Dej Belgi 'Wat. uitge 17.000 4Bitbur uiteenl - - DINSDAG 30 APRIL 1985 EXTRA J* wimêêê t niNSDAGT30 AP T49 Jan Blaaser - foto de stem Jaap ter Haar stem archief WELZIJN, VOLKSGEZONDHEID EN CULTUUR Ridder Nederlandse Leeuw: C.C. van den Heuvel, Leid- schendam; A.J. van der Leeuw, voorz. van de Uitke- ringsraad Vervolgings slachtoffers, Heemstede; prof.dr. P. Lopes Cardozo, vml. buitengew. hoogleraar haematomorfologie RU Lei den, Delft. Officier Oranje-Nassau: L.V. Arnold (DDS), tandarts/ voorz. Advies Commissie Op leiding Tandartsen, Blari- cum; D. van Beek, hoofd eer stelijns-gezondheidszorg Di rectoraat-Generaal Volksge zondheid min. WVC, Pijnac- ker; prof.dr. W.A. van Es, dir. Rijksdienst Oudheidkundig Bodemonderzoek, Amers foort; mevr. A.S. Fels-Kup- ferschmidt, voorz. Neder lands Auschwitz Comité, Amsterdam; H. Gabriels, vml. hoofd Interne Voorlich ting en Publicaties Shell, Voorburg; drs. G.J. Hazen- kamp, Stichting Landelijke Gereformeerde Raad Samen levingsaangelegenheden (GSA), Zeist; H.E. Teering, architect, wonende te 's Her togenbosch. Ridder Oranje-Nassau: A.A.M. de Beer, vml. chef Programmazaken Radio NOS, Haarlem; S. van den Berg te Hoorn; J.Tj. Cazan- der te Oude Tonge; mevr. E.M. Cooymans-De Groot, concertzangeres te 's Herto genbosch; mw. M. Cromme- lin-Reiss, vertaalster, Am stelveen; J.A.M. van Eijk, lid/oud-bestuurslid R.K. Gymnastiekvereniging 'Kunst en Kracht' te Tilburg, tevens oud-hoofdbestuurslid Nederlandse Katholieke Gymnastiekbond, Tilburg; H.A.M. Gunneweg, vml. huisarts te Mill en St. Hu- bert; J. Haanstra, kunstschil der, Warns (Fr.); P.J.A. Hen driks, dir. tehuis geestelijk gehandicapten 'De Binck- horst', Rosmalen; J. de Lan ge, dirigent en componist, Utrecht; R.E. Orthel, cineast, Amsterdam; G.C. Otten, mu sicus, Amsterdam; mej. J. de Rover, Amstelveen; mej. P.G. van Staveren, Kampen; G.A.A. Telkamp, vml. dir. Tilburgse Muziekschool, Til burg; L.F. Timp, regisseur, Blaricum; C.N. Visser, beel dend kunstenaar, Rijswijk (Gld.); J.D. Blaaser, acteur, schrijver en cabaretier, te Lelystad; mevr. E.M. Cooy- mans-de Groot, (concertzan geres, te 's Hertogenbosch; A.J. Kortooms, auteur/jour nalist, te Bloemendaal; H.C. van Lijnschoten, musicus, di rigent en componist, te Hen drik Ido Ambacht; mevr. M.G. Stalman, 's Gravenha- ge; J.J.J. Naaijkens te Hilva- renbeek; J.H.M. Vismans, tandarts wonende te Ulven- hout (gem. Nieuw-Ginne- ken). De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in goud: Chr. Del- bressine, wielercommenta- tor, te Roosendaal; I. Hu- bregtse, diaken van de Gere formeerde Gemeente te Yer- seke (gem. Reimerswaal), wonende te Yerseke; A.B.C.J. Simons te Breda. De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in zilver, aan: M. Griep, voorzitter van de Gymnastiekvereniging 'Sparta' te Krabbendijke (gem. Reimerswaal), wonen de aldaar; M. de Pagter, se cretaris van de Muziekver eniging 'Eendracht Maakt Macht' alsmede secretaris van de voetbalvereniging 'Serooskerke' te Serooskerke (gem. Veere), wonende al daar; L.H. Zandbergen, lid/ oud-bestuurslid van de voet balvereniging 'Virtus' te Ze venbergen, wonende aldaar; mevr. C.M. Horrevoets, pen- ningmeesteresse van de EHBO-vereniging te Made, wonende aldaar; C. Wage- makers, vice-voorzitter van de katholieke EHBO-vereni ging, afdeling Made, wonen de aldaar. De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in