DeVariabe ^¥e&4e^tent HEVIGE RU Hypotheekrente per 16 april 1985 België zegt ja tegen Star Wars ZATERDAG 20 APRIL 1985 BI ;EXTRA OP ZATERDAG5 AMSTERDAM - De Nederlandse man: Hij is niet bijster materialistisch; z'n eigen gezondheid en relatie met gezin, kinderen en vrien den zijn voor hem belangrijker dan geld en goed, woning en auto. Hij aan vaardt na - of dank zij - de sexuele revo lutie zijn vrouw als partner en kame raad. Hij vindt stoerheid ('macho') stomvervelend en is 'tamelijk gevoelig'. Hij wil genieten van zijn leven en is daar erg tevreden mee. Voetbalvandalen Half miljard Rommelmarkt DE VAILLANT TRERMOCOMRACTtSHEa KRIJGT DE STOOKKOSTEN KLEIN Woensd recht Korea/lndië Vara-Varia Cijfers PAPIER VOOR UW PEN Zuid-Afrika BERT VAN VELZEN Sport 9,5/ aja ZATERDAG 20 APRIL 19 WASHINGTON - Me zijn uitspraak dat „dez Duitse soldaten net z goed slachtoffer warei van het nazisme als d slachtoffers in de con centratiekampen", heef president Reagan ziel nog dieper verstrikt ii de controverse over zijl voorgenomen bezoel aan het Duitse oorlogs kerkhof Bitburg volgen de maand. T11 PAGINA 4 Nederlandse man is danig conservatief Van een onzer verslaggevers Hij is erg op zichzelf, houdt niet van sleur (het avontuur lokt), maar streeft wel sterk naar zekerheid en is erg gesteld op orde en net heid. Hij houdt niet van uiterlijk vertoon, is niet mo dieus en besteedt weinig aandacht aan uiterlijk en li chaamsverzorging: Vooral niet opvallen. En let wel: De vrije tijd is voor hem van gi gantisch belang. Dat beeld van de Neder landse man rijst op uit een onderzoek, uitgevoerd door marktonderzoekbureau Veldkamp, onder 2047 man nen tussen 21 en 70 jaar. Het werd gistermiddag in Am sterdam gepresenteerd. Het onderzoek bekeek hoe de Nederlandse man denkt over onderwerpen als be roep en vrije tijd, sex en re laties, geld en bezit, politiek en maatschappij, normen en levenshouding. Nog enkele resultaten uit de steekproef: de Neder landse man „heeft de eman cipatie overleefd", de sexu ele revolutie is voorbij (vindt 85%), de vrouw mag best het initiatief nemen op sex-gebied, maar dan wel binnen het huwelijk. Toch spreken ook veel onder vraagde mannen negatief over de emancipatie: ruim een kwart vindt de vrouwen agressief en ontevreden ge worden. Meer dan een tiende zegt dat veel mannen door hun vrouw onderdrukt wor den: de 'overkill' van de emancipatie. Op gebied van sex vindt bijna de helft dat je alleen mag vrijen met iemand van wie je houdt. Een derde vindt dat mannen best sex- clubs mogen bezoeken, een vijfde vindt sex met kinde ren „niet altijd slecht", 63% vindt het leuk om met zijn partner op sex-gebied te ex perimenteren. Stoer zijn is niet meer 'in'. Volgens het onderzoek vindt 62% van de mannen zichzelf tamelijk gevoelig. Kinderen zijn heel be langrijk, als ze maar 'fijn' zijn: 54% vindt dat ze meer moeten gehoorzamen. Twee derde vindt dat de vrouw thuis moet blijven, zolang de kinderen nog klein zijn. Een derde vindt het regelen van de opvoeding nog steeds een taak van de vrouw. Wat betreft normbesef is ruim de helft tegen bijver dienen met een uitkering en een meerderheid niet tegen belastingontduiking, dienst- weigeren en euthanasie. Sterker optreden tegen ver krachters en geweldsmis drijven wil 90%. Onthullend is dat 60% tegen de komst van vreemdelingen/gastar