Van Koert verrast gevestigde orde luim UITSLAG BLIJFT ONBESLIST NA BIKKELHARD GEVECHT Vertrouwde gezichten in Franse selectie Peter van Velzei tekent bij RKC IGELADEN Ristic al verdwenen voor komst bij Kaiserslautern Panatta wint Bari Nederlander helpt Chinese atleet redden I Atletico Mineiro in Amsterdam 710-toernooi| Straffen betaald voetbi Caramanolis kilo zwaarder Basketbal- ruzie in Twente Zina Garrison verrast Lloyd West Ham wil Sanchez Torres ENGELAND WEST-DUITSLAND OOSTENRIJK Leo Beenhakker maakt selectie woensdag bekend SPORT IN 'T KORT nlNSPAG 23 APRIL 1 hulst/ middelbui 'Onwettig' LEIDEN (ANP) - Een sponta nere proloogwinnares dan Gonny van Koert in de eerste uitgave van de nationale wie lerronde voor dames was wel haast onmogelijk. Slaakte de 20-jarige typiste uit Nieuwkoop nog vreugde kreetjes bij het horen van haar tijd, bij de huldiging viel ze bijna van het podium van verbazing. In Leiden versloeg Van Koert de gehele gevestig de orde, zoals Petra de Bruin, Mieke Havik of Conny Meijer, maar vooral Rebecca Twigg, de winnares van het Olympi sche zilver en wereldkampioe ne op de achtervolging. Geheel in stijl liet de orga nisatie Twigg, de trekpleister, als laatste van de 65 rijdsters vertrekken voor het parkoers van 2200 meter. Ver na de in de eerste helft van het peloton vertrokken Gonny van Koert, die overigens nog de meeste vaderlandse kanshebsters voor zich had zien starten. Dat was een aanwijzing van het goede rijden van Van Koert, die eindigde in 3.08,99, hetgeen een gemiddelde snel heid betekende van ruim 41 kilometer per uur. „De wind sprak in mijn voordeel", zocht de in de oranje trui gestoken eerste leidster van de ronde een verklaring. „Ik ben ge wend met een klein verzet te rijden. Eigenlijk kan niet eens een grote versnelling rond draaien". Mogelijk, dat de rijdster uit de sterkste damesformatie van dit seizoen, die van Frans Klardie, was verslagen als Henny Top niet plotseling een vrachtauto was tegengekomen op het parkoers. Een botsing werd ternauwernood voorko men, het tij dsverlies niet. De Nederlandse kampioene van 1980, '81 en '82 bleef steken op 3.10,55, een fractie achter Van Koert. In het kamp van Ben Sche perkamp werd een protest verwacht, maar de ploegleider verzweeg het voorval tegen over de wedstrijdleiding. „Henny had mogen overrijden, dat staat buiten kijf", verdui delijkte Scheperkamp, „maar die twee seconden zeggen me weinig. Laat de rest maar ver dedigen, wij gaan in de aan val". Vorig jaar had Scheper kamp zo ongeveer het alleen recht in het damespeloton. De Ronde van Frankrijk, met alle successen, deed de ploeg bre ken. Jaloezie was een een voorname reden. Petra de Bruin, de wereldkampioene van 1979, en Conny Meijer, de draagster van de nationale kampioenstrui, vertrokken en vonden een nieuw onderko men bij Klardie. Aangevuld met de Amerikaanse inbreng, moet die vaderlandse rivaliteit leiden tot het slagen van de eerste damesronde van Neder land. De uitslag van de proloog: 1. Gonny van Koert (Nieuwkoop) 2,2 kilometer in 3.08,99 minuten (gemiddelde snelheid van 41.91 km/ uur) 2. Rita Timpers (Almelo) op 1,42 seconde 3. Henny Top (Wekerom) op 1.56 4. Eria Oomen (Schijndel) op 1.67 5. Petra de Bruin (Nieuwkoop) op 1.77 6. Conny Meijer (Vlaardingen) op 1.87 7. Roelien Hoogeveen (Coevorden) op 2.95 8. Anneke Kroon (Den Haag) op 3.94 9. Mie ke Havik (Volendam) op 4.73 10. Rebecca Twigg (Vst) op 4.76 11. Heieen Hage (Arnhem) op 4.92 12. Linda van den Berg (Amsterdam) op 5.62 13. Petra van de Stel (Wemeldingen) op 5.88 14. Monique Kaufmann (Den Haag) op 7.19 15. Corrie Timmermans (Den Bosch) op 7.6116. Mo nique de Bruin (Hoogland) op 8.13 17. Helle Soerensen (Vst) op 8.53 18. Thea van Rijnsoever (Breukelen) op 9.00 19. Chrisna Jansen (Tegelen) op 9.92 20. Gonnie van de Mosselaar (Schijndel) op 10.39 21. Hanneke Lieverse (Hillegom) op 10.46 22. Jeanette Baars (Rotterdam) op 10.52 23. Kelly Kittredge (Vst) op 10.54 24. Petra Groen (Nieuw-Lekkerland) op 10.83 25. Els Kolloos (Lisse) op 11.73 26. Mary van Gaaien (Delft) op 12.17 27. Els- ke van der Meer (Jubbega) op 12.24 28. Gonnie Brouwer (Mantgum) op 13.62 29. Muriel Sharp (Vst) op 13.79 30. Jacqueli ne van Vliet (Elshout) op 13.93. Vr K- WvWt ffé S- -A, -Ik Gonny van Koert op weg naar de verrassende zege ki proloog. Blanchard prolongeert titel ROTTERDAM (ANP) - Bij de weging op maandag ochtend van Alex Blan chard, de Europese boks kampioen in het half- zwaargewicht, en Richard Caramanolis in Rotterdam bleek de Franse uitdager precies een kilogram zwaarder te zijn. Het gewicht van Cara manolis was 79,200 kilo gram. Bianchard woog 78,200. De grens van het halfzwaargewicht is 79,378. ENSCHEDE (ANP) - De bas ketbal-gemoederen in Twente naderen het kookpunt, nu pro movendus Greyhounds uit En schede tegen alle afspraken in twee spelers van buur Haaks bergen overgenomen heeft. De Enschedese club, die het volgende seizoen in de eredivi sie debuteert, hebben de Haaksbergen-spelers Lace Strong en Tanno Pieters reeds gecontracteerd. Daarnaast weigert Greyhounds Wim van Eek, door Haaksbergen be geerd als trainer, en interna tional René Ebeltjes aan Haaksbergen over te doen. Door deze ontwikkelingen is de relatie tussen beide Twent se clubs ernstig verstoord. Beide clubs zijn lid van de Stichting Basketbalbelangen Twente (SBBT) en hebben een principiële afspraak, dat el- kaars spelers niet benaderd worden voor 14 mei. Haaks bergen is woedend over de handelwijze van Greyhounds. De Haaksbergers hebben het SBBT voorgesteld de Ensche dese club uit de Stichting te zetten. AMELIA ISLAND (Rtr) - Gi- na Garrison is de verrassende winnares geworden van het tennistoernooi van Amelia Is land. De 21-jarige Amerikaanse versloeg in de eindstrijd haar gereputeerde landgenote Chris Evert-Lloyd, de nummer twee van de wereldranglijst. De setstanden waren 6-4, 6- 3. Garrison won bij een ach terstand van 1-4 in de eerste set de volgende vijf games op rij tegen de vermoeide tegen standster, die in de vooraf gaande dagen urenlang op de baan had gestaan. Garrison verdiende met de overwinning een bedrag van ongeveer 112.000 gulden. Lloyd moest het met de helft stellen. Paul McNamee heeft als on geplaatste speler het met 700.000 gulden gedoteerde ten nistoernooi van Houston ge wonnen. Hij zegevierde in de eindstrijd met 7-6 (7-2), 4-6,6-2 over Anders Jarryd. Enkele uren eerder had hij Mats Wilander uitgeschakeld: 2-6, 7-6 (7-5), 6-4. Het was de eerste toernooioverwinning van de dertig-jarige Ameri kaan sinds 1982. In 1983 be reikte hij voor het laatst een finale. Terwijl Jarryd en Wi lander hun partijen afwerkten in Houston wonnen Edberg, Gunnarsson en Sundström de uitgestelde ontmoeting in de eerste ronde van de strijd om de door Zweden verdedigde Davis-beker tegen Chili: 4-1. Van een speciale verslaggever ROTTERDAM - Het 29e gevecht van Alex Blanchard als prof is het zwaarste geweest uit zijn 6-jarige carrière als beroepsbokser. De 27-jarige Amsterdammer, die de afgelopen jaren gewend was dat zijn tegenstanders meestal ver voor de