TIEN DAGEN FEEST IN HOEK De Blide Terneuzen officieel heropend Man reed 'zomaar'tegen lichtmast OUD-TERNEUZEN TE LANG SLAPENDE CLUB GEWEEST FESTIVAL MET MIDDELMATIG PROGRAMMA ^RECREATI\ Vakantie voor zieken Gaswolk ontsnapt in Gent VRIJDAG 19 APRIL 1985 politierapport Plaatselijk nieuws Zandstraat Terneuzen Steekvlam verwondt man bij Dow Peugeot-onderdelen steeds uit voorraad leverbaar CAPPENDUK AUTO'S 3 TERNEUZEN ZES MAN IN ZIEKENHUIS Info-avond over transport radio-actief materiaal RIJDAG 19 APRIL 1985 Allure Positief Commissie Sas van Gent over stads vernieuwing Prestatieloop en wandeltocht van brandweer Wei RIJDEN MET DRANK OP GESTRAFT Tekort OOST-SOUBURG Manifestatie tegen racisme in fascisme De de v< DlBflM VAN ZEELAND T16 PAGINA ZEELAND Van een onzer verslaggevers HOEK - De stichting Evene menten Hoek heeft het pro gramma voor het feest Hoek Totaal rond. Tussen 26 april en 5 mei vinden er allerlei festiviteiten plaats in het dorp. Het begint allemaal vrij dag 26 april om 18.00 uur. Showband Irene opent dan de feestweek. Een uur later start de voetbalwedstrijd tussen de oud-internationals van Nederland en België. Tijdens de pauze treedt de showband nogmaals op. De volgende dag begint om 13.00 uur een autorally en de Axelse klederdracht show vangt aan om 15.30 uur. 's Avonds vanaf 20.00 uur is er een concert in de Nederlands Hervormde kerk, verzorgd door het ka merorkest Divertimento uit Eeklo. Maandag 29 april treedt in Disco Eldorado de popgroep Blow Daddy O op, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 30 april begint het dorpsfeest al om 9.00 uur. Het beginsignaal van de voetbalwedstrijd tussen de verschillende plaatselijke verenigingen klinkt dan. Een half uur later start een optocht van boerenkarren en versierde fietsen. De ge hele dag is er ook een Vlaamse kermis bij het buurthuis. Voor de jeugd wordt er tussen 13.00 en 15.30 uur een fietscross-wedstrijd gehouden in de Irisstraat. Direct na de cross wedstrijd begint op de markt een tap toe. Tot slot is er die dag nog een Oranjebal, aanvang 20.00 uur. De eerste mei is een feest dag voor alle kleuters, ter wijl vanaf 19.30 uur het ca baret Bonte Avond Club op treedt voor de bejaarden in het buurthuis. Twee dagen later is er de gehele dag een veetentoonstelling. In het buurthuis begint die dag om 14.00 uur een huisdieren show en om 19.00 uur start er een trimkoers. Een uur na de aanvang van de koers begint het Blarenbal. De vierde mei is er een standwerkers-concours en een kunstmarkt bij het buurthuis en in het Tienho- venplantsoen begint om 13.00 uur een zeskamp, 's Avonds is er vanaf 19.15 uur een herdenkingsbijeen komst in de Nederlands Hervormde kerk. De laatste dag van Hoek Totaal, vijf mei, is er een show verzorgd door de mo delbouwclub Zeeuwsch- Vlaanderen in het buurt huis. TERNEUZEN - De 36-jarige H. B. uit Terneuzen kwam gis teravond omstreeks zes uur met zijn rijwiel te vallen toen hij reed over het fietspad van de Axelsestraat in zijn woon plaats. Hij moest met een her senschudding en hoofdwonden in het Julianaziekenhuis wor den opgenomen. Het ongeval gebeurde doordat zijn zoontje met een voet tussen de spaken van het rijwiel terecht kwam. OOSTBURG - Op de kruising Grote Beer-Melkweg verleen de mejuffrouw L.L. geen voor rang aan personenauto van J. van H. uit Sluis. Bij de botsing die hierop volgde werden bei de voertuigen liepen aanzien lijk beschadigd. GROEDE - Bij de graafwerk zaamheden