Veldscholten: 'vlammen' op verkeerd moment Onderzoekcijfers blessures geven sterk vertekend beeld FC UTRECHT, PSV, WAGEN1NGEN EN HELMOND SPORT OP HERHALING Jong Cyprus gelijk in Graz EC-finales in 1986 vroeger eneeen Anneke Kroon lang zoek in Knappe hoogte Grondman en I WOENSDAG 8 ME11985 WOENSDAG 8 ME11985 T19 PAGINA SPORT] Lendl: moeite met onbekende Pyr Post met nog twee man in koers Knetemann vierde in proloog Vierdaagse Duinkerken Joop Brand hoofdtrainer bij AZ'67 Van de Veld zesde in proloog van Romandi Vredeskoeri meer vlieg- dan fiets- kilometers KNWU-crossers tonen kracht Fietscrossers vooraan in Waasmunster Elfde plaats De Winter in Zandvoort Piet niet eerste wedstrijd cd-t Van onze speciale verslaggever BENIDORM - Gerard Veld- scholten was in de veertien de etappe van de ronde van Spanje eens te meer de beste Nederlander. De Tukker le verde op weg naar honder den roodverbrande landge noten in de vakantiestad Benidorm een topprestatie, al had zijn krachtpatserij nauwelijks iets uitstaande met de prijzenverdeling. De Spanjaard José Recio won de veertiende etappe na een solo van 75 kilometer. Hij kon zijn gang gaan, want zijn ploeg had nog niets ge wonnen. Zo gaat dat al jaren in de laatste week van de Vuelta. Robert Millar hield de ge le trui om de schouders met dertien seconden voorsprong op de Colombiaan Pacho Ro- driguez. De Schot had de kloof graag wijder gemaakt. Bij de start in Valencia voor de 201 kilometer lange zuid waartse kronkeling even wijdig aan de lijn van de Costa Blanca, legde hij eem bom onder het peloton. Millar trommelde bij het geneutraliseerde vertrek al zijn ploeggenoten op en liet ze, toen de rode vlag van de wedstrijdleider was inge trokken, zo hard mogelijk wegrijden. De wind diende als krachtige steun in de rug. De ravage in het pelo ton was groot. Voor in de groep van dertig reden op vallend veel niet-Spaans sprekenden. Fransen, Bel gen, de Ier Kelly, Theo de Rooy, de broers Planckaert, zodat er sprake leek van een groot bondgenootschap van de Westeuropese ploegen te gen de Spaanse van wie de Colombiaanse huurling Ro driguez de speerpunt is. Van Rodriguez' ploeg maakte al leen Ruperez deel uit van de kopgroep. Gerard Veldscholten was in de derde waaier verzeild geraakt. Zijn onoplettend heid bij de start moest hij duur bekopen. Op het mo ment dat hij wilde reageren op de bliksemstart van Mil lar en zijn Franse helpers, vond vlak voor hem een val partij plaats. Delgado ging languit tegen de straat. Veldscholten: „Ik moest remmen om niet in de val partij te komen. Zo kwam ik in de derde groep, zeker vier minuten achter de eerste. Ik dacht, verdorie, dat is de slag, ik moet er bij zijn en ik ben er keihard tegenaan ge gaan". Na een schitterende ach tervolging kwam Veldschol ten na veertig kilometer bij de groep van de wanhopig jagende Rodriguez en diens Spaanse helpers. In hun ge zelschap stootte Veldschol ten door naar het front, waar bij de 63e kilometer plotseling het tempo stil viel. De wind was intussen van opzij gaan blazen, het ver schil was toch niet groot ge noeg om door te gaan en de tot zondag nog hard noodza kelijke reserves aan te spre ken. Millars eerste knecht Duclos-Lassalle vertelde: „Als de wind niet was ge draaid, zouden we het hele klassement op z'n kop heb ben gezet". Door de veranderlijke wind werd de lont tussen de bom en het vuur doorge knipt. Na een uitvoerige adempauze kwam het on dertussen traditionele Spaanse solo-optreden van José Recio. Hij was dit sei zoen één van de beste Span jaarden met overwinningen in de ronde van Murcia en de Catalaanse Week. De laatste overwinning moest hij echter afstaan aan Phil Anderson uit de ploeg Post. Recio werd op doping be trapt. Dat gaf zijn zelfver trouwen zo'n knak, dat