ht? mens it zich trijd nva «..lid sInmenging Lubbers is REGERINGSCOMMISSARIS TJEENK WILLINK: FEESTJE MET VETERANEN Veel kritiek op plannen vrijwillige verzekering Natuur en Milieu vraagt milieubeleid via portemonnee Retoriek WOENSDAG 8 ME11985 iavo 1 BINNENLAND DEBAT OVER BRIEF STEMERDINK CDA IN SENAAT: Doorgaan met sanering lasten van de overheid WINST PTT FORS OMHOOG 4000 computers op postkantoren E STEM COMMENTAAR BINNENLAND Treinacties Criminaliteit TBC Koopkracht-motie Als het om een ziektekosten verzekering gaat laat u dan adviseren door een assurantie kantoor met dit vignet. Overheid heeft meer geld over voor cultuur Gunstige uitkering voor 'oude' WW-ers I lesrelHd <v v? Prins Bernhard redde Gerbrandy T5 PAGINA 2 |neer hij komt met een tot een soort 'No first t>pa zou dit met grote in- kng begroeten. |lijk afwachten in welke voordingen een eventu- orstel wordt gebracht. |angen. Het is maar al te Amerikaanse regering, epalers in het Pentagon, het lanceren van 'voor oog van de Europese aanvaardbaar zijn (en ld), maar die voor Mos- llijken, vanwege de vele |n. Amerikanen werkelijk use-verklaring' willen [laaruit des te meer hoe- lit moment vertrouwt op lie het de afgelopen jaren en dat voor de toekomst pp het Strategisch Defen- l welhaast onuitroeibaar Wanneer dit ruimte- ledig operationeel is, zo |nen, zullen zij een zoda- Vetsbaarheid' hebben be- I concessies zoals een 'No 1 kunnen doen. gevarieerd en voor kan- aten die regelmatig stude- wa het, aldus de leraar, [l te maken. In opgave 1 over het in |ssa produceren van de Ltprodukten wijnrekken |tuinstoelen zal, volgens de |aar, de berekening van het |valresultaat voor een aan- 1 kandidaten wel moeilijk- tien hebben opgeleverd. In opgave 3 kwam wat porie aan de orde. In deze gave zal de vraag over de mmanditaire vennoot- ,iap voor velen een onver lichte zijn geweest, omdat |ar op school nauwelijks adacht aan wordt besteed. .Volgens de vwo-kandida- h, die zich in de middag en moesten buigen over plogie, was dit examen wel [maken. Er waren veertig erkeuzevragen over on- Irwerpen als planten, oedsomloop en organen bij mens, maar ook over be- Jesting, alcoholische gisting, Iromosomen en voortplan- V havo-kandidaten kregen |stermorgen een evenwich- en niet te moeilijk exa- Jén handelswetenschappen recht voorgeschoteld. Ze adden er drie uur de tijd [>or om het tot een goed ein- te brengen. I De eerste opgave betrof In som over financiering. Er sten geen moeilijke bereke- Ingen in. De tweede opgave Ing over kostenboekingen in erband met de aankoop en ?bruik van een horecapand. T28 PAGINA 3 slechts psychologisch van is er toch alles aan gelegen iaat' van de Italiaanse poli- len. teert de PCI evenmin in bla- d. Haar electorale aanhang 1,5% in 1980, tot 29,9% in 1983, Nu zullen zij weer rond de laar dat zou dan toch weer tekenen (vergeleken met de irkiezingen). Communisten- ■o Natta heeft voor dat geval jarlementsverkiezingen ge- e zien hoe de vijf regerings- 1, de DC, de socialisten (van le sociaal democraten, de re- Ie liberalen. Bij de Europese ek de coalitie nog maar te op 53,8%, tegen 56,4% in 1983. :gd dat nieuwe parlements- 'ermijdelijk zijn als de vijf- ondag onder de 50% zal blij- 3 de kerkelijke inmenging, Dor of hoop op een 'sorpasso\ es voor of tegen het 'leven', in de italiaanse kiezers gaat e problemen in hun straat en uilnisophaaldienst die niet de corruptie van gemeente politici, om het verkeer, om igsverslaving en werk voor aargelang de oplossingen die irvoor aanreiken zullen de hun stem uitbrengen, komende verkiezingen is de 'Verdi', de Groenen. Maar zij onderling zo verdeeld en ma zo vaag dat er van hen ging zal uitgaan voor de be- groeperingen. iet in Italië echt alleen tussen om het predikaat 'grootste Voor de DC is het van groot