding, aan buitenstaanders. Hoe welkom de extra inkom sten ook zouden zijn. De belangrijkste punten uit het openingswoord van Kas termans waren: A. Over de mogelijkheid van een ingekorte trainersoplei ding voor topinternationals, het eventuele Cruyff-wetje, zullen besprekingen worden gevoerd met de Vereniging van Oefenmeesters. B. De belangstelling voor de abonneelotto blijft ongeveer 15 procent onder de raming. C. Er zal onderzocht moeten worden wat door samenwer king, eventueel met andere sporten, kan worden gedaan aan de steeds stijgende kosten van accommodaties. D. De wedergeboorte van het amateurelftal leidt niet direct tot een groter aantal wedstrij den omdat de tegenstanders voor deze ploeg voornamelijk buiten Europa zullen moeten worden gezocht. Aan het slot van de verga dering onderscheidde Kaster mans Henk Drewes met de Gouden Speld van de KNVB. Drewes, oud-speler van GVAV, heeft in zijn veertien jarige periode als bestuurder van de Vereniging Voetbal Oefenmeesters Nederland veel bijgedragen tot de verbeterde verstandhouding tussen WON en KNVB. WEST-BERLIJN (DPA) - Het hoge tempo was hij van de af dalingen al gewend. De sneeuw heeft Franz Klammer, wereldkampioen, Olympisch kampioen en winnaar van de wereldbeker, echter ingeruild voor asfalt. De wisseling van pistes kreeg voor Klammer dit weekeinde voor het eerst een internationaal karakter. Op het circuit van Avus, bij West- Berlijn, was Klammer deelne mer aan een race om het Duit se kampioenschap produktie- toerwagens. Vorige week maakte de Oostenrijker in n land zijn debuut. Bij een race op een vliegveld (Wun- storf) eindigde hij als dertien- Het autosport-avontuur van Klammer is geen grap. „Als dit goed verloopt, zal ik zeker meer races gaan rijden. Ik vind deze sport zeker niet ge vaarlijker dan skiën. Deze toerwagens zijn bepaald geen formule I-bolides. Ik ben op mijn gemak in deze auto's." DEN HAAG (ANP) - Ab Wol ders heeft tijdens de Europese titelstrijd in Den Haag als eni- Nederlander een gouden medaille veroverd. De 33-jari- je wereldkampioen van 1984 uit Rotterdam, met een lengte van 1.83 meter en een li- thaamsgewicht van 120 kilo gram, was in de klasse tot 125 kilogram veruit de sterkste. Wolders kwam bij het knie- buigen, bankdrukken en dead- liften tot een totaalgewicht van 935 kilogram. Daarmee was Wolders, bezig aan het derde seizoen als powerlifter, de sterkste powerlifter van het toernooi, want in de zwaarste klasse, die boven 125 kilogram, was de winnende score aan merkelijk minder: 910 kilo- Sram. In het landenklasse- ment werd Nederland derde met 62 punten. De overwin ning was voor Groot-Britan- nièmet 105. ZAGREB (SID) - De Joegosla vische kogelslingeraars Ivan lyancevic en Zlatan Fracevic njn door hun bond wegens herhaaldelijk gebruik van sti mulerende middelen voor het leven geschorst. De beide atleten werden wegens dopinggebruik al uit- sesloten van de Olympische Spelen van vorig jaar. Bij nieuwe controles bleek het tweetal weer positief. Een levenslange schorsing ifeigt ook voor de voormalig "Uropees kampioen versprin gen Nenad Stekic, de hink- t'ap-specialist Milos Srejovic de lopers Peter Vukicivic m Milarad Juvacevic. Het kwartet werd in Italië betrapt °P diefstal. AMSTELVEEN (ANP) - Ook e derde partij in de herkamp "U de wereldtitel dammen 