Raas ook niet in Gold Race Vonhoff kandidaat als NOC-voorzitter IJshockeyclubs zeggen vertrouwen op in bondsbestuur VS wint van Volley balteam NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP VIJFKAMP i li Lendl Israël kandidaat bij MVV Van Himst blijft bij Anderlecht Luton Town wil bezoekers tegenpartij weigeren VLIEGVAKANTIES AMERIKA Bedrijf met nieuwbouwplannenP ZATERDAG 20 APRIL 1985 Statuten Hockeywereld Y oorwaardelijke boete voor Westerhof SPORT IN 'T KORT LOTTO Bundesliga UITSLAGEN JONden (SID) - Luton Town heeft aangekondigd in de toe- iibst bezoekers van de tegenpartij te weigeren. De Engelse tetbalclub, uitkomend in de hoogste klasse, wil dat doen aan de 'bid van een pasjessysteem. Met die maatregel is een bedrag "jftoeid van meer dan een miljoen gulden. RUTb 013 672930 CORNELIS NIEUWE CHEF DE MISSION Van onze sportredactie EINDHOVEN - Jan Raas, ge kweld door opgekropte zenu- DEN HAAG (ANP) - De bij de Nederlandse IJshockey Bond (NIJB) aangesloten clubs vragen de bond om een buitengewone algemene ledenvergadering. Bij die bij eenkomst wordt het hele bestuur van de NIJB gevraagd op te stappen. Dat zijn de resultaten uit een vertrouwelij ke gesprek tussen de voorzitters van de 21 nationale ijs- hockeyclubs, donderdagavond in Bunnik. De buitengewone ledenvergadering geschiedt volgens de statuten en vindt plaats binnen een maand na het in dienen van het voorstel. Het verzoek om het verlaten van de bestuurszetels wordt voorafgegaan door een motie van Tilburg en Amsterdam om een commissie van goede diensten in te stellen. Die commissie moet het nodige lap werk verrichten. Als dat voorstel de meerderheid niet haalt, dan komt het verzoek om vrijwillig op te stappen aan de orde. Als laatste van de mogelijkheden rest een motie van wantrouwen, in te dienen door HOKIJ Uithof, waarvoor een meederheid van tweederde van de stemmen benodigd is. De voorzitter van HOKIJ, Van Erp, is de woordvoerder van de clubs, die zich gebogen hebben over een oplossing voor de problemen binnen de bond. Financiële perikelen en vermeende malversaties met subsidiegelden vormen de voornaamste moeilijkheden bij de NIJB. wen, start voorlopig niet in de Kipwedstrijden. De Neder landse kampioen, die voor zijn blessure met onder meer acu punctuur wordt behandeld in Frankfurt, mist derhalve van je voorjaarsklassiekers niet alleen Luik-Bastenaken-Luik van zondag, maar ook de Am- slel Gold Race, die hij vijf keer op zij» naam schreef, van vol gende week zaterdag. „Meerijden om bij de eerste Ijevoorrading af te stappen is nnloos", meent de Zeeuw. Raas mag wel trainen, maar pok dat ging deze week slecht. Rij heeft daarom verkozen eerst fit te worden om op laag niveau de competitie te her vatten. In de Belgische ker- miskoersen neemt hij een aan loop naar het Nederlands kampioenschap en de Ronde van Frankrijk. De wielerploeg van Jan Gis- bers is, via de organisatoren van de Ronde van Frankrijk, uitgenodigd voor de Classico RCN, een 'open' etappekoers in Colombia. Indien voor een goede huisvesting wordt ge zorgd, zal Gisbers ingaan op de uitnodiging. De Amerikaan Doug Shapi ro, de Belg Jan Nevens, en de neo-profs Hans Daams, Maar ten Ducrot en Twan Poels werden al aangewezen om voor Kwantum in Zuid-Ame- rika te rijden. Gisbers wijst later een