Bulgarije verrast Frankrijb Gemakkelij ke zege Bongers 3 DREIGEMENT SPONSOR MAAKT BELG ACTIEF ONDANKS Linford naar Fortuna Sponsor van Vitesse wil naam van shirts Vijay Amritraj verslaat Jimmy Connors X Ali coacht Chinese boksers Dode in rally van Corsica kleintje intje Sovjet-Unie BALNEARO DE PANTICOSA - Voor de start van de negende etappe van de Ronde van Spanje in Logrono lag Peter Winnen achterover in de ploegleiderswagen een broodje kaas uit het lunchpakket van Jules de Wever te verorberen. Ging het beter met de patiënt? Kelly zeker in de drie grote ronden Eerste winst voor Sosonko Tweede plaats Kolkhuis-Tanke VRIJDAG 3 ME11985 W est-Duitsland verslaat DDR Haan blijft bij Antwerp Opnieuw verlies basketbalteam Organisatie NSM-prijs trimmers in Graauw 076-236882 SOFIA (AFP/SID) - Het Bul gaarse voetbalelftal heeft een einde gemaakt aan de opmer kelijke reeks van vijftien wedstrijden, waarin Europees kampioen Frankrijk ongesla gen was gebleven. Voor 65.000 toeschouwers in het uitver kochte Levski-stadion zege vierden de Bulgaren, onlangs nog een speelbal van West- Duitsland, met 2-0 in een wed strijd voor groep vier van de voorronde voor de wereldtitel. De Fransen hadden voor het laatst op 7 september 1983 van Denemarken een nederlaag te slikken gekregen (1-4). Dank zij deze triomf hebben de Bulgaren weer uitzichten gekregen op een plaats in de eindronde. Net als Frankrijk g heeft de Oosteuropese ploeg slechts één punt achterstand op koploper Joegoslavië, dat een dag eerder door een treffer in de laatste minuut van Lu xemburg won. Beide doelpunten kwamen tot stand na hoekschoppen. In de eerste helft scoorde aan voerder Dimitrov na elf minu ten uit een hoekschop van Goejetov. In de 62ste minuut kopte Zdravkov de bal achter de Franse doelman Bats na opnieuw een corner van Goe jetov. Het waren de eerste te gentreffers voor de Fransen in de vijf tot nu toe gespeelde wedstrijden voor groep vier. De eerste wedstrijd had Frankrijk vorig jaar novem ber in Parijs nog maar net door een treffer van aanvoer der Platini uit een strafschop kunnen winnen. De Schotse scheidsrechter McGinlay deelde maar liefst vijf gele kaarten uit, onder an deren aan Platini en aan oud- Feyenoorder Jeliazkov, die in de 56ste minuut Velisjkov kwam vervangen. BULGARIJE - FRANKRIJK 2-0 (1-0). 11. Dimitrov 1-0,62. Sirakov 2-0. Scheids rechter: McGinlay (Sch). Toeschouwers: 65.000. Gele kaarten: Zdravkov (Bul), Je liazkov (Bul), Fernandez (Fra), Specht (Fra) en Platini (Fra). Stand groep 4: Ï.Joegoslavië 53 2085- 2 2. Bulgarije 531 177-1 3. Frankrijk 531 177-2 4. DDR 410 3 2 7-6 5. Luxemburg 5 00 50 0-15 Resterend programma:18 mei: DDR - Luxemburg, 1 juni: Bulgarije - Joegosla vië, 11 september: DDR - Frankrijk, 25 september: Luxemburg - Bulgarije, 28 september: Joegoslavië - DDR, 30 okto ber: Frankrijk - Luxemburg, 16 novem ber: Frankrijk - Joegoslavië, en DDR - Bulgarije. Vier doelpunten in een tijds bestek van zeven minuten was het resultaat van de opmerke lijke scoringsdrift van het voetbalelftal van de Sovjet- Unie tegen Zwitserland. De overwinning van 4-0 was de eerste van het