CROSSER UIT VOGELWAARDE KAMPIOENSKANDIDAAT Mare Pieters weer vast -Vlaanderen Diana Pladdet is slagvaardig Boussen: 6Er zit hier zeker talent Zwemstrijd in Kapelle Programma Zeeuws I elftal Groot-Axel mogelijk vierdaagse BEWUSTE STAP TERUG VOOR SASSE BASKETBALLER Ambiti ïtieus Enthousiast VOORZITSTER COMITÉ OMLOOP VAN ZEEUWSCH- VLAANDEREN TIOS TURNT ZICH NAAR WESTZEEUWSCHVLAAMSE TOP Steun PAGINA SPORt 20 APRIL 1985 T49 PAGINA SPORT 4 Van onze sportmedewerke, BRESKENS - In Kapelle ko„ er donderdag 25 april opnjtl| een Zeeuwse selectie in act die na het duel tegen r^j, Gent voor een define Zeeuws elftal moet gaan gen. Tegenstander dan is zoals in eerste instantie ai gekondigd was het Belgj^ Germinal Ekeren, maar wot het C-elftal van Sparta I Rotterdam. Vervolgens treedt j Zeeuwse elftal 7 mei in Le» dorp aan tegen KBC. De Bek I sche topclub Beveren is de v' gende tegenstander en wel mei op het terrein van vlei deklasser Vogelwaarde. Ink weekeinde van 31 mei kor het Zeeuws elftal in actie het Engelse Medway, tervi men het seizoen afsluit tegi Waregem. Deze laatste strijd wordt 25 juli gespeelt het terrein van de Belgiscf eersteprovincialer FC Knokt Van onze sportmedewerker KOEWACHT - De driedaa; voor junioren van Groot-Aii wordt mogelijk in de toekom een vierdaagse. „Binnen hi bestuur wordt daar inderdu over gepraat en we bekijk de mogelijkheden. Het motti elk geval kunnen", aldus Hi ter van Acker. Van Acker en de zijnen dei ken bijvoorbeeld aan het ioi den van een proloog iij vorm van een ploegentijdrit Overigens loopt Walter v; Acker met nog meer sua plannen rond. Volgens Vi Acker zou het voor de am; teurs in Zeeland veel zijn amateurs te selecterend mogen deelnemen aan i profkoersen in Zeeland. „A je bijvoorbeeld in een koers als Kloosterzande an teurs laat meerijden uit streek dan zal dat extra pi bliek op de been brengen voor die amateurs is het mogelijkheid om zich ee werkelijk te testen. Hoewel weet dat men er niet dire aan zal willen", aldus VanAi ker. Vi het pro Van onze zwemmedevxrki TERNEUZEN - In het bad te Kapelle wordt vanni dag (zaterdag) de finalent strijd om de Zeeland-cup houden. Dit is tevens het sin stuk van het winterzwems zoen 1984-1985 voor niet-stai vergunninghouders. Voor dl finale hebben de teams van! Schelde, Scheldestroom, Stelleduikers, De Zuidwest en De Stormvogel zich plaatst. De Schelde, dat sinds de voering van de Zeeland-r nog niet één keer de firn heeft gemist, heeft echter r nooit de cup gewonnen. 1 team van De Stelleduikers Heinkenszand is toch wel grote favoriet. Scheldestroo uit Breskens is zeker n kansloos. De laatste tijd is ploeg van trainer Frans Vt planke steeds beter gaan pK teren. Voor de startvergunnii houders, dat is de groep zwaardere nummers zwemmen, wordt in Ter® zen de laatste Speedo-ja< gangwedstrijd gehouden. 1 nu toe hebben nog maar ent le Zeeuwen zich bij de ees 20 van Nederland kun* plaatsen. Het gaat hier om zwemjeugd tot en met 131' De Schelde heeft aan het p gramma ook nog enkele mes- en herennummers toei voegd. nog' sto®1 naar Gent op excusie. mer. Overigens hebben veel medewerking gehad de plaatselijke middens!®1 VW en de gemeente". De schakende duizend? Hans Destombes vervol „Financieel komen we kort, maar het zal binnen perken blijven. De opbrenj van de bar wordt nu van lang". Toch heeft Destc wel vertrouwen. „Het if tuurlijk in eerste instantie' gezelligheidstoernooi. Des' is het balangrijkste. Nou die Belgen en Duitsers kunnen er wat van, dat z® je zeggen". Om 12.30 uur word' schaakhappening ge0!