985 ige ische die ijfers FC UTRECHT LAAT KANSEN LIGGEN Cruyff wil via spoedcursus trainersdiploma Weinig motoren in Gold Race ARENS Nederlandse opening in Spaanse ronde Etappezege Monique de Bruin in Ronde van Nederland ORTERS WIJKING. EL LOTTO EN TOTO SPORTEN. int het zaalvoet- it voetbalevene- jecomité. Verder kaart worden in n bij café Blom- gs beginnen om rking met de di- ardenmiddag ge- m. kleintje intie OOSTERBOSCH FABELACHTIG SNEL IN PROLOOG De Mos 'helpt' Leo Beenhakker Prog ramma Houdt monden fris en mensen monter. IEDINGEN Ben HAAG (ANP) - Lotto nummer 16 kent deze week twee deelnemers aanmerking komen voor de eerste prijs. Zij krijgen bruto f. Kurt Linder naar Ajax Beveren in bekerfinale Ontslag voor K NA U-di recteur FICP LEGT BEPERKINGEN OP CD EREDIVISIE EERSTE DIVISIE A55 sr presteren. Niet door Want één op de vier zien. gen eens te laten tes- tschapskaart van uw herkennen aan het Tel. 01140-11813 ;pec. A.N.V.C. kontaktlenzen aamhorren ordeuren chermen ën oor reparatie) rekken ken f p.m. 1.25 0-13563 he universiteiten ledig en verhelderend reera. Foto's van o.m. de idste medische foto- lillson.Tekeningen van lemdste medische ir: Netter. Meer dan to's, tekeningen en ','s in totaal. ansparanten: „Het ijk lichaam" en „Stress". VALLADOLID (ANP) - Met het fabelachtige gemiddelde van 52.363 kilometer per uur "[t Bert Oosterbosch de jonde van Spanje een Neder landse ouverture gegeven. De ranke tijdrit-specialist rof in de oude universiteits- ■tad Valladolid ideale omstan- ijgheden voor een topprestatie „p de fiets. In de proloog over slechts 5,6 km was hij niet ninder dan acht seconden peller dan nummer twee, de Spanjaard Miguel Indurain, net zijn twintig jaar een be- ofte voor de toekomst. In Valladolid had de zeven aar oudere Bert Oosterbosch Len oog voor het sterfhuis jan Christoffel Columbus, de jntdekker van Amerika. De jchtend voor de openingstijd- ■it verkende hij de brede we- .en tussen de antieke gebou wen door in de stad. De rossige Jrabander voelde zich voor de start al half-winnaar. „Ik mocht me warm rijden, zoveel als ik wilde", vertelde hij op getogen. „In Frankrijk is dat meestal anders. Daar mogen Fignon en de andere Fransen op het parkoers trainen, ter wijl de buitenlanders steeds worden weggejaagd". Oosterbosch wilde daar zijn nederlagen in drie eerdere tijdritten dit seizoen niet aan wijten. Vanderaerden en An derson in de Ronde van de Middellandse Zee en Peiper in Parijs-Nice waren gewoon sneller. De eerstvolgende kans voor Oosterbosch kwam pas in de Ronde van Spanje. Hij heeft er weken lang naar toe geleefd. Even kreeg zijn zelf vertrouwen een knak. „In de Waalse Pijl kreeg ik last van darmstoornissen. Ik dacht nog, daar gaat mijn Ronde van Spanje". De kwaal was snel verhol pen. Oosterbosch werd ver troeteld door de verzorgers van de ploeg, trof een parkoers dat hem moest liggen en ver sloeg met een tijd van 6 minu ten en 25 seconden 169 de uit de hele wereld toegestroomde renners met zeer ruim ver schil. Wat hem bij drie pogin gen in de Tour de France nooit lukte, daarin slaagde hij bij zijn Spaanse debuut wel. Hij veroverde de gele trui. „Als ik nu die trui een paar dagen mag dragen, ben ik meer dan tevreden", zei hij bij de huldi ging voor tienduizenden en thousiaste Spaanse toeschou wers. De proloog kreeg een enorme belangstelling, omdat de inwoners van de provincie Castilië-Leon een feestdag vierden. Uit de ploeg van Peter Post, die pas in Benidorm zelf zijn opwachting maakt in de cara- vaan, reden Steven Rooks en Peter Winnen ook een zeer be