Country-avond Heikant Steens Oranjecomité bestaat vijftien jaar 6Ieder mag eruit halen wat OOK 'BE Sasse mia houdt lenl Leerlingen Jansenius openen hotel DE STEM Analistendag werd succes CITROËN^ DINSDAG 23 APRIL 1985 ZATERDAG OPTREDEN VAN ARIZONA RANGERS VAN ZEELAND EXTRA VEEL ACTIVITEITEN Historische oven ook landelijk in de belangstelling Motorrijder zwaar gewond EXPOSITIE MARIE-JOSÉ DE COCK IN CLINGE Medaille Zinnig Lezing over natuur geneeskunde UIT HET ZAKENLEVEN Diamantshow in Hulst Grootste zonnebloem W.DE BLOCK WISSE B.V. Axel Graauw Hulst Heikant Koewacht Nieuw-Namen Terhole 1 Mei-viering Sas van Gent 122 PAGINA ZEELANCj plNSDAG 23 APRIL 1 Van een onzer verslaggevers HEIKANT - Gemeen schapscentrum 't Heike in Heikant staat zaterdag avond in het teken van de countrymuziek. De bij de countryliefheb- bers in de streek razend po pulaire groep Arizona Ran gers vult dan een groot ge deelte van de avond met muziek die zijn oorsprong vindt in het aloude wilde westen. Het vijftal brengt naast eigen repertoire ook nummers van gevestigde grootheden als Kenny Ro gers, Don Williams en de Eagles. Naast de Arizona Rangers verschijnt een nieuwe coun tryband op het podium. De naam blijft tot zaterdag nog een verrassing, maar de groep werd opgericht in 1980 en bestaat uit de gebroeders Smagge, Mare Mummenhof en zangeres Ria de Tolle- naere. De groep speelt vaak in het Belgische plaatsje Zoersel, trefpunt voor alle countryliefhebbers in de wijde omgeving. Ook vanuit Zeeuwsch- Vlaanderen trekken belang stellenden regelmatig naar Zoersel. Onder hen Rudy van Poel, Benny en Hennie Gijsel, Guust Mehouden en Herman Hylkema. Zij zijn dan ook de organisatoren van de country- en western avond in Heikant. „Er wordt te weinig gebo den op dit gebied in deze contreien en dat is jammer", stelt Hennie Gijsel uit Hulst. De countryliefhebbers had den met de vestiging van Old Tuffies Saloon in de Bierkaaistraat in Hulst de hoop dat ze nu eens eindelijk aan de bak konden. „Maar daar is een einde aan geko men en dat heeft voor ons de doorslag gegeven om een countryavond te houden", aldus de organisatoren. „Als deze avond aanslaat, hopen we meerdere coun- trybij eenkomsten te houden. Er is een countryclub in op richting. En die zal zeker erg actief worden. We zijn nog op zoek naar een geschikte lokatie", stelt Hennie Gijsel. De gebroeders Gijsel willen één keer per maand een countryavond houden. De Van onze correspondent SINT-JANSTEEN - In Sint-Jansteen wordt konin ginnedag dit jaar extra uitbundig gevierd. Het plaat selijk Oranjecomité bestaat namelijk 15 jaar. De Arizona Rangers spelen zaterdagavond in 't Hei ke countrymuziek van de bovenste plank. firma Dieleman en Leender- sen steekt ook een duit in het organisatorisch zakje van deze eerste countryavond. De entreeprijs zaterdag in 't Heike is extra laag gehou den. Bezoekers betalen vijf piek per persoon. De Sterre presenteert zich in kleurrijk boekje Van een onzer verslaggevers CLINGE - Het instituut voor geestelijk gehan dicapten De Sterre in Clinge heeft een kleur rijk boekje gepresenteerd. In het boekje wordt de buitenwereld duidelijk ge maakt wat er in de woongemeenschap allemaal ge beurt. Vijftien jaar geleden werd het comité onder voorzitter schap van M. Vael en de be stuurleden mevrouw Backx en de heer E. van Duyse opge