KNVB-afdeling Zeeland krijgt oplopend tekort op het bord INTERESSANTE WEDSTRIJDEN IN VIERDE KLAS TEM DE STEM Topspelers naar De Welle CROSSE Mare Pi in Israëlische judotop schaaft aan conditie MUiimm'iWi! Zeeuwse waterpoloteams niet meer naar Hoeven Zwemstrijd in Kapelle ZATERDAG 20 APRIL 1985 CLINGE KNOKT TEGEN VERPLICHTE KNVB-TRAINERS Rallycross in Goes en Rilland-Bath ONDER LEIDING VAN AXELAAR STAF DE MOOR Programma Zeeuws elftal Groot-Axel mogelijk vierdaagse SCHAAK ZONDER GRENZEN IN AXEL ZATERDAG 20 APRII wt. -ifjfi ;r'V Ai' x BEWUSTE STAP Tl Ambitieus T14 PAGINA SPQR Van onze sportmedewerker KAPELLE - In gemeen schapscentrum De Vroone te Kapelle wordt dinsdag 23 april de voorjaarsvergade ring van de KNVB afdeling Zeeland gehouden. Een bij eenkomst die om 18.15 uur begint en waarin tevens de begroting moet worden goedgekeurd. Met name de begroting - er wordt rekening gehouden met een oplopend tekort tot ruim 49 mille in het seizoen 1986-198 lid. Gezien het gege ven dat het sinds 1979 gele den is, dat er een verhoging heeft plaatsgevonden, heeft dit voorstel alle kans van slagen. Hetzelfde kan gesteld worden bij het voorstel uit de regio Schouwen-Duiveland. Van die kant wil men de peildatum van de contributie verzetten van medio juli naar september. Een voorstel dat enkele jaren geleden door Hoek-secretaris Piet de Blaey werd aangekaart, maar toen door de centrale ledenadministratie niet haalbaar bleek. Nu deze administatieve verwerking met de eigen computer op het bondsbu- reau in Middelburg plaats vindt, staat het afdelingsbe stuur er niet langer afwij zend tegenover. Van die zijde wil men de peildatum, de clubs betalen naar het leden aantal van die datum contri butie, stellen op de woensdag na de tweede speeldag in september. Na die dag rekent men er op dat het ledenver loop, aan- en afmeldingen, zijn beloop heeft gehad. Een voorstel dat voor de nodige discussie kan zorgen, is afkomstig van de voetbal club Clinge. De Clingenaren willen van het gedwongen aantrekken van een trainer, die over de nu 'nog' vereiste KNVB-papieren beschikt, af. Hierin worden zij gesteund door verenigingen als Axel, AZVV, RIA, Sluiskil, Ter- neuzen en Terneuzense Boys. Mede namens deze clubs stelde de voetbalclub Clinge dit voorstel op de agenda. „Tijdens één van onze regio nale bijeenkomsten met clubs uit Oost-Zeeuwsch- Vlaandaeren, hebben wij dit naar voren gebracht. Naar aanleiding hiervan hebben wij een brief naar de KNVB gestuurd en die adviseerde ons dit op de jaarvergade ring naar voren te brengen. En dat doen we nu", aldus Etienne de Deckere, secreta ris van de voetbalclub Clin ge. Slagen de clubs er in dit voorstel er door te krijgen, dan wordt het op de agenda van de algemene vergade ring van het amateurvoetbal geplaatst. Zover is het echter nog niet. De KNVB afdeling Zeeland is ronduit tegen het voorstel. „Als bestuur kun nen wij geen ongeschoolden op gekwalificeerde voetbal lers loslaten. Om dit tegen te gaan hebben we een duur betaalde opleiding opgezet en die kan niet zonder meer aan de kant worden gezet. Trouwens, in de reglementen zal dan ook het één en ander moeten veranderen", laat men van de zijde van het bondsburau in Middelburg weten. Hoe afdelingsvoorzitter Cees Blomaard dit in het vat gaat gieten, is afwachten ge blazen. Hij liet eerder al we ten (de kwestie Jan Doorns van Hoek, red.) niet tegen trainers te zijn die niet over het momenteel vereiste KNVB-papiertje beschikken. Al met al een lastig parket waarmee de afdelingsvoor zitter geconfronteerd zal worden. Na enkele rustige jaarvergaderingen achter de rug te hebben, kan deze bij eenkomst zodoende best weer voor vuurwerk zorgen. Breskens opt misQsch tegen Beeieieer iJltt». nJSLtrnmililli riiJLi W HitfüLi topscorerscompetitie amateurvoetbal 1. B. v Craenenbroeck Clinge met 14 doelp. 