Minnende jeugd pgehaald per brandweerauto Clingse Hengelaars kunnen tot 1990 op Zestigvoet vissen INTWERPSE DUIKERS HALEN RIJ PALEN WEG Fraai clubgebouw en nieuwe wippen voor St.-Sebastiaan Grote drukte bij jubileumconcert Fanfare Sluiskil Ie beurs: UIIISEMENT 10 'ENINGSAVOND Dienst voor 4Vruchten der Aarde' Dorpsraad bijeen Vandaag driedaagse in Hoek te Zundert VAN ZEELAND Da's pas Kras Geslaagd Lenteconcert in Clinge ïïtia tief axelse spuitgasten Orthopedisch v Schoentechnikers 076-148168 Plaatselijk nieuws Hulst Kieldrecht Gewonden bij vechtpartij in woning in Hoek ONDERSCHEIDING VOOR DIRIGENT JURIENS 00 uur grote jertsedijk. 1001 Artikelen 10 uur superstar Vanessa ^el. 045-310025 of 463352, A3 IiaANPAG 13 ME11985 T6 PAGINA ZEELAND 2 ".H. v.a 1 juni, kl. stacara. an, 4-pers. op mini cam ling te Oost-Kapelie 300,-p.w. 076-141923, Goedverzorgde en goe(l.j ope zomervakanties. Bijv l dg. Tirol/Paznauntai' lalfpension v.a. 399.' /raag snel de nieuwe| ius/vlieggids. Kras Red en/Ammerzoden 041901 13622. yan onze correspondent IrtfNGE - Visclub de Clingse lLgelaars is tot december 1590 verzekerd van hengelmo- lelijklieden op het water de Ltigvoet. Bijna, zo liet voor- Ser Hugo Willaert tijdens de j,arVergadering weten, ging lat feest niet door. Tijdens een bijeenkomst in jen Haag bij de Kamer voor e Binnenvisserij kregen de jflmgenaren namelijk te horen [jat ze geen aanvraag voor [verlenging van hun vergun- Lg hadden ingediend. Met [aangetekende stukken in de kon secretaris Peeters wijzen dat de aanvraag wel iworden radiostation Radio 1-2000 bijzonder aktief. rechtstreekse radio-uitzen- twoordelijk is voor alle mo- reclamespots e.d. worden :h-Vlaamse artiesten voor Zo zal het publiek onder wsch-Vlaamse troubadour ide tuinman Luc Marengo ngin Rini Leendertse in de rantreffen. dag) tussen 14.00 en 16.0U korte optredens verzorgd t op zaterdag 18 mei, tus- s het de beurt aan de zin- degelijk tijdig was ingediend, maar dat Staatsbosbeheer, eigenaar van de Zestigvoet, de paperassen niet had doorge stuurd. Inmiddels lijkt ook de vrede met beroepsvisser Moortha- mer getekend. De Clingse Hengelaars hebben tijdens diezelfde bijeenkomst te ken nen gegeven dat ze met de be roepsvisser willen samenwer ken, zodat er een goed beleid wordt gevoerd en er regelma tig nieuwe vis wordt uitgezet. Moorthamer, zo is overeenge komen, mag vijf keer per jaar electrisch vissen en vijf keer met behulp van aalzeven. De visclub staat nu nog voor ruim 23.000 gulden bij de be roepsvisser in het krijt. Bin nenkort wordt daarvan 8.000 gulden afgelost en voor de rest van het bedrag wordt een le ning afgesloten. Ongeveer de helft van de driehonderd leden was zater dag aanwezig tijdens de jaar vergadering De Troubadour. Voorzitter Willaert wees op de grote verandering die de nieu we visserij wet met zich mee brengt. Vanaf 1 juni is op het postkantoor een sportvisakte voor 23 gulden verkrijgbaar. Dan mag men met twee hen gels vissen. Ook kan tegen be taling van 40 gulden een grote akte aangeschaft worden. Daarmee mag men met drie hengels vissen, waarbij één hengel met een levend visje. Bij de bestuursverkiezingen werden de periodiek aftreden de leden Roger van Craenen- broek en Albert de Keyzer herkozen. In de ontstane vaca ture van bestuurslid A. Wil laert werd voorzien door ver kiezing van Frank van der Stoelen. TE HUUR te Hulst kleinel woning of etage voor 2.1 aers. Tel. 