ens Bouw en karton staken maandag SPOTPRENTEN OVER OORLOG IN BOEK 1395 Ministerie wil privatisering verkeersleiding NEDERLANDS GENOOTSCHAP LERAREN TEGEN BESTAND TEGEN WINDKRACHT 11 )ezeWd Justitie was bevreesd voor massale zelfmoord woongroep Grote dank verschuldigd BUSVAKANTIES Varkens uit besmette bedrijven nog bruikbaar ZATERDAG 4 ME11985 BINNENLAND1 Carlonindustrie Suikerwerk Bank-cao Artsen DE STEM COMMENTAAR ZOETERMEER (ANP) - De onder wij svakorganisaties en minister Deetman (Onderwijs) hebben vrijdag overeenstem ming bereikt over de wijze waarop de ar beidsduur moet wor den verkort in het ba sis- en voortgezet on derwijs, het speciaal onderwijs, het vor mingswerk en het ho ger beroepsonderwijs. Inspectie moet rijtijden weer controleren VN-stuurgroep: proces tegen Urenco NOORWEGEN 'Nog steeds hormonen verkocht in derde wereld' 'Paus-reclame is commercie' STAKINGSACTIES VERWACHT: Spoorboekje eenvoudiger T5 PAGINA 2 mende jaren na den afgelost. Tot as het aantal dol- Westerse landen nerika pompten et aantal dollars as om bestaande de rente daarop n. De rekening senteerd toen de ereld, geschrok eactie van Mexi- ger bereid bleek n Latijns-Ameri- n. Sinds '81 nam troom dan ook af ard tot omgeveer ollar in '84. 'e ontwikkelingen uldenlanden ge- t een streng bin- anpassingsbeleid. oer betekent een van de handels- aarmee een groter van de financiële de Latijnsameri- nomie. De keerzij- hter in dat het in de bevolking en andse consumptie "1 de werklosheid uist in een perio- e meeste Latijnsa- e landen een voor in wordt gemaakt ■rugkeer van de de- roept een dergelij k leid grote span- waartegen veel re- niet opgewassen wijzen de burger- -ru en betogingen razilië en Argenti- toeneming van de n. Tegen deze ach- kan de Westerse t achterblijven bij vesteringen in La- rika. Want naast en van de grote aan het buitenland jonge democratiën r financiële midde- e economie te her en, de werkloos- pakken en het le- e verpauperde be helpen verlichten, ere geval staat een 'nanciële crisis én, og erger, politieke it en een falikante g van het demo- gsproces in Latijns voor de deur. rafieken en het as het examen vwo gemakke- uleschil". Het was eelheid echte exa- entraal schriftelijk oeken. land leent zich bij aar ook de vragen lië waren hiermee ogisch nadacht had xamen goed te ma- leerlingen in tijd- Per vraag moesten aakt. itaat, zijn ogen open d kan zetten, moest n maken, aldus een op het St. Ludger dat 28 procent heeft oeking?', 16 procent es) en steeds 12 pro- houden van men- nomische crisis én jr vwo was het grote Dat zijn opdrachten n elkaar gekoppeld was er niet om een gekenmerkt, ook al n in op de havo-stof. aren gemakkelijk en b-opdrachten. rachten. Deze waren abool en cirkel) had en. Al bij al zal het aarbij niet veel leer- t als mavo en vwo - er de demografische i was gemakkelijk. Er ival is, geen ingewik- pddengebied was op- ie wadden. De opgave jittige inzichtsvragen vaarom het primaire :r is dan dat van Alk- eker niet moeilijk en jring van het milieu. t lbo zich evenals ma- tond uit dertig meer- i de vragen goed ver- igstukken waren van iavo-C, bestaande uit afgelopen twee jaren verhaaltje, naar aan- gesteld waarin een t examen werd er ge il dertig woorden van iantal kandidaten was e onderdelen van En- xamen verkoopbevor- ragen afgenomen. Het van de marketing-mix rijgen wat vekoopbev- jmen: Een pas gekocht ste manier van klach- joedbon aanbieden; B: ieden het bedrag terug laten repareren. Het T28 PAGINA 3 WOERDEN (ANP) - De Bouw- en Houtbond FNV zal het over leg met de bouwwerkgevers niet hervatten. De bond gaat door net het voorbereiden van de voor maandag voorziene stakin gen. Uit de reactie van de werkgevers op zijn aanbod, nogmaals om tafel te gaan zitten, leidt de bond af dat de werkgevers de ge boden opening blokkeren. De FNV-bond heeft de werkgevers laten