richt. Zo'n veertig medewer kers zorgden ervoor dat er van 's morgens tot 's avonds ge feest werd. Na een tiental jaren werd voorzitter Vael opgevolgd door P. Blommaert, die om gezond heidsredenen dit jaar de fak kel heeft overgedragen aan E. Savooy. Vanaf de oprichting tot heden hebben in het be stuur zitting mevrouw N. de Koek en de heren E. van Duy se, G. van Rattingen en A. van Dorsselaer. Dit jaar werden het Oranjecomité en het Sin terklaascomité samengevoegd tot 'Oranjecomité ter opluiste ring van koninginnedag, 5 meiviering en het Sinterklaas feest'. Zoals gewoonlijk worden de inwoners ook dit keer op 30 april om 9.30 uur abrupt ge wekt door de kinderen van de eerste en tweede klas. Die trekken in een lawaaioptocht door het dorp. Een half uurtje Het eerste exemplaar werd gisteren door directeur P. Bot telier overhandigd aan de heer G. Holleman, directeur van de Sociaal Pedagogische Zorg in Zeeland (SPZ). 'De Sterre, een thuis', zo heet het boekje. En daarmee wordt volgens directeur Bot telier de spijker precies op de kop geslagen. „Daarmee is precies aangegeven wat wij willen zijn: geen kale woon voorziening, maar een thuis voor gehandicapten". Hij con stateerde dat zich ook in de zwakzinnigenzorg modever schijnselen manifesteren. „Ideeën in de zwakzinnigen zorg komen van niet-zwakzin- nigen. Die bepalen wat goed voor hen is. Voor De Sterre blijft de leidraad, dat het wel zijn van de bewoners hoofd zaak is. Dat wil niet zeggen, dat we ontwikkelingen terzij de schuiven, maar we spelen er alleen op in als daardoor het welzijn van de bewoners wordt vergroot". Het boekje is vooral bedoeld voor ouders die thuis geeste- Van een onzer verslaggevers HULST - De eindexamenleer lingen van de Jansenius scho lengemeenschap openen mor gen bij hun school het 'Hotel Parkzicht'. Deze activiteit maakt deel uit van de viering van de laat ste schooldag. Oud-burgemeester P. Molt- hoff is bereid gevonden om om 8.45 uur de openingshandeling te verrichten. Daarna volgt een receptie met 'champagne', compleet met op hun paasbest uitgedoste gastdames en li- vreiknechten. Dat moet ook wel, want naar verluidt is het 'Parkzicht' een regelrechte dochter van het St.-Gregory Hotel in Los Angeles. Om 12.30 uur krijgen de af gelopen winter verreden schaatswedstrijden een spor tief vervolg, in de vorm van een internationale roeiwed- strijd op de binnenvest, 's Avonds kiest rond 19 uur een heteluchtballon het luchtruim. Vervolgens gaat om 19.15 uur voor de leerlingen een groot bal van start met Tony Corsa- ri and the Shakers. DAGBLAD VOOR ZUOWEST NEDERLAND Kantoren in Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnum mers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jan sen (plv. chef), Emile Calon, Co Meertens, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. 'Middelburg: Henk Postma. Goes: Aad van der Wouden. Advertentle-expl. Inspecteur Zeeland: C. Me nu, privé 01150-95839. lijk gehandicapte kinderen hebben en twijfelen of ze hun kind al dan niet in een inrich ting zullen plaatsen. „We ho pen dat ouders, die met die vraag worstelen, zien dat de Sterre geen instituut is, maar inderdaad een thuis". Het boekje is geschreven door Els van Tiel uit Eindho ven en de foto's zijn van Wil- lembarend Boehlé uit Hulst. De brochure zal onder andere worden verstuurd naar de