Luchtreis voor burgemeester VOORSTEL COLLEGE TERNEUZEN: enige fa Wegwijzer Hoek viert eeuwfeest FNV streeft naar staking bij De Schelde Ruim drie miljoen nodig voor aanpassen schouwburg Voorzitter nam afscheid van Vliegende Hollander K g« VAN ZEELAND Westdorpse EHBO-ers onderscheiden Te weinig van de BMW-dealer Garage Verinvggebv Plaatselijk nieuws Terneuzen Philippine Westdorpe Terneuzen gaat bestemmingsplan I wijzigen voor streekziekenhuis BEKERDUEL Vlissingen wint van Oost-Kapellel Eigen lijst PSP raads verkiezingen J. Huijsen koninklijk I onderscheiden Ka A uwnucni/HU io«rniL i aoj Burgemeester Ockeloen zwaait nog eens voordat hij loskomt van de aarde. Van onze correspondent TERNEUZEN - Onder grote belangstelling steeg gistermiddag, tussen half vijf en vijf uur, de propaganda-ballon van de Neder landse Hartstichting op van Het Java in Terneuzen. Het spektakel in Terneuzen was er een in een reeks die de aandacht moet vestigen op - FOTO WIM KOOYMAN de Nationale Hartweek, die van 15 tot en met 20 april wordt gehouden. Aanvankelijk zou de ballon, die een dia meter heeft van 18 meter en plaats biedt aan twee personen, rond 12.00 uur opstijgen. De weergoden gooiden echter roet in het eten, reden waarom de ballon pas later op de dag het luchtruim kon kiezen. Van een onzer verslaggevers HOEK - De openbare lagere school De Wegwijzer te Hoek bestaat een eeuw. Tussen 27 april en 3 mei wordt dit feit feestelijk herdacht. Op zaterdag 27 april begint om 10.30 uur een reünie van huidige en oudleden van de ouderraad en het personeel. Die dag wordt er ook een foto tentoonstelling geopend. Vele oude foto's zijn dan te bezich tigen. De oud-leerlingen vanaf 18 jaar kunnen elkaar ontmoeten op maandag 29 mei. De reünie begint om 19.30 uur. Drie da gen later is er een feestdag voor de schoolkinderen. In de feesttent op de markt worden dan voordrachten en liedjes opgevoerd. Tussen de middag krijgen de schoolgangers een etentje en een clown laat zijn kunnen zien. Om 15.30 uur be gint er een kwis tussen de leerlingen van De Wegwijzer en van de plaatselijke christe lijke lagere school 't Kompas. Op de normale schooldagen hoeven de leerlingen niet steeds achter de boeken te zit ten. De maandag bezoekt een klompenmaker de school en de woensdag een kantkloster. Welk oud ambacht de vrijdag wordt getoond is nog niet be kend. Van onze correspondent WESTDORPE - In vereni gingsgebouw Concordia te Westdorpe zijn drie leden van de EHBO-vereniging St.-Ra- phaël gehuldigd tijdens de laatste oefenbijeenkomst van het winterseizoen. Districtsvoorzitter R. Pollet, zelf een ex-Westdorpenaar, prees bestuur en leden van St.-Raphaël. Hij zei het een genoegen te vinden in West dorpe enkele mensen namens het districtsbestuur een on derscheiding te mogen uitrei ken. De heer Pollet zei veel waardering te hebben voor de trouwe leden. Hij reikte het bronzen bondsinsigne uit aan kaderinstructeur Ton de Witte voor zijn 25-jarig lidmaat schap. Een zilveren bondsin signe viel Theo de Winne te beurt, eveneens 25 jaar lid. Theo de Winne is al geruime tijd bestuurslid en daarnaast is hij ook lid van het districts bestuur. Veel lovende woorden kreeg mevrouw M. Slock-Hemelsoet voor haar 35-jarig lidmaat schap. Ook zij ontving het zil veren bondsinsigne. Onder dankzegging door voorzitter R. de Bock werd de laatste oefenavond van het seizoen besloten. Van een onzer verslaggevers