brons, aan: C.L. van Krieken, huisknecht in het Bethesda-St. Joseph Zie kenhuis te Vlissingen, wo nende aldaar; J.A. Aarts te Prinsenbeek; A.A. Bogers te Ulvenhout (gem. Nieuw-Ginneken). SOCIALE ZAKEN EN WERKGELEGENHEID Ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw: ir. C. Frankfoort, wonende te Bre da, districtshoofd in het 2e district der Arbeidsinspectie te Breda van het ministerie van Sociale Zaken en Werk gelegenheid te 's Gravenha ge. Officier in de Orde van Oranje-Nassau: J.O. van Rossum, vml. geneesheer-di recteur van het psychiatrisch ziekenhuis 'Vrederust' te Halsteren, wonende aldaar. Ridder Oranje-Nassau: M.M. de Bok, te 's Gravenhage, voorzitter van de Nederland se Vereniging van Journalis ten; J. van Dam, oud-dis- trictsbestuurder CNV Rot terdam, Rotterdam; P. Diep- eveen, oud-bestuurder Dien stenbond FNV, Utrecht; P. van der Heide, alg. secr. Ver- voersbond CNV, IJsselstein; G.W.M. van Kouwen, alg. penningm. Unie BLHP, Hou ten; mevr. J. Zwanepol, alg. secr. Vrouwenbond FNV, Amsterdam; M.P. Gunst, chef van de afdeling Kinder bijslag van de Raad van Ar beid te Middelburg; mevr. M.C. Filius, vml. adjunct-di recteur verpleging van het psychiatrisch ziekenhuis 'Vrederust' te Halsteren, wo nende aldaar; L.J. van Roos malen, wonende te Breda, se cretaris in het 2e district van de Arbeidsinspectie te Breda van het ministerie van Socia le Zaken en Werkgelegen heid te 's Gravenhage. De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in goud, aan: J. van Overbeeke, wonende te 's Gravenpolder, gemeente Borsele, penningmeester van de plaatselijke afdeling van de Hout- en Bouwbond CNV; mevr. M.T. Zonnevijlle, huis houdster bij ds. M.P. Stol te Groede, gemeente Oostburg; mevr. M.C. wolfert-Ras, huishoudster bij familie Brakman te Groede, gemeen te Oostburg; A.R. Ballegeer, werkzaam bij het aanne mingsbedrijf Van Hoorickx en Zn. te Sluis; A. Engels, wonende te Biervliet, ge meente Terneuzen, werk zaam bij drukkerij Elhape B.V. te IJzendijke (voorheen drukkerij Bevin Zn.). Eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver: A.J.A. Maas, voor zitter van de handboogvere niging 'Geduld Zij Ons Doel' te Roosendaal, wonende al daar; F.P.J. van Overveld te Roosendaal. LANDBOUW EN VISSERIJ Officier in de Orde van Oranje-Nassau, bij bevorde ring: A.J. Merkx te Uden- hout, algemeen geestelijk ad viseur van de Noordbrabant se Christelijke Boerenbond N.C.B.; ir. J. Roest te Oost burg, directeur van de Land- bouwpraktijkschool te Schoondijke. Officier Oranje-Nassau: drs. J.A. Hutschemaekers te Roermond, voorz. Vereniging Voortgezet Onderwijs in Limburg; ir. C.J.K. van Dam te Heemstede, wnd. inspec teur Landinrichting in de provincie Noord-Brabant; ir. L.M. Bouten te Oosterhout, inspecteur van het Land bouwonderwijs, 5e inspectie. Ridder Oranje-Nassau: J. Albers te Vught, dir. export 'Hypeco' te Nuland; H.J.M. Goossens te Axel, districts hoofd Bosbouw in Zeeuwsch- Vlaanderen van het Staats bosbeheer. Eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud: mevr. M.G. Prinse te Made, voorzitster van de afd. Made van de Katholieke Vrouwen Organisatie. De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in zilver, aan: M.I. Geelhoed te Oostburg, land bouwersknecht bij land bouwbedrijf van de heer C.A. van Belois; W.J. Graste te Oudenbosch, voorzitter van