Groot toernooi van BC Sas in De Vlaanderen N nrcrengM-Szm^ ENERVEREND SLOT VOOR KNVB-ZONDAGTEAMS Zaamslag behoudt zijn titelkansen aandach Zomeravondvoetbal in Terneuzen van de baan Peter Hoondert naar Indonesië Weinig succes voordeArna FEL Bekerwinst damesteam van Morres Fietscross in Axel VRIJDAG 26 APRIL 1985 IN MALPERTUUS IN CLINGE Internationaal judotoernooi Selecties voor wielerduel in Koewacht Teleurstellend Vraagteken Titelstrijd trimmers in Aardenburg TIENDAAGSE ETAPPEWEDSTRIJD OP JAVA Tijdrit van Aloy Graauw 26 APRIL 1985 |L Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De zomeravondvoetbalcompetitie van het rayon Terneuzen is dit jaar van de baan. Een te geringe interesse, het financiële aspect en te weinig beschikbare tijd, zijn de hoofdre denen dat deze recratieve competitie niet door kan gaan. Wedstrijdleider Jaap Ocké daarover: „Vooral doordat de ver eniging Mistrappers zich terugtrok uit de competitie, werd het al een stuk minder aantrekkelijk. Die vereniging was met drie elftallen vertegenwoordigd en als die wegvallen uit een toch al niet groot deelnemersveld dan is het niet zo interssant meer om een competitie in elkaar te steken. Je kunt ze toch moeilijk vier keer tegen elkaar laten spelen. Dat was slechts één van de redenen, waarom we er dit seizoen niet aan beginnen. Financieel werd het een bijna onmogelijke zaak na de drastische huurverhoging van de velden. Je probeert mensen recreatief bezig te houden, maar als er zulke absurde bedragen tegenover moeten staan, dan mag je wel eens serieus de vraag stellen waar we mee bezig zijn. Derde oorzaak was dat we een te kort tijdsbestek hadden om een fatsoenlijke competitie in elkaar te steken. Van 16 april tot 3 juni mochten we de velden gebruiken en dat is veel te kort. Jammer dat het niet doorgaat. We hopen dat het volgend jaar wel lukt en daarom blijven we als bestuur bij elkaar. Misschien dat we dan naar andere mogelijkheden moeten uitkijken". En Jaap Ocké geeft dan ook nog even te kennen dat het zaalvoetbal waarschijnlijk de doodsteek betekent van het zomeravondvoet- bal. „Want", zo zegt hij, „die competitie hier in Terneuzen loopt veel te lang door en overlapt het zomeravondvoetbal. Ook dat kan een teruglopende interesse in de hand gewerkt hebben". Spanning in derde en vierde klas CLINGE - Gemeenschapscen trum Malpertuus in Clinge staat zaterdag 27 april volledig in het teken van de judosport. Voor de achtste keer houdt dan namelijk de plaatselijke judovereniging daar het inter nationale judotoernooi voor jongens tot en met 15 jaar. Een sportief evenement dat bij de judoka's steeds goed aanslaat. Dit jaar is dit eveneens het geval. Ruim driehonderd ju doka's meldden zich al. Een aantal dat onder arbitrage van hoofdscheidsrechter Staf de Moor en zijn secondanten ruim voldoende is voor een goede strijd. Tevens een groep jeugdigen waarover de orga nisatie, in handen van de jeugdcommissie, bestaande uit Ronald van Broek, Alain Ris- ké, Peter Volleman en Nicole van Maenhout-Waterschoot, dik tevreden is. De judoka's, die om tien uur beginnen met de eerste partij - en, worden geleverd door clubs als Delta, De Wee, Hon- tenisse, Reimerswaal, Geel- hoedt, HARA, KIAI, Breskens en Clinge van Nederlandse zij de. Uit België komen de spor ters uit verenigingen als Kor- temark, Zelzate, Hooglede, Kemzeke, Beveren en Gitse. De slotwedstrijden worden omstreeks 16.00 uur afge werkt. HULST - De