huisartsen om het in de spreekkamer te leggen, naar de SPZ en naar de wijkverple ging. Directeur Holleman van de SPZ stelde gisteren dat het boekje een goed beeld geeft van de Sterre en vooral van de hulp op maat, die aan de be woners wordt gegeven. Hij noemde het een zinvolle bij drage aan de voorlichting voor ouders die uithuisplaatsing overwegen. Een vaak moeilij ke beslissing, die een grote stap in hun leven is. Ook sprak hij de hoop uit dat het boekje mede zal bijdragen aan de beeldvorming over de Sterre in de regio zelf. Van een onzer verslaggevers HULST - Een tiental warme bakkers uit heel nederland was gisteren met hun echtge notes op bezoek bij bakker De Block in de Hulster Steen straat. Het gezelschap behoort tot de Katholieke Organisatie voor Bakkers en de leden vor men een soort studieclub. Ze wisselen ervaringen uit en gaan bij elkaar op excursie, waar dan de nieuwste snufjes op bakkersgebied worden ge toond. Bij hun rondeleiding in Hulst wachtte de bakkers een aardigheidje. Het gezelschap mocht een kijkje nemen in de pas blootgelegde kelder onder de bakkerij, waar ze de uit de 16e of 17e eeuw stammende authentieke bakkersoven kon den bewonderen. Amateur- historicus Van Goethem was erbij om uitleg te geven over de Hulster historie in het alge meen en die van de antieke oven in het bijzonder. AXEL - Op de kruising 2e Verkorting/Hulsterweg vond een ongeluk plaats, waarbij de motorrijder H. H. uit Axel ernstig gewond raak te. Het ongeluk gebeurde zon dagavond om 23.30 uur. H. reed met zijn motorfiets van Axel richting Hulst. Achterop de motor zat als passagiere S. de D. uit Hulst. In een bocht ter hoogte van de 2e Verkorting reed H. rechtdoor. In de berm geko men probeerde hij nog te cor rigeren, maar botste daar te gen een paal met een straat naambordje en kwam ten val. H. raakte na deze botsing be wusteloos. Hij werd samen met mejuffrouw De D. overge bracht naar het St.-Liduina- ziekenhuis in Hulst. Daar werd hij opgenomen met een hersentrauma. Mejuffrouw De D. moet vermoedelijk een vin ger missen. Marie-José de Cock: .ik wil het 'clean' houden. - FOTO WIM KOOYMAN Door Jeanette Vergouwen CLINGE - De openingstentoonstelling van galerie Esprit in Clinge bevat naast de sculpturen van Pedro van Es- broeck een groot aantal gouaches, en kele schilderijen en collages van Ma rie-José de Cock. Deze dertigjarige vrouw is geboren en getogen in Sint-Jansteen en woont sinds haar huwelijk in Terneuzen. Als kind had ze al een grote liefde voor het tekenen en ze volgde met veel interesse vanaf haar veertiende jaar lessen op de tekenacademie te Sint-Niklaas. Haar leraar toen was Jacques Neve en hij is dit jarenlang gebleven. Want toen Ma- rie-José naar het schilderatelier ging van de Stedelijke Kunstacademie was hij ook daar haar docent. „Ik heb zes jaar lang de opleiding ge volgd en ontzettend veel geleerd. Toch kende ik af en toe een periode waarin ik aan alles twijfelde. Dan voelde ik me op het gebied van kunst gewoon tekort schieten en zag ik de zin er niet meer van in. Telkens door de waardering voor mijn werk en via gesprekken met anderen kreeg ik weer de moed om door te gaan", legt ze uit. „Deze twijfel perioden heb ik blijkbaar nodig. Ze zuiveren een aantal dingen uit". Marie-José vindt het moeilijk om over haar werk te praten. „Kunst is niet met woorden