beiders is. Bijna de helft vindt het geloof in God be langrijk, maar ook evenveel behoort niet tot een kerkge nootschap. De Nederlandse man van 1985: Conservatief, braaf, een beetje avon tuurlijk maar niet té. Helpt z'n vrouw (af en toe) bij het afwassen. - FOTO ARCHIEF DE STEM VOLGENS mij kan men de voetbalvandalen alleen de ogen openen door ze dicht te slaan. St. Jansteen J. Rottier SCHADE door vernielzucht loopt op tot half miljard, lees ik in de krant. Dat zijn de conclusies van de heer Van Dijk van het wetenschappe lijk onderzoek en documen tatiecentrum die een onder zoek blijkt te hebben gedaan naar dit soort zaken. En dan betreft het nog alleen maar de materiële schade. De er gernis en het ongemak van het vandalisme zijn nog niet in dit bedrag verdisconteerd. Wat iedereen in feite wist, komt nu als cijfermateriaal in de pers. Er wordt enorme schade toegebracht aan an dermans eigendommen door derden. Filosoof Hubbard stelde dat dit in principe wordt veroorzaakt door ge brek aan educatie van de daders. Dit is een uitermate interessante stelling. Je zou namelij k kunnen zeggen dat het schade toebrengen aan openbare gebouwen, ander mans eigendommen etc. een uiting van onvrede is t.o.v. de maatschappij. Op zich is het op deze manier proteste ren natuurlijk bijzonder laakbaar en het zet natuur lijk geen zoden aan de dijk. Het zou best eens kunnen zijn dat de mensen die op deze manier protesteren te gen de maatschappij of iets daaruit in feite niet weten hoe zij op een zinvolle en doeltreffende manier dingen kunnen aanpakken die huns inziens veranderingen be hoeven. Wellicht zouden de ze alarmerende cijfers van het wetenschappelijk docu mentatiecentrum de samen stellers van het onderwij spakket eens wakker moe ten schudden. Het argument dat het huidige onderwijs niet werkelijk aansluit op het leven en de maatschap pij wordt hiermee misschien wel bevestigd. Amsterdam Hélène Hermans „SNUFFELMARKTEN vor men een gevaar voor de middenstand." Jongens, jon gens wat een zielige kreet, en wat een zielige midden stand, als die dreigt ten on der te gaan door de verkoop van wat tweede hands spul len. Die rommelmarkt deugt wel, het is zelfs een aantrek kelijk gezellig volksver maak aan het worden. Al leen de organisatie man keert soms, de organisator zélf, die moet toezien wat en wie hij op zijn markt toe laat. Zelf heb ik een winkel in, zoals dat zo netjes heet, ongeregelde goederen. Dus zelf zou ik van die rommel of snuffelmarkten het meest hinder moeten hebben. Nou, dat is dan toch mooi niet zo, van mij mag het! Uitkering- trekkenden die handel drij ven? Laat me niet lachen; daar komt net iets meer voor kijken. Zie het liever als grote mensen (mannen en vrouwen) die nog eens een keer winkeltje willen spelen. Er komen er nog wel eens in m'n winkel kijken; ze nemen soms spullen mee die ze op moeten knappen, verven of oppoetsen. Zij poetsen zich te barsten (vergeef me de uitdrukking) en verkopen het weer. De andere dag kunnen ze weer wat voor niks ophalen bij opoe of tan te Truus. Kijk, dat is dan de (ADVERTENTIE) Warm waler en warm wonen met één apparaat Dat is het grote komfort van de kleine van Vaillant: de Thermocompact. Verbruikt minder energie, past het gasverbruik aan uw behoefte aan en heeft geen energieverspillende waakvlam Zo drukt u de stookkosten