en. nee.; ;amer, ifwachtingswedstrijden Oostburg en Terneuzen Herman Dekker nieuwe man in Omloopcomité Paus rijdt Omloop in de wielen Ierland!: NDRIKX PATRICK VAN PASSEL FAVORIET VOOR EIGEN PUBLIEK Winanda Camonier gastvrouw Omloop wen, )schenklijst. HAARLEM APELDOORN DEN BOSCH ien DERTEM-S£Ot£ omité MINIMALE BEZETTING POLITIEKORPSEN n en alle u, de et eer een n e 6 -12 mei eknakers ËRNEUZENOOSTBURG - „Patrick van Passel rijdt in ieder geval mee in de Omloop ran Zeeuwsch-Vlaanderen. In welke ploeg doet er niet toe, maar van de partij is hij", zegt fenk Remijnsen van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen beslist. )mloop Schitteren Begroting Veel werk Jury voor de Omloop A72 UTERDAG 4 ME11985 er Lutz Van onze sportredactie «tgNEUZEN/OOSTBURG In het kader van de Omloop van Luwsch-'Vlaanderen worden traditiegetrouw in Terneuzen en jistburg afwachtingswedstrijden gehouden om de tijd tussen Ie doorkomsten van de amateurkaravaan aantrekkelijk op te rollen. Zowel in Terneuzen als in Oostburg komen de catego- jjën nieuwelingen en liefhebbers/veteranen aan het vertrek. In Terneuzen klinkt zaterdag 11 mei om 14.30 uur het start- (hot voor de liefhebbers/veteranen, die 60 kilometer moeten af- wtste in zijn soort in nooiste foto's op groot 10 x 15 cm), afgedrukt aliteit origineel Kodak chts 99 ct. per afdruk. itelnummer 3135962. meubelprogramma's van er de woonstijl die u zoekt, of modern. Want Hülsta elijkheden om juist dèt r te kiezen dat bij u past. aaar ook in afmeting, elementen en accessoires slaapprogramma's stelt u r samen. Individueel, perfect passend, zijn met grote zorgvuldig- otin 't kleinste detail. Iviseurs nodigen u graag uit end, bezoek. ar U nooit teveel betaalt inastraat 89 Tel 076 K"050 T47 leggen. Er komt een fiks deelnemersveld aan het vertrek, want niet minder dan 52 coureurs hebben zich aangemeld bij de orga nisatoren. Belangrijkste kanshebbers in deze categorien. De nieuwelingen rijden 40 kilometer en vertrekken om 16.30 uur. Bij deze categorie 26 inschrijvingen. Zeeuwen die een gooi zullen doen naar de overwinning zijn Rudi Rabout, Tolleman, Pijpelink, Van Klooster, d'Hont en Fortrei. Het parkoers in Terneuzen ziet er als volgt uit: Markt (start)- Burgemeester Geillstraat-Scheldekade- Blokken-Herengracht- De Jongestraat-Markt (finish). In Oostburg komen zondag om 14.45 uur eerst de liefhebbers/ veteranen aan bod voor een rit over 60 kilometer. In Oostburg vertrekken in deze categorie 29 deelnemers. Broersma, Van der Oever, Tolhoek, Dijkwel, Westerbeek en Wielhouwer zijn hier evenals in Terneuzen van de partij. Meijaard uit Wemeldinge mag eveneens tot de kanshebbers worden gerekend. De nieuwelingen rijden 40 kilometer en starten om 16.00 uur. In totaal 29 vertrekkers in deze categorie, met als troeven voor de eindzege: Akkermans, d'Hont, Fortrei, Glijs, Pijpelink, Raas, Rabout, Tolleman, Tolhoek en Verbiest. Het parkoers in Oostburg ziet er als volgt uit: Noordwal (start)-Zandstraat-Kroonwijksingel-Noordwal (finish). Wood met sterke bezetting Door Ton Koomen Patrick van Passel is ongetwijfeld één van de he nrijkste kandidaten voor de eindzege in de 22e edi- ie van dit tweedaagse wielerevenement. Van Passel stond genoteerc de deelnemerslijst in de (loeg van Denis Kramer loegleider van de wielervere- Iging Zeeuwsch-Vlaanderen an Passel is echter overge tapt naar de formatie van Du rie, waar ook Ab Verplanke t IJzendijke