's avonds tussen I 7.00-1730 uur 01140.1 9147. Ook te schrijven! aan: Tempelier 34, St. Jan-1 ;teen. Bij vonnis van de Ar-1 rondissementsrecht- bank te Middelburg van I 3 mei 1985 is de voorlo pig verleende surséance van betaling aan MA RIA CAROLINA JO-j SEPHINA OOMES, 1 echtgenote van W.L.H.J. Fornoville, wonende te Graauw' I gemeente Hulst aan de Dwarsstraat rio. 5, inge-1 trokken en werd MA RIA CAROLINA JO- SEPHINA OOMES, i voornoemd in staat van J faillissement verklaard,! met benoeming van mr. R.A. Fibbe tot Rechter- Commissaris en van on- dergetekende tot cura-j tor. Mr. E.N.J.H. de Rechter curator Grote Markt 7 4561 EA Hulst engelaarskwelling in lestigvoet opgeruimd Van onze correspondent UNGE - Zaterdagavond jebben in Clinge een paar underd muziekliefhebbers, daaronder de wethouders G. an Voorde en E. de Rechter, iinoten van het 12e lentecon- Uitvoerenden waren de fan- to Weldoen door Vermaak jider leiding van Leo Verstig- |e), het majorettenpeloten on- Jer leiding van mevrouw Van Lye-de Bakker en de slag- lerkgroep onder leiding van van Overmeeren. Lady- speaker R. de Burger-van Dorsselaer kondigde de pro gramma-onderdelen aan. Het concert begon met de Marathonmars van Joh. Wi- chers, waarna vervolgens Ca nadian Impressions, Cavalerie Legere en Fiestas en Dax de zaal van het gemeenschaps centrum vulden. Het langdu rig applaus na ieder stuk ge tuigde van de waardering van de toehoorders. Na de pauze kwamen de majoretten en slag werkgroep aan bod on ondermeer een Brzailiaanse carnavalsmars. Ook vijf jonge muzikanten maakten onder leiding van di rigent Petrus Acke hun op wachting. Een gezamenlijk optreden van de fanfare, slag werk en majoretten en het spelen van het Wilhelmus be sloten het geslaagde lentecon cert. De Antwerpse duikers oefe nen meestal in het zwembad te Deurne en lieten zich dit kans je dan ook niet ontgaan. En n Family '85/Ondernemen kunnen de bezoekers ge-1 de modeshow (betaalbare en oud gericht op het zo-1 rofessionele mannequins, how van start. BAYNATH uit Middelburg, ielnemer aan de FAMILY- an. De presentatie vindt I verking met FOTO-VIDEO I izen, die ook weer met een I ezig is. Hij zal zorg dragen I de show presenteren. Hij vestigen op speciale aan- stand voor het Z.-Vlaamse I ot de beurs gratis is, kan j oos bijwonen, ledereen is I rent de show, die werkelijk I heeft, een PRIMEUR. Laat iet ontgaan. CLINGE - Negentien duikers van de Ant werpse Klub voor Onderwateronderzoek (AKO) hebben de hengelaars op het water de Zestigvoet nabij Clinge verlost van een al ja renlange kwelling. Nabij de Kielweg stond zo'n acht meter van de kant onder water een hele rij palen, waaraan vissers regel matig hun tuig verspeelden. Gistermiddag zijn tien flinke stukken paalhout opgedoken en verwijderd. Met het hout kwamen honderen vislijnen, dobbers, loodjes en haken mee naar boven. Enkele toekijkende hengelaars herkenden zelfs hun eigen spulletjes te rug. daarbij, de Clingse Hengelaars zouden meteen van een pro bleem verlost zijn. In het ver leden zijn er overigens nog dramatischer dingen gebeurd dan het kwijtraken van lijnen. Jaren geleden dook een jeug dige zwemmer op de palen en brak zijn halswervel. De duikers hebben aan een van de palen een meter lange graat van een vis gevonden. Er blijken in de Zestigvoet enor me palingen rond te zwem men. Diverse duikers zagen gisteren exemplaren van meer dan een vuist dik. Speciale aandacht ging ook uit naar ve le gaten die zijn aangetroffen op de glooiingen