dames van het Hulsterse Morres 2 hebben zich geplaatst voor de finales van de strijd om de districts- volleybalbeker. In de sporthal te Vlissingen kwamen de Zeeuwsch-Vlaamse dames tot een moeizame 2-3-overwin- ning op Marathon. Morres 2 komt door dit re sultaat uit in de finale in het Goese sportcentrum, die zater dag 4 mei wordt gehouden. De beste vier dames- en heren teams gaan dan in een onder linge competitie uitmaken wie de districtsbeker zal grijpen. Beker: MARATHON-MOR- RES 2 2-3 (15-5,15-11, 9-15,13- 15, 15-17) - De Morres-dames kwamen onvoorbereid aan de start en dat brak op tegen een in de eerste twee sets sterk spelend Marathon. De Vlis- singse dames trokken die sets met gemak naar zich toe. In de derde set kwam de routine bo ven drijven bij de Hulsterse ploeg. Onder impulsen van Hanneke de Gucht, Marlies Hermans en Marlou de Booij kreeg Morres meer greep op het spel. De derde set werd ge wonnen met 9-15. Dat bete kende de ommekeer in de wedstrijd. In de laatste set werd het nog even spannend toen Marathon een 15-14- voorsprong nam, maar bij die stand ging de Vlissingse ploeg fouten maken. Morres profi teerde daar handig van en schreef de beslissende set met 15-17 op zijn naam. Van onze sportmedewerker HOEK - De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen mag zondag 28 april met twee ploe gen deelnemen aan de Grote Prijs Wim Hendriks. In eerste instantie was maar één ploeg toegelaten, maar omdat twee teams wegvielen mogen de wielerverenigingen Zeeuwsch-Vlaanderen en Theo Middelkamp met een ex tra formatie van start gaan. Voor de A-ploeg zijn gese lecteerd: Erik Vereecken, Pa trick van Passel, Werner Wie me, Adrie de Maesschalck, Joop Brooymans en Ceriel Hoefnagels. In de B-selectie zitten Cor Vervaet, Chris Goe- ree, Guus Barhorst, Jos van Baal, Werner Dhondt en Mark de Smit. Van onze sportmedewerker AXEL - Met een dubbelprogramma voor de boeg - 28 en 30 april - gaan de regionale derde en vierdeklassers in het KNVB-zondagvoetbal een spannend weekje tegemoet. Dagen waarin voor STEEN en Clinge de 'bijl' kan vallen en waarin voor R1A, Biervliet en Jong Ambon eveneens het degradatiespook een hoofdrol kan ver vullen. Spanning ook voor Vogelwaarde, HVV'24 en Axel. Ploegen die staan te dringen om de titel in de vierde klas H te pakken. Voor de tweedeklassers Breskens en Sluiskil kan het niet meer mis gaan. Zeker na de heropleving in het Bres- kens-kamp, zijn de Bressiaan- ders weer optimistich. Bres kens krijgt twee keer te ma ken met hekkesluiter Veerse Boys. Slechts één punt pakken door de mannen van trainer Piet de Winde, betekent een zeker behoud van het twee deklasserschap. Sluiskil is daar al zeker van. Minder zeker van handha ving van het derdeklasser schap zijn STEEN en Clinge. STEEN krijgt te maken met DIVO en op koninginnedag met Clinge. „Het uitgangspunt is vrij simpel. We mogen geen punten meer verliezen", aldus STEEN-aanvoerder Jo van Remortel, die niet zo tevreden was over het optreden van Goes in het duel van afgelopen zondag. Een nacompetitie sluit hij eveneens niet uit. „Vorig jaar speelden wij met SC Gastel om een topplaats. Nu staan we allebei op degrade ren", stelt Van Remortel, die na dit seizoen wil stoppen met voetballen. In Clinge liep het dit seizoen eveneens niet van een leien dakje. „Het is een teleurstel lend seizoen geworden", weet Danny van Puyvelde. Met hem is een speler genoemd die in de Clinge-ziekenboeg