hij in de Vuelta al vrij snel tot de lange rijen der kanslozen behoorde. Als er nog sprake van een wedstrijd was geweest, zou Recio ook in de veertiende etappe geen kans hebben, maar toen hij na 125 kilome ter uit het intussen 'wande lende' peloton ontsnapte, reageerde niemand. Hij kreeg vlot zeven minuten voorsprong en bleef ook bui ten bereik van de vier ach tervolgers: Garde, Alfonsel, Echave en Chozas. De veer tiende etappe was aldus een onbeduidende, maar toch een met een geschiedenis. Uitslag 14e etappe, van Valencia naar Benidorm: 1. José Recio (Spa) 201 kilo meter in 5 uur, 12 minuten en 19 se conden - gemiddelde snelheid 38.614 km/uur, 2. Dominique Garde (Fra) op 3 minuten en 48 seconden, 3. Federico Echave (Spa) op 3.57, 4. Bernardo a fonsel (Spa) z.t., 5. Eduardo cw| (Spa) z.t., 6. Sean Kelly (Ier) op 5.41 V Pello Ruiz Cabestany (Spa), 8. Al^ l sander Isipov (Sov), 9. Sergei Jermatj.1 jenko (Sov), 10. Pierre Bazzo (Fra),j;l Gianbattista Baronchelli (Ita), 12, Rj,"l mund Dietzen (WD1), 13. Carlos Mj'l chin (Spa), 14. Angel Camarillo (Sim I 15. Robert Millar (Scho), 16. José LilI Navarro (Spa), 17. Gerard Veldscboj.I ten (Ned), 18. José Poeira (Por), i$ Gilbert Duclos Lassalle (Fra), 20. Iwal ki Gaston (Spa) allen in dezelfde tijrl als Kelly, 26. Pacho Rodriguez (Col) or I 5.41, 86. Theo de Rooy (Ned) op 154JI 114. Matthieu Hermans (Ned) op 27^1 Opgegeven: Jean-Renê Bernaudea V (Fra), Guillermo de la Pena (Spj'l Carlos Ferreira (Por) en MaurizioCo.1 lumbo (Ita); uit de strijd gehaald we.1 gens tijdsoverschrijding; Eddy e.| Walter Planckaert (Bel), AdelinoTei J xeira (Por), Joao Battista Paulo (p0r| en Regis Clerc (Fra). A lgemeen klassement: 1. Millar 7J uur, 36 minuten en 5 seconden, 2. Ro. I driguez op 13 seconden, 3. Cabestanvl 1.55, 4. Parra (Spa) 2.54, 5. Delgadrl (Spa) 4.38, 6. Gorospe (Spa) 4.41,I Dietzen 5.17, 8. Caritoux (Fra) 6.22, jl Pino (Spa) 8.24, 10. Navarro 8.29,111 Pascal Simon (Fra) 9.34,12. Kelly 9^ I 13. Veldscholten 10.33, 14. Prieto (Spa I 10.59, 15. Martinez (Spa) 12.23, 39. ftl Rooy 58.15,77. Hermans 1.41.43. Geen beslissingen in halve finales GRAZ (SID) - De voetbalwed strijd tussen de jeugdploegen van Oostenrijk en Cyprus, uit de voorronden van het toer nooi om het Europees kam pioenschap voor nationale elf tallen voor spelers onder de 21 jaar, is gisteren in Graz geëin digd in een gelijkspel van 0-0. De stand in de groep is: Nederland 5 4 109 11-2 Hongarije 5 4 018 8-3 Oostenrijk 6 0 3 3 3 3-7 Cyprus 60 24 2 3-13 Maandag 13 mei wordt de laatste wedstrijd gespeeld in Boedapest tussen Hongarije en Jong Oranje. FOREST HILLS (RTR/AFP) - De Tsjechoslowaak Ivan Lendl had in de eerste ronde van het tennistoernooi in Fo rest Hills grote moeite met de onbekende Zuidafrikaanse speler Christo Steyn. De num mer twee van de wereldrang lijst versloeg uiteindelijk de nummer 179 met 7-5,6-3. In het begin van de tweede set moest de partij vijftig mi nuten worden stopgezet we gens regen. Bij terugkeer op de baan bleek Lendl, twee jaar geleden winnaar van het toer nooi, zijn toevlucht te hebben genomen tot een andere tak- tiek. Hij speelde meer diepe ballen tegen de baseline en liet Steyn vervolgens tevergeefs naar het net opkomen. De voornaamste uitslagen zijn: eerste ronde: Ivan Lendl (Tsj)- Christo Steyn (ZAf) 7-5, 6-3; Lawson Duncan (VSt)-Shlomo Glickstein (Isr) 4- 6,6-2, 6-2; David Mustard (NwZ)-Gianni Ocleppo (Ita) 7-5, 3-6, 6-1; Mark Dickson (VSt)-Jay Lapidus (VSt) 6-3, 6-2; Tim Wilkison (VSt)-Dan Cassidy (VSt) 7-5,6- 2. VOETBAL - Het gewestelijk arbeidsbureau in Leeuwarden heeft het ontslag van Kokc Hoekstra en Gerrie Schouwe- naar door SC Cambuur aan vaard. De eerste-divisieclub uit Leeuwarden kreeg geen toestemming Jos Peltzer te ontslaan. Peltzer