hoorlijke proloog. De équipe in het wel zonnige, maar nog niet warme zuiden, staat voorlopig nog onder leiding van Posts assistent Jules de Wever. Rooks kwam tot een tijd van 6.45, Winnen tot 6.47. Daarmee bleven zij tussen hun concur rentie. De Ier Sean Kelly, toch veel meer tijdrijder dan de twee Nederlanders, was slechts zeven en negen tellen sneller. Winnen en Rooks keken na de proloog met vertrouwen naar de komende schermutse lingen. Wie dat (nog) niet weet, was Alexi Grewal. De Amerikaan, die zo in drukwekkend Olympisch kampioen werd in Los Ange les, kon in de proloog van de Vuelta niet imponeren. Hij bleef met een tijd van 7.02 meer dan een halve minuut achter op Oosterbosch. Gre wal, pas hersteld van een le verkwaal, gaat moeilijke da gen doormaken in Spanje. De uitslag van de proloog is: 1. Bert Oosterbosch (Ned), 5600 meter in 6 minuten en 25 seconden - ge middelde snelheid 52,462 km/uur; 2. Miguel Indurain (Spa) 6,33; 3. Gilbert Duclos-Lassalle (Fra) en Sean Yates (Ier) 6,35; 5. Julian Go- rospe (Spa) 6,36; 6. Sean Kelly (Ier) 6,38; 7. Pello Ruiz Cabestany (Spa) en Jesus Blanco Villar (Spa) 6,39; 9. Eduardo Chozas (Spa) 6,40; 10. Gianbattista Baronchelli (Ita) 6,41.11. Jose Recio (Spa) 6,43; 12. Pascal Simon (Fra) 6,43; 13. Regis Clere (Fra) 6,43; 14. Alexander Osi- pov (Sov) 6,43; 15. Francisco Rodri guez (Col) 6,44; 21. Steven Roöks (Ned) 6,45; 25. Peter Winnen (Ned) 6,47; 26. Gerard Veldscholten (Ned) 6,47; 41. Theo de Rooy (Ned) 6,51; 63 Matthieu Hermans (Ned) 6,54; 110. Alexi Grewal (VSt) 6,54; 140. Eddy Planckaert (Bel) 7,11; 141. Bert We- kema (Ned) 7,11; 152. Walter Planc kaert (Bel) 7,15; 169. en laatste Jos Alberts (Ned) 7,59. laf Ajax fortuinlijk in Utrecht Van onze sportredactie UTRECHT - Na afloop van de wedstrijd Utrecht-Ajax verbaasde Ajax-trainer Aad de Mos iedereen met de me dedeling dat slechts twee Ajaeieden zijn geselecteerd voor de interland Neder land-Oostenrijk. „Van Basten, Vanenburg en Boeve zijn afgevallen", aldus De Mos. Het meest verrast door deze woorden was nog wel de ook aanwe zige interim-bondscoach Leo Beenhakker. „Ik maak de selectie pas woensdag (vandaag, red.) bekend. Mijn werk wordt wel erg gemakkelijk als jan en alleman het elftal samen stellen", reageerde Been hakker. „Ik heb wel met de trainers gesproken, maar dit nieuws is geheel voor reke ning van de Mos. Ook Marco van Basten, volgens De Mos een van de afvallers, wist van niets. Hij houdt er overigens wel reke ning mee gepasseerd te wor den. „Ik heb Oranje vrijwel uit mijn hoofd gezet. De kans dat ik geselecteerd wordt, acht ik erg klein." Van Basten zei niet erg ver baasd te zijn geweest dat hij niet in de basis stond tegen Utrecht. Ik had er al reke ning mee gehouden, tenslot te ben ik niet in vorm. De Mos heeft geen reden gege ven, dat doet hij nooit, maar hij zal wel orders van het bestuur hebben gehad." Door Ted van Leeuwen UTRECHT - FC Utrecht heeft gisteren ver zuimd de competitie in de eredivisie op zijn kop te zetten. Het opportunistische gezelschap van trainer Nol de Ruiter solde gisteren een dik uur met de aangeslagen koploper Ajax, maar vergat dat doelpunten doorslaggevend zijn. Het laf spelende Ajax benutte de eerste van zijn weinig kansen en vertrok twee punten rijker uit de Nieuwe Galgenwaard: 0-1. Europacup I Panathinaikos (Gri)-Liver- Pool (Eng) (0-4); Girondins Bordeaux (Fra)-Juventus (Ita) (0-3). Europacup II Everton (Eng)-Bayern Mün- chen (WD1) (0-0); Dynamo Moskou (Sov)-Rapid Wien (1-3). Europacup III Real Madrid (Spa)-Inter Milan (Ita) (0-2); Zeljeznicar