zesde renner aan. Het etappe-schema van de Classico RCN ziet er als volgt uit: 15 mei: criterium over 110 kilometer in Bogota, 16 mei: Bo gota - Girardot 124 km, 17 mei: Girardot - Cajamarca 108 km; 18 mei: Armenia - Supia 167 km; 19 mei: La Feliza - Medel- lin 125 km; 20 mei: Medellin - Minas, tijdrit 30,5 km. De Sovjet-Unie heeft elf renners aangewezen voor de Ronde van Spanje, die dinsdag in Valladolid begint. Het zijn: Andrei Vedernikov, Vladimir Volosjin, Vladimir Malakov, Ivan Ivanov, Andrei Toporits- jev, Sergei Jermatsjenko, Aleksander Ossipov, Joeri Pe- rojoenovski, Nikolai Kosiakov, Rikho Soeoen en Joeri Bari- nov. De laatste is een oude be kende van Peter Winnen, die NIEUWEGEIN (ANP) - Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité (NOC) stelt Henk Vonhoff, Commissaris van de Koningin in de provin cie Groningen, voor de Alge mene Ledenvergadering van 21 mei in Den Haag kandidaat voor de functie van voorzitter. Als de bonden daadwerke lijk in deze kandidatuur mee kunnen gaan, wordt Vonhoff de opvolger van de niet meer herkiesbare Jaap van der Krol, die twaalf jaar deel heeft uitgemaakt van het NOC-be- stuur. Het NOC heeft voorts Wim Cornelis uit Houten benoemd tot chef de mission van de Ne derlandse Olympische equipe voor een periode van vier jaar, waarin in 1988 de Olympische Winterspelen van Calgary en de Zomerspelen van Seoel val len. Cornelis, die aftreedt als be stuurslid van het NOC, volgt Tjeerd van Wimersma Grei- danus op, die kandidaat wordt gesteld als lid van het bestuur. Een andere nieuwe kandidaat voor het lidmaatschap van het NOC is Hans Muller uit Laren (NH). Het is de bedoeling, dat hij de plaats in zal nemen van de niet herkiesbare Herman van Laer. Een en ander heeft het NOC-bestuur gisteravond tijdens een vergadering in Nieuwegein besloten. Volgens de statuten is het zo, dat na een zittingsperiode eveneens in de Vuelta start. Barinov hield in '80 de Noord limburger van de overwinning in de Vredeskoers af. Vederni kov werd in 1981 in Praag we reldkampioen bij de amateurs. Van de elf mogen er dinsdag tien starten. Peter Harings zegevierde gisteren in de achtste etappe van de Sealinkrace. Hij ver sloeg in de eindsprint de Ier Tony Doyle en Shane Sutton, eerder op de dag winnaar van de zevende etappe. De Brit Joey McLoughlin bleef klasse mentsleider. Uitslag zevende etappe: 1. Shane Sutton (Aus) 45 km in 1 uur 11 minuten en 39 se conden, 2. Mark Walsham (GBr), 3. Rene van vier jaar het gehele be stuur van het Nederlands Olympisch Comité aftredend is. Bij het punt bestuursver kiezing op de agenda voor de Algemene Vergadering wor den nu van de zijde van het bestuur van het NOC de vol gende kandidaten aan de bon den, de leden, voorgelegd: als voorzitter: H.J.L. Vonhoff, Commissaris van de Koningin in de provincie Groningen; als vice-voorzitter: A.J. Le Coul- tre-Foest te Blaricum; als se cretaris-penningmeester: R.Frese te Nieuw-Vennep; als leden van het bestuur: M.A. Herben-Stribos te Haarlem, A.A.Leeuwenhoek te Maas sluis, H.Muller te Laren (NH) en prof. dr. Tj. B. van Wimers ma Greidanus te Nieuwegein. Vrijdagavond is dit lijstje kandidaten, met als nieuwe namen Vonhoff, Muller en Van Wimersma Greidanus, nog verstuurd naar de secre tariaten van de bonden. De bonden dienen deze