en Karei var oethem uit Kloosterzande el van uitmaken. Van Passel moest evenals [erplanke en Van Goethem ondag het districtskampioen- thap in Sluiskil missen om it hij een driedaagse etappe- ledstrijd reed in Zweden voor jjn nieuwe sponsor. Op hel iatste moment schreef echter Ik Du Prie in voor de Omloop an Zeeuwsch-Vlaanderen taarmee het aantal ploegen zeventien kwam. Van Pas- ilis dus van de partij, even- Is zijn ploeggenoten van Du Verplanke en Van Goe- «m, die steun van onder an- sre Jac en Rob Sienders krij- Irelijst Omloop Van onze sportredactie TERNEUZEN/OOST- s-BURG - De Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen, de bekende klassieker voor amateurs, heeft al tijd uitstekende win naars gekend. De erelijst van de Omloop ziet er als 'volgt uit: '5964: Aad van de Breugel. 1965: Dies Kosten. 1966: Frits Hoogerheide. 4967: Rudie Liebrechts. ■1968: Jan van Driel. J969: Fred Lachterop. 1970: Juul Breusing. 1971: Grant Thomas. 1972: Henk Poppe. 973: Jan Raas. 1974: Peter Gödde. 1975: Ad Gevers. 1976: Mathieu Dohmen. 977: Michel Jacobs. 1978: William Tackaert (Bel gië). 979: Henk Mutsaarts. 980: Jacques Hanegraaf. '9R!: Theo Hogervorst. Jean-Paul van Poppel. J: Nico Verhoeven. 984: Peter Pieters. 1985: Van onze sportredactie jKtXEUZEN/OOSTBURG - organisatiecomité van de Hoop van Zeeuwsch-Vlaan- "en heeft er een nieuw ge- ;!tlt bij gekregen. Dat is Her in Dekker uit Axel. Voorts toals bekend dit jaar Diana 'addet uit Koewacht gebom- "öeerd tot voorzitster van 'comité, dat de Omloop dit lr voor de 22e keer houdt. Net organisatiecomité ziet n's volgt uit: voorzitster '®na Pladdet, Koewacht; vi- ■''•'oorzitter Roel Benjamins, ''"burg; secretaris Henk *"ldet, Koewacht; penning eester Piet Roelands, Ter- 'IJ2en; en de leden Johnny f'eys, IJzendijke; Leo van flfte, Oostburg; Sjaak de Oostburg en Herman gastvrouw tijdens deze eedaagse amateurklassie- r fungeert Winanda Camo- r uit Terneuzen en als ron- nrts treedt op dokter Ahelé uit 's-Heerenhoek, v. lijf arts van de bekende ■"coureur Jan Raas. gen. Van Passel zal voor eigen publiek ongetwijfeld willen schitteren. Hij kan nu laten zien tussen verschillende A- toppers waar hij thuis hoort. De talentvolle Sluiskillenaar prijst zich gelukkig nu in de A-formatie van Du Prie te zijn opgenomen, waardoor hij zich met de werkelijke nationale top kan meten en niet langer is aangewezen op B-klassiekers. Van Passel schitterde in het voorseizoen. Zijn overwinning in de Wim Hendriks Trofee in Koewacht, zijn derde plaats in de zware Omloop van de Braakman en zijn ereplaatsen in Belgische klassiekers getui gen van een groeiende vorm van de Zeeuwsch-Vlaming. Van Passel is er ongetwijfeld op gebrand dat voor eigen pu bliek nog eens te onderstrepen. Een overwinning in de Om loop van Zeeuwsch-Vlaande- ren spreekt immers tot de ver beelding. En er is kwaliteit volop in het zeventien ploegen (102 ren ners) tellende deelnemersveld. In totaal komen er zeven A- formaties aan het vertrek, te weten: Amstel, Van Aarle, Ba- tavus, Concorde, Du Prie, Ga zellen en Transvemij. De Con- corde-ploeg van Frans Klardie brengt kleppers als Dries Klein, Piet Kleine, Gerard Schipper en Toon van der Steen in het strijdperk. Frans Pirard en Peter Stevenhaagen zijn de troeven die Amstel- ploegleider Herman Krott in de arena gooit, Piet van der Kruijs van de Van Aarle- equipe hoopt te scoren met Chris Koppert, Egbert Schmidt en