weten, zich daarom .helaas" genoodzaakt te zien, door te gaan met het voorbereiden van acties. De bond blijft bereid, op elk gewenst de onderhandelingen te hervatten als de werkgevers laten weten toch over verdere ar beidstijdverkorting te willen praten. Een woordvoerder van het Algemeen Verbond Bouwbedrijf (AVBB) zei vrijdagavond niet meer te willen reageren op de me dedeling van de Bouw- en Houtbond FNV dat deze het overleg met de bouwwerkgevers niet wil hervatten en dat de voorberei dingen van de voor maandag voorziene stakingen doorgaan. „We wachten de stakingen wel af", aldus de woordvoerder, die zei dat zich „een soort kat-en-muisspel via de telex" had afge speeld. Vanaf maandag gaan in de kartonindustrie en de kartonna- jesector stakingen van start. Dit heeft de Industriebond FNV vrijdag meegedeeld. Bij zeven kartonfabrieken in het noorden des lands wordt maandag opgeroepen tot een gezamenlijke staking van 24 uur, en daarna zullen estafettestakingen van 24 uur van bedrijf tot bedrijf worden gehouden. De onderhandelingen over een nieuwe cao in de kartonindus trie liepen afgelopen vrijdag definitief vast. Belangrijkste breekpunten waren concrete afspraken over invoering van een gemiddeld 36-urige werkweek in de loop van 1986 en loonsver hogingen voor behoud en verbetering van de koopkracht. Werkgevers en vakbonden hebben vrijdag een principe-ak koord bereikt voor de circa zevenduizend werknemers in de sui kerwerk- en chocoladeverwerkende industrie. De eenjarige cao voorziet in de invoering van een gemiddeld 38-urige werkweek per 1 juli dit jaar en een intentieverklaring om in de volgende cao afspraken te maken over een 36-urige werkweek. Vorige week is al een soortgelijk akkoord bereikt voor de 13.000 werknemers in de suikerverwerkende industrie (koek en banket). Werkgevers en bonden zijn verder overeengekomen de prijscompensatie volledig uit te betalen, de vloeren van prijs compensatie en vakantiegeld te verhogen en de uitkeringen bij ziekte en arbeidsongeschiktheid tot 100% netto uit te betalen. De Industrie- en Voedingsbond FNV en de directie van het bedrijf Van Nelle (tabak, rijst en koffie) in Rotterdam hebben een principe-akkoord bereikt over een nieuwe tweejarige cao. Volgens FNV-bestuurder Duijnhoven heeft Van Nelle daarin betere garanties gegeven voor herbezetting van arbeidsplaatsen als gevolg van arbeidsduurverkorting en handhaving van de koopkracht, dan in het laatste bod medio april. Na afloop van de vierde onderhandelingsronde over een nieu we CAO voor het bankbedrijf (100.000 werknemers) deelde be stuurder Hofstee van de Dienstenbond FNV „geen centimeter verder gekomen te zijn". Volgens hem bleken de werkgevers niet bereid tot enigerlei vorm van verdergaande ATV, wilden ze ook geen uitspraak doen over verdere ATV na afloop van de CAO en stelden ze voor de al doorgevoerde arbeidstijdverkor ting te 'flexibiliseren'. Op grond van de cao 1983/1984 hebben de werknemers dit jaar recht op een arbeidstijdverkorting van 72 uur. Een woordvoer der van de banken bevestigde dat de werkgevers niet bereid zijn tot een collectieve arbeidstijdverkorting die verder gaat dan de tot nu toe overeengekomen 72 uur. Er is overleg gaande over een cao voor particuliere gezond heidscentra, zo heeft de Landelijke Vereniging van Artsen in Dienstverband (LAD) vrijdag meegedeeld. Dat is mogelijk ge worden doordat er nu ook een Landelijke Werkgeversvereni ging Gezondheidscentra bestaat. De al eerder opgerichte Lande lijke Vereniging van Gezondheidscentra heeft nooit een werk geversorganisatie willen zijn. VRIJHEID en gelijkheid; gerechtigheid en nooit meer oorlog; dat was het verwachtingspatroon van 1945. Veertig jaar na dato zijn er geen lange, ingewikkelde discussies voor nodig om vast te stellen dat de wereld van nu er anders uitziet dan destijds in de roes van de bevrijding