namen uiterlijk vier weken voor de jaarvergadering in hun bezit te hebben. Statutair hebben de bonden nog tot tien dagen voor de vergadering, dus tot 11 mei, de tijd tegenkandidaten in te dienen. De naam van Henk Vonhoff, geboren op 22 juni 1931 in Am sterdam, heeft in de politiek een bekende klank. Nadat hij van 1957 tot 1967 leraar ge schiedenis was geweest in Amsterdam trad hij in 1967 als lid van de WD toe tot de Tweede Kamer van de Staten Lynge (Den), 4. Sid Barras (GBr), 5. Steve Joughin (GBr), 6. Malcolm Elliott (GBr), 7. Keith Reynolds (GBr), 8. Steve Fleet wood (GBr), 9. Jason Ford (GBr), 10. Pe ter Harings (Ned) allen dezelfde tijd als Sutton. Uitslag achtste etappe: 1. Peter Harings (Ned) 120 kilometer in 3.09.51, 2. Tony Doyle (Ier), 3. Shane Sutton (Aus), 4. Lars Jensen (Den), 5. Joey McLoughlin (GBr), 6. Darryl Webster (GBr), 7. Arie-Jan Jagt (Ned), 8. Daan Luykx (Ned), 9. Pete Longbottom (GBr), 10. Pete Sanders (GBr) allen in dezelfde tijd als Harings. Algemeen klassement: 1. McLoughlin 16.16.43,2. Jensen op 9 seconden, 3. Sutton op 15,4. Jagt op 1.30,5. Webster op 2.23,6. Doyle op 2.30, 7. Harings op 2.39, 8. San ders op 2.45, 9. Longbottom op 2.51, 10. Luykx op 2.54. Bert Wekema, lid van de ploeg van Peter Post, is als vierde geëindigd in een wie lerkoers voor beroepsrenners in Nokere. Winnaar werd de OSAKA (Rtr) - De Tsjechoslo- waakse tennisspeler Ivan Lendl heeft gisterenin een de monstratie-partij in het Ja panse Osaka gewonnen van de Amerikaan John McEnroe. De setstanden waren 6-2, 7-5. Chili heeft in de tennisont- moeting uit de eerste ronde om de Davis-beker tegen Zweden verrassenderwijs de leiding genomen. Hans Gildemeister versloeg Stefan Edberg in vier sets: 6-3, 2-6, 6-4, 7-5. Generaal. Vier jaar later maakte hij als staatssecretaris van het ministerie, dat toen nog met Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk (CRM) werd aangeduid, deel uit van het kabinet Biesheuvel. In die functie had Vonhoff, in zijn jongere jaren tien jaar lang voetbalscheidsrechter, veel te maken met de sportwereld, die tijdens zijn bewind in 1972 de Olympische Spelen van Mün- chen meemaakte. In die tijd was er ook het nodige contact tussen de staatssecretaris en het bestuur van het NOC. In 1973 en 1974 was Vonhoff, ex-bestuurslid van de WD, weer lid van de Tweede Ka mer om vervolgens over te stappen naar de baan van burgemeester van Utrecht. In 1980 werd hij benoemd tot Commissaris van de Koningin in Groningen. Wim Cornelis, de nieuwe Chef de Mission van de natio nale Olympische equipes voor Calgary en Seoel, heeft zijn sporen ruimschoots verdiend in de hockeywereld. De 47-ja rige chirurg uit Houten, die de plaats inneemt van farmaco- loog Tjeerd van Wimersma Greidanus (te weinig tijd be schikbaar), is zelf actief ge weest als hockeyer (in zijn jeugd bij Wageningen en later bij Kampong) en ook als roeier (bij Triton). Bovendien was hij van 1966 tot 1969 coach van het Belg Diederik Fobert. Uitslag: 1. Diederik Fobert (Bel) 147 kilo meter in 3 uur 35 minuten, 2. Patrick Versluys (Bel), 3. Jan Bogaert (Bel), 4. Bert Wekema (Ned), 5. José Vanackere (Bel), 7. Jean Habets (Ned) allen in de zelfde tijd als Fobert, 23. Jannus Slende- broek (Ned) op 2.25, 26. Mario van Vlim- meren (Ned) op 2.50, 27. Heddie