de R.K. Boeren Bond afdeling Oudenbosch. Dick Dees - foto ger dijkstra Piet Steenkamp - fotoanp l^t.gen.T.J. de Geus - foto de stem Petra van Staveren- fotoanp Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau, bij bevorde ring: mr. M.H.J.Ch. Rutten, Harer Majesteits buitenge woon en gevolmachtigd am bassadeur, hoofd van de per manente vertegenwoordiging van het Koninkrijk der Ne derlanden bij de Europese gemeenschappen te Brussel. Ridder Nederlandse Leeuw: F.J.Th.J. van Agt, ambass. Moskou. Officier Oranje-Nassau; dr. B.R. Bot, plv. perm, verte- genw. Nrd.-Atl. Raad Brus sel; mgr. A. van Melis, bis schop Diocees Sao Luis de Montes Belos (Brazilië); mgr. D.W. Stuyvenberg, aartsbis schop van de Solomon Eilan den. Ridder Oranje-Nassau: pater G.A. Belien, lid Orde Augus- BUITENLANDSE ZAKEN tijnen La Paz (Bolivia); pater J.J. Bergenhenegouwen, lid Congregatie Missionarissen Heilige Familie Coquimbo (Chili); pater M.Th. Droog, lid Congregatie van de Heren Lazaristen Fortaleza, Ceara (Brazilië); frater D.A. van Elewout, lid Congregatie van Onze Lieve Vrouw, Moeder van Barmhartigheid, Moso- cho, Kisii (Kenya); pater P.J.J. Haazevoet, lid Congre gatie Heren Lazaristen in Brazilië; pater H.M. Krop man, lid Congregatie Paters Assumptionisten, Otahuhu, Auckland (Nieuw-Zeeland); pater Th. Leijen, lid Congre gatie Paters der H.H. Harten, Belo Horizonte (Brazilië); broeder J.H. Meeuws, lid van de Congregatie van de Broe ders van de Onbevlekte Ont vangenis van Maria te Limbe (Malawi); pater H.J. Som broek, lid Congregatie mis sionarissen Heilige Familie, Samarinda (Indonesië); zus ter M.H.H. Walenkamp, lid Congregatie zusters Onze Lieve Vrouw, Limbe (Mala wi); pater J. Wennekes, lid Congregatie paters Redemp toristen, Recife (Brazilië); pater Th.H. Winkelmolen, lid Congregatie Heilige Geest, Matombo (Tanzania); zuster Ch.M. Schaap, lid van de Congregatie van de Zusters Franciscanessen van Maria- dal te Paramaribo. BUITENLANDSE ZAKEN EN ECONOMISCHE ZAKEN Officier Oranje-Nassau: ir. R.H. van Krevelen, te Essen (België). JUSTITIE VOLKSHUISVESTING, RUIMTELIJKE ORDENING EN MILIEUBEHEER Officier Oranje-Nassau: ir. H.L. Boter te Geldrop, dir. Philips' Woning- en Grond bedrijf Eindhoven. Ridder in de Orde van Oran je-Nassau: H.W. Peters te Middelburg, referendaris bij de Directie van het Kadaster en de Openbare Registers in de provincie Zeeland. KABINET VOOR NEDERLANDS-ANTILLIAANSE ZAKEN Nederlandse Antillen Ridder Nederlandse Leeuw: dr. R.A. Römer, Gouverneur Ned. Ant., Curasao; Ch. Casseres, Curagao. Gomes ONDERWIJS EN WETENSCHAPPEN Ridder Nederlandse Leeuw: prof. jhr. dr. F. A.M. Al ting von Geusau, wonende te Oisterwijk; prof.dr. E.H. Kossmann, hoogl. RU Gro ningen/lid Koninklijke Ne derlandse Akademie van Wetenschappen, Groningen; prof.dr. I.W. van Spiegel, hoogl. Technische Hoge school Twente, Enschede; prof.dr. H. Veldkamp, hoogl. RU Groningen, Paterswolde (gem. Eelde). Officier Oranje-Nassau: G.H.J. Otten, insp. kleuter en lager onderwijs Waalwijk, Waalwijk; dr. J.G.F. Ter- windt, afdelingsbibliotheca ris Katholieke Hogeschool Tilburg, Oisterwijk; ir. P.J. van Vlimmeren, directeur van het Instituut voor Leder en Schoenen TNO te Waal wijk, wonende te Sprang-Ca- pelle. Ridder Oranje-Nassau: mevr. A.M.H. de Brabander- Verbunt, oud-bestuurslid Nederlandse Katholieke Schoolraad, Eindhoven; J. de