Woedende reacties op openbare veiling Strandpavilj oen afgebrand a STATENVRAGEN OVER WOONWAGENCENTRUM Piraten buiten omroepstaking uit Bedrijven leggen contacten met N oord-F rankrij k HET WEER >ouwdvoor }nderhoud. DONDERDAG 18 APRIL 1985 PAGINA ZEELAND 1 T27 MIDDELBURG/TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen heeft zich niet gehouden aan de tijdsplanning -een 'compromis-afspraak'-, die moet leiden tot een snelle realisering van een centrum voor tien woonwagens. De gemeenteraad had er ruim anderhalve maand geleden al een plaats voor aan moeten wijzen, maar er is nog steeds geen besluit in zicht. 'Bedrijfsleven beslist over openbaarheid9 Garanties Morrend wmmmm INVENTARIS VLAANDERENHAL VERKOCHT Bekeuren Overleggen Joker Tevreden Rijksmuseum Zonnig en zacht Weer in Europa Tas van bejaarde geroofd in Goes Films Schroom Dossiers 1 VAN ZEELAND i Van onze correspondent C ADZ AND - Gistermorgen is op het strand nabij het Zwin in Cadzand het strandpaviljoen van de heer Van de Voorde in vlammen opgegaan. Mdewerkers van het waterschap Het Vrije van Sluis, die op het strand werkzaamheden uitvoerden, hoorden geweldige klappen, waarna zij een grote rookontwikkeling en vlammen J zagen bij het strandpaviljoen. Het paviljoen stortte na de klap in en het gehele gebouw brandde uit Dc oorzaak van de brand is nog niet bekend. De brandweer van Cadzand is nog ter plaatse geweest voor het blussen van de resten. Daar men water moest aanvoeren over grote afstand, heeft men nog een auto vanuit Oostburg met slangen moeten la ten komen. De heer Van de Voorde is verzekerd voor brand. De brandweer binst de resten van het geheel verwoeste paviljoen. - foto gerard blaakman leter af met de Nissan (klasse. Om z'n zuinig- te. Om z'n rijcomfort Ihoudskosten. zelf niet even kijken? |n harte welkom. lel. BTW, af importeur. Ihouden. Nissan is ook :herry, Sunny, Stanza, |rie, Silvia, 300ZX, Patrol, Cabstar. OOK LEVERBAAR BVB-VRIJ (GRIJS KENTEKEN, 2-ZITTERI INCL BTW. VA 12.971,- 70-2679 Philippine, Autobedrijf -12612- Terneuzen komt afspraak niet na Van een onzer verslaggevers Het statenlid J. Dupré (PSP/CPN) heeft het dagelijks provinciebestuur, dat de ge meente op de tijdsplanning had vastgepind, om ophelde ring gevraagd. Middels schrif telijke vragen wees hij giste ren op de afspraken, waarvoor WD-gedeputeerde E. Maris- Koster politieke verantwoor delijkheid draagt. Dupré spreekt de vrees uit iat Terneuzen nog steeds een 'lange baan-tactiek' uitvoert Hij vraagt zich af of de pro vincie de gemeente niet beter had kunnen houden aan een verplichting, volgens welke Terneuzen eigenlijk al 15 Adviezen aan GS Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De Sociaal Economische Consulatie Groep in Zeeland moet zelf be slissen of ze in het openbaar "dl vergaderen over adviezen aan het provinciebestuur. Ge deputeerde Staten van Zee land hebben dit laten weten aan de statencommissie voor economische zaken. De com- missie drong onlangs aan op "kenbaarheid. Zoals bekend wordt de con- sultatiegroep (SECG) het een- kale orgaan, waarmee het be drijfsleven (werkgevers en werknemers) adviezen aan het Provinciebestuur kan uitbren- Se<). Daartoe krijgt de consul- liegroep binnenkort een aredere samenstelling. Gedeputeerde Staten zeggen ze'f geen principiële bezwaren hebben tegen openbare ver sieringen, maar vragen zich of de consultatiegroep er ®lf ook zo over denkt. »De SECG heeft tot nu toe "teeds