* met een officiële ontvan door de organisatie. Om uur begint men te schaken om ongeveer 18.30 uur ko® Axelse wethouder Piet de prijzen uitreiken. Zoa» er nu uitziet hebben de sers de meeste kansen c eindzege. Na drie ronden ben zij de leiding met 336 P ten. Ze worden gevolgd 0 Frankrijk 292, België 21» Nederland met 245 punten- Ai* pil Steven Mangnus, de talentvolle motorcrosser uit Vogelwaarde, die een gooi gaat doen naar de titel in de 125 cc-klasse debutanten bij de BLB. I I De beginperiode bij BC Sas leverde wel wat aanpassings problemen op. Niet alleen het niveauverschil in de competi tie, maar ook onwennigheid in de ploeg zelf. „Aanvankelijk hadden de andere jongens veel problemen met aanspelen. Dat hangt natuurlijk ook met de zwakke tegenstand samen. Iedereen kan in principe indi vidueel zijn eigen spelletje zonder al te veel moeite spelen. Daarom kwam ik er zelf nooit echt lekker uit in de eerste maanden. Nu gaat alles een stuk beter: veel meer samen spel, aanvallen effectief uit- spelenen vooral 'inside' spelen (pass in de bucket, red.). Voor het overige heb ik het prima naar mijn zin bij BC Sas. Een hardstikke leuke ploeg. We kunnen goed met elkaar op schieten". Terugblikkend op dit sei zoen constateert Mare Pieters twee dieptepunten en twee hoogtepunten in de overigens vrij vlakke competitie: „De twee verloren wedstrijden te gen Scheldesport waren voor ons natuurlijk een absoluut dieptepunt. Vooral de manier waarop de tweede wedstrijd in Terneuzen verloren ging, had niets meer met basketbal te maken. Hoogtepunten waren de vriendschappelijke wed strijden tegen de Belgische tweede provincialer Ebes, die met 84-76 verloren ging en de thuiswedstrijd tegen hoofd klasser Volharding 1, die met 125-93 gewonnen werd. Tegen Ebes speelden we sterk, maar ook het verschil tussen onze speelwijze en die van Ebes kwam goed tot uiting. Ebes speelt veel effectiever, sneller en feller. Wij moesten het toen nog meer van individuele kwaliteit hebben. De beker wedstrijd tegen Volharding 1 was het absolute hoogtepunt dit jaar. Een schitterende wedstrijd met attractief bas ketbal. Ook hier werd duide lijk bewezen hoe mooi basket bal op niveau kan zijn: snel en agressief, zonder ruwe en on nodige fouten. Het publiek heeft echt kunnen genieten". Reden temeer voor Mare Pieters om de toekomst rooskleurig in te zien: „Ik ver wacht veel van de tweede klas. Minder bonkig, betere scheidsrechters. Voor de rest hangt het vooral van mijn werk af wanneer ik kan mee spelen. Voor onze thuiswed strijden wordt het competitie- programma echter zoveel mo gelijk aan mijn ploegensche- ma aangepast. Laten we ho pen dat ze bij BC Sas tevreden kunnen blijven over mijn in breng". Door Mark Janse SAS VAN GENT - Na enkele jaren beurtelings in Neder land en België basketbal ge speeld te hebben, is Mare Pie ters nu definitief in Zeeuwsch-Vlaanderen geko men. Daarvoor verwisselde hij de Belgische tweede provin cialer Silaba Zelzate voor der deklasser BC Sas 1. Voor de 23-jarige Pieters een voorlopi ge, zij het bewuste stap terug. De basketbalgeschiedenis van Mare Pieters is nog niet oud. Vrij laat, op 14-jarige leeftijd, begonnen met basket bal, speelde hij eerst bij de ka- detten van Silaba. Uit die tijd dateren trouwens ook de eer ste contacten met Zeeuwsch- Vlaamse teams. De Belgische kadetten veegden op een toer nooi in Terneuzen de vloer aan met alle aanwezige senioren- teans. Op 16-jarige leeftijd verhuisde Pieters naar Ter neuzen, waar hij na een goed jaar bij de junioren tot de vas te kern van Scheldesport 1 ging behoren. Deze periode cuurde eveneens twee jaar. Op !8-jarige leeftijd had Pieters iet voorlopig wel bekeken aan de Nederlandse kant van de grens. Om tegemoet te komen aan ójn hogere ambities moest Pieters opieuw uitwij ken naar België, naar zijn oude vereni ging Silaba. Het niveauver schil was groot. Er volgde een periode van hard opwerken tegen de oude' garde van de Zelzaatse basketbalploeg. Na anderhalf