blijft dus nog tenminste een seizoen bij de Friese club. BERN (SID) - De Europese Voetbal Unie heeft besloten de toernooien om de drie Europe se bekers in het nieuwe sei zoen twee weken eerder te voltooien. Dit in verband met de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap in Mexico. De finale van het toernooi van de landskampioenen is op 14 mei 1986, de bekerwinnaars sluiten hun toernooi af op 7 mei en de twee eindwedstrij- den van het toernooi om de UEFA-beker zijn op 30 april en 13,14 of 15 mei. De loting voor de bekertoer nooien van het seizoen 1985/ 1986 zal op 4 juli in Genève plaats vinden. De data voor de verschillende ronden zijn: eer ste ronde: 18 september en 2 oktober; tweede ronde: 23 ok tober en 6 november; derde ronde (alleen UEFA-beker)27 november en 11 december; kwart-finales: 5 en 19 maart; halve finales: 2 en 18 april. Van onze sportredactie UTRECHT - PSV en FC Utrecht hebben gis teravond in de halve finale van het toernooi om de KNVB-beker besloten tot een herha ling: 0-0. Goed voor de penningmeesters, maar een slechte zaak voor de toeschouwers in de Galgenwaard. Ze zagen niet alleen een zwakke partij, maar misten ook nog eens doelpunten. PSV maakte zelfs de indruk de recette van de replay hard nodig te hebben om via een forse investering de huidige grauwe middelmaat een nieuw verfje te geven. Utrecht was dan ook zeker niet kans loos, maar kansarm door de eigen onmacht. De echte be kersfeer moest vooral worden opgewekt door de vele en ouderwetse overtredingen, als haken en duwen. Scheidsrechter Keizer toon de zich een beschermer van de mannelijke aan ijshockey ont leende ingrepen en hield de kaarten in de borstzak. Totdat Van Breukelen in de slotfase treuzelde met uittrappen. Wat beide ploegen de onge veer 18.000 kijkers in Utrecht te bieden hadden in de eerste helft paste probleemloos in het sjabloon waarnaar het Neder landse voetbal de laatste maanden is afgegleden. Het intimidatie-voetbal liet dan nog wel de bereidheid zien tot werken, maar het wachten op de dirigent duurde tot het mu ziekkorps het veld opmar cheerde. In zekere zin was dat ook te wijten aan de taktische vondsten van PSV-oefen- meester Jan Reker. De Eindhovenaren, bij ge brek aan concurrentie toch al gemeen beschouwd als de eer ste gegadigde voor de KNVB- beker, al lijkt bij PSV de lamp ook al enige tijd uit, wekten niet de indruk in Utrecht in eerste instantie aan aanvallen te willen denken. Rekers op stelling, waarin enfant-terri- ble Van der Gijp ontbrak, tel de in feite maar één spits in de persoon van Thoresen. Brylle had te zeer zijn zin gezet op het afstoppen van Van de Ak ker, zodat de Deense interna tional nauwelijks over de mid dellijn kwam. Voor Valke had Reker ook een vooruitgescho ven positie bedacht. De Eind- hovense spelverdeler stoorde als een bezetene, zwierf, bij ontstentenis van de door een auto-ongeluk geblesseerd ge raakte Van de Kerkhof, langs alle hoeken, maar kwam aan het uitstippelen van enige pa troon niet meer toe. Na de saaie eerste drie kwartier, waarin overleven voorop stond, begreep Utrecht-trainer De Ruiter tenminste dat er iets diende te geschieden. Hij verving De Kruyk door Godee en hamerde de middenlinie in iets anders te verzinnen dan alles op goed geluk door de lucht, waar Brandts het hoog boven zeer naar zijn zin had tegen de lan ge, maar doorzichtige Beu kers, of de op een gelukje ho pende Rietveld. Het spel werd er niet direct beter van, maar in ieder geval iets plezieriger om naar te kijken. En ook in Utrecht is de aanhang al snel geneigd tot applaus voor een aardige, zij het ongevaarlijke actie. PSV kwam zelfs bijna en ten onrechte op voorsprong, toen de in het nauw gebrachte vrije verdediger Plomp wel erg hard en zuiver