Terneuzense jeugd tennist gratis Harmonie Sas houdt interne solistenavond Carillon wordt w Terneuzense scholen bij dodenherdenking TOENEMENDE LEEGSTAND IN TERNEUZEN-ZUID KEISCOMITÉ SLUISKIL TWINTIG JAAR ZEELAND PLAN 66 Nil Voor 1 juli akkoord over kosten van pij Ier dam BS 1 1 neelemans HELPT NEPAL Stand nu ruim 182 mille Provincie- geld voor promotie Vlissingen VRIJDAG 3 ME11985 NA OPROEP BURGEMEESTER VAN ZEELAND TERNEUZEN - Door de voortgaande bezuini gingen in het bibliotheekwerk wordt het voortbestaan van het filiaal-zuid van de open bare bibliotheek in Terneuzen bedreigd. Expo van Anne Frank Stichting in Terneuzen INITIATIEF ANIMO SLAAT ENORM AAN Dow neemt Upjohn over De Zonnebloem houdt boottocht voor gasten in Kanaalzone Schietingen V AC-T erneuzen betrokken bij veel projecten Sas van Gent VRIJDAG 3 ME11985 Sluiskil Westdorpe NI] ger St. ver „v Mi ba wi markten Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Een flink aan tal lagere scholen in Terneu- zen-stad heeft positief gerea geerd op een oproep van bur gemeester C. Ockeloen om morgen deel te nemen aan de dodenherdenking. Leerlingen uit de hoogste klassen zullen meelopen met de stille tocht en bloemen leg gen bij het verzetsmonument aan het sluizencomplex. Het initiatief is afkomstig van de landelijke stichting 'Een Herdenkingsbloem', die het 40-jarig bevrijdings-jubi- leum aan wil grijpen om de la- gere-sehooljeugd bij de her denkingen te betrekken. In een brief aan onder meer het Terneuzense gemeentebestuur werd gevraagd deze actie te ondersteunen. B en W van Terneuzen heb ben hierop gereageerd door kopieën van de brief van de stichting te zenden aan alle hoofden van de lagere scholen in Terneuzen-stad, samen met een oproep van burgemeester Ockeloen om morgen aan de herdenking deel te nemen. Volgens gemeentelijk voor lichter Otto Vosveld hebben tot nu toe al heel wat scholen laten weten mee te zullen doen. „En omdat de oproep door allerlei omstandigheden nogal laat de deur is uitge gaan, verwachten we vóór za terdag nog meer aanmeldin gen", aldus de voorlichter. Van een onzer verslaggevers ZIERIKZEE - Rijkswater staat en Dosbouw, de combi natie van zes aannemers die de stormvloedkering in de Oosterscheldemonding bouwt, verwachten vóór 1 juli tot overeenstemming te komen over de kosten van het laatste Voortbestaan filiaal bibliotheek bedreigd Van een onzer verslaggevers Bijkomende reden is, dat de toenemende leegstand in Terneuzen-Zuid er oorzaak van is, dat er in het fi liaal vorig jaar ruim 7000 boeken minder werden uit geleend dan in 1983. Dit blijkt uit het jaarverslag van de Stichting Gemeen schappelijke Openbare Lees zaal en Bibliotheek Terneuzen over 1984. Daarin wordt gewe zen op de structurele korting van 18 procent op de rijksbij drage aan de bibliotheken, die vorig jaar is ingevoerd. Als gevolg daarvan kon de Ter neuzense bibliotheek en fono- theek in 1984 voor 50.000 gul den minder aan boeken en platen aanschaffen. „Een aan tasting van de collectie-vor ming", zo wordt in het jaar verslag geconstateerd. Door de bezuinigingen moesten de abonnementsgel den flink omhoog met als re sultaat dat het aantal leden vorig jaar met 648 afnam tot 12.525. Het aantal volwassen lezers liep terug met 338, de jeugdigen met 291 en de fono- theek moet het met 19 luiste raars minder doen. Daardoor werden in totaal ruim 25.000 minder boeken en platen uitgeleend dan in 1983, waarbij de sterkste daling (7000 uitleningen minder) zich dus voordeed bij het filiaal in Terneuzen-Zuid. Ten behoeve van de buiten landse lezers heeft de Terneu zense