2. F. Verstraeten Axel, Th. Warrens HW '24, M. de Kunder Tern. Boys, R. Bun Vo gelwaarde met 11 doelp. 3. P. de Koeijer Hoek met 10 doelp. 4. G. Maas AZW, J. de Zwarte Zaamslag met 9 doelp. 5. G. Lokhorst Zaamslag met 8 doelp. 6. St. Soulimans Hoofdplaat, P. v.d. Hooft Sluiskil, J. Huisman Terneuzen, H. Kindt Hontenisse met 7 doelp. 7. W. v.d. Broeke Breskens, P. Linden- berg Goes, H. Kindt Hontenisse, J. Jacobs Hoofdplaat, A. Emeleer HW '24, N. v.d. Houten Koetinge, A. Schillemans Kloe- tinge met 6 doelp. 8. M. Verhelst Axel, J. v. Leeuwe Bres kens, K. Dorrepaal Goes, M. de Nijs Goes, J. de Block Hoek, F. v.d. Pijl Hoek, R. de Meijer IJzendijke, H. Ottens Hoofdplaat, P. v. Eekelen HW '24, J. v.d. Walle HW '24, N. IJsebaert Philippine, M. Triëst Steen, A. Wilting Tern. Boys, W. v.d. Bulcke IJzendijke, P. v.d. Hemel IJzen dijke, Th. Dees Zaamslag, E. de Dreu Kloetinge, A. ten Dekker Kloetinge met 5 doelp. 9. D. de Poorter Axel, J. Klein AZW, G. Klaassen Koewacht, P. v. Hecke Philip pine, R. Adriaansen Ria W, Th. v. Meer- veld Ria W, E. Andenaerd Ria W, E. de Schepper Vogelwaarde, R. de Meijer IJ zendijke, J. Dees Zaamslag met 4 doelp. 10. R. Ambrosini Axel, P. Ruitenburg AZW, N. Bouwmans AZW, Th. Hanny AZVV, R. Burki Biervliet, R Ingels Bier vliet, B. de Smit IJzendijke, L. v.d. Voor de Clinge, R. Krijger Goes, F. v.d. Vloet Koewacht, K. Klaessen Koewacht, S. Martens Ria W, P. v. Kouteren Sluiskil, E. Nagelkerke Steen, P. v.d. Dorsselaer Steen, W. Blanckaert Steen, J. v. Remor- tel Steen, J. Scheele Tern. Boys, B. Corijn Terneuzen, F. Boogaerd Terneuzen, C. de Jong Vogelwaarde, F. v.d. Veeken Vogel waarde, K. de Putter Zaamslag met 3 doelp. Clubscore: 1. HW '24 met 37 doelp. 2. Zaamslag met 32 doelp. 3. Axel met 28 doelp. Amateurs: 1 Th. Akkermans (Nw. Vosse- meer) 107 punten, 2 T. v.d. Steen (Bruinis- se) 86, 3 F. Laurijssen (Zundert), P. Raas ('s Heerenhoek) 44, 12/13 T. Akkermans (Zevenbergen), N. Hage (St. Maartens dijk) 43. Junioren: P. Barten (Zevenbergen) 93 punten, 2 J. Oerlemans (Dongen) 82, 3 E. Crombeecke (Aardenburg) 78, 6 A. Goen- se (Ovezande) 59, 9 J. Mobach (Sluiskil) 52,15. M Verkooyen (Oosterhout), M. Re- mijn (Wilhelminadorp) 29 punten. Nieuwelingen: 1 J. v.d. Boom (Roosen daal) 104 punten, 2 J. Valentijn (St. Wille- brord) 95, 3 K. Kools (Oudenbosch) 67, 12 W. Geijs (Kwadendamme) 41,14/15 M. Pij pel ink (Terneuzen), R. Merkx (Raamsdonksveer) 34 punten. Van onze sportmedewerker AXEL - Leek tot voor enkele weken alleen de vierde klas H van het KNVB-zondagvoetbal in de regio nog spanning op te wekken, momen teel is de spanning eveneens terug in de twee de klas. Verantwoordelijk hiervoor is Breskens, dat door een reeks van nederlagen in de bedreigde hoek terecht lijkt te komen. „Met nog negen wedstrijden te gaan moet het al raar lopen willen we geen punten meer pakken", stelde Breskens-se- cretaris Gerrit van Heek enige tijd gelegen. Dat het raar kan lopen werd in de afgelopen wedstrijden bewezen. Van riante middenmoter