Oranje: vorm grootste vijand DAGPRIJS VOOR ISIDRO JUAREZ IN VUELTA Ad Paulen: nooit een blad voor de mond Beenhakker wacht op gesprek met voetbalbond VOORUIT1 Ritzege Paganessi i in 'Romandië' Nederlagen judoka's in Hamar >*Éiit kleintje intje W est-Duitsland wil OS'92 niet Lawson Duncan verrast Johan Kriek Aad de Mos in ziekenhuis Selectie Jong Oranje Duinkerken Vredeskoers Dam-herkamp start met remise Tennisteam Trentino Ti Door Bert Willemsen PAPENDAL - Leo Beenhak ker is er nog niet uit. De inte- rim-bondscoach wil de ko mende dagen de zaken voor zichzelf nog eens op een rijtje zetten, alvorens hij de opstelling van Oranje voor de wedstrijd tegen Hongarije aan de openbaarheid prijs geeft. „Dat is niet omdat ik geheimzinnig wil doen, maar ik zit nog te dubben over een aantal zaken. Maandag na de training, één dag voor de wedstrijd dus, kan ik vertel len wie er speelt". Beenhakker staat voor de taak binnen enkele dagen het danig geslonken zelfver trouwen binnen zijn ploeg op peil te brengen. Gisteren verzamelde hij in het sport centrum Papendal een wei nig optimistisch gestemde groep spelers om zich heen. „Ik ben realistisch genoeg om te beseffen hoe de vlag erbij hangt", zei hij. „Dat is de laatste weken wel duide lijk geworden. De internatio nals presteren over het alge meen niet best. Ik heb de groep nu een paar keer onder mijn hoede gehad en gecon stateerd, dat er voldoende ta lent aanwezig is. Maar de meeste spelers maken niet optimaal gebruik van hun kwaliteiten. Ze spelen onder hun niveau. Het is eigenlijk hetzelfde verhaal als voor de wedstrijd tegen Oostenrijk. De belangrijkste tegenstan der van komende dinsdag in Boedapest is niet Hongarije, maar dat zijn de spelers zelf. Ze lopen vooral tegen zich zelf te vechten. Als coach kun je weinig anders doen dan te proberen de ploeg met de juiste mentaliteit in het veld te krijgen. We zullen moeten winnen, dat is duide lijk. Of dat lukt, hangt ook van de Hongaren af. Uiter aard willen zij het eigen pu bliek tevreden stellen, maar gebeurt dat ten koste van al les? Zullen de Hongaren vol staan met te proberen zo goed mogelijk te voetballen of gaan ze anderhalf uur lang echt knokken voor de punten? Het antwoord op die vragen ken ik niet". Beenhakker's voornaam ste zorg betreft dus het ge brek aan zelfverzekerdheid en karakter bij de spelers. Maar daarnaast dubt de coach ook nog over enkele posities binnen zijn formatie. Zo vraagt hij zich af wie hij als voorstopper moet belas ten met de bewaking van Ti- bor Nyilasi, de teruggetrok ken centrumspits van de Hongaren. Het ontbreken van een echte linkermidden velder - een gevolg van het wegvallen van Valke en Er- win Koeman - moet worden gecompenseerd en daarnaast is de bezetting van het mid denveld en de voorhoede be slissend voor het evenwicht tussen defensieve en aanval lende kracht van de ploeg. Het zijn zaken, waar Been hakker zich in de komende dagen mee bezig houdt. Eén zorg heeft hij in ieder geval minder: zowel Willy van de Kerkhof als Ronald Spelbos, die voor de wedstrijd tegen FC Twente een rugblessures moest laten verdoven, is in zetbaar. Beenhakker: „Zelfs als de wedstrijd morgen was, zouden ze kunnen spelen". Peloton spaan zijn krachten FRANKFORT (SID) - Het Westduitse Olympische Comi té heeft tijdens een vergade ring in Frankfort besloten op 15 mei alleen Berchtesgaden bij het IOC kandidaat te stel len voor de Winterspelen van 1992. Het bestuur maakte daar mee een einde aan alle