de opvatting gehuldigd dat de kwaliteit van de be raadslagingen gebaat is bij ^sloten vergaderingen. Hier- speelde mee het element dat de SECG voor vele zaken '"geschakeld wordt in een pril «odium van beleidsvoorberei- jhbg, waarin het naar buiten "eden van bepaalde informa- "e ongewenst is", aldus GS. Het college is bereid om de Zeeuwse Kamers van koophandel elk een advi- Sedrszetel in de SECG te ge- Jen- Daarom was vanuit de tamers en de statencommissie gevraagd. De inbreng vanuit do landbouw blijft beperkt tot jon adviseurszetel. Voor speci fieke landbouwkwesties blijft "ot bestaande landbouwcon- ~ct gehandhaafd. Het college "ad dit orgaan eerst op willen standplaatsen gerealiseerd had moeten hebben. Deze ver plichting komt voort uit het vorige provinciaal woonwa genplan. Wethouder A. Doorduijn (WD) van Terneuzen, verant woordelijk voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, verklaarde gisteren desge vraagd dat men de gemeente Terneuzen niets kan verwij ten. Volgens hem is vertraging ontstaan doordat de Zeeuwse hoofdingenieur-directeur van het ministerie van VROM dwars ligt bij het uitkiezen van een geschikte plaats voor de woonwagens. „Ik heb de in druk dat de h.i.d. volkshuis vesting voor ons de keuze wil maken. Maar wij behoren dat als gemeente zelf uit te ma ken". Een woordvoerder van VROM-Zeeland ontkende gis teren dat de h.i.d. dwars ligt. Uit zijn woorden was op te maken dat Terneuzen een plaats voor ogen heeft, die niet aan de ministeriële voorwaar den voldoet Hij zei: „Wij hou den ons aan de circulaire, waarin is vastgelegd aan wel ke voorwaarden een lokatie voor een woonwagencentrum moet voldoen". Het statenlid Dupré vreest dat de tien standplaatsen niet gerealiseerd zullen zijn voor de zomer van 1986 (de uiterste datum die de provincie met de gemeente afgesproken heeft) nu 'het strakke tijdschema bij de eerste stap al is doorbro ken'. Hij constateert dat de ga ranties van de gemeente niet 'zeer hard' zijn gebleken en wijst op het gevaar dat de 'lange baantactiek' van Ter neuzen mogelijk navolging gaat vinden bij andere ge meenten? Andere gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen protes teerden destijds meteen al te gen het 'compromis', dat de provincie met Terneuzen sloot. Ook Terneuzen, zo lieten ze toen weten, heeft zich aan de provinciale planning te hou den. Ook de Zeeuwse staten gingen slechts morrend met het compromis akkoord. De staten wezen daarbij op de mogelijkheid om Terneuzen middels een beroepsprocedure tot de realisering van de 15 'verplichte' standplaatsen te dwingen. Ze zagen daarvan af omdat ook daar nogal wat tijd mee heen zou gaan. Het compromis hield in dat Terneuzen op korte termijn alsnog tien, en binnen enkele jaren nog eens vijf standplaat sen zou realiseren. Vervolg van pagina 1 De etherpiraten langs de Belgische grens wilden de buitenkans ook niet onbenut laten. Radio Atlantis vulde de concurrentie-loze dag onder het motto 'Als nu de Russen eens zouden komen, dan kan Atlantis dat tenminste nog melden. De programmamakers hadden aangekondigd dat AVRO- discjockey Kas van Iersel en KRO-man Eddie Keur aan hun programma's zouden meewerken, zodat er toch Hil- versumse stemmen in het lege luchtruim zouden komen. Maar dat bleek achteraf een zelfbedachte stunt te zijn waarover AVRO-medewerker Kas van Iersel zich erg heeft opgewonden. Videoverhuurders hebben zoals verwacht goede zaken gedaan. Een aantal