7°°r junioren tussen de Sovjet "Untis Valneris en de Neder- auder Hendrik van der Zee, is "remise geëindigd. Het voorstel kwam zaterdag 5 Amstelveen van de met wit 'Wende Valneris. Maandag *°rdt de vierde partij uit de 'Wis van zes gespeeld die de "Wiwe junioren wereldkam- moet aanwijzen. Monsterverbond velt Millar Van een speciale verslaggever SALAMANCA - Na de tijdrit in Alcala de He- nares waande Robert Millar zich zeker van de overwinning in de Ronde van Spanje. De Schot haalde zijn achtste gele trui af en zei: „Ik zou niet weten wie mij de laatste twee dagen nog kan onttronen." Op het ogenblik dat hij deze overmoedige uitspraken deed, werd achter zijn rug een mon sterverbond gesloten. De Spanjaard Pedro Delgado, 'kansloos' gerangschikt op 6 minuten en 13 seconden van de gele trui, kreeg zaterdag op de bergachtige weg naar zijn ge boortestad Segovia de rol van joker toebedeeld. Vierentwintig uur na zijn triomfale voorspellingen hing Millar sprakeloos uit te hijgen over zijn stuur. Delgado was hem ontglipt en had met zijn Spaanse bondgenoot Jose Re- cio, die uiteraard de etappe mocht winnen, 6 minuten en 46 seconden voorsprong geno men. Het ongelooflijke was gebeurd. Daaraan veranderde de slotrit, met Vladimir Mala- kov als eerste dagwinnaar uit de Sovjet-Unie na diskwalifi catie van de belg Noël De- jonckheere, niets meer. Robert Berland, de Franse ploegleider van Millar, riep woedend uit: „Ze zaten alle maal met elkaar in de slag. Na solo's van de Spanjaard Gonzales en de Sovjet Osipov ontbrandde de strijd na 120 ki lometer in het dal tussen de eerste en tweede berg. Op de Puerto de Cotos werd Osipov ingelopen. Dat was voor Recio het sein voor een ontsnapping. Millar liet deze sterke solist, pas nog etappewinnaar in Be- nidorm, met een gerust hart vertrekken. Hij reed rustig voort naast Rodrigues en Ruiz-Cabestany. Zijn cadans werd verstoord door een lekke band, Millars humeur zakte dadelijk toen Berland niet snel genoeg bij hem kwam met een reserve- tube. Met hulp van zijn ploeg genoot Pascal Simon kwam Millar, die zelf niet op een in spanning keek, terug bij zijn concurrenten. Op de achtste plaats fietste hij voor Delgado over de top. De Spanjaard had wel gezien, dat de Schot er niet zo fris meer bij zat en ook dat al diens ploeggenoten in de achterhoede verdwenen wa ren. Delgado ontsnapte direct bij het begin van de afdaling. Dalen kan hij als geen ander. Remmen gebruikt hij zelden of nooit en hij durft, om zo min mogelijk tegenwind te vangen, zo ver voorover te buigen dat hij met zijn neus vlak boven de voorband hangt. Na 150 kilometer was hij bij Recio, samen reden, ze, kop over kop, verder. In het dal stond een stormachtige tegen wind. De Ier Sean Kelly vond dat wel geschikt om op zoek te gaan naar de etappezege. Hij stak een zetpil in zijn achter ste en begon te achtervolgen in een klein groepje, waarin zijn ploeggenoot Garde het werk ook niet schuwde. De twee Spanjaarden, die normaal het gebeuk tegen de wind» haten, liepen echter steeds verder uit. Achter Kelly bleef Millar in een groep van elf renners met Rodrigues en Ruiz-Cabestany. Hij maakte zich niet ongerust over de twee vluchters, 'meer dan zes minuten goedmaken was toch onmogelijk', vroeg hij later. Het verschil tussen Recio/ Delgado en de groep-Millar