zakte de formatie van trainer Piet de Winde terug naar een plaats, die dicht tegen de degradatie zone aan ligt. Zondag krijgt Breskens Boeimeer uit Breda op bezoek. Een team dat de derde plaats op de ranglijst in neemt en tevens kansloos is voor de titel. „Er moet iets ge beuren. Zeker nu iedereen te rug is", stelt Breskens-aan- voerder Robby de Muynck. Een man die het voor Bres kens beslist niet somber inziet. „Winnen wij het duel dat we minder gespeeld hebben, dan zij n we weer middenmoter. Zo dicht ligt alles bijeen", aldus de Bressiaander. Sluiskil, dat in de midden moot vertoeft, moet op bezoek bij Vlissingen. In eigen huis verloor het kansloos van de rood-witten en zal nu even eens niet met veel illusies af reizen. Temeer, omdat Vlissin gen door verlies op eigen ter rein en afgelasting het kam pioensfeest twee keer uitge- Van onze motorsportmedewerker GOES - Het ziet er nu toch de finitief naar uit dat het rally cross-seizoen eindelijk van start kan gaan. Met enkele weken vertraging wordt za terdag 20 april de openigswed- strijd van het ARCZB-rally- cross-seizoen verreden op het bekende circuit bij Goes. Zondag 21 april houdt de AEWBR uit Rilland-Bath de eerste wedstrijd en hier ko men, behalve de formule 1, 2 en 3 ook de 2CV's en de Dafjes aan de start. In de formule 2- klas viert Fons Picavet uit Zaamslag zijn heroptreden nadat hij enkele weken gele den werd geveld door een rug blessure. Van onze sportmedewerker HOEVEN - De exploitatie van het overdekte zwembad De Nimf in Hoeven zal na de zomervakantie een flinke aderlating moeten doen omdat dan de Zeeuwse waterpo- loploegen geen gebruik meer zullen maken van dit zwembad voor het spelen van hun thuiswedstrijden voor de kring- en bondscompetitie van de KNZB. Tot op heden was de situatie zo dat in het Zeeuwse land geen overdekte zwemaccommodatie aanwezig was die voldeed aan de eisen voor het spelen van officiële water- polowedstrijden. Daardoor maakten de teams van De Ganze uit Goes, Luctor et Emergo uit Middelburg, De Stormvogel uit Vlissingen en Scheldestroom uit Breskens gebruik van de accommodatie in Hoeven, waar het over dekte zwembad wel de vereiste maten bezit. Binnenkort komt echter in Vlissingen een nieuwe zwemaccommodatie gereed. De Zeeuwse ploegen hebben reeds te kennen gegeven dat zij het volgende seizoen hun waterpoloprogramma in het zwembad van Vlissingen zullen afwerken. Voor De Nimf in Hoeven betekent het vertrek van de Zeeuwse ploegen het verlies van een flink aantal ge- bruiksuren, omdat deze teams van september tot en met half april elke zaterdagavond in het Hoevense zwembad onderdak vonden. De bedrijfsleiding van De Nimf in Hoeven heeft nog geen alternatief gevonden om deze uren in het nieuwe waterpoloseizoen op te vullen, zodat het exploitatietekort op de overdekte zwemaccommoda tie in Hoeven dit jaar groter dreigt te worden dan in voorgaande jaren. steld zag. De derde keer zal het wel raak zijn in Vlissingen. In de derde klas kan STEEN zich definitief in veiligheid spelen door in Goes minimaal een punt te pakken tegen de plaatstelijke rood-witten. „Zo als gewoonlijk gaan we weg voor de winst", aldus een al tijd optimistische STEEN- aanvoerder Jo van Remortel. Clinge, dat gastheer is van Cluzona, staat een zware par tij te wachten. Cluzona is im mers nog volop in de race voor de titel en mag zodoende niet verliezen. Een uitgangspunt dat Clinge-coach Rob Haak