verhuur bedrijven in West-Brabant en Zeeland meldde dat een groot aantal vaste klanten dinsdag al een extra film mee naar huis nam. Ook zagen zij giste ren veel nieuwe gezichten aan de andere kant van de toon bank. Enkele videotheken hadden al rekening gehouden met een run op de verhuur van speel films als gevolg van de om roepstaking. Diverse verhuur ders hadden althans extra krachten opgetrommeld om de IPiPPiPIPPP|VPI^||iV^liV Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Verko bv uit Sluis kocht gisteren in opdracht van 'derden' voor het bedrag van 50.000,- de inventaris van de Vlaande- renhal in Sas van Gent. Dit gebeurde tijdens een openbare veiling in op dracht van de fiscus. De directeur van Verko bv is de eveneens in Sluis gevestigde beleggingsmaat schappij Ermico bv. De di recteur hiervan is de in Sluis woonachtige G. Cok. Hij deelde gisteren mee dat de koop in opdracht van 'der den' is gebeurd. Wie die 'derden' zijn, wilde hij niet zeggen. Op de vraag wat er met de inventaris gaat ge beuren zei hij: „Dat is nog niet bekend, daar beslist de opdrachtgever binnenkort over". De verkoop van de inven taris van het horeca-, maga zijn- en kantoorgedeelte vond plaats omdat de be heermaatschappij van de Vlaanderenhal, Vlaanderen Recreatie bv, enkele tonnen belastingschuld heeft. Vele kooplustigen waren gisteren naar de openbare veiling gekomen. Onder de aanwezigen bevonden zich veel horeca mensen uit de streek en opkopers uit ge heel Zeeland en Brabant. „Als ik dat hier zo zie, dan moeten alle cafés in Zeeuwsch-Vlaanderen op dit moment gesloten zijn. Zowat alle kroegbazen staan hier", zei een man die wei belangstelling had in een magnetron-oven. „Makke lijk voor mijn vrouw". Even ontstond er verwar ring toen de politie foutge- parkeerde auto's die voor het gebouw stonden, begon te bekeuren. Voor een maal wilden de twee agenten de overtredingen wel door de vingers zien, maar dan moesten de auto's wel bin nen vijftien minuten ver dwenen zijn. Deurwaarder A. Schie man beklom even na tien uur een verhoging, waarna hij het reglement van orde voorlas. Hij deelde mee dat men eerst zou proberen alle 155 kavels ineens te verko pen. „Lukt dat niet dan gaat het stukje bij beetje". Een boze opkoper spreekt deurwaarder Schieman (links) in ferme bewoordingen toe. - f0t0wim kooyman Schieman zette in op ƒ49.500,-. Even was het stil, toen sprong een man op en bood 500 gulden meer. Nie mand ging daar overheen. De deurwaarder laste toen een pauze in van 10 minuten. „Ik geef jullie de tijd om te overleggen. Misschien komt er dan straks nog een hoger bod", zei hij. Een hoger bedrag kwam er echter niet. Wel woedende reacties. Veel aanwezigen voelden zich bedrogen. Ze waren van heinde en ver ge komen om een gedeelte van de inventaris mee naar huis te nemen. Plotseling merk ten ze dat ze niet eens de kans kregen om te bieden. Een opkoper uit Walche ren verwoordde de ontevre denheid en liep naar voren. „Dit is doorgestoken kaart. Wij staan hier voor joker. Wij willen ook een kans hebben". De deurwaarder legde hem geduldig uit dat hij het recht heeft om de ge hele partij ineens te verko pen. De man nam daar ech ter geen genoegen mee en zei dat hij een protest zou indie nen. Ook het voorstel van een restauranthouder uit Dom burg wees Schieman van de hand. Deze wilde dat de deurwaarder kavel voor ka vel zou verkopen. „Dan kij ken we of het totale bedrag boven de vijftig mille uit