Ook rondvaarten op kanaal REORGANISA TIE-PLAN AANVAARD Autisme moet in Zeeland extra aandacht krijgen Welzij nsraad Sas bezorgd over o ver steekbruggetj e Zes mensen uit Terneuzen onderscheiden Tafeltennissers halen hart op in Terneuzen Oprichtingsvergadering NKO hoofdafdeling Z-Vlaanderen DINSDAG 30 APRIL 1985 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND a| DINSDAG 3t TIJDENS HA VENFEESTEN IN TERNEUZEN Niet haalbaar Weinig goeds VAN GESPECIALISEERD TEAM OOK EEN LINTJE PER TELEGRAM Temeuzenaar D. Ollebek in Breda onderscheiden DONDERDAG 2 MEI IN TERNEUZEN OP 26 EN 27 JULI Veel cultuur en folklore tijdens festival in Sas Orgelexamens weer succes voor lerares uit Sluiskil Biervliet Westdorpe Sas van Gent Sluiskil politierapport Terneuzense filatelisten jubileerden Enorme druktt tijdens reünie school in Hoek Plaatselijk i Aardenburc IJzendijke T16 Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Tijdens de Havenfeesten die op 28, 29 en 30 juni worden gehouden in Terneuzen, staan voor het eerst ook rondvaarten op het kanaal Gent-Terneuzen op het programma. Als de organisa toren toestemming krijgen van Rijkswaterstaat, zullen de rondvaartboten vertrekken vanaf het Schuttershof. Met dit gebaar komt de VW tegemoet aan Horeca en Middenstand die dit jaar, in tegenstelling tot vorige uitga- ves, volledige medewerking verlenen aan de Havenfeesten. Om die reden ook kan het eer ste lustrum van de havenfees ten zonder financiële zorgen tegemoet gezien worden. In vorige jaren zat de organisatie steeds tot het allerlaatste mo ment in de geldzorgen. Een gevolg van de samen werking is onder meer dat de Horeca in de Nieuwstraat al lerlei activiteiten op touw zet. Nieuw op de agenda van de Havenfeesten (weer bij de oude veerhaven) zijn de touw trekwedstrijden, waarvoor veel publieke belangstelling wordt verwacht. Hetzelfde geldt trouwens voor een spec taculaire openingsstunt met een vliegtuig. Behalve rondvaarten op het kanaal, blijven ook tripjes op de Westerschelde op het pro gramma staan. Andere suc cesvolle onderdelen die zeker terugkomen zijn de vorkhef truck- en roei wedstrijden. Centrale Stichting werkt tekorten weg Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Centrale Stichting voor Sociaal-Cultureel Werk in Terneuzen denkt dit en komend jaar een sluitende begroting te kunnen presenteren. Het algemeen bestuur effende daartoe gisteravond de weg door een reorganisatieplan goed te keuren. Het houdt in dat 116 uur wordt ingeleverd, bijna drie voledige beroepskrachten. Ook wil men het gebouw aan de Nieuwstraat van de hand doen. Het algemeen bestuur kwam gisteravond gedeelte lijk tegemoet aan de wensen van het personeel. Zo moet de administratie acht uur minder terug geven dan was voorge steld. Het inleveren blijft nu beperkt tot twintig uur, die goedgemaakt moeten worden door het inschakelen van een administratiekantoor. De functie van directeur van de stichting vervalt, wat het ontslag van de directeur van het eerste uur, Henk van de Berg zal betekenen. In zijn plaats komt een coördinator, de huidige staffunctionaris Joost Snelders. De agogische beroepskrach ten van de Centrale Stichting gaan er 56 uur op achteruit. Het bestuur hield daarmee gisteren vast aan de eerste op zet, ondanks het verzoek van het personeel om acht uur minder in te leveren. „Maar dat was echt niet haalbaar. Dan zouden we de noodzake lijke bezuiniging niet halen", zei voorzitter Frans Schoot na de vergadering. Twee mensen worden daarvan de dupe. Full-timer C. Borst komt op straat te staan, C. Peters gaat zestien uur minder werken. Bij toekomstige vacatures komen zij wel als eerste aan bod. Die bepaling in het so ciaal plan was een