in de bo venhoek terugspeelde op Van Ede, die goed reageerde. Wel van zijn stuk was de Utrechtse doelman bij de verschijning van Van der Gijp, waarmee Reker een eind maakte aan het vruchteloze zwoegen van Valke. De schrikreactie werkte zo goed - getuige enkele zwakke maar onbestraft gebleven misgrepen van Van Ede en een fikse knal van Heintze tegen de binnenkant van de paal - dat Hysen het veld moest rui men voor de onbekende Ver- hage. De opleving was even hevig als kort. Utrecht ver plaatste zich weer met grote regelmaat massaal richting Oranje-doelman Van Breuke len, maar eerder gestoeld op moed en goede wil dan op be leid. In de haast aan een her kansing te ontkomen, rende Utrecht zichzelf voorbij. Een paar supporters begrepen de treurige afloop al enkele mi nuten voor het laatste fluitsig naal en plantten demonstra tief een troostbeker op de mid denstip. Geen van beide aan voerders wilde hem hebben.... FC Ctrecht-PSV 0-0 (0-0). Scheidsrech- ter: Keizer, toeschouwers: 18.000. FC Utrecht: Van Ede; Van de Akker, Plomp, Du Chatimer en Verrips; Wou ters, De Kruyk (Godee) en Adelaar; Beu kers (Lecker), Rietveld en Van der Hooft. PSV: Van Breukelen; Van Aerle, Ste vens, Brandts en Wildschut; Lokhoff, Valke (Van der Gijp), Hysen (Verhage) en Heintze; Thoresen en Brylle. Een fel Wageningen heeft een behou dend voetballend Helmond Sport niet di rect uit het bekertoernooi kunnen stoten. In een wedstrijd zonder hoogtepunten kwamen beide ploegen op de Wage- ningse Berg niet verder dan een geüjk spel: 1-1. Het was een logisch resultaat Hel mond Sport hoefde niet zo nodig en was met een tweede wedstrijd tegen Wage ningen in Brabant eigenlijk al tevreden. De thuisclub miste de voetbaltechnische capaciteiten om de verdedigende tegen stander te verslaan. Wageningen had in de bonkige Rad- staat een uiterst ijverige centrumspits die het Stokmans zeer lastig maakte. Ook hij zag echter geen kans zijn mede spelers met gave passes te bedienen. De kansen waren dan ook schaars. Toch waren er zeker mogelijkheden. Rechts buiten Groeneweg kreeg er zelfs twee. Hij faalde echter bij het schieten. Helmond, dat Nelemans in verband met een lopende strafzaak niet kon op stellen, speelde aanvankelijk met twee spitsen. Wageningen nam halverwege de eerste helft de leiding. Krommendijk kopte een loepzuivere voorzet van Van Zanten in. Tekenend is, dat Helmond Sport uit een situatie van dood spel naast Wage ningen kwam. Toen de verdediging van de thuisclub niet ingreep bij een hoek schop van Vincent, kopte Groenendijk Hoewel Helmond Sport na rust in Van Breemen een derde spitsspeler kreeg, moest de ploeg het ook toen heb ben van uitvallen. Eén er van had de wedstrijd kunnen beslissen. Loupatty tastte mis en dat bood Van Tilburg een vrij veld. De donkere verdediger van Wageningen legde zijn tegenstander Glen Hysén van PSV in duel met Gerrit Plomp van FC Utrecht FOTO ANP echter neer. Daardoor bleef 'de schade beperkt tot een eele kaart. Wageningen-Helmond Sport 1-1 (1-1). 24. Krommendijk 1-0, 33. Groeneweg 1-1. Scheidsrechter: Thomas, toeschouwers: 8000. Gele kaart: Loupatty (Wagenin gen). Wageningen: Heemskerk; Van Tamelen, Van der Ley, Tollenaar en Loupatty; Mannen, Gardien en Van Zanten; Nij- huis, Radstaat (Van de Brink) en Krom mendijk. Helmond Sport: Van der Meyden; Meeuwsen, Stokmans, Kiezert en Van Gestel; Vincent, Van der Veen, Edel- bloedt en Van Breemen; Groeneweg en Van Tilburg. CARCASSONNE (ANP) - De Nederlandse wielren- ster Anneke Kroon is urenlang zoek geweest. De wielrenster sloeg in eerste etappe van de ron de van de Aude bij sneeuwstormen een ver keerde weg in. Enige uren nadat de Italiaanse Imelda Scheappa in Car cassonne over de eind streep was gegleden, werd Anneke Kroon ver kleumd in