bibliotheek een wissel collectie van de Landelijke Bi bliotheek Centrale aangetrok ken met boeken in het Spaans, Turks, Marokkaans en Kroa- tisch. De betrokken bevol kingsgroepen werden hierover ingelicht via folders in hun eigen taal. Ondanks de financiële be slommeringen laat het bestuur in het jaarverslag weten, dat er naar gestreefd zal worden om gedwongen ontslagen te voorkomen. DISHOEK (Walcheren) - Hengelen - De hengelsportvereniging Middelburg houdt in samenwerking met een handelaar in vis sportartikelen zondag een open strandwedstrijd voor henge laars in Dishoek. Vanaf 10.00 uur strijden de deelnemers om de eerste plaats in de kustplaats. Naast de gebruikelijke bekers zijn er deze maal 10 andere prijzen beschikbaar, die variëren van surfplank tot een doppendoos. GOES - Patiëntenbelangen - De afdeling Zeeland van de Alge mene Vereniging voor Patiëntenbelangen vergadert maandag 6 mei in de ruimte van het Sociaal Centrum in Goes aan de Frans den Hollanderlaan. Na de gebruikelijke agendapunten spreken de aanwezigen over de gezondheidszorg in Zeeland. De bijeen komst begint om 20.00 uur. GOES - Bevrijding - De kerken in Goes herdenken zondag de bevrijding in de Maria Magdalenakerk. Aan de dienst, die om 17.00 uur begint, wordt medewerking verleend door de Maria Magdalenacantorij, K. van Iersel (organist), dienst assistent J. van Leeuwen en het muziekkorps van het Leger des Heils onder leiding van P. Castel. Pastor D. Kempers gaat de oekomenische dienst voor. GOES - Film - In jongerencentrum 't Beest te Goes draait vrij dag 10 mei de rolprent 'The postman always rings twice'. De film begint om 21.00 uur. Het verhaal gaat over de zwerver Frank Chambera, die de vrouw van zijn Griekse werkgever wil verleiden. De jaloerse echtgenoot is hierbij echter een sta-in-de- weg en moet uit de weg worden geruimd. HEINKENSZAND - Muziek - De Brassband Excelsior uit Kloe- tinge en de fanfare Euterpe uit Heinkenszand geven in de Hein- kenszandse De Stenge zondag een Bevrijdingsconcert, dat om 16.00 uur begint. Na twee afzonderlijke optredens brengen de muziekgezelschappen samen 7 stukken ten gehore onder leiding van dirigent K. den Toonder. HEINKENSZAND - D'66 - De afdeling Zeeland van de Politieke Partij Democraten (D'66) vergadert vrijdag 10 mei in de Stenge te Heinkenszand. Vanaf 19.30 uur praten de aanwezigen over ondermeer de financiële stand van zaken en andere huishoude lijke onderwerpen. Na het officiële gedeelte komt de problema- thiek rondom de opslag van radio-actiefafval ter sprake. D'66- kamerlid Dick Tommei en statenlid Jopie Boogerd nemen zit ting in een forum. HEINKENSZAND - Vuilnis - De vuilstortplaats Midden-Zee land heeft in 1984 ruim 195.000.000 kilo vuil moeten incasseren. Het afval is bijeengebracht door de gemeenten Borsele, Goes, Kapelle, Middelburg, Vlissingen, Reimerswaal, de plattelands gemeenten op Walcheren en Noord-Beveland. Dit blijkt uit de jaarcijfers van de gemeenschappelijke regeling Vuilstortplaats Midden-Zeeland. KWADENDAMME/NIEUWDORP - Dodenherdenking - In de Borselse kernen Kwadendamme en Nieuwdorp worden zater dag twee dodenherdenkingen gehouden. Burgemeester drs. G. van den Heuvel legt bij het Kwadendamse monument aan de Koningstraat om 19.45 uur een krans namens het gemeentebe stuur. De officiële plechtigheid wordt voorafgegaan door een dienst in de plaatselijke kerk (aanvang 19.00 uur). Drs. P. Vol- laard, wethouder van Borsele, legt namens de gemeente een krans bij het monument aan de ring in Nieuwdorp. WILHELMINADORP - Vuurbestrijders - Verschillende ploe gen van de