thuisland in de voorronden van de strijd om het wereldkampioenschap. Zwitserland leed zijn eerste nederlaag. De spanning in groep 6 steeg daardoor nog verder. De periode tussen de 38e mi nuut en het rustsignaal werd Zwitserland fataal. Protasov, de 20-jarige speler van Dnje- propetovsk, opende de score en hij vergrootte de voorsprong nauwelijks een minuut later. Die tweede treffer mocht de Zwitserse doelman Karl Engel worden aangerekend. Engel dacht dat er voor een straf schop zou worden gefloten en bleef demonstratief staan. Het doelpunt telde echter wel de gelijk. Ondanks de voorsprong was Edoeard Malofejev, de oefen- meester van de Sovjet-Unie, klaarblijkelijk ontevreden met het spel van het elftal. Hij stond op het punt Kondratsjev te vervangen, toen uitgere kend die aanvaller de hon derdduizend toeschouwers voor de derde keer deed jui chen. De verdediging van de Zwitsers was opnieuw niet bij de les, want de speler van Di- namo Minsk, in de tweede helft alsnog gewisseld, nam bij de eerstvolgende aanval ook het vierde doelpunt voor zijn rekening. Het bezoekende elftal van Paul Wolfisberg, gehandicapt door de afwezigheid van Clau- dio Sulser, had de nederlaag in alle opzichten aan zichzelf te wijten. Ook aanvallend schoot het elftal te kort. Vrije trap pen van korte afstand en kan sen voor Heinz Hermann le verden geen doelpunten op. SOVJET-UNIE - ZWITSERLAND 4-0 (4-0). 38. en 39. Protasov 1-0 en 2-0, 44. en 45. Kondra tsjev 3-0 en 4-0. Scheidsrech ter: Choters (Bel). Toeschouwers: 100.000. Gele kaart: Lüdi (Zwi). Stand groep 6: 1. Zwitserland 4 2 1 15 4-6 2. Denemarken 3 2 014 4-1 3. Sovjet-Unie 41214 7-4 4. Noorwegen 512 2 4 2-3 5. Ierland 411231-4 Resterende wedstrijden: 2 juni: Ierland - Zwitserland, 5 juni: Denemarken - Sov jet-Unie, 11 september: Zwitserland - Ierland, 25 september: Sovjet-Unie - De nemarken, 9 oktober: Denemarken - Zwitserland, 16 oktober: Noorwegen - Denemarken en Sovjet-Unie - Ierland, 31 oktober: Sovjet-Unie - Noorwegen, 13 november: Zwitserland - Noorwegen en Ierland - Denemarken. De Wolf staat op, Winnen Van onze speciale verslaggever „Een beetje", mummelde hij. „Ik heb wat eten naar binnen en ik sliep goed, al ben ik nog heel wat keertjes naar de wc gelopen". OP Van onze speciale verslaggever BALNEARO DE PANTICO SA - Sean Kelly neemt dit jaar definitief deel aan de drie gro te ronden van het seizoen. Na de Ronde van Spanje gaat de Ier naar Italië en vervolgens naar Frankrijk. In Balnearo de Panticosa heeft Kelly hier toe besloten, nadat hoofdspon sor Skil van zijn ploeg zware druk op hem had uitgeoefend. TUNIS (ANP) - Gennadi So sonko heeft tijdens het inter zonale schaaktoernooi in Tu nis zijn eerste winstpartij be haald. Gisterochtend versloeg hij in de tweede zitting van de vierde ronde de Egyptenaar Afifi. In de avonduren speelde Sononko met wit remise tegen de Joegoslaviër Nikolic. Uitslagen: afgebroken partijen vierde ronde: Suba (Roe) - Ermenkov (Bul) op nieuw afg., Tsjernin (Sov) - Dlugy (VSt) 1-0, Afifi (Egy) - Sosonko (Ned) 0-1; vijf de ronde: De Firmian (VSt) - Suba (Roe) afg., Hort (Tsj) - Bouaziz (Tun) 