jaar bij de reserves, ®aar a] snei weer bankspeler Wj het eerste, veroverde Pie ters een vaste plaats in het ba sisteam. Met Silaba 1 volgden enkele jaren eerste provinciale (te vergelijken met onze hoofdklas), totdat Zelzate twee jaar geleden degradeerde naar "O tweede provinciale. Tot vo- t'g seizoen bleef Pieters de Si- laba-kleuren verdedigen. Door werkomstandigheden "wam hieraan een einde. Het ptare programma van twee "W per week trainen, plus jte» Wedstrijd en de huwe- hjkse verplichtingen, bleken üjoeilijk te combineren met de Ploegendienst. BC Sas bood de 'peale oplossing. Een ambi tieuze vereniging op zoek naar '"sterking. De enige club trouwens, die daadwerkelijk Werk heeft gemaakt van Mare Pteters. Pieters zegde toe en "v Sas I kon profiteren van de voortretfelijke capaciteiten Van de trefzekere 'high-post' „Langzaam komen we tot meer spelinzicht. Dat maakt basketbal oneindig veel aan trekkelijker", aldus Mare Pieters. - foto de stem/cor j de boer (aanvaller vanaf de vrije wor- plijn). Het niveauverschil tussen België en Nederland was ech ter goed voelbaar. „In Belgë kun je je als speler volledig op het basketbal concentreren. De club zorgt voor alle facili teiten. Je weet dat er een be stuur achter je staat, goed ge organiseerde competities, bondsscheidsrechters, kortom een geweldige infrastructuur. Daarnaast Is er natuurlijk het kwaliteitserschil. In de Belgi sche eerste en tweede provin ciale afdelingen zijn vrijwel alle teams aan elkaar ge waagd. Je kunt winnen van nummer drie en even zo vro lijk verliezen van nummer ne gen de week daarop. Voor elke wedstrijd moet er geknokt worden". Voor Mare Pieters was de overstap naar BC Sas dan ook een stapje terug. Toch is de verwachting dat dit slechts van tijdelijke aard is: „Nor maal gezien promoveren we aan het einde van de competi tie naar de tweede klas en ook de bekerstrijd verloopt lekker. Volgend jaar krijg je dan ein delijk wat meer evenwichtige tegenstanders en betere wed- strijdvoorzieningen, zoals bondsscheidsrechters en twee keer twintig minuten zuivere speeltijd", aldus Pieters. MoMer speelt Steven Mangnus parten Door Herman Muller VOGELWAARDE - Tijdens de laatste wedstrijden van het BLB- motorcross-seizoen 1984, manifesteerde Steven Mangnus uit Vo gelwaarde zich als dé kampioenskandidaat voor 1985 in de 125 cc- categorie debutanten. Toch is hij tot nu toe minder op het voorste plan getreden dan er van hem verwacht mocht worden. Heeft de 17-jarige belofte te kampen met vormver lies of houdt hij nog iets achter de hand? foto «vim kooyman „Nee hoor", antwoordt hij lachend, terwijl hij uitkijkt over het Smitschorrecircuit dat er onder een niet afla tende regen mistroostig en verlaten bij ligt. „In de wei nige wedstrijden die we tot nu toe gehad hebben, waren de omstandigheden vaak net als nu in Axel: modder. On der zulke omstandigheden voel ik me nu eenmaal niet in mijn element en lig dan net iets te veel naast de ma chine. In de eerste kam- pioenschapsproef, die een paar weken geleden in Asse nede werd verreden, stond de blubber tot kniehoogte en gelukkig kon ik in de tweede reeks enigszins overeind blijven, waardoor ik met mijn tweede plaats toch nog wat punten kon scoren. In middels werd de tweede kampioenschapsproef in Eksaarde afgelast en dat is maar goed ook, want het zou daar niet veel beter geweest zijn. De volgende ronde is 5 mei in Maldegem. Daar moet het toch mogelijk zijn een goede slag te slaan". Als eerstejaars MTS-leer- ling neemt zijn studie heel wat tijd in beslag en daarom is het des te verbazender dat hij zich toch op het hoogste niveau van de 125 cc-klas kan handhaven. Door de week kan hij zijn vrije tijd hooguit besteden aan het onderhoud van zijn motor en aan enkele uurtjes condi