de omgeving van de start- en finish- plaats gevonden. Evenals de andere deelneemsters aan deze etappekoers, maar die niet van het goede pad waren geraakt, had zij veel last gehad van de koude in de Pyreneeën. ZEIST/BEEKBERGEN (ANP) - Een deel van de uitkomsten van het door de Stich ting Consument en Veiligheid gehouden onderzoek naar sportletsels in 1984 geeft een vertekend beeld. Dat is de mening van de bondsartsen Frits Kessel van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) en Ton Bos van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV). Volgens het vrijdag gepubli ceerde rapport van de stichting zijn voet bal (33 procent) en gymnastiek (11,3 pro cent) samen goed voor bijna de helft van de ongeveer een half miljoen blessures, die jaarlijks in de sport voorkomen. De dokters, die verder onderzoek door Consument en Veiligheid in verband met de noodzaak van een gericht beleid overi gens toejuichen, hebben andere redenen voor hun reactie. Kessel: „In onze tak is louter gelet op de verwondingen. Wij wisten al lang dat voetbal een blessure- gevoelige sport is. Over het aantal uren, waarin wordt gesport, is niets vermeld. De relativering ontbreekt". Bos, die in het weekeinde onmiddellijk aan het rekenen is gegaan, verwijst naar de veralgemenisering, waarvan het KNGV min of meer slachtoffer is: „On der de noemer 'gymnastiek' valt ook het onderwijs aan scholen. Daarvoor draagt ons verbond absoluut geen verantwoor delijkheid. Slechts 2,6 van die elf percent is afkomstig van de verenigingen". De stichting heeft geconcludeerd, dat een groot aantal sporttakken actie moet ondernemen met de bedoeling ernstige letsels te voorkomen. Waar nodig zouden reglementen moeten worden herzien. Zo wel de KNVB als het KNGV is al jaren bezig met het invoeren van preventieve maatregelen. De informatie wordt ver spreid door middel van brochures, arti kelen in het bondsblad en via kadercur sussen en trainersopleidingen. De KNVB heeft vorig jaar bij het mi nisterie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur een plan ingediend voor een langlopend, intensief onderzoek, waaruit de hoofdoorzaken tevoorschijn moesten komen. Daarvoor had de voetbalbond jaarlijks tussen de drie- en vierhonderd duizend gulden nodig. In december rea geerde WVC afwijzend, omdat de ideeën van de KNVB niets nieuws zouden toe voegen aan reeds afgeronde onderzoeken van artsen in binnen- en buitenland. „Vermoedelijk was het te duur", zegt Kessel. Zijn collega Bos geeft aan, dat het KNGV zich vooral heeft gericht op extra assistentie tijdens gymnastiek- en turn oefeningen: „Hoe meer hulp en controle, des te kleiner de kans op ongelukken is". Kessel en Bos verwachten, dat het on derzoek van Consument en Veiligheid spoedig een vervolg krijgt. Voor de KNVB-arts speelt het financiële aspect een belangrijke rol. Verwijzend naar een in Zweden gehouden onderzoek naar let sels in de hoogste voetbaldivisie bena drukt Kessel: „Het ontdekken en bestrij den van de voornaamste oorzaken lijkt erg kostbaar. Maar als je daardoor veel ongevallen kunt voorkomen, bespaar je toch op operaties, verpleging, revalidatie en zelfs uitkeringen voor de slachtoffers". Volgens Kessel kwamen de Zweedse on derzoekers tot een voordelig saldo van drie ton per jaar. Bos pleit voor een betere communicatie tussen de stichting en de bonden: „Het hoofdbestuur van het KNGV stuurt de stichting hoogstwaarschijnlijk een brief. Ten eerste dringen we daarin aan op een duidelijkere scheiding tussen vereni gingen en scholen. Ten tweede bieden we onze diensten aan voor de zo noodzakelij ke informatie-overdracht". Kessels KNVB-collega Han Inklaar, auteur van het boekje 'Preventie voetbalblessures', heeft inmiddels plaats genomen in de be geleidingscommissie, die