aan de Delta-wer ken is nabij de Walendijk een tweetal granaten gevonden en een ontstekingskop. De mijn- opruimingsdienst zal zich over het materiaal ontfermen. Kaarting - Kaartclub DOS houdt zaterdag 20 april een kaarting in d'Ouwe Smisse. Begonnen wordt om 14.30 uur. Garagerock - De Belgische band Mudgang speelt zaterdag 20 april in het Terneuzense ca fé Imageclub. Aanvang 22.00 uur. Baanlozenband - Tijdens de rommelmarkt die zaterdag 20 april bij het buurthuis De Bol ster in Terneuzen wordt ge houden, treedt de gehele dag de Terneuzense Baanlozen band op. Deze band is voortge komen uit het project Mensen zonder werk. Doopdienst - De Evangelische Gemeente Terneuzen houdt zondag 21 april in het over dekte zwembad De Honte een doopdienst, aanvang 19.30 uur. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Bij een onge val in de styreenfabriek van Dow Chemical in Terneuzen is gistermiddag electricien J. de L. (in dienst van Fabricom) gewond geraakt. De man liep brandwonden aan gezicht en onderarm op toen hij getroffen werd door een vlam na kortsluiting in een schakelkast. Het slachtof fer is ter obesrvatie opgeno men in het Julianaziekenhuis in Terneuzen. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De regionale Zonnebloem-afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen houdt van 4 tot en met 11 mei een va kantieweek voor zieke en ge handicapte mensen uit de re gio in het paviljoen Heihoef in Eindhoven. In totaal zullen die week 23 gasten uit de streek het pavil joen van de Zonnebloem be zoeken. Met een bus worden ze naar Eindhoven gebracht. De Zonnebloem-vakantie week is opgezet om hulpbe hoevenden ook de mogelijk te geven om eens een weekje vrij te zijn, een ander gebied te be zoeken en zich eens te ont spannen. (ADVERTENTIE) Mr. F.J HaaraaiWBg 49. Tatalooa 01150-97455. Subsidie voor pop in Terneuzen afgewezen Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG/TERNEUZEN - Het grote popfestival dat de nieuwe Terneuzense stich ting PIT in augustus wil houden is een provin ciale subsidie niet waard. De popgroepen die PIT geneigd is te kiezen beloven slechts 'een middelmatig programma, waarvan het belang niet verder reikt dan het plaatselijke'. Van onze medetuerker GENT - Het springen van een gasleiding in de installaties van het chemische bedrijf UCB in Gent heeft gister avond voor heel wat last ge zorgd. Er ontsnapte een hele grote hoeveelheid ammoniak, zodat verschillende arbeiders en be woners uit de buurt irritaties opliepen door het prikkelende gas. Zes arbeiders dienden naar een ziekenhuis te worden overgebracht en de politie ont ruimde uit veiligheidsoverwe gingen enkele straten in de omgeving van de fabriek. De brandweer rukte uit en legde een watergordijn rond het lek, teneinde de ammoniak op te lossen in het water. Toch bleef het gas nog lange tijd in de omgeving van het bedrijf hangen. Ondanks de grote hoeveelheid gas die ontsnapte, is er geen gevaar geweest voor een grote ramp. Van een onzer verslaggem TERNEUZEN - Het Kon, Borodine Nee houdt op j derdag 25 april een infoi tie-avond in een bovei. van het Zuidlandtheatei Terneuzen, aanvang 19.30 Het thema is 'Transport dio-actief materiaal in al facetten'. Sprekers zijn ont andere Hans Guyt van Gr# peace en Kees van Nimu» van de Vervoersbond FNV Zoals bekend beschuli het comité met name het Is neuzense overslagbedr August de Meyer ervan trokken te zijn bij de dooni van het giftige en radio- ve