komt. Zit het eronder dan mag die ene meneer alles hebben, zo niet dan is het voor ons". Toen iedereen merkte dat de verkoop voorbij was en protesteren niets hielp, ver liet men mopperend de zaal. De deurwaarder verklaarde desgevraagd dat het zijn taak is om zoveel mogelijk geld uit de verkoop te halen. Een medewerker van hem zei dat het verkopen van ka vel per kavel nooit het nu geboden bedrag had ge haald. De mensen van de belas ting waren tevreden. Ze hadden hun plicht gedaan en de verkoop was binnen twintig minuten voorbij. „Was het niet in een keer verkocht dan zou het zeker zes uur duren. Nu kunnen we snel terug". De man die speciaal naar Sas was gekomen om de magnetron-oven te kopen was niet erg teleurgesteld. „Ze zeggen dat het eten niet smaakt als het uit zo'n ding komt. Ik was hier maar op aandringen van mijn vrouw". verwachte toeloop te kunnen opvangen. Bij Videoland Ne derland (25 vestigingen) zijn in diverse zaken de vrije dagen van de roosters geschrapt en Cinerent Nederland (7 vesti gingen) heeft in alle zaken ex tra personeel ingezet, zo lieten woordvoerders weten. Enkele ziekenomroepen hebben geprobeerd wat extra nieuws te brengen. Ziekenom roep Nomen Nescio op de Be- velanden heeft een poging on dernomen om ieder heel uur een nieuwsbulletin uit te zen den dat geheel zou worden verzord door De Stem in Goes. Technische mankementen bij de omroep maakten dit onmo gelijk. Voor de TROS en de NOS veel gevolgen. De TROS heeft haar drie grote troeven van woensdagavond verschoven. De kip en het ei en het A-team verhuizen naar 8 mei. De Peetvader deel 6 wordt van daag via Veronica uitgezon den; de AVRO zendt deel 7 op 22 april uit; de laatste Peetva der is op 24 april te zien, weer bij de TROS. De Bluf-show gaat naar 8 mei en Tijd voor Marijke naar 18 mei. Over mo toren gesproken schuift een hele week op. Bij de NOS gaat de sector cultuur het schip in. Het pro gramma '100 jaar Rijksmu seum', dat 4 miljoen voor de aanschaf van een Rembrandt had moeten opbrengen, gaat voorlopig niet door. Hierin was al heel veel energie en geld gestoken. Museum-direc teur S. Levie sprak van een rampzalig bericht. Het Rijks museum heeft een commer cieel video-bedrijf ingescha keld om een geplande recht streekse satelliet-verbinding met Amerika op de band vast te leggen. Dit onderdeel wordt dan later uitgezonden. <HP'WNMI 18-, IJ 00 .17. In de ochtend wordt er nevel en mist gevormd. Overdag wordt het vrij zonnig en zacht. Maxima tot 18 graden. Nacht minima tot 7 graden aan de kust. De wind zal zwak waaien uit veranderlijke richtingen. De vooruitzichten van vrijdag tot maandag: vrijdag nog mooi en zacht weer. Tijdens het week end meer bewolking met kans op wat neerslag. Vanaf maan dag een nieuwe weersverbete- ring. (Bron: Ukkel) zwaar bew..... 13gr licht bew 16 gr onbewolkt12 gr zwaar bew..... 12 gr onbewolkt18 gr onbewolkt18 gr onbewolkt15gr onbewolkt21 gr zwaar bew..... 15gr zwaar bew..... 14gr onbewolkt15 gr zwaar bew4 gr licht bew10 gr zwaar bew11 gr licht bew.26 gr onbewolkt19 gr onbewolkt15 gr onbewolkt14 gr onbewolkt21 gr onbewolkt23 gr Amsterdam Eindhoven Vlissingen Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Dublin Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Malaga Maiiorca Maltaregen.. Niceonbewolkt17 gr Osloonbewolkt12gr Parijsonbewolkt17 gr Romezwaar bew17 gr Splitregen13 gr Stockholmregen4 gr Wenenhalf bewolkt10 gr Zurichonbewolkt12 gr Van onze