de door de over heid gesubsidieerde stichting van advies zal voorzien. „Prima, zo komt het onder zoek toch van de grond, zij het via een omweg", glimlacht Kessel. Beide artsen geven toe, dat hun bond het niet alleen bij preventieve voorlich ting kan laten. „Dat je een salto moet ma ken met je knieën naar je oren gericht in plaats van naar je neus is logisch", somt Bos een voorbeeld op. „Als het dan toch fout loopt, moet je de verantwoordelijke begeleiders kunnen uitleggen waarom het zo is gegaan". Kessel is nog niet tevreden over het ge bruik van voorlichtingsmateriaal door de leden: „In de afdelingen is de interesse niet altijd even optimaal. Ook daar moe ten we aan werken. De aandacht voor blessures moet optimaal blijven, ook om dat steeds meer mensen in verband met de toenemende vrije tijd al dan niet in clubverband gaan voetballen". Van onze speciale verslaggever BENIDORM - Peter Post kwam te Benidorm in de ronde van Spanje en zag tot zijn verbijstering dat hij nog slechts twee ren ners in actieve dienst had. Gerard Veldscholten en Theo de Rooy. De laat ste is ook nog licht ge blesseerd door een val partij. Na afloop van de veer tiende etappe werden de Vlaamse broers Eddy en Walter Planckaert van verdere deelneming uit gesloten wegens over schrijding van de tijdsli miet. Zij kwamen 33.5 minuut na etappewin naar José Recio in Beni dorm over de eindstreep. Dat was 2.5 minuut bui ten de limiet. Normaal gesproken zouden zij door de wedstrijdcom missarissen toch worden gepardonneerd. In de af daling van het laatste bergje namelijk begon bet plotseling hard te re genen. Het groepje met 3e Planckaerts kon niet sneller dan met 40 kilo meter per uur naar bene- ien rijden, terwijl het coppeloton dat op droog asfalt met 70 kilometer oer uur had gedaan. De Spaanse ploegleiders Winguez en Gonzalez-Li- aares oefenden echter Iruk uit op de wedstrijd- eider met als stelling: •egels zijn regels, te laat s te laat. DUINKERKEN (AFP) - De Belg Jean-Luc Vandenbrouc- ke heeft gisteren de proloog van de Vierdaagse van Duin kerken gewonnen. Het ge meente-raadslid van Moes- kroen had voor de 7.2 kilome ter acht minuten en 58,01 se conden nodig wat een gemid delde snelheid van 48.117 km/ uur inhoudt. De tweede plaats was voor zijn Franse ploegge noot Alain Bondue die twee seconden meer gebruikte. De uitslag van de proloog is: 1. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) 12- kilometer in 8 minuten en 58 seconden - gemiddelde snelheid 48.117 km/uur, 2. Alain Bondue (Fra) 9.00, 3. Ferdi Vandenhaute (Bel) 9.09, 4. Gerrie Knetemann (Ned) 9.23, 5. Jan Bogaert (Bel) 9.24,6. Bruno Wojtinek (Fra) z.t., 7. Charly Berard (Fra) 9.26, 8. Gery Verlinden (Bel) 9.27,9. Thierry Ma rie (Fra) 9.28, 10. Jos Jacobs (Bel) z.t., 11. Rudy Matthijs (Bel) 9.29,12. Kim Ander sen (Den) z.t., 13. Johnny Broers (Ned) 9.30, 14. Claude Criquielion (Bel) z.t, 15. Ralf Elshof (Ned) 9.35, 16. Leon Nevels (Ned) 9.36, 17. Hennie Kuiper (Ned) z.t, 18. Marco van der Hulst (Ned) z.L, 19. Re- gis Simon (Fra) 9.38, 20. Bruno Cornillet (Fra) z.t., 23. Jan van Houwelingen 9.39, 36. J annus Slendebroek 9.51, 48. Kon Groen 10.01, 50. Jean-Paul van Poppel 10.01, 54. Frits Pirard 10.06, 7L Fons van Katwijk 10.24,73. Jac van Meer 10.27. ALKMAAR (ANP) - AZ'67 en trainer Joop Brand hebben overeenstemming bereikt over een een-jarig contract. De Noordhollandse vereniging en de trainer hebben voor hun overeenkomst medewerking gehad van de directeur van het CIOS, waar Brand werk zaam is als docent voetbal. Zijn lessen in Overveen zullen in principe in de ochtenduren worden geplaatst, waardoor hij tijd over houdt voor AZ'67. Brand, die van 1973 tot 1976 ook in Alkmaar werkte als hoofdtrainer, hield zich de laatste twee