Bruijne, oud-leraar aan de christelijke scholengemeen schap te Zierikzee, wonende aldaar; J.A. van Maasakker, oud-directeur van de r-k scholengemeenschap 'De Rietvliet' te Hulst, wonende te St. Jansteen (gem. Hulst); B.M.J. Waegemaekers, direc teur van de R.K. St. Michel- mavo te Roosendaal, wonen de aldaar; G.J.J.M. van Eijs, oud-hoofd van de Driekonin- genschool te Breda, wonende te Ulvenhout (gem. Nieuw- Ginneken); J.F. Jansen (broeder Edward), directeur van de Katholieke scholenge meenschap 'Markenhage' te Breda, wonende aldaar; J.H.W. Simons, oud-direc teur van het Regionaal Or gaan voor het Leerlingwezen in Noord-Brabant West te Breda, wonende te Ba vel (gem. Nieuw-Ginneken). De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in goud, aan: M.C. Daane, opzichter A bij het Delta Instituut voor Hydro- biologisch Onderzoek te Yer seke, wonende te Kruiningen (gem. Reimerswaal); mevr. R.E.G. van Waes, hoofdleid ster van een bijzondere kleu terschool te Axel, wonende te Zuiddorpe (gem. Axel). Ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw: mr. V.A.D.M. van Haren, presi dent van het gerechtshof te 's Hertogenbosch, wonende te Vught; mr. B. Pronk, presi dent van de arrondisse mentsrechtbank te Breda. Officier in de Orde van Oranje-Nassau: drs. H.A. Mostermans, oud-secretaris van het bisdom 's Hertogen bosch, wonende te Liempde; L.P.J.S. Aerden, vicaris-ge neraal van de bisschop van Breda wonende te Roosen daal; mr. A.C. Geurts, Til burg; mr. J.L.A. de Haan, ar rondissementsgriffier 's- Gravenhage, Leiden; mw. drs. J.W. Hoes, (zr. Media trix), oud-provinciaal over ste Congregatie van Zusters van Liefde van O.L.V. Moe der van Barmhartigheid, Til burg; B.F. van Tilborg, regio naal-directeur bij het gevan geniswezen, wonende te Bre da. Ridder Oranje-Nassau: G. Roffel, hfd. admin. gevange nis 'Nieuw Vosseveld' Vught, 's Hertogenbosch; J. Eleveld, penitentiair consulent/coör dinator bij het gevangenis wezen, wonende te Terheij- den. De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in goud, aan: A. Aar- noudse, adjudant der Rijks politie te Borsele; J.A. Hen- nekeij, notabel van de Neder landse hervormde kerkvoog dij te Retranchement (ge meente Sluis); J. Tholenaar, hoofdbewaarder bij het huis van bewaring te Middelburg, wonende te 's Heer Arends- kerke (gemeente Goes); G.H. Ketellapper, adjudant der Rijkspolitie, te Ossendrecht; A.M. Domenie, chef houtbe drijf bij de gevangenis 'De Boschpoort' te Breda. De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in zilver, aan: P. van IJsseldijke, administratief medewerker bij het korps Rijkspolitie te Zierikzee; A.M. Soethoudt, te Ouden bosch; C.W. van Werken, or ganist van de Nederlands Hervomde kerk te Klundert en Willemstad, te Willem stad; C.W. van de Werken, organist van de Nederlands Hervormde kerk te Klundert en Willemstad, wonende te Willemstad. FINANCIËN ONDERWIJS EN WETENSCHAPPEN EN WELZIJN, VOLKSGEZONDHEID EN CULTUUR Ridder Nederlandse Leeuw: prof.dr. C.J.B.J. Trimbos, hoogl. preventieve en sociale psychiatrie Erasmus Univer siteit Rotterdam, Rotterdam. Commandeur Oranje-Nas sau, bij bevordering: mr. G. van Setten, secr.-gen. min. van fin. Ridder Nederlandse Leeuw: A. Schoemaker, dir.