bom. E25,: larwaar. Criquiélion op vijfde plaats super prestige Waar laat een Brabander z'n auto 't liefst tijdens een vliegvakantie? Unieke speelzak voor Mobil MC-cardhouders. 6Ik huil nog net niet' Raas: nog zes behandelingen in Frankfurt ELG BEVESTIGT WERELDTITEL MET ZEGE IN WAALSE PIJL Complete DDR-triomf in ronde Nedersaksen Sovjet-Unie verplettert Ver. Staten jlla Hatchback inische gegevens: ;urs, 1.3 liter, leppen, 55 kW PK), 6200 tpm. met automaat. Liter dieselmotor cW (59 PK), 4500 of GT-injektie tor, 16 kleppen jm. Voorwielaan- S EN DE MAAT B.V. IMENTEN URSTEEN iOEI - Claude Criquiélion heeft woord ge- ouden. De wereldkampioen zei voor dit sei- oen: „In de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken- ,uik zal ik laten zien dat ik de regenboogtrui -aard ben. Wallonië is het terrein, waar mijn waliteiten het best tot uiting komen". eite. grote resultaten. Nerveus loed Noblemen ean Habets opgelost ÏÏoser niet n Gold Race Verbijten Ingelost Groenendaal tekent bij HERTZ SCHIPHOL SERVICE 020-831631 Etappe-zege Arjaan Jagt Bramble krijgt boete voor dopinggebruik Handballer Wil Jacobs naar Neerpelt BASKETBALCOACH VLADIMIR HEGER: Ml nONDERDAG 18 APRIL 1985 T14 PAGINA SPORT 2 f chillende modellen met nieuwe O O O corolla |t twin cam 16 corolla stationwagon ITVOERING VOORBEHOUDEN. i40-41250 BREDA - Tel. 01100-14810 .'S- tzaad 1 -Tel. 01650- )Reksestraat13-Tel. ZN. - Mariastraat 1 -5 53 306 en 16828 Tieer dan 25 jaar >dern >orten eillustreerde kleurencatalogus njbli/vend ter inzage THOLEN Toonkamer Postweg 3 Telefoon 01660-2650 vak|e benutten, tentie wordt in een groter iet het belangrijkste woord lig nummer in de advertentie op lemakkelijk en snel IKANT HET BEDRAG AFLEZEN dal ng van brieven onder nummer Als contante betaling kunt u een auwe girokaart (dus géén giro- ol rangt u een acceptgirokaart administratiekosten in rekening Dagblad De Stem, Postbus 3229, ieksadvertenties „onze speciale verslaggever joEI - Het voorseizoen van Ljs lijkt voor het tweede op volgende jaar volledig te "lukken- De klassieker-spe- Ist ondergaat momenteel acupuntuur-behandeling ffrankfurt, die hem moet Lossen van een verlammen- blessure in een been. Raas, die inmiddels voor twee behandelingen naar Frankfurt is geweest, voelt verandering in zijn toestand, maar heeft sindsdien meer pijn. De Duitse doktoren heb ben Raas voorspeld dat hij meer pijn zou krijgen, maar dat daarna verbetering in zijn toestand zou optreden. Jan Raas reist elke keer met soigneur Funs van Heel naar Frankfurt, waar nog tenmin ste zes behandelingen zullen plaatsvinden. Van Heel: „Een tijdrovende en intensieve af faire. Jan voelt een verande ring in zijn toestand, geen ver betering. Hij heeft voor Frankfurt al diverse andere behandelingen ondergaan bij doktoren, die allemaal riepen dat zij hem van zijn blessure zouden afhelpen. Zonder re sultaat. Het is dan ook begrij pelijk dat Jan niet meer klak keloos gelooft dat een behan deling succes zal hebben. Hij gelooft alleen nog wat hij voelt, maar de moed opgege ven heeft hij niet". Jan Raas startte gisteren niet in de Waalse Pijl. Zijn deelname aan Luik-Bastena ken-Luik zondag is vrijwel uitgesloten. Raas traint wel