GOES - Het Zeeuws kader van de FNV streeft naar een sta king bij de Koninklijke Maat schappij De Schelde (KMS) in VUssingen, wanneer de onder handelingen over de metaal- CAO opnieuw spaak lopen. Er worden verder korte werkonderbrekingen voorbe reid in enkele andere Zeeuwse metaalbedrijven. Dat werd gisteravond duidelijk tijdens een bijeenkomst van de Zeeuwse FNV-kaderleden, werkzaam in de metaalindus trie. Een staking bij de KMS is overigens pas mogelijk, wan neer daar op een ledenverga dering tweederde meerderheid voor te vinden is. Zoals giste ren gemeld hebben de CNV- leden bij de KMS besloten niet te staken. FNV-districtsbestuurder A. Noorendaal sprak gisteren echter de verwachting uit dat de CNV-achterban niet achter zal blijven wanneer de FNV het voortouw neemt. Volgens Noorendaal staat de FNV, ge zien de kwetsbare positie van de KMS, niet te dringen om daar tot actie over te gaan Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De gemeen te Middelburg geeft in haar actieplan voor het toeristisch- en recreatief beleid voor de komende jaren de hoogste prioriteit aan het verwezenlij ken van Middelburg als Zeeuws congrescentrum van allure. De nodige aanpassingen aan de schouwburg bedragen ze ker 3,5 miljoen gulden, waar van Middelburg ten hoogste 400.000 gulden zelf kan bijdra gen uit de pot werkgelegen heidsprojecten. Het aanzien lijke resterende bedrag moet van het rijk en de provincie komen. Met dit geld wil Mid delburg de schouwburg een extra verdieping geven, waar door er ruim 1000 vierkante meter ruimte bijkomt. Maar de provinciale en lan delijke overheden zullen ook financieel moeten bijdragen aan de versterking van Minia- tuur-Walcheren tot een elk- weervoorziening en het verbe teren van de campingaccom modatie in de gemeente. Mid delburg gaat bekijken of Mi- niatuur-Walcheren terrein uitbreiding kan ondergaan voor onder meer een overdek te tentoonstellingsruimte en de aanleg van een Japanse tuin. Verder heeft de gemeente onder meer de volgende speer punten in het plan genoteerd: de Abdij als toeristische at tractie, het organiseren van evenementen, onderzoeken of het VOC-gebouw aan de Maisbaai kan worden inge richt als museum en het inten siveren van de promotie. Om alle speerpunten in de toekomst realiseerbaar te ma ken, stelt het college van bur gemeester en wethouders in het plan voor om jaarlijks 45.000 gulden extra uit te trek ken voor toeristtische doelein den. De raad buigt zich hier binnenkort over. Nieuwe school voor Sluiskil Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het college van B en W van Terneuzen wil in Sluiskil een nieuwe basis school bouwen. De komende raadsvergadering vraagt het college hiervoor goedkeuring. In de nacht van 27 op 28 ja nuari van dit jaar brandde de openbare lagere school De Vrije Vlucht in Sluiskil ge deeltelijk af. Na het blussen waren vier van de zes lokalen uitgebrand. De twee overge bleven ruimten hadden echter flinke rookschade opgelopen. De leerlingen krijgen op dit moment les in een noodlokaal van de plaatselijke kleuter school en in enkele lokalen van de katholieke lagere school St. Antonius. Het college wil op de plaats waar de uitgebrande school staat nu een nieuw gebouw zetten. Als het mogelijk is worden de twee overgebleven lokalen ook hersteld. Het mi nisterie van Onderwijs en We tenschappen heeft echter nog geen toestemming verleend voor