eveneens hanteert. Terneuzen komt op eigen terrein binnen de lijnen. Het opgevatte devies 'doorzetten en niet zeuren' le verde de Terneuzenaren in zes wedstrijden tien punten op. De volgende twee punten moet het tegen het laag geklasseer de De Schutters zonder meer bij kunnen schrijven. Zenuwen Dat een kat in het nauw ra re sprongen kan maken, kan in de vierde klas H bewezen worden. Immers, hier staan drie kop-staart-botsingen op de rol. De drie leiders, Axel, Vogelwaarde en HVV'24, moe ten op bezoek bij de drie hek- kesluiters: Jong Ambon, Bier vliet en RIA. Een trio dat elk elf punten verzamelde en dat in degradatiegevaar verkeert. Het is dan ook niet verwon derlijk dat men bij deze zes clubs met gespannen zenuwen het competitieslot ingaat. „Puntenverlies is 'dodelijk', dus moet alles op alles gezet worden dat te voorkomen", is een opmerking die bij dit zestal circuleert. Axel, dat te gen Jong Ambon aan moet treden en HVV'24 dat in Bier vliet aan de bak moet, kennen weinig spelersproblemen. An ders ligt dat bij Vogelwaarde waar Van der Veeken op de absentielijst staat. Een kost bare aderlating zoals in de laatste duels bleek. Gelukkig voor Vogelwaarde is de schor sing van De Schepper achter de rug. Bij tegenstander RIA is Egbert Audenaert er weer bij, maar geheel fit is hij nog lang niet. Naast deze confrontaties is de derby IJzendijke-Hoofd- plaat een interessant duel in de subtop. Beide teams komen zoals men stelde probleemloos binnen de lijnen. Een goed duel waarin met veel inzet ge speeld zal worden is dan ook te verwachten in deze West- zeeuwschvlaamse derby. Koe wacht-Noormannen en Hon- tenisse-Philippine zijn duels in de middenmoot met de thuisclubs als favorieten. Programma tweede klas B: Virtus- Veerse Boys, Vlissingen-Sluiskil, NOAD-DOSKO, Taxandria-Zierikzee, Internos-Middelburg, Breskens-Boei- meer. Derde klas D: Goes-STEEN, SC Gastel-Baronie, JEKA-Roosendaal, DI- VO-Steenbergen, Terneuzen-De Schut ters, Clinge-Cluzona. Vierde klas H: IJ- zendijke-Hoofdplaat, Jong Ambon-Axel, Hontenisse-Philippine, RIA-Vogelwaar de, Koewacht-Noormannen, Biervliet- HW'24. SPORT IN 'T KORT JUDO - Olympisch kampioen Frank Wieneke is aanvoerder van een grote Westduitse ju doploeg, die zaterdag en zon dag deelneemt aan de open Nederlandse titelstrijd in Kerkrade. Het toernooi in Limburg geldt als voorberei ding op de strijd om de Euro pese kampioenschappen, in mei in Noorwegen. Wieneke, in Los Angeles winnaar van het goud in het halfmiddenge- wicht (tot 71 kg), wordt verge zeld door elf landgenoten. Van links naar rechts de Israëlische judoka's Yona Melnik, Yona Uri, Yona Shay, Koaz Shuky, Koaz Edy, Gibtovsky Dany, Yakov Baruh, Ponta Moshe en Berkoviz Yosi. Zij hebben een trainingskamp in Zeeuwsch-Vlaanderen achter de rug. - foto wim kooyman Van onze sportmedewerker AXEL - Afgelopen week draafden elke morgen acht Israëli sche atleten door het Axelse bos. Een groepje sportlieden dat 's middags de conditie verder bijschaafde in de dojo van sporthal 't Sportuus om daarin de avonduren opnieuw een stevige portie inspanning te leveren. Soms werd uitgeweken naar de Terneuzense Levensschool. „Een voorbereiding die nodig was", zegt gastheer en judoleraar Staf de Moor, „om goed tevoorschijn te komen op de open Nederlandse judo kampioenschappen die in Kerkrade worden gehouden". Een titelstrijd die vandaag en morgen wordt afgewerkt. Toch blijft het vreemd