-gen. fisc. zak. min. van fin. Officier Orde Oranje-Nas sau: mr. J.T. Warnaar, oud- voorz. Maatschap Kammer Luhrman Co. belastingad viseurs Waalwijk; Ridder Orde Oranje-Nassau: W.F.N. Voskens, adv. Raad van Bestuur F. van Lanschot Bankiers; P.J. Doetjes, hoofdcommies-secretaris van 's Rijks belastingen ter inspectie der invoerrechten en accijnzen te Vlissingen; J. den Besten, hoofdinspecteur A van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der di recte belastingen te Breda; M.A. van den Dool, referen daris van 's Rijks belastingen ter directie der rijksbelastin gen te Breda; J.T. Hagen doorn, referendaris van 's Rijks belastingen ter directie der rijksbelastingen te Bre da; J.J. Kaarsemaker, hoofd commies van 's Rijks belas tingen ter inspectie der di recte belastingen te Breda; A.P. van Hooff, hoofdcom mies-secretaris van 's Rijks belastingen ten kantore der rijksbelastingen te Breda. Eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud, met de zwaarden, bij bevordering: adjudant-on- derofficier-materieelbeheer- der A. van Hijum, van het dienstvak der intendance, te Sprundel. De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in goud, aan: D. de Bruine, sectiechef bij de in spectie der Domeinen te Goes; A. Bliek, oud-hoofdas sistent van 's Rijks belastin gen te Vlissingen post douane en accijnzen. Commandeur Oranje-Nas sau, met de zwaarden, bij be vordering: luit.-gen. T.J. de Geus, infanterie, Voorburg. Ridder Nederlandse Leeuw: schout-bij-nacht van admi nistratie mr. G.L. Coolen, Oisterwijk; schout-bij-nacht W. Kool, Nieuw-Vennep; gen.-maj. A.C. de Jonge, in fanterie, Mönchen Gladbach; gen.-maj. U. Kits, infanterie, 's Gravenhage; gen.-maj. F.J. van Lier, marechaussee, Zoe- termeer; luit.-gen. B. Mus, dienstgroep officieren lucht macht, Wemmei (België); gen.-maj. F.M. van Pul, dienstgroep officieren lucht macht, Uden. Officier Oranje-Nassau, met de zwaarden: kol. A.H.H. Geeraets, infanterie, Best; kolonel der mariniers J.C.C. Dekker, te Roosendaal; kolo nel der mariniers J.H. Veld man, te Breda; luitenant-ko lonel W.A. Kregting, van het wapen der infanterie, te Bre da; kolonel J.B. Molkenboer, van het dienstvak van de technische dienst, te Teterin- gen. Officier Oranje-Nassau: de DEFENSIE eervol ontslagen luchtmach taalmoezenier luit.-kol. P.G.L.M. van Velthoven. Ridder in de Orde van Oran je-Nassau, met de zwaarden: luitenant ter zee van speciale diensten der 2e klasse oudste categorie J.P. Minke, te Oost- Souburg; kapitein M.C.J. van der Zijden, van de dienst groep van de officieren van vakdiensten van de Konink lijke luchtmacht, te Gilze- Rijen. De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in goud, met de zwaarden, aan: adjudant-on derofficier van de logistieke dienst goederenbeheer P.P. Heidelberg, te Middelburg; adjudant-onderofficier F.P.J. Grinwis, van de Koninkijke luchtmacht, te Bergen op Zoom; adjudant-officier P. Verheijen, van de Koninklij ke luchtmacht, te Breda. Eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in goud: P.G.J.D.M. de Wolf, werkmeester bij de Techni sche Dienst van het Depot Straalmotoren tevens vlieg basis Woensdrecht, te Bergen op Zoom; adjudant-onderof ficier A.W. Knijf, van de Ko ninklijke luchtmacht, te Gil- ze-Rijen; J.H.A. van Aven- donk, hoofd afdeling verifi catie bij de Korpsadmini- stratiegroep Breda, wonende aldaar. De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in zilver, met de zwaarden, aan: sergeant majoor van de logistieke dienst