de nieuwbouw. Volgens de plannen van het college krijgt de kleuterschool- De Hummelhof ook een ruimte in het nieuwe onderkomen. Herbouw van de oude school vinden B en W van Terneuzen niet raadzaam, omdat op 1 augustus de wet op het basis onderwijs van kracht wordt. Vanaf dat moment moeten kleuter- en lagere scholen sa mengaan. In het herbouwde gebouw zou zo'n samenvoe ging niet goed mogelijk zijn. Het college stelt de gemeen teraad ook voor om G. Otte te benoemen tot de nieuwe direc teur van de basisschool te Biervliet, tevens dragen ze J. Timmer voor als directeur van de specifieke basisschool voor schipperskinderen De Loop plank te Terneuzen. Otte is op dit moment het hoofd van de lagere school Willem Beukelszoon. De Loop plank wordt een basisschool, hoewel er geen kleuters les zullen krijgen. Timmer is thans hoofd van de schippers- school. Het college verwacht dat in 1988 de school zal moe ten verdwijnen, omdat er dan te weinig kinderen op zullen zitten. De school is ook niet op genomen in het zogenaamde spreidingplan, maar mag van het ministerie nog drie jaar bestaan. De gemeenteraad vergadert op donderdag 25 april, aan vang 19.30 uur. SLUIS - Nabij St. Anna Ter- muiden is een vrachtwagen, bestuurd door Van de H. uit Nieuwvliet, bij het afslaan in aanrijding gekomen met een personenauto, bestuurd door J.P.R.D. uit Bredene. Er was materiële schade. BRESKENS - Door het ver wijderen van scharnieren van de deuren in de lokaliteit van de camping Napoleonhoeve, heeft men zich toegang ver schaft in de nacht van dinsdag op woensdag tot de bar en het kantoor van de camping. Men heeft wat papiergeld en ander wisselgeld, alsmede rookwa ren ontvreemd. De schade be draagt 1700 gulden aan geld en artikelen. Van de daders ont breekt elk spoor. GOES - In de nacht van dins dag op woensdag zijn langs rijksweg A58 twee verwij zingsborden van het nieuwe, pas gebouwde motel vernield. De schade bedraagt 3000 gul den. AXEL - Op de kruising Trac- taatweg-Buthdijk te Axel reed dinsdagmorgen omstreeks drie uur de automobilist M. Y. uit Terneuzen met zijn voer tuig tegen een schrikhek en kwam vervolgens in een sloot terecht. Hierbij werd zijn per sonenauto geheel vernield. De bestuurder en een medepassa gier kwamen met de schrik vrij. GROENENDIJK - Door een defect aan de gashandel reed dinsdagavond kort nadat hij zijn motorrijwiel had gestart C. D. uit Kloosterzande tegen een hek en vervolgens tegen een lantaarnpaal. Hierbij liep D. een aantal verwondingen op. Hij moest per ambulance worden overgebracht naar het St. Liduinaziekenhuis te Hulst. Zijn voertuig werd ge heel vernield. ST.-JANSTEEN - Bij een in braak in de garage van P. D. aan de Hoge weg te St.-Jan steen zijn tussen 12 en 16 april enige gereedschappen en twee accu's gestolen. Men had zich toegang verschaft door het vernielen van een ruit. (ADVERTENTIE) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 Receptie - Ter gelegenheid van koninginnedag recipiëren B en W van Terneuzen van 11.00-12.00 uur in de Burger zaal. Vogelvrienden - Vogelvereni ging De Vogelvrienden houdt maandagavond 22 april een dia-avond over de vogellief hebberij voor volièreliefheb bers. De voorstelling is in de bovenzaal van café Du Com merce aan de Markt en is toe gankelijk voor iedereen. De entree is gratis. De avond die wordt gepresenteerd door Wilfried Verbeke uit Torn hout (België), begint om acht