plan nen en geruchten van de kan didaatstelling van het Ruhr- gebied, Dusseldorp, Hamburg, Hannover, Frankfort, Stutt gart en West-Berlijn voor de Olympische Zomerspelen van dat jaar. Voorzitter Willi Dau- me sloot een hernieuwde kan didatuur weliswaar niet uit, maar zei die niet eerder te verwachten dan 2004. In 1996 is veel te zeggen voor Athene als plaats van hande ling in verband met het hon derdjarig bestaan van de Spe len en voor 2000 wordt Peking al genoemd. NEW YORK (AFP) - De twin tigjarige Amerikaan Lawson Duncan heeft tijdens het met ruim twee miljoen gulden ge doteerde tennistoernooi van Forest Hills voor een verras sing gezorgd. Hij plaatste zich bij de laatste zestien ten koste van zijn landgenoot Johan Kriek. Kriek, die vorige week nog het toernooi van Las Vegas op zijn naam schreef en in New York als vijfde was geplaatst, speelde ongeïnspireerd en rea geerde veel te traag op de op portunistische slagen van Duncan: 3-6 3-6. De favorieten voor de halve finales hadden een gemakke lijk dagje. John McEnroe, Ivan Lendl, Aaron Krickstein en Henrik Sundström stonden sa men slechts veertien games af. Yannick Noah bereikte ook de derde ronde. De Fransman, wiens laatste toernooizege al weer dateert van 1983 op Ro land Garros, dwong via vier overwinningen in het kwalifi catie-toernooi pas deelneming af. Tegen Marian Vajda had hij nog geen vijftig minuten nodig om zich bij de beste zes tien te scharen. Noah won met 6-1 6-2 van de Tsjechoslowaak, die in de eerste ronde Vitas Gerulaitis had uitgeschakeld. De belangrijkste uitslagen: John McEn roe (VSt) - Jaro Navratil (Tsj) 6-1 6-3, Ivan Lendl (Tsj) - Ronald Agenor (Hai) 6-2 6-2, Aaron Krickstein (VSt) - Roberto Saad (Arg) 6-1 6-2, Henrik Sundström (Zwe) - Givaldo Barbosa (Bra) 6-1 6-2, Lawson Duncan (VSt) - Johan Kriek (VSt) 6-3 6-3, Brad Gilbert (VSt) - Marc Flur (VSt) 3-6 6-4 6-3, David Pate (VSt) - Dacio Campos (Mex) 6-3 6-4, Terry Moor (VSt) - Jim Gurfein (VSt) 6-2 6-7 6-4, Guillermo Rivas (Arg) - Tim Wilkison (VSt) 3-6 6-3 7-6, Yannick Noah (Fra) - Marian Vajda (Tsj) 6-2 6-1. RIJSWIJK - Aad de Mos, één van de kandidaten om bij MW Barry Hug hes op te volgen, is gister middag in het ziekenhuis opgenomen. De ex-trainer van Ajax moest een operatie ve ingreep ondergaan. Hij verwacht binnen en kele dagen het ziekenhuis te kunnen verlaten. Van onze speciale verslaggever ALCALA - Het laatste geschenk in de Ronde van Spanje werd gisteren uitgereikt aan Isidro Juarez. Deze 29-jarige Spanjaard, die niets noemenswaar digs presteerde sinds hij in 1979 het Spaanse kam pioenschap moest inleveren wegens doping, redde met zijn ritzege het bestaan van zijn ploeg en dus de bo terham van zestien landgenoten. Vandaag verdedigt de Schot Robert Millar zijn gele trui met dertien seconden voor sprong tegen de Colombiaan 'Pacho' Rodriguez in een indi viduele tijdrit over 42 kilome ter. Morgen krijgt de verliezer een herkansing in de laatste bergetappe met drie hoge top pen. In de streek waar volgens de legende de voetstappen staan van de fameuze windmolenbe- vechter Don Quichotte en zijn schildknaap Sancho Pancha, bekommerde geen enkele ren ner zich om het klassement. De krachten werden gespaard voor de tijdrit en de beslissen de bergetappe. Zelfs door Pello Ruiz-Cabe- stany. De nummer drie in het algemeen klassement, met 1.55 achterstand op Millar, fietste na honderd kilometer in de eerste waaier. Bij het uitrei ken van de etenszakjes, bij harde tegenwind, stond