van de bo dem. Vermoed wordt dat in die gaten nog grotere palingen vertoeven. Vanwege de stoffi ge bodem konden die gaten echter niet goed onderzocht worden. Wel werd duidelijk dat er op de bodem van het viswater geen enkele begroei ing is. Er werd ook nog gezocht naar verloren vismateriaal, maar dat leverde enkel een onderstuk van een hengel op. Bij de Clingse Hengelaars hoopt men dat nu het euvel met het verloren gaan van he le vistuigen verholpen is. Blijkt dat niet het geval, dan zal opnieuw een beroep wor den gedaan op de Antwerpse duikclub. Wethouder R. van Wijnckel lost het eerste schot - foto wim k00yman "e winnaars van de wedstrijd met hun prijzen bij de brandweerauto. - fotowimkooyman Van onze correspondente AARDENBURG - Het eeuwenoude Aardenburgse handbooggilde St.-Sebastiaan beschikt eindelijk over een fraai clubgebouw-annex kan tine en een eigen oefenveld, schuin tegenover het burge meester Van Dongen sport park te Aardenburg. Daar naast hebben de leden thans ook de beschikking over drie zelfvervaardigde wippen. Re den genoeg dus om feest te vieren. Zaterdagmiddag werd de nieuwe accommodatie van St.- Sebastiaan in aanwezigheid van zo'n 200 belangstellenden, onder wie 125 internationale schutters, ingehuldigd. De heer H. A. Suy, vice-voorzitter van de Nederlandse bond van wipschutters, oud-schepen P. van de Velde uit Knokke en de heer I. van Daalen, voorzitter van de plaatselijke fanfare, feliciteerden het bestuur van St.-Sebastiaan, en zetten de heren H. de Rij eken en H. van Iwaarden, voorzitter en secre taris van het Gilde, extra in het zonnetje. Wethouder R. van de Wijnckel, verrichte het openingsschot, en daarna bracht de Aardenburgse fan fare een feestelijke serenade ten gehore. Gildebroeders uit Tilburg en Gilze-Rijen en vele anderen boden het St.-Sebas- tiaan-bestuur geschenken aan. In zijn inhuldigingsleden zei de wethouder: „Door zijn gro te bescheidenheid was dit gil de jarenlang een vergeten club, die niet met zijn proble men te koop liep. Van gemeen tewege waren wij echter van mening dat onze schutters niet langer in een verloren hoekje weggestopt mochten worden, maar dat zij een volwaardige plaats in het Aardenburgse sportcomplex moesten krijgen. Wij waren dan ook erg blij dat de gemeente kans zag om een voormalig houten scholen complex uit het Tilburgse aan te kopen". Met dit sloopmateriaal werd een jaar geleden door een ze ven vrijwilligers onder leiding van de heer C. Huysman, in het kader van een werklozen- project, met de bouw van een kantine gestart. Later werd deze op verzoek van het be stuur van St.-Sebastiaan en met de medewerking van de gilde-leden uitgebouwd tot de huidige accommodatie, die 31 bii 8 meter meet. St.-Sebastiaan Aardenburg telt momenteel 51 leden, en 15 junioren. Voor deze laatste groep worden van 13 tot en met 15 juli jeugdkampioen schappen georganiseerd op het nieuwe terrein. Er kan zowel buiten als binnen geschoten worden op de liggende en staande wip. Wekelijks zijn er oefenwedstrijden voor de le den, en maandelijks is er een beschrijfschieting voor alle belangstellenden. HULST - Evenals vorig jaar houden NCB, KVO en KIM in de kring Hulst een dienst voor de Vruchten der Aarde. Traditioneel vindt deze plaats op de laatste dag van de drie IJsheiligen, op de vooravond van Hemelvaart. De dienst wordt woensdagavond om 19 uur gehouden in de Hulster basiliek. Een werk groep van de drie organisaties heeft deze voor bereid, samen met pstor Van der Heijden, de geestelijk adviseur. Ieder is welkom. Imatten - w.c.