ver toeft. Hij heeft daarin gezel schap van Luc Mangnus (schouderblessure), Fred Ver- cauteren en Boudewijn van Craenenbroeck. Al met al een fikse aderlating voor het keurkorps van Rob Haak. „Mogelijk zijn we door het verlies tegen Cluzona wat wakker geschud", aldus Van Puyvelde, die nog niet hele maal in mineurstemming ver keert, maar daar niet ver meer vandaan is. Temeer niet, om dat de tussentijdse trainers wisseling tot nu toe slechts één punt opleverde. „Het duel te gen SC Gastel in Gastel wordt de strijd van de waarheid. Daarna volgt STEEN en dan moeten we binnen zijn", re kent Van Puyvelde voor. Terneuzen, dat op de slotdag tegen Clinge aan moet treden, speelt twee keer uit. Beide ke ren naar leiders in de derde klas. Eerst naar Baronie en dan naar Cluzona. De rood zwarten kunnen zodoende vor scherprechter spelen. Een rol die in de vierde klas voor Koe wacht is weggelegd. Na vorig week een punt in Vogelwaarde gepakt te hebben, komen de mannen van George de Bak ker uit tegen Axel en HW'24. Wedstrijden waarin zoals De Bakker liet weten: „Wij onze huid zo duur mogelijk zullen verkopen". Een uitspraak die bekend is bij de opponenten. Axel-doelman Tonny Gom- mers: „Met nog een katerach tig gevoel na de nederlaag bij Jong Ambon, kunnen wij ons geen misstap meer veroorlo ven. Het geloof in de titel is er nog wel, maar we zijn nu enigszins afhankelijk gewor den van wat met name Vogel waarde gaat doen". Axel kent geen spelersproblemen en komt dus op volle 'oorlogs sterkte' binnen de lijnen. openlijk wil toegeven dat zijn ploeg mede daardoor in Bier vliet een punt liet liggen. Toch blijft hij optimistisch over de titelkansen. „Het enige wat ons te doen staat is drie keer winnen. Overigens denk ik dat dinsdag de kampioen bekend is", stelt de HVV'24- speler. De beste papieren voor het kampioenschap liggen mo menteel weer bij Vogelwaar de. „Het zelfvertrtouwen is te rug. Daarbij zijn Emery de Schepper, Gelderland, Lam bert en Collet weer geheel fit, zodat we weer als vanouds te keer kunnen gaan", stelt Vo gelwaarde-doelman Guust de Schepper. Een veertiger die de 'dubbel' toch niet helemaal ge rust tegemoet ziet. „Zondag moeten wij van Noormannen kunnen winnen. Hetzelfde geldt eigenlijk voor het duel van dinsdag tegen Hontenisse, maar aangezien de mannen uit 'Klooster' er een erezaak van zullen maken, wordt het een uiterst zware dobber", weet De Schepper. Voor RIA, momenteel hek kesluiter, zijn het eveneens angstige dagen. Tegen Hoofd plaat en Noormannen, beide malen een uitwedstrijd, is het echter helemaal niet kansloos. Het zijn tenslotte teams die niets meer te winnen of te ver liezen hebben. Dat kan niet gezegd worden van het treffen tussen Jong Ambon en Bier vliet. Een strijd die in Middel burg wordt afgewerkt en waarin de degradatie centraal staat. Gezien de strijdlust van de 'haringkakers' is stuntwerk te verwachten. Het nodige elan zal eveneens dinsdag in eigen huis niet ontbreken als Hoofdplaat op bezoek komt. Jong Ambon is dan op visite in Philippine waar de groen-ro- den eveneens voor een puur degradatieduel staan. Al met al duels waarin spijkers met koppen geslagen moeten wor den. Programma zondag 28 april: Tweede klas B: Veerse Boys-Bres- kens. Derde klas D: Baronie-Ter- neuzen, STEEN-DIVO, Goes-JE- KA, SC Gastel-Clinge, Steenber gen-De Schutters. Vierde klas H: Axel-Koewacht, Hoofdplaat-RIA, Jong Ambon-Biervliet, Vogel