tietraining. Training op de motor gebeurt alleen in de RES-midweekcompetitie, dus één keer in de veertien dagen tijdens de zomer maanden en dat vindt hij zelf ook aan de magere kant. „Zolang ik mijn rijbewijs nog niet heb ben ik aange wezen op mijn vader en hoe enthousiast die ook is, hij zal er zijn zaak toch niet voor sluiten". Jo Mangnus steekt het inderdaad niet onder stoelen of banken dat de mo torsport een warme plaats in zijn hart inneemt. Zelf was hij ooit fanatiek motor rijder en koestert al jaren een grote bewondering voor Johan Scheele, de man die in zijn ogen de motorcross- sport in Zeeuwsch-Vlaande- ren van de grond heeft ge holpen. Over de begeleiding in de sport wil Mangnus senior ook nog wel het een en ander kwijt. „Het is toch jammer dat iedere beginnende cros ser zo'n beetje aan zijn lot wordt overgelaten en dat er zo weinig kennis van erva ren mensen wordt overge dragen. Daarnaast komen er ook nogal wat misstanden voor, wanneer het om spor tieve opvoeding gaat. In de BLB maak je het wel mee dat zo'n jongen door de ouders helemaal gek wordt gemaakt om toch maar het podium te bereiken. Dan vraag ik me weieens af, waar die dan in hemels naam mee bezig zijn". Daarop begint Steven Mangnus te lachen, want hij krijgt noal eens te horen dat hij in een 'schouder-aan- schouder-gevecht' te snel het gas dicht draait en daar door aan het kortste eind trekt. „Waarschijnlijk heb ik van dat sportieve iets te veel, want ik vind het moei lijk om iemand eruit te rem men. Altijd zal ik proberen om gewoon op pure snelheid iemand te kloppen. Liever op die manier dan een beker die ten koste van iemand is gegaan". Behalve zijn eigen catego rie genieten ook de interna tionalen in de BLB zijn grote belangstelling. Liever nog zag hij de wereldsterren aan het werk in de Grand Prix, maar dan zou hij zijn eigen wedstrijden moeten missen. In mannen als Johan Schee- Ie en de Brabantse René van der Made ziet hij voorlopig nog genoeg klasse om van te kunnen leren. Omtrent zijn eigen ambi ties blijft hij bescheiden. „Ik heb het goed naar mijn zin in de BLB en aangezien mijn postuur in de 125 cc-klas nu een beetje in mijn nadeel be gint te werken, denk ik voorlopig niet verder dan de 250 cc-categorie junioren. Wat dit seizoen betreft hoop ik hoog te eindigen in het BLB-kampioenschap en de RES-midweekcompetitie, waar ik ook al met plezier naar uitkijk. Vorig jaar werd ik daarin tweede ach ter Pascal van der Kelen. Dit jaar wordt het er zeker niet gemakkelijker op met Ad- win Cortvriendt erbij. Als die beide verwachtingen worden vervuld is het sei zoen voor mij geslaagd". DoorRinus Verberkmoes KOEWACHT - Elke Zeeuwsch-Vlaamse wieier- liefhebber, of alleen maar be langstellende, kent zonder twijfel de bekendste regionale wielerwedstrijd Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. Een evenement dat al jarenlang gebruik maakt van de dien sten van Diana Pladdet. Een dame die van jongsaf betrok ken was bij deze sportontmoe- ting en die van 'manusje-van- alles' in de organisatie, door groeide tot voorzitster van het organiserende comité. „Een toevalligheid", verklaart de sympathieke Koewachtse. Die toevalligheid heeft ech ter niets te maken met het on verwacht terecht komen in het wielercircuit. Want juist in dat 'parkoers' draaide zij al van kindsaf aan mee. Dat be gon al toen zij postzegels kon plakken of aan de stencilma chine kon draaien. Kleine ver diensten die voor de organisa tie onmisbaar waren en zo doende nuttig. „Die eerste ke ren, als soms in de weg lopend hulpje, begonnen al vrij vlug. Dit kon omdat pa Piet en 'oom' Gijs Veerman nauw betrok ken waren bij de organisatie en alles bij ons thuis verwerkt werd. Later, na het behalen van mijn typediploma, mocht ik wat meer. Eerst wat