uranium-hexafluoride! j ze stof wordt zowel gebrul voor kernwapens als vi kerncentrales en was ook boord van de vorig jaar v« i<y de Belgische kust gezonfe Mont-Louis. Men hoopt dan ook op de» formatie-avond vertege woordigers van personeel ii Van een onzer verslaggevers iOSTBURG - Sanering van sterk vervuilde grond op zgn. Cruson-terrein in -eskens gaat de gemeente astburg minstens 180.000 gul- kosten. pit zet gisteravond de wet ter van financiën, J. Tho- meeri over I derhJ Mef hele wethl raad! toen de Oostburgse ge- Ver ege Van een onzer verslaggei te kunnen begroeten. Tot die conclusie kwam gis termiddag de Zeeuwse Cultu rele Raad (ZCR), die het pro vinciebestuur zal adviseren om vooralsnog niet in te gaan op het verzoek om een garan tiesubsidie. De organisatoren van het popfestival (kosten geraamd op ruim 24.000 gulden) vinden het negatieve advies onbegrij pelijk. Guido Piscaer, namens het sociaal-cultureel werk bij PIT betrokken: „Zolang de fi nanciering niet rond is kunnen we nog geen contracten afslui ten, maar we hebben het oog op groepen als Uriah Heep of The Pretty Things uit Enge land, de Twee Belgen en Fay Lowsky. Daar kun je niet van zeggen dat die geen landelijke bekendheid hebben". Het is bovendien de bedoe ling een viertal Zeeuws(vlaams)e bands te la ten optreden. „Op popgebied verkeren we hier immers in een achterstand". Volgens Pis caer staat of valt het festival niet met een provinciale ga rantie. Aan de gemeente Ter neuzen is ook een garantie ge vraagd. Daar ligt momenteel wel een positief advies. Piscaer: „Ik wil de Simple Minds heel graag laten komen, maar dat zou teveel geld kos ten. Om te voorkomen dat we met een financieel debacle eindigen, zoals in deze con treien nog al eens is voorgeko men, kiezen we voor een voor zichtige start". De Zeeuwse Culturele Raad vindt wel dat het op de weg van de provincie ligt een pop festival in Zeeuwsch-Vlaan deren te stimuleren, zeker nu Beukelpop is weggevallen, maar dan -aldus de raad- moet in beginsel sprake zijn van 'hoge kwaliteit' of 'bijzon dere allure'. De raad adviseerde gisteren ook negatief over een subsi dieverzoek van de Grote Prijs van Nederland, een landelijk concours voor popgroepen. Men vraagt zich af of een der gelijk 'kostbaar' gebeuren voor de Zeeuwse popgroepen van direct belang is. Verder is men bang dat de landelijke or ganisatoren teveel voorbij gaan aan in Zeeland bestaan de organisaties. De raad is wel geporteerd voor een provinciale subsidie ten behoeve van het Rythm Booze-festival in Vlissingen (kosten begroot op 15.000 gul den). De organisatoren willen twee 'internationaal bekende bands' laten optreden als aan vulling op het Zeeuws mu ziektalent, dat zal worden ver tegenwoordigd door een twaalftal regionale bands. De raad vindt het zinnig dat af en toe wordt nagegaan dat er he den ten dage nog 'potentieel' in Zeeland aanwezig is. Desal niettemin adviseert men slechts subsidie te verlenen in de 'hoofdacts'. Positief adviseerde de raad gisteren verder over provin ciale subsidies voor een Bar bershop Conventie van de Sea Sound Singers in Vlissingen, een optreden van het British Columbia Choir in Middel burg, een concert door de En gelse 'kampioens-brassband' The Rathyband en het Schel- de-Jazz festival in Terneuzen. Negatief adviseerde men over een subsidieverzoek van het mandoline-orkest Con Amore uit Vlissingen, dat een jubileumconcert wil organise ren met de Maastreechter Staar. Te