waarde-Noormannen, Philippine- HW'24. Dinsdag 30 april, aanvang 18.00 uur: Tweede klas B: Sluiskil- Virtus, Boeimeer-Internos, Mid- delburg-Taxandria, Zierikzee- NOAD, DOSKO-Vlissingen, Bres kens-Veerse Boys. Derde klas D: Baronie-Goes, Cluzona-Terneu- zen, De Schutters-DIVO, Steen- bergen-JEKA, Roosendaal-SC Gastel, Clinge-STEEN. Vierde klas H: Axel-IJzendijke, HW'24-Koe- wacht, Noormannen-RIA, Vogel- waarde-Hontenisse, Philippine- Jong Ambon, Biervliet-Hoofd- plaat. Of HVV'24 dat ook doet, is nog een vraagteken. „Vorige week zijn er problemen tussen mij en Nol van Acker ontstaan tijdens de training. Moeilijk heden die een disciplinaire straf opleverden. Aangezien wij allebei niet in de basis stonden tegen Biervliet, zélf wilde ik daarna niet op de bank plaatsnemen en was dus toeschouwer, blijft er nog eni ge onzekerheid over het mee spelen van ons in de komende wedstrijd. Naar mijn smaak zijn die problemen deze week voorbij en zullen we er weer staan", aldus HW'24-verdedi- ger Jos van der Walle, die niet Van onze sportmedewerker AARDENBURG - Het kam pioenschap van de Zeeuwsch- Vlaamse Trimfederatie wordt zaterdag 27 april verreden. De A- en de C-categorie komen dan aan bod. Om 14.03 uur gaan de C- trimmers van start met als in zet de fel begeerde titel. Zij moeten een vijftigtal kilome ters afleggen. Kanshebbers in deze categorie zijn Jac Bosma, Bennie de Smit, Camiel de Rooy, Bert Begijn en Bert de Ruysscher. Om 14.00 uur vertrekken de A-trimmers. Ook hier veel kanshebbers, zoals René Hey- boer, Cor Verplanke, Henk Pe ters, Paul Hiel en Carlos Boer man. Zij moeten ongeveer 70 kilometer afleggen. De in schrijving vindt plaats aan het sportpark te Aardenburg. Dinsdag 30 april, koningin nedag, wordt in St.-Jansteen de Koninginnekoers verreden. De C-trimmers starten om 14.00 uur en de A-trimmers om 16.00 uur. Inschrijven vindt plaats in café Den Ouden Arend te St.-Jansteen. Jo van Remortel, de routinier van STEEN, hoopt dat zijn ploeg zich dit seizoen zal kunnen handhaven in de derde klas. Van Remortel stopt aan het eind van dit seizoen met de voetbal sport. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER. Peter Hoondert (links) en René Beuker, een duo dat goed wil presteren in een tien daagse wedstrijd voor amateurs op Java. - FOTO TANNIE DE JONGE Van onze sportmedewerker GOES - De Zeeuwse amateur Peter Hoon dert neemt met vijf teamgenoten van de Gazelle-wielerploeg van 2 tot 12 mei deel aan een tiendaagse etappewedstrijd op Ja va. Deze koers krijgt een sterke internatio nale bezetting. Onder andere zijn er ook renners uit Oost-Duitsland en Rusland van de partij. De ploeggenoten van Hoondert die de trip naar Indonesië meemaken, zijn: Ralph en Rik Moorman, Wim Jennen, Her- bert Dijkstra en René Beuken. Verder wordt het zestal vergezeld door ploegleider Bob Buker en twee doktoren. De 23-jarige Hoondert, die enige tijd gelegen domicilie koos in Goes, weet dat het op Java een lastige opgave wordt. „Er is ons verteld dat er elke dag flink geklommen moet wor den. Er zijn bergen bij van 2800 meter en die ben ik nooit eerder tegengekomen. Boven dien zijn er een paar lange etappes bij van 180 en 200 kilometer". Toch is Hoondert optimaal gemotiveerd en aast op goede resultaten. Zoals hij zelf beweert is zijn vorm geweldig. Nadat hij in 1983 de Omloop van de Baronie en Gent- Staden won en tevens als tweede finishte in de Omloop van De Braakman, was Hoon dert vorig jaar veel