administratie H. de Ruijter, te Goes; sergeant der eerste klasse D. Hibma, van het dienstvak der aan- en af- voertroepen, te Rilland; wachtmeester der eerste klasse H.J. Visser, van het wapen der cavalerie, te Hoo- gerheide; sergeant-majoor T.W.H.M. Koek van de Koninklijke luchtmacht, te Putte; ser geant-majoor A.J. van Enge len, van de Koninklijke luchtmacht, te Breda. Eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver: A. Alders, hoofd Welzijnszorg van de Konin gin Wilhelminakazerne, te Bergen op Zoom; G. van den Aarsen, hoofd Welzij nsgroep Kazernecommando Cort Heyligerskazerne, te Bergen op Zoom; F.W. van Loenhout, administratieve werkkracht bij het Kazernecommando Koningin Wilhelminakazer ne, te Bergen op Zoom; M.C. Machielsen, administratieve werkkracht bij het 302 Ver zorgingscommando, te Ul venhout. De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in brons, aan: D.W. Ollebek, magazijnbediende bij het 302 Verzorgingscom mando, te Terneuzen; D. Jas pers, magazijnbediende bij de Rijschool Bergen op Zoom, te Ossendrecht; A.P.C. Jo- chems, le monteur wielvoer tuigen bij het 302 Verzor gingscommando, te Schijf; A.F.H. Ketelaars, admini stratieve kracht op de vlieg basis Gilze-Rijen/Eindho- ven, wonende te Tilburg. I Stephan van den Berg Drs. H. Aarts- foto ger dijkstri ECONOMISCHE ZAKEN Ridder Nederlandse Leeuw: jhr. mr. A.A. Loudon, Velp (gem. Rheden), voorz. Raad van Bestuur Akzo. Officier Oranje-Nassau: G. Jeelof, Waalre, vice-pres. Philips; W.B.A. Bodlaender, wonende te Teteringen, ma nufacturing manager/depu ty van de directeur van de vestiging Moerdijk van Shell Nederland Chemie B.V. te 's Gravenhage. Ridder in de Orde van Oran je-Nassau: E.T. Oosterhuis, wonende te Vlissingen; L.A.N. de Wit, wonende te Bosschenhoofd gemeente Hoeven, oprichter/directeur van White Products B.V. te Oudenbosch; P.E.A. Struyk, directeur van Struyk Beheer B.V., te Oosterhout. De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in goud, aan: D.P. Schutz, wonende te Axel. ECONOMISCHE ZAKEN EN BUITENLANDSE ZAKEN Officier Oranje-Nassau: dr. Holding 's Gravenhage; M.S. A.C.A. Dake, dir. Deltakabel Rabbani, Wassenaar. VERKEER EN WATERSTAAT Ridder Nederlandse Leeuw: ir. E.K.F. Boswinkel te 's Gravenhage, hoofding. Rijkswaterstaat directie Utrecht, ir. C. van de Fliert te Rijswijk (Z.H.), hoofding.dir. Rijkswaterstaat (Wegbouw- kundige Dienst), ir. H. van Wijngaarden te Haren (Gr.), dir. hoofding. Provinciale Waterstaat Groningen, ir. W. Bokhoven te Reeuwijk (Z.H.), dir. Laboratorium Grondme chanica, J. Groenendijk te Reeuwijk (Z.H.), ondervoorz. Raad van Bestuur Koninklij ke Nedlloyd Groep. Officier Oranje-Nassau: ir. A.J. Jacobs te Vught, oud- hoofd afd. Wegbeheer en On derhoud Provinciale Water staat Noord-Brabant, prof. ir. H.J.Th. Span te De Bilt, oud-voorz. divisie-directie Volker Stevin Wegen en As falt Th.L.J. Heijmans te Ros malen, oud-lid hoofdbest. Nederlandse Vereniging We genbouwers 's Gravenhage, W.Th.N.M. Hustinx te Am sterdam, alg.secr. RAI, C. van der Zweep te Huizen (N.H.), dir. Koninklijke Noord- en Zuid Hollandsche Redding- Maatschappij te Amsterdam, J.A.A. van Diesen te Huizen (N.H.), gezagvoerder en plv. hoofd VUegdienst bij KLM; J.L. de Wild te 's Heerenhoek (gem. Borsele Z.), inspecteur in algemene dienst der P.T.T. Ridder Oranje-Nassau: ing. P.J.A. Scheefhals te Eindho