ging ineens met sprongen. Tien kilometer voor het einde was het opgelopen tot zes mi nuten. Op de eindstreep waren het er bijna zeven. Hoe kon dat? Berland: „Perurena, de GORSSEL (ANP) - Harry van de Ven uit Eindhoven is de nieu we Nederlandse kampioen in het libre. De briljante kadrist sleepte daarmee de eerste ereklasse-titel weg voor de neus van Ad Koorevaar en Raymond Burgman, de overige favorieten die in deze volgorde zilver en brons veroverden. Burgman, die in de aanloop naar de finale de meest con stante was, verzuimde op zijn 21ste verjaardag zijn volwas senheid als biljarter met een kampioenschap te bekronen. Eerst ging hij onderuit tegen Koorevaar en daarna voerde Van de Ven een geslaagde in haalmanoeuvre uit op de 329 caramboles, die hij van acquit scoorde. Op dat moment was Koore vaar al uit tegen Klijn, in een partij die hij net als zeven partijen eerder in dit toernooi in een beurt voltooide. Kore- vaar dus de grote pechvogel, want hij verloor niet een keer, registreerde met 285.71 veruit het hoogste algemeen moyen ne en moest na afloop consta teren dat de remise tegen Van Peer hem duur was opgebro ken. Met Van Peer is een van de drie jongeren (de anderen zijn Jaspers en Klijn) die in dit toernooi bewezen dat hun doorbraak een kwestie van ploegleider van Delgado, kwam bij de groep langs en ineens hield iedereen op met trappen. Als bijvoorbeeld Veldscholten met Millar had doorgereden was het verschil nooit meer dan vier minuten geworden". Gerard Veldscholten zei, ge vraagd naar waarom hij niet meer achtervolgde: „De mees ten deden niets, ik heb een tijdje doorgereden, maar toen niemand kwam helpen dacht ik: bekijken jullie het allemaal maar." Waarop de Tukker in formeerde naar de afloop van de etappe. Bij de mededeling dat Delgado de gele trui had overgenomen van Millar, kwam op zijn gezicht een stra lende lach. Het was duidelijk dat hem noch door Berland, noch door Millar geld was aangeboden. Berland betichtte hem trou wens eerder in de Vuelta van hand- en spandiensten in de etappe van Tremp ten gunste van Ruiz-Cabestany, destijds geletruidrager en ploeggenoot van Delgado. Hoe dan ook: Millar en de zijnen hadden het monsterverbond kunnen op blazen door het kwaad met kwaad te bestrijden. Hij dacht echter te lang, dat het wel los liep. Hij had ook eerder zelf de achtervolging in kunnen zet ten. Recio en Delgado trapten door. Millar heeft te laat be seft, dat de prijzen pas op de eindstreep verdeeld worden. De uitslag van de achttiende etappe is: 1. José Recio (Spa) 5.27.13 (gemiddelde snel heid 36,673), 2. Pedro Delgado (Spa) 5.27.14,3. Sean Kelly (Ier) 5.30.42,4. Celes- tino Prietto (Spa), 5. Jose-Luis Navarro (Spa), 6. Angel de las Heras (Spa), 7. Al- varo Pino (Spa), 8. Pierre Bazzo (Fra), 9. Eric Caritoux (Fra), 10. Fabio Parra (Col) allen in dezelfde tijd als Kelly, 11. Domi nique Garde (Fra) 5.30.47,12. Jean-Clau- de Bagot (Fra) 5.34.00, 13. Juan-Tomas Martinez (Spa) 5.34.03, 14. Robert Millar (Sch), 15. Vincente Belda (Spa), 17. Ge rard Veldscholten (Ned) allen in dezelfde tijd als Martinez. De klasseringen van de overige Neder landers in de achttiende etappe zijn: 57. Theo de Rooy 5.44.07, 76. Mathieu Her mans zelfde tijd. De uitslag van de negentiende en laatste etappe is: 1. Vladimir Malakov (Sov) 4.15.11; 