Seraje- wo (Joe)-Videoton Szekesfe- Mrvar(Hon) (1-3. FC Utrecht was in de aller laatste seconde een decimeter van de dik verdiende remise afgeweest. Van der Hooft trof in de 90e minuut de lat boven doelman Galjé. Direct daarop floot arbiter Bosman af en werd de recordkampioen op hoongelach en boegeroep ont haald. In de eerste helft had Van Loen de paal al eens ge troffen. De Amsterdammers voerden in Utrecht een paro die op voetbal op, die merk waardig genoeg door het be stuur met een dubbele winst premie gehonoreerd werd. Vermoedelijk om de vele bin nenbrandjes te blussen. Ajax kwam dus goed weg in Utrecht. De koploper, die in de laatste vier wedstrijden even zoveel punten was kwijtge raakt, zocht op het winderige en steenkoude veld zelden het avontuur. Alleen dankzij de tomeloze inzet die de Utrecht spelers aan de dag legden, had de wedstrijd een nog enigszins draaglijk aanzien. Door de magere resultaten van de laatste weken was de sfeer bij Ajax inmiddels om te snijden. Trainer De Mos, wiens zetel nadrukkelijker wankelt dan ooit, was met zijn spelers tot de overtuiging ge komen dat er in Utrecht persé niet verloren mocht worden. Hij had Van Basten net als Van 't Schip uit de basisfor matie geschrapt, waarin ook de geblesseerde Meeuws en Ophof niet voorkwamen. De Mos: „Marco is niet in vorm. Hij moet dan werken. Dat deed hij niet en viel dus auto matisch af. Aan zijn vervan ger Bosman kan Van Basten een voorbeeld nemen." De wedstrijd uit de compe titieronde van morgen, die gis teren werd gespeeld om de horde Ajax-supporters niet op koopavond door Hoog-Catha- rijne te laten bewegen, was van een slecht gehalte. De straffe wind speelde een grote rol. Het geslonken zelfver trouwen bij de meeste Ajaeie den ook. FC Utrecht, dat de eerste heift afsloot met een corner verhouding van 10-1, was doorlopend op het plein voor doelman Galje te vinden, maar op de momenten dat er spijkers met koppen geslagen moesten worden, was de man die de hamer moest bedienen nergens te vinden. Van den Akker stelde met enkele vrije trappen de uitstekend keepen de Galje op de proef, terwijl Godee (naast), Van Loen (via Galje op de paal) en Van der Hooft grote kansen lieten glip pen. Aanvallend deed Ajax niet mee. Gelaten wachtte het veel afspeelfouten makende gezel schap op Utrechtse verdedi- gingsfouten waarmee het het voordeel kon doen. De Utrechtse defensie, met de jonge invaller Plomp in de hoofdrol, hoefde slechts zelden in actie te komen, maar in de 64e minuut bij de eerste Ajax- aanval, was het prijs. De treurig spelende Vanen- Van onze sportredactie ZEIST - Begin mei gaat het bondsbestuur van de KNVB beslissen over een verzoek van Johan Cruijff om via een beperkte aan vullende spoedcursus toch op korte termijn als voetbaltrainer te kunnen functioneren. Op het verzoek van Cruijff, verwoord in een volgens bondsvoorzitter Jo van Marle .nette, redelij ke brief.heeft in eerste instantie de zittende staf in Zeist afwijzend gereageerd. „Maar", zegt Van Marle, „de brief is aan het bestuur ge richt en wij beslissen." De kansen van Johan Cruijff staan niet slecht. Tenminste, als men voorzit ter Van Marle mag geloven. „Wie mij twee jaar geleden over kunstgras en een over dekt stadion in de eredivisie had gesproken, zou ik voor gek verklaard hebben en nu komt het kunstgras en komt het stadion er toch in Maas tricht", zei Van Marle gis teravond, „wij moeten wel licht in het voetbal anno 1985 nieuwe wegen inslaan. Maar dan niet alleen voor Cruijff, maar ook bijvoorbeeld voor Arie Haan (nu zonder diplo ma hoofdtrainer van