er iets te gebeuren. Ruiz vermoedde daar bij de start al iets van. Hij reageerde, in tegenstelling tot Millar en Rodriguez, wel bij een ontsnapping van ren ners van Ocana vooraan en was, toen de groep twee minu ten voorsprong had, zelfs even 'virtueel' leider. Ruiz deed merkwaardig genoeg persoon lijk niets om de voorsprong op te drijven. Millars ploegleider Berland zei in finishplaats Al- cala opgelucht: „Ik begrijp niets meer van wielrennen. Die Ruiz had een geweldige kans op de gele trui, maar hij deed er helemaal niets voor". Misschien wist de kopman van Matthieu Hermans ook van tevoren, dat er na 155 kilo meter een hergroepering zou plaatsvinden. Na de samens melting ontsnapte Juarez. Het moment was er rijp voor. Jua rez, of één van zijn ploeggeno ten, had het woensdag, op weg naar Albacete, al moeten doen. Bij de start werd openlijk be weerd dat een renner van 'Hueso' zou gaan winnen. In de vijftiende rit blies de wind echter te hard tegen, in de zes tiende was de wind in de slot fase vriendelijker voor de ploeg, die doorgaans slechts als opvulling van het peloton dient. Voor de beslissende ritten tegen de klok en op de berg flanken van het Spaanse Cen traal Massief is Millar favo riet. In Spanje wordt echter zwaar gegokt op 'Pacho' Ro driguez, de Colombiaan. Hij is al bijna een volksheld, zeker nu hij heeft aangekondigd de Spaanse nationaliteit aan te willen nemen. Hij werd door drongen van de voordelen, die andere sportsterren, als de voetballers Di Stefano en Pus kas en de basketballer Wayne Brabender, daarvan hadden. Rodriguez heeft niet zoveel meer op met zijn vaderland Colombia. „Nu wordt ik er be jubeld. Driejaar geleden, toen ik op doping werd betrapt in de Ronde van Tachira in Ve nezuela, werd ik aan alle kan ten zwartgemaakt". 'Pacho' geeft zichzelf goede kansen om de Vuelta op zijn naam te schrijven. „Ik ben ook tijdrij den Vorig jaar, in de Classico RCN, heb ik oud-wereldkam pioen Lemond nog verslagen. Dat is toch een sterke tijdrij - der". Rodriguez ging voorbij aan het feit, dat Millar vorig jaar in de Ronde van Frank rijk vóór Lemond, op de ze vende plaats, eindigde in een lange tijdrit in Villefranche. Uitslag zestiende etappe: 1. Isidro Juarez (Spa) 252 kilometer in 7 uur, 10 minuten en 49 seconden, 2. Vladimir Malakov op 0.43, 3. Noel de Jonckheere (Bel), Isidro Juarez gaat als ritwinnaar en redder van zijn ploeg over de streep. (Sov) (Bel), 6. Ja' Suarez-Cueva (Fra), 9. Sabiono w trick Verschueren (Bel), 11. Miguel Angel Iglesias (Spa), 12. Inaki Gaston (Spa). 13. Dominique Garde (Fra), 14. Matthieu Hermans (Ned), 15. Claudio Corti (Ita), 16, Pello Ruiz Cabestany (Spa), 27. Robert Sean Kelly (Ier), 5. Ronny van Holen ivier Cavellar (Spa), 7. Jesus (Spa), 8. Guy Gallopin no Angoitia trick Verschueren (Bel), itia (Spa), 10. Pa- 1.11. Migui Millar (Sch), 35. Pacho Rodriguez (Col), 65. Gerard Veldscholten (Ned), 91. Theo de Rooy (Ned) allen dezelfde tijd als Ma lakov. nt: 1. Millar 85 uur, 9 minuten en 10 seconden, 2. Rodriguez op 0.13, 3. Ruiz Cabestany op 1.55, 4. Fabio op 2.54, 5. Pedro Delgado op .8. Eric Caritoux (Fra) op 6.22,9. Alvaro Pi- 8.24, lf Parra (Spa) op 2.54, 5. Pedro Delgad (Spa) op 4.38, 6. Ruben Gorospe (Spa) o 4.41, 7. Reimund Dietzen (WD1) op 5.17,1 no (Spa) op 8. (Spa) op 8.29, 10. José-Luis Navarro 19, 11. Pascal Simon (Fra) op 9.34, 12. Kelly op 9.39,13. Veldscholten op 10.33, 14. Celestino Prieto (Spa) op 10.59, 15. Cesar Martinez (Spa) op 