2. Nöel de Jonckheere (Bel); 3. Sean Kelly (Ier); 4. Jesus Suarez-Cueva (Spa); 5. Francis Castaing (Fra); 6. Ma thieu Hermans (Ned); 7. Miguel-Angel Iglesias (Spa); 8. Jose-Luis Navarro (Spa); 9. Dominique Garde (Fra); 10. Ronny van Holen (Bel); 11. Inaki Gaston (Spa) 12. Sabiono Angoitia (Spa); 13. Ja- vier Castellar (Spa); 14. Raimund Diet- zen (WD1); 15. Robert Millar (Sch); 16. Pedro Delgado (Spa); 30. Gerard Veld scholten (Ned); 47. Theo de Rooy (Ned) allen in dezelfde tijd als Malakov. Afgestapt: Jose Recio. Het eindklassement is: 1. Delgado 95.58.00; 2. Millar op 36 seconden; 3. Fran cisco Rodriguez (Col) op 46; 4. Pello Ruiz- Castebany (Spa) op 1.51 minuut; 5. Fabio Parra (Col) op 3.40; 6. Eric Caritoux (Fra) op 6.08; 7. Dietzen op 6.36; 8. Alvaro Pino (Spa) op 7.41; 9. Kelly op 7.52; 10. Navarro op 8.56; 11. Julian Gorospe (Spa) op 10.20; 12. Celestino Prieto (Col) op 11.16; 13. Veldscholten op 12.00; 14. Pascal Simon (Fra) op 13.58; 15. Pierro Bazzo (Fra) op 16.44; 38. De Rooy op 1.16.32; 67. Hermans op 1.58.31. =li|||lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHlllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIi= GENEVE (AFP/SIZ) - De ronde van Romandië kreeg met Jörg Müller voor het eerst sinds 1964 een Zwitser als eindwinnaar. De Zwit serse knecht uit de merk waardige wielerploeg van Jean de Gribaldy, de Franse burggraaf, overtrof zichzelf en zei na afloop: „Dit opent een nieuwe wereld voor mij. Mijn volgende doel is de ronde van Zwitserland". Eenmaal gehuld in de lei derstrui was de 24-jarige neo-prof een openbaring. Zelfs tijdens de tijdrit van 23 kilomter op de laatste dag bleef hij in het spoor van de specialisten. Het verschil van Müller met Tommi Prim bedroeg 42 seconden. De Zweedse winnaar was de enige, die met de dichte, maar zij windgevoelige wie len reed. De meesten, zoals Hinault, Visentini en de op nieuw indrukwekkende Zoetemelk, hadden alleen een bijzonder achterwiel la ten monteren, Müller reed op een onorthodoxe fiets. De Nederlandse inbreng in de 39e editie van de ronde van Romandië, door de niets forcerende groten in het pe loton aangegrepen als voor bereiding op donderdag startende Ronde van Italië, werd voornamelijk verzorgd door Johan van de Velde en Joop Zoetemelk. Van de Vel de won de etappe van zater dag. In de laatste kilometers van het parkoers waren en kele venijnige hellingen op genomen. In een afdaling versnelde Pascal Poisson. Als enigen reageerden Ste fan Mutter en Van de Velde. Het drietal behield een klei ne voorsprong op het jagen de peloton. „De tij dsvergoeding van tien seconden was mijn voornaamste doel", ver klaarde de Nederlander in Italiaanse dienst op het ere podium. Van de Velde doel de daarbij op de tijdrit van de volgende dag. Elke secon de voorsprong op betere tijdrijders als Grezet en Zoetemelk was meegeno men. Opnieuw schoot Van de Velde in dat specialisme te kort voor een klasse mentsrijder, die hij preten deert te zijn. Hij werd werd 25e. Zoetemelk deed het aan merkelijk beter. In het laat ste seizoen maakte de vete raan weer eens indruk. Na de overwinning in de Tirre- Johan van de velde is blij. De vierde etappe in de ronde van Romandië was voor hem. - FOTO ANP no-Adriatico werd de 'be jaarde' wielrenner ditmaal vierde. Adri van der Poel zorgde