Nieuw- dorp (Ned) zelfde tijd. Sergei Gavrilko, een staats- amateur uit de Sovjet-Unie, is winnaar geworden van de derde etappe van het Circuit van de Sarthe, een open Fran se wielerkoers. Gavrilko ver sloeg in de eindsprint zijn vijf medevluchters. De sprint van het peloton werd gewonnen door Danny Vanderaerden, de jongere broer van Eric. Uitslag: 1. Sergei Gavrilko (Sov) 195 km in 4.30.30,2. Claude Carlin (Fra), 3. Ronan Van den Haegen (Bel), 4. Thierry Marie (Fra), 5. Vladimir Vavra (Sov), Algemeen klassement: 1. Pascal Jules (Fra) 9.38.35, 2. Ronan Pensee (Fra) op 34 seconden, 3. Victor Demidenko (Sov) op 35,4. Oleg Ja- rosjenko (Sov) op 1.03,5. Polloni op 1.08,. eerste herenteam van Kam pong, dat in 1968 onder zijn leiding nationaal kampioen werd. Zijn bestuurlijke carrière in de sportwereld begint in 1959, toen hij bestuurslid werd van de Utrechtse Studenten Sport Vereniging Sphaerinda. Van 1969 tot 1974 was Cornelis, die aan het Utrechtse ziekenhuis Oudenrijn is verbonden, voor zitter van de omnisportvereni- ging Kampong. In 1973 trad hij toe tot het bestuur van de Ko ninklijke Nederlandse Hockey Bond (KNHB), waarin hij on der meer de functies van com petitieleider en vice-voorzitter bekleedde. Vorig jaar herfst trad hij terug als bestuurslid van de KNHB. Bij die gelegen heid oefende Cornelis in zijn afscheidstoespraak nogal pit tige kritiek uit op de term pro fessionalisering, die hockey- coach Wim van Heumen in een blik op de toekomst na het slechte presteren van de he- renploeg in Los Angeles had gebruikt. Cornelis brak met vuur een lans voor het voort duren van de amateurstatus van de tophockeyer. Met Van Heumen als coach was Corne lis ook sinds 1976 manager van de herenhockeyploeg. Dat duurde tot en met het voor Ne derland succesvolle toernooi om de Champions Trophy van 1982 in Amstelveen. In 1977 werd Cornelis lid van de me dische commissie van de In ternationale Hockey Federatie (FIH) en twee jaar later werd VOORSCHOTEN (ANP) - Het Nederlandse volleybal team heeft de eerste wed strijd uit de reeks van drie tegen de Verenigde Staten, de Olympische kampioen bij de heren, met ere verloren. In Voorschoten werd het 1-3. De setstanden waren: 6-15, 15-9,5-15,9-15. De vechtlust van Oranje bleek onvoldoende om de technische superioriteit van de tegenstander te compen seren. Na een nerveus begin won Nederland tot genoegen van de bijna duizend toe schouwers in Voorschoten de tweede set met 15-9. In het team van de Verenigde Staten ontbrak slechts één speler uit de Olympische se lectie. Het basisteam van Nederland bestond uit: Ra- terink en Brouwhuis (Orion), Clardeij (Voorburg), Van de Velde (AMVJ) en Buijs en Goedkoop (Marti- nus). hij voorzitter van de medische sportkeuring in Utrecht. In het voorjaar van 1981 werd Wim Cornelis, die hoc key, roeien, cricket en turnen tot zijn favoriete sporten re kent, maar zelf zegt altijd 'in' te zijn voor topprestaties op elk sportief vlak, lid van het bestuur van het NOC. Hij maakt onder meer deel uit van de Raad van de Topsport, die onder voorzitterschap staat van oud-NOC-voorzitter Idenburg, en behoort tot de commissie maatschappelijke begeleiding van het NOC. De scheidende NOC-voor- zitter mr. Jaap van der Krol is niet bang, dat hij met de fi guur Vonhoff, onder meer