aanzienlek En met behoud van alle komfort Uw vakman/ installateur monteert 'm snel en probleemloos, en hi| informeert u graag. Of schri|f naar: 1991" Schonewelle bv, IWi Ellermanslraal 17 I -■ 1099 BX Amsterdam. Kü!22if wSclHIlwM II andere kant van een snuf- felmarkt. Die zgn. uitke- ringtrekkende zit niet meer thuis te hokken, hij is weer bezig, hij heeft weer wat te doen, en bij zijn verkopen wordt hij weer direct met andere mensen geconfron teerd. Hij hoeft niet zonodig te verdienen, hij heeft weer belangstelling, en kijkt weer om zich heen. Wat dat ver dienen betreft, als de kraamhuur is betaald en het koffiegeld van die dag, dan gaat hij van de rest van de winst echt niet dronken naar huis. Zij die dat den ken, moeten het zelf maar eens proberen. En waarom zouden de verenigingen die het steeds moeilijker krijgen om rond te komen, hier niet van meeprofiteren? Met be hulp van deze mensen kun nen verenigingen die wel spullen hebben voor een rommelmarkt maar niet de gehele zaal kunnen vullen, tóch een volle zaal presente ren aan het publiek. Breda T. Dieckmann Op Goede Vrijdag en paas- ochtend betraden een groep van 10 mensen, jong en oud, mannen en vrouwen, de vliegbasis Woensdrecht. Ze kwamen de basis op om te rouwen. Ze plantten een kruis met de tekst: Christus wordt nog steeds gekruisigd. Op paasochtend kwamen ze terug om de opstanding van Jezus van Nazareth te vie ren. Ze deelden daar het brood en de wijn als een te ken van hoop. Beide vierin gen werden openlijk aange kondigd door middel van een brief aan de regering, de Tweede kamer en een af schrift aan de commandant van de vliegbasis. Kort daarna kwamen er publica ties in de krant, en daarmee ook de verwarring. De Franciscaanse vredeswacht die twee maal daags stille tochten naar de basis en ge- bedswakes bij de hoofdpoort houdt en de maarbidders die de basis betraden, worden op één hoop gegooid. Dit is onjuist. De Franciscaanse vredeswacht heeft op Goede Vrijdag een kruisweg geor ganiseerd en op paasochtend een tocht naar de Kooiweg, waar ze viering voor het prikkeldraad hielden. De vieringen óp de basis wer den geheel buiten hen om georganiseerd. Het was een initiatief van individuele mensen. Wie zijn het dan wel de Maarbidders? Het zijn mensen die elkaar ken nen vanuit verschillende vredesactiviteiten in Woensdrecht, waaronder de Franciscaanse vredeswacht. Na een lange voorberei dingstijd kwamen ze tot de ze grensoverschrijdende daad, uit bezorgdheid om onze aarde. Ze danken hun naam aan een luchtmacht bewaker die hen tijdens hun aanhouding doorgaf met de woorden: „Het is oké het zijn maar bidders." Overigens zijn beide vieringen vreed zaam verlopen. Amsterdam O.W. Heldring. Binnenkort worden de do den weer herdacht. De do den van de tweede wereld oorlog. Formeel gaat het ook om de doden van de strijd in Indonesië en Korea, maar wie denkt daar in werke lijkheid aan? Zij zijn de ver geten gesneuvelden. Om ervoor te zorgen, daar althans een aanzet toe te ge ven, dat ook de doden van Indië en Korea, in de herin nering worden opgeroepen, roep ik alle voormalige In dië- en Korea-gangers uit de verre omgeving op om geza menlijk deel te nemen aan de dodenherdenking in Raamsdonksveer. Misschien dat we dan ook tot een meer geregelde, jaarlijkse 'her- denkings-reünie' kunnen komen. De herdenking