limiet werden verslagen, moest in zijn tweede ge vecht tegen de Fransman Richard Caramanolis tot het uiterste gaan. Na twaalf bikkelharde ron den mocht Blanchard zich nog steeds Europees kampioen noemen maar het was op het nippertje. De tweede ontmoeting met Caramanolis, die op 28 mei van het vorig jaar in Amster dam zijn Europese titel aan Blanchard kwijtraakte door een zware knock-out in de zesde ronde, eindigde onbe slist. De Engelse scheidsrech ter Larry O'Connell (115-115) en het Spaanse jurylid Fer nando Sanchez-Vila (117-117) scoorden een onbeslist terwijl het Luxemburgse jurylid Ar- sene Knopp de partij met 117- 116 aan uitdager Caramanolis gaf. Voor een schamel decor van tweeduizend toeschouwers in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy', waaraan de gebeurte nissen op 11 februari in Am sterdam bij het gevecht om de WAA-titel tussen Blanchard en de Canadees Jerry Reddick waarschijnlijk niet vreemd waren, leverden de twee profs een keihard duel, waarin de Europese kampioen en de uit dager verscheidene malen in problemen waren maar waar in zich geen knock-down voordeed. Alex Blanchard was duide lijk nerveus, toen het gevecht om kwart over negen begon. De Amsterdammer had al we ken voor de ontmoeting te kennen gegeven erg op te zien tegen een nieuwe confrontatie. Caramanolis had zich op de revanche voorbereid in Miami bij de Amerikaanse trainer Chuck Talhami. De Marseillaan was in ver gelijking met elf maanden te voren in Amsterdam dan ook onherkenbaar. Hij zocht van het begin de aanval en scoorde met links-rechtse combinaties vanuit het midden van de ring. Blanchard wist in feite niet wat te beginnen. De Amster dammer liet zich verleiden tot het gevecht op halve afstand, een strijdwijze, die hem gezien zijn lengte van 1.97 in het ge heel niet ligt. Toch kwam Blanchard, die uit zijn hoek van trainer Erik van de Berg voortdurend aanwijzingen kreeg, enkele malen door met zijn linkse, een wapen waar voor Caramanolis duidelijk respect toonde. De Fransman bleef echter komen omdat hij het achteruit boksen niet be heerst. De linkse stopstoten van de titelhouder misten hun uit werking niet want na de derde ronde waren de beide ogen van de Fransman gezwollen. In de vierde drie minuten leek Blanchard de partij te kunnen beslissen. Een rechtse opstoot gevolgd door een linkse hoek brachten de uitdager in de problemen. Blanchard wilde toen het gevecht forceren en verwaar loosde zijn dekking. Het kwam hem duur te staan. Caramano lis herstelde zich plotseling en trof met zijn rechtse hoek de Nederlander zwaar. Blan chard leek in de vijfde ronde het spoor ineens bijster. Hij bleef vaak stil staan en was een gemakkelijk doelwit. Soms stond de angst in de ogen van de Amsterdammer, die op dat moment geen schim was van de superieure knock- outer. De aanwijzingen uit de hoek sorteerden na zeven ron den eindelijk effect. Blan chard liet zich niet meer ver leiden tot het lijf-aan-lijf-ge- vecht en bleef op afstand. Zijn langere reach sorteerde toen duidelijk effect en Cara manolis werd vaak getroffen. De Fransman redde zich door leunen en afklemmen. Daarbij kwamen enkele treffers bene den de gordel. Scheidsrechter O'Connell vermaande de uit dager daar enkele malen voor. De inspanningen van de laatste drie van de twaalf ron den eisten hun tol. Voor Blan chard zag het er in de tiende ronde somber uit toen zijn rechter wenkbrauw bij een lichte botsing begon te bloe den. In de hoek werd de wonde echter gedicht. Caramanolis haalde in de slotfase het