minder succesvol. „Ik sukkelde toen langdurig met een bloedver giftiging", ventileert hij. „Nu ben ik echter op mijn oude niveau terug en wordt het voor mij tijd dat de doorbraak komt". Tijdens dit voorseizoen reed Hoondert naar een tweede plaats in Gent-Staden, werd vijfde in een andere klassieker rondom Luik en finishte kort ge legen als derde in de semi-klassieker te Seilles, eveneens in België. Daar triomfeer de zijn ploeggenoot René Beuker, met wie hij op bijgaande foto poseert. De bijna 20-jarige Beuker won vorig jaar onder andere een zware bergetappe in Bul garije en is volgens Hoondert een van de sterkste renners in de ploeg. Na zijn terug keer uit Java richt Peter Hoondert zich spe ciaal op de Ronde van Midden-Zeeland. „Daarin wil ik mijn neus eens extra aan het venster steken", verklaart hij. atletièftrneSmuierker GRAAUW - De triathlonvereniging Aloy houdt zondag 28 april een tijdrit over 45 kilo meter, gevolgd door 10,5 kilometer lopen. Het laatste onderdeel op vrijwillige basis. Dit alles als voorbereiding op het komende triathlonsei- zoen. Er wordt gereden in twee categorieën, licen tiehouders en niet-licentiehouders. De tijdrit begint om half twee twee in de Dorpsstraat te Graauw. Inschrijven kan deze week gebeuren bij Camiel de Rooy of Remy Magnus. Van onze sportmedewerker AXEL - Van de regionale ver tegenwoordigers in het KNVB-zaterdagvoetbal gaat alleen Zaamslag nog een spannende slotronde in. Zeker nu de groen-witten opnieuw aan de leiding zijn gekomen in de derde klas. Daarbij moet wel worden aangetekend dat Zaamslag daarvoor één keer meer binnen de lijnen kwam dan de concurrenten Din- teloord en Serooskerke. Zaterdag reist trainer Ger- rit Emans met zijn formatie af naar Kapelle, waar het keur korps met dezelfde naam als gastheer fungeert. Een duel dat normaal gesproken door Zaamslag gewonnen moet worden. Toch is winst aller minst zeker nu de Zeeuwsch- Vlamingen doelman Adrie van de Ende en routinier Maarten van der Staal moeten missen. „Adrie kampt met een knieblessure en Maarten heeft een spierscheuring opgelopen. Het gevolg is dat we een brok routine missen", aldus Emans, die zich daardoor genoodzaakt ziet Kees de Putter als laatste man te posteren en Dekker de stek onder de lat te laten inne men. Met daarna nog de wedstrij den uit naar Terneuzense Boys (op de slotdag) en thuis tegen Veére voor de boeg, blijft Emans optimistisch, stelt: „Momenteel bekijken de zaken van week tot wee); Het duel dat de concurrent minder speelden, wordt - april ingehaald. Dintefe, komt dan uit in en tegen Kit tinge en Serooskerke ontvai» dan Zwaluwe. Voor Term' zense Boys, dat mogelijk I® gaan bepalen of ZaamA kampioen wordt of niet, stn;- er weinig meer op het spel. thuis spelende club is het gen Kogelvangers favoriet. Eveneens van weinig ij. lang, althans voor hen zijn de duels die Hoek AZW nog voor de boeg hei ben. Beide ploegen hebbe niets meer te vrezen. V» eigen publiek start AZW terdag tegen SSC'55 als l», riet Hoek reist af naar Evi dingen/ Hagestein om uit komen tegen SC Everslei Piet de Koeyer is er, zoals liet weten, dan weer bij. Hj al tevreden met een puntend ling. Wakker liggen doet mi er daar niet meer van. Programma tweede klai AZW-SSC'55, SC Everstein-Hci Altena-Heukelum, Good Luci-fc da Boys, Rozenburg-Bruse Es- Arnemuiden-Yerseke. Derde Li A: Terneuzense Boys-Kogela gers, Kapelle-Zaamslag, We® dinge-Serooskerke, Zwato» Kloetinge, Dinteloord-Thole