IËNT s uitziet. zijn ten SIRE RT ZEEUWS Folder over oude groeve Plaatselijk nieuws Powerplay trekpleister op jongerendag in Axel ERKGROEP KERK EN WERK HULST: DE STEM [gekte'zoals een korte ien ineens. .als de om- lek als 't er thuis ge- neelemans VAN ZEELAND Burgemeester opent nieuwe brandweergarage in Axel [Beroemd [cellist |in Antwerpen iKloosterzande Isolement Expo in Hulst van zwakzinnigenzorg Leo Daelman voorzitter EHBO Zeeland Sint-Jansteen Heikant Hulst Y ervoerverbod varkens opgeheven weekenddiensten A12 IdrUPAG 19 APRIL 1985 T22 PAGINA ZEELAND 2 In/node J/eren, op de |e-/fems van |f modefront, sbeelde Iit maar één lllektie! :lame elzijn haanlozen ordt verwaarloosd van een onzer verslaggevers AXEL - Op vrijdag 26 april wordt de nieuwe brandweer- garage aan de Nieuwendijk in Axel officieel geopend. Om 20.00 uur verricht burgemeester A. Hack de ope ningshandeling. Zaterdag 27 april krijgt de Axelse bevolking gelegen heid het nieuwe onderkomen van de Axelse spuitgasten te komen bezichtigen. tI tl rl IJ .PEN - Dinsdag 23 ,pjl is het Nationaal Orkest En België onder leiding van endi Rodan te gast op het rde Elisabethconcert, dat >n van de hoogtepunten van iet seizoen belooft te worden. llstislav Rostropovitch, bij Llle melomanen bekend als Lpervirtuoos van de cello, vertolkt dan de solopartijen in Haydns Concerto nr. 1 en in [liet Conterto in a van Schu mann. Verder wordt op deze avond ook Beethovens zesde symfonie De Pastorale uitge- Ivoerd. Het concert vindt plaats in j Antwerpse Elisabethzaal Inaast de ZOO). Aanvang 20.30 uur. lOud papier - Leden van de ■voetbalvereniging Hontenisse Jhalen morgen vanaf negen uur I's morgens weer oud papier op. IkVO - Als afsluiting van het Isiezoen gaan leden van de ■plaatselijke KVO een avondje Ispelen in de Vlaamse spelhal Ibq hotel De Linde. Vanaf 20.00 luur worden de leden 24 april ■verwacht in de spelhal. Van een onzer verslaggevers HULST - Het welzijn van mensen zonder baan wordt steeds meer op de achtergrond gescho ven. Teveel dreigen vooral de economische aspecten de boventoon te gaan voeren. Tot deze constatering komt de Werkgroep Kerk en Werk Hulst, die deze ontwikkeling nogal verontrustend vindt. „Je hoort voortdurend dat baanlozenprojecten in Zeeuwsch-Vlaanderen steeds meer op de tocht komen te staan", zegt werkgroepslid K. van Geloof. „En als je dan uit spraken leest dat het alleen maar bezighouderij is, dan schiet dat toch in het verkeer de keelgat". De heren C. Kout- staal en W. Vermaire beamen dat volmondig. „Bij haanlozen speelt vooral het sociaal isolement een grote rol", stelt Koutstaal. „Ze ver liezen de werkcontacten, die ook een groot deel van de so ciale relaties bepalen. En van wege het financieel nadeel gaan ook de culturele contac ten verloren. Immers, contri buties voor clubs en vereni gingen worden te duur. Zelfs een bioscoopje kan er vaak niet meer af. Om toch nog wat sociale contacten te hebben voorziet een baanlozenproject in een behoefte". „Het is gemakkelijk om over haanlozen te praten", meent O ES - Nieuwbouw - De Iwatermaatschappij Zuid- test-Nederland gaat een I nieuwe vleugel aan haar I Goese kantoor bouwen. I Hiermee is een bedrag ge- Imoeid van ƒ1,3 miljoen. De I ruimte komt ten bate van de computerinstallatie, die we- s ruimtegebrek een I nieuw onderkomen nodig I heeft. Ook de doorgevoerde I arbeidstijdverkorting vraagt I om nieuwe werkruimten. I GOES - Koninginnedag - De I Goese Oranjevereniging I heeft voor 30 april - konin- I pnnedag - een uitgebreid I programma samengesteld. I Tijdens de festiviteiten staat I de Grote Markt centraal, waar 's morgens kinderspe- worden gehouden en 's I middags een heuse water- I ipektakelshow. In de Grote- I of Maria Magdalenakerk is I vanaf 19.30 uur een Oranje concert, terwijl voor de lief- I nebbers van het gekostu- I meerde voetballen de Grote I Markt een plaats van sa menkomst zal zijn. VLISSINGEN - Rode Kruis 1 Na zeven jaar houdt de fiing Zeeland van het Ne derlandse Rode Kuis weer Paar provinciale wedstrijden I foor de Zeeuwse kolonnes. In het Scheldekwartier te 'dissingen strijden de afde lingen zaterdag 11 mei om de eerste plaats. Zij oefenen ach in het dagelijkse werk ■an het Rode Kruis, zoals ■erbanden leggen en het verzorgen van gewonden. OVEZANDE - Bloemschik ken - De gezamenlijke oude renbonden in de gemeente oorsele hebben een cursus '-oemschikken op touw ge zet.De activiteit op dinsdag 7 mei in het ouderenontmoe- 'Mgscentrum in Ovezande ÜÜkAO VOOR zucwest NEDERLAND Kantoren J Terneuzen, Hulst en Goes, lessen en telefoonnum mers op pagina 2. Openingstijden: 830-12.3O/13.3O-17.00 uur. Jedactle "emeuzen: Rein van der helm (editie-chef), Jan Jan sen (piv. chef), Emile Calon, f Meertens, Cor de Boer f'°to), Ton Koomen (sport), hulst: Frank Deij, Eugène verstraeten. Middelburg: nenk Postma. Goes: Aad van "er Wouden. Ad*ertentle-expl. 