dat juist Zeeuwsch-Vlaanderen werd uitgekozen als trainingskamp. „Niet zo vreemd al het lijkt", zeggen manager Yona Uri en trainer Yona Melnik (geen familie van elkaar). „Ik heb al contact met Staf de Moor sinds 1974. In dat jaar was Staf coach van de Neder landse selectie in Tel Aviv", verduidelijkt Melnik. Een coach die huize De Moor in Axel daarna nog meerdere keren aan deed. Dat was toen hij zelf nog te boek stond als deelnemer aan het open Brits kampioenschap, de strijd om de Europese titel en het wereldkampioenschap. „De eerste keer was in 1975. In mijn groep, tot 75 kilogram, pakte ik toen de bronzen plak in Engeland, werd vijfde in het Europees kampioenschap in Lyon en negende in de strijd om de wereldtitel. Daarna was ik in 1976 en 1977 opnieuw te gast in Axel", licht Melnik toe. Dit jaar is het voor de Israëlische judocoach zodoende de vierde keer dat hij Nederland aandoet. Voor de eerste keer echter om deel te nemen aan de open Nederlandse kam pioenschappen. Een gevecht waarvoor het noodzakelijk was in trainingskamp te gaan. „In Israël zijn in totaal maar 2000 judoka's actief. Voor echt goede tegenstand moeten wij naar het buitenland en dat kost ons een vermogen. Temeer, omdat we niet terecht kunnen in onze buurlanden en dus zijn aan gewezen op Europa of Amerika. Een kostbare affaire, die ondanks dat we hier gastvrij worden ontvangen, we logeren namelijk bij gastgezinnen, ons toch nog tienduizend dollar kost", aldus manager Yona Uri. Een man die behalve het toezicht op zoon Shay - hij komt uit in de groep tot 60 kilogram - verder te maken heeft met Koaz Shuky (60 kg), zijn broer Edy (65 kg), en vrijwel de eni ge kanshebber op een medaille, Gibtovsky Dany (65 kg), Yakov Baruh (78 kg), Ponta Moshe (78 kg) en Berkoviz Yosi (86 kg). Van onze sportmedewerin BRESKENS - In Kapellek, er donderdag 25 april opm, een Zeeuwse selectie in die na het duel tegen Bn Gent voor een defigj Zeeuws elftal moet gaan, gen. Tegenstander dan is zoals in eerste instantie i gekondigd was het Belgp Germinal Ekeren, maar het C-elftal van Sparts Rotterdam. Vervolgens treedt Zeeuwse elftal 7 mei in ft dorp aan tegen RBC. Deft sche topclub Beveren is de gende tegenstander en u( mei op het terrein van i deklasser Vogelwaarde. t weekeinde van 31 mei het Zeeuws elftal in actie het Engelse Medway, ta men het seizoen afsluit k Waregem. Deze laatste strijd wordt 25 juli gespee het terrein van de Belgi eersteprovincialer FC Kni Van onze sportmedewerk KOEWACHT - De drieda voor junioren van Grool-i wordt mogelijk in de toebi een vierdaagse. „Binnen bestuur wordt daar indeel over gepraat en we bekij de mogelijkheden. Het nw elk geval kunnen", aldus 1 ter van Acker. Van Acker en de zijnen| ken bijvoorbeeld aan hetl den van een proloog ij vorm van een ploegentijdi Overigens loopt Walter Acker met nog meer i plannen rond. Volgens Acker zou het voor de i teurs in Zeeland veel h zijn amateurs te selectem mogen deelnemen aar profkoersen in Zeeland. je bijvoorbeeld in een j koers als Kloosterzande a teurs laat meerijden uil streek dan zal dat extra bliek op de been brengei voor die amateurs is hel mogelijkheid om zich werkelijk te testen. Hoe« weet dat men er niet di aan zal willen", aldus Van ker. Van onze zwemmedevx<1 TERNEUZEN - In het z» bad te Kapelle wordt vi dag (zaterdag) de finaio strijd om de Zeeland-cu) houden. Dit is tevens hete stuk van het winterzwei zoen 