1-0, Hmadi (Tun) - Beljavski (Sov) 0-1, Ga- vrikov (Sov) - Morovic (Chi) 1/2-1/2, So sonko (Ned) - Nikolic (Joe) 1/2-1/2, Dlu gy (VSt) - Afifi (Egy) 1-0, Portisch (Hon) - Tsjernin (Sov) afg., Zapata (Col) - Joe- soepov (Sov) 1/2-1/2, Ermenkov (Bul) - Miles (GBr) afg. Stand: 1. Joesoepov en Beljavski 4 1/2 punten, 3. Hort 3 1/2, 4. Tsjernin 3 en 1 afg., 5. Zapata 3, 6. De Firmian 2 1/2 en 1 afg., 7. Morovic, Nikolic, Gavrikov, Dlu gy en Sosonko 2 1/2, 12. Suba 2 en 2 afg., 13. Ermenkov 1 1/2 en 2 afg., 14. Portisch en Miles 1 1/2 en 1 afg., 16. Afifi 1, 17. Bouaziz en Hmadi 0,5. LANESTER (AFP) - Pascal Kolkhuis-Tanke is als tweede geëindigd in de Ruban Grani- tier Breton, een Franse etap pekoers voor amateurs. Ook de derde plaats in het eind klassement was voor een Ne derlander: Erik Breukink. John Bogers werd vijfde. De wedstrijd werd gewonnen door de Fransman Philippe Louviot. In de afsluitende tijdrit over twaalf kilometer deed Breu kink nog een serieuze poging Louviot uit de leiderstrui te rijden. De amateurwielrenner uit Spankeren won in een tijd van 16.11 minuten. Louviot bleef daarbij 42 seconden ach ter, maar behield in het klas sement een voorsprong van 52 seconden op Breukink. Bogers eindigde in de tijdrit als tiende op 52 seconden van de win naar. VALKENBURG (ANP) - Oud wereldkampioen Ton Sij- brands zal van 17 tot 28 mei deel uitmaken van de Neder landse damploeg, die in Val kenburg meedoet aan het eer ste toenooi om de Coupe du Monde, de wereldbeker voor continententeams. Winnen tikte een keer loom tegen zijn slappe kuiten. „Kijk, daar zit geen gram metje kracht meer in". Ver volgens zei hij geprikkeld: „Het is een grote rotzooi hier". Naast hem zat de al even zieke Bert Wekema met een zuinig glimlachje te knikken. De negende etappe werd hun laatste optreden in de Vuelta. Wekema gaf, na ook nog een valpartij, op bij de eerste bevoorrading na 95 ki lometer, Winnen bij de tweede na 198. Zijn hoop de 253 km lange rit met aankomst op 1700 meter hoogte in het Pyre- neeen-kuuroord Balnearo de Panticosa in de schoot van het peloton te volbrengen, was ij- del gebleken. Winnen werd halfweg op de Al to de Lerga, een bult van de derde catego rie, gelost, kwam nog wel te rug in het peloton, maar zei te gen zijn makker Theo de Rooy: „Het is waardeloos met me, ik haal de eindstreep nooit". Was Winnen wel doorgere den, dan had hij overigens de kans gelopen wegens tijds overschrijding te worden ge diskwalificeerd. Er was in de wedstrijd namelijk een merk waardige ontwikkeling aan de gang. Terwijl de vooraan in het klassement staande klim mers elkaar bewaakten tot de laatste berg bouwde de Belg Fons de Wolf met de Frans man Philippe Poissonier van af de tachtigste kilometer aan een voorsprong, die maximaal 26 minuten zou bedragen. De Wolf, begenadigd talent, maar te veel levensgenieter om een ware kampioen te kunnen zijn, was weer eens geprikkeld en trof in de Fransman een liefhebber van monsterontsnappingen. Aan de voet van de laatste berg moest Poissonier lossen. De Wolf reed alleen verder en beëindigde zijn vlucht van 173 kilometer met negentien