hoog gegrepen, vindt de raad. SAS VAN GENT - De com missie ruimtelijke ordening in Sas van Gent buigt zich in de vergadering van maandag 22 april over de stadsvernieu wing. Aan de orde komt dan een voorbereidingsbesluit voor het gebied Grootmajoorstraat/ Kloosterlaan. Dat gedeelte van oud-Sas van Gent is aan de beurt, na de 'vernieuwing' van de Poelstraat en omgeving. Zowel in Grootmajoorstraat als Kloosterlaan heeft de ge meente al een aantal panden aangekocht, waarmee men vooruit liep op de stadsver nieuwing, die in het gebied zijn beslag moet krijgen. Om er planologisch ook mee voor uit te kunnen is nu de vaststel ling van een voorbereidings besluit aan de orde. De commissie vergadert om 18.30 uur in het gemeentehuis. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Alweer voor de vierde keer houdt de brandweer van Groot-Sas van Gent een prestatieloop en wandeltocht, dit keer zondag 5 mei. De start is weer in Sas van Gent. Om tien uur geeft oud commandant De Vriend aan de brandweerkazerne aan de Kerkhoflaan het startsein. Ge legenheid tot inschrijven van af negen uur, eveneens aan de brandweerkazerne. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 (Bfrs 70) en alle deelne mers ontvangen bij aankomst een herinnering. De afstanden bedragen 3,5,10 of 20 kilomter. Een gedeelte van de loop/wan deltocht voert door het Belgi sche polderland. Hoewel de brandweer van Sas van Gent deze prestatie loop en trimtocht houdt, staat deelname open voor iedereen. In het verleden deden hele huisgezinnen, sommigen zelfs met kroost in de wandelwa gen, mee. Ook buiten de ge meente Sas van Gent trekt de ze prestatieloop en wandel tocht diverse deelnemers/ neemsters aan. )0STBURG - De gemeente^ gisteren akkoord gegaar directie van August de an het college om in Cadzal n recreatiehal te bouwen vq wee miljoen gulden. Voor het voorstel van het wam, verliet de complete fracti Toerisme (D&T) de raadszaal kenbaar het niet eens te zijn ran zaken. Even daarvoor leek het nog er een 'monsterverbond' lissen de PvdA en D&T zou ;omen. Beide fracties hadden rnstige bezwaren tegen het ollegevoorstel. De sociaal-de- nocraten vonden dat de nieu- toeristische attractie in !adzand-Bad niet uitgerust noet worden met twee quashbanen, zoals het colege- loorstel luidt. Ze stelden voor de te bouwen hal zodanig vergroten dat er inplaats ran de geplande twee tennis- lanen er drie komen. Volgens de Vries (PvdA) is er veel neer behoefte aan tennisba len dan aan squashbanen. Bij monde van A. Verhage ileitte de fractie van D&T voor I colled treurl bedril bouv Dit niet op de 150.0 ste ii) reau bedril weekl fracti dens f voerd een Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Door een kunstwerk van John Ver schuren -De spiegel van het leven- te onthullen heeft burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen gisteren offi cieel het vernieuwde bejaar dentehuis De Blide in zijn gemeente heropend. Het tehuis heeft na een twee jaar durende verbou wing er niet zozeer meer alswel ruimere kamers bij- gekregen, aangepast aan de wensen van de ouderen van nu en van de toekomst. De Blide heeft nu, zo be nadrukten zowel voorzitter J. Gremmen als (voor deze gelegenheid) 'burgerzoon' Ockeloen, ook de mogelijk heid om iets te betekenen voor bejaarden buiten het tehuis. „Flankerend bejaar denbeleid", zei Gremmen. „Samen iets doen voor oude ren, meer vanuit medemen selijkheid dan vanuit des kundigheid", zei Ockeloen, die