in de korte slot-etap- pe bijna voor een succesje. In de eindsprint moest hij alleen Silvestro Milani laten voorgaan. ultelag van de vierde etappe is: 1. Johan van de Velde (Ned) 5.19.51 (met tijdsvergoeding 5.19.41); 2. Stephan Mutter (Zwi) 5.19.51 (5.19.46); 3. Pascal Poisson (Fra) 5.19.51 (5.19.49); 4. Adri van der Poel (Ned) 5.19.59; 5. Bernard Gavillet (Zwi); 6. Niki Rutti- mann (Zwi) 7. Jürgen Bruggman (Zwi); 8. Godi Schmutz (Zwi); 9. Hu- bert Seiz (Zwi); 10. Acacio da Silva (Por); 26. Jürgen Müller (Zwi); 28. Joop Zoetemelk (Ned); 29. Bernard Hinault (Fra) allen in dezelfde tijd als Van de Velde; 48. Wies van Dongen (Ned) 5.23.37; 49. Ludo Peeters (Bel) 5.25.10; 58. Gerrit Solleveld (Ned) 5.27.36. Uitslag eerste deel vijfde etappe, tijd rit: 1. Tommi Prim (Zwe) 31 minuten 51,27 seconden (44.835 km/u), met 5 se conden tijdvergoeding (31.46,27); 2. Bernard Hinault (Fra) op 12,16 secon den (3 sec); 3. Roberto Visentini (Ita) op 23,78 (1 sec); 4. Joop Zoetemelk (Ned) op 27,27; 5. Robert Forest (Fra) op 38,58; 6. Jörg Müller (Zwi) op 42,37; 7. Bernard Gavillet (Zwi) op 46,95; 8. Stefan Mutter (Zwi) op 50,35; 9. Mare Sergeant (Bel) op 54,24; 10. Acacio da Silva (Por) op 1.01,32; 21. Gerrit Solle veld (Ned) op 1.27,38; 25. Johan van de Velde (Ned) op 1.42,21; 30. Wies van Dongen (Ned) op 2.20,55; 54. Adrie van der Poel (Ned) op 5.26,28. De uitslag van het tweede deel van de vijfde en laatste etappe is: 1. Silvestro Milani (Ita) 2.04.47 (met tijdsvergoe ding 2.04.42); 2. Adri van der Poel (Ned) 2.04.47 (2.04.44); 3. Johan van de Velde (Ned) 2.04.47 (2.04.46); 4. Gilbert Claus (Zwi) 2.04.47; 5. Domenico Ca- vallo (Ita); 6. Giuseppe Martinelli (Ita); 7. Stefan Mutter (Zwi); 8. Jörg Bruggmann (Zwi); 9. Dag-Erik Peder- sen (Noo); 10. Erich Maechler (Zwi) al len in dezelfde tijd als Milani; 22. Lu- do Peeters (Bel), 31. Bernard Hinault (Fra), 35. Wies van Dongen (Ned), 43. Joop Zoetemelk (Ned) allen in dezelf de tijd als Milani, 65. Gerrit Solleveld 2.05.19. Het eindklassement is: 1. Jörg Müller (Zwi) 22.25.23; 2. Acacio da Silva (Por) op 1.32 minuut; 3. Tommi Prim (Zwe) op 2.56; 4. Joop Zoetemelk (Ned) op 3.06; 5. Niki Rüttimann (Zwi) op 3.27; 6. Jean-Marie Grezet (Zwi) op 3.35; 7. Johan van de Velde (Ned) op 3.37; 8. Beat Breu (Zwi) op 3.59; 9. Marino Le- jarreta (Spa) op 4.00; 10. Hubert Seiz (Zwi) op 4.08; 16. Hinault op 11.55, 33. Peeters op 29.26, 38. Van der Poel op 35.23, 43. Van Dongen op 44.19, 51. Sol leveld op 50.48. niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiii? (ADVERTENTIE) weinig tijd zal zijn. De gemiddelde leeftijd van de zes finalisten lag rond de 21 jaar en dat geeft des te meer relief aan Nederland als sterk ste biljartland ter wereld. Met respect voor al die virtuositeit kan men zich toch in alle rede lijkheid afvragen of het nog zin heeft het librekampioen- schap in deze vorm door te zetten. Er waren in 't Trefpunt in Gorssel slechts een handje vol bezoekers. Bondsofficial Ed van Veen liet een ballonnetje op over een gecombineerd libre- en 47/2-kampioenschap. De tijd van het jaar lijkt ook weinig interessant voor topbiljart. Harry van de Ven, die eerder deze week zijn bedenkingen tegen het libre uitsprak, was uiteindelijk toch dolgelukkig met zijn titel vooral omdat er bijzonder sterk werd gespeeld. „Ik