FC Antwerp), voor Willy van de Kerkhof, Wim van Hanegem en andere gereputeerde spe lers." Johan Cruyff wacht in middels af. Gisteravond thuis na een bezoek aan Utrecht-Ajax zei hij: „Ik heb de KNVB geschreven dat wij beiden niet precies weten waar we op dit mo ment staan. Ik heb gezegd: laat mij een soort examen afleggen, waarbij ik veron derstel dat alle tactische en technische eisen geen pro bleem zijn. Laten we samen dan bekijken waar ik nog wat moet bij sleutelen in een snelcursus." De WON (vakbond oefenmeesters) staat echter niet te juichen Secretaris generaal Jaap van der Leek (oud-bondscoach): „Op het moment dat een Rinus Israel en anderen blokten voor hun diploma vulde Johan Cruijff nog zijn zakken als voetbal ler. Daar is niets op tegen. Ik zie echter niet in waarom er voor hem een uitzondering zou moeten worden ge maakt". burg had Bosman aan het werk gezet, die op doelman Van Ede strandde. Rijkaard, de beste man op het veld, zette zijn voet achter de door Wou ters uit de doelmond geschoten bal. Van 25 meter was het (ADVERTENTIE) ÏIALE Nieuwst raat 25- SLUIS Lotto 16 «ïste prijs: 2 winnaars die elk bruto f. 203.432,30 ontvangen; tweede Pr'js; 3 deelnemers die elk bruto f. 50.000,00 ontvangen; derde prijs: 87 ®elnemers die elk bruto f. 1.972,70 ontvangen; vierde prijs: 4.958 deelne mers die elk f, 34,60 ontvangen; vijfde prijs: 74.254 deelnemers die elk f. »,U0 ontvangen. t. Toto 16 priiS; ëGen winnaar; tweede prijs: 1 winnaar die bruto f. 27.974,40 "ivangt; derde prijs: 28 deelnemers die elk bruto f. 1.998,10 ontvangen. IV., Toto-gelijk 16 f*rste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 deelnemers die elk f. 676,10 "Olvangen; derde prijs: 18 deelnemers die elk f. 195,30 ontvangen; vierde PriJS: 515 deelnemers die elk f9,90 ontvangen. redder van Ajax. raak: 0-1. FC Utrecht was ge klopt. FC Utrecht - Ajax 0-1 (0-0). 63. Rijkaard 0-1. Scheidsrechter: Bos man. Toeschouwers: 18.500. Gele kaart: Wouters en Du Chatinier (beiden FC Utrecht). - FOTO ANP FC Utrecht: Van Ede; Van de Ak ker, Plomp, Du Chatinier en Ver- kuyl; Wouters, Godee en De Kruijk; Van Loen, Tuinman (Riet veld) en Van der Hooft. Ajax: Galjé; Silooy, Spelbos en Boeve; Koeman, Schoenaker, Rijk aard en Gasselich; Vanenburg, Bosman en De Wit. LISSE (ANP) - Als verrassende draagster van de oranje-trui heeft Gonny van Koert de leidsterspositie tijdens de eerste etap pe van de nationale wielerronde voor dames met verve verde digd. Dankzij de derde plaats en enkele tussensprints onder weg van Leiden naar Lisse en de daaraan verbonden tijds- vergoeding, vergrootte ze de minieme voorsprong in het klassement. Bovendien ont braken veel van haar voor naamste tegenstandsters in de kopgroep, die na 64 kilometer een kleine voorsprong wist te behouden. Desondanks rea geerde Van Koert na de aan komst met gemengde gevoe lens. Die gevoelstoestand van de 20-jarige blondine had niets te maken met de ritzege van Mo nique de Bruin, de een jaar jongere renster uit Hoogland. De woede en teleurstelling be trof de houding van haar ploeggenoten, zoals Conny Meijer, de nationale kampioe ne. Van Koert: „We hadden afgesproken, dat we elkaar zouden waarschuwen bij het naderen van de tussensprint. Maar ik heb niets gehoord. En toen ik om hulp vroeg bij Con ny, kon ik een grote mond krijgen". De uitslag van de eerste etappe Ronde van Nederland voor dames, van Leiden naar Lisse over 64 kilo meter, is: 1. Monique de Bruin (Hoogland) 64 kilometer in 1 uur, 51 minuten en 41 seconden (gemiddel de snelheid 35.14 km/uur) - met tijdvergoeding