er ook de nadruk op leg de dat de positie van oude ren weer aan herwaarde ring toe is. Nadat jongeren een tijd lang de dienst hebben uitge maakt, is de maatschappij weer zover om te erkennen dat 'ouderen ook gewoon mensen zijn, die niet alleen moeten worden verzorgd, maar die je zo zelfstandig en vrij moet laten als ieder an der en alleen op bepaalde punten moet helpen'. Namens de bewonerscom missie maakte W. Riemens duidelijk dat dat wat hem betreft geen enkel probleem is. „Je mag hier uitgaan, weer thuis komen en op va- Applaus voor burge meester Ockeloen, die zojuist het kunstwerk heeft onthuld in het vernieuwde bejaarden tehuis. - FOTO WIM KOOYMAN kantie gaan. Wat wil je nog meer", verklaarde hij onder hilariteit van de aanwezi gen, van wie sommigen door Riemens werden bedacht met een 'fles met inhoud'. De bewoners vooral had den wel reden tot die feest vreugde, want de twee jaar durend verbouwing ging voor hen regelmatig ge paard met het nodige onge rief. Van onze correspondente MIDDELBURG - De 20-jarige Terneuzenaar S.O. was diep in de nacht van 25 november met zijn auto 'zomaar' tegen een lichtmast geknald. Voor de politierechter in Middelburg vroeg hij zich gisteren nog steeds af hoe dit had kunnen ge beuren. Officier van justitie mr. Nijmeijer vond aan het ongeluk niets mysterieus: het was gewoon de alco hol geweest die met O. op de loop was gegaan. Ook de politie had die avond de verdachte alcoholgeur bespeurd en O. werd dan ook bevolen de bloedproef te ondergaan, maar hij weigerde. „Ik had vreselijk veel pijn, en wilde eerst naar het ziekenhuis", aldus O. Een arts concludeerde op het politiebureau echter dat er niets ernstigs aan de hand was, maar volgens de patiënt kon de man niet voelen wat hij zelf voel de en zo volhardde hij in zijn weigering. Wel gaf hij toe zo'n 9 biertjes te hebben gedronken, maar, zo be toogde O., daar lag het beslist niet aan. Politierech ter mr. Nomes veroordeelde de man tot twee weken voorwaardelijk, een boete van 1200 gulden en negen maanden, waarvan vier voorwaardelijk, niet rijden. „Een overstekend konijn", was volgens de 28-jari- ge J.J. uit Westdorpe de reden dat ook hij tegen een paal was gereden. Het gebeurde op 23 september in Terneuzen. J. had zijn problemen die avond ge tracht weg te drinken met 20 biertjes, waardoor zijn alcoholpromillage was opgelopen tot 1,61. Hij werd veroordeeld tot een boete van 1000 gulden en een rij ontzegging van vier maanden. De 54-jarige J.V. uit Eede werd op 8 oktober ii Aardenburg aangehouden, omdat zijn rijgedrag op viel. V., die zijn autopapieren niet bij zich had, maai ze wel moest tonen, besloot ze even te voet thuis# gaan halen. Dit tot ongenoegen van de politieman nen, die hem bij de arm grepen, waardoor de man op de grond terecht kwam. Woedend verzette V. ziet tegen de agenten, maar tenslotte liet hij zich toet afvoeren en onderging hij de bloedproef die i toonde dat hij ook meer bier had gedronken geoorloofd is achter het stuur van een motorvoer tuig. Voor zijn verzet tegen de politie en het alcohol promillage van 1,54 werd V. veroordeeld tot eer. t— te van 600 gulden, terwijl hij bovendien zes maan den niet mag rijden. Van onze correspondent TERNEUZEN - „De laatste jaren is de vereniging Oud- Terneuzen meer een gezel ligheidsclubje geworden. Met de komst van het nieu we bestuur ligt het in de be doeling weer meer aan ons eigenlijke doel te beant woorden, namelijk alert blijven wanneer