ven, oud-lid hoofdbest. Ne derlandse Vereniging We genbouwers; C. Vreugdenhil te Rotterdam, vice-voorz. Nederlandse Bond van Pro testants Christelijke Be roepsgoederen vervoerders ing. A.L. Mieras te Lewedorp (gem. Borsele Z.), oud-hoofd afdeling Beheer en Onder houd bij de Rijskwaterstaat in de directie Zeeland; P.J.X. van Waesberghe te Middel burg, administratief hoofd ambtenaar, adviseur Alge mene en Personele Zaken bij de Rijksverkeersinspectie in het district Zuid-West; ir. J.C.A. Hoogenbosch te Ka- pelle (Z.), oud-hoofd van de afdeling Nieuwbouw en Re search bij Smit-Lloyd B.V. te Rotterdam; A. Schuiling te Domburg (Z.), bureauchef der P.T.T. De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in goud, aan: L.A. Boucherie te Goes, hoofdem ployé voor bijzondere dien sten der PTT; Chr.M.M. van Zweden te goes, oud-hoofd employé le klasse PTT; J.P. Flipse te Roosendaal, oud chef hofmeester, hoofd Ver- zorgingsdienst Koninklijke Nedlloyd Groep N.V.; A.Chr Schillemans te Bergen op Zoom, hoofd-employé voor bijzondere diensten der PTT; A.A. Rokx te Etten-Leur, mede-firmant Gebr. Rokx Transport B.V.; J.L.G. Braam te Oosterhout, oud groepsleider bij de N.V. Ne derlandse Spoorwegen; Th.P. Roelofs te Breda, oud-mede werker Algemene Zaken Ko ninklijke Nedlloyd Groep N.V.; H.J.M. van Heugten te Breda, hoofdemployé le klas se der P.T.T. De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in zilver, aan: K. van Tatenhove te Vlissingen, voorman van de mechani sche werkplaats, Directo raat-Generaal Scheepvaart en Maritieme Zaken, district Scheldemond; B. van der Beek te Terneuzen, loodsen- dienstregelaar bij het Direc toraat-Generaal Scheep vaart en Maritieme Zaken, district Scheldemond; J. Scherpenisse te St. Annaland (gem. tholen Z.), besteller der PTT; H. Jilleba te Vlissingen, besteller der PTT; F.L.M. van Nispen te Oud Gastel, bestel ler der PTT; J.J. Havelaar te Rucphen, employé le klasse der PTT; M.J.M. van Nispen te Hoeven, hoofdemployé der PTT; C.W.J. Proosten te Bre da, employé le klasse der PTT; H.J.M. Blokland te Bre da, oud-employé le klasse der PTT; C.H. Jansen te Bre da, hoofdemployé der PTT De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in brons, aan: G. Schot te Tholen (Z.), employé 2e klasse der PTT; P.C.J. Clarijs te 's Gravenpolder (gem. Borsel Z.), oud-bestel ler der PTT; G.C. Backer te Bergen op Zoom, employé 2e klasse der PTT. BINNENLANDSE ZAKEN Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau, bij bevorde ring: drs. M.C. Verburg, lid van de Raad van State, te Middelburg. Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: dr. P.A.J.M. Steenkamp, voorzitter van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, te Eindhoven. Ridder Nederlandse Leeuw: mevr. drs. H.M. de Boois, lid Tweede Kamer, Buren; M.J. Konings, lid Tweede Kamer, Maastricht; mr. A. Kosto, lid Tweede Kamer, Schermer; mevr. E.H.C. Salomons, lid Tweede Kamer, Amsterdam; drs. H.J.B. Aarts, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, te Tilburg; drs. D.J.D. Dees, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, te Breda. Officier in de Orde van Oranje-Nassau, bij bevorde ring: H.M. van Kuik, lid van de Provinciale Staten van Noord-Brabant, te Mierlo. Officier in de Orde van Oranje-Nassau: A. Mater, burgemeester der gemeente Oosterhout; ir. J. Trentel- man, oud-directeur van