in Raams donksveer is op 4 mei te 20.00 uur. Verzamelen om 19.30 uur. Wie belangstelling heeft gelieve contact op te nemen met ondergetekende. Tel. 01621-17289 (Adres: Wolvendonk 39,4942 CA). C. Romijn Raamsdonksveer In De Stem van 15 april ver nemen wij dat Joop Daal- meyer ontstemd is over Ge rard Hover, één van de pas tores die onlangs bij Sonja te gast was. Door hun gevat heid en rondborstigheid sta len de twee Limburgse geestelijke de show. Pastor Hover heeft ook in het paro chieblad van Holtum zijn kritiek op de Pisa-uitzen- dingen geventileerd. Het is algemeen bekend dat de paus in dat programma al wekenlang belachelijk wordt gemaakt. De Vara meent, dat het op deze wijze kwetsen van een minderheid best door de beugel kan. Het anti-christelijke komt bij de Vara evenwel vaker om de hoek kijken. Onlangs was ook een wetenschapsman uit Taiwan in het programma van Sonja. Hij speurde in Nederland naar historische gegevens over zijn land, op getekend in documenten uit de Gouden Eeuw. Zijn voor vaders kenden rond 1600 nog geen geschreven taal. De wetenschapper liet weten, dat in zijn vaderland het schrift in de 17e eeuw werd geïntroduceerd door dertig zendelingen uit Nederland. 'Dertig zendelingen!', riep Sonja snerend. 'Nou, klaar ben je!' De man keek even verbouwereerd en deed een poging te wijzen op de cultu rele betekenis daarvan, maar hij kreeg verder geen kans. Ook is bij de Vara breed uitgemeten de weige ring van de P.C. Hooftprijs aan Brandt Corstius, die het kwetsen van christenen lite rair beoefent. De teneur in het Vara-beeld was: Waar haalt een minister van Cul tuur die lef vandaan?! Voor velen is het wellicht over duidelijk: Uitingen van an ti-christendom zijn bij de Vara welkom. Dat mag bot en lomp, subtiel en dom, en hooggeleerd gebeuren. Oosterhout Jan Mommers Uit de Rekenkamer van De Stem: De Stem 13 april 1985: 'Hoe was Mozart in werke lijkheid?' 'Bijna driehon derd jaar na zijn dood'... en in Gids Weekblad: 'Bijna driehonderd jaar na zijn dood...' N.B.: W.A. Mozart overleed in 1791! en in De Stem van 15-4-'85: 'Duo ves tigt record treinreizen. ...brommer één dag 1619 ki lometers afgelegd... 46.75 voor een dagkaart; twee gulden en negen cent per ki lometer, als je het omrekent is het nog goedkoop'... Rijsbergen L. Dittrich Sinds september 1984 leidt het apartheidsbeleid in Zuid-afrika bijna dagelijks tot bloedvergieten. Voor de Nederlandse radio verklaar de dominee Beyers Naudé dat de jonge zwarten hun laatste beetje vertrouwen in het Westen beginnen te ver liezen. Al meer dan 10 jaar wordt er over sancties ge praat, praktisch zonder re sultaat. De jongeren begrij pen, dat ze de strijd tegen de apartheid zelf zullen moeten voeren. Dat betekent toene mende gewelddadigheid. Wat doet het Westen? Wat doet Nederland? Minister v.d. Broek draait het anti- apartheidsbeleid steeds ver der terug. Als we nagaan, bij welke organisaties in Ne derland de mede-verant woordelijkheid voor deze ontwikkeling ligt, dan ko men we terecht bij de VVD maar zeker evenzeer bij het CDA. Het is opmerkelijk, dat juist christelijke organi saties geweldloze strijdmid delen tegen de apartheid af wijzen en daarmee aanstu ren op een gewelddadige ontknoping van het apart heidsdrama. Aardenburg Mej. P. Landman ALS ik een ballade schreef over een heksensabbath en in