-matten - fan onze correspondent - Rijden in een brand- Terauto. een wensdroom van F' kinderen. In de gemeente g' Werd deze droom voor til kinderen werkelijk- Zij hadden een prijs ge- faen bij de tekenwedstrijd bid S d'e "''geschreven door de vrijwillige brand wan Axel. l" °m hen naar de nieuwe .«dweerkazerne in Axel te [dgen waar de prijsuitrei- Plaats zou hebben, wer- k»Je 0Pgehaald door een pweerauto met loeiende [An fn zwaailichten. Petrots kwamen de kinde- J he nieuwe brandweer- ,J>e aan en kregen ter ver- °ming een glas limonade. duers waren inmiddels op 1, tegenheid gekomen. I ^ouw Hack, echtgenote e burgemeester van sPrak de prijswinnaars n overhandigde hen ver ia8 een prijs. Mevrouw Prees het initiatief van andweer en zei te hopen dat het zou leiden tot meer be grip bij de kinderen voor de vrijwillige brandweer en het nut ervan. Tijdens haar toespraak sprak ze de wens uit dat er in Axel een jeugdbrandweer van de grond zou komen. „Het zal niet gemakkelijk zijn om een brandweer voor de oudere jeugd te verwezenlijken, maar ik hoop dat het ooit werkelijk heid wordt", aldus de echtge note van Axels eerste burger. De uitslag van de teken wedstrijd, die ter gelegenheid van de opening van de brand weerkazerne was uitgeschre ven en waarbij 350 inzendin gen waren, was als volgt: 4 Jaar: 1. Marcel Jongepier. 5 Jaar: 1. Misha van Waes- berghe. 6 Jaar: 1. Inge van Dronge- len. 7 Jaar: 1. Sandra Walker. Bij de kwis waren 83 inzen dingen waarbij na loting de volgende prijzen vielen: 3e prijs: Dennis Florussen, 2e prijs: Mare Boeie, le prijs: Vincent van As. (ADVERTENTIE) Spreekuur bij de fa. Wentzter, Grote Zwa- nenslr. 21, Hulst. Uit sluitend volgens af spraak Gespecialiseerd in steunzolen en inlays. Voor alle sport- en trimschoenen, van leer, kurk en thermaplastische materialen. IJZENDIJKE - De dorpsraad Ijzendijke houdt vandaag (maandag) een algemene openbare vergadering in café De Lozanne, aanvang 20.00 uur. Het belangrijkste agenda punt is het bekendmaken van het project voor de leefbaar heidswedstrijd van de Neder landse Heidemaatschappij 'een kern waar pit in zit'. Dit is uniek voor de ge meente Oostburg, aldus de dorpsraad. Tijdens de verga dering wordt ook gesproken over de voortgang van het dorpsplan en kindervakantie werk 1985. Iedereen is welkom. Instuif - Vandaag houdt de koninklijke stedelijke harmo nie weer de jaarlijkse instuif in de Hulster muziekschool. De bedoeling van deze open bare repetitie is om AMV- leerlingen van de muziek school en andere geïnteres seerden kennis te laten maken met een harmonie-orkest. Di rigent Johan de Witte houdt een inleiding over de verschil lende instrumenten van een harmonie. Speciale aandacht wordt besteed aan de klarinet- en saxofoongroep. Ook de ko- pergroep komt aan bod. De in stuif begint 19.30 uur. Ruilbeurs - De Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden hou den zondag 19 mei hun maan delijkse ruildag in zaal Cen trum te Kieldrecht. Van 9 tot 12 uur kan er weer van alles geruild worden. De toegangs prijs is 60 cent. Er is dit keer een mini-tentoonstelling van een verzameling rugzijden en azen van speelkaarten, door L. de Peusseleir uit Lokeren. Van een onzer verslaggevers HOEK - Vandaag (maandag) gaat in Hoek de fietsdriedaag se van start. Er zijn iedere dag twee rou tes van tien en twintig kilome ter. De startplaats