Boys, Veere-WHS. Dinsdag april: Kloetinge-Dinteloord, si rooskerke-Zwaluwe. Van onze basketbalmedewerker SAS VAN GENT - Traditiegetrouw houdt BC Sas op koningii nedag een basketbaltoernooi. Dinsdag 30 april wordt de Sas sporthal De Vlaanderen bet toneel van ongetwijfeld aantrekli lijke basketbaltaferelen. Tussen negen uur 's mor gens en één uur 's middags spelen de dames en de heren 2. Van 14.00 tot 18.00 uur duurt het echte vuurwerk als de he ren 1 het strijdperk betreden. De indeling van de verschil lende poules ziet er als volgt uit: Heren 2: BC Sas 2, Volhar ding 3, Marathon 5, Zelden- rustcollege. Dames: BC Sas, Volharding 2, Marathon 3 en Hulst. Heren 1: BC Sas 1, Black Out uit Mierlo, Cady'73 uit Capelle aan de IJssel en Vossenberg 1 uit Oudenbosch. De organisatie is in handen van Herbert Jonkman. Opval lend is de afwezigheid van en kele Zeeuwsch-Vlaamse teams. „Daarvoor zijn diverse redenen", aldus Jonkman. „Voor de heren 2 zochten we tegenstanders in de huidige derde klas. Het enige Zeeuwsch-Vlaamse team dat hier in aanmerking voor kwam was Scheldesport 1, maar dat is veel te sterk voor ons. Daarom is de keuze op andere ploegen gevallen". On der die andere ploegen een groep spelers van het Zelden- rustcollege. Opvallend in de damespoule is de aanwezigheid van een Hulsters team. Stone Dun- kers? „Nee", aldus Jonkman. „Het betreft een groep ex-BV Hulst-speelsters, dat graag weer eens wilde spelen. Mis schien betekent dit heroptre den een stimulans om volgens jaar weer te beginnen. Te laat kwamen we er achter dat Voorwaarts ook een reserve team heeft opgericht dat vol gend jaar in de competitie aantreedt". De klapper vormt de poule van de heren 1. Hier weinig bekende namen. De meest pro- leeft teva minente afwezige is ongetwj feld Scheldesport 1. „Ja, hier hebben we voornamelti gezocht naar nieuwe gezichti en sterke tegenstanders, verleden was BC Sas al nodigd bij de bezoeken) teams. En iedeeen positief op onze uitnodigt. Voor BC Sas natuurlijk enorme uitdaging. En een mogelij kehid om eigen sterkte uit te testen" Overigens betreurt Jon! man het feit dat BC Sas oi moment nog de enige vera ging is die een dergelijk nooi houdt. „Het is toch mer dat iedereen zo'n evi ment verloren laat gaan, is de kans om het basketbal promoteren door nieuwe sterke ploegen uit te nodige Wij in Sas van Gent hopen ieder geval dat het een siffi wordt. En vooral dat er publieke belangstelling Want daar gaat het in laat instantie tenslotte om", Van onze sportmedewerker AXEL - Op het terrein van de Axelse fietscross- vereniging EZFVA word! zaterdag 27 april i' tweede wedstrijd, mee tellend voor de Grand- prix, verreden. Het eerste startschol op het gezellige terrein aan de Sportlaan klink' om 13.00 uur. Vanaf ll-W uur kan ingeschreven worden. VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland, eerste klas: Domburg- Hulsterloo, Robur-Ouwerkerk, Zeeland Sport-Oostburg, Graauw- Aardenburg, Walcheren-Corn Boys, Patrijzen-Lewedorpse Boys. KORFBAL District: Excelsior-Tjoba (eerste klas B). Afdeling: Luctor-All Rea dy, (eerste klas), aanvang 16.00 uur. ONDO 2-TOGO (eerste klas), aan vang 13.30 uur. BKC-TOGO 2 (tweede klas), aanvang 15.00 uur. Swift 3-Zaamslag (derde klas), aanvang 15.00 uur. TENNIS Districtscompetitie heren zaterdag 27 april: Hoofdklas: Philten 1-Sluis 1, Drive 1-TVS 1, Animo 1-Con Forza 1, Klappers 1-Kruiningen. Landelijke competitie