uit te leggen", ver klaart ze. „Ik beeld datgene wat ik voel en onderga liever uit met mijn schil der- en tekenwerk. De inspiratie komt vanzelf, daar is geen geredeneer voor nodig. Ik weet dat de toeschouwer graag alles wil verklaren, maar ik vind dit echt niet belangrijk. Ieder mag er uit halen wat hij zelf wil". Een bescheiden vrouw, die het toch maar presteerde met 91 op 100 punten een regeringsmedaille in de wacht te slepen op haar eindexamen in 1981. Vanaf die tijd is ze zeer bewust op eigen kracht verder gegaan. Ze ont wikkelde in die periode een heel eigen stijl. Haar voorkeur gaat uit naar gouaches. Juist hierbij kan ze haar persoonlijkheid het duidelijkst demon streren. Het werk ademt een blanke rust uit. Vele grijze tinten versterken de uitdrukkingswaarde. „Het veelvuldig gebruik van zwart en wit vermindert wel de kleurintensi- teit", zegt ze. „Het onderstreept echter wel de zuiverheid extra. Ik zeg wel eens dat mijn werk steriel is. Dit is echt een bewust streven. Ik wil het 'clean' houden, omdat dit een afstand schept met de kijker". Haar schilderijen ge tuigen van haar introvert zijn en een drang naar persoonlijke vrijheid. Alles wordt door haar minitieus afgewerkt. De ruimte waarin ze werkt is zeer netjes, alles opgeruimd en ordelijk. Dit 'propere' komt ook in haar werk terug. Geen verminkte vormen, uiteengereten gezichten of overvloedig gebruik van verf. Maar natuurgetrouwe composi ties, onbezoedelde weergave van vo gels, mensen en alledaagse dingen in een sterk lijnenpatroon. Ook in haar collages bewaart ze afstand. In het werk 'vogelvrij' bijvoorbeeld wordt dit gecreëerd door een vijftien centimeter groene strook kunstgras, die achter een glazen plaat ligt. De achterwand ver toont een vlucht vogels, symbool van de vrijheid. Marie-José de Cock exposeerde haar werk al verschillende malen. Zowel Hulst als Terneuzen staan op het lijst je, net als België. „Het is fijn als men sen, waarvan je weet dat ze gevoel hebben voor kunst, zinnig over je werk kunnen praten", besluit ze. „Als die er iets uithalen wat hen aanspreekt, is dat voor mij voldoende om op de ingesla gen weg voort te gaan". Van een onzer verslaggevers HULST - De landelijke dag voor medische analisten, die zaterdag in Hulst werd gehou den, is een enorm succes ge worden. Het aantal deelne mers (opvallend veel jonge mensen) bedroeg 321 personen. Het gezelschap werd bij aankomst in Den Dullaert verwelkomd door een verkle de vos. Op het logo stond na melijk de tekst 'Elck gaet ten schole bij den vos'. Het thema monoclonale an tilichamen werd door de di verse sprekers vanuit ver schillende vakgebieden be- licht. Monoclonmale antilicha men beginnen een belangrijke rol te spelen in de medische wereld, vooral bij de anatomie en pathologie en bij de behan deling van leukemie-patiën- ten. Door deze antilichamen is de detectiegraad van niet ge dode kankercellen veel groter geworden, zodat de behande lende geneesheer meer zeker heid heeft of hij een therapie door moet zetten of stoppen. De sprekers boeiden het ge zelschap erg en tijdens een discussie kwamen er dan ook vele vragen los. Ook wa£ er een demonstratie met een ap paraat om automatische tes ten te doen (kosten van het ap paraat 300.000 gulden). Na het wetenschappelijk gedeelte trokken de deelne mers richting stad, waar gid sen hen