mi nuten voorsprong op de Co lombiaan Parra, de voorloper van de echte klimmers, bij wie gele trui-drager Ruiz-Cabe- stany. Vorig jaar zegevierde De Wolf na een solo van 150 kilo meter met zeventien minuten voorsprong op Laurent Fignon in de veertiende etappe van de Ronde van Frankrijk. Zijn stunt in de Vuelta had dezelf de achtergrond. Zijn toekomst als wielrenner stond weer eens op het spel. Tijdens de Tour maakte zijn sponsor bekend de wielrennerij voor gezien te houden. De Spaanse ploeglei der Luis Ocana contracteerde De Wolf voor tien miljoen pe setas (200.000 gulden) voor een Franse ploeg met Spaanse sponsor. De directeur van deze firma telefoneerde woensdagavond met Ocana. Het gesprek begon met de melding dat de klim mer en klassementsrijder Pe dro Munoz niet meer kon star ten voor de negende rit, omdat hij net als een groot aantal an dere renners, last had van ten dinitis, een peesontsteking, in de knie. Daardoor zou de tak- tiek van de ploeg radicaal ver anderen. Ocana werd in ferme bewoordingen te verstaan ge geven, dat als er geen klinken de resultaten kwamen, alle dure renners ontslagen moes ten worden. Voor De Wolf zou de ontslagbrief reeds getypt zijn.... In de voorgaande acht etap pes behoorde De Wolf tot de figuranten. Woensdag op weg naar Logrono kwam hij zelfs achter het peloton binnen na een 'wandeling' over vlakke wegen. Hij zat moreel in een diep dal. Een griep in de Ron de van het Baskenland en het slecht weer in België stuurden zijn voorbereiding op de Vuel ta in de war. Bovendien stond de sfeer in de ploeg hem niet aan. „Ocana is een tiran. Het is net of je bij hem in een straf kamp zit. De verzorgers ver staan hun vak niet en de me caniciens kunnen niet eens een wiel recht trekken". Op de eindstreep van de ne gende Vuelta-etappe kon er geen lachje af bij de glorieuze winnaar. „M'n hele lichaam doet pijn. Daar valt niet bij te lachen". Tevreden was hij uiteraard wel. Hij leverde een prestatie, die wellicht lang in de herinnering blijft. Op het moment dat De Wolf werd bedolven onder de bloe men, was op de berg een hevig gevecht tussen de klimmers aan de gang. De Colombianen, voorzover ze geen last hadden van tendinitis, weerden zich weer duchtig. Fabio Parra, het grootste Colombiaanse talent, snoepte met katachtige de marrages een paar seconden van zijn achterstand op Ruiz- Cabestany af. Hij bleef met zijn landgenoot Rodriguez en de Schot Millar een voorname kandidaat voor de eindover winning. Van de geteisterde Neder landse ploeg handhaafde Ste ven Rooks zich dit keer wel tussen de klimmers. Rooks klaagde wel over de wisselen de omstandigheden. In het Py- reneeëndal was het andermaal zeer warm, op de laatste berg regende het zachtjes. „Het was net of mijn benen werden af gesneden". Gerard Veldschol- ten kwam kort na hem op de top. Puffend en zwetend. „Die Colombianen, wat gaan die te keer. Ze maken deze Ronde zwaarder dan de Tour". De tiende etappe van de Vuelta gaat vrijdag naar Tremp en voert over vijf flin ke cols. Uitslag negende etappe: 1. Fons de Wolf (Bel) 6.42.14 (gemiddelde snelheid van 37,739 kilometer per uur), 