initiatief terug en de laatste zes minuten moeten een eeuwigheid voor de kam pioen hebben geduurd hoewel hij, in de laatste minuut, nog wel enkele malen met links doorkwam. Alex Blanchard was uiter aard gelukkig met de prolon gatie van zijn Europese titel. „Het was mijn zwaarste ge vecht maar het publiek heeft nu kunnen zien, dat ik ook ka rakter heb". Alex Blanchard in actie tegen de Fransman Riachard Caramanolis. Het gevecht eindigde onbeslist, zodat titelverdediger Blanchard zijn titel prolongeerde. - fotoanp KAISERSLAUTERN (SID) - Nog voor de indiensttreding van Aleksandar Ristic als oefenmeester van FC Kaiserslautern is de aangegane verbintenis voor de volgende twee voetbalseizoenen al weer verbroken. „Na diverse overwegingen hebben Ristic en het bestuur daar toe besloten", aldus een officiële verklaring van de club. De schriftelijke overeenkomst met Ristic werd afgesloten door Udo Sopp, de inmiddels van zijn bevoegdheden ontdane voorzitter van het in de hoogste klasse van de Westduitse com petitie spelende Kaiserslautern. Voor Ristic is het verbreken van het contract de tweede te genslag van betekenis in dit seizoen. Eerder werd de 40-jarige Joegoslaaf ontslagen als trainer van Borussia Dortmund. ALMELO - West Ham United wil Manuel Sanchez Torres van FC Twente overnemen. De manager van Westham, Lynn, heeft de grillige Spaanse rechterspits nu drie keer aan het werk ge zien en is sterk gecharmeerd van Torres. De in Almelo woonachtige profvoetballer zegt zelf graag naar Engeland te willen vertrekken, hoewel Real Madrid en ook An- derlecht interesse hebben getoond. Manager Ton van Dalen zegt officieel van niets te weten. „We merken zelf wel of het serieus is. Ik ga er overigens wel van uit dat we Torres kwijtraken. Hij heeft een contract tot het eind van het volgend seizoen maar mag eventueel tussentijds ver trekken." Torres mag weg voor een gelimiteerde transfersom van 900.000,- PARUS (AFP) - De Franse bondstrainer Henri Michel heeft vertrouwde gezichten opgeroepen voor de selectie van het nationale voetbalelf tal, dat op 2 mei in Sofia speelt tegen Bulgarije. Frankrijk is de koploper van de Europese kwalificatie- groep 4 voor het toernooi om de wereldtitel, dat in 1986 te Mexico wordt gehouden. De kampioen van Europa heeft één verliespunt. De zestien geselecteerden zijn: doel: Bats en Rust achterhoede: Amoros, Ayache, Boss is, Domergue en Specht middenveld: Fernandez, Giresse, Platini, Tigana en Tusseau voorhoede: Bellone, Buscher, Stopyra en Toure. Trevor Francis is na de hoofd blessure, opgelopen in maart, weer opgenomen in de Engelse voetbalselectie. Engeland speelt op 1 mei de uitwedstrijd tegen Roemenië in groep 3 van de strijd om het wereldkampioenschap. Het elftal van Bobby Robson, de coach van het Engelse team, gaat daarin ongeslagen aan de leiding. De Engelse selectie ziet er als volgt uit: Shilton, Bailey; Anderson, Stevens, San- som, Kennedy, Fenwick, Wright, But cher, Watson, Steven, Robson, Wilkins, Williams, Francis, Hoddle, Davenport; Lineker, Hateley, Waddle, Mariner, Bar nes. Hans-Peter Briegel is opgeno men in de Westduitse voetbal selectie van achttien spelers voor de kwalificatiewedstrijd van het toernooi om het we reldkampioenschap tegen Tsjechoslowakije, 30 april in Praag. In de aanloop naar het met 4-1 gewonnen oefenduel tegen Bulgarije van vorige week woensdag moest de rijzige verdediger/middenvelder van Verona afzeggen met een en kelblessure.