lopig nog die 'grootste partij ;n. Voor de kerk ook, gezien e deelname aan deze verkie- ius zou komende zondag (als is) dus wel eens in gedachten sn in zijn bisdom Rome, dat ring kiest. Van onze Haagse redactie pEN HAAG - „Wie van een lid van bet parlement vergt dat hij zich in zijn optreden in internationale or ganen conformeert aan een door hem bestreden kabinetsbesluit, zondigt tegen de grondregels van de parlementaire democratie." Met deze volzin, gevolgd door de mededeling dat Lubbers zich heeft bewogen 'op de grenzen van ontoe laatbare inmenging in de rechten van een gekozen volksvertegen woordiger', wekte oppositieleider Den Uyl gistermiddag de woede van de premier. Aanleiding: Lubber's kritiek, tij dens zijn wekelijkse persconferen tie afgelopen vrijdag, op de brief waarin PvdA-Kamerlid Stemer- dink een aantal leden van het Amerikaanse Congres adviseert, de Kamerverkiezingen in mei '86 af te wachten vooraleer te besluiten tot misschien overbodige investe ringen in de raketbasis in Woens- drecht. Lubbers zelf, zo meldden Haagse kringen kort voor het debat, had het debatje geëntameerd door vice- fractievoorzitter en defensiespe cialist Albert-Jan Evenhuis van de WD te doen informeren naar de ideeën van de premier over Ste- merdink's brief. Lubbers voldeed volgaarne aan dat verzoek door Stemerdink een onzorgvuldige weergave te verwij - ten van het Nederlandse 1-juni-be- sluit (dat raketplaatsing in Neder land onder voorwaarden inhoudt) en hem voor te houden dat dit be sluit nog nader aan een parlemen taire discussie moet worden onder worpen. Daarnaast, aldus Lubbers, mogen opiniepeilingen, die inder daad wijzen op een fenomenale groei van de PvdA, nimmer de plaats innemen van echte verkie zingen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De sanering van het financieringstekort is nog niet geslaagd. Het tempo ligt te laag, ondanks de pijnlijke ingre pen die al gepleegd zijn. De ombuigingen en bezuini gingen zijn voor een deel wegge lekt en uitgesteld en het herstel van de economie heeft nog onvol doende beslag gekregen op de in vesteringen in eigen land. Dat betoogde gisteren CDA- senator Von Meijenfeldt tijdens het debat over de begroting van Economische Zaken. In gericht stimulerend beleid om de binnenlandse markt op te krikken zag Von Meijenfeldt niets. Hij verwacht alleen van de terugdringing van de sociale las ten voor werknemers iets. Daar door neemt de koopkracht toe zonder het financieringstekort te belasten, terwijl de collectieve lasten wel verminderen. Die verlaging van de sociale premies zou betaald moeten wor den uit de subsidies voor het be drijfsleven. WD-woordvoerder Verbeek zei dat het kabinet op de ingesla gen weg moet doorgaan en het herstel moet gebruiken om het financieringstekort te verminde ren. De lastenverlichting voor het bedrijfsleven moet doorgaan, maar mag ten dele ook voor de verlaging van de sociale premies worden gebruikt. PvdA-woordvoerder Schinck had stevige kritiek op het kabi net, omdat het beleid leidt tot een verdere verschraling van de bin nenlandse markt. Hij riep het kabinet op een stimulerend be leid te voeren, nu de tekenen er op wijzen dat de groei in de VS afneemt, waardoor ook de groei cijfers van onze export zullen gaan dalen. Veel wetten niet uitvoerbaar9 Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Het voorstel van VVD-fractie- voorzitter Nijpels om in een volgende kabi netsperiode een groot deel van de ambtenarij naar huis te sturen is niet realistisch. „Als symbool kan het een functie hebben, maar praktisch is het niet. Ik ben niet dol op super operaties". Dat zei gisteren mr. H. Tjeenk Willink, regerings commissaris voor de reorganisatie van de rijksdienst gisteren tijdens de presentatie van zijn derde jaarbe- richt, dat