oude din gen dreigen te verdwijnen, en informatie (wetenschap pelijk) verstrekken". Aan het woord is voorzit ter-ad interim P. Gerreman. Deze week maakte het be stuur het progamma voor 1985 bekend. Het program ma maakt duidelijk dat het bestuur ernst maakt met zijn streven wetenschappe lijke informatie te verstrek ken aan de leden. Op 22 april houdt H. Hesselink uit Vlis singen een lezing over de spoorwegen Gent-Terneu- zen en Mechelen-Terneuzen. Dit gebeurt in de bovenzaal van Pro Rege aan de Jonge- straat in Terneuzen. Gerreman: „In het kader van onze 40-jarige bevrij ding heeft het bestuur ge meend velen een plezier te doen door 3 juni een verga dering te beleggen, waarbij films worden vertoond van de bevrijding van Terneu zen en omgeving. De films, één film komt uit Axel, zijn in het bezit van particulie ren". Bij voldoende deelname houdt men in september een reis naar Kortrijk, waar een bezoek wordt gebracht aan het vlasmuseum. Als slot- avond wordt 15 oktober door de heer Willemsen uit Bier vliet een lezing gehouden met als onderwerp: 'Op de boerderijen in de omgeving van Terneuzen'. Gerreman: „We hopen dat het program ma de leden niet zal af schrikken. Het is ons inziens waardevol". Het contactblad van de vereniging, 'De Stem van Oud-Terneuzen', kampt mo menteel met een tekort aan redactieleden. Men is dan ook op zoek, binnen de eigen gelederen, naar eventuele kandidaten. In ieder geval ligt het in de bedoeling op zo kort mogelijke termijn een nummer van 'De Stem van Oud-Terneuzen' te laten verschijnen. Overigens gaat het de vereniging, wat het leden aantal betreft, voor de wind. Een kleine 500 leden telt de vereniging momenteel. Wat de bestuurssamenstelling betreft, zijn er twee vacatu res. Gerreman: „Een actief be stuur moet vooral alert zijn om de oude dingen voor het nageslacht te bewaren. dit betreft zijn wij te lang een slapende vereniging ge weest als je bekijkt wat er al allemaal verdwenen is uit ons stadsbeeld". A. Verhage (D&T). - FOTO ARCHIEF DE STEM Van een onzer verslaggevers >0ST-SOUBURG - In Oost- louburg wordt op de geboor- *dag van Hitier, zaterdag 20 'Pril, «en groots opgezette ma- ufestatie tegen racisme en "scisme gehouden. Er is gezorgd voor een uit- lebreid cultureel programma. n?er is er een foto-tentoon- telling van de Anne Frank 'bchting, een derde-wereld- ■oekenbeurs en een forumdi- cussie. Het gebeuren is georgani- ^rd door Molukse organisa- 'ts en het sociaal-cultureel erk in Vlissingen. Plaats van Ptdeling is gemeenschaps centrum De Zwaan. Er zijn Ptredens van de Surinaamse 'drijver Edgard Cairo (14 br), de Molukse dansgroep uburg (15 uur), een Hindoe- «anse muziekgroep (15.30 Ur). de Chileense kindercul- 'bbrgroep Campanitas (16 ar) en van een Molukse fluit- '^P (17 uur), s Avonds begint men om 20 biet een optreden van het finrtl koor Merantu- Dan )la °°k forumdiscussie Deelnemers zijn de ■arte Vrouwenorganisatie, d Advocatencollectief (bei- iilr Arnhem), het Lande- u, .Platform Buitenlandse „J^'ders (Amsterdam) en het ■iór- Antiracisme/antifas- bie uit Vlissingen. e manifestatie wordt afge sloten met optredens van de .^blaarde salsagroep Cha- toor.'Amsterdam) en het N. 'r Links Kollektief Walche- WIl DRA proef, kadei pioen rist, v cardo Hij voor geble Corth minrn ren. Eer de ev van L leeftij hield, schap tegori laatst zonda Uit: do de ter in Marco nie va kaert, Sluis. Na rit, is schap 59 pun Leonie re 42,5

de Stem | 1985 | | pagina 16