is het buurthuis De Hoekse Rakkers, vanwaar iedereen tussen 18 en 19 uur kan vertrekken. De deelname kost 3,50 gulden per persoon en een tientje per ge-' zin. Jongeren onder de 10 jaar mogen alleen onder begelei ding mee fietsen. Wiensdag krijgt iedere deelnemer een leuke herinnering. Van onze correspondent HOEK - Bij een vechtpartij in de woning van de gebroeders V. in de buurtschap Maurits- fort is de 51-jarige C. V. ge wond geraakt en voor behan deling overgebracht naar het Elisabethziekenhiis te Sluiskil. Hij kon daarna naar huis te rug keren. Ook zijn opponent, de 47-ja rige F. R., werd in het zieken huis behandeld. Hij werd daarna door de gemeentepoli tie van Terneuzen gearres teerd en ingesloten. Aanleiding tot de vechtpar tij was volgens de politie een oude vete tussen de Amster dammer en de gebroeders P. V. en C. V. R. drong gistermiddag om streeks half zes de woning binnen. De twist liep hoog op en op een gegeven moment be gaf R. zich naar de garage. Daar vond hij een steekwapen in de vorm van een riek en ging daarmee de broers te lijf. Deze verzetten zich echter he vig en ook R. kreeg enkele ra ke klappen. P. V. zag daarbij nog kans de politie te waar schuwen die, ter plaatse geko men, de vechtenden kon schei den. Het onderzoek is gaande. Van onze correspondent SLUISKIL - Onder grote be langstelling vierde de Fanfare Sluikil zaterdag zijn 50-jarig bestaan met een concert in ca fé Dallinga te Sluiskil. Bijna alle nog levende oud leden en oud bestuursleden waren aanwezig bij dit muzi kale gebeuren. Dirigent R. Juriens opende het concert met de Song van Bree, waarna voorzitter C. Tendijck van de fanfare het woord kreeg. Hij had heel wat volk verwacht, maar de op komst overtrof al zijn ver wachtingen. Met de noturlen van 1935 tot en met 1965 in de hand zorgde P. Luycks voor de presentatie. Zo werd uit 1936 de Notre Dame van Lourdes gespeeld een mars die in die tijd hoorde bij processies. Holland Jubelt uit 1939 en Martha uit 1942 rie pen veel herinneringen op. In die tijd konden de muzikanten rondkomen met 500 gulden. In 1943 moesten de koperen in strumenten aan de Duitsers worden ingeleverd en werd de fanfare ontbonden tot na de bevrijding. In 1949 bouwden de Sluiskillenaren een kiosk, maar die is inmiddels al weer verdwenen. Het Terneuzens gemeentebestuur had inder- Een indruk van het jubileumconcert in café Dallinga tijd een dak beloofd, maar het is er nooit gekomen. Vanaf 1953 ging het met de fanfare in stijgende lijn. Suc cessen op festivals en zelfs eerste prijzen. In 1960 deed Sinterklaas voor het eerst zijn intrede in Sluiskil en sinds dien wordt dit gebeuren ieder jaar door de fanfare opgeluis terd. De muzikale kwaliteit verbeterde nog in 1965, toen dirigent J. de Wit zijn intrede deed. Uit handen van voorzitter De Deckere van de Zeeuwse muziekgezelschappen Federa tie kreeg R. Juriens zaterdag het gouden bondsinsigne van wege zijn 40-jarig lidmaat schap van de fanfare. Zijn echtgenote kreeg bloemen. Een fleurig boeket was er ook voor Kato Vermuren voor het vele werk dat ze voor de fan fare heeft verzet. Na het muzikale gedeelte deelde voorzitter Tendijck nog mee dat de muzikanten rond - fotowimkooyman oktober nieuwe uniformen kunnen verwachten. Om die te kunnen bekostigen zullen nog een paar acties worden ge voerd. Ook komt er waar schijnlijk een uitwisselings concert met het Belgische Evergem in augustus of sep tember.

de Stem | 1985 | | pagina 11