^ selectie bestaat uit de volgende spelers: Schumacher (FC Köln), Stein (Hamburger SV); Berthold (Eintracht Frankfurt), Brehme (1. FC Kaiserslautern), Briegel (Verona), fL-H. Förster (VfB Stuttgart), Frontzeck (Bo russia Mönchengladbach), Herget (Dr- dingen), Jakobs (Hamburger SV), Mat- thaus (Bayern München), Magath (Ham burger SV), Rahn (Borussia Mön chengladbach), Rolff (Hamburger SV), Thon (Schalke 04), Klaus Allofs (FC Köln), Mill (Borussia Mönchengladbach), Littbarski (FC Köln), Rummenigge (In- ter), Voller (Werder Bremen). Bondstrainer Eisner heeft Kurt Jara uit de selectie van het Oostenrijks voetbalelftal gezet, dat op 1 mei in Rotter dam het kwalificatieduel te gen Nederland speelt. Eisner heeft de 34-jarige middenvelder, die in Zwitser land uitkomt voor Grasshop pers Zurich, maandag telefo nisch van zijn beslissing op de hoogte gesteld. BARI (AFP) - Claudio Panatta, de jongere broer van de meer bekende Adriano heeft maandag het 80.000 dollartoernooi van Bari op zijn naam gebracht. De 25-jarige Italiaan versloeg in de fi nale de vier jaar jongere Amerikaan Lawson Duncan in drie sets: 6-2, 1-6,7-6 (7-5). Duncan leidde in de beslissende set met 50-0, 40-15 en had drie match- punten tot zijn beschik king. Een daarvan weer de Panatta af. Bij de twee andere maakte Duncan grove fouten: een dubbe le fout en een volley on derin het net. De ont snapte Panatta begon be ter te spelen, veroverde vijf games achtereen en pakte na bijna drie uur via 7-5 in de tiebreak de overwinning. ZEIST (ANP) - Interim-coach Leo Beenhakker zal woensdag de namen van de spelers voor de selectie van het Nederlands elftal, dat 1 mei in Rotterdam voor de kwalficatieronde van het wereldkampioenschap te gen Oostenrijk speelt, bekend maken. Beenhakker was eerst van plan de selectie maandag aan de openbaarheid prijs te ge ven, maar om diverse redenen heeft hij daarvan afgezien. Zo wil hij eerst de dinsdagavond te spelen competitiewedstrijd tussen FC Utrecht en Ajax af wachten. Vrijdag komt de selectie bij een in het Feyenoordstadion in Rotterdam om vervolgens door te reizen naar het Atlan tic Hotel in Kijkduin. Voor za terdagmiddag staat in de Kuip een oefenduel op het program ma tegen het C-team van Feyenoord. PEKING (Rtr) - Een Nederlandse toeschouwer heeft tij. dens de 25-kilometerloop van Peking geholpen bij de red. ding van het leven van een Chinese atleet. Leo Henneberry, een Canadese deelnemer, reageerde I met assistentie van de Nederlander alert, toen Li Jian-1 ping bezweek onder de geleverde inspanningen. Dankzij I de eerste hulp van het tweetal en tot enthousiasme van dt I menigte langs de kant werd het levensgevaar van de do- delijk vermoeide loper verdreven. Momenteel voert de SW- spits de topscorerslij st van de eerste divisie aan met 26 ge maakte doelpunten. In aanwe zigheid van onder andere RKC-voorzitter Han van Din- ther en Van Velzens zaak waarnemer, de KNVB-coach Dick Advocaat, tekende de 26- jarige aanvaller in een Utrechts hotel de overeen komst. Er is niet bekend gemaakt wel totaalbedrag er gemoeid is met de overgang van Van Vel- zen naar de ambitieuze Bra bantse debutant in het betaal de voetbal. Vast staat alleen, dat SW slechts de gelimiteer de transfer-som van 50.000 gulden ontvangt voor de am per een jaar geleden bij de derde klasser Oliveo uit Pij- nacker weggeplukte spits. Omdat Van Velzen in zijn eerste seizoen in het betaald voetbal bewees een vaardig schutter te zijn, bestond er bij een hele serie betaalde clubs belangstelling voor hem. Sparta, FC Den Haag, Roda JC, SC Cambuur, Fortuna Sit- tard, SW en SKC dongen