12.23, 36. De Rooy op 58.15,77. Hermans op 1.41.49. ZEIST (ANP) - Jan Rab, de bondscoach verantwoordelijk voor Jong Oranje, heeft de se lectie bekend gemaakt, waar uit hij het team zal samenstel len, dat komende dinsdag in Boedapest tegen Jong Honga rije speelt. De selectie ziet er als volgt uit: Snelders (FC Twente), Duut (Feyenoord), Rutjes (Excelsior), Bosman, Menzo en Silooy (allen Ajax), Godee (FC Utrecht), Boere- bach en Eykelkamp (beiden G.A. Eagles), Bijl (Heerenveen), Bakker (Willem II), Schmidt (Sparta), Boessen en Reijners (beiden Fortuna S), Roossien (FC Gro ningen) en Van de Boogaard (PSV). Helmond Sport en Wagenin- gen zijn overeengekomen de over te spelen wedstrijd voor de halve finales van het toer nooi om de KNVB-beker niet dinsdag 21 mei in Helmond af te werken, zoals oorspronke lijk was vastgesteld. Om de concurrentie van de andere halve finale, PSV - Utrecht, die op 21 mei in Eind hoven wordt gespeeld, te ont gaan, is de onmoeting Hel mond - Wageningen ver plaatst naar woensdag 22 mei. De aanvang is om 19.00 uur. Het Canadese voetbalelftal heeft zich ongeslagen ge plaatst voor de derde en laat ste kwalificatieronde van de Concacaf-zöne (Noord- en Midden-Amerika en het Ca- raïbisch gebied). De Canade zen, die in eigen land geen be- roespvoetbal meer kennen, versloegen Haïti met 2-0. Dale Mitchell scoorde al na een kwartier en de voorsprong werd in de tweede helft ver dubbeld door Igor Razlich. Canada ontmoet in de laat ste ronde Honduras en de win naar van groep 3, waarin de Verenigde Staten, Costa Rica en Trinidad zijn ingedeeld. De nummer één van dat slottoer- nooi kwalificeert zich voor het wereldkampioenschap vol gend jaar in Mexico. Het Nederlands jeugdelftal (tot 15 jaar) heeft gisteren in Barendrecht met 0-2 verloren van het Engels scholieren team. Bij rust was de stand 0- 1. Danny Esqulant maakte beide doelpunten voor de En gelse jeugd. HAMAR (AFP) - Halfzwaar- gewicht Theo Meijer heeft gis teren in Hamar (Noorwegen) tijdens de Europese titelstrijd judo de finalepartij van sub groep A verloren. De Belg Ro bert van de Walle versloeg de 20-jarige Meijer met yuko. Ook de strijd om de bronzen medaille ging verloren. Titel verdediger Günther Neureu- ther uit West-Duitsland klop te Meijer met ippon. In subgroep B van de klasse voor zwaargewichten leed de 26-jarige Wil Wilhelm al in de eerste partij een nederlaag. De Joegoslaaf Dragan Kusmuk won met ippon. Robert van de Walle, vorig jaar nog verliezend finalist, versloeg in de eindstrijd Roger Vachon, winnaar in subgroep B, met ippon. Bij de zwaarge wichten werd Grigori Verits- jev kampioen. In de finale was hij sterker dan titelverdediger Alexander von der Groeben uit West-Duitsland. DEN HAAG (ANP) - Met ir. Ad Paulen is gisteren één van de bekendere Neder landse sportofficials heen gegaan. Vijf jaar is de mijn- bouwkundig ingenieur voor zitter geweest van de Inter nationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF), die hem tijdens de Olympische Spe len van 1976 in Montreal be noemde als opvolger van de Markies van Exeter, die van 1946 de IAAF had voorgeze ten. In de atletiek gold Paulen als een regent. In 1944 werd hij benoemd tot voorzitter van de KNAU. In 1976 werd hij voorzitter van de wereld federatie, de IAAF. Hij was bijzonder toegewijd aan de atletiek. 