'nspecteur Zeeland: C. Me- niJ. privé 01150-95839. bestaat uit vier dagdelen en begint om 10.00 uur. Bij grote belangstelling overweegt de organisatie een tweede cur sus. VLISSINGEN - Nollebos - Om het recreatief wandelka rakter van het Vlissingse Nollebos kracht bij te zetten heeft de werkgroep natuur- en milieu-educatie uit die gemeente een boekje samen gesteld. De 24 pagina's tel lende brochure staat vol met wetenswaardigheden over dit stuk groenvoorziening in Vlissingen en is verkrijg baar - tegen betaling van anderhalve gulden - bij het gemeentehuis, de WV en verschillende particuliere ondernemingen. MIDDELBURG - Bezoek - PvdA-kamerlid en oud- staatssecreatris van sociale zaken Ien Dales komt don derdag 25 april naar de Con cert-en Gehoorzaal te Mid delburg. Zij wordt daar 's avonds ontvangen door de PvdA-afdeling Middelburg. KRUININGEN - Manifesta tie - De PvdA-afdeling Rei- merswaal houdt dinsdag 21 mei een manifestatie tegen de komst van de kruis- vluchtwapens in Woens- drecht. De bijeenkomst in het dorpshuis te Kruiningen wordt bijgewoond door IKV- secretaris Mient-Jan Faber. De manifestatie begint om 20.00 uur. KLOETINGE - Optredens - Komende week vinden in het Psychiatrisch Ziekenhuis Zeeland te Kloetinge enkele culturele evenementen plaats. Op woensdagmiddag 24 april treedt er het senio renorkest Zeeland op. Het orkest speelt dan een 15-tal muziekstukken. Aanvang 14.30, entree gratis. Op don derdagavond 25 april verzor gen het Goese Barbershop- koor en het Vlissings volks- dantheater Vranje een pro gramma. Aanvang 20.30 uur, entree 2. (ADVERTENTIE) fotoprintshop foto studio foto - film en videohandel Bierkaaistraat 10 - Hulst Tel. 01140-13084 Axelsestraat 1 - Terneuzen Tel. 01150-18184 foto's binnen een dag klaar!! groot formaat voor slechts 0.85 cent Vraag naar onze spaarkaart voor gratis foto-album Ook in Terneuzen 's Maandags geopend Vermaire, „maar iemand die werkt kan zich niet in die si tuatie inleven. Iemand die baanloos wordt krijgt plotse ling gevoelens die hij nog nooit eerder gekend heeft". Hij spreekt niet alleen vanuit ken nis die is verkregen door on derzoek, maar ook uit eigen ervaring. „Voor een haanloze is het belangrijk om de dag door te komen. Een baanlozen project is een belangrijk insti tuut om mensen te helpen weerbaar te worden en door bijvoorbeeld cursussen je 'marktwaarde' de verhogen. Daarnaast ben je eens thuis weg en doe je relaties op". Baanlozenprojecten mogen volgens Van Geloof niet van het ene op het andere jaar be keken worden. „Zo'n project moet structureel zijn, want anders kun je niets opbouwen. Het duurt vele jaren voordat het pas goed van de grond komt". De neiging om steeds meer in baanlozenprojecten te snijden vindt hij een jammer lijke ontwikkeling. De werk groep meent dat de haanlozen nog te weinig als bevolkings groep erkend worden. „Je hoort wel allerlei positieve be richten over de economie, maar het aantal werklozen blijft gelijk. Je moet erop re kenen dat dit de komende ja ren zo zal blijven". Wat het baanlozenproject Hulst/Hontenisse betreft is de werkgroep zeer te spreken. „Gelukkig spelen die perike len hier nog niet". De werk groep is vorig jaar ontstaan naar aanleiding van activitei ten rond 1 mei. Het doel is haanlozen en werkenden dich ter bij elkaar te brengen. Van daar dat ook beide groepen vertegenwoordigd zijn. Het afgelopen jaar heeft de werk groep zich vooral op de hoogte gesteld van alle aspectie die bij het baanloos zijn komen kijken. Nu wil men proberen mensen uit het isolement te halen. Vandaar dat de werk groep graag in contact wil ko men met haanlozen, die over hun ervaringen willen praten. HULST - Het Regionaal Over legorgaan Zwakzinningenzorg (ROZ) Zeeuwsch-Vlaanderen houdt van 7 tot en met 25 mei een tentoonstelling in de foyer van