handelt over de relatie tussen burgers en de rijksoverheid. onoverkomelijke problemen stellen. Tjeenk Willink wil dat de Kamer meer en meer on derwerpen van beleid bij de kop pakt en die helemaal uit vlooit op zijn gevolgen in de uitvoering. Hij noemde de ma nier waarop het vooronder zoek voor het werk van de RSV-enquêtecommissie in die zin voorbeeldig. Het parlement moet volgens hem zelf rapporteurs aanstel len, die over verschillende on derwerpen verslag aan de Ka mer doen. In de vorm van een 'adres van antwoord' zou de Kamer dan kunnen reageren op het beleid zoals de regering dat jaarlijks in de Troonrede neerlegt. - Het adres van antwoord zou door de fracties gebruikt kun nen worden bij de behandeling van de begroting. Bij een on voldoende reactie van de rege ring moet de Kamer kunnen besluiten tot het openbaar ho ren van ambtenaren, een in terpellatie of een enquête. Tjeenk Willink reageerde op een uitspraak van Nijpels, gedaan maandag tijdens een congres van de CMHA (hogere ambtenaren). Tjeenk Willink adviseert in zijn jongste rapport de Twee de Kamer meer rekening te houden met de uitvoerbaar heid van wetten. Naar zijn op vatting worden meer wetten gemaakt die tot regelgeving leiden en op grote bezwaren in de sfeer van de uitvoerbaar heid stuiten. Te denken valt daarbij onder meer aan de 'voordeurdelersnorm'. De regeringscommissaris bepleit dat de Kamer zich meer op de hoogte stelt van de wensen van de uitvoerders op gemeentelijk niveau en van politiekorpsen, schoolbesturen en dergelijke en minder aan leunt tegen de kennis van mi nisters en beleidsambtenaren in Den Haag. Door dat wel te doen worden besluiten geno men die hun uitwerking mis sen en lagere overheden voor Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Vóór 1990 wil de PTT-directie bij het merendeel van de Nederlandse postkantoren in totaal 4000 computers plaatsen. Deze zogenaamde 'terminals' moeten de service aan het pu bliek verbeteren, zo liet directeur-generaal Wit van de PTT gis teren weten. De computers zullen vooral gebruikt worden om betalingen via cheques en betaalkaarten soepel te laten verlo pen. De PTT hoopt hiermee de fraude met girobetaalkaarten de kop in te drukken. Ook start binnenkort in de regio Eindhoven-Tilburg een proef met betaalautomaten, waarmee betaalkaarten en kascheques 24 uur per dag verzilverd kunnen worden. De winst van de PTT is wel opnieuw fors omhooggegaan. Na afsluiting van het boekjaar 1984 had het Staatsbedrijf 859 mil joen gulden over. In 1983 bedroeg de winst nog 594 miljoen en het jaar daarvoor 234 miljoen gulden. Alleen de Postcheque- en Gi rodienst zorgt nog steeds voor verlies. In 1984 kon dit verlies echter beperkt worden. DE SPAANS-AMERIKAANSE betrekkingen worden tot op de dag van vandaag vergald door de last van de historie. En als pre sident Reagan in Madrid jubilend uitroept, dat 'wij staan aan het begin van een nieuwe gouden eeuw - een gouden eeuw van vrij heid - die zich uitstrekt over zowel de oude als de nieuwe wereld', is dat mooie retoriek, maar geen woorden om onder de indruk te 'aken van Reagans historisch besef of diepte en zeker niet ge- "oeg om emoties te bespelen, zodat de Spanjaarden zich minder I anti-Yankee gaan gedragen. Het hart van de Spanjaarden ligt al eeuwen in Zuid-Amerika in tats van in Noord-Amerika. In 1898 nog voerde Spanje op twee konten oorlog tegen de Verenigde Staten, tijdens de Burgeroor- rag stak Washington nauwelijks een hand uit naar het 'goede' Spanje, het steunde met geld en goederen bijna veertig jaar lang "at Franco-regime en het deed heel weinig om de overgang van I dictatuur naar democratie tot een succes te maken. Met lede in zag en ziet Madrid hoe Washington de zaken in Centraal- Arnerika aan het verknallen is en hoe Reagan manipuleert