vrijwillige brandweer op De Bevelanden strijden za terdag 11 mei op de eerste plaats tijdens de regionale brand weerwedstrijden in Wilhelminadorp. Het spektakel, waarvan de organisatie in handen is van het Algemeen Brandweer Comité, begint om 08.30 uur. De deelnemende korpsen komen allen uit de klasse 1-LD en bestaan uit ten hoogste 7 vuurbestrijders. bestek voor de pijlerdamaan- leg. Zoals De Stem onlangs uit voerig heeft bericht, bestaat er tussen Rijkswaterstaat en Dosbouw ernstig verschil van mening over de prijs, waar voor de doorlaatbare dam af gebouwd moet worden. Dos bouw kwam onlangs met een aanbieding, die circa 200 mil joen gulden boven de raming van Rijkswaterstaat lag. Partijen zijn er nog niet uit, maar wel al - volgens insi ders - 'een flink eind naar el kaar opgeschoven'. Het is toch de bedoeling om alles in één bestek uit te voe ren, maar voor verschillende onderdelen van de werkzaam heden worden nu alternatie ven bekeken. Vrijwel dage lijks vergaderen topfunctiona rissen van Rijkswaterstaat en Dosbouw erover. Het verschil tussen de ra ming van Rijkswaterstaat en de aanbieding van Dosbouw is nog nooit zo groot geweest als bij dit bestek. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - In de hal van het Terneuzense stadhuis wordt van 6 tot en met 10 mei een tentoonstelling gehouden over ontstaan en verloop van de Tweede Wereldoorlog. De expositie is samengesteld door de Anne Frank Stichting. De expositie bestaat uit zo'n 200 foto's, voorzien van ver klarende teksten. De thema s die aan de orde komen zijn: maatschappelijke en economi sche ontwikkelingen in Duits land vóór de oorlog, een kort overzicht van het militaire en diplomatieke verloop van de strijd, situatie en bezetting in Nederland inclusief de joden vervolging, Nederlands-Indië, concentratiekampen en be vrijding. De tentoonstelling is ge opend op werkdagen tijdens kantooruren. - FOTO DE STEM /CORJ DE BOER Voor de gratis tennislessen in Terneuzen bestaat enorme belangstelling Van onze correspondent TERNEUZEN - Het initiatief dat de Terneuzense tennisclub Animo begin dit seizoen nam om de plaatselijke schooljeugd in de gelegenheid te stellen gratis te komen tennissen, heeft geresulteerd in een overweldigende belangstelling. Startte men op de eerste woensdag met zo'n 60 kinderen, de laatste telling wees uit dat inmiddels 100 belangstellen den op de woensdagmiddagen de weg naar de tennisbanen aan de Nassaustraat hebben gevonden. „Eerlijk gezegd hadden wij als jeugdcommissie vooraf niet durven hopen op zo'n grote belangstelling. Hoewel het natuurlijk niet zo verwonderlijk is, want de tennissport is nu eenmaal, na voetbal, de populairste in Nederland", zegt Kees Hamelink, voorzitter van de jeugdcommisssie van Ani mo. Overigens stuit men bij de tennisvereniging op de nodige problemen door de grote animo. Men wil niet dat de begelei ding van de, over vier tennisbanen verspreide, kinderen in de knel komt. Clubtrainer Jan Willem Visser heeft er dan ook een heel uur zijn handen aan vol. Maar dankzij de inzet van vele vrouwelijke leden, wordt er toch op verantwoorde wijze met de schooljeugd omgegaan. Uit de reacties én door het feit dat er zelfs wekelijks spra ke is van een nog grotere aanwas, kan gesteld worden dat het initiatief van Animo een schot in de roos is geweest. „We hadden vooraf gedacht zo'n tien keer te lessen, maar het zit er wel in dat op korte termijn uitgebreid zal worden", aldus Hamelink. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Twaalf muzikanten van de har monie De Vereenigde Vrienden uit Sas van Gent nemen vrijdag 24 mei deel aan een interne solisten avond. Bedoeling is dan, dat mensen van de eigen ver eniging eens alleen op het podium komen en voor het publiek een muziekstuk ten gehore brengen. Vol gens organisator Cees Pol- fliet van de Sasse harmo nie is dat geen gemakkelij ke opgave. Samen met Ro ger Neyt nam hij diverse keren in het land deel aan solistenconcoursen. „Op een podium voor publiek spelen is totaal iets anders dan zomaar even een deuntje in de badkuip zingen", aldus Cees Pol- fliet. „De reacties van het publiek, de zenuwen en een jury ter beoordeling voor je neus vergen heel wat van een muzikant. Van daar ons idee om binnen de harmonie met name jonge muzikanten eens kennis te laten maken met een solis tenwedstrijd en zo de deel name aan solistenconcour sen te stimuleren". Uit de opzet van de solsi- tenavond blijkt duidelijk dat het nog om een gewen ningsperiode gaat. „Echte punten voor de muziek stukken worden niet gege ven. Wel zal de jury de deelnemers een verslag ge ven met daarin een stuk opbouwende kritiek in de trant van 'zo zou het nog wat beter kunnen' en 'dit ontbreekt er nog aan'". Ju rylid is Gustaaf Pilaat uit Clinge, in de muziekwereld geen onbekende. Begelei dend pianiste is mevrouw De Lange uit Sas van Gent Naast de twaalf koper en rietblazers nemen ook zes trommelslagers deel aan de avond. „We willen er graag een open avond van maken. Familieleden en kennissen zijn dus van harte welkom. Slaat het evenement aan, dan willen we er een jaarlijks terug kerend gebeuren van ma ken", zegt Polfliet. Giste ren werd voor het eerst ge repeteerd. De solisten avond zelf is vrijdag 24 mei, aanvang 20.00 uur in zaal Planetarium. (ADVERTENTIE) fotoprint shop foto studio foto - film on videohandel Bierkaaistraat 10 - Hulst Tel. 01140-13084 Axelsestraat 1 - Terneuzen Tel. 01150-18184 foto's binnen een dag klaar!! groot formaat voor slechts 0.85 cent Vraag naar onze spaarkaart voor gratis foto-album Ook in Terneuzen 's Maandagsmiddags geopend TERNEUZEN - Dow Chemi cal heeft het Amerikaanse be drijf Upjohn overgenomen. De Upjohn co. maakt chemische polymeren. Het bedrijf maak te in 1984 een omzet van 287 miljoen dollars. De verkoop omvat alle fa bricage en eindbewerkingsfa ciliteiten voor het polymeren, de admiral equipment divisies, de marketing-organisaties en de researchfaciliteit in poly meren. In totaal heeft Upjohn 960 personen in dienst, ver deeld over vijf vestigingen in de Verenigde Staten, Neder land, West-Duitsland, Portu gal, Italië en Japan. De aan koop betekent voor Dow Che mical een uitbreiding van der tig procent van de huidige za ken in urethaan van Dow. TERNEUZEN - Op 10 en 11 mei legt De Scheldevallei van De Zonnebloem weer aan in Terneuzen om een tochtje te maken met de gasten van De Zonnebloem uit Axel, Sas van Gent en Groot-Terneuzen. Vrijdag 10 mei vertrekt De Scheldevallei met aan boord gasten uit Axel en Sas van Gent. De reis gaat dan naar het kanaal van Zuid-Beveland en via de Westerschelde terug naar Terneuzen. De volgende dag is het de beurt aan de gas ten van groot-Terneuzen om te genieten van een dagje op het water. Gezien het slechte tij vaart men eerst naar Breskens, waar men de oversteek naar Vlissingen maakt en zover mogelijk richting Veere vaart. Via het Sloegebied komn men dan weer in Terneuzen te recht. Tijdens de boottocht kunnen de gasten genieten van een uitgebreide koffieta fel. Om de gasten bezig te hou den worden een bingo en een verloting gehouden. Er is uitgebreide medische verzorging aan boord. Ook maken een pastoor en een do minee de