2. Philippe Poissonnier (Fra) op 3.04, 3. Fabio Parra (Col) op 19.06, 4. Pedro Delgado (Spa) op 19.10, 5. Pablo Wilches (Col) op 19.12, 6. Antonio Aguledo (Col) op 19.25, 7. Pello Ruiz-Castebany (Spa) op 19.28, 8. Fran cisco Rodriguez (Col), 9. Robert Millar (Sch), 10. Julian Gorospe (Spa) allen in dezelfde tijd als Ruiz-Castebany, 11. Eric Caritoux (Fra) op 19.39 12. Sean Kelly (Ier) op 19.41,13. José-Luis Navarro (Spa) 14. Domique Garde (Fra) 15. Celestino Prietto (Spa) 17. Steven Rooks (Ned) al len in dezelfde tijd als Kelly, 29. Gerard Veldscholten (Ned) op 20.00, 62. Mathieu Hermans (Ned) op 21.43,73. Theo de Rooy (Ned) zelfde tijd, 114. Alexi Grewal (VSt) op 25.16, 121. Eddy Planckaert (Bel) op 27.01, 142. Walter Planckaert (Bel) op 34.19. Algemeen klassement: 1. Ruiz-Casteba ny 51.51.12,2. Millar op 6 seconden, 3. Ro driguez op 43, 4. Parra op 1.58 minuut, 5. Raimund Dietzen (WD1) op 2.56,6. Delga do op 3.24, 7. Inald Gaston (Spa) zelfde tijd, 8. Navarro op 3.29,9. Aguledo op 3.33, 10. Gorospe op 3.51, 11. Jesus Rodriguez- Magro (Spa) op 4.03, 12. Jesus Blanco- Villar (Spa) op 4.32, 13. Caritoux op 4.35, 14. Faustino Ruperez (Spa) op 4.44, 15. Pascal Simon (Fra) op 4.59,21. Veldschol ten op 6.58, 31. Rooks op 11.08, 55. Her mans op 29.28, 90. De Wolf op 47.55, 114. Grewal op 108 55, 122. E. Planckaert op 1.15.25,134. W. Planckaert op 1.27.39. De aankomst van Fons de Wolf, die voor de eerste keer dit seizoen iets positiefs liet zien. - FOTOEFE PEKING (Rtr) - Muham mad Ali, de voormalige we reldkampioen in het zwaar gewicht, zal van 11 tot 22 mei Chinese boksers met raad en daad ter zijde staan. Het persbureau 'New China' maakte tevens bekend, dat Ali mogelijk voor een de monstratiepartij zelf de ring in zal stappen. Tijdens een bezoek met zijn vrouw Veronica aan China zal Ali in Shanghai enkele lezingen geven en Chinese boksers beoordelen en coachen. Ali ontmoette de leider Deng Xiaoping in 1979 in Peking en verklaarde zich bij die gelegenheid bereid de bokssport in China te helpen ontwikkelen. De drievoudig wereldkampioen bracht vo rig jaar in Los Angeles het plan onder de aandacht van Li Menghua, de minister van sportzaken, die hem prompt uitnodigde. ATHENE (ANP) - In de eerste van zijn drie partijen uit de voorronden van het Europees kampioenschap 472 won de Jos Bongers volgens verwachting gemakkelijk van de Griek Sakkas, volgens Nederlandse begrippen een beginneling in het vak: 300-26 in acht beur ten. Het echte spel tijdens de Europese titelstrijd, waar de Italiaan Zanetti zijn in '83 in Spanje veroverde kampioen schap verdedigt, begint pas zaterdag. Immers acht van de twaalf deelnemers verschij - nen dan in de kwartfinales, waar het onverbiddelijke knock-out-systeem intreedt. Bongers, die in zijn poule slechts serieuze tegenstand mag verwachten van de Belgi sche nieuweling Deraes, zal dan wel de omstandigheden in Athene goed onder controle moeten hebben om de finale te halen. Die eindstrijd staat voor zondagavond 21.00 uur vastgesteld. Het competitie voetbal van Panatinaikos in het Olympisch Stadion wordt heel wat belangrijker geacht dan het beste biljartspel van Europa. UITSLAGEN EERSTE RONDE Poule A Couespel 02 0 0 Stenzei Psiskonis Zanetti Deraes Galvez Sakkas Bongers Grethen Kovac Oddo Wildförster Poule C 300 227915» 1155 38 3005260 300 11 12927)1 109 11 26 B 26 8 22 32 300 812737? 