'Ik ben er helemaal gek van. Het is de mooiste sport en moet dat blijven', is een uitspraak van Paulen, die in 1972 door de toenmali ge voorzitter van het Inter nationaal Olympisch Comité, Avery Brundage, werd on derscheiden. De Amerikaan had negentien gouden me dailles laten maken, die hij persoonliik uitreikte aan mensen, die zich bijzonder verdienstelijk hadden ge maakt voor de sport en de Olympische beweging in het bijzonder. Paulen's medaille droeg het opschrift 'wegens onovertroffen toewijding aan de atletieksport'. Die tekst sloot goed aan bij de kruistocht van Paulen te gen het gebruik van doping in de sport. Bij de Spelen van 1976 in Montreal werd op aandrang van de IAAF (lees Paulen) voor het eerst in alle takken van de sport op het gebruik van spierverster- kende middelen, anabole ste- roïden, gecontroleerd. 'Dit kwaad moet worden uitge roeid. Wanneer wij er niets aan doen, gaat de sport naar de knoppen', vond de intege re, strijdvaardige Paulen. Paulen, van 1964 tot 1976 praeses was van de Europese atletiek unie, bleef tot augustus 1981 voorzitter van de IAAF. Zijn ambtstermijn van vier jaar werd tijdens de Olympische Spelen van 1980 in Moskou met één jaar ver lengd. Het congres van de IAAF wilde in de Russische hoofdstad geen nieuwe voor zitter benoemen in verband met de Amerikaanse boycot van de Spelen. Ad Paulen was waarschijnlijk opnieuw voorzitter van de IAAF ge worden als in het jaar na de Olympische Spelen van Mos kou er geen problemen wa ren geweest in de IAAF over de bestrijding van stimule rende en spierversterkende middelen. De atletiekfedera- tie sloot toen al atleten, die op het gebruik van verboden middelen werden betrapt, voor het leven uit. In de praktijk betekende dat an derhalf jaar, omdat de natio nale organisatie van het land voor de betrokkene gratie kon aanvragen. Die clemen tie werd altijd verleend. In het najaar van 1980 werd de IAAF geconfronteerd met een aantal dopinggevallen, waarbij het bewijs niet ge heel was geleverd of waarin op medische gronden verbo den middelen waren toege diend. Bij de stemming in het bestuur staakten de stem men, waarop de stem van Paulen, die voor gratie was, de doorslag gaf. Dat stand punt is de Nederlander voor al door de Oostblokstaten, die hem vrijwel altijd steun den, niet in dank afgenomen. De Italiaan Primo Nebiolo zag op dat moment zijn kans schoon om de door hem be-' geerde post van voorzitter van de IAAF te gaan bezet ten. De steenrijke Nebiolo bezocht een groot aantal ont wikkelingslanden en verze kerde zich in die lobby van de steun van die landen. Hij beloofde ontwikkelingshulp op het gebied van de atletiek en liet op eigen kosten verte genwoordigers van landen overkomen, die normaal, op financiële gronden, zelden of nooit het IAAF-congres be zochten. In augustus 1981 in Rome werd Nebiolo inder daad de opvolger van Pau len, die daarop tot ere-voor- zitter van de IAAF werd be noemd. De rol van de kleine Ne derlander was echter niet geheel uitgespeeld. In augus tus 1983 zag Paulen in Hel sinki zijn grote droom in vervulling gaan, toen in de Finse hoofdstad de eerste wereldtitelstrijd atletiek werd gehouden. Van onze sportredactie PAPENDAL - Leo Beenhakker heeft nog steeds geen gesprei met de KNVB gevoerd over een definitieve aanstelling bondscoach met ingang van het nieuwe voetbalseizoen. Beenhakker: „Half april ben ik door de KNVB gebeld met hei verzoek om eens te komen praten over een langer dienstver, band. Dat gesprek zou voor 1 mei plaats vinden, want de voet. balbond wilde de onderhandelingen niet ophangen aan de rt sultaten uit de laatste kwalificatie-wedstrijden. Maar