bijzonderheden vermeldde wat de dames alzo mengden in de brijpot die ze voor hun feestmaal op het vuur had den staan zoals daar zijn: Lever van een godloos jood Geitengal en bokkepoot, om even in 'n saus te dippen van Turkeneus en Negerlip pen verdiende ik te worden aan geklaagd en veroordeeld voor grof gruwelijke discri minatie. Ik schrijf zo'n vers niet; het is al geschreven en wel door 's werelds grootste toneelschrijver. Hij laat in zijn treurspel Macbeth de heksen een potje op het vuur zetten waaraan de dames on der meer toevoegen: Liver of blaspheming Jew Gall of goat and slips of yew, Slivered in the moon's eclip se Nose of Turk and Tartar's lips. In de dertiger jaren werd Macbeth opgevoerd in Los Angelos door een toneelge zelschap van meer dan 100 leden, allen neger. De passa ge hierboven liet men weg, want er wonen in New York alleen al meer joden dan in Israël en het aantal Ameri kanen dat neger is is niet tel len. 'He was not of an age but of all time' zei Ben Jonson van Shakespeare. Niet van onze tijd, gelukkig, althans niet culinair. Bovengenoem de ingrediënten kunnen cu linair gesproken ook best ge mist worden uit de heksens- nert. Het soepie was al pittig genoeg zonder negerlippen en jodenlever. Oordeelt u zelf! In de koperen ketel boven het vuur pruttelde: hapjes glibberig slangenge- broed, bubbelend in des ketels gloed. Salamanderoog en kikker teen, Vleesmuiswol en tevenspeen, Addertong en wormenslijm, Uievlerk met vogellijm. Drakensc hubben, haaien- wervel, Heksemummie, dolle kervel, Vinger van 't geworgde kind, dat g'in gindse giersloot vindt. Gekoeld met bavianenbloed werkt dit drankje eens zo goed. Macbeth 4;1 W. Shakespeare. John O'Mill Hij wordt in het zwoegende peloton van de slavenarbei ders van de weg 'de Kriek' ge noemd, Claude Criquielion, die in de Waalse Pijl tegen de Muur van Hoei op danste als een vlinder. Hij droeg de regen boogtrui, het habijt van de we reldkampioen. Ziet u hoezeer ik in de ban van het wiel ben ge raakt? Door het kijkgat van de televisie heb ik de Ronde van Vlaanderen gezien, Gent-We- velgem, Parijs-Roubaix, de Waalse Pijl. Ik kijk door het gat van België, want de Belgische reporters geven het soort detail dat me aanspreekt. Kijk, dat er gaten zitten in de kasseistroken van Parijs-Roubaix, dat kan ik zelf zien en ook dat er in het grauwe, vreesaanjagende zwerk boven de Hel van het Noorden 'Götterdammerung' geschreven stond. Jawel, het is een Wagne riaans gebeuren, een stuk zwaarder dan de sprankelende Primavera. Dat kan iedereen zien. Maar de Belg heeft oog voor het beslissende detail. Uit de pedaaltred leest hij af wat er nog aan reserves huist in het af gebeulde lijf van de coureur. Hoe groot of hoe klein er gere den wordt ziet hij met één oog opslag. Hij weet wat er leeft in de ziel van Ludo de Keulenaer, de meesterknecht van de gene raals in de ploeg van Post. Hij zorgt er voor dat wij weten dat onder het uitgewoonde, be- modderde wrak dat de roem van Parijs-Roubaix ontnam aan de giganten van de wieler sport, een 'beau gargon' schuil ging: Mare Madiot, lieveling der vrouwen. Deze Madiot, die ook nog een broer Yvon heeft, is wat ik een Oostenrijker ooit heb horen aanduiden als een Boudoirlöwe, een Casanova op wielen. Dit soort informatie is niet zonder belang. De term leeuw is in dit verband niet