van tien seconden 1.51,31; 2. Eria Oomen (Schijndel) 1.51.41 - met tien seconden tijdver goeding inclusief bonificatie sprints 1.51.31; 3. Gonny van Koert (Nieuwkoop) 1.51,41 - met elf se conden tijdvergoeding inclusief bonificatiesprints 1.51,30; 4 Connie Meyer (Vlaardingen) 1.51,41 - met drie seconden tijdvergoeding 1.51,38; 5. Corrie Timmermans (Den Bosch) 1.51,41; 6. Petra Groen (Nieuw-Lekkerland)7. Gonnie van de Mosselaar (Schijndel); 8. Anneke Barrie (Sittard), 9. Mary van Galen (Delft); 10. Monique Kauffman (Den Haag); 11. Antje Postma (Leeuwarden); 12. Sylvia Langenbach (Arnhem)13. Anneke Kroon (Den Haag); 14. Els Kolloos (Lisse); 15. Thea van Rijnsoever (Breukelen) allen zelfde tijd als Timmermans 16. op 1 seconde Jac queline Alting (Zevenbergen): 17. op 0.12 Petra de Bruin (Nieuw koop); 18. Helen Sörensen (VSt); 19. Petra van der Stel Wemeldinge) 20. Linda van den Berg (Amster dam). AMSTERDAM - Ajax is voor nemens Kurt Linder per 1 juli weer als trainer aan te trek ken. Per die datum wordt Aad de Mos, de huidige trainer, die nog 1 jaar onder contract staat bij Ajax, technisch coördina tor. LUIK (ANP) - SK Beveren heeft zich geplaatst voor de fi nale van het toernooi om de Belgische voetbalbeker. De Belgische kampioen ver loor de tweede halve-finale- wedstrijd met 2-3 bij FC Luik, maar had thuis een voor sprong van 2-0 genomen. Be veren ontmoet volgende maand in de eindstrijd te Brussel de winnaar van de an dere halve finale: FC Seraing - Cerkel Brugge. UTRECHT (ANP) - Peter Ens- dorff (45) zal op 1 juli vertrek ken als bondsdirecteur van de KNAU (Koninklijke Neder landse Atletiek Unie). Tot die uitspraak kwam de rechtbank van Utrecht in het administratieve geschil tussen Ensdorff en de KNAU. door Rob van Deunen AMSTERDAM - De FICP, 4e prof sec tie binnen de internationale wieler bond (UCI) bereidt maatregelen voor die volgend seizoen moeten leiden tot een drastische beperking van de moge lijkheid om via motor of auto 4e be langrijkste wielerkoersen te volgen. Dit naar aanleiding van de chaos, die afgelopen zondag ontstond in de finale van de Waalse klassieker Luik-Baste naken-Luik. Verder zal worden aange drongen op een nog meer gezagdragen de rol van de wedstrijdleiders. Dat valt op te maken uit een telexbericht dat van de FICP via de KNWU gisteren bij de organisatoren van de 20ste Amstel Gold Race (zaterdag) terecht kwam. In dat bericht werd de organisatie van Nederlands enige klassieker voor wie- Ierprofs, die de qualificatie 'hors cate gorie' draagt, opgedragen zaterdag het aantal motoren in de koers te beperken tot ten hoogste tien, inclusief die van de TV. Volgens ooggetuigen zwermden er in Luik-Bastenaken-Luik meer dan dertig 'motards' rond het peloton. De opdracht van het bestuur van de FICP, waarvan Hein Verbruggen voorzitter is, veroorzaakte geen paniek bij de organisatoren van de Gold Race. Alleen werd wel een verzoek van de Italiaanse televisie om zaterdag een filmverslag van de koers te mogen ma ken, afgewezen. Technisch directeur Herman Krott: „Die mannen Wilden twee motoren inzetten en dan zouden we over het gestelde aantal komen. En na wat er zondag is gebeurd, lijkt het me niet verstandig om de regels van de FICP naast ons neer te leggen. Al gaat dat ten koste van een stuk publiciteit". Hennie Kuiper, winnaar van Mi- laan-San Remo dit seizoen en zaterdag zeer gebrand („Alleen heb ik in mijn schooltijd al geleerd, dat, als je iets graag wilt hebben, het zeer moeilijk is om te krijgen") op de overwinning, hield gisteren in Amsterdam, waar het laatste