weet dat het voor mijn ontwikkeling goed is dat ik me meer op het driebanden ga toeleggen. Daar ben ik druk mee bezig, maar de kaderspe- len wil ik voorlopig niet ver waarlozen. Er valt nog een hoop te oogsten." Eerste ronde finalegroep Burgman 400 - 2 - 376 - 200.00 Klijn 61 - 2 - 61 - 30.50 V.d.Ven 400 - 2 - 398 Van Peer 33 - 2 - 3J 200.50 - 16.50 Koorevaar 400 - 1 - 400 - 400 Jaspers 58 - 1 - 58 - ,58 Tweede ronde V.d. Ven 400 - 5 - 276 - 80.00 Klijn 356 - 5 - 250 - 71.20 Burgman 400 - 1 - 400 - 400 Jaspers 3 - 1 - 3 - 3 Van Peer 400 - 2 - 333 - 200 Koorevaar 400 - 2 - 400 - 200 Derde ronde Burgman 400 - 2 - 400 - Van Peer 38 - 2 - 20 - 200.00 19.00 1 - 400 - 400.00 - 400 - 400.00 400 - 400.00 31 - 31.00 Koorevaar 400 - 2 - 399 - 200.00 Burgman 36 - 2 - 36 - 18.00 Van Peer 400 - 2 - 400 - 200.00 Klijn 1 - 2 - 1 - 0.50 Koorevaar 400 - V.d. Ven 400 - 1 Jaspers 400 - 3 - Klijn 11 - 3 - Vierde ronde V.d. Ven 400 - 1 Jaspers 31 - 1 - Vijfde ronde V.d. Ven 400 - 1 - 400 Burgman 329 - 1 - 329 400.00 - 329.00 400 - 400.00 400.00 8 - 200.00 4 - 2.00 Koorevaar 400 - 1 - Klijn 400 - 1 - 400 Jaspers 400 - 2 -1 Van Peer 4 - 2 - Eindstand (matchpunten, hoogste serie en moyenne) 1. V.d. Ven 10-400-200.00 2. Koorevaar 9-400-285.71 3. Burgman 6-400-195.62 4. Jaspers 4-398-111.50 5. Van Peer 3-400- 87.50 6. Klijn 2-400- 63.75 PARIJS (AFP) - De Franse at leet Jacky Boxberger heeft zondagmorgen de tiende ma rathon van Parijs gewonnen. Boxberger kwam tot de tijd van 2.10,50. De Fransman had bijna vijfeneenhalve minuut voor sprong op de tweede aanko menden, de Italianen Bimaz- zoni en Iacona. Uitslag: 1. Jacky Boxberger (Fra) 2 uur 10 minuten en 50 seconden; 2. Sergio Bi- mazzoni (Ita) en Alfio Iacona (Ita) 2.16,15; 4. Alexandre Rachide (Fra) en Garaud (Ita) 2.16,55; 6. lan Beauchamp (GBr) 2.17,00; 7. Steve Howcroft (GBr) 2.20,00; 8. Paul Campbell (GBr) 2.21,31; 9. Castana Navarro-Soto (Spa) 2.22,03; lO.Andrew Lauder (GBr) 2.22,10. (ADVERTENTIE) e ZON vóór zijn, hoeft niet diairte zijn 565,- 640.- 675 GMrtnjld«nb«rg, Graaf Janstraat 7~. 01621-13836 Gilze, Kerkstraat 9.01615-2025 Breda, Diks Muidenstraat 41, 076-876429 Etten-Leur, Peppelgaard 78, 01608-20974 Zavanbargan, De Putte 16, 01680-26828 HILVERSUM (ANP) -Michiel Schapers baalde en Menno Oosting was misselijk. Maar Finland heeft daar dit week einde op het trage gravel van 't Melkhuisje in Hilversum niet van geprofiteerd. Het Ne derlandse Daviscupteam won met 4-1, nadat zaterdag door het dubbel Huub van Boeckel en Menno Oosting tegen Leo Palin en Olli Rahnasta (6-3, 6- 4,6-8,6-3) de beslissende voor sprong van 3-0 al een feit was. Als gevolg daarvan reist non-playing captain Tom Ok- ker en zijn spelers tussen Pa rijs en Wimbledon naar Tel Aviv voor de wedstrijd tegen Israël, dat om politieke rede nen in de Europese zóne is in gedeeld. De tennisbond heeft aange kondigd andere wegen in te slaan. Terwijl alom onduide lijkheid heerst over de nieuwe trainingsopzet, wordt het oud tijds veel geroemde fasenplan sneller afgebroken dan het op gebouwd is en zijn twee van de drie bondstrainers ontslagen. Bij de vervanging wordt niet zozeer gezocht naar een goede coach (het zoeken in het bui tenland heeft al die jaren niets opgeleverd) dan wel naar een psycholoog. „Speltechnisch is Fred Hemmes voortreffelijk. „Maar we zoeken naar menta le aanvulling. Ons enige pro bleem is: hoe maken we een winnaar", vertolkt voorzitter Coen Hehenkamp de nieuwe filosofie. 