stonden op te wachten. Velen maakten ook gebruik van de gelegenheid om het museum te bezoeken. Daar waren voor hen extra rondlei dingen. De vlag van de vereni ging van medische analisten wapperde vrolijk aan de wie ken van de draaiende stads- molen. Ter afsluiting was er een diner in restaurant Tiffa ny. Bij aankomst hier werd iedereen verrast door enkele in klederdracht gestoken be stuursleden, die hen allen een potje Zeeuwse mosselen aan boden. Tijdens het etentje re gende het felicitaties aan het adres van het bestuur van de afdeling Zeeland voor de per fecte organisatie en de gewel dige ontvangst in Hulst. Tij dens zijn slotdankwoord was voorzitter Piet Hageman uit Hulst dan ook bijna sprake loos bij zoveel loftuitingen. later begint op het terrein van de lagere school een spelen- kermis. De sportievelingen worden op datzelfde tijdstip verwacht op het voetbalveld voor een recreatieloop over 3.100 meter. De meer geoefen- den gaan daar om 11 uur van start voor een trimloop over 8.730 meter. Ook om elf uur is er bij café Sport een schieting op de staande wippen, voor de -jeugd van 8 tot 14 jaar. Voor bogen en pijlen wordt gezorgd. Om 13.30 uur valt het star thek voor een motorcross op het terrein van het vlasbedrijf van Guust Mortier. Dat is te bereiken via de Oude Drij- dijek. De gespierde inwoners uit de verschillende wijken binden om 15.30 uur de strijd aan tijdens een touwtrekwed strijd op het terrein van W Steen. Twaalf ploegen hebben al ingeschreven. Koninginne dag wordt om 19 uur besloten met schieting op staande wip pen bij café Sport. Iedereen kan meedoen, voor materiaal wordt gezorgd. In het kader van de 5 mei viering wordt die dag vanaf 14.00 uur een fietspuzzeltocht voor gezinnen gehouden. In schrijven in Den Ouden Arend, waar om 17.30 uur ook de prijzen worden uitgereikt. Het Oranjecomité betreurt het overigens dat de KNVB op koninginnedag de belangrijke voetbalwedstrijd Clinge I- Steen I heeft ingelast. De vrees bestaat dat veel belangstellen den meer oog zullen hebben voor deze streekderby dan voor de touwtrekwedstrijd, die op hetzelfde tijdstip wordt gehouden. Van een onzer verslaggevers HULST - Aktie Natuurge neeskunde houdt donderdag 25 april een lezing over iriscopie en kruiden in de Stadsherberg te Hulst. Spreker is de natuurgenezer R. de Pauw. Aanvang 20 uur. HULST - De juweliers Van Deijk uit Hulst en De Vilder- Piessens uit Kloosterzande presenteren donderdagavond 2 mei gezamenlijk een dia mantshow, met onder andere dia's en film, in zaal Tiffany te Hulst. Aanvang 20 uur. Toegangskaarten zijn in beide zaken verkrijgbaar tot 30 april. Aansluitend op de diamantshow wordt in beide zaken een prachtige collectie diamanten sieraden geëxpo seerd, die men vrijblijvend kan komen bekijken tot en met 12 mei. HULST - De Nederlandse Vereniging van Tuincentrum houdt een kinderwedstrijd 'Wie kweekt de grootste zon nebloem?' Het gaat dit keer niet om de lengte van dit uitbundig groeiende gewas, maar om de doorsnede van de bloem. De jeugd kan van donder dag 25 april tot en met zater dag 4 mei bij tuincentrum Terra Nova in Hulst een gratis deelnemerspakket afhalen, bestaande uit een zakje zaad, zaai- en cultuur aanwijzingen en de spelregels. En dan ver volgens maar afwachten wat ervan terecht komt. De uit de kluiten gewassen bloemen kunnen van 18 tot en met 21 september weer worden inge leverd. Voor de beste 'bloem kwekers' is er kans op mooie prijzen. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivollweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Bridge - Leden van de brijj club Axel speelden in l„ reel centrum De Halle de t de wedstrijd in de vooija3 competitie. Uitslagen: groep: 1. mevrouw Van] Dries-de heer Olyslager.21] ren Bisschop-De Maagtj if ren Arnoldi-Bode. B-groej Dames Keeman-Knöpker f mevrouw Van de HeyderT heer Scheele sr, 3. dames i j de Casteel-Groenewoud. f groep: 1. dames Vreugd::] Olyslager, 2. dames Naeij Naeye, 3. echtpaar Vael. Koninginnedag - Het fee., mité Graauw houdt tijï koninginnedag verschilled activiteiten. Het program ziet er als volgt uit: 9.30 J volksspelen voor de je] 14.00 uur prijskaarting vj bejaarden in het gem schapshuis, inleg 2,50 persoon; 13.00 uur fietsen: voor iedereen, inschrijf;! 2,50 per persoon; 19.00 rondgang door de fan) Nooit Gedacht met drumt. EHBO - De EHBO afdeh Graauw gaat zondag per bus naar Gemert omL te nemen aan de landeiJ EHBO-wedstrijden. Er nog enkele plaatsen vrij |J bus. Mensen die eventueel?" willen naar het mooie 1 bantse Gemert, kunnen t opgeven bij G. WeemaesJ mevrouw Mahu-Ferket. Kaarting - In zaal W. 1 maert werd een kaarting I houden waaraan 35 pers deelnamen. Uitslag: 1. J.| wels, Kloosterzande; 2. vrouw Peters, 3. mev: Boekland, 4. P. van Ker-rJ ven, allen Hulst; 5. J. l stand, Breskens. Schaken - De schaakven ging Hulst hield de 33e spet avond voor de interne cool titie van het seizoen in T Stadsherberg. Uitslag: Dhoti Van Opstel 1-0, Sanders-;! Gassen 1-0, Tack-Van Gimf ken 14-14, Vermaire-Boddi 1-0. Bridge - Leden van bridged Hulst speelden in schapscentrum Den Duliil een bridgewedstrijd in hetrl der van de voorjaarscomra tie. Uitslagen: A-groep: l vrouw Biesbroeck-de Snuverink, 2. dames Snol rink-Beuzenberg, 3. heren'! Geel-Koopmans. B-groep I heren Romson-De Feijter I mevrouw De Kort-de heer.f kins, 3. dames Arons: Vroome en heren Gerres-| Maat. C-groep: 1. mevr Van Hooteghem-de heer 8 driks, 2. mevrouw VanI selaar-de heer Van Dorsel jr, 3. echtpaar Van Cauterer,| Kaartclub - Aan de kaar van kaartclub Harten Aas| Ron de Vilder deden 24 ters mee. Uitslag: 1. Fr.B 2. mevrouw van Mullen! mevrouw Roelands-Thijs f mevrouw Morcus, 5. mevr Gijsel. Kampioen van 1 zoen 84/85 is geworden C I de Ha. Sjoelclub - Sjoelclub Wijt- ven Actie heeft de uitslag:] het kampioenschap afgelopen seizoen bekend!] maakt. Koningin is gewor» mevrouw Van de Voorde wordt op de voet gevolgd 4 de dames De Vilder, Van| Heyden, Leenknecht en 1 Ecke. Bingo- en kaartmiddag-t' derdag is er in 't Heike] bingo- en kaartmiddag, duurt van 13.00 tot 17.00:1 Alle ouderen boven de 50 :f zijn welkom. Bejaardenreis - De leden] de Algemene Nederla] Bond van Ouderen dinsdag 7 mei een uitste] naar de Keukenhof. Hetj trek is om half acht, rondi-1 uur hoopt men weer ter* zijn. Deelnemers kunnenJ vóór 30 april opgeven bi' van de bestuursleden in '1 kant, Sint-Jansteen of Cf] Drive-in-show - In het11 haal over de Meifeestmaöl Koewacht is abusievelijk'] meld dat de Veronica in-show op vrijdag 3 rnej zien is in De Vlaschaard f moet zijn zaterdag 4 mei,'| af 20.30 uur. Kaarting - In zaal Ti® werd een kaarting waaraan 60 personen d| men. Uitslag: 