auteur van de publicaties 'De zindelijke burgerheren' en 'Een halve eeuw liberalisme' de politiek in optima forma in huis haalt. „Nee, beslist niet", reageerde hij, „wij hebben uiteraard naar de politieke ambities van de heer Vonhoff geïnformeerd en kregen te ho ren, dat hij als Commissaris van de Koningin geen politi cus is, ja, zelfs niet mag zijn. Hij heeft ook geen ambities meer om in een volgend kabi net nog eens minister te wor den, om maar iets te noemen. Want dat is er als NOC-voor- zitter natuurlijk niet bij". Van der Krol, die vier jaar voorzitter is geweest als op volger van Idenburg, bena drukte, dat het NOC ten op zichte van de politiek 'vol strekt onafhankelijk' wil blij ven. T26 PAGINA SPORT 2 Van onze sportredactie MAASTRICHT - Rinus Israël is de belangrijkste kandidaat om Barry Hughes als trainer bij MW op te volgen. De Am sterdammer staat echter nog een seizoen onder contract bij FC Den Bosch. Het hangt van de onderhandelingen tussen beide clubs af of Israël het ko mend seizoen bij MVV kan werken. BRUSSEL (Belga) - Pol van Himst heeft de verbintenis als oefenmeester van Anderlecht verlengd met twee jaar. Ook Martin Lippens, de manager van de Brusselse topclub, blijft in dienst. Hij bereikte een overeenkomst voor drie jaar. De laatste tijd was de kri tiek op Van Himst, vroeger een befaamde middenvelder van Anderlecht, toegenomen. De prestaties in de Belgische competitie gaven daartoe geenszins aanleiding. Ander lecht staat een straatlengte voor op de rest en heeft nog drie punten uit zes wedstrij den nodig voor het landskam pioenschap. ZEIST (ANP) - Clemens Wes terhof, trainer van de eerste divisieclub Vitesse, heeft gis teravond in de mondelinge be handeling van zijn zaak door de tuchtcommissie van de KNVB een voorwaardelijke boete van 250 gulden met een proeftijd tot 1 januari 1986 te gen zich horen eisen. Westerhof had zich afgelo pen zaterdag tijdens de com petitiewedstrijd te opvallend met de scheidsrechterlijke lei ding bemoeid en werd naar de tribunes verwezen. Voorts kregen de spelers Hoekman van NEC en Loov- ens van De Graafschap drie wedstrijden schorsing opge legd. Beiden kregen afgelopen zondag een rode kaart. De andere straffen zijn: M. van Hattem (SVV), E. Nandlall (Utrecht), D.J. Wever (Veen- dam), E. van de Luer (MW), D. Schrijvers (NAC), M. Met god en C. de Keizer (beiden Haarlem 2) en R. Karregat (Volendam 2). HANDBAL - De handbalda mes van Jong Oranje hebben in Taipeh ook de tweede wed strijd in het toernooi om de Chung Cheng-beker gewon nen. Tegen Taiwan B werd het 29-13. DEN HAAG (ANP) - De vijf tiende midlotto heeft geen winnaar van de hoofdprijs op geleverd. Eén deelnemer zette vijf kruisjes op de goede plaats. Daarmee verdiende hij een brutobedrag van 300.000 ui itslag midlotto: le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 1 deelnemer, die bruto f. 300.000,- ontvangt, 3e prijs: 56 deelne mers, die bruto f. 1.871,90 ontvangen, 4e prijs: 2.917 deelnemers, die f. 35,90 ont vangen, 5e prijs: 45.999 deelnemers, die f. 5,- ontvangen. Uitslag cijferspel: 6 cijfers goed: geen winnaar, 5 cijfers goed: 7 deelnemers, 4 cijfers goed: 18 deelnemers, 3 cijfers goed: 147 deelnemers, 2 cijfers goed: 1.663 deelnemers. Jong talent Burgman velt Vultink LEEUWARDEN (ANP) - De