tot toe heeft dat telefoontje geen vervolg gekregen in de vorm va! een definitieve uitnodiging. Door de duels met Oostenrijker Hongarije heb ik het trouwens te druk om veel aandacht aan4 zaak te besteden". Beenhakker ontkende, dat hij - in navolging van Barry Hug. hes bij MW - nog voor het einde van de competitie zal opstap, pen bij Volendam. „Ik heb me nooit in die richting uitgelaten aj hetzelfde geldt voor Volendam. Wel moet het tweede jaar va- mijn contract bij Volendam schriftelijk ongedaan worden ga maakt. Als dat gebeurd is, kan Volendam het aantrekken var Hughes rondmaken". VRIJDAG 10 ME11985 Van onze sportmedewerker PAGINASPORTTfciULST-R"£ie Neefs en Wim Twegers hebben het initiatief ,enomen om zaterdag 11 mei y/ee oudgedienden van jVV'24 een onvergetelijke dag >e bezorgen. Zaterdag wordt er er ere van Guust Voet en jtiènne Schauwaert, beiden 50 aar en al hun hele sportleven ,oor HVV'24 voetballend, een nildigingswedstrijd op het lulsterse sportpark gespeeld. )m vier uur treedt dan het iud-HVV'24-elftal van eind aren vijftig, begin jaren zes- |g aan tegen een elftal van rienden, bekenden en daar- oder veel mannen van de- elfde leeftijd. Kortom, de oude glorie komt an volop in actie. Dat mag an voor Guust Voet en Etièn- e Schauwaert een unieke dag porden, duidelijk is dat de an- d< r< fi Pi bt n< se oi dé pr T« id Zonda LA CHAUX-DE-FONDS (AFP) - De Italiaan Alts! sandro Paganessi heeft gisteren de tweede etappe vej de Ronde van Romandië, van Villeneuve naar I Chaux-de-Fonds over 194 kilometer, gewonnen. I versloeg in de eindsprint zijn medevluchter Jörg Miifl Ier. De Zwitser nam echter door de voorsprong die h tweetal had opgebouwd de leiderstrui over van i landgenoot Laurent Vial. Paganessi en Müller ont snapten in het gezelschap van de Zwitser Stefan Mutter en de Fransman Robert Forest uit het peloton in de afdaling van de Col de la Tourne, vijf tig kilometer voor de finish in La Chaux-de-Fonds. In de stromende regen konden Mut ter en Forest hun medevluch ters op het aankomstcircuit, dat drie maal moest worden afgelegd, niet meer volgen. Het slechte weer op de derde dag was voor de Italiaan Mo reno Argentin, die zich in Ro mandië wilde voorbereiden op de Ronde van Italië, en de Fransman Charly Mottet re den af te stappen. Bernard Hi- nault en een andere Italiaanse favoriet in de Giro, Roberto Visentini, deden het uiterst rustig aan en kwamen met tien minuten achterstand over de finish. Uitslag tweede etappe: 1. Alessandro Pa ganessi (Ita) 195 kilometer in 5 uur, 18 minuten en 43 seconden - met tijdver- goeding 5.18.33, 2. Jörg Müller (Zwi) 5.18.43 - met tijd vergoeding 5.18.38, 3. Acacio da Silva (Por) 5.20.04 - met tijd vergoeding 5.20.02,4. Johan van de Velde led) 5.20.04, 5. Jean-Marie Grezet (Zwi), Nikki Ruttiman (Zwi), 7. Stefan Mut ter (Zwi) allen in dezelfde tijd als Van de Velde, 8. Tommi Prim (Zwe) op 1.43, 9. Beat Breu (Zwi), 10. Joop Zoetemelk (Ned), 11. Marino Lejarreta (Spa), 12. Hu- bert Seiz (Zwi), 13. Urs Zimmerman (Zwi) allen in de zelfde tijd als Prim, 14. Robert Forest (Fra) op 3.43, 15. Roberto Pagnin (Ita) op 5.05, 30. Bernard Hinault (Fra) op 12.15, 41. Gerrit Solleveld (Ned) op 12.22, 47. Ludo Peeters (Bel) op 18.10, 49. Adri van der Poel (Ned) z.t., 51. Wies van Dongen (Ned) z.t. Niet gestart: Ste phen Roche (Ier) en Allan Peiper (Aus). Opgegeven: Laurent Vial (Zwi), Doug Shapiro (VSt) en Moreno Argentin (Ita). Algemeen klassement: 1. Müller 10 