verwacht werd. Is het lijden en sterven van rovelen dan zinloos geweest? Voeren we eigenlijk niet een sma keloze klucht op als we in deze dagen bezetting en bevrijding herdenken? Er zullen ongetwijfeld mensen zijn die er zo over denken. Zij hebben naar onze mening ongelijk. Het 'verraad van 1945' staat met op zich zelf. De geschiedenis van de mensheid is een einde- 'oze reeks van bittere teleurstellingen, omdat grote maatschappe- hjke hervormingen, die na oorlogen en omwentelingen binnen handbereik leken te liggen, steeds weer in goede intenties zijn blijven steken. Waarom? Omdat de mens de vijand is van zijn eigen geluk. We weten wel hoe we tot een betere wereldvrede en een meer rechtvaardige samenleving zouden kunnen komen, maar we zijn als volken en als individuen niet bij machte om de Persoonlijke offers op te brengen die daarvoor nodig zijn. Als die bereidheid er wel is moet het ideale maatschappijbeeld wel op een achternamiddag gerealiseerd kunnen worden. Het geduld ontbreekt om stap voor stap te restaureren alsook de wijsheid en bet inzicht dat wezenlijke hervormingen, vanwege de gebroken- beid van de mens, alleen langs de weg van de geleidelijkheid tot stand te brengen zijn. Daarom is het niet juist om dé situatie van 1985 af te meten aan be overspannen verwachtingen van 1945. We gaan weliswaar gebukt onder de nucleaire dreiging, maar een nieuwe wereldoor- ®0 is ons in ieder geval veertig jaar bespaard gebleven. En wat even belangrijk is: grote delen van de wereld zijn nu minder beïn vloedbaar voor de valse retoriek van het militante nationalisme. zijn kritischer geworden en mondiger. Niemand gelooft meer bat God de rangen en standen gewild heeft. Gelijke ontplooiings kansen voor iedereen is een aanvaard gegeven. Verdwenen is bet schrikbeeld, dat ouderdom en werkeloosheid verpaupering met zich mee brengen en een knieval voor particuliere liefdadig heid. De meesten van ons hebben, ondanks allerlei bezuinigin gen, een levensstanddaard waarvan onze (groot)ouders niet had- ven kunnen dromen. We zijn wat verdraagzamer geworden te- Senover elkaar - de wet verbiedt althans discriminatie - en ver ouderde normen en waarden zijn herijkt, hetgeen hier en daar overigens met nieuwe scheefgroei gepaard is gegaan. De wereld van vandaag is natuurlijk verre van volmaakt. Maar ba 1945 is er toch veel ten goede veranderd. Dat danken we voor ®en niet gering deel aan hen die tijdens de Tweede Wereldoorlog bun leven hebben ingezet in de strijd tégen de demonische "achten van de nazi-ideologie. Aan hen is de huidige generatie oveneens grote dank verschuldigd. Daarom blijft het, ook veertig Bar na dato, zinvol om bezetting en bevrijding te herdenken en ons te bezinnen op de weg die ons toen gewezen is; die van vrij- ne|d, gelijkheid en vriendschap tussen alle volken. Wantrouw echter in deze dagen ten diepste staatslieden die °nd de herdenking een tv-show proberen op te voeren ter meer de eer en glorie van hen zelf. Mensen die niet zonder theatrale subaren kunnen rouwen, spelen komedie. De idealen waarvoor miljoenen mensen hun leven hebben gegeven zijn bij hen niet in 8oede handen. Van onze kunstredactie WAGENINGEN - In de ca pitulatiezaal van Hotel de Wereld in Wageningen is gisteren een boek over Ne derland en de nazi's in spot prent en karikatuur 1933- 1945 ten doop gehouden. Auteur Dr H. Mulder overhandigde de eerste ex emplaren aan A. Frederiks, tekenaar uit het oorlogs verzet en Rinus Ferdinan- dusse, hoofdredacteur van het voormalige verzetsblad Vrij Nederland. Tevens werd er een expo sitie geopend met talrijke spotprenten, die in het boek aan de orde komen. Ferdinandusse wees er in zijn inleiding op dat politie ke tekenaars geen woorden nodig hebben. Ze blijven vaak langer begrijpelijk dan de vele woorden die er in en over de oorlog geschreven zijn. Het 255 pagina's