300 912533» 193 9 8221$ 13612 6911- 3001214625 Van onze sportredactie BREDA - John Linford komt volgend seizoen voor Fortui Sittard uit. De Limburgse cli bereikte gisteren overeei stemming met de Engelse spi en kwam ook tot een accooi met Ipswich Town, de eigi naar van Linford, over huurprijs voor een jaar. John Linford had graag NAC willen blijven, maar bij Fortuna meer perspectie ven, ook al omdat de Breda club hem geen versterkingi kon garanderen. Van onze atletiekmedewerker GOES - Na gedwongen een periode van ruim twee maanden op non-actief te hebben gestaan, is de Ter- neuzense halve marathon eigenlijk weer een nieuw startpunt voor de Goese at leet Huib Dalebout. Een vond wedstrijd, waarin hij twee jaar geleden tijdens de eer ste uitgave als derde bin nenliep na het illustere RKHAV-duo Piet Vonck en Hugo van Duysse. Een twee tal maanden geleden sloeg het noodlot voor de AV'56- atleet opnieuw toe. Thuis gekomen van een training verloor hij het bewustzijn. Een paar jaar geleden stond hij met dezelfde ve- schijnselen een aantal maanden buitenspel. Men Derde Van onze sportredactie ARNHEM - De shirtsponsor van Vitesse wil met onmiddel lijke ingang zijn naam van de tenues van de Arnhemse club laten verwijderen en zal in de toekomst geen financiële steun meer verlenen. In een brief aan Vitesse- voorzitter Aalbers zegt het Doesburgse bedrijf dat Vitesse niet in staat is 'het produkt be taald voetbal commercieel te verkopen'. Directe aanleiding tot het besluit van Vitesses sponsor is PRAAG (SID) - Het Westduits ijshockeyteam heeft gisteren in Praag tijdens de strijd om de wereldtitel, groep A, de wedstrijd voor de degradatie poule tegen het al gedegra deerde DDR met 4-1 gewon nen. De periodestanden wa ren: 1-01-12-0. WEST-DUITSLAND - DDR 4-1. Doel- puntenmakers: West-Duitsland: Betz, Hiemer, Kreis en Reindl; DDR: Radant. Toeschouwers: 7.000. Strafminuten: West-Duitsland 14, DDR 10. AJACCIO (AFP) - De Ita liaanse autocoureur Attilio Bettega is donderdag tijdens de rally van Corsica, de vierde wedstrijd voor de wereldtitel, verongelukt. Volgens officiële medede lingen van het Lancia-team verloor Bettaga aan het einde van de vierde proef om nog onverklaarbare redenen de macht over het stuur. De auto sloeg verscheidene malen over de kop, waarbij de 32-jarige Italiaan uit de wagen werd ge slingerd en met het hoofd te gen een rotswand terecht kwam. Co-piloot Maurizio Pe- rissinot liep slechts lichte ver wondingen op. LAS VEGAS (Rtr) - Het met ruim een miljoen gulden gedo teerde tennistoernooi van Las Vegas is in de eerste ronde zijn hoogst genoteerde deelnemers kwijt geraakt. De als eerste geplaatste Amerikaan Jimmy Connors verloor verrassend van Vijay Amritraj. De speler uit India, die de laatste jaren slechts zelden in het nieuws kwam via opmerkelijke resul taten, had na een gemakkelijk gewonnen eerste