uur. Bolster - In buurthuis De Bol ster van de Centrale Stichting voor sociaal en kultureel werk wordt zaterdag 20 april een Vlaamse kermis annex rom melmarkt gehouden. Men kan daarvoor in De Bolster terecht tussen tien en drie uur. Wie nog spullen heeft voor de rom melmarkt kan contact opne men met het buurthuis en het wordt direct opgehaald. Vlaamse kermis - Zaterdag morgen 27 april houdt de oudercommissie van de christelijke basisschool De Oude Vaart een rommel markt/Vlaamse kermis op het schoolplein. De opbrengst is bestemd voor het vak muzika le vorming. Gedacht wordt aan de aanschaf van instru menten, boeken over compo nisten, grammofoonplaten en zovoorts. Koninginnedag - Het nog gloednieuwe oranjecomité heeft het programma voor ko ninginnedag rond. Op 30 april valt er in het mosseldorp veel te beleven, 's Morgens vroeg komt muziekvereniging St.- Cecilia in actie. Alle kinderen van de kleuter- en lagere scholen tot de vierde klas ko men vanaf 10.15 uur in actie voor kinderspelenop het voet balveld. Daarvoor nog is er voor de kleinsten een ballon nenwedstrijd. De vierde- tot en met zesdeklassers kunnen meedoen aan een 15 kilometer lange fietspuzzeltocht. Om 13.00 uur is er een demonstra tie van de vrijwillige brand weer in samenwerking met pompiers uit Sas van Gent, met een in scène gezet ongeluk en een autobrand. Voor de 60- plussers is er in hotel Au-Port een feestmiddag, met film, bingo, een drankje en een hap je. Voor sportieve leden is er een tienkamp. Er wordt een parkoers uitgezet van 10 oud- Hollandse volksspelen. 's Avonds om acht uur start het oranjebal in De Meerpaal met het dansorkest Nico Silvester. Heitje - Ongeveer zestig wel pen, kabouters, gidsen en ver kenners van de Wewekabo- groep hebben in het kader van het 75-jarig bestaan van Scou ting Nederland de traditionele actie 'Een heitje voor een kar weitje' gehouden. Met een heuse klussenbus trokken de jongens en meisjes door West dorpe, waar de bevolking de actie steunde. Een grote wens van de groep is een terreintje, waarop een eigen accommo datie kan worden neergzet. De ruimten die men tot nu toe in verenigingsgebouw Concordia huurt, zijn te klein en voldoen niet aan de eisen van het scou- ting-spel. De heer Stenvert ontving bij zijn afscheid onder meer een cheque als blijk van waardering. - FOTO WIM KOOYMAN Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De voorzitter van de Terneuzense harmonie De Vliegende Hollander, J. Stenvert, nam gisteren afscheid van de vereniging ais bestuurslid. Dat gebeurde tijdens de algemene ledenvergadering van de harmonie in cafe Du Commerce. Vice-voorzitter J. den Toonder bedankte de scheidende voorzitter voor zijn grote inzet voor de vereniging en wenste hem alle goeds. Hij noemde hem iemand die erg veel heeft gedaan voor de Terneuzense harmonie. Tijdens zijn afscheidstoespraak vertelde Stenvert dat hij 25 jaar geleden in het bestuur van De Vliegende Hollander kwam, 'omdat ik bij de gemeente werkte en het bestuur vond het wel raadzaam om iemand van ons daar te hebben'. Als snel werd hij toen voorzitter. Volgens Stenvert heeft hij in al die jaren maar een echt conflict gehad en dat was toen het majorettenpeleton niet meer wilde samenwerken met De Vliegende Hollander. „Ge lukkig kregen we nieuwe meisjes, maar ik betreur het toch dat die ene groep bij ons is weggegaan", zei hij. Hij loofde de groepsgeest en