tellende boek bevat een paar hon derd afbeeldingen, een voor woord van Marten Toonder en een historisch-themati- sche behandeling door Mul der. Het kost 39.50 in de handel. De tentoonstelling is te zien tot 23 mei, maandag vrijdag 10-17 en 19-22 uur, op 4 mei tot 17 uur en op 5 en 13 mei van 13-17 uur. Akkoord atv onderwijs Dit heeft het ministerie meegedeeld. Voor de personeelsorganisa ties was van wezenlijk belang de verklaring van Deetman dat in de toekomst een verdere ATV in beginsel dient te lei den tot een verkorting van de werkweek in het onderwijs. De partijen zijn overeenge komen dat leerkrachten van 55 jaar en ouder per 1 augustus 1985 een ATV-verlof van ten hoogste 20% krijgen en leer krachten van 52-54 jaar per 1 augustus 1987 een verlof van maximaal 10%. Voor de overige leerkrach ten vanaf 33 jaar wordt het ATV-verlof met ingang van 1 augustus 1985 twee klokuren in het basisonderwijs en één lesuur in het voortgezet on derwijs. Dit komt neer op een verkorting van 5 resp. 3,5%. In de komende twee jaar zal de leeftijdsgrens geleidelijk wor den verlaagd van 33 tot 28 jaar. De mogelijkheid van ver vroegde uittreding (VUT) vanaf 59 jaar wordt verlengd voor de schooljaren 1985/'86 en 1986/'87. Het Nederlands Genoot schap van Leraren zei het ak koord te verwerpen omdat meer dan 80% van de vrouwen en zeker de helft van de man nen in het voortgezet onder wijs en ongeveer de helft van de leerkrachten in het basis onderwijs geen ATV krijgen als vergoeding voor de ingele verde prijscompensatie. Volgens het ministerie le vert het akkoord vele extra arbeidsplaatsen op. In het ba- sis- en speciaal onderwijs zijn dat er dit jaar 2410, oplopend tot 3330 extra banen in 1987. Voor het voorgezet onderwijs (inclusief het hoger beroeps onderwijs) gaat het om res pectievelijk 3760 en 4470 extra arbeidsplaatsen. DEN HAAG (ANP) - De Rijksverkeersinspectie gaat de rijtijden van vrachtwagen chauffeurs weer controleren door bij de transportonderne mingen de tachograafschijven ter inzage te vragen. Staatssecretaris Scherpen- huizen heeft dit vrijdag be kend laten maken. De werkgevers adviseerden hun leden onlangs die contro les te boycotten omdat de on dernemingen met eigen trans portmiddelen volgens hen niet worden gecontroleerd. m 15 De paus neemt de bus in Ne derland. En juist nu is de ben zine hier onbetaalbaar ge maakt. Zit daar iets achter De paus op de bus: is dat nu zo'n pausmobiel? Je hebt mensen die niet in een bus stappen, waarop de paus de mensen WELKOM heet. Die zeggen: Nee, ik wil in een bus met die blote dame van de bad- schuim-reclame! Zou het een rage worden, die bus-reclame? Het zou de red ding van ons verpauperde openbaar vervoer kunnen be tekenen. Iedereen die iets te vertellen heeft, wil tenslotte wel eens in de bus blazen. Johan Cruijffzal zeker reclame op de bus willen maken. Voor zichzelf natuurlijk. Hij pro beert op alle mogelijke manie ren op een mooi plaatsje mee te rijden. Johan wil trainer worden, maar hij heeft niet de juiste papieren. Lang studeren lijkt hem niks. Maar er zijn moge lijkheden. Hij is al technisch adviseur bij MW: Mijn Voet bal Vereniging. Binnenkort zullen we nog wel meer van de grote goochelaar horen. Hij wordt o.a. trai ningsleider bij Sparta, talent scout bij FC Utrecht, terrein manager bij FC Groningen, kledings-adviseur bij RKC en ballen-keurder bij NAC. Koude lucht blijft ons land overstromen. Gelukkig heb ben we nu ontdekt dat de Ro meinen onder ons land een he- teluchtverwarming hebben aangelegd. MERIJN Vanaf dit podium, bestand tegen windkracht 11, zal paus Jo hannes Paulus II op 14 mei op vliegveld Beek de mis opdra gen. Wat de financiering van het bezoek betreft lijkt de col lecte in alle parochies ter bestrijding van het tekort 1,5 miljoen) aan het doel te beantwoorden. De opbrengst uit een kwart van de parochies