eerste ronde van de strijd om het nationaal biljartkampioen schap in de vijf kamp heeft gisteren in Leeu warden slechts twee opmerkelijke feiten opge leverd. Zo viel in twee duels de beslissing pas bij het drie banden, voor de meeste biljart-allrounders niet de plezierigste bezigheid. Jos Bongers en Harrie van de Ven bleven in de lastigste laatste discipline de baas over respectievelijk Willy Steures en Piet Vet. Wat echter bijzonder opviel was de nederlaag en het slech te spel van titelhouder Hans Vultink, die op het driebanden na weinig kans kreeg tegen de pas 20-jarige Raymond Burg man. De enkele mogelijkheid tot tegenspel, die Vultink wel geboden kreeg, was niet be steed aan de routinier en de op papier sterkste speler in het selecte gezelschap. Voor een belangrijk deel was de teleur stellende start te wijten aan bet falen van de Eibergenaar zelf, in grotere mate nog was het de verdienste van Burg man. Vultink vatte het verlies )gal laconiek op. „Ik was bil- jartblind en dat is niet eens zo verwondelijk. Bedenk wel, dat dit al mijn achttiende toernooi is dit seizoen", verklaarde de veelvuldige landskampioen luchtigjes. Vultink kon nu zelfs lachtend wijzen op zijn' geringe trainigsarbeid en voorbereiding, een vaker ge hoord excuus uit zijn mond. „Ik wist niet eens hoeveel ca ramboles we moesten maken lij het driebanden. Ik dacht lat ik bij 20 punten ai klaar was. De arbiter moest me uit de droom helpen". Het laatste spel was overi gens al niet belangrijk meer. 'Burgman begon het drieban den met een veilige voor drong van 7-1, die hij had op gebouwd met gedegen en soms erg knap spel. Het Baarnse ta lent maakte in het libre in de nabeurt koeltjes 195 punten, nodig voor een gelijk spel. De concentratie verslapte zelfs niet, toen een tor over het bil jart wandelde en ander onge dierte in zijn haar neerstreek. In de kaderspelen (47/1 en H/2) roonde Burgman even- win respect voor de staat van diens: van Vultink in deze dis ciplines, al leek het fijne ge voel in Leeuwarden uit diens vingers geglipt. Zo zeer zelfs, „dat Burgman brutaal en zelf verzekerd ook het bandstoten, WSSELDORP (SID) - Voor 'e hoogste klasse van de '"Cstduitse voetbalcompetitie werd vrijdagavond één wed- str'jd gespeeld. Fortuna Düs- seldorf - Waldhof Mannheim werd 1-1, JtoUgen eerste divisie Franse competi- Nantes - Laval 2-0, Brest - Stras- 1-1, Paris SG - RC Paris 2-2, Bor- - Reuen 2-0, Bastia - Sochaux 1-1, 'ours Le^ i_i> Auxerre - Metz 2-0, fancyMarseille 3-1, Lille - Toulouse 0- J 'oulon - Monaco 0-1. I Bordeaux 33-53,2. Nantes 33-48, J Auxerre 33-41,4. Monaco 33-40, 5. Tou- ?«-», 6. Metz 33-38, 7. Lens 33-34, 8. **haux 33-33, 9. Brest 33-33, 10. Laval II Paris SG 33-30, 12. Nacy 33-29, Toulouse 33-29, 14. Strasbourg 33-28, (•Marseille33-28,16. Lille33-27,17. Bas- ia «-27,18. Rouen 33-26,19. Tours 33-24, 20 RC Paris 33-22. EERSTE RONDE Raymond Burgmans (Baarn) - Hans Vultink (Eibergen) 2-0 (7-3). Libre: 200-200 in 2 beurten, 47/1: 125-14 in 3, bandstoten: 75-64 in 8, 71/2: 125-52 in 9, driebanden: 13-25 in 25. Harrie van de Ven (Eindhoven) - Piet Vet (Berkhout) 2-0 (6-4). Li bre: 33-200 in 3, 47/1: 125-120 in 7, bandstoten: 75-27 in 8, 71/2: 72-125 in 9, driebanden: 25-23 in 33. Jos Bongers (Nijmegen) - Willy Steures (Nijmegen) 2-0 (6-4). Libre: 