uur, 15 minuten en 33 seconden, 2. Paganessi op 0.02, 3. Da Silva op 1.22, 4. Mutter op 1.40, 5. Grezet z.t., 6. Rüttiman op 1.44, 7. Lejarreta op 1.50, 8. Van de Velde op 1.53, 9. Prim op 1.54,10. Zoetemelk op 1.57, 11. Zimmerman op 2.06, 12. Seiz op 2.08, 13. Breu op 2.09,14. Forest op 4.17,15. Pagnin op 5.27, 29. Hinault op 12.30, 37. Solleveld op 15.55,40. Van der Poel op 18.37,42. Pee ters op 18.45,50. Van Dongen op 21.15. De Belgische beroepswiel renner Rudy Rogiers heeft gisteren de tweede etappe van de Vierdaagse van Duinker ken gewonnen. De rit ging van Duinkerken naar Denain over 201 kilometer. Zijn landgenoot Jean-Luc Vandenbroucke be hield de eerste plaats in het al gemeen klassement. Uitslag tweede etappe: 1. Rudy Rogiers (Bel) 201 kilometer in 4 uur, 55 minuten en 37 seconden - met tijd vergoeding 4.55.29, 2. Bruno Wojtinek (Fra) 4.55.40 - met tijd vergoeding 4.55.36,3. Jan Bogaert (Bel) 4.55.40 - met tijdvergoeding 4.55.38, 4. Rudy Matthijs (Bel) 4.55.40, 5. Vincent Barteau (Fra), 6. Philippe Lauraire (Fra), 7. Jean-Francois Ra uit (Fra), 8. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel), 9. Jean-Francois Lafille (Fra), 10. Kim Andersen (Den), 11. Flip Vandenbrande (Bel), 12. Marco van der Hulst (Ned), 13. Jan van Houwelin- gen (Ned), 14. Thierry Marie (Fra), 15. Regis Simon (Fra), 20. Leon Nevels (Ned), 21. J annus Slendebroek (Ned), 34. Hennie Kuiper (Ned), 36. Gerrie Knetemann (Ned), 37. Frits Pirard (Ned) alien in de zelfde tijd als Matthijs, 40. Fons van Kat wijk (Ned) op 0.19, 43. Ralf Elshof (Ned) z.t., 66. Jean-Paul van Poppel (Ned) op 0.20,72. Ron Groen (Ned) op 6.30. Algemeen klassement: 1. Vandenbrouc ke 10 uur, 6 minuten en 39 seconden, 2. Alain Bondue (Fra) op 0.02,3. Ferdi Van- denhaute (Bel) op 0.11, 4. Wojtinek op 0.17, 5. Jan Bogaert (Bel) op 0.21, 6. Rudy Matthijs (Bel) op 0.23, 7. Knetemann op 0.25, 8. Marie op 0.28, 9. Gerry Verlinden (Bel) op 0.29, 10. Andersen op 0.31, 11. Claude Criquielion (Bel) op 0.32, 12. Van der Hulst op 0.38, 13. Nevels z.t., 14. Kui per z.t., 15. Simon op 0.40,17. Van Houwe- lingen op 0.41,35. Slendebroek op 1.03,45. Van Poppel z.t., 50. Pirard op 1.08, 63. Fons van Katwijk op 1.26, 72. Groen op 15.16. De Sovjet-renner Soeoen heeft gisteren de eerste etappe van de Vredeskoers, met start en finish in Moskou, gewon nen. Hij won na 130 kilometer de sprint van het peloton. De Oostduitser Uwe Raab werd AMSTELVEEN (ANP) - eerste partij in de tweeka» om de wereldtitel dam® voor junioren, tussen de NH derlander Hendrik van ij Zee en Guntis Valneris uit t Sovjet-Unie, is gisteren Amstelveen in remise ge'"" digd. De twee spelers eindigden' het laatste toernooi om de ti" met een gelijk aantal pun" op de eerste plaats, waard# een herkamp over zes partij®1 nodig is. Als de herkamp "j1 beslist eindigt, gaat de til' naar Valneris, die in vooj gaande partijen sterkere ties had dan Van der Zee. HILVERSUM (ANP) - In1 versum is gistermiddag drj ting verricht voor de wedsM Nederland - Finland voor' eerste ronde van het toer# om de Davis-beker (Europ zone), die van vandaag to>J met zondag op de banen het Meikhuisje wordt speeld. Resultaat loting: vrijdag. Menno Oosting - Leo Palin, Schapers - Olli Rahnasio; zaterdag: belspel: Michiel Schapers/Huuf Boeckel - Palin/Rahnasto; zonda»' kelspel: Schapers - Palin, Oosting* nasto. tweede voor de Tsjechos waak Michal Klasa. De trui bleef in het bezit vanJ Pool Lech Piasecki, die woert dag in Oost-Berlijn