1984-1985 voor niet-S vergunninghouders. Voor finale hebben de teams w Schelde, Scheldestroom, Stelleduikers, De Zuid»! en De Stormvogel zich plaatst. De Schelde, dat sinds voering van de Zeelan: nog niet één keer de 6 heeft gemist, heeft echter nooit de cup gewonnen team van De Stelleduiken Heinkenszand is toch w grote favoriet. Scheldesti uit Breskens is zeker kansloos. De laatste tijd ploeg van trainer Frans planke steeds beter gaanp teren. Voor de startvergunn houders, dat is de gre zwaardere nummers zwemmen, wordt in Tm zen de laatste Speedo-ï gangwedstrijd gehouden nu toe hebben nog maart le Zeeuwen zich bij dee 20 van Nederland kil plaatsen. Het gaat hier o zwemjeugd tot en met 13; De Schelde heeft aan het gramma ook nog enkele mes- en herennummers te voegd. Van onze schaakmedewerker AXEL - De Axelse schaakver eniging Landau houdt zater dag 20 april in de christelijke mavo De Welle de vierde en laatste ronde van het Schaak Zonder Grenzen-toernooi. Aan dit toernooi doen onge veer 60 internationale scha kers mee. Met name Hans Destombes en Ronald Jans- sens hebben zich de afgelopen anderhalf jaar veel moeite ge troost het evenement in Axel werkelijk te laten doorgaan. Schaak Zonder Grenzen is van origine een geesteskind van oud-voorzitter van de Zeeuwse Schaakbond Leen de Vlieger uit Breskens en Roger van den Berghe van de Meetjeslandse Schaakvereni ging (MSV). Zij waren de ini tiatiefnemers van een meer- rondig toernooi tussen oor spronkelijk Zeeuwsch-Vlaan deren en MSV. Ongeveer tien jaar geleden werd de Noord- Franse stad Tourcoin er bij betrokken. Toen leidde het toernooi het leven onder de naam vier-provincieën-toer- nooi. In 1979 is de huidige vorm ontstaan. Er kwam uitbrei ding in de groep deelnemers. Een Duitse schaakvereniging uit Duisburg sloot zich bij het vier-provincieën-toernooi aan. Toen is de naam veran derd in Schaak Zonder Gren zen en het toernooi werd ge speeld in vier ronden, verdeeld over twee schaakseizoenen. Nadat er in voorgaande jaren geschaakt is in West- Zeeuwsch-Vlaanderen en Terneuzen, was het nu de beurt aan Axel. SVWZV, Lan dau en de schaakclub Terneu zen leveren de spelers voor het Nederlandse team. Kosten Het was twee jaar geleden nog maar de vraag of Landau de schakers uit de vier landen wel kon ontvangen. Hans Des tombes; „Het was onze beurt, maar ons uitgangspunt was dat de kosten van de organisa tie niet teveel mochten druk ken op de clubkas. Nadat we toestemming gekregen hadden van de algemene ledenverga dering, want de club staat nu garant voor eventuele finan ciële tegenvallers, zijn we naar de andere Zeeuwsch- Vlaamse clubs gegaan en heb ben de organisatie aanvaard". Het duo Destombes-Jans- sens ging toen fanatiek zoeken naar sponsors. „Dat we het niet allemaal zelf kunnen be talen, mag duidelijk zijn. Naast de kosten van het scha ken is het gebruikelijk dat de spelers en een aantal begelei ders na afloop een gratis sou per wordt aangeboden. Kijk, en dat maakt het eigenlijk zo duur". Toch hebben de scha kers geen onprettige herinne ringen aan hun zoektocht naar sponsors. Destombes: „Ik moet zeggen dat we goede medwer- king hebben gehad van de Axelse gemeenschap. We heb ben natuurlijk ook wel eens ons hoofd gestoten. Zoals bij voorbeeld de provincie Zee land, die ons subsidie heeft ge weigerd. In de overigens nette brief concludeerde de provin cie dat het niveau gewoon te laag was. Het evenement