met Spanje's geesteskind de Contadoragroep. Ondanks deze 'ballast' heeft Reagan tactisch proberen om te I dringen met de Spanjaarden, want hij wil dat het Iberische land hoe dan ook een hechte schakel wordt in het Noordatlantische bondgenootschap Die takt heeft ook de spocialistische premier J0nzalez proberen op te brengen. Hij heeft zich in een netelige Muatie gedragen als de man met een pacifistisch hart en met een 19eo-politiek verstand. Gonzalez wil Spanje namelijk in de Navo houden, al wenst een I "eerderheid van zijn volk dat niet en dat moet zich daarover nog ^spreken in een referendum. Gonzalez heeft Reagan gesmeekt niet met lege handen naar Madrid te komen. Hij wilde van Reagan bijvoorbeeld de toezeg- ïn9 om meer Amerikaanse investeerders warm te maken voor -Partje, bijvoorbeeld de toezegging om de Amerikaanse troepen [rag te halen bij een omstreden basis vlakbij Madrid en bijvoor beeld de toezegging om het kalm aan te doen in Nacaragua. "raagan heeft beloofd over enkele zaken te willen onderhandelen, kaar meer kon er van Amerikaanse kant niet af. De Spanjaarden hebben na Reagans bezoek meer reden tot Palen tot dan tot juichen. Dat is ook precies wat ze afgelopen da- ""a al volop gedaan hebben. ACTIEVOERDERS hebben dinsdagochtend tegen tien uur op verschillende trajecten treinen tot stilstand gebracht door aan de noodrem te trek ken. Daardoor ligt het trein verkeer stil op de baanvakken Nijmegen-Wychen, Nijmegen- Venlo, Nijmegen-Arnhem, Tilburg-Tilburg West en Rot terdam-Den Haag, zo heeft een woordvoerder van NS meegedeeld. De acties zijn uitgevoerd door groepen die bezwaar hebben tegen de voordeurde- lersregeling en allerlei andere kortingen in de sociale voor zieningen. HET kabinet heeft besloten een stimuleringsfonds voor de bestrijding van de (kleine) cri minaliteit in te stellen. In de periode 1986-1990 zullen uit dit fonds subsidies worden ver strekt voor gemeentelijke pro jecten op dit terrein. Hiervoor heeft het kabinet 45 miljoen gulden uitgetrokken. IN Beekbergen is een kleine TBC-haard ontdekt. De afge lopen dagen zijn 150 mensen onderzocht door het consulta tiebureau in Apeldoorn. De bron van de besmetting, een man uit Beekbergen die niet wist dat hij tbc had, is inmid dels gelokaliseerd. Ook in Bemmel zijn meer dan veertig inwoners, onder wie tien kin deren, besmet met tuberculo- DE beide regeringsfracties (CDA en WD) en de fracties van SGP, GPV en het vroegere RPF-kamerlid Wagenaar, hebben zich dinsdagmiddag uitgesproken tegen aanvaar ding van een PvdA-motie over de volledige compensatie van het koopkrachtverlies voor al le echte minima. De motie- Buurmeijer werd vorige week ingediend tijdens een interpel latie-debat over de koop krachtontwikkeling van de minima. Prinses Margriet was gisteren het middelpunt van een vro lijke receptie die door de Canadese minister Hees van vetera nenzaken (naast de prinses) werd gegeven in een tent in Apeldoorn. Ongeveer 2.500 Canadese oorlogsveteranen woonden de receptie bij. -fotoanp (ADVERTENTIE) Top-Adviseurs in Assurantiën Het advies van een NVA-assurantie-adviseur is altijd gedegen. Gedegen NVA. Koningin Wi/helminalaan 12. 3818 HP Amersfoort DEN HAAG (ANP) - Voor cul tuur hebben het rijk, de pro vincies en de gemeenten dit jaar met 3,5 miljard gulden aan netto-uitgaven 4,9 procent meer beschikbaar dan in 1984. Wordt rekening gehouden gehouden met een verwachte prijsstijging van anderhalf procent dit jaar, dan stijgen de werkelijke uitgaven voor cul tuur met 3,3 procent. Dit heeft het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) becijferd na een onderzoek naar inhoud en omvang van begrotingsvoorstellen voor 1985, niet alleen voor cultuur, maar ook voor recreatie en maatschappelijk welzijn. Voor 1985 staan netto-uitga