bij zonder gelukkig gekozen, want ik weet van de uiterst deskundi ge Joy Adamson dat leeuwen gehaaste en nonchalante min naars zijn. Belangrijker nog is dat Parijs-Roubaix, met al die hobbelkeien en de ontelbare hamerslagen van het wrede za del in het kruis, de heroïek van minnaar Madiot een speciaal cachet verleent. Op de kassei stroken van de Noordfranse Hel kan men zijn lusten laten, zoals Jean Mallejac en Tony Simpson hun leven lieten op de gevreesde flanken van de Mont Ventoux. De wielerkampioen is bereid zeer ver te gaan. Ik heb deze inzichten uil gië verworven. Daar bei ook nog een diep respect de anti-held die nooit een n strijd wint en altijd in de wj moet rijden. De sportheld vergrijzen er ook niet zo si als bij ons. De winnaars vaj Tirreno-Adriatico, Joop Zoei melk (38, éminence grise van vélo) en Milaan-San Reit Hennie Kuiper (36), word hier te lande beschreven grijsaards, wonderen van gt„ trie. De Oostenrijkse voetbal Hans Krankl (32) wordt schreven alsof hij met één L in het verzorgingshuis de Z( door Bort van Velzen staat en in het Engelse voetb waart Andy Grey rond, vroeger, bij Wolverhampt; Wanderers berucht was als Grijze Wolf, die al zijn tandt kwijt is en die, als men de halen mag geloven, door jaardenbroeders het veld ma worden opgedragen. Gen Schulte, 42 toen hij nog in de wielersport was, is aid de Methusalem in de sport. Je bent snel oud en a schreven in deze wereld en is een teken van barbarij. Fai to Coppi, Gino Bartali, Fiore zo Magni, Stan Ockers, Fn rico Bahamontes, Louison bet. Rik van Steenbergen, Edi Merckx, Jan Jansen pa een litanie van wielerkoning waarin geen plaats is voor nobelen die heroïsch f Wie houdt van Harm Slot? 1 fietste mee in de tijd van Wo Wagtmans. Hij is een jaar zestig en zijn kop is geteisle door regen en wind. Soms lie te hij de hele nacht vanuil veenkoloniën naar Turnho om daar, na een tuk tegen t boom, aan de start te verscli nen. Hij haalde altijd de fini: soms met twintig ronden sc terstand, soms op een geleenr damesfiets. Geen winnaar, beau gargon, deze oude hel Maar een aardige man, op w je kon rekenen llllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll beta rente vast af- rentepercentages lings gedurende sluit- wijze provi- met gemeente zonder gemeente sie in garantie garantie opgave werke opgave wérke bank lijk bank lijk Annulteiten- fiypothakan A.B.N. M/A 1 jr. 1,5 7,7 8,15 7,9 8,3! M/A 3 jr. 1,5 8,3 8,80 8,5 9,8! M/A 5 jr. 1.5 8,6 9,13 8,8 9,35 Plushypotheek M/A 7 jr. 1.5 8,8 9,35 9,0 Amro bank M/A var. 1,5 7,6 8,04 7,8 8,25 M/A 2 F 1,5 8,2 8,69 8,4 8,81 M/A 5 jr. 1,5 8,6 9,13 8,8 9,35 M/A 7 jr. 1,5 8,8 9,35 9,0 9,5/ Centrale M/A 2 jr. 1 7,8 8,20 8,0 8,41 Volksbank M/A 5 jr. 1 8,3 8,74 8,5 8,» Direktbank/ !~M/A 1 jr. 1 7,6 7,98 7,8 8,2! NCB bank M/A 3 jr. 1 8,0 8,41 8,2 M/A 5 jr. 1 8,4 8,85 8,6 9,»/ Grenswissel- M/A 1 jr. 1 7,7 8,09 7,9 8,3! kantoren/CDK M/A 5 jr. 1 8,4 8,85 8,5 8.# HJ/A 1 jr. 1 7,9 8,17 8,1 8,31 HJ/A 5 jr. 1 8,6 8,90 8,7 9,81 Hypotheekf. M/A 5 jr 1,25 8,1 8,65 8,1 8,65 Noord-Br M/A 10 jr. 1,25 8,3 8,87 8,3 8,«i gemeenten M/A 15 jr. 1,25 8,5 9,09 8,5 9,0! 9,52 M/A 30 jr. 1.25 8,9 9,52 8,9 M/A renterust 1,5 8,4 9,01 8.4 9,1! Van Lanschot/ M/V var. 1,5 7,5 8,10 7,7 8,22 7,1! Woon- opstart M/V var. 1.5 A«s 7,25 fonds M/V 1 jr. 1,5 7,8 8,43 7,9 8,44 Holland* M/V 2 jr. 1,5 8,0 8,65 8,1 8,6! 