is ongeveer 250.000 gulden. Op grond daarvan wordt verwacht dat het beoogde miljoen gehaald zal worden. Voor de manifestatie van rk-organisaties op 8 mei te Den Haag hebben zich reeds meer dan 8000 personen aangemeld. De bijeenkomst is bedoeld als aanvulling op het officiële programma van het Pausbezoek. De Spoorwegen passen op 11 en 14 mei de dienstregelingen aan aan de verwachte toe loop naar het bezoek van de paus aan Den Bosch en de eucharistieviering op het vliegveld Beek. De spoorwegen verwachten op zaterdag 11 mei vooral veel belangstelling uit West-Brabant voor het bezoek van de paus aan Den Bosch. Daarom zullen vanuit Roosendaal tussen 11.14 en 13.15 uur in totaal vijf extra stoptreinen naar Den Bosch rijden. Tus sen 16.30 en 17.30 uur rijden eveneens vijf extra treinen de omgekeerde route. Verreweg de ingrijpendste maatregelen treft NS op dinsdag 14 mei voor het vervoer naar het vlieg veld Beek, waar om 11.30 uur een Eucharistieviering wordt gehouden. Van vóór de aanvang van de treindienst tot in de vroege avond is de dienstregeling in het zuiden van Neder land geheel aangepast. Omstreeks 05.00 uur 's ochtends ver trekt uit Bergen op Zoom een extra trein. NEW YORK (ANP) - De VN- stuurgroep voor Namibië heeft besloten een proces tegen Urenco aan te spannen voor de Nederlandse rechter. Het is de bedoeling de Ne derlandse rechter te vragen Urenco te verbieden uranium uit Namibië te exploiteren. Volgens Nederlandse VN- kringen in New York kan een proces op zijn vroegst tegen het einde van dit jaar begin nen, omdat het besluit van de stuurgroep eerst door de vol tallige Raad voor Namibië en de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties moet worden bekrachtigd. De vol tallige VN-raad voor Namibië komt volgende maand in We nen bijeen. In Nederlandse VN-kringen in New York wordt het een ongelukkige gang van zaken genoemd dat door deze actie de indruk wordt gewekt alsof Nederland de grote boosdoe ner is inzake uranium uit Na mibië. ADVERTENTIE! per persoon 10/12 dagen volledig verzorgd Inlichtingen en boekingen: ANVR „goeie reis" reisburo's en reizenverkopende banken. VA m GOEDE REIZEN, LAGE PRIJZEN DEN HAAG (ANP) - In West-Duitsland wordt een deel van het vlees van varkens uit met varkenspest besmette bedrijven nog gebruikt. Dit blijkt uit het antwoord van de Europese Commissie van het Nederlandse lid van het Europarlement Woltjer. In West-Duitsland gaat het om gezonde dieren in een besmet bedrijf, die afzonderlijk worden afgevoerd. Onder bijzondere voorwaarden worden deze dieren in speciale slachthuizen ge slacht en word het vlees na sterilisatie verwerkt. De zieke dieren worden vernietigd. Besmet varkensvlees is niet gevaarlijk voor menselijke consumptie. In Nederland worden alle dieren van een verdacht bedrijf vernietigd: in 1982 waren dat er 113.771, in 1983 326.908 en in 1984 358.976. ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rot terdam heeft vorige week zes minderjarige kinderen uit een woongroep in Rotterdam ge haald, omdat het bevreesd was dat de leden van de woongroep na de arrestatie van twee hun ner massaal zelfmoord zouden plegen. Dit heeft de Rotterdamse officier meegedeeld aan één van de leden van de woon groep, die een week op het po litiebureau is vastgehouden. Het betrokken lid, K. de Boer, heeft dat vrijdag na zijn vrijlating op een persconfe rentie in Rotterdam meege deeld. Justitie had volgens hem een anonieme tip gehad die sprak over het mogelijke zelfmoordgevaar. De Rotter damse persofficier van justitie was vrijdagavond niet voor commentaar bereikbaar. Justitie heeft in de woon groep vier aanhoudingen laten verrichten op verdenking van het plegen van ontucht met minderjarigen en de kinderen via de Raad van de Kinderbe scherming ondergebracht in tehuizen omdat ze bedreigd zouden worden met „lichame lijke en