naar de gunsten van de top scorer. Al spoedig bleek de goaltjesdief eveneens een ge- GOLF - Bernhard Langer is, na barrage, winnaar gewor den van het Sea Pines golf- toernooi in Hilton Head Is land. De 27-jarige Westduitser versloeg op de noodzakelijk geworden extra hole de Ame rikaan Bobby Wadkins. Bei den waren in vier ronden tot een totaal van 273 slagen ge komen. Langer verdiende de hoofdprijs van ongeveer 250.000 gulden. SQUASH - Wereldkampioen Jahangir Khan uit Pakistan heeft zich zondag in Londen tijdens het squashtoernooi om de open Britse titels geplaatst Van 0me tennismedewerker TERNEUZEN - De strijd om Lt kampioenschap in de rL-ede klas van de landelijke mixed-competitie lijkt te gaan C Animo 1 en Smash 1. Beide teams hadden het afge- JiLen weekeinde een druk Inrogramma, want de ïnhaal- I Wedstrijd tussen Animo en I Smash werd vrijdg al gespeeld f„ plaats van de geplande da- 30 april. De confrontatie mssen beide Zeeuwsch- l vi8amse teams eindigde in een 4.4-gelijk spel. Voor het Terneuzense Ani mo waren het de dames die het Heten afweten. Zowel Karin van Maarleveld als Martine Niisten vormde geen bedrei- I 'ine voor Jacqueline Bral en Maaike Verstraeten. Martine Niisten sleepte er een drie-set ter uit, maar kon niet voorko men dat Maaike Verstraeten uiteindelijk met de eindover winning naar huis ging: 6-3, 2- c 2-6. Karin van Maarleveld werd gedeklasseerd door Jac- [queline Bral, getuige de 1-6, 1- 16-cijfers. jje Terneuzense heren de iden het beter in het enkelspel. Door Chris van Nijnatten BREDA - Peter van Velzen heeft gistermiddag e contract ondertekend, dat hem voor de komende tn| seizoenen aan de Waalwijkse eerste divisieclub rk(| bindt. routineerd onderhandels! Voorzitter Dé Stoop van Ft Den Haag kan daar van n praten. Hij vertelde geschi ken te zijn van de persoonlij eisen welke Van Velzen op S[ fel deponeerde bij de Haag club. Van Velzen zou eati aan salaris en een auto hebtd gevraagd. Voorts zou FC Den Hij een transfer-som hebben ij ten betalen van maar lief» ton, waarvan 250.000 gulle[ rechtstreeks in de zak vanl Schiedamse spits hadden r f ten vloeien. Aan de exorbiaf te financiële verlangens zeitf FC Den Haag-voorzitter n| te hebben kunnen voldoen Een bestuurslid van Spat] meldde gisteren namens i Rotterdamse ere-divisieclJ enige tijd terug en voor Spa| ta-begrippen erg goed te hebben geboden aan Val Velzen. De centrum-spj heeft echter nooit gereaget op de offerte vanuit Spanget| RKC-voorzitter Han Dinther was gisteravond lil bereikbaar voor het gevent] enige informatie omtrent t naar Nederlandse beg# opzienbarende transfer, spits Peter van Velzen blaj gisteren niet bereikbaar. AMSTERDAM (ANP) - Atletico Mineiros is de tweede ploeg 4 door organisator Jack van Zanten is vastgelegd voor deelfc ming aan het Amsterdam 710-voetbaltoernooi, dat vrijdag zondag 11 augustus in het Olympisch Stadion wordt gehouden I De deelneming van landskampioen Ajax stond al vast) Braziliaanse vereniging werd vorig jaar winnaar van het W nooi. In de eindstrijd werd Ajax na strafschoppen uitgesck keld. Jack van Zanten hoopt de onderhandelingen met de over? twee deelnemende clubs op korte termijn af te ronden. Geve Van onze spi I lijk rustige zaalvoetbal een rimpeling gekomer Een beweging die lijkt 1 golven als oorzaak van pr van Arnold Seghers in h Kreeft. Een terechte zaak ders, maar in de visie va rechtmatig. Na een gevecht achter de schermen verplichtte de KNVB dat wedstrijden voor de HuZaVo-beker opnieuw moeten worden gespeeld, ter wijl het