had geen landelijke of internatio nale importantie volgens hen". Ook Axel-Promotion wilde niet met de schakers in zee gaan. „Terwijl er best wel leu ke mogelijkheden waren. Er komt bijvoorbeeld een groep van zo'n 60 Duitsers mee als supporters. Die hadden we in samenwerking met Axel-Pro motion toch een leuke dag Axel en omgeving kunnen aanbieden. Het is zaterdag toch ook markt? Nu gaan ze naar Gent op excusie. mer. Overigens hebben veel medewerking gehad de plaatselijke middens! VW en de gemeente". De schakende duizetf Hans Destombes ver» „Financieel komen we nn kort, maar het zal bin* perken blijven. De opto® van de bar wordt nu va» lang". Toch heeft Dest® wel vertrouwen. „Het is tuurlijk in eerste instant gezelligheidstoernooi. D® is het balangrijkste. N® die Belgen en Duitsers kunnen er wat van, dat i je zeggen". Om 12.30 uur wordt schaakhappening met een officiële ontv> door de organisatie. OW uur begint men te schalt' om ongeveer 18.30 uur kon Axelse wethouder Piet A de prijzen uitreiken. Zoae er nu uitziet hebben de C sers de meeste kansen "j eindzege. Na drie ronden! ben zij de leiding met 3361 ten. Ze worden gevolgd; Frankrijk 292, België 2': Nederland met 245 punten ,."J it «ft' Ir X 'V ,fx- v r j£" x V'!. A - Steven Mangnus, de tal naar de titel in de 125 cc-h Door Mark Janse SAS VAN GENT - Na enkel jaren beurtelings in Neder land en België basketbal ge speeld te hebben, is Mare Pie ters nu definitief ii Zeeuwsch-Vlaanderen geko men. Daarvoor verwisselde hi de Belgische tweede provin cialer Silaba Zelzate voor der deklasser BC Sas 1. Voor d< 23-jarige Pieters een voorlopi ge, zij het bewuste stap terug. De basketbalgeschiedeni van Mare Pieters is nog nie oud. Vrij laat, op 14-jarig< leeftijd, begonnen met basket bal, speelde hij eerst bij de ka detten van Silaba. Uit die tij( dateren trouwens ook de eer ste contacten met Zeeuwsch Vlaamse teams. De Belgischi kadetten veegden op een toer nooi in Terneuzen de vloer aai met alle aanwezige senioren teams. Op 16-jarige leef tij i verhuisde Pieters naar Ter neuzen, waar hij na een goet jaar bij de junioren tot de vas te kern van Scheldesport ging behoren. Deze periodi duurde eveneens twee jaar. 0| 18-jarige leeftijd had Pieten het voorlopig wel bekeken aai de Nederlandse kant van di grens. Om tegemoet te komen aai zijn hogere ambities moes Pieters opieuw uitwijken naa; België, naar zijn oude vereni ging Silaba. Het niveauver schil was groot. Er volgde eer Periode van hard opwerkei tegen de oude i garde van di Zelzaatse basketbalploeg. Ni anderhalf jaar bij de reserves maar al snel weer bankspele bij het eerste, veroverde Pie ters een vaste plaats in het ba sisteam. Met Silaba 1 volgdei enkele jaren eerste provincial! (te vergelijken met onz( hoofdklas), totdat Zelzate twe( laar geleden degradeerde naa: de tweede provinciale. Tot vo- tig seizoen bleef Pieters de Si laba-kleuren verdedigen. Door werkomstandigheder «wam hieraan een einde. He zware programma van twe keer per week trainen, plu een wedstrijd en de huwe hjkse verplichtingen, blekei moeilijk te combineren met di Pjoegendienst. BC Sas bood di ideale oplossing. Een ambi 'euze vereniging op zoek naai versterking. De enige clul trouwens, die daadwerkelijl Werk heeft gemaakt van Mar Pieters. Pieters zegde toe ei e Sas I kon profiteren van d< voortreffelijke capaciteitei van de trefzekere 'high-post

de Stem | 1985 | | pagina 12