Patrick Tolhoek uit Yerseke; Martin Stroosnij- der uit Kruiningen is een van de paradepaardjes in de Bata- vus-ploeg; Gazelle komt met Albert Jansen, Frank Moons en John Bogers en Transvemij heeft met Tonny Akkermans, Rob Bijvank, de Sassenaar die steeds beter in vorm komt, John Pirard en Rudy van Vlimmeren rappe mannen. In de Omloop van Zeewsch- Vlaanderen eveneens de drie Zeeuwse wielerverenigingen present. De ploeg van WV Zeeuwsch-Vlaanderen onder leiding van Denis Kramer wordt gevormd door Cyriel Hoefnagels, Jos van Baal, Adrie de Maesschalck, Guus Barhorst en Eric Vereecken. Voor Patrick van Passel zal een andere coureur worden aangewezen, nu de Sluiskille naar in de Du Prie-equipe start. WV Zeeland werpt Mau rice Brown, John Houter, Arie de Jong, Peter Kant - sterk rijdend de laatste weken - Ar nold Kurvink en Hans Lenstra in de strijd en Theo Middel kamp komt met Fransen, De Jonge, Meijer, De Nooyer, Po- ley en Schouwenaar naar de Omloop. Renners waar eveneens re kening mee moet worden ge houden zijn: Wim Lugtenburg (Delta), Luciën Gödde (De Mol) en 'Spanjaard' Peter van Acker uit Koewacht, die deel uitmaakt van de Diana-ploeg. Voorts komt er nog een Belgi sche formatie aan het vertrek, VC Karei van Wijnendaele, met een aantal jonge en ta lentvolle amateurs. De Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen bestaat ook dit jaar uit drie etappes. Zaterdag 11 mei staat er eerst een rit over 160 kilometer op het pro gramma met Terneuzen als start- en finishplaats. Zondag morgen is er een individuele tijdrit van ruim elf kilometer in IJzendijke en de derde etappe met Oostburg als start en finishplaats heeft een leng te van ongeveer 140 kilometer. Patrick van Passel, de talentvolle Sluiskillenaar, Du Prie-formatie start. Van Van Passel wordt veel verwacht na zijn voortreffelijke resultaten in het voorseizoen. - foto de stem/cor j. de boer. Van onze sportredactie TERNEUZEN/OOSTBURG - Winanda Camonier, de 17- jarige Temeuzense schone, fungeert dit jaar als ronde miss in de 22e editie van de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen. Een jonge gastvrouw, maar niet iemand zonder de nodige ervaring. Immers, zij betrad al eerder het podium tijdens een wielerwedstrijd. Dat gebeurde tijdens de Tour du Flic, het trimevene- ment bij uitstek in Terneuzen. Hoe deze administratieve medewerkster bij een garagebedrijf daarin verzeild raakte, vertelt ze zelf: „Een kennis van mijn moeder vroeg me destijd of ik daar belangstelling voor had. Het leek me wel leuk werk. In het begin was het allemaal nog wat onwennig. Vooral de belangstelling en de publiciteit rond het hele gebeuren overrrompelden me wat. Toen ik echter mijn draai gevonden had, vond ik het ronduit leuk. Daarom kostte het mij geen moeite j a te zeggen, toen Dia na Pladdet, voorzitster van het comité Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen met vroeg gastvrouw te zijn tij dens de komende Omloop. Het is spannend, avontuurlijk en dat trekt me", stelt de spontaan reagerende Winanda Camonier. Van onze sportredactie TERNEUZEN/OOSTBURG - De paus rijdt, zonder zelf te beseffen, de 22e editie van de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen, die zaterdag 11 en zondag 12 mei wordt ge houden, flink in de wielen. In verband met het bezoek van de paus aan ons land zijn de verschillende politie korpsen in Zeeuwsch- Vlaanderen slechts mini maal bezet. „En voor de paus