18-200 in 4, 47/1: 125-39 in 1, band- stoten: 75-72 in 19, 71/2: 62-125 in 4, driebanden: 25-11 in 26. TWEEDE RONDE Steures - Van de Ven 2-0 (6-4). Li bre: 200-6 in 2 beurten, 47/1: 125-29 in 3, bandstoten: 32-75 in 6, 71/2: 5- 125 in 2, driebanden: 25-21 in 40. Burgman - Vet 2-0 (8-4). Libre: 200-200 in 1,.47/1: 125-39 in 2, band- stoten: 16-75 in 6, 71/2: 126-6 in 5, driebanden: 25-17 in 29. Bongers - Vultink 2-0 (7-3). Libre: 200-9 in 2, 47/1: 125-108 in 6, band- stoten: 7-75 in 1, 71/2: 125-125 in 5, driebanden: 25-23 in 41. Stand: 1. Burgman 4 wedstrijd- punten, 15 partijpunten, 2. Bongers 4-13, 3. Steures 2-10, 4. Van de Ven 2-10,5. Vet 0-8,6. Vultink 0-6. waarin Vultink nota bene re gerend kampioen is, overtui gend in zijn voordeel besliste. De confrontaties op de an dere tafels stonden in het te ken van de nivellering, het geen een aanwijzing kan zijn voor een spannend verloop van de titelstrijd, zeker als in een later stadium de ervaring en het uithoudingsvermogen belangrijk worden. De balans sloeg vooralsnog door ten gun ste van de jongere garde, aan gevoerd door Bongers als se rieuste kanshebber. De Nijme- genaar, die in Leeuwarden overigens al weer aast op zijn tiende nationale kampioen schap, ontdeed zich van zijn altijd lastige plaatsgenoot Steures, die nooit tot de echte favorieten wordt gerekend en evenmin tot de echte allroun- dèrs, maar die niettemin op grond van zijn technische vaardigheden in de vijfkamp voor elke tegenstander een hindernis van betekenis kan zijn. Hetzelfde geldt wellicht nog sterker voor Van de Ven, af komstig uit de Papendal- school van leermeester Tony Schrauwen. De 24-jarige Eindhovenaar liet de bij vla gen te lakse Piet Vet zien, dat hij momenteel al meer is dan een vaardig en nauwkeurig kadrist. En dat zijn vorderin gen vooral zijn gemaakt op het gebied van de bandspelen. Hoewel Vet de klassieke pa tronen van het driebanden thuis in Berkhout nog eens ex tra had geoefend, baatte hem dat in het duel met Van de Ven tegen de verwachting in niet. 10e uit de buurt van Londen afkomstige club hoopt daarmee te terkomen, dat er in opdracht van de Engelse bond een afraste- n8 moet komen tussen het speelveld en de tribunes. De ver tedering in recette door het wegblijven van aanhangers van tegenstander wordt, aldus Luton Town, vergoed door een te ^achten groei van eigen fans. Bovendien hoeven er geen teten meer te worden gemaakt voor het inschakelen van grote tepen politiemensen. Luton Town kwam onlangs in opspraak .ter supportersrellen tijdens de bekerwedstrijd tegen Millwall. «arbi j vielen 45 gewonden. (ADVERTENTIE) per persoon 2 en 3 weekse rondreizen per luxe bus Inlichtingen en boekingen. ^■%i#iT^r?ncnr?r\n //vi ANVR „goeie reis" reisburo's ~GOEDE REIZEN, LAGE PRIJZEN /rfZük en reizenverkopende banken (ADVERTENTIE) Fraai.degelijk en uiterst betaalbaar bouwt u met Ruts. I Staalbouw-specialist Ruts levert I voor u in ijltempo kwaliteitsbouw j zonder concessies. Flexibel, goed j geïsoleerd, eventueel in fasen en I in elk volume. I Wilt u vrijblijvend informatie? I Stuur deze bon portvrij naar Ruts, I antwoordnummer 255, 5000 VH Tilburg. J firmanaam: kontaktpersoon: 'adres: woonplaats: telefoon: "ijzer"sterk in bedrijfshuisvesting vanaf 250 m2 f

de Stem | 1985 | | pagina 11