om de conditie zo goed en kwaad als het kan op peil te houden. Me Criqutëllw houdt woord Van onze speciale verslaggever De Franstalige Belg zegevierde in Hoei na 219 op- i-neer-gaande kilometers met twee minuten voor tong op de Italiaan Moreno Argentin en de Frans- ian Laurent Fignon. akje overslaan i vakje gebruiken Prijs incl. 5% BTW 5,36 7,15 8,91 10,70 f 12,49 14,28 Telefoon. I Zijn eerste overwinning van li seizoen was gelijk een kan- Tr. Criquiélion liet zich wel |en in de voorgaande wed- ïrijden, maar speelde nooit Jee voor de overwinning: ze- lende in de Ronde van de Mi- l-Pyreneeën, tiende in de krabantse Pijl, negende in de tonde van het Baskenland en Tesde in de Ronde van Vlaan- Éren. Voorafgaande aan de 49ste paalse Pijl meldde de wereld- jampioen zich af voor de helse jicht over de kasseien van Pa- |s-Roubaix. Het parkoers ior de Waalse Pijl was echter jor hem geknipt met twaalf lellingen, waarbij drie keer de Kuur van Hoei met een stij- jingspercentage van 24, waar lovenop ook de eindstreep kas gekalkt. „Iedereen zei te len mij: nu moet je kunnen kinnen", vertelde 'Claudy' op jet erepodium. „Dat voelde ik Bk wel aan, ik wist het bo- rendien, maar ik was vreselijk lerveus". [Die zenuwachtige Criquié- lon werd de uitblinker van ten peloton, dat vergeleken liet hem in de vijfde voor- larsklassieker over leek te lo- jen van vermoeidheid. Hal verwege werd onder zijn im- ils een eerste selectie door gevoerd. Bij de tweede be- limming van de Muur van poei, na 166 kilometer, lan terde de Waal de tegenaan- lal op de Vlaming Jef Liec- (ens. De sprinter van Godef- «t was al twintig kilometer jezig met een overmoedige so lt. De Portugees Acacio da Sil- |a was als enige in staat het liel van Criquiélion te hou- Even later volgde Laurent 'ignon met de Italiaan More- Argentin. De tweevoudige ourwinnaar maakte voor de 'in onze speciale verslaggever - De lijdensweg van !«n Habets bij Skil is ten ein- Ooor een onreglementaire "deling van Franse en niet- 'anse coureurs in de ploeg '4 De Gribaldy dreigde even 'tslag voor de Limburger, die Jaar sinds de Omloop Het "Ut geen wedstrijd meer "el gereden. Dinsdagavond deelde de '°egleider Habets mee dat hij baanrenners heeft aan erven om het aantal Fran- ;n in overeenstemming te '®gen met de voorschriften 8n de UCI. Habets kreeg te "en dat hij volgende week "lerdag van start zal gaan in 'Amstel Gold Race en dat ■öjn deelname aan de ron- evan Italië zeker is. tn onze speciale verslaggever flEl - Francesco Moser start "ntief niet in de Amstel j!11 Race. Italiaan heeft de organi- ®ren laten weten dat de Ne- Dandse klassieker niet in f Pnogramma past. De deel- r* van Hinault, Fignon, nderaerden, Anderson, alle Jverlandse toppers en we- "kampioen en winnaar van ■taat se Pd' Criquiélion intussen vast vierde keer zijn rentree in het peloton. Meer met zijn moed dan met zijn klasse klampte hij aan bij Criquiélion en Da Silva. Het leidende kwartet liet de uitgeputte Lieckens, die in alle voorgaande klassiekers aan het front streed, achter en verdween met soepele tred uit het zicht van het peloton. Daar zat Teun van Vliet zich te verbijten. Na zijn twee de plaats in Milaan-San Remo had hij zich