moet blijkbaar heel Nederland op de knieën", stelde Jaap Ver planke van de rijkspolitie zuchtend, tijdens de pers conferentie van het Omloop comité in 'De Vijverhof' in Terneuzen. Het probleem zal nu worden opgelost met een aantal burger-motorrijders. Het organisatiecomité van de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen, dit jaar voor het eerst onder voorzitter schap van Diana Pladdet - zij heeft al vanaf de begin periode ervaring met de or ganisatorische rompslomp - prijst zich gelukkig dat de 22e editie door kan gaan. „Dat werd vooral mogelijk door de inbreng van een nieuwe grote sponsor, de NOVB, Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid. Vorig jaar hadden we aanzienlijk meer moeite financieel rond te ko men. Toen dreigde er zelfs even een tekort van 2000 gulden te ontstaan. Door steun van onder andere het wielercomité Terneuzen, dat tot een lening bereid bleek, kon de begroting toen alsnog sluitend worden gemaakt", meldt Diana Pladdet. HET organisatiecomité van de 22e Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen tijdens de persconferentie in 'De Vijverhof te Terneuzen. Van links naar rechts: Leo van Hijfte, Johnny Claeys, Roel Benjamins, Piet Roelands, Diana Pladdet, Henk Pladdet en Herman Dekker. Sjaak de Back ontbreekt op deze foto. - foto wim kooyman Ze vervolgt: „Toen is reeds de planning gemaakt voor dit jaar, met het voor behoud, dat als we het fi nancieel niet zouden redden er maar vanaf te zien. Fi nancieel lukt het nu geluk kig wel. Vooral door de in breng van eerdergenoemde sponsor". DIANA Roeland, de nieuwe voorzitster van het orga nisatiecomité van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaande ren. - foto de stem/cor j. de boer. De begroting voor de 22e Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen bedroeg maar liefst ƒ21.375,-. „Daar gaat een bedrag tussen de vijf en zesduizend gulden van naar de KNWU. Afdracht voor vergunningen, jurykorps en meer van dergelijke zaken. Er is voorts een prijzenpot van zo'n kleine negendui zend gulden beschikbaar. De rest van het bedrag gaat weg aan verzorging en orga nisatie", stelt Piet Roelands, penningmeester en 'ouwe rot' in het wielerwereldje. „De route is dezelfde als voorgaande jaren", zegt voorzitster Diana Pladdet. „Alleen jammer dat we in Oostburg op de slotdag niet de door ons gewenste aan komst krijgen. Dat hadden we graag anders gezien. Het is niet zo aantrekkelijk aan de Noordwal. We hebben dat al eens aangekaart bij de ge meente Oostburg, maar er is nog geen verandering in ge- Herman Dekker uit Axel, die sinds dit jaar deel uitmaakt van het organisatiecomité van de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen. - foto wim kooyman Van onze sportmedewerker TERNEUZEN/OOSTBURG - „Iets op touw zetten, organiseren, het heeft me altijd aangetrokken. Daar om was het voor mij niet zo moeilijk ja te zeggen toen mijn collega en vriend Henk Pladdet vroeg of ik inte resse had deel te gaan uitmaken van het organisatie comité van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen", zegt Herman Dekker, de nieuwe eend in de organisa torische bijt. Hij zorgt er mede voor dat dit grootse wielerspektakel dit jaar weer doorgang kan vin den in het weekeinde van za terdag 11 en zondag 12 mei. Een man met wielerach- tergronden? „Nee, dat niet. Maar ik denk niet dat zoiets beslist noodzakelijk is", stelt Herman Dekker. „Enthousias me