set (6-1) in de tweede reeks meer moeite met zijn opponent, die het tot de tie-break goed vol hield. Toen echter was Amritraj opper machtig: 7-1. Ook de andere geplande fi nalist, de sinds kort tot Ameri kaan genaturaliseerde Kevin Curren, verloor. Hij was geen moment opgewassen tegen het grootste Zweedse tennistalent, Stefan Edberg. De vroegere j uniorenwereldkampioen stond slechts twee games af. Uitslagen: eerste ronde: Vijay Amritraj (Ind) - Jimmy Connors (VSt) 6-1, 7-6, Stefan Edberg (Zwe) - Kevin Curren (VSt) 6-1, 6-1; tweede ronde: John Lloyd (Eng) - Scott Davis (VSt) 6-4, 7-6, Eliot Teltscher (VSt) - Paul Annacone (VSt) 6- 3,6-0, Jimmy Arias (VSt) - Russel Simp son (NZ1) 4-6,7-6,6-2. Martina Navratilova heeft woensdag zonder problemen de derde ronde van het toer nooi in Houston bereikt. De Amerikaanse versloeg in de tweede ronde haar landgenote Anne Smith in twee sets. Ook de Joegoslavische Sabrina Go- les, de Tsjechoslowaakse Hele na Sukova en de Amerikaanse Elise Burgin haalden de vol gende ronde. Uitslagen: Martina Navrtilova (VSt) - Anne Smith (VSt) 6-2, 6-1, Helena Suko va (Tsj) - Lori McNeil (VSt) 6-2, 6-3, Sa brina Goles (Joe) - Grethen Rush (VSt) 6-2, 6-1, Elise Burgin (VSt) - Stephanie Rehe (VSt) 1-6,6-4,6-4. Vier Zweedse tennissers hebben zich gisteren geplaatst voor de kwartfinales van het internationale toernooi in Hamburg. In de achtste finales bleven Henrik Sundström, Mats Wilander, Jan Gunnars- son en Joakim Nyström allen overeind. De andere kwartfi nalisten zijn: Andres Gomez uit Ecuador, de Argentijnen Jose-Luis Clerc en Guillermo Vilas en de Tsjechoslowaak Miloslav Mecir. Uitslagen achtste finales: Andres Gomez (Ecu) - Fernando Luna (Spa) 6-3, 6-2, Joakim Nyström (Zwe) - Jimmy Brown (VSt) 6-1,6-4, Jose-Luis Clerc (Arg) - Ro berto Arguello (Arg) 6-2, 6-3, Henrik Sundström (Zwe) - Andreas Maurer (WD1) 7-5, 7-5, Miloslav Mecir (Tsj) - Li- bor Pimek (Tsj) 6-1, 6-3, Mats Wilander (Zwe) - Michael Westphal (WD1) 6-4,4-6, 6-3, Jan Gunnarsson (Zwe) - Juan Agui- lera (Spa) 7-6, 5-7, 7-5, Guillermo Vilas (Arg) - Francesco Cancelotti (Ita) 7-5, 6- 1. de weigering van de Arnhem se voetbalclub om afgelopei zondag in de derby tegen Graafschap de sponsornaaiï ondersteboven op de Vitesse- shirts te plaatsen. De sponsor van de Arnhemse eerste divi sie-vereniging vond dit ludiek en verwachtte boven: dien veel publiciteit rond actie. „We willen op een serieus manier met betaald voetba bezig zijn," aldus Vitesse voorzitter Karei Aalbers. „Di soort ludieke acties doet Vites se geen goed. Bovendien hoor den wij van mr. Van Rossun (sponsorzaken KNVB, red. dat het ondersteboven plaat sen van reclame op shirt! hoogst onwenselijk is. Dezi sponsor denkt uitsluitend aai het eigen belang en niet het belang van de club. Dal vinden wij een slechte zaak". ANTWERP (ANP) - Aril Haan (36) blijft als oefenmees- ter bij FC Antwerp. Hij heef zijn verbintenis verlengd me één seizoen. De vroegere voetballer val Ajax, Anderlecht, Standari Luik en PSV, die niet in hel bezit is van een trainersdiplo ma, heeft een regeling getrof fen, dat hij in het geval va