speciaal voorbe reid op de Waalse klassiekers. Op het moment dat de beslis sende slag viel, reed Van Vliet aan kop van het peloton. Hij aarzelde even om een minuut later te beseffen dat het te laat was. In het peloton kwam nooit meer een echte achter volging op gang. „Dom", stelde Van Vliet later, „ik had erbij kunnen zijn, maar ik had meer aandacht voor mijn etenszak dan voor de wedstrijd op dat moment. Zo zie je maar weer, één onoplettendheid en het is te laat". Door de aarzeling van Teun van Vliet werd de Waalse Pijl bepaald niet een koers van de Nederlanders. Joop Zoetemelk was de beste landgenoot op de veertiende plaats. Van Vliet werd zeventiende. In de kopgroep maakten Criquiélion en Argentin de beste indruk. Op de volgende hellingen moesten Fignon en Da Silva telkens even lossen. Twintig kilometer voor het einde volstond één demarrage van Criquiélion om alleen voorop te komen. Hij zette vol aan op de Cöte de Gives. Ar gentin reageerde wel onmid dellijk, maar hij kreeg het gat niet dicht en kwam in de afda ling terecht bij het kansloze koppel Fignon/Da Silva. De regenboogtruidrager reed tijdens de resterende twintig kilometer in de Maas vallei hard weg van de kop groep, maar pas tijdens de laatste klim op de Muur van Hoei durfde hij pas in de over winning te geloven. Om de drie pedaalslagen keek hij achterom waar de drie ande ren bleven. Hij zou ze pas zien vanaf het ereschavot. Criquiélion werd daar zo blij als een kind gehuldigd. Hij had zijn belofte ingelost bij de eerste de beste gelegenheid. Na zijn overwinning in het wereldkampioenschap op het Montjuich-circuit bij Barcelo na werd hij vergeleken met Harm Ottenbros, die in 1969 bij verrassing de wereldtitel greep. De 'Adelaar van Hoo- gerheide' maakte zijn trui nooit waar met een triomf in een wedstrijd van kaliber. „Noem mij nooit Ottenbros", mopperde de bescheiden Waal. „Ottenbros eindigde nooit bij de eerste tien in de Ronde van Frankrijk. Ik wel". Criquié lion wilde wel met een andere Nederlandse wereldkampioen vergeleken worden. „Toen Hennie Kuiper wereldkam pioen werd, had hij bij de profs ook nog niets gewon nen". In Hoei, tussen duizen den van zijn supporters, kreeg hij eens te meer gelijk. Uitslag: 1. Claude Criquiélion (Bel) 219 km in 5.39.50 (gem. 38.685 km/u), 2. More no Argentin (Ita) op 1.49,3. Laurent Fig non (Fra) op 1.56,4. Acacio da Silva (Por) op 2.16, 5. Yvon Madiot (Fra) op 3.34, 6. Emamnuele Bombini (Ita) op 3.37, 7. Ma rio Beccia (Ita) op 3.43, 8. Jörg Muller (Zwi) op 3.55,9. Eric van Lancker (Bel) op 3.59, 10. Pascal Poisson (Fra) op 4.02, 11. Jean-Marie Wampers (Bel) op 4.03, 12. Ludo Peeters (Bel) z.t, 13. Davide Cassa- ni (Ita) op 4.09,14. Joop Zoetemelk (Ned) op 4.12,15. Rolf Gölz (WD1) z.t, 16. Jesper /orre (Den) op 4.13, 17. Teun van Vliet (Ned) z.t, 18. Hubert Seiz (Zwi) z.t, 19. Jean-Marie Grezet (Zwi) z.t, 20. Stephen Roche (Ier) z.1, 21. Sean Kelly (Ier) op 4.16, 22. Steven Rooks (Ned) z.t, 23. Ber nard Hinault (Fra) z.t, 27. Ad Wijnands (Ned) op 4.27, 30. Gerard Veldscholten (Ned) z.t, 39. Henk Lubberding (Ned) op 4.39, 47. Peter Winnen (Ned) op 4.49, 49. Toine Poels (Ned) op 4.54,59. Johan Lam- merts (Ned) op 5.08, 66. Martin