van de con cessies die het bestuur verder deed aan het personeel. Het reorganisatieplan is de Centrale Stichting, zoals be kend opgelegd, door de ge meente, die genoeg had van de jaarlijks terugkerende en op lopende tekorten van de stich ting. Of hiermee de ontmante ling van de stichting is vol tooid is nog een open vraag. Het gemeentebestuur heeft nog een deelnota club- en buurthuiswerk in petto, die waarschijnlijk in juni wordt voorgelegd aan de gemeente raad. De eerste versie van het stuk beloofde vorig jaar wei nig goeds voor de Centrale Stichting die zou worden inge krompen tot een veel kleiner begeleidingsbureau. Onder druk van de eensgezinde kri tiek van de bestuur, personeel en vrijwilligers moest de ver antwoordelijke wethouder, J. van Rooyen echter besluiten om de nota volledig te her schrijven. Daaraan wordt nu druk gewerkt. GOES - Een team van deskun digen moet zich gaan verdie pen in het verschijnsel autis me in Zeeland, om zo meer in zicht te krijgen in de behande lingsmethoden, de herkenning van autisme op jonge leeftijd en de begeleiding van patiën ten en hun naaste omgeving. Al kent Zeeland in absolute zin slechts 73 kinderen en vol wassenen die met autisme te kampen hebben, toch spreekt het Project Autisme Zeeland (PAZ) van een dusdanig zware problematiek, dat goede ge specialiseerde hulp noodzake lijk is. Dat schrijft het PAZ in een onlangs gepresenteerde onderzoek over autisme in Zeeland. De begeleiding vindt tot op heden niet of nauwelijks ge coördineerd plaats, waardoor zowel de behandelingen als het stellen van diagnoses veel langer duren dan in veel ge vallen nodig zou zijn. Een werkgroep, die zich speciaal met autisme kan bezighouden, voorkomt veel extra dillem- ma's bij het constateren en be handelen van autistische ge dragingen. Autisme is een stoornis in het contact met mensen in de omgeving. Het ontstaat veelal binnen de eerste 30 levens maanden van een kind, het geen tot gevolg heeft dat het kind (maar ook nog als vol wassene) in een eigen wereldje leeft en nauwelijks praat met zijn omgeving. Een situatie waarmee ouders en verdere naaste familie vaak geen raad weten. Volgens het PAZ moet er in Zeeland een onderzoek komen naar de mogelijkheden van herkenning van autisme. Vooral moet een vroegtijdige onderkenning van autisme bij jongeren worden gestimu leerd. Hierdoor kan voor de kinderen een goede, aangepas te school worden gevonden. Nu bezoekt slechts 25 procent van de Zeeuwse patiënten een school of dagopvang buiten het zwakzinnigencircuit. Ook ontvangt maar een derde deel speciale hulp. Zowel vanuit de instellingen als door de ouders wordt op de noodzaak van begeleiding voor laatstgenoemde groep op pedagogisch gebied aange drongen. Ook bestaat er veel behoefte aan algemene infor matie over autisme, ouderbe geleiding, advies over behan delingsmethoden en hulp in de thuissituatie. Het PAZ voerde het twee jaar durende onderzoek uit in opdracht van de Zeeuwse stichting voor Verpleeg-en Rusthuizen en kreeg hiervoor steun uit verschillende fond sen en de provincie. Maar uiteraard hangt er aan het ad vies van de PAZ ook een prijs kaartje. Volgens onderzoek ster Sara den Boer is er al overleg tussen de betrokken instellingen, om uit eigen fi nanciële middelen een en an der te bekostigingen. „Tot die tijd hoop ik dat verschillende fondsen mogelijkheden bieden voor de werkgroep", aldus Den Boer. Van onze correpondent SAS VAN GENT - Beter voor komen dan genezen; dat is de stellige overtuiging van de Sasse welzijnsraad ten aan zien van de oversteekplaats bij het nieuwe bruggetje ter hoogte van De Ia Bourse. In een brief aan het college aan B en W van de gemeente Sas van Gent spreekt de wel