ven te boek voor maatschap pelijk welzijn ten bedrage van 8,4 miljard gulden, 2,6 procent meer dan de geraamde uitga ven voor '84. Voor recratie, waaraan dit jaar volgens de ramingen 2,7 miljard aan overheidsgelden is te besteden, treedt met een vermindering van 0,1 procent volgens het CBS een stabilisa tie op. Geconstateerd wordt dat stijgingen van uitgaven vooral voorkomen in onder andere bejaardenzorg, gezinsverzor ging, jeugdwerk en bibliothe ken. DEN HAAG (ANP) - Als er verschil is in de duur van de uitkering op grond van de oude Werkloosheidswetten (WW en WWV) en de nieuwe Werkloosheidswet, geldt voor mensen die op 1 januari 1986 al een werkloosheidsuitkering ontvangen de gunstigste rege ling. Wel wordt hun uitkering evenals in de nieuwe Werk loosheidswet in gelijke half jaarlijkse stappen verlaagd tot zeventig procent van het mini mumloon. Werklozen van 57,5 jaar en ouder, die volgens de huidige regeling recht hebben op een WWV-uikering tot hun 65ste jaar, vormen hierop een uit zondering. Zij houden wel hun uitkering van zeventig procent van het laatst verdiende loon. Deze overgangsmaatregelen staan in een conceptvoorstel Invoeringswet Stelselherzie ning dat voor advies is voorge legd aan de Sociale Verzeke ringsraad. Nu móet ik even doorgaan over Fred Emmer. Maandagavond was hij er niet en weet u hoe het NOS-Journaal het weer voor de komende dagen voor spelde? Er verscheen één woord in beeld: 'Onzeker'. Boeren en tuinders, maar ook gewone weer-consumenten, vielen van hun stoel van ver bazing. De dure weerkundige staf van de NOS kwam niet verder dan: 'onzeker', 't Kan vriezen, 't kan dooien. Het wordt tijd dat Fred Emmer weer Bp zijn plaats gezet wordt. Hij wet tenminste uit welke hoek de zon schijnt. Ik heb nooit precies begrepen waar Aad de Mos-terd haalt. Ajax ziet hem nu ook niet meer zitten. De trainer is ver wezen naar het arbeidsbu reau, de dug-out van onze sa menleving. De PTT gaat de service aan de postzegelkopers automatise ren: dat is loketterij. Wat moet Bram Stemerdink nu doen als hij aan het PTT- loket verschijnt met een brief die bestemd is voor het Ameri kaanse congres? Die verdwijnt in een computer en wordt in een paar seconden getest door Lubbers die het imago van Nederland moet be waken. Dan komt de brief te rug met een rood stempeltje: komt niet voor verzending in aanmerking! Maar de automatisering is nog niet ingevoerd en de brief van Stemerdink is wel verstuurd. Nog geen probleem, want de Amerikaanse politici leggen hem gewoon op de huizenhoge stapel zeur- en klaagbrieven, die ze krijgen. Gelukkig wordt het Neder landse imago weer helemaal opgevijzeld door het hoge ni veau waarop Lubbers en Den Uyl nu kissebissen over de brief. MERIJN Door onze Haagse redactie UTRECHT/DEN HAAG - De rijksoverheid zou haar milieu beleid veel meer op de portemonnee van burgers èn bedrij ven moeten richten. Als aanvulling op de bestaande milieu wetgeving, kan een dergelijk beleid zeer effectief zijn. Dat is de boodschap van de nota 'Milieubeleid via de por temonnee', die de landelijke stichting Natuur en Milieu gis teren presenteerde. Volgens de nota maakt de regering mo menteel nauwelijks gebruik van de mogelijkheid om milieu gevaarlijke producten en processen letterlijk uit de markt te prijzen. Als mogelijkheden ziet Natuur en Milieu zelf: financiële bevoordeling van duurzame energie en energie besparing; bevordering van het openbaar vervoer; fiscale faciliteiten voor de reparatiebranche en uitbreiding van het statiegeldsysteem, bijvoorbeeld tot de automobielbranche. Volgens dit in het buitenland al toege paste systeem betalen automobilisten een extrabedrag bij aankoop, dat ze bij sloop van hun auto weer retour krijgen. Natuur en Milieu bepleit tenslotte invoering van een mi lieukeurmerk, dat