correspondente GOES - De 82-jarige mevrouw N. de S. is gistermiddag, ter wijl zij in de Parklaan in Goes fietste, van haar handtas be roofd. De vermoedelijke dader heeft ook gistermiddag in de Kamperfoeliestraat in Goes gepoogd een fietsende 67-jari- ge vrouw van haar tas te bero ven. Hier bleef het bij een po ging omdat de vrouw de tas met het handvat had vastge maakt aan de fiets. Het signalement van de jon gen luidt: leeftijd tussen de 17 en 20 jaar, donker haar en ge kleed in donkere kleding. De politie verzoekt eventuele ge tuigen zich te melden op het Goese politiebureau. Van een onzer verslaggevers HULST - Ondernemers en bedrijven uit Zeeuwsch-Vlaanderen proberen dinsdag 23 april een basis te leggen voor meer han delsbetrekkingen met het bedrijfsleven in Noord-Frankrijk. Dat gebeurt tijdens een door de Credit Lyonnais Bank ge organiseerde handelsmissie dag, waarop Zeeuwsch- Vlaanderen zich aan het Fran se bedrijfsleven zal presente ren. Credit Lyonnais heeft lan delijk al heel wat van dit soort uitwisselingen op touw gezet, laatst nog met China. Het is de eerste keer dat het gebeurt op regionaal niveau. De bedoe ling is om de im- en export tussen beide gebieden te be vorderen, meer handelsbe trekkingen onderling aan te knopen. „Zeeuwsch-Vlaanderen", zegt directeur J. Spitters van de CL-vestigingen Hulst, Sas van Gent en Terneuzen, „is de voordeur naar Noord-Frank rijk. Veel bedrijven en instan ties staan er niet bij stil dat dat gebied zo dicht bij ligt In feite rij je sneller naar Noord- Frankrijk dan bijvoorbeeld naar Rotterdam". Volgende week dinsdag ko men Noordfranse bankmen sen, de burgemeester en de ha vendirecteur van Duinkerken en vijftien vertegenwoordi gers uit het bedrijfsleven naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Er is een speciaal programma opge steld om hen met de streek en vooral met de mogelijkheden kennis te laten maken. Van Zeeuwsvlaamse zijde zijn de burgemeesters van Huist en Terneuzen en mensen uit het bedrijfsleven van de partij. Het ochtendprogramma, dat zich in Hulst afspeelt, schotelt de gasten onder meer een Franstalige film voor over Zeeuwsch-Vlaanderen. 's Mid dags wordt een bezoek ge bracht aan de bedrijven Phi lips en August de Meijer, waarna een ontvangst volgt op het Terneuzens stadhuis. „Daar kunnen alvast wat on derlinge contacten worden ge legd", zegt Spitters. „Er is vanuit het bedrijfsle ven een bepaalde schroom om zaken te doen met Frankrijk. Die moet doorbroken worden. We willen natuurlijk niet de grote bedrijven leren hoe ze handel moeten drijven, die vinden hun weg zelf wel. Het gaat vooral om de kleinere. We hebben er in Zeeuwsch- Vlaanderen al 25 die belang stelling hebben getoond". Van die bedrijven worden uitgebreide dossiers gemaakt. De Franse mensen van Credit Lyonnais doen hetzelfde en dan wordt bekeken welke mo gelijkheden er voor bepaalde bedrijven zijn om met elkaar handel te drijven. „De contac ten met FTankrijk zijn al zeer aanzienlijk", aldus Spitters. „Er zijn hier veel bedrijven die oorspronkelijk uit Frank rijk komen, of waar Frans ka pitaal in zit. Maar dat zijn de groten. Het gaat meer om de kleinere Zeeuwsvlaamse be drijven". De heer Spitters acht het waarschijnlijk dat, als eenmaal de eerste contacten zijn gelegd, er later in Noord- Frankrijk een soortgelijke handelsmissiedag wordt be legd, waarvoor een delegatie uit Zeeuwsch-Vlaanderen wordt uitgenodigd.

de Stem | 1985 | | pagina 13