seizoenen bezig met het jeugdplan van de club. Zijn plaats als coördinator van het Alkmaarse jeugdvoetbal zal worden ingenomen door Rob Kramer, die eerder in een vergelijkbare functie werkte bij de afdeling Noord-Holland van de KNVB. DEN HAAG (ANP) - Eén lukkige heeft zich gemeld de eerste prijs in lotto 18 of zij ontvangt bruto vier ton. De resultaten zijn: Lotto 18: le prijs: 1 winn die bruto f. 391.293,20 ontvai 2e prijs: geen winnaar: prijs: 213 winnaars, die bruto f. 1.035,80 ontvangen prijs: 5.850 winnaars, die ei 37,70 ontvangen; 5e p 72.381 winnaars, die elk f ontvangen. Cijferspel 18: 6 cijfers gi geen winnaar; 5 cijfers goa winnaars; 4 cijfers goed winnaars; 3 cijfers goed: winnaars; 2 cijfers goed:l winnaars (vaste prijzen). Toto 18; le prijs; 1 wil» die bruto f. 31.782,80 ontvi 2e prijs: 15 winnaars, die bruto f. 1.215,60 ontvangen prijs: 180 winnaars, die éi 253,20 ontvangen. Toto-gelijk 18: le prijs: li naar, die bruto f. 4.165,301 vangt; 2e prijs: 2 winnaars, elk f. 264,60 ontvangen; prijs: 74 winnaars, die el 35,70 ontvangen; 4e prijs: 1 winnaars, die elk f. 3,40 vangen. MONTHEY (AFP) - De liaan Moreno Argentin li gisteren de proloog vai Zwitserse etappekoers de de van Romandië gewon) De winnaar van de Luik-Bastenaken-Luik voor de 5,4 kilometer acM nu ten en 14,42 seconden n« Op de tweede plaats eind de Portugees Acacio da S derde werd de Zwitser i Müller. Johan van de werd, met een achterstand zeven seconden, als zesde klasseerd. Bernard Hini werd dertiende op twaali conden. Uitslag proloog: 1. Moreno Argentir 5,4 kilometer in 8 minuten en 14,42» den - gemiddelde snelheid van 3 km/uur, 2. Acacio da Silva (Por) 8,16, Jörg Müller (Zwi) 8.16,60,4. Marino i retta (Spa) 8.19,57, 5. Bernard Ga (Zwi) 8.20,79, 6. Johan van de VeldeC 8.21,41,7. Roberto Visentini (Ita) 8$ Stephen Roche (Ier) 8.22,22,9 AlesS Paganessi (Ita) 8.23,40, 10. Tommy (Zwe) 8.23,92, 11. Joop Zoetemelk i 8^5,77, 12. Alan Peiper (Aus) 8.26é Bernard Hinault (Fra) 8.26,59, 14 Francois Bernard (Fra) 8 27,83,15. j1 Mary Grezet (Zwi) 8.28,66. 33. Adri der Poel (Ned) 8.38,45, 36. Gerrit Sol.1: (Ned) 8.40,38, 43. Wies van Dongen 8.42,79, 47. Doug Shapiro (VSt) 8.44- Ludo Peeters (Bel) 8.46,69. PRAAG (AFP) - De deskoers stapt ver van d< baande wegen. De belanp ste wielerwedstrijd voor" teurs, die vandaag zijn P'" in Praag heeft, gaat drie d' naar Moskou ter vierinl het feit dat de tweede oorlog veertig jaar 8elf eindigde. Het uitstapje naar M® ruim 3500 vliegkilomete® nen een wedstrijd over meer dan 1700 kilometer."1 breekt de traditie dat de" strijd de hoofdsteden va» DDR, Polen en Tsjechoslo kije verbindt, waarbij 6 Berlijn, Warschau en om beurten vertrek en punt zijn. Om de vlucht naar M® mogelijk te maken is hel' ject in de drie landen dit ingekort en zal ook het i tussen Warschau en Sz® in Polen per vliegtuig afgelegd. Het etappeschema voor schau-Berlijn ziet er als volgt w proloog te Praag, 6 km; 9 me. etappe te Moskou, 130 km; etappe te Moskou, 136 km; 1* q etappe, ploegentijdrit te Mosko 12 mei: vierde etappe, Praag-J'r' km; 13 mei: vijfde etappe, JiW mouc, 172 km; 14 mei: zesde etaPg mouc-Ostrava, 169 km; 15 fvfl ,nj etappe, Ostrava-Bielsko Biaja. 16 mei: rustdag; 17 mei: achts» Bielsko Biala-Czestochowa, mei: negende etappe, Czestocn0 schau, 199 km; 19 mei: rustdag, sing naar Szczecin; 20 mei: tiena Szczecin-Neubrandenburg, mei: elfde etappe, Neubranden dividuele tijdrit, 35 km; 22 etappe, Neubrandenburg-O05 130 km. Van onze motorcrossmedewerker AXEL - Op het Smitschorre- circuit te Axel werd een MCB- motorcross gehouden. Hierbij grepen enkele Zeeuwsch- Vlaamse streekpiloten weer naar de hoogste ereplaatsen, gx-BLB-kampioen Niek We- meaes uit Absdale reed voor 1200 toeschouwers naar een fraaie zege in de 250 cc-klas junioren, een prestatie waarin hij werd geëvenaard door Jan de Feyter uit Terneuzen en jaap van Cadzand uit Axel, respectievelijk bij de 250 cc- categorie nieuwelingen en de experts. TERNEUZEN - Acht keer be klommen de regionale fiets- crossertjes in het Brabantse St.