nieuws over de Gold Race be kend werd gemaakt, een pleidooi voor het uitdelen van gele- en rode kaarten in de koers. Kuiper: „Wij renners heb ben vooral last van wilde volgers. Men sen, die niet weten hoe ze zich in een koers op een motor moeten gedragen. Je ziet soms vlak voor je neus de meest vreemde capriolen die worden uitge haald door figuren, die hun machines duidelijk niet de baas zijn. Vandaar dat het me een goed idee lijkt om iemand aan te stellen, die het recht krijgt om zulke personen via gele- en later rode kaarten uit de wedstrijd te verwijderen. Dat zou ook preventief werken". Door de gebeurtenissen in Luik-Bas tenaken-Luik raakte gisteren een beetje op de achtergrond dat zaterdag de sterkst bezette Amstel Gold Race tot nu toe wordt verreden. Tegen een be drag dat rond de 230.000 gulden ligt zullen mannen als Claude Criquielion (wereldkampioen en winnaar Waalse Pijl), Jac Hanegraaf, Joop Zoetemelk, Sk Jean Luc Vandenbroucke, Stephen Ro che, Bernard Hinault, Steve Bauer, Eric Vanderaerden (Vlaanderen en Gent-Wevelgem), Phil Anderson, Alexi Grewall, Marc Madiot (Parijs-Rou- baix), Vincent Barteau, Tour-winnaar Laurent Fignon, Gerrie Knetemann, Hennie Kuiper, Teun van Vliet, Johan van de Velde en misschien toch nog Jan Raas aan de start verschijnen. Volgens Eric Bouwmeester van de organiserende brouwerij ontbreekt van de winnaars van de voorjaarsklas siekers tot nu toe alleen de Italiaan Moreno Argentin. „In Zuid-Italië wordt donderdag een vrij belangrijke wedstrijd verreden en daardoor von den de Italianen het te veel van het goede worden om vrijdag 2000 kilome ter te reizen en dan zaterdag weer te moeten koersen", aldus Bouwmeester. Ook een ver doorgevoerde poging om Francesco Moser te strikken, liep op niets uit. Herman Krott: „We zullen er mee moeten leren leven dat door de concurrentie van de ronde van Spanje en andere oorzaken niet alle toppers in onze koers zullen vertrekken. Ook in de komende jaren niet. Maar welke orga nisator Van een klassieker bereikt dat wel. Niemand toch. Vandaar dat we dik tevreden zijn met dit veld". Die tevredenheid ligt ook ten grond slag aan het voornemen van de organi satie om in ieder geval het aantal van 25 Gold Races te halen. Daarmee werd het voornemen van vorig seizoen (het gaat te veel geld kosten) teruggedraaid. T Uitslagen Utrecht-Ajax Stand Ajax PSV Feyenoord Groningen Sparta Roda JC Twente Haarlem Utrecht Den Bosch Fortuna S MW Volendam GA Eagles AZ '67 Excelsior NAC PEC Zwolle 28 21 5 28 16 11 26 17 27 14 27 13 27 10 27 10 28 10 29 11 26 27 26 27 26 27 28 28 28 2 47 1 43 4 39 6 35 6 8 32 7 10 27 7 10 27 7 11 27 5 13 27 7 12 7 26 9 5 13 23 8 6 12 22 8 6 13 22 9 3 14 21 5 11 11 21 5 11 12 21 5 5 18 15 4 7 17 15 0-1 77-31 76-26 71-36 46-27 44-44 38-42 46-51 38-42 39-35 29-21 34-40 32-45 29-50 38-51 43-58 31-43 23-49 25-68 DS'79 - Wageningen 4-1 (0-0). 53. Koudstaal 1-0, 73. Matena 2-0, 74. Verhagen 3-0, 77. Rad- staat 3-1, 90. Verhagen 4-1. Scheidsrechter: Bulthuis. Toe schouwers: 500. Gele kaarten: Van der Leij en Krommendijk (beiden Wageningen). Stand v.v.v. RKC Den Haag Heracles Graatschap Heerenveen NEC Cambuur Willem II Vitesse Veendam SW DS'79 RBC Telstar Wageningen Helmond Sp. Eindhoven 28 17 28 14 27 13 28 15 27 12 27 14 28 10 28 9 27 6 27 10 27 8 26 27 27 28 27 28 27 7 38 4 38 3 37 6 37 4 35 6 35 10 28 9 28 6 27 4 13 24 8 11 24 8 11 22 8 12 22 8 12 22 14 10 22 7 13 21 3 16 21 7 18 11 67-34 53-30 50-30 39-30 46-29 41-28 40-33 35-31 27-28 36-45 34-47 42-46 29-42 33-48 27-36 38-47 43-53 26-69

de Stem | 1985 | | pagina 7