de R.K. Hogere Technische School te Rijswijk, te Zeven bergen. Ridder Oranje-Nassau: W.A.M. de Kok, oud-hoofd- insp. gemeentepolitie Til burg; G. Huitsing, burge meester der gemeente Kapel- Ie; A. Vermaire, inspecteur van gemeentepolitie, te Ter neuzen; J.G. Buijnink, bur gemeester der gemeente Sprang-Capelle; mr. P.J. Pauwels, secretaris der ge meente Bergen op Zoom; C.A, van Duijl, lid van de raad der gemeente Breda; J.N. van den Brink, oud-docent aan de R.K. scholengemeenschap te Etten-Leur, wonende aldaar. De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in goud, aan: G.A.C. van Vooren, te Aardenburg; P.D. Bareman, chef van de afdeling bevolking, te Ter neuzen; K. Veldman, hoofd commies A ter secretarie der gemeente Terneuzen. De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver, aan: J.J Weststrate, bestuurslid Oranjevereniging 's Heer Hendrikskinderen, te Goes; P.C. van den Bosch, te Honte- nisse; S.C.W. Blaeke, te Sluis; de Kok, werkmeester A bij de gemeente Terneuzen; F.G. Loof, ambtenaar V bij de ge meente Terneuzen; J.C.M. Bedaf, commies A ter secre tarie der gemeente Roosen daal en Nispen; J. Poppe- laars, te Etten-Leur; J.M.A. van Gooi, te Oosterhout; H.C. Kanters, te Raamsdonk. JOHANNESBU STAD (AP/Dl Meer dan 17.000 kers zijn maa thuislanden ged de op de mass£ stakende werkn mijnen ten zui hannesburg. Gisteravond wei de meesten weer in den genomen. Na werd terzake oven met de Anglo-An eigenares van de dus een bekendmal Union of mineworl Een woordvoerd dat over de proc< dienstneming nad« rectie en bond zou In Vaal Reefs, ee mijnen waar de ms weekeinde plaatsv de nationale bond politie ervan dat i bruikt tegen mijip den onderkomens t De Anglo-Americar van Vaal Reefs, heeft van de meer dan 14.0(X al zijn vertrokken. Van onze correspo BRUSSEL Door ii zitting en vooral eei een te komen dan hu se collega's hebbel van de Vlaamse Raa ren een 'wateroorlog Vlaanderen en Wall< 60 dagen weten uit te De Waalse Raac namelijk vorige we een nooit uitgevoe; van 1971 in de hanc profijtelijke gedacl een belasting in te v( elke kubieke metei die Vlaanderen vam lonië zal betrekken, i daarbij niet om bri of gezuiverd drir maar om oppervlal grondwater dat drin of gemaakt kan woi commissie binnen df Van onze correspon BONN Bondskansel mut Kohl had het zich voorgesteld. Vorig ja: hij hand in hand met t se president Mitterran graven van de eerste oorlog in Verdun, drukwekkende foto hele wereld over. Wa mooier zijn, moet K dacht hebben, dan plaat met de Amei president Ronald Re: een Duits kerkhof in waar soldaten uit de wereldoorlog begrav gen? Beter dan lange ken zouden dergelijke duidelijk maken dat vroegere vijanden zijn geworden, die g< lijk vol vertrouwen in komst blikken. Maar Kohl heeft d flihk misgeslagen. heeft in Amerika zo' van verontwaardigin; lokt dat Reagan, die c diging nogal argelo aangenomen, in grote problemen is geraal burg' is de zwaarste Reagan tot nu toe in sidentschap moest in en dat zal hij Kohl z« in dank afnemen. War nodiging ging van Ko de kanselier heeft ond le zachte drang van R< het Witte Huis gewei bezoek van het progr: schrappen. De Duitsers worder dagen opnieuw door schiedenis achterha; zien de tweede werf als een min of meer co nele oorlog, waarin E weliswaar meer misd gaan heeft, maar w geallieerden met hun bombardementen op

de Stem | 1985 | | pagina 4