het gemeenschapscen trum den Dullaert te Hulst. De tentoonstelling Gewoon een mens geeft een beeld over zwakzinnigheid en over de verschillende types voorzie ningen op het gebied van de zorg voor geestelijk gehandi capten in Zeeuwsch-Vlaande ren. De Hulster burgemester, mr. F. Jacobs, verricht dins dag 7 mei om 16.00 uur de offi ciële opening van de tentoon stelling. Een en andere wordt opgeluisterd door Onwijs gaaf, een groepje werkers uit de zwakzinnigenzorg, dien enkele confronterende en vertederen de teksten en liedjes rondom geestelijk gehandicapten brengen. De heer Goossens van Staatsbosbeheer (rechts) over handigt professor De Jong het informatie-foldertje. - FOTO WIM KOOYMAN Van een onzer verslaggevers NIEUW-NAMEN - Er is een nieuwe mijlpaal bereikt in het bestaan van de oude groeve in Nieuw-Namen. Giste ren werd onder een stralend lentezonnetje een informa tieve folder gepresenteerd, waarin alles over de groeve op een rijtje is gezet. Het vouwblad is samengesteld door vrijwilligers en uitgegeven door Staatsbosbeheer, eigenaar van het na tuurgebiedje waarin de groeve ligt. Bovendien is de af graving, naar een der pioniers van het eerste uur, ge doopt tot Meester van der Heyen Groeve. H. Goossens van Staatsbosbeheer benadrukte in zijn toespraak tot de genodigden nog eens het unieke karak ter van het zandgelaag. In Nieuw-Namen komt de oudste grond in Nederland aan de oppervlakte. Lof was er voor beheerder van de groeve Richard Blijenberg, die er sa men met zijn echtgenote voor zorgt dat het monument er steeds piekfijn bij ligt. Bovendien weet Bleijenberg op onnavolgbare wijze de bezoekers warm te maken voor wat aan hun oog voorbij trekt. Professor J. de Jong, oud-hoogleraar in Leiden en Wa- geningen, kreeg gisteren het eerste exemplaar van het in formatie-foldertje. „Namens de geologische gemeenschap in Nederland", aldus de professor, „denk ik te mogen stel len dat het bezit en de aanwezigheid van een dergelijk monument in ons land van grote betekenis is. In feite", zo hield hij de aanwezigen voor, „staan we hier aan het strand van de Noordzee, zo'n 2,5 miljoen jaar geleden". Namens zijn vader bracht pastoor Van der Heyden uit Clinge dank uit voor het vernomen van de groeve naar deze geologische pionier. Het is de bedoeling dat het foldertje wordt uitgereikt aan de bezoekers van de groeve. Er wordt ook melding in gemaakt van andere bezienswaardigheden in het dorp. Met behulp van een in de folder afgedrukt kaartje kun nen de bezoekers ook nog een aardige wandelroute vol gen. Met de presentatie van de folder werd gisteren met een ook het startsein geven voor het nieuwe seizoen. Het natuurreservaat is niet vrij toegankelijk, maar kan wor den bezocht onder begeleiding van beheerder Richard Bleijenberg, Kerkpad 15 in Nieuw-Namen, telefoon 01144-384. Van een onzer verslaggevers HULST - Leo Daelman uit Hulst is benoemd tot voorzitter van het district Zeeland van de Katholieke Nationale Bond voor EHBO. Tevens is hij herkozen als hoofdbestuurslid van diezelf de organisatie voor heel Nederland. Toneel - Onder auspiciën van het Comité Amateurtoneel Nederland-België zullen twee Belgische toneelgroepen op zaterdag 27 april om 20 uur in De Warande twee eenacters ten tonele brengen. De Keur- groep AKVT Oost Vlaanderen en de Toneelgroep Leeuweric- kenaer uit Dendermonde brengen respectievelijk De Gebroken Kruik en De Beer. Kaarten voor deze uitvoering zijn op voorhand verkrijgbaar in de Warande. Tafeltennis - Tafel Tennis Vereniging Steen heeft de clubkampioenschappen achter de rug. De volgende kampioe nen kwamen uit de bus: heren competitiespelers: H. de We ver, heren recreanten: E. Hen- deriks, meisjes competitiespe lers: Y. Vonck, meisjes re creanten: W. Hofman, jon gens: S. Dierick. Zeehengelen - De tweede zee- hengel wedstrijd van ZHV De Knorhanen uit Heikant werd vanwege het slechte weer af gelast. De wedstrijden voor de rest van het seizoen zijn op 5 mei, 19 mei, 2 juni, 30 juni, 14 juli, 11 augustus, 15 september en 27 oktober. Er wordt tel kens gevist in de Westerschel- de bij Ossenisse, afwisselend tussen het oude gemaal en Zeedorp en tussen het oude en nieuwe gemaal. Vastenactie - De collecte die door de parochie van de H. Te- resia van het Kind Jezus ten bate van de Vastenactie werd gehoude, bracht 960 gulden op. Komend weekeind wordt