9,2! M/V 5 jr. 1,5 8,4 9,09 8,6 comfort M/V max 10 jr 1,5 8,3 8,98 8,5 9,1 NMB M/A 1 jr. 1,5 7,7 8,15 7,9 8,3! M/A 3 jr. 1,5 8,3 8,80 8,5 9,8/ 9,35 M/A 5 jr. 1.5 8,6 9,13 8,8 keuzehyp. M/A 7 jr. 1,5 8,8 9,35 9,0 9,51 Postgiro en M/A 2 jr. 1 7,9 8,31 8,1 8,5! Rijkspost M/A 5 jr. 1 8,4 8,85 8,6 9,0/ spaarbank M/A 7 jr. 1 8,6 9,07 8,8 9,21 RABO (adv.) M/A var. 1,25 7,9 8,34 8,1 8,5! M/A 3 jr. 1,25 8,3 8,77 8,5 8,9i 9,ü M/A 5 jr. 1,25 8,5 8,99 8,7 M/A stabiel 1,25 8,6 9,10 8.8 9,J! 8,51 HJ/A var. 1,25 8,1 8,40 8,3 HJ/A 3 jr. 1,25 8,5 8,83 8,7 9,18 HJ/A 5 jr. 1,25 8,7 9,04 8,9 9,25 HJ/A stabiel 1,25 8,8 9,14 9,0 9,35 RABO (hypo) M/A 3 jr. 1.5 8,3 8,80 8,5 9,1! M/A 5 jr. 1,5 8,5 9,02 8,7 9,24 HJ/A 3 jr. 1,5 8,5 8,85 8,7 9,é HJ/A 5 jr. 1,5 8,7 9,06 8,9 9,2' Verenigde M/A V2 jr. 1 7,9 8,31 8,1 8,5! spaarbank M/A 3 jr. 1 8,1 8,52 8,3 8,71 M/A 5 jr. 1 8.4 8,85 8,6 9,0! M/A ideaalr. 1 8,3 8,74 8,5 8,9! Westl Utr. st. M/V 2 jr. 1,5 8,1 8,76 8,3 standaard M/V 5/9 jr. 1,5 8.7 9,43 8,9 s<* standaard M/V 10/15 jr. 1,5 8,8 9,54 gpjtf 9,1' no-risk M/V 5 jr. 1,5 op aanvr. ot aai» lage lasten M/V 7 jr. 1,5 8.9 9,50 6(9 9,51 interim M/V 1 jr. 1,5 8,0 8,65 8,0 8,® te kw 85 budg. KW/A var. 1,5 8,2 8,63 8,2 80 Leven- hypotheken Centr. Beheer M/A 5/10/- - 8,3 8,62 8,3 8,0 15/20 jr. Levensverz. KW/A 5/10 jr. 8,4 8,5' aangesl.bij NVL M/A 5/10 jr. 8,3 8,62 8,3 Van Lanschot/ met gemeentegarantie Woonfonds Holland Woonfonds Holland zonder gemeentegarantie Van Lanschot M/A maandbetaling achteraf HJ/A halfjaarbetaling achtera! M/V maandbetaling vooraf KW/A kwartaalbetaling achtera' Copyright „Vereniging Eigen Huis Rea^ Van onze correspondent Joodse leiders in de VS toonde zich gisteren geschokt over „de vol harding in onbegrip bij de Ameri kaanse president voor het onverge .iijkbare leed dat door Hitier-Duits land is aangericht". Binnen de sta van presidentiële adviseurs in he Witte Huis zijn hevige ruzies uitge broken over de slechte adviezen di Reagan inzake zijn reis naar West Duitsland heeft gekregen en de deu die daardoor is ontstaan in de repu BRUSSEL - De Belgische re gering zal positief reageren op de Amerikaanse uitnodiging deel te nemen aan het onder zoekprogramma Stategic De fense Initiative (SDI), beter bekend als het Star Wars-pro ject. Aangenomen wordt dat de Belgische ministers van Bui tenlandse Zaken en Defensie dat begin volgende week be kend zullen maken tijdens de bijeenkomt van de West Euro pese Unie (WEU) in Bonn, waar Star Wars als een van de belangrijkse punten op de agenda prijkt. Volgens een Amerikaanse woordvoerder heeft de Belgi sche minister van Buitenland se Zaken Tindemans de Ame rikaanse ambassadeur in Brussel al mondeling op de hoogte gebracht van de Belgi sche beslissing en zal een schriftelijke bevestiging aan Washington volgen na de bij eenkomst van de WEU. Beide coalitiegenoten, de christen-democraten en de li beralen, zijn het erover eens dat positief reageren op de uit nodiging van de Amerikaanse minister van Defensie Wein berger op 26 maart van belang is voor de Belgische industrie. De Vlaamse socialistische voorman Karei van Miert liet op de bijeenkomst van de So cialistische Internationale, de ze week in Brussel, minder po sitieve geluiden horen. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1985 | | pagina 4