brie ven tikken en later ook de be- nodige correspondentie voe ten. Pas echt goed in de organi satie rolde ik op mijn acht tiende jaar. Oom - alles heette toen oom en tante - Henny van Pamelen moest precies in de periode dat de Omloop verre den werd, weg naar Canada. Zijn functie heb ik toen op me genomen met als gevolg een volledige overname enkele ja ren later, toen hij stopte. Van af dat moment zat ik vast aan de organisatie", aldus Diana, die zichzelf bepaald niet als onmisbaar wil bestempelen. „Dat totaal niet. Momenteel is het zo dat ik direct de zaken aan een ander over zou kun nen geven", zegt zij resoluut. Hoe dat kan, verduidelijkt zij. „In de afgelopen jaren heb ik een compleet draaiboek aan gelegd, waarin precies ver meld staat wat er welke maand gedaan moet worden. Alles inclusief voorbeelden. Dus wat dat betreft, kan een ander die bereid is dat schema te volgen, de zaken zo run nen". Ondanks dat Diana Pladdet als het ware vergroeid is met De Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen, heeft zij toch strijd moeten leveren om er kenning te krijgen in de KNWU-geledingen. „Het is nog niet zo lang geleden dat er een speciale aanvraag inge diend moest worden bij de KNWU om mee te mogen rij- Diana Pladdet. - f0t0destem/c0rj de boer den in een volgwagen. Een vrouw in die mannenwereld was nog niet zo normaal als het nu is", herinnert zij zich die voor haar steeds weer spannende tijd. Trouwens nu heeft zij nog altijd 'last' van het vrouw-zijn in de wielersport. „Bij oudere ploegleiders ben ik genoeg zaam bekend. Die maken geen enkel probleem van het feit dat ze met mij te doen krijgen. Anders ligt dat nog bij de nieuwkomers. Krijg ik die aan de telefoon, dan vragen ze nog steeds naar Henk", aldus Dia na. Op zich maakt het echter weinig verschil of zij nu Diana of Henk aan de telefoon krij gen. Immers, echtgenoot Henk Pladdet voert samen met zijn eveneens bij de rijkspolitie werkende collega Herman Dekker, het secretariaat en is zodoende volledig ingevoerd in de Omloop-problematiek. Naast die trio is pa Piet Roelands eerste penningmees ter. Dit kwartet, het Terneu- zense deel van het organisa tiecomité vormend, heeft zo doende de functies van dage lijks bestuur in handen. „Daarom was het logisch dat één van ons voorzitter zou worden. Want na één jaar zon der, moest die er nu toch wel komen", stelt Diana, die zo doende haar keuze tot voorzit ster eerder 'een toevalligheid' noemde. Naast dit viertal heb ben in het wielercomité Om loop van Zeeuwsch-Vlaande ren zitting Roel Benjamins, Leo Vanhij fte, Sjaak de Back en Johnny Claeys. Zij verte genwoordigen de Oostburgse inbreng. Samen met de Terneuzena- ren slaagden zij er weer in de Omloop dit jaar door te laten gaan. „Gezien de penibele fi nanciële positie hebben we lang getwijfeld door te gaan. Vorig jaar duikelden we in de min en nu moesten we er zeker van zijn financieel rond te ko men. Gelukkig slaagden wij daarin en daarom kunnen wij zaterdag IX en zondag 12 mei weer starten. Hoe dan alles zal gaan, wordt tijdens de presen tatie op dinsdag 23 april be kend gemaakt. „Mijn vuur doop", besluit Diana Pladdet. Door Fred Rabout OOSTBURG - Ondanks dat het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond één van de grootste nationale sport bonden is, wordt de turnsport maar matig in de publiciteit gebracht. Dit is althans de me ning van Patrick Boussen, die in zijn eentje twee jaar gele den TIOS (wat staat voor Tur nen Is Ons Streven) uit de grond stampte. Aangezien er in Oostburg, woonplaats van Boussen, vrijwen Breskens en WIK in Sluis, een vierde ver eniging in West-Zeeuwsch- Vlaanderen uit de grond te stampen. Hij werd en is nog steeds voorzitter, secretaris, pen ningmeester, bestuurslid, trai ner en