een inzameling gehouden ten bate van de Stichting Pausbezoek Nederland. Sportzeskamp - De Stichting Sportevenementen Zeeuwsch- Vlaanderen houdt 22 juni een sportzeskamp voor gemeente ambtenaren in Den Dullaert. Aan bod komen volleybal, ten nis, badminton, zaalvoetbal, basketbal en tafeltennis. Voor elk onderdeel kunnen ver schillende deelnmers worden ingezet en met uitzondering van het zaalvoetbal kunnen zowel dames als heren mee doen. Sjoelclub - Sjoelclub 'Wij blij ven actief' gaat enkele maan den op non-actief. Het voor bije seizoen werd in het club lokaal bij Ron de Vilder afge sloten met een gezellige teer- avond. Behalve een diner stond er vanzelfsprekend nog een rondje sjoelen op het pro gramma. De club begint weer in oktober. DEN HAAG (ANP) - Staatsse cretaris Ploeg van Landbouw en Visserij heeft het vervoer- verbod voor varkens in Zeeuws-Vlaanderen ten wes ten van het Kanaal Gent-Ter- neuzen donderdag opgeheven. Het ministerie heeft dit gis teren meegedeeld. Het verbod was ingesteld nadat in België een aantal gevallen van Afri kaanse varkenspest was ge constateerd. De Belgische overheid heeft direct daarop met succes maatregelen geno men om de pest de kop in te drukken. De groep Poweplay. FOTO ARCHIEF DE STEM Van een onzer verslaggevers AXEL - De Nederlandse formatie Powerplay wordt de hoofdact van de Axelse Jongerendag, die op touw wordt gezet in het ka der van het internationaal jongerenjaar. De organiserende werkgroep heeft het evenement definitief vastgesteld op zaterdag 29 juni. Een en ander speelt zich af in en om gemeenschapscentrum De Halle, vermoedelijk vanaf 14.00 uur. Buiten wordt een flink podium in elkaar getimmerd, waar amateurgroepen op gebied van popmuziek, cabaret, toneel en vrije expressie zich aan het publiek kunnen presenteren. Niet alleen groepen uit Axel zijn welkom, maar uit de hele regio. Er is eenmogelijkheid tot onkostenvergoeding. Gezelschappen die belangstelling hebben wordt gevraagd zich aan te melden bij het bureau welzijn op het Axelse stadhuis. Dat geldt ook voor verenigingen die bereid zijn die dag de monstraties te verzorgen binnen of buiten de Halle. Gedacht wordt ondermeer aan de motorcrossclub, turnvereniging of mu ziekgezelschappen. In de Halle zelf komen stand en kraampjes, waar allerlei instanties zich kunnen manifesteren, zoals Unicef, Greenpeace en vredesbeweging. Ook voor jongerenorganisaties zoals het JAC wordt plaats ingeruimd. De Jongerendag wordt om 21.00 uur afgesloten met een optre den van de groep Powerplay. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter G. de Bruijckere, Brouwerij str. 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Axel - Van vrijd. 17.30 u. tot maan dagmorgen 8 u. dokter J. Hoefman, Oranjestr. 10, tel. 01155-1555. Spreek uur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Dokter Chr. Kalkman, Burg. Maarle- veldstr. 5, Biervliet, tel. 01152-345. Clinge, Koewacht en St Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter Schulte, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter R. La- terveer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens, tel. 01172-1956. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter Beek, Zuidzande, tel. 01170-2424. Driewegen e.a - Tot maandagmorgen 8 u. dokter E. Klapwijk, Monsterweg 8, Borssele, tel. 01105-1203. Goes - Van vrijd. 19 u. tot zond. 23 u. dokter J.v.d. Werff, Wijngaardstr. 51, Goes, tel. 01100-17451. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreek uur spoedgevallen zat. om 11.30 u. Groenendijk 52. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Miermans wordt waargenomen door dokter J.A. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Nieuw dorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter G. Aar noutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter W. Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 01140-12969. De praktijk van dokter Niesten en dokter Lips, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140-13373 wordt door eigen art sen verzorgd. Spreekuur spoedgeval len zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Hansweert, Yerseke, Zeeburg 1 en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter A. Plaisier, tel. 01130-1566. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter J. Barendregt, tel. 01134-1544. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Kapelle, Kloetinge, Kattendijke en Wemeldinge - Van zat. 8 u. tot zond. 24 u. dokter M. Riemeijer, Parklaan 1, Kapelle, tel. 01102-1264. Middelburg - Zaterdag dokter P. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 11721. Zondag dokter M. Reyerse, Seisweg 29, tel. 13456. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter F. Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel. 01158-1366. Spreekuur zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter J. Neeteson, Jac. Hobeinstr. 8, Philip pine, tel. 01159-769. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter C. Ephraim, Mich, de Ruy- tersingel 1, tel. 01150-94000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter R. Slootweg, van Kinsbergenlaan 2, tel. 01150-13256. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter A.v.d. Griek, tel. 12950. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter van Pelt, tel. 12225. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Zaamslag - Dokter C. Verboom, Axel- sestr. 2, Zaamslag, tel. 01153-1377. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wil- helminadorp - Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk - Tel. 01108-1378. Zak van Zuid-Beveland - Zuster H. de Muynck, tel. 01105-1538. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140-12191. Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil, Philippine en Hoek - Tel. 01157-1843. Terneuzen - Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01173-1367. Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koe wacht en Overslag - Tel. 01155-1885. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land - Dierenarts H.v. Dijk, Simons- wei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Hulst en Zaamslag - Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, „Hulst, tel. 01140-13004. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Ter neuzen en Axel - Dierenarts M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Ter neuzen, tel. 01150-95017, zaterdag; Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zondag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Praktijk J.P. en P. de Vos, Kliniek voor kleine huisdieren en bijzondere dieren, Van Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreek uur: zat. van 12.30-14 u. Verder na te lefonische afspraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Die renarts W. Kapsenberg, I Novem- berstr. 1, Sluis, tel. 01178-1225. Spreek uur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176- 1388. Spreekuur zat om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minnepoortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tand arts I. Buize, praktijk: Nieuwstr. 55, Oostburg, tel. 01170-3580. Privé: Pool ster 54, Oostburg, tel. 01170-2498. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tand arts P.v. Mieghem, Jan v. Galenstr. 1, Terneuzen, tel. 01150-12685. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12- 12.30 u. Sluis en Oostburg - Tandarts J. Schauteet, Grote Maagdenstr. 24, Sluis, tel. 01178-1921. Spreekuur zat. en zond. 9-10 u. Walcheren - Tandarts G. Miljoen, Eemstr. 3, Souburg, tel. 01184-61530. Spreekuur zat en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts P. Gerritsen, Nassaulaan 151, Goes, tel. 01100-14974. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6 tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16- 17 uur. Verder uitsluitend voor spoed gevallen en recepten. Goes - Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Hulst - Apotheek Hulst, Steenstr. 35 tel. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 uur er 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Ver der uitsluitend voor spoedgevallen. Middelburg - Apotheek L.v.d. Boog- ert, Vrijlandstr. 79, tel. 27471. (vanal vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Hamann, tel 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.3( u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek J.v.d. Sande Badhuisstr. 30-34, tel. 12066. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eens te hulp bij ongelukken: eers1 dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel 01140-12651. Oostburg - St Antoniusziekenhuis tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150 12200.

de Stem | 1985 | | pagina 15