de protej op zijn naam schreef. Erik Breukink is op 31 s conden achterstand de Nederlander. Na de tijdi werden alle renners met t vliegtuig naar de hoofdstel van de Sovjet-Unie overj| bracht. Moskou was in schema opgenomen om einde van de Tweede Werell oorlog, veertig jaar geleden, herdenken. Uitslag eerste etappe: 1. Richo S (Sov) 130 kilometer in 2 uur, 49 minuld en 55 seconden - met tijdvergoet' 2.49.44, 2. Uwe Raab (DDR) 2 49.55 tijdvergoeding 2.49.48, 3. Michal K (Tsj) 2.49.55 - met tijdvergoeding 2.45.1 4. Jean-Jacques Philippe (Fra) 2.4955,1 Pavel Bartkowaik (Pol), 6. Osman Alffl rez (Cub), 7. Anton Novocad (Tsj), f Claude Carlin (Fra), 9. Lech Piasecf (Pol), 10. Falk Boden (DDR) allen in dj zelfde tijd als Philippe. Algemeen klassement: 1. Lech Piasec (Pol) 3.00.12, 2. Uwe Ampler (DDfl 3.00.19, 3. Raab 3.00.20, 4. Pjotr Oegrijcf mov (Sov) 3.00.21, 5. Nentcho Start! (Bul) 3.00.26, 6. Vassili Idanov (Sov) (I Joeri Katsjirin (Sov) 3.00.27, 8. Mattif Lendt (DDR) 3.00.28, 9. Boden 3.00.34,1 Roman Kreoutchinguer (Tsj) en Bernal Richard (Fra) 3.00.38, 15. Erik Breuk"" (Ned) 3.00.43. De Oostenrijkse wielrerr Harald Maier heeft gisterenól Ronde van Trentino gewoij nen. In het derde en deel van de Italiaanse etapf wedstrijd werd hij vierde 1 dezelfde tijd als winnaar Ui Freuler, die voor de 212 kilij meter van Male naar Arcovi| uur, 45 minuten en achttii] seconden nodig had. Uitslag derde etappe: 1. Urs (Zwi) 212 kilometer in 5 uur, 45 minuj* en 18 seconden, 2. Stefano Allocchiojluj 3. Paolo Rosola (Ita), 4. Harald Mi (Oos), 5. Piero Gavazzi (Ita) allen dez de tijd als de winnaar. Eindstand: 1. Maier 16.07.27, 2. SiM Contini (Ita) z.t., 3. Gerhard Zadrobilal (Oos) z.t., 4. Ennio Salvador (Ita) opOJ 5. Francesco Moser (Ita) op 0.12. ut Coen Dobbeleir, speelt zondag zoi SBOZ gaat het spetteren". voetbal Wdagvoetbal KNVB afdeling f i weers^e klas: Domburg- laicheren, Lewedorpse Boys pauw, Hulsterloo-Zeeland pt.C°rn Boys-Robur, Aarden- Fg-Ouwerkerk, Oostburg-Pa- "jzen. korfbal jjfrict: Ons Eiland-Tjoba eerste as) Afdeling: Luctor-ONDO 2 ktas), aanvang 16.00 uur. ■Uw Wit-TOGO (eerste klas), 16.00 uur. Volharding- Jhveede klas), aanvang 16.00 ^aamslag-TOP 2 (derde klas), Fvang 16.00 uur. TENNIS f??*.ctfherencompetitie zaterdag ej Hoofdldas: Drive 1-Philten t fc^Sluis 1, Klappers 1-Animo eliiu mngen 1_Con Forza 1. Lan- Vm Competitie zondag 12 mei: **ea overgangsklas A: TSI 1- 1 To,0ut 2. Overgangsklas b: T- l-Toeg 1, De Schelde 1-Pij- 1, Ludo et Emergo 1- tSRrw aal 1- Tweede klas: Animo 2, BLTV 2-Smash 1, DOS LkAJ Derde klas: Hulster Am- ïrj f ^Tc 4- Animo 2-De Bon- fctiibff' Herencompetitie: DOS- uj^gen, Kruiningen-Animo 1. klas: Souburg 1-Drive. basketbal Ifojp» 10 mei: Opera tie'71-Mara- lash promotiewedstrijd derde Inv De Veerhoek Oostburg, pVa"g 21.00 uur. VOLLEYBAL ï?aarts-Marathon (promo- fcnva,^ ,mes>» '1 Sportuus Axel, l(eerJï6 715 uur- Savok-Dynamo fcnsaq as heren), De Vlaande- 6,15 ,?,Van Gent, vrijdag aanvang Issiho Ardito-De Klomp (be- wedstrijd eerste klas da- bivaJ:e Zwake 's-Gravenpolder, *(W? .'30 uur. Dynamo 2-Slu- tste ,Ssingswedstrijd opvulling 'avpn ,s dames), De Zwake 's- fkratK c^er» aanvang 15.15 uur. fttriL?~ZaamslaS (opvullings- kke ^rste klas heren). De p.15 u s""Gravenpolder, aanvang 1J2 le lan in i nai My we pro Da: lus dei 3- GO een zon toei seei torn woi spei en I Z van negi van zes leid laai Bra reef tiaa TE! Zwi de Ger gro< noo Bo- peti

de Stem | 1985 | | pagina 8