1. K. van" schoot, Nieuw-Namen; Taalman, Terneuzen; 3 L van Acker, Westdorpe; 'I Haulez, Hulst; 5. me^ Tilleman, Nieuw-Namen Kaarting - In zaal Del werd een kaarting geh°^ waaraan 16 personen men. Uitslag: 1. P. Schel 2. A. van Geertruy, 3. A 1 ser, allen Terhole; 4. E. vj Branden, Hulst; 5. A. mans, Terhole. Van onze correspondent TERNEUZEN - Tijdens eer drukbezochte en bewogen ver gadering van verenigingen ui; Philippine in De Meerpaal kwam gisteravond naar vorei dat de bewoners van Philippi ne ontevreden zijn met het be leid van de gemeente Groot- gas. Unaniem stelde de zaa rich dan ook achter een voor stel om zich in de toekomst bi, de gemeente Terneuzen aan te sluiten. „Uit het feit dat de gemeen te "Sas de afgelopen jaren miljoen gulden heeft geïnves teerd en dat hier niets van ir Sas Van onze cc SAS VAN GENT - B willen de reserves as verleden opgelopen te lijk huishoudboekje te Een zo'n potje is de res nieuw gemeenschapshuis wethouder Jan Platschor een vergadering van de ge missie. Het merendeel van de leder zag de noodzaak van een der gelijke rigoreuze ingreep voo: het armlastige Sas wel in. Al leen CDA-fractievoorzittei Lucien van Waes had gister avond moeite met het 'dek kingsplan tekorten 1983 tot er met 1986', zoals dat op tafel lag. „Een rare zaak en eer vreemde voorstelling van za ken", zo concludeerde hij en herinnerde Platschorre aan het feit, dat het CDA in 1983 de gemeentelijke begroting met goedkeurde. De commissie voorzitter reageerde daarop fel aan het adres van Van Waes en stelde hem in de gele genheid dan maar op de raadsvergadering van aan staande donderdag eens dui delijk aan te geven waar dan wél de juiste dekkingsmidde len gezocht moeten worden. Overigens maakte Jan Plat schorre duidelijk van de gele genheid gebruik de keuze van B en W te motiveren: „Ons uitgangspunt - en daarmee tegelijkertijd bewuste keuze is het gebruik van de reserves om de tekorten te dekken als noodzakelijk te zien. Het is een kwestie van zelf durven of an deren voor je laten beslissen", waarmee de PvdA-wethouder duidde op het mogelijk tot ar tikel 12-gemeente verklaard worden. En dat zou betekenen dat Sas de uitgave van ieder dubbeltje moet verantwoor den. Van onze cc SAS VAN GENT - Di Sas '70 houdt zaterdag 4 e weekend in het Sasse wink De feestelijkheden en acti viteiten tijdens dit weekend staan in het teken van dieren, bloemen en planten. En dat al les onder het motto 'Samen [het een goed lenteweertje brengt u het sfeertje'. De winkeliers presenteren Van onze correspondent SAS VAN GENT - Woensdag 1 mei houden de Sasse PvdA-af- ™*nB> de vakorganisaties ABVA/KABO, de FNV en verschillende werkgroepen gezamenlijke 1 mei-ma miestatie in cultureel centrum DeSpeye. Wim ten Hoor, voorzitter van de PvdA in Sas van Gent, Pent om acht uur het avond programma, waarvoor diverse Pekers en artiesten zijn uit genodigd. Sprekers zijn Jaap van der oef, lid van de Tweede ka- ™er voor de PvdA, Tjeu ötrous yan de FNV en Nel Iks, lid van het Europese Fwement voor de CPN The L®?* City Jazz Band, het rijdkoor De Hoge Noot en oubadour Peter Dieleman en8en een gevarieerd amu- J^htsprogramma. De entree oor de avond is drie gulden. u^Hsdagmiddag is er voor de een Rïen van tot vÜf uur .1 doe-gericht optreden van i .cl°wn Paco met aanslui- u een filmvoorstelling.

de Stem | 1985 | | pagina 10