-Willebrord de hoogste tre de van het ereplatform. Ge zien het aantal deelnemers van 261 aan deze KNWU- cross, een goede score. De succesvollen waren Ste fan Dobbelaar, Walter Finze, Richard Maas, Lucio Carolina, Sandy de Muynck, Michel Schellekens, Danny de Muynck en Monique Schouten. Hun ervaring, opgedaan op de veelal zware banen in de Zeeuwsch-Vlaamse crossen, kwam deze keer goed van pas, want ook deze cross werd ver reden op een loodzwaar ter rein. Uitslagen junioren 6 jaar: 1. Ste fan Dobbelaar, 3. Tristan Verhage, 6. Dennis Ploegaert. 10 jaar: 3. Bar ry de Rijke. 11 jaar: 1. Walter Fin- ze. 13 jaar: 1. Richard Maas. 14 jaar: 1. Lucio Carolina, 6. Jean- Pierre Grandsaert, 10. Pascal de Rijke. 15 jaar: 1. Sandy de Muynck, 2. Johnny de Jongh. 16 jaar: 2. Alex de Koning. Experts 9 jaar: 1. Mi chel Schellekens, 6. Robert-Jan Jansen. 10 jaar: 4. Erick Vonk. 12 jaar: 6. Jeroen Jansen, 7. Daniël Dobbelaar. 16 jaar: 1. Danny de Muynck. Meisjes: 1. Monique Schouten. 10-11 jaar: 3. Cindy Roe land. TERNEUZEN - Een aantal Zeeuwsch-Vlaamse fietscros sers nam met succes deel aan een fietscross in het Belgische Waasmunster. In een veld van totaal 187 deelnemers in Waasmunster waren er drie eerste plaatsen weggelegd voor de Zeeuwsch-Vlaamse afvaardiging, te weten voor Jimmy Vermeire, Erick Fey- nout en Claudia Dey. Voorts was er een tweede plaats voor Michel Dey bij de 7-jarigen en een derde stek voor Arjan de Mey bij de 12- jarigen. Bij de 13-jarigen werd Peter Vermeire vierde. Davy van Hulle kwam als zesde over de meet in de categorie 12-jarigen en Judith de Mey finishte als zevende bij de B- meisjes. Zaterdag rijden deze cros sers mee in de derde proef voor het Belgisch kampioen schap in Drongen. OVEZANDE - Tijdens motor races op het circuit van Zand voort behaalde Henk de Win ter uit Ovezande in het afgelo pen weekeinde een fraaie elf de plaats in de klasse Yamaha RD 350-cup. Ad Mulder uit Lewedorp reikte in deze klasse tot een verdienstelijke acht tiende plaats. Henk de Winter slaagde er zelfs in een rondetijd op de klokken te zetten van 1.56.5. Jos Rentmeester, manager van Henk de Winter, zegt: ,.Deze maand nog zal er een nieuwe motor worden aange schaft voor De Winter en dan zullen zijn prestaties onge twijfeld nog beter worden. We zullen dat kunnen zien tijdens de volgende races, die zondag 16 juni op het circuit van As sen worden gehouden". ■■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiii Van onze atletiekmedex HULST - Tijdens de eerste wedstrijd ii jnletiekcompetitie van het district West 'abberde weersomstandigheden toch een Hes geleverd. Onder meer bij het hoogsp Marnix Bochardt van Scheldesport en S HHAV over 1.55 meter wipten. In dezelfde categorie kwam Robert oport met de speer tot 39.20 meter, ter Marathon uitkwam op 30.76 meter. Bij anny de Waal van Scheldesport en Ste uitblinkers met 5.24 meter. Bij de D ~°dewijk van Delta Sport de discus 24.5 an He Feyter van AV'56 de 80 meter liep C'ieh'Van sprong bij de C-meisjes „Ue eindstanden van deze door RKHAV geh .aren: Eerste klas C-meisjes: 1. Scheldesport „Jhamo 4968. C-jongens: 1. Delta Sport 8061, 2 »u°ngens: 1. Scheldesport 6911, 2. Dynamo „weede klas C-meisjes: 1. AV'56 4893, 2. Mara ■meisjes: 1. Marathon 3513,2. AV'56 3195,3. R 1. Dynamo 5529, 2. Marathon 4633, 3. R 'arathon 41776,2. AV'56 4048,3. Zeeland Sport "'"'niiiffiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiimiiiiii

de Stem | 1985 | | pagina 10