positieverbetering mag ver trekken. SOFIA (BTA) - Het Neder lands basketbalteam heeft ooi de tweede poulewedstrijd tij dens het internationaal toer nooi in Sofia verloren. Na de Sovjet-Unie bleef ooi Hongarije de equipe van Vla dimir Heger de baas. De Hon garen wonnen met 102-93. rust stonden ze al met 53- voor. De Waard werd tops® rer bij de Nederlanders met 21 punten. Franken (17), Van Lagemaat (14) en De Vries kwamen eveneens in de dub bele cijfers. Huib Dalebout, de Zeeuw die een gooi zal doen naar de overwinning in de halve marathon van Scheldesport inTerneuzen.- foto willem mieras. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - De organi satie van de Terneuzense halve marathon is in han den van de commissie hal ve marathon, een commis sie die totaal los staat van de atletiekvereniging Scheldesport, al bestaat het grootste gedeelte uit bestuurders van de Ter neuzense atletiekvereni ging met als voorzitter Wim van Doeselaar. De overige leden van het team zijn: Piet Dekker, Frans Meeusen, Ko de Jon ge, Godelief Meeusen en Bas de Vos. Van onze sportmedewerker ®AAUW - De trimmers ®ijgen zondag 5 mei een lichtproef voorgeschoteld Wens de Grote Prijs NSM te hfaauw. De deelnemers moe- "t eerst een tijdrit afwerken °ver 9 kilometer en daarna baat er een rit in lijn op het lr»gramma. Nederland - Oostenrijk Ierland - Noorwegen Luxemburg - Joegoslavië Noord Ierland-Turkije Roemenie - Engeland - Polen Rusland - Zwitserland Bulgarije - Frankrijk Tsjechosl. - W.-Duitsland Wales - Spanje Aston Villa - Q. P. Rangers Westham Utd. - Luton Town Grote Prijs NSM staat 5j»n voor A- en C-trimmers. 13.00 uur start de indivi duele tijdrit over 9 kilometer. Pc A-categorie vertrekt om «30 uur voor een koers over «kilometer. Daarna is het de ;urt aan de C-trimmers. Zij «°eten 52 kilometer afleggen. Pver beide onderdelen wordt totaalklassement gemaakt P dit telt mee voor het De P®m-trimmersklassement. Dij de A-trimmers zijn Theo j' Krijger en Cor Verplanke ,eruit favoriet voor de winst h de tijdrit. Mogelijk kan aui Hiel zich hier tussen Jjehgen. Bij de C-trimmers ®aken Henk Dees, Bert Be- ,-ri- Mark Dieleman en Stan Br "°oij mans kans op de eerste feats. De inschrijving staat open assen 11.00 en 12.30 uur in het wtcentrum van SV Aloy. De Sauwse vereniging heeft de J&nisatie in handen in sa- werking met de toerclub enig opt omgezet de natio selectie, Huib D Belgen Paul Pie Johan d toch aar de start. Voor twee m: te hebbe eerste g Driessen Terneuzi RKHAV les Top rig jaai Eindhov( geleden terwijl leijn ve knap ze1 sluis en halve m: Rijsel w van 1.01 geen onl want vo: ter zijn mand een twe mentier seerd w van de p Het hi moet in anderei nomen d ferentie, wedstriji ten. De bedoelin Zeeuwse een echt te make beide lai ondanks foontjes Dat ligt Ten eer laatste j: worden, een ovei laatste p fische li bepaald sitie. Als zet en zijn all ogenschi ons gaa Zijn Piet Dek voor het met: dankbaa wedstrij als datgi haalbaa: missie zelen m pen. Me aantrekl voorleg! ik beter topatlete vullen. I teit min dan de nement Schele han Scl waarner was wa uitsprak mei afv

de Stem | 1985 | | pagina 6