zijnsraad zijn bezorgdheid uit over de nieuwe oversteek plaats en verwacht hiermee dat er naast andere gevaarlij ke oversteekplaatsen op de Sasse Westkade wederom een onveilige overgang bij komt. Met name fietsers en voetgan gers vormen volgens de brief schrijvers een kwetsbare groep. „Te verwachten valt dat vooral veel kinderen te voet of met de fiets van het bruggetje gebruik zullen ma ken om naar het zwembad of naar het tennisveld te gaan. Juist door het ontbreken van een echte beveiligde over steekplaats zal dit een ontoe laatbare verkeerssituatie tot gevolg hebben", aldus de brief. Om op het bruggetje te ko men dient men namelijk de rijksweg over te steken waar vaak veel verkeer met grote sneldheid overheen komt, on danks de maximum toegesta ne snelheid van 50 kilometer. De welzijnsraad vraagt dan ook dringend de aandacht van het college voor deze proble matiek en verwacht een zo spoedig mogelijke wijziging van de situatie in het belang van voetgangers en fietsers. De zes gedecoreerde Terneuzenaren, v.l.n.r. K. Veldman, F. Loof, A. Vermaire, C. Kok, P. Bareman en de enige niet- ambtenaar E. van Wijck. - fotowim kooijman Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Burgemees ter C. Ockeloen deelde giste ren in het stadhuis zes ko ninklijke onderscheidingen uit aan inwoners van de ge meente Terneuzen. Het hadden er zeven kun nen zijn, als F. Berbers niet op dit ogenblik zijn vakantie aan het vieren is,.in het bui tenland. Het gemeentebe stuur heeft de oud-directeur van de 'Stichting Ziekenzorg Midden Zeeuwsch-Vlaande ren' gistermorgen een tele gram gestuurd zodat hij op de hoogte is van zijn benoe ming. Berbers wordt bij te rugkomst officieel benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De zes onderscheidingen die gisteren werden uitge deeld gingen allen naar mensen die binnenkort met pensioen gaan. De waarne mend korpschef van de ge- meente-politie Terneuzen A. Vermaire werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Hij is be gonnen als aspirant-agent en is nu inspecteur. De bur gemeester noemde het 'een hele weg om van de laagste rang bij de politie tot inspec teur op te klimmen'. K. Veldman, E. van Wijck en P. Bareman kregen de ere-medaille in goud. Veld man werkt sinds 1961 voor de gemeente Terneuzen. De laatste vijf jaar is hij hoofd van de sectie Registratuur. Van Wijck was gisteren de enige niet-ambtenaar die uit handen van Ockeloen een onderscheiding ontving. Hij is ruim 40 jaar in dienst van het installatiebedrijf De Bruijn B.V. Bareman werkt al vanaf 1949 voor de ge meente Terneuzen. Hij is momenteel chef van de af deling bevolking. De ere-medailles in zilver gingen naar C. Kok en F. Loof. Kok begon zijn loop baan in 1945 als 'hulp van de stratenmaker'. Tegenwoor dig is hij meetassistent bij de afdeling Landmeten. Loof startte zijn carrière als leerlingen-stratenmaker. Hij is nu voorman. Van een onzer verslaggeefsters BREDA - Op de Trip van Zoudtlandtkazerne in Bre da heeft de heer D. Ollebek uit Terneuzen de ereme daille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, gekregen. Hij ont ving de onderscheiding uit handen van de comman dant 302 Verzorgingscom mando, luitenant-kolonel Koops. Als redenen voor het lintje gaf overste Koops onder andere de positieve instelling van Ollebek, waardoor zijn werkzaam heden niet alleen beperkt bleven tot het onderhoud van het materieel, maar zich ook uitstrekten op het D. Ollebek. - FOTO MARCEL BEKKEN gebied van de bedrijfsvoe ring. „U hebt uw taak immer op loffelijke wijze en met buitengewone toewijding vervuld. Ook buiten de diensttijd doet men nooit tevergeefs een beroep op u", aldus de overste. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De organi satie van het vierde Zeeuwsch-Vlaamse recreatie- toernooi tafeltennis, de Zeeuwsch-Vlaamse recreatie commissie, kan terugzien op een geslaagd toernooi. Zestig enthousiaste tafeltennissers, waaronder een sterke verte genwoordiging van de jeugd, streden zondag in sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent om de hoogste eer. Voor de organisatie viel het deelnemersaantal wat tegen, maar toch verliep het toernooi prima. De landelijke Stimule ring Tafeltennis Deelname had zorg gedragen voor de aanwezigheid van dertig ta fels. Ook de afdeling Zeeland van de NTTB verleende haar medewerking. Zondagmorgen, na de opening van het toer nooi, werden de deelnemers in meerkampen verdeeld en speelde ieder voor de middag 5 tot 7 partijen. In een afvalsys- teem, die de uiteindelijke win naars naar voren bracht, wer den de middagwedstrijden ge speeld. Alle deelnemers ont vingen tijdens de prijsuitrei king rond vier uur zondag middag een herinneringstegel. Uitslagen jeugd 8-10 jaar: 1. Ri chard Hamelink, Terneuzen; 2. Laurens Visser, Terneuzen; 3. Marco Coolsen, Hulst. Winnaar verliezesronde: Yvette Baljeu, Hulst. 11-13 jaar: 1. Martin Hame link, Terneuzen; 2. Michael Jofler- man, 3. Peter Arenthals, Hulst. Winnaar verliezersronde: Sandra Raes, Hulst. 14-17 jaar: 1. Patrick Baumgarte, Biervliet; 2. Piet Plad- det, Biervliet; 3. Mare de Waal, Sluiskil. Winnaar verliezersronde: Manolito Casteleijn, Terneuzen. Senioren: 1. C. Mahu, Lamswaar- de; 2. mevrouw Janse-van de Vreede, Goes; 3. J. Fijnaut, Sas van Gent. Van onze correspondent TERNEUZEN - De NKO (Ne derlands Katholieke Ouderve renging) gaat trachten te ko men tot de oprichting van een hoofdafdeling Zeeuwsch- Vlaanderen. Daartoe wordt donderdag 2 mei in de St.-Wil- iibrordusschool aan de Bego niastraat in Terneuzen, aan vang 20.00 uur, een vergade ring gehouden. Op deze vergadering, waar men hoopt zoveel mogelijk NKO-leden te mogen begroe ten, geeft H. Loonen van het hoofdbureau te 's-Gravenha- ge, een toelichting over de taak en de functie van een hoofdafdeling in de toekomst. Gebleken is overigens al dat er een duidelijke behoefte be staat voor het in het leven roe pen van een hoofdafdeling in de regio. Daardoor is het hoofdbureau in Den Haag wat gemakkelijker bereikbaar. Bovendien hebben de ouders bij de invoering van de nieuwe wet op het basisonder wijs dan wat meer steun bij de bepaling van hun plaats in het onderwij sgebeuren nieuwe stijl. Verder wordt gesteld dat er een landelijke tendens be staat tot meer regionalisatie. Binnen deze regionale be stuursorganen zijn vaak een of meerdere plaatsen voor de ouders ingeruimd. Een aantal personen heeft zich al kandi daat gesteld voor een bestuur lijke functie. In de afgelopen weken heb ben dertig ouders, leden van bestuurs-ouderverenigingen, medezeggenschapsraad of schoolbestuur van het NKO een oudercursus gvolgd. In de ze cursus zijn onderwerpen, zoals ouderparticipatie, taak en werkwijze van een ouder vereniging, aansluiting met het voortgezet onderwijs, me dezeggenschapsraad, ge- spreks- en vergadertechniek, de identiteitwet op het Basis onderwijs en drugs en alcohol, aan de orde gesteld. Het en thousiasme voor deze cursus was zo groot da nu al een af spraak werd gemakat voor een nieuwe cursus bij het be gin van het volgend school jaar. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De stich ting Sasse Folkloreweek heeft in samenwerking met de mid denstandsvereniging Sas'70 de organisatie op zich genomen van een grote culturele en folkloristische manifestatie. Deze manifestatie, die tijdens het Folklorefestival wordt ge houden in het kader van de culturele uitwisseling tussen Oost- en West-Vlaanderen en Zeeland, is vrijdag 26 en zater dag 27 juli. Bedoeling is dan dat groe pen, verenigingen, stichtingen of individuelen, die zich bezig houden met activiteiten op het gebied van cultuur, dans, mu ziek, toneel en dergelijke, zich presenteren. Ook beoefenaars van volkskunst en volksvlijt zijn welkom. Deelnemers moeten wel afkomstig zijn uit de provincies Oost-Vlaande ren, West-Vlaanderen en Zee land. Tijdens beide dagen is een 12 bij 8 meter groot podium beschikbaar, voorzien van een geluidsinstallatie. Daarnaast kunnen de deelnemers zich in het hele centrum van Sas pre senteren via een infostand en demonstratie. De manifestatie start vrij dag oam 19.00 uur en duurt tot 23.00 uur en zaterdag is de pre sentatie van 13.00 tot 18.00 uur. De voor het Folklorefestival aanwezige flokloregroepen presenteren tijdens de mani festatie hun land en/of regio en brengen een programma van muziek, dans en zang. De stichting Sasse Folkloreweek houdt dit keer van 20 tot en met 27 juli voor de elfde keer het internationaal Folklore festival in Sas van Gent. Deelname van groepen uit de Oekraïne, Zwitserland, En geland, Amerika, Polen, Vlaandern en Zeeland is in middels gegarandeerd. Zater dagavond 27 juli om half ne gen is de slotvoorstelling van het festival. VAn onze correspondent SLUISKLIL - De leerlingen van mevrouw J. Aarsen uit Sluiskil deden afgelopen za terdag weer hun gradatie examen voor de Nederlandse Organisatie van Muzieklera ren te Utrecht. W. Schroder en mevrouw R. van de Broek uit Utrecht waren naar Sluiskil gekomen om de leerlingen pit tig aan de tand te voelen. Een leerling werd afgewe zen. Na de gebruikelijke zenu wen werden de diploma's uit gereikt met de opmerking dat het gemiddelde niveau hoog was. De geslaagden zijn: Dwars fluit eerste graad: Angela Boer, Jeannet van de Velde, Hilde van de Geld, Marieke Dröge, mevrouw De Mui-van Overeem. Blokfluit eerste graad: Anne Nieuwelink en Debby de Feyter. Elektronisch orgel tweede graad: Emiel van Harn, Pieter Wieland, Ellen van Dierendocnk, M. den Hol lander. Derde graad: Jan Mo- lewijk, Lenny Bondewel, Na- tasja Buijsse en J. van Oor schot. Vierde graad: M. de Mui-van Overeem, Miriam Jonkman, Silvia Vantricht, Bettina van de Berge. Accor deon tweede graad: J. de Poot- er-van de Vrede. Vierde graad: M. de Mui-van Over eem. Keyboard tweede graad: Mirella Sahetapy. Kaarting - Welzijn Ouderen in Biervliet hotel vandaag (dinsdag) een kaJ ting voor 60-plussers in (.1 Trefpunt, aanvang 14.00 u® f Vastenactie - De gelding ling voor de jaarlijkse vask actie heeft 1.767,30 op» bracht. Aan dit bedrag raj, nog de opbrengst van de fiet, in worden toegevoegd. Handwerkexpo - De jaarlijfa tentoonstelling annex bas van de dameshandwerkclub een groot succes geworj9 Ondanks het slechte kwamen enkele honderd^ belangstellenden, uiteraa; voor het merendeel dames, kijkje nemen bij de fraaiei3 gen die in de grote zaal vt Concordia waren tentoong steld. De handwerkclub vier-, het tienjarig bestaan. Kit minder dan 312 kleine en grs:. handwerken, waaronder bei spreien, lakens, kussens, poj. pen, boodschappentassen, bi bykleding en vooral veel sol ken, waren door de actie; club tentoongesteld. Dit ja; was op de expositie ook va kunstbreiwerk en macraméti zien. Hengelen - De zeehengelsclt; CPC hield een wedstrijd as; het Schulpenhoekje. Dit wj de tweede wedstrijd van he seizoen. Uitslag: 1. A. Beau rain, 2. H. Beaurain, 3. J. dius, 4. R. de Smit, 5. mevroui D'Hondt. De stand na twee wedstrijden is: 1. R. de Sm; met 2400 punten, 2. J. Radiit 2210 punten. De derde werd strijd wordt zaterdag 4 mei ou 13.30 uur aan het Schulpe; hoekje gehouden. Kaarting - De kaartavondei