zondag 28 april: Overgangsklas A: BCTI 2- TSI 1. Overgangsklas B: MLTC 1- Schelde 1, Tilburg 2-Ludo et Emer- go 1. Tweede klas: Ludo et Emergo 2-BCTI3, BLTV 2-Animo 1, Smash 1-SBOZ 2, TSI 2-Roosendaal 2. Derde klas: Hulster Ambacht 2- yRlJDAG Schei Door Jack Arentsen NIJMEGEN - Het wordt weer tijd om de toercaravan aan een uitvoerige in spectie te onderwer pen. Na de lange koude winter heeft natuurlijk het 'rij dend huis' voor de zomermaanden, al lang een flinke op knapbeurt gehad, maar hoe is het ge steld met het onder houd van de cara van? Zijn de banden al gecon troleerd - ook als er zo op het oog nog goed uitzien - op haarscheurtjes in de wan gen. Vergeet ook de reserve band niet. En kijk eens of de verlichting, zowel binnen als buiten, nog optimaal werkt. Het is uitermate moeilijk om zelf de remmen, het veersysteem, de koppeling en de gasaansluitingen op de juiste werking te controle ren. Daarvoor moet een spe cialist in de arm genomen worden. Er zijn heel wat technostations van de ANWB die deze zaak voor u willen controleren. Zij repa reren niet, maar de ANWB geeft wel een duidelijk ad vies voor het laten uitvoeren van noodzakelijke repara ties. Daarnaast zijn er ook nog ruim 200 BOVAG-dealers die in hun werkplaats voor de auto's, ook apparatuur fl h( st w ir H< be llllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll .MSTERDAM - Alfa Romeo tot nu toe weinig succes iet de Arna; de wagen die sa- len met Nissan is ontwikkeld. Buiten Italië is de vraag deze wagen nog altijd zo gering dat op geen stukken na geschatte verkoop van iO.OOO stuks per jaar wordt ge laaid. Op dit moment be draagt de vraag slechts 25.000 ituks. naar cra f~ t« ïaald. Ook 1984 heeft Alfa Romeo leen winst gebracht. Ondanks iet feit dat de Italianen de aatste jaren veel in hun pro- luktieproces hebben verbe- erd en de gehele lijn perso- ïenwagens zo langzamerhand vervangen, kwam het taatsbedrijf ook vorig jaar in 'e rode cijfers terecht. En dat al sinds 1973 geval. Voor Alfa is nu een nieuw 5 aren plan opgesteld. Daarin is 1 voorzien dat in de komende aren het personeelsbestand het ongeveer 3.500 personen aoet afslanken. VO i Hel geb rie- is o sige D het voo tacl de mis de sig£ verj mis len Animo 2, Vierhoeven I-Hut' Ambacht 1, TSI 3-BLTV 4. He» competitie tweede klas: KapeïJ Warande 2. Derde klas: D Kruiningen, Huybergen 1-AG 1. Vierde klas: Kapelle 3-Soul 1, Noord-Beveland 1-Drive, St de 1-Yerseke. VOLLEYBAL Savok-Dynamo (promotieklas mes), De Vlaanderen Sas van® aanvang 16.15 uur. Athans- Even Kijken (promotieklas dart sportzaal Kloosterzande, aam' 14.30 uur. YVC-Morres 2 (pro: tieklas heren) sportzaal IJzendi aanvang 18.30 uur. Attack-SJ (eerste klas heren), sportzaalJ) wacht, aanvang 14.00 uur. Sgravo (eerste klas heren), zaal Clinge, aanvang 16.00 uur. BASKETBAL Vrijdag 26 april: BC Sas 1-! kelhoek (derde klas heren), vang 20.00 uur en BC Sas-Vol ding 2 (derde klas dames), aan' 21.00 uur, beide duels in De deren Sas van Gent. Opera! Simple Dribble (vierde klas De Veerhoek Oostburg, aan' 21.00 uur. HOCKEY Zondag 28 april: Rapide-Ol; (derde klas D heren), Grote B weg Hulst, aanvang 14.45 Dinsdag 30 april: Rapide-I burgh (derde klas D dames), Kreekweg Hulst, aanvang uur. Olympia-HSD (vierde dames). Oude Vaart Tern aanvang 13.00 uur. MOTOR ACHTERIN IS VEEL PRETTIGER? Uiterlijk zijn er aan de Charade n vbodiesel heeft Daihatsu voor wer

de Stem | 1985 | | pagina 10