zich nog verder be raadt over de geldigheid van de regionale competitie. Hoe het zover kon komen voert terug naar het begin van de zaalvoetbalcompetitie. Seg hers speelde toen voor De Ster en aangezien er binnen die club moeilijkheden rezen, haakten Lucas van de Voorde, Ronny de Rijcke, Paul en Ar nold Seghers af. Van de Voor de nog voordat de overschrij vingstermijn was verstreken, voor het andere trio gebeurde het later. Zaken die worden toegegeven door zowel Seg hers als De Ster-coach Eduard van de Brande. Paul als Ar nold Seghers vroegen toen overschrijving aan. Een club verandering die voor Paul Seghers ingaat op 26 mei, maar voor Arnold Seghers eerder inging. Hoe dat kon, verduidelijkt hij: „Ik kreeg in die periode net werk en kon, althans in eerste instantie, niet meer uit komen in de regioklas. Daar om heb ik oveschrijving aan gevraagd naar HuZaVo- Klaus/Napoleon. Dit gestaafd met een werkgeversverkla ring". Afgaande op dat gege ven werd overschrijving ver- leend. Alle partijen hadden daar vrede mee, tot het mo ment dat Arnold Seghers uit kwam voor De Kreeft. Even eens een team vallend onder de club HuZaVo. Het resultaat was protesten van andere re gioclubs. De eerste dateren van omstreeks november 1984. voor de finale herenenkels! Hij versloeg de NieuwzeelsJ der Stuart Davenport met] 9-1 9-5 9-0. De andere final werd de Australiër Chris P mar, die met 9-3 9-5 9-3 van de Brit Phil Kenyon de dames haalden de Nie»| zeelandse Sue Devoy eM Britse Martine le Moignan. VOETBAL - Trainer Happel van Hamburger :I moet tot het komende wejf einde in het ziekenhuis 'l ven. De 59-jarige Oostenryj ondergaat dinsdag een ka] operatie. Maandag nam assistent Rainer Ohlhauser| training waar. ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB heeft de sp< Teuben van de eerste divisieclub Helmond Sport een schors van in totaal vier wedstrijden opgelegd. Daarvan zijn drie wedstrijden straf voor een 'vergrijp' tijd' de wedstrijd Vitesse - Helmond Sport van Tweede Paasdag] één duel voor het feit, dat Teuben een week later tegen zijn de gele kaart aanliep. Voorts kregen Vincent (Helmond Sport), Van Tamelen geningen) en Groote (SC Cambuur) één wedstrijd schorsing1' gelegd. Tegenmaatregelen van KNVB-zijde bleven uit. Al thans ogenschijnlijk. Seghers bleef gewoon voetballen bij De Kreeft en speelde zodoende de hele regionale zaalvoetbal - competitie mee. „De Kreeft is een team van de HuZaVo en daaruit voortvloeiend bepalen we wel wie er mee mag doen en in welk team. Je krijgt ten slotte ook geen oveschrijving naar een vierde, achtste of eerste team van een club. Je krijgt die naar die vereniging, pi je krijgt die niet", verduide- bJkt HuZaVo-voorzitter Claerhoudt desgevraagd. Op z'eh, gezien de regelmenten, Seen 'ontwettige' gedachte. De KNVB afdeling Zeeland denkt daar echter anders over. „In de aanvraag is duidelijk gesproken over HuZaVo- Klaus/Napoleon en over geen ander team. Alleen voor die Ploeg hebben wij de oveschrij ving verleend en voor niets anders"' aldus Sam de Koeyer, KNVB-bestuurder, belast met zaalvoetbalzaken. Hierin Wordt hij gesteund door Piet ansen, secretaris van de dchtcommissie die deze zaak behandelde. „Ons besluit is ge- omen op bewijsstukken die oor een deel afkomstig zijn van Seghers zelf. Dat de be- "™tóWe weg mogelijk echts als dekmantel is ge- doet niet ter zake. Fei- n zijn feiten en daar is onze praak °P gebaseerd", stelt hsen. Dat de afdelingsbe- „^orders het hier bij het te eind hebben, geeft Seg-

de Stem | 1985 | | pagina 6