de kameraadschap die binnen de vereniging leeft. Hij wees er echter wel op dat de leden ervoor moeten waken dat hun hobby nooit de overhand mag nemen op het dagelijks leven. „We moeten allemaal aan ons gezin denken". Na zijn toespraak werd Stenvert met algemene stemmen benoemd tot ere-voorzitter voor het leven van de harmonie. Van een onzer verslaggevers I TERNEUZEN - Het collej van B en W van Terneuzen j het bestemmingsplan Tlanij hoofdstuk' herzien om bouw van een streekziek huis mogelijk te maken, vraagt aan de leden van de meenteraad om aan de herjj J ning mee te werken. Volgens de bestaande plaj nen zal het nieuwe streekiJ kenhuis gebouwd worden o>| een stuk grond aan de Wielijf genlaan. De bestemming v# de grond is echter agrarisch Binnenkort zal de stichtiij Ziekenzorg Middel Zeeuwsch-Vlaanderen aanvraag indienen om tot d| bouw van het ziekenhuis ov J te gaan. Het college wil ai| die bouw alle medewerkfcl geven. I Tijdens de raadsvergadtj ring van 25 april komt de hi ziening aan de orde. Het 1 gint om 19.30 uur. VLISSINGEN - In een strijd met redelijk goed vm.| bal aan beide zijden, zondag tweedeklasser Vlissla l gen buurman Oost-KapcljJ uitkomende in de eerste klast| van het zaterdagvoetba! 3-1 terug gewezen. Een treffen waarin Vlissii] gen het spel dicteerde en1 Kapelle toch wel wat teletl stelde. Dat kwam mogel:;| ook door de vroege achte:| stand die het team Reeds in de tiende minuut wil het Baljue die vrij modi doorgaan tot aan de achterlijr.| Van daar gaf hij een op gesneden passé naar de c mende Eric Aarde die de voor Vlissingen opende. Enke| le minuten later liepen Oost-Kapelle-spelers elkail in het strafschopgebied in «1 weg en het was opnieuw Aa: de die hiervan kon profitaq de stand naar 2-0 kon tillen, Vlissingen, met uitzondtl ring van Bert Pentury op vél sterkte aan dit duel begonnei.1 nam het in het begin van cj tweede helft wat al te kelijk op. Oost-Kapelle daardoor wat meer aan vallen gaan denken en dat dan ook. Het was Eugim Fagg die van een aarzele: optreden in de Vlissingen-iiJ fensie dankbaar gebruij maakte, en de achterstar,: naar 2-1 terug bracht, leefde de hoop bij de blauwen weer op, maar Vlis-I singen nam hierna het initia-J tief weer over. Frans Sch leek te gaan scoren, maarl was Oostkappeles laatste Frans Pattinier die de bal vu de doellijn kon werken. Echtij het wegwerken was niet vcl doende, want het was wal Aarde die de bal kon bemactl tigen en Oost-Kapelle-doelj man Pijenenburg voor de dei] de keer deed vissen, daar een zuivere hattrick op naam brengend. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De I Zeeuws-Vlaamse afde-1 ling van de PSP wil pro-1 beren bij de komende ge-1 meenteraadsverkiezin- I gen met eigen lijsten uit te komen in een aa gemeenten in de regio, I Dit maakte de afdeling gisteren bekend. Tot nu toe is de PSP al-1 leen in de gemeenteraad I van Terneuzen vertegen; woordigd. Ze maakt uit van de eenmansfrac-1 tie Links Perspectief I Raadslid A. Persijt I (Links Perspectief) wasl erg verbaasd over he: I initiatief van de pacifis-1 ten. Hij zei dat hij het zo» I betreuren als de linkse I krachten in Terneuzen I met verschillende lijsten zouden uitkomen. Afdelingsvoorzitter B I Kaiser van de PSP deelde I echter mee dat het voor-1 lopig nog niet de bedoe-1 ling is om in Terneuzen I buiten Links Perspectief I om aan de komende ge-1 meenteraadsverkiezing I mee te