geestelijk ondergang". De Boer en zijn voormalige vrouw, van wie twee kinderen uit huis zijn gehaald, hekelen met name het politie-optreden bij de inval. Circa dertig agen ten vielen in gevechtstenue en gewapend met ijzeren staven de woning van de woongroep binnen. De vrouw dacht in eerste instantie dat het ging om een ontvoering, de man waande zich verdachte van een moord. Beiden ontkenden vrijdag het hen ten laste ge legde. Volgens hen zou de be trokken officier van justitie tegenover hen ook al hebben toegegeven dat er op dit mo ment amper deugdelijk be wijsmateriaal is om de zaak voor de rechtbank te brengen. UTRECHT (ANP) - De Neder landse geneesmiddelenfabriek Organon biedt in de derde we reld nog steeds hormoonpre paraten aan voor ondervoe ding en andere verschijnselen. Dit ondanks de uitspraak van de Codecommissie Far maceutische Bedrijfstak, die in 1983 vaststelde dat het be drijf gebruikers aan ernstige risico's blootstelt. Dat heeft de stichting Werkgroep Medische Ontwik kelingssamenwerking, die het gedrag van Organon aanhan gig maakte, vastgesteld. Van een onzer verslaggeefsters BREDA/UTRECHT Het plaatsen van een welkom aan de paus op streekbussen is een com merciële aangelegenheid, aldus de Vereniging van Exploitanten van Streek- vervoerbedrijven en de BBA. ESO en BBA zijn van mening het te vergelij ken is met reclame-bood schappen voor commer ciële produkten. Dat hier duidelijk een mening naar voren wordt gebracht over een om streden kerkelijke ge beurtenis is volgens de vervoerders geheel de verantwoordelij kheid van de aanbieder van de reclame. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Het ministerie van Verkeer en Water staat wil de luchtverkeersleiding van Schiphol bij een nog op te richten particuliere onderneming onder brengen. Als dat niet lukt denkt Rijksluchtvaartdienst eraan om de Amsterdamse verkeers leiding onderdeel te maken van het Europese luchtgelei- dingscentrum in het Limburg se Beek. Dat is gebleken na afloop van een vergadering tussen luchtverkeersleiders en het ministerie van Verkeer en Waterstaat. De luchtverkeers leiders, die momenteel nog in rijksdienst zijn, weigeren daar nu over te praten, omdat hun huidige salariseisen tijdens de vergadering in Den Haag door de Rijksluchtvaartdienst „on aanvaardbaar" werden ge noemd. De vier ambtenarenbonden, CFO, CMHA, de Ambtenaren- centrale en de ACOP willen een loonsverhoging van 1250 gulden netto per maand, om dat de luchtverkeersleiders bij Eurocontrol bijna 3000 gulden per maand méér verdienen. Omdat de Rijksluchtvaart dienst gisteren niet op die eis in wenste te gaan, breken er na maandag nieuwe acties uit van de Amsterdamse lucht verkeersleiders, zo deelden woordvoerders van de bonden na afloop van het beraad mee. De CMHA vergaderde bij het afsluiten van deze krant nog in Hoofddorp. De leden van deze bond praten daar over een mogelijkheid om dit weekeinde nog het luchtver keer van en naar Schiphol te verstoren. (ADVERTENTIE1 ElalOiWnwnno» bfocclie ÏSü t.-rri'Jlo tyzoo 250 hoeft niet duur te zijn 350 400 450 Geertruidenberg, Graaf Janstraat 7r 01621-13836 Gifze, Kerkstraat 9,01615-2025 Breda, Diks Muidenstraat 41. 076-876429 Etten-Leur, Peppelgaard 78, 01608-20974 Zevenbergen, De Putte 16, 01680-26828 UTRECHT (ANP) - Vooral door de opening van vier nieuwe stations en het invoeren van dub beldekkers op bepaalde trajecten verschilt de nieuwe dienstregeling van NS, die op 2 juni in gaat, van de oude. De opzet blijft dezelf de, maar door aanpassin gen op tal van lijnen zijn de oude spoorboekjes vanaf 2 juni niet be trouwbaar meer. Het nieuwe spoorboek je is eenvoudiger lees baar geworden. Veel mensen blijken het spoorboekje zoals dat tot nu toe in elkaar zat te moeilijk te vinden. Proef personen bleken met het nieuwe boekje minder fouten te maken.

de Stem | 1985 | | pagina 3