planner van TIOS. „Het idee om in Oostburg te turnen sloeg meteen in als een bom. Via een startsubsidie uit mijn eigen portemonnee kon ik ge lijk met twee groepen begin nen in het voormalige gebouw van de openbare basisschool". Dit gebeurde 24 januari 1983. Een half jaar later groeide hij al uit dat schoolgebouw en verhuisde naar een nieuwe lo- katie, de gymzaal van de Prins Willem Alexanderschool, ter wijl hij, indien mogelijk, ook zijn intrek neemt in sporthal De Veerhoek. „We hebben nu 75 leden waaruit ik een aparte groep, bestaande uit elf meisjes en één jongen, heb geselecteerd. Dat is een groepje waar vol gens mij iets meer in zit zon der overigens de anderen te kort te doen". Dat deze woor den niet in een vleug van en thousiasme naar boven borre len, werden bewezen tijdens de jongste turnvierkamp tus sen de vier eerdergenoemde verenigingen, waar hij met zijn pupillen, zowel in de leef- tijdscategoarie 8-10 jaar en 11- 13 jaar afgetekend eerste werd. Niet zonder trots wijst hij op het eremetaal dat op de schoorsteen van huize Boussen prijkt. „Dat is voor mij het bewijs dat we op het juiste spoor zit ten. Ook vorig jaar, in ons eer- Patrick Boussen met een deel van zijn enthousiaste Oostburgse TlOS-groep hier in sporthal De Veerhoek bijeen. - foto de stem/cor j de boer ste jaar, pakten we tijdens die ontmoeting de wisselbeker. Als ik twee keer laatste was geweest had ik aan mijn opzet getwijfeld", stelt hij vol zelf vertrouwen. Ook het feit dat in het persoonlijk klassement twee van 'zijn' meisjes bij de top drie eindigden, doet zijn turnhart zichtbaar goed. Hedy Versluys kwam met een ge middelde van 34.5 zelfs als .beste uit de bus, terwijl vlak daarachter Saskia de Kort eindigde. Hij hoopt dan ook vurig dat er van buitenaf wat steun komt. „Ik heb de afgelopen twee jaar gepionierd. Ik denk dat het nu wat breder opgezet moet gaan worden. Dat wil niet zeggen dat ik geen enkele steun kreeg, want er was al tijd wel een aantal vrijwilli gers, waarop ik een beroep kon doen, maar ik denk toch in de richting van een bestuur, waar Boussen niet op alle stoelen zetelt en ik denk ook aan aansluiting bij het KNGV, ai zou ik dan wel over wat be ter materiaal moeten beschik ken. Let wel geen menselijk materiaal, want dat is in mijn ogen hier voldoende, maar toestellen zoals een even- wichtsbalk, wedstrijdplank en parterre brug. Wil je een inte ressante wedstrijd naar deze regio halen, dan zal er toch een degelijk toestel aanwezig moeten zijn. Wat dat betreft heb ik al een paar gesprekken gehad met gemeentelijke vertegenwoor digers, maar het resultaat is nog steeds nihil. Het is nog steeds roeien met de riemen die Boussen ter beschikking heeft en daar steek je amper een sloot van twee meter mee over. De sporthal hier is een keurig geheel, maar men heeft er destijds geen rekening mee gehouden dat turnen ook een sport is. Voor sommige oefe ningen moet ik nota bene naar Schoondijke. Niet bepaald de meest ideale oplossing. Als de toestellen alleen voor TIOS van Boussen neergezet zouden worden, kan ik me daar best mee verenigen, maar stel dat sporthal De Veerhoek goed uitgerust wordt, dan kan daar toch ook een groot aantal scholen in Oostburg gebruik van maken". Zijn enthousiasme heeft on der dit euvel voorlopig nauwe lijks te lijden. Ondanks dat een achillespees-blessure hem binnenkort onder de messen van andere 'turners' brengt, heeft hij al heel wat in de pen zitten. Op 26 april staat een turndriekamp in Sluis op zijn agenda, 30 april wordt een de monstratie in Oostburg ver zorgd en op 17 december moet een grootse demonstratie in de sporthal de mensen in contact brengen met de spagaten en reuze zwaaien. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin

de Stem | 1985 | | pagina 13