Kemp (Ned) op 18.35, 67. Maarten Ducrot (Ned) z.t, 74. Peter Schroen (Ned) z.t, 77. Bert Wekema (Ned) z.1, 79. Johnny Broers (Ned) z.1,81. Leo van Vliet (Ned) z.t Omringd, door motoren passeert Claude Criquiélion de finish in Hoei. Van otize speciale verslaggever HOEI - Claude Criquiélion verdiende met zijn zege in de Waalse Pijl 60 punten voor het super prestige-klasse- ment. Hij rukte daarmee op naar de vijfde plaats. De volledige stand: 1. Vanderaerden 120 punten, 2. Kuiper en Kelly 98,4. An derson 80,5. Criquiélion 70,6. Mare Madiot 65,7. Eddy Planckaert 60,8. Zoete melk en Da Silva 50,10. Wojtinek 45,11. Lemond 43,12. Argentin, Van Vliet en Lieckens 40,15. Roche 35,16. Fignon, Ricco en D ha en ens 30,19. Hanegraaf en Vichot 25, 21. Segers 20, 22. Mutter 19, 23. Yvon Madiot, Munoz en Manto- vani 15, 26. Van der Poel 11, 27. Millar, Baronchelli, Castaing en Bombini 10, 31. Beccia 8,32. Müller, Van Calster en Walter Planckaert 6,35. Van Lancker, Van den Haute, Bauer, Caritoux, Navarro en Wampers 5, 41. Poisson en De Wilde 4. TILBURG (ANP) - Reinier Groenendaal (33) rijdt nog drie jaar voor zijn huidige ploeg. Skala-Gazelle verlengde gis teren het contract met de Ne derlandse kampioen veldrij den. Tijdens de voorbije winter sprak Groenendaal zich meer malen uit voor zekerheid op langere termijn. Het is de be doeling dat de formatie van ploegleider Ben van Erp nog een (jonge) veldrijder in dienst neemt. (ADVERTENTIE) Precies. Thuis! Veilig voor de deur of in eigen garage. Rest ons de vraag: hoe komt u het gemakkelijkst op Schiphol? Een even simpel antwoord: Hertz Schiphol Service. U kunt bij Hertz, zelfs de dag voor uw vertrek, een auto halen waarover u dan 24 uur beschikt En die u bij Hertz op Schiphol achterlaat Alwaar bij terugkeer weer een auto voor u klaar staat als u dat wenst Dus niet duur parkeren, 'n eind verderop. Geen gedoe met open baar vervoer. Eén telefoontje is al genoeg. En al vanaf f 109,- inkl. alle km's, volledige verzekering zonder eigen risico; exkl. benzine. Dus wie echt vanaf z'n voordeur met vakantie wil... Of reserveer via Hertz Breda (076-142033) of uw reisburo. Verhuur en leasing van Fords en andere uitstekende auto's BAH HARZBURG (DPA/SID) - De negende editie van de Ron de van Nedersaksen voor amateurs heeft een complete Oost- duitse triomf opgeleverd. Met name het DDR-drietal Uwe Am- pier, Uwe Raab en Dan Radtke beheerste de meerdaagse wieler koers en onderstreepte die overmacht nog eens in de laatste etappe, die door wereldkampioen Raab in de eindsprint werd gewonnen. De 22-jarige Oostduitse wegkampioen Ampler bleef eerste in het algemeen klassement op de voet gevolgd door ge noemde landgenoten. Uitslag tweede gedeelte negende en laat ste etappe: 1. Uwe Raab (DDR) 133,5 km In 3 uur 12 minuten en 1 seconde, 2. Wolf gang Watty (WD1) z.t, 3. Arvid Tamme- saloe (Sov) z.t, 4. Helmut Wechselberger (Oos) z.t, 5. Dan Radtke (DDR) z.t, 6. Uwe Ampler (DDR) z.t, 7. Miklós Somo- gyi (Hon) op 1.31, 8. Jari Lahde (Fin), 9. Lechoslaw Michalak (Pol), 10. Peter BARNSLEY (Rtr) - De Neder landse wielrenner Arie-Jan Jagt heeft woensdag de derde etappe van de Sealinkrace, een amateurkoers in Groot-Brit- tannië, gewonnen. De