zou moeten worden gereserveerd voor producten en diensten, die een relatief milieuvriendelijk ka rakter hebben. DEN HAAG (ANP) - In de oorlogsjaren heeft prins Bernhard ooit eens het leven gered van oorlogs-premier mr. Pieter Sjoerds Gerbrandy. Dat gebeurde tijdens een warme zomerdag, toen leden van de koninklijke familie en leden van de Nederlandse regering in ballingschap een vaartocht maakten over de Thames. De tempe ratuur was zodanig, dat het gezelschap besloot het water in te gaan en de eerste die het water inging was premier Gerbrandy. Toen bleek dat deze de zwemkunst niet machtig was sprong prins Bernhard hem na en bracht Gerbrandy weer op het droge. Minister-president Lubbers vertelde deze anekdote dinsdag middag bij de herdenking van Gerbrandy's honderdste geboor- tedagin de Haagse Ridderzaal. Hij tekende Gerbrandy als on verschrokken, oorspronkelijk, onverzettelijk, onwrikbaar, origi neel en onmogelijk. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De plannen van staats secretaris Van der Reijden (Volksge zondheid) voor het opheffen van de vrijwillige ziekenfondsverzekering on dervinden nogal wat kritiek. Woordvoerders van de drie grote po litieke partijen in de Tweede Kamer laten zich in nog kritische zin uit over de voornemens. De PvdA is mordicus tegen, het CDA heeft grote bedenkin gen en de WD vreest voor de inko mens van de kleine zelfstandigen. FNV en VNO blijken niet eensgezind in hun afwijzing, maar zijn beide nogal kritisch. CDA-woordvoerder Lansink vindt dat de staatssecretaris wel erg gemak kelijk is voorbij gegaan aan de nega tieve adviezen van met name de Natio nale Raad voor de Volksgezondheid. Ook denkt Lansink dat een volksverze kering, zoals PvdA en CDA willen, met deze aanpassing van het stelsel moei lijker bereikbaar wordt. Ook het feit dat de premie voor het ziekenfonds iets omhoog zal gaan noemt Lansink „niet fraai". Deze kritiek wordt in grote lijnen gedeeld door de PvdA. Woordvoerster Müller-Van Ast denkt dat er forse in komensoffers kunnen voortvloeien uit de voorstellen. Met name de kleine zelfstandigen, sommige bejaarden en uitkeringsgerechtigden kunnen een flinke knauw in het portemonnee krij gen. WD-Nijhuis richt zich vooral op dit laatste element. Ook hij is bezorgd voor de positie van de kleine zelfstan dige. Kritiek hebben de drie woordvoer ders ook op de compensatiemaatregel die voor die groep is bedacht. Economi sche Zaken zal de eerste drie jaar zo'n 120 miljoen bijspijkeren. Wat daarna gebeurt weet niemand. De Kamerleden vragen zich boven dien af of de wetsvoorstellen bijtijds behandeld kunnen worden, nu een aantal financieringswetjes die minister Ruding (Financiën) moet maken nog niet klaar zijn. De FNV heeft de plannen fel afge wezen. Ze stelt, dat veel verzekerden zeer nadelige gevolgen zullen onder vinden van de opheffing van de vrij willige verzekering. Dat geldt vooral voor verzekerden met kinderen die bij particuliere verzekeraars een kinder premie moeten gaan betalen en voor verzekerden met lage inkomens die dan geen beroep meer kunnen doen op de premiereductieregeling van het zie kenfonds. Het VNO is blij dat het verzeke ringssysteem eenvoudiger wordt ge maakt, maar is ook nogal gereserveerd over de vrijwillige verzekering. De KLOZ, de organisatie van de par ticuliere maatschappijen, had gisteren nog geen reactie. Het hoofdbestuur van de Koninklij ke Nederlandse Maatschappij tot be vordering der Geneeskunst maakt zich bezorgd over de aangekondigde ophef fing van de vrijwillige ziekenfondsver zekering. Het vreest dat voor de finan cieel toch al kwetsbare groep patiën ten, die nu naar de particuliere verze kering wordt overgeheveld, een extra drempel zal ontstaan naar de eerste- lijnszorg (huisarts).

de Stem | 1985 | | pagina 3