1985 wordt in de ogen van de voorzitter het jaar van de waarheid. „Men kan zich voorstellen, dat in de toekomst bij de selectie van de verte genwoordigende teams de plaats op de wereldranglijst niet doorslaggevend meer zal zijn." Een steek onder water in de richting van Michiel Schapers, die het zonder enige bonds- steun tot kampioen van Ne derland heeft gebracht en nu zijn financiële eisen stelt, als hij voor het land moet aantre den. Michiel Schapers hervond in Hilversum niet de vorm, die hij sinds de longontsteking van eind vorig jaar is kwijtge raakt. Maar hij won zijn twee partijen wel. De mentale inti midatie, waarvan hij zich vrijdag in de vijfsetter tegen Rahnasto al bediende, werkte zondag tegen Leo Palin even zeer. De Finse nummer een had in de tweede set tot twee maal toe gelegenheid de partij uit te serveren, maar kwam tegen de naar voren stormen de tegenstander niet eens tot deuce. Goed spelen en toch verlie zen was een ervaring, die was weggelegd voor Menno Oos ting. Zaterdag ging het aan de zijde van Huub van Boeckel nog prima in het dubbel, zon dag verloor de twintigjarige Brabander na een voorsprong van 5-1 in de eerste set alsnog met 6-8,3-6 van leeftijdsgenoot Olli Rahnasto. Oosting kon zich na afloop weinig herinneren. Hij was misselijk en verdween halver wege de tweede set zelfs van de baan voor een sanitaire noodstop. Als dat gevoel van onpasselijkheid zich een dag eerder had voorgedaan, zou de wedstrijd tegen Finland heel wat spannender zijn verlopen. Uitslagen: Enkelspel: Michiel Schapers - Leo Palin 4-6, 7-5, 6-1; Menno Oosting - Olli Rahnasto 6-8,3-6. Dubbel: Menno Oosting/Huub van Boec kel - Leo Palin/ Olli Rahnasto 6-3,6-4, 6- 8,6-3. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii VANTAA (FINSKA) - De Bel gen André Malherbe en Eric Geboers hebben zondag bij de Grote Prijs van Finland in de 500 cc motocross de prijzen verdeeld. Malherbe won de eerste met Geboers op de tweede plaats. In de tweede race waren de rollen omgedraaid. De beste Nederlandse prestatie in Fin land werd geleverd door Ge rard Rond. In de eerste man che eindigde hij op de vijfde plaats, in de tweede kwam hij echter niet bij de eerste vijf tien binnen. Johnny Poniee lukte dat toen net wel, hij werd veertiende. Uitslagen: Eerste manche: 1. André Mal herbe (Bel) Honda, 2. Eric Geboers (Bel) Honda, 3. Daniel Chandler (VSt) KTM, 4. David Thorpe (GBR) Honda, 5. Gerard Rond (Ned) Honda, 6. Jeromy Whatley (GBr) Kawasaki, 7. Kurt Nicoll (GBr) KTM, 8. Hakan Carlqvist (Zwe) Yamaha, 9. Georges Jobe (Bel) Kawasaki, 10. Jo han Martens (Bel) Husqvarna. Tweede manche: 1. Geboers, 2. Malherbe, 3. Jobe, 4. Danny Laporte (VSt) Husqvar na, 5. Thorpe, 6. Jukka Sintonen (Fin) Husqvarna, 7. Andre Vromans (Bel) Honda, 8. Nicoll, 9. Jaak van Velthoven (Lux) KTM, 10. Laurence Spence (Ier) Kawasaki. Stand om de wereldtitel: 1. Malherbe 122 punten, 2. Geboers 120, 3. Thorpe 112, 4. Chandler 89,5. Nicoll 74,6. Jobe en What ley 59,8. Spence 50. fiiiiiilliilififiifiiiiiiiaiiiillllllllllliliiiiilllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUllllllllllimill

de Stem | 1985 | | pagina 15