eerste jaars amateur versloeg na de 69 kilometer van Rochdale naar Barnsley in de eindsprint zijn medevluchters Lars Jen sen, Alan Gornali en Stephen Delaney. Uitslag derde etappe: 1. Arie-Jan Jagt (Ned), 69 kilometer in 1 uur 41 minuten en 4 seconden, 2. Lars Jensen (Den), 3. Alan Gornali (GBr), 4. Stephen Delaney (Ier), allen zelfde tijd, 5. Paul Curran (GBr) op 1 minuut en 3 seconden, 6. Peter Harings (Ned) op 1.09, 7. Chris Wharton (GBr), 8. Dan Frost (Den), 9. Nick Barnes (GBr), 10. Sid Barras (GBr), allen zelfde tijd als Harings. Uitslag vierde etappe: 1. Sid Barras (GBr) 86 km in 2 uur 12 minuten en 32 se conden, 2. Eddy Schurer (Ned) z.t, 3. Lars Jensen (Den) z.t, 4. Mark Bell (GBr) op 121,5. Peter Harings (Ned), 6. Shane Sut ton (Aus), 7. Dan Frost (Den), a Phil Tho mas (GBr) allen zelfde tijd als Bell. Algemeen klassement: 1. Lars Jensen (Den) 7.02.38, 2. Eddy Schurer (Ned) op 1.12, 3. Sid Barras (GBr) op 1.17, 4. Arjan Jagt (Ned) op 121, 5. Alan Gornali (GBr) op 1.24,6. Malcolm Elliott (GBr) op 2.13,7. Dan Frost (Den) op 2.18, 8. Henk Boeve (Ned) z.t, 9. Joey McLaughlin (GBr) op 2.19,10. Adrian Timmis (GBr) op 221. (ADVERTENTIE) Met handige vakken voor speelgoed en allerhande spullen. Ideaal achterop de leuning van de voorstoel of aan de wand van de kinderkamer, Bevat al: kleurpotloden, speelkaarten, mens-erger-je-nieten kleurboekje. MC-prijs:f 37,50, Informeer bij uw Mobil station hoe u MC-cardhouder wordt. Mebil Mobil MC. Het verschil tussen klanten en trouwe klanten. Muckenhuber (Oos), 14. Peter Stevenha gen (Ned), 19. Vassili Sjdanov (Sov), 21. Jan van Wijk (Ned), 22. Gert Jakohs (Ned), 23. Egbert Schmidt (Ned) allen zelfde tijd als Somogyi, 40. Bob Rasen- berg (Ned) op 8.15. Eindstand: 1. Uwe Ampler (DDR) 32 uur 23 minuten en 14 seconden, 2. Uwe Raab (DDR) op 0.42, 3. Dan Radtke (DDR) op 1.38, 4. Vassili Sjdanov (Sov) op 1.41, 5. Wolfgang Watty (WD1) op 3.26, 6. Jan van Wijk (Ned) op 3.48, 7. Gert Jakobs (Ned) op 4.20, a Tynoe Roosmiae (Sov) op 4.38, 9. Peter Stevenhagen (Ned) op 4.42, 10. Arvi Tammesaloe (Sov) op 4.46, 15. Egbert Schmidt (Ned) op 15.01, 43. Bob Rasenberg (Ned) op 1.07.10. PRAAG (DPA) - Titelverdedi ger de Sovjet-Unie heeft gis termiddag het 50ste wereld kampioenschap ijshockey in de A-groep geopend met een vernietigende overwinning op de Verenigde Staten. In de Fu- cik-hal in Praag schotelden de Russen de 13.000 toeschouwers een gave demonstratie voor: 11-1 (3-1,5-0,3-0). Topschutter werd Makarov met vier tref fers. De Amerikanen hebben hun aartsrivalen slechts tien mi nuten tegenstand kunnen bie den. In die periode opende By- kov de score voor de Sovjet- Unie, waarna Fenton bij een numerieke meerderheid de ge lijkmaker aantekende. Daar na werden de Amerikanen, die door het Tsjechische publiek luidruchtig ondersteund wer den, van het ijs gespeeld. SOVJET-UNIE - VERENIGDE STA TEN 11-1 (3-1,5-0,3-0). Doelpunten: Sov- jet-Unie: Makarov 4, Bykov 3, Drosdets- ki, Chomoetov, Tjoemenev, Warnakov; Verenigde Staten: Fenton. Strafminu- ten: Sovjet-Unie: 19, Verenigde Staten: 16. ZWEDEN - WEST-DUITS LAND 3-2 (1- 1,1-1,1-0). Doelpunten: Zweden: Petter- son, Sarkijarvi, Hjalm; West-Duitsland: Höfner, Kreis. Strafminuten: Zweden: 10; West-Duitsland: 8. CANADA - DDR 9-1 (3-0,1-1,5-0). Doel punten: Canada: Vaive (2), Anderson (2), Lindster, Taylor, Lemieux, Tanti, Fran cis; DDR: Kuhnke; Strafminuten: Cana da: 8; DDR: 4. LAS VEGAS (AFP) - Livings tone Bramble, de Amerikaan se wereldkampioen in het lichtgewicht (WBA-versie), is dinsdag door de bokscommis- sie van de staat Nevada ver oordeeld tot een boete van 15.000 dollar (ruim 50.000 gul den), omdat hij tijdens het ge vecht tegen zijn landgenoot Ray 'Boom Boom' Mancini op 16 februari jongstleden gedro geerd zou zijn geweest GELEEN (ANP) - De veelvou dige Nederlandse handbalin- ternational Wil Jacobs komt volgend seizoen uit in de Bel gische competitie voor Neer- pelt Jacobs, die twee maal werd gekozen tot handballer van het jaar en de laatste jaren tobde met een ernstige knie blessure, accepteerde het aan bod van Neerpelt mede omdat hem door de vereniging een baan in het vooruitzicht werd gesteld. Door Martin Gommers AMSTERDAM - „Dit moet een zeer arme voorbereiding genoemd worden. Met 120.000 gulden moeten we alle wed strijden, toernooien en trai ningen bekostigen. Ik huil nog net niet". Bondscoach Vladimir Heger voegt eraan toe, dat hij zich niet bij voorbaat wil veront schuldigen voor de resultaten op de naderende Europese kampioenschappen in Duits land. Toch spreekt uit zijn woor den het ongeloof over een eventuele prolongatie van die historische vierde plaats tij dens de vorige EK in 1983 in Frankrijk. Sterker nog, Heger zal blij zijn, wanneer Neder land bij de eerste zeven ein digt en zich daardoor in de A- poule handhaaft. Die succesvolle vierde plaats in Frankrijk gaf het Nederlands basketbal een in jectie. Een sponsor diende zich aan en ineens bleek een vier weken lange rondreis door 's wereld basketbalmekka, de Verenigde Staten, mogelijk. Plotseling was daar ook meer dan 200.000 gulden om de aan loop naar het pre-Olympisch toernooi te betalen. Ondanks de gedegen voor bereiding faalde Nederland in Grenoble en kon het de Olym pische Spelen voor de buis gaan bekijken. Er volgde een uittocht van spelers. Het NOC verlaagde de bijdrage aan het nationaal herenteam en bondscoach Heger kon op nieuw beginnen. Lichtpuntje voor de geterg de Tsjechische bondscoach was de verlenging van het sponsorcontract, dat IBB Kon- dor onlangs tekende. Daardoor kan er in de voorbereiding op de Europese kampioenschap pen van juni 1985 in ieder ge val nog iets. Nederland speelt de poule wedstrijden van 5 tot en met 9 juni in Leverkusen. Dat ge beurt tegen achtereenvolgens West-Duitsland, Bulgarije, Is rael, Italië en Tsjechoslowa- kije. De laatste twee uit de groep spelen om de plaatsen 9 tot en met 12 en zijn daardoor automatisch verbannen naar het gezelschap der B-landen. De voorbereiding van het Nederlands team begint in het komend weekeinde. In Haaks bergen en Enschede treedt Ne derland aan in een toernooitje met een verzameling Ameri kanen en een Belgische ploeg. Coach Heger beschouwt die wedstrijden als een test. Hij heeft namelijk nog dertig kan didaten op zijn spelerslijstje staan. Vervolgens oefent Neder land volgende week dinsdag tegen de eredivisionist Kaypro