doen. De partij w® I wel met de actieve leden I praten om in Oostburg r Aardenburg, Hulst, Hon-1 tenisse en Axel pr; om te komen tot eigen lijst, 'of desnoo®1 een samenwerking mct de PvdA'. De Hulster sociaal-1 mocraten hebben al lat® I weten dat ze geen he'I zien in samenwerking met de pacifisten. nniMPERDAG 18 APRIL 1< Van een onzer verslagge'vers 2IERIKZEE - Volgens de projectgroep Marios zijn er goede mogelijkheden voor commerciële teelt van vis, schelpdieren en dergelijke 0p Neeltje Jans in de mon ding van de Oosterschelde. Het rapport van de project groep over dit onderwerp wordt op 19 april openbaar gemaakt. De opdracht voor het on derzoek, dat de projectgroep heeft verricht, is gegeven door de directie Visserijen v< Li D m g< bi v< kc ZCMVL beho Van een onzer verslagg< JOSTBURG - De dit jaar j tevereniging ZOMA is stroom geruchten en pei laanleiding van de mogelij 1 Ledeltheater, indien het pi burgse Ledelplein wordt o1 super-kruidenier. „Wij zullen activiteiten ontp theater in zijn huidige vorm i Vlaanderen te behouden", aldi Lijser, al 12 jaar nauw bij de - „Het Ledeltheater is de enige zaal met redelijke faciliteiten voor operetteprodukties in on- ze streek. Verdwijnt het, dan worden uitvoeringen in onze regio problematisch. Uitwijk mogelijkheden naar Terneu- I zen, Maldegem of Rnokke moeten dan overwogen wor den, doch zullen beslist nadeli ge invloed hebben op de grote vriendenkring en het enthou siaste publiek dat jaarlijks de uitveringen in Oostburg be zoekt. Dit jaar hadden wij rond 1.500 bezoekers", aldus De Lijser. J. Huijsen. - FOTO WILLEM MIERAS Van een onzer verslaggevers S-GRAVENPOLDER Tot de laatste minuut heeft hij met plezier 'op de bus gezeten'. Hij weet daarom fok geen speciale periode in zijn carrière te bestem pelen met superlatieven als 'geweldig1 en 'uniek'. J. Huijsen (63) uit 's- 'Gravenpolder heeft er deze week 40 jaar trouwe dienst hij de regionale busmaat schappij AMZ opzitten en gaat vanwege zijn leeftijd de VUT in. Op het laatste nippertje van zijn loop baan als chauffeur maakt Huijsen dan toch nog iets 'om nooit te vergeten' mee. He Borselse burgemeester drs. G. van den Heuvel spelde hem gisteren de cre-medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, op. Deze gebeurtenis ziet de scheidend chauffeur als bekroning op zijn werk, dat sinds 17 april 1945 - de eerste werkdag - nogal aan de veranderin gen des tijds heeft blootge staan. Niet alleen de wa gens zijn met de eisen van deze tijd meegegaan, maar °°k de passagiers zijn vol gens Huijsen ontzettend veranderd. Toch spreekt de onderscheiden VUT'er Been kwaad woord over de reizigers. Hij zal zijn werkkring ongetwijfeld missen de ko utende periode, maar heeft de VUT-regeling toch be- jvust gekozen. In alle rust kunnen Huijsen en zijn oontgenote van hun laatste levensfase genieten, waar- b'3 de herinneringen aan de AMZ-tijd en de toen malige busonderneming ouinck uit Borsele zeker nog vaak op tafel komen. M wel( enth orer wee nieu amp moe bezc Csèi nieu Hon rich nom geco treie staa steei vele som de Csai geco za, i enig de. D Wijl het zich Duit Zee reld< Z( len i verl trou pers grap eind vert ker Del Z( 23 a van Gho titie. Ren, burj bela graa nisn 20.<X AAI grij Kaa wer wes han is v ting oud, wiss een heel O twe gep] grcx wor stra gest een het ook pen gepl fraa H schi mer verl keei gew dier deV

de Stem | 1985 | | pagina 16