lijkt me een belangrijker drijfveer". Vorig jaar al werd Dekker, door zijn collega bij de rijkspolitie in Axel, Henk Pladdet, gepolst voor een or ganisatorische functie. Toen werd Dekker warm gemaakt voor dit wielerevenement bij uitstek in Zeeuwsch-Vlaande- Dekker: „Henk begon er dit seizoen weer over en ik heb graag ja gezegd. Het is de be doeling dat ik samen met Henk Pladdet het secretariaat ga beheren. Want, dat heb ik inmiddels wel begrepen, dat daar veel werk bij komt kij ken. Het is dan wel een een malig evenement, maar je hebt er toch het hele jaar werk aan, al is het niet altijd even intensief". Het eerste jaar wordt een leerjaar voor de Axelaar. Dek ker: „Inderdaad, een jaar van oriëntatie. Mensen die nauw betrokken zijn bij de organi satie leren kennen en ook de verschillende administratieve zaken die om de hoek komen kijken leren beheren. Vooral wat dat eerste punt betreft vind ik het jammer dat ik de 22e editie van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen zelf niet kan meemaken. Wegens het bezoek van de paus aan Nederland ben ik als rijkspoli tieman ambtshalve verplicht daar present te zijn. Voor mij dus dit jaar geen Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen, maar volgend jaar hoop ik er wel bij te zijn". Organiseren zit Herman Dekker in het bloed, want be halve het zaalvoetbal dat hij voor de rijkspolitie helpt be hartigen, is hij ook actief in de commissie volleybal van de Stichting Sportevenementen Zeeuwsch-Vlaandereh. Daar in bekleedt hij de functie van voorzitter. Het ziet er dan ook naar uit dat het Omloopcomité met het aantrekken van Her man Dekker een goede zaak heeft gedaan. Van onze sportredactie TERNEUZEN/OOSTBURG - Het jurykorps voor de 22e Omloop van Zeeuwsch-Vlaan deren is als volgt samenge steld: Voorzitter-wedstrijdleider W. Jeremiasse, Schijndel; assistent wedstrijdleider W. Roosenburg, Zoetermeer; wedstrijdcommissa ris-secretaris J. Roovers, Terneu zen; wedstrijdcommissaris J. Hou- ben, Stein; aankomstrechter/tijd- waarnemer A. de Winter, Middel burg; commissaris bezemwagen J. de Dijcker, Hulst; motorordonnans J. Tomassen, Utrecht; motorrijder J. Verschoor, Dordrecht; microfo- nist P. Eijsackers, Terneuzen; foto finish P. Tijmersma, Spijkenisse. komen. Dit jaar zullen we daar zeker nogmaals over beginnen". Er hebben zich zeventien ploegen aangemeld voor de ze aantrekkelijke en zware klassieker, waarmee het streefgetal ruim is bereikt. Enkele klinkende namen in het deelnemersveld zijn die van Piet Kleine, Dries Klein, Kees Evers, Patrick van Passel, Gerard Dekker en Martin Stroosnijder. Er komt een sterk jury korps naar de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen on der voorzitterschap van wedstrijdleider Wim Jere miasse. Hij krijgt onder an dere assistentie van assis tent-wedstrijdleider Wim Rosenburg en Jean Houben. Walter van Acker, voor zitter van het district Zee land van de KNWU, en pre sent tijdens de persconfe rentie van het Omloopcomi té brak nog eens een lans voor de organisatie om de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen tot A-klassieker te verheffen. Van Acker: „Het wordt tijd dat de Om loop een A-wedstrijd wordt. Zeeland is toch al in de min wat A-wedstrijden betreft". De reclamekarvaan in de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen wordt verzorgd door de Stichting Sporteve nementen Zeeuwsch-Vlaan deren.

de Stem | 1985 | | pagina 15