Weert. Twee dagen later reist de ploeg af naar Bulgarije voor een trainingsstage en een sterk bezet toernooi. Dat duurt anderhalve week. Nederland speelt op 11 en 12 mei een toernooitje in Luxem burg en op 16 en 17 mei in Werkendam. Tenslotte staan nog een toernooi in het Franse Dieppe (23 tot en met 26 mei) en een serie van vier wedstrij - den tegen de University of Arizona op het programma (28 mei: Renkum, 29 mei: Soest, 30 mei: Gorinchem, 31 mei: Leeu warden). Heger: „We waren ook nog uitgenodigd voor een zeer sterk toernooi in Hongarije. Daar komen ieder jaar de bes te spelers van Europa. Wij zouden daar spelen tegen de USSR, Hongarije en West- Duitsland. De Duitsers wilden .echter niet tegen ons spelen vóór de EK. De Hongaarse or ganisatie heeft toen ons in plaats van de Duitsers gean nuleerd". De bondscoach zag ook inte ressante stages en toernooien in IJsland en Polen aan zijn neus voorbij gaan. „Echt alles gaat fout. We hebben ons voorbereidingsprogramma al wel vier keer radicaal moeten omgooien. Ik ga bijna twijfe len of het huidige programma wel volbracht kan worden". Een ander groot probleem voor Vladimir Heger is zijn spelersmateriaal. Jong Neder lands talent is momenteel in de Verenigde Staten aan het rijpen. Voorbeelden zijn Chris van Dinten, Jos Kuipers, Rick Smits, Peter van Noort, Peter Dam en Ron van de Schaaf. Eén van hen (Kuipers) heeft Heger hard nodig, de anderen wil hij een kans geven. Probleem is echter, dat 'de import' niet voor 15 mei in Ne derland kan zijn. De voorbe reidingstijd tot het EK is dan nog maar ruim twee weken. Toch wil Heger de gok wagen. Hij beoordeelt de zes 'Ameri kanen' meteen na aankomst tijdens een Hemelvaart-toer nooi in Werkendam. Daarna kiest hij zijn definitieve selec tie en werkt daar de rest van het voorbereidingsprogramma mee af. „Het is niet mijn manier van werken. Ik wil alle spelers veel eerder tot mijn beschik king hebben, dan selecteren en er vervolgens een team van maken, qua sfeer en qua bas ketbal. Dat kost minstens een maand. Nu moeten we het in twee weken klaren. Het is nou eenmaal zo", verzucht de bondscoach, verwijzend naar West-Duitsland dat vanaf half april de gehele selectie bijeen heeft, inclusief de ruime Ame rikaanse import, en waar schijnlijk in juni op Europees niveau gaat doorbreken. Als Nederland de Europese kampioenschappen heeft af gewerkt, zijn slechts enkele weken rust gegund. Eind juni en begin juli neemt Oranje na melijk deel aan een zeer pro fessioneel toernooi op wereld niveau in Japan. Het jaarlijk se basketbalgala met onder meer een wedstrijd tussen Ne derland en de nieuwe Ameri kanen in de eredivisie staat gepland op 7 september in Werkendam. De ■electie: Franken, Esveldt, Pieterse Bott.se (Den Bosch), Ardon, De Vries Ridderhof, Kuiper (Haaksbergen), Hey- deman, Van Poelgeest, Kragtwijk (Lei den), Emanuels, Schuyt, Esajas (Amster dam), De Waard, Bruinsma (Den Hel der), Schilp, Van Essen (Weert), Camero Van de Lagemaat (Werkendam), Kui pers, Van Noord (Fresno), Van dei Schaaf (Washington), Van Dinten (Mon mouth), Dam (East Carolina), Smits (New York), Schaftenaar (BC Markt) Hakvoort (Orca's) en Ebeltjes (Ensche dé).

de Stem | 1985 | | pagina 9