reis mee. Beide da gen vertrekt De Scheldevallei om 8.45 uur vanaf de ponton van de voormalige veerhaven in Terneuzen. Op 10 mei wor den de gasten om 18.30 uur te rug verwacht en 11 mei is dit om 18.00 uur, eveneens aan de ponton in Terneuzen. Van onze correspondent SLUISKIL - Het Sluiskilse reiscomité H. Colsen bestaat twintig jaar. Het comité heeft tot doel de plaatselijke ouderen minimaal één reis per jaar te laten maken. De plannen voor de komende trip zijn rond. Donderdag 20 juni vertrekken de reislustigen in alle vroegte richting Mechelen in België. Daarna wordt een bezoek gebracht aan Scherpenheuvel, een bekend bedevaartoord bij onze zuiderburen. Vervolgens gaan de ouderen naar Waterloo, de plaats waar Napoleon in 1815 door Britten, Pruisen en Nederlanders tot stand werd gebracht. Op de terugweg doet het gezelschap Breendonk aan. Daar is nog een kamp uit de Tweede Wereldoorlog. Bij thuiskomst krij gen de ouderen een kop koffie in De Sterre. AARDENBURG - Puntenschieting, St.-Sebastiaan, staande wip, 21 schutters, hoge vogel: niet afgescho ten; zij vogels: H. van Iwaarden en R. Pielaet; grootste aantal (5): P. van Vooren en H. van Iwaarden. Stand: 1. H. van Iwaarden 8 punten, 2 J. Heyboer 7, 3. P. van Vooren, J. Cat- toor, E. Minnaert en F. Lampaert, allen 5 punten. Het was de eerste schieting op het nieuwe terrein aan de Heerendreef. AARDENBURG - Blokscmeung, St.-Sebastiaan: winnaar H. van Iwaarden. KWADENDAMME - Vooruitgang, 25 schutters: eerste hoge vogel: M. Verdonk, Doel naar Hoger; tweede hoge vogel: A. van Koeveringen, Edele Handboog; derde hoge en vierde zij vogel: C. Jeremiasse, Zorg- vlied; eerste zij vogel: Jac. Doene, Victoria; tweede zij vogel: L. de Jon ge, ADLM; derde zij vogel: M. Ver donk, Concordia; vijfde zij vogel: P. Vette, Concordia; grootste aantal (5); M. Verdonk, Doel naar Hoger. 's-HEERENHOEK - Zaal Koren beurs, VIOS, liggende wippen, 64 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: H. Koens, Spes Nostra; tweede hoge vogel: P. de Jonge, Willem Teil; eer ste en derde zij vogel: N. Pankow, Vrije Schutters; tweede zij vogel: P. de Jonge, Willem Teil; vierde zijvo gel: J. Bos, Soranus 2; grootte aantal (5): J. Kosten, Doel naar Hoger. Wip 2: eerste hoge vogel: W. de Jonge, ADLM; tweede hoge vogel: N. Pan kow, Vrije Schutters; eerste zijvo gel: C. Rentmeester Cz, Willem Teil; tweede zij vogel: L. de Jonge, ADLM; derde en vierde zij vogel: J. Harinck, Diana; grootste aantal (5): G. van Steenbergen, Willem Teil; vliegende vogels: J. Jansen, Soranus 2 en A. van de Dries, Vrije Schutters. 's-HEERENHOEK - Bejaarden- schieting, zaal De Korenbeurs, lig gende wippen, 30 schutters: eerste hoge vogel: J. de Jonge, Willem Teil; tweede hoge vogel: A. Pikkaart, Zorgvlied; eerste zij vogel: P. Daal- man, ADLM; tweede zij vogel: M. Koens; derde zij vogel: C. Remijn, beiden Spes Nostra; vierde zij vogel: M. Koole, Soranus 2; grootste aantal (6) B. van de Dries, Eensgezindheid; vliegende vogel: M. Nijsten, Vrije Schutters. De volgende schieting is dinsdag 7 mei. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Vrouwen Advies Commissie in Terneu zen is vorig jaar betrokken ge weest bij zeven bouwprojecten in de gemeente. In vrijwel alle gevallen werden de door de VAC verstrekte adviezen in de bouwplannen opgenomen. Dit blijkt uit het jaarverslag van de Terneuzense VAC, één van de ruim 200 uit vrouwen bestaande advies-commissies die in Nederland actief zijn. Zeeland telt tien VAC's. Namens de toekomstige be woners van te bouwen wonin gen worden aan de (hoofdza kelijk mannelijke) ontwerpers en bouwers adviezen verstrekt op het gebied van praktische bewoonbaarheid, gezien van uit een vrouwelijke invals hoek. De VAC-Terneuzen heeft in 1984 geadviseerd in de bouwprojecten Puntstraat (Zaamslag), Westkant I, Dijk- straat, Markt, Zandstraat en Arsenaal (binnenstadsver nieuwing Terneuzen), Steeno vens en bij de scholenbouw in Zaamslag. Plaatselijk nieuws Dodenherdenking - De har-1 monie De Vereenigde Vrien-| den uit Sas van Gent, het ge mengd koor van Westdorpe e de schoolkinderen werken I mee aan de traditionele do-1 denherdenking zaterdg 4 me: I om 19.40 uur. Leden van heil gemeentebestuur, de erebur-[ gers van de gemeente Sas van I Gent, leden van de scouting en I andere belangstellenden zijn I ook aanwezig. Na koorzang er, I koraalmuziek in De Speyel wordt om acht uur twee minu-1 ten stilte in acht genomen! Leerlingen van de LHN0/I MHNO lezen daarna de namen I voor van de oorlogsslachtof-1 fers, opgenomen in het ge-1 denkboek. Nadat trompetisj Robby Neyt The Last heeft vertolkt wordt het Wil-I helmus gespeeld en gezongen! Daarna gaat men onder muzi-| kale begeleiding naar het i meentehuis aan de Westkgde! waar enkele scouts bloemen I uitreiken aan schoolkinderen! die deze neerlegge nop en bij| de vitrinekast, waarin het f denkboek ligt. Een ereburger I van de gemeente legt een boe-I ket neer, waarna een défilé! volgt in de burgerzaal door al- le aanwezigen. EHBO - De EHBO-afdeling I Sas van Gent houdt vrijdag jl mei een feestavond in cultu-r reel centrum De Speye. Op die I avond is de huldiging van een! aantal jubilarissen, terwijl I aan 17 geslaagden van de cur- sus 1984-1985 het officiële EHBO-diploma wordt uitger-1 rikt. Na het officiële gedeelte I volgt een gezellig samenzijn I met medewerking van het or-r kest The Lords. De feestavond begint om acht uur. Winnetou - Karabijnclub I Winnetou houdt woensdag 151 mei de j aarvergadering in café I Dallinga, aanvang 20.00 uur, f Op de agenda staat een be-1 stuursverkiezing. P. van Hijf- te treedt periodiek af maarl stelt zich herkiesbaar. Ook is I er met de leden een aantal! evenementen te bespreken, zo-1 als de koningsschieting, Gilde-1 feesten en oefenavonden. En I natuurlijk de contributie. AJlel leden en nieuwe leden zijn welkom. GIRO 7475 MIDDELBURG DE opbrengst van de actie I Zeeland helpt Nepal bedraagt I nu 182.125 gulden. De gemeen-1 te Middelburg heeft inmiddels I een grote stembus beschik-1 baar gesteld. De stembus doet I dienst als collectebus bij de I Nepal-maquette in de Zeeuw- se Bibliotheek. De scoutinggroep Westdorpe heeft zijn 'heitjes voor een I karweitje' overgedragen aan I het actiebureau. Het ging om 341 gulden. De bloemenman uit Terneu-| zen, die wekelijks aanwezig is I op de markt in Vlissingen, schonk de waarde van een I boeket - 9 gulden - aan de ac-1 tie. De hervormde Jeugdraad Re-1 nesse stelde de opbrengst van I een jaarfeest beschikbaar. Het ging om 300 gulden. NKV-vrouwen - De NKV- vrouwen afdeling Sluiskil! houdt 8 mei de jaarvergade-1 ring. Om 19.00 uur begint me"! met een eucharistieviering i™| de parochiekerk Op de agen-f da staan de jaarverslagen vanl secretaresse en penningmees-1 teresse. Wat er verder door del leden op tafel komt na de ver-I gadering is een rondje bingo] en een drankje. Zeskamp - De zeskamp, door zes plaatselijke vereni gingen werd gehouden, is #1 succes geworden. De Pu™' I belangstelling op het sport» rein was groot. Uitslag: 1. t~l Kreekcrossers 51 punten, Groosman/Smulders ,j Vrijwillige Brandweer 34,4 I Oude Raedhuys 34, 5. De Kw ters 34 punten. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De carillon- affaire, die de gemeente Aar denburg tot nu toe al zo'n an derhalve ton heeft gekost, wordt weer duurder. Het college van B en W stelt de gemeenteraad voor een kleine 3000 te betalen aan de klokkengieterij Koninklijke Eijsbouts BV te Asten, als der ving voor de in eerdere instan tie gegeven opdracht het klok- kenj van ten. A mis reik 90-ji van aan gear E( den! en d giete Bung: Nieu\ uitvei Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De Stichting Vlissingen Pro motie kan rekenen op pro vinciale subsidie voor een reeks informatieve activi teiten, gericht op het wer ven van toeristen en re creanten. Het dagelijks provinciebestuur heeft de statencommissies ge vraagd hiermee akkoord te gaan. Het gaat om bedragen uit het provinciaal fonds voor toeristische promotie: ƒ4.000 voor materiaal ten behoeve van de Vlaamse pers en 3.000 voor een in formatie- en evenemen tenkrant. Er is nog een voorstel in de maak voor radio- en televisiepromo tie, waarvoor ook een pro vinciale subsidie is ge vraagd. Men wil het persmate- I riaal presenteren tijdens een persconferentie in Antwerpen. De krant zal huis-aan-huis worden verspreid op Walcheren. Daarnaast gaan 40.000 kranten naar toeristen- en recreatieconcentraties in Noord-België, West-Bra bant, Zuid-Holland en de Randstad. Zowel in het persmate- I riaal als in de krant komen ook meer algemeen Zeeuwse zaken aan bod. Van vak baas goed voer land belej Colti halv koet In Duit SLU Staal der 1 een bask valid hebb natio pioer wacl Ee rigen met Vlaa dubb daar van ten k Zo final spele Leuv zijn Staa: aan voor der-r start stead AMSTERDAM, 2 mei - In 50mm werden 201 contraden handeld voor levering mei 1* een prijs van 17,60 tot 1720Rj 100 kg, voor levering april u®? contracten tegen 29,40 tot J De stemming was kalm. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De kring Mid- den-Zeeuwsch-Vlaanderen van de afdeling Zeeland van de ZNB hield met een deelna me van 532 duiven een kring concours vanuit Compiègne. winnaar werd een duif van Th. van Zeele uit Sas van Gent, met een snelheid van !213,19 mpm. De verdere uitslag was als volgt: j- C. van de Berghe, 3 en 13. combi natie Elegeert, beiden Sas van yent; 4. P. Baecke, Westdorpe; 5. J. Puy, Sas van Gent; 6. F. Roe- sjest, Philippine; 7. gebroeders jjsser, 8. A. de Caluwé, beiden sluiskil; 9. H. de Waal, Axel; 10. gebroeders Martens, Sas van Gent; Visser-Lensen, Axel; 12. J. Da- ae> Sluiskil; 14. J. Weesepoel, 15. P. j^ens, beiden Axel. e Eendracht Terneuzen, 219 dui- ;eb, 11654 mpm: 1 en 3. M. Ris- faw, 2. F. Mollet, 4. J. Doorns, 5. JJC' den Exter, 6. R. van de Veke, 7 8. Jac. Buijze en zoon, 9. P. Vis- vr-10- R. de Schoolmeester, verwachting Axel, 166 duiven, "3,5 mpm: 1. H. de Waal, 2. Vis- k'Lensen, 3. J. Weesepoel, 4 en 9. Arens, 5. K. Verbunt, 6. R. Her- 7. J. van Bellen, 8. J. Giele, l tr A-de Feijter. IS1"* Vreest Niemand Stoppel en, 44 duiven, 1137 mpm: 1 en 3. R. 1 DUnr*nck, 2 en 5. B. Burm, 4. J. van «ellen. i,® Reisduif Philippine, 215 duiven, "7,9 mpm: 1 en 4. A. Rammeloo, 2 F. Roegiest, 3 en 8. Joh. de Xyb 5 en 6. W. Lauret, 9. W. de koppelaar en zoon 10. J. Kornelis. Jj°®t Moed Vooruit Boschkapelle, J" oude duiven, 1158,8 mpm: 1. Th. lepelaar, Zaamslag; 2 en 7. D. u°bbelaar, 3. P. Pieters, 4. P. Dob- belaa 6. J. 10. J. 1150.5 Dobb Dami De 1174.6 2,4,7 Dane comb De Vi 1213,1 le, 2. Berg! geert Mart* Volhi 12182, 2,4,6 i sel-Is naen De B mens Eede, 1. O. en 7. W. d€ Dezu mpm Vrier De Z duive Rottit P. Ve 7 en Daler mpm Verst 7. L. J.Rot

de Stem | 1985 | | pagina 12