voor de personeelsverenigin gen Alpha Terneuzen en Ome ga Sluiskil zijn weer achterói rug nu de lente zijn intrede heeft gedaan. Het aantal dele meers was groot, gemiddelde personen per avond. Alle avonden waren er mooie prij zen te verdienen. De eindstand was als volgt: Bieden: 1. H. dt Caluwé, 2. N. van Kwikkelber- ge, 3. S. Coppejans. Jokeren;! mevrouw R. Bleijenberg, 1 mevrouw Coppejans, 3. N. vat Kwikkelberge. PERKPOLDER - Zondag avond om 18.25 uur had A.S uit Axel wat onenigheid personeel van de PSD te Perk- polder. Uit ballorigheid hij na het gebeurde met ee: bezem, die daar stond, spiegelruit kapot. S. werd aan gehouden en overgebracs naar het politiebureau li Hulst, waar procesverbal werd opgemaakt. Daara mocht hij naar huis. TERNEUZEN - Ter gelegen heid van het 25-jarig besttu van de afdeling Terneuai van de internationale posto gelvereniging Philatelici werd zaterdag in het Zuil landtheater een ruilbeurs voo postzegels gehouden. Zo' tweehonderd verzamelaars belangstellenden bezochten i jarige vereniging. Op de rt ceptie waren diverse vertt genwoordigers van ande' postzegelverenigingen uit streek aanwezig. Huidige voorzitter T. Nijs sen was ook 25 jaar bestuur: lid, waarvan de laatste 18 jaa als voorzitter. Volgent maand, tijdens de normal ruilavond, legt de heer Nijsse: de voorzittershamer neer draagt zijn taak over aan c heer Muller, al jarenlang be stuurslid van de Terneuzens afdeling. HOEK - De reünie van o* leerlingen die gisteravond gelegenheid van het 100-j; bestaan van openbare lag' school De Wegwijzer in H< werd gehouden, is enorm drfl geweest. Tot en met de oud«> oud-leerling, de nu 98-jarir Piet de Jonge was van de p>: tij in de feestelijk versiert schoollokalen. De reünisten genoten nit volle teugen van het gebod' programma. Veel bel# trokken de foto's die in W verleden zijn gemaakt vï schoolse activiteiten. Van f'(] centere datum waren de ve' toonde video-films, evenee' van activiteiten op school. Leerlingen van de zes® klassen zongen enkele oüd schoolliedjes die door een de' /an de bezoekers al snel en volle borst werden meegezor gen. J. van Overb Van een I verslaggft GOESBORS op de Bevelan jaar in het k lintjesregen v onderscheiding kend aan zich op één of l verdienstelijk j maakt. De Goese mr. W. Blani maandag J. uit s-Heer-" deren de zilvj daille in de ore je Nassau opl naar heeft vel daan voor het| verenigingslev hij menig uur| als penningme ZLM-afdeling] memoreerde feit, dat Westr daat fel heeft j gen de binnl Duitsers op 12 i Een periode] penningmeest- de CNV-afdelil venpolder levl HEINKENSZANI G. van den Heuve lichting verkeersb te Heinkenszand i verkeersbrigadier hoogte worden gel KAPELLE - Herd terdag II mei de begraafplaats. De wordt gevolgd doo waaraan door de nomen. Ook de Ma zijn bij de plechtig KWADENDAMM damme krijgt dir. Borselse gemeent met een hoorzittir om 19.30 uur begir der klopt niet. MIDDELBURG Middelburg op doi steedt de organisa ten. Uit dit onderd delburgse braderi stad'. De bezoeker delzwaaiers, oude MIDDELBURG- steun volkshuisve: derd in de Orde v; singen en moment kort met pensioen spelden. Hij kwam voor werkte hij bi, ook verdienstelijk muziek en gymnas MIDDELBURG - verwacht in de to voor de vrouweno in het j aarverslag MIDDELBURG - land praten op vri de orde komen on pen, het ETI, ken Neeltje Jans, een kleine dorpen en burg. De bijeenkoi Hondenclub - De Aardenburg star mei met een ni 'school voor geze den'. Ieder die be heeft kan om 9.30 op het sportpark. Opknapbeurt - speelzaal Dikkertj< vrijdagavond we opgeknapt. Na tui hulp van de ouder: lijk en de leidsters ook vrijwilligers oi sisteren met verv( selwerkzaamheder gers kunnen

de Stem | 1985 | | pagina 14