Selectie Zeeuws elftal gewijzigd Piet Zandstra in goede vornil Grootse start van TSI-ploeg Danny Mol valt op in negatieve zin Vlaand Sas var in prol PZEM-wi naar lage KAMPIOENSCHAP TOPKLASSE BANDSTOTEN GROENENDIJK Damesteam Morres degradeert vrijwillig Solozege Piet Hoondert Inhaalduel GS voelen niets voor energieplan dinsdag 16 april 1985 t14 pagina spqrtj IN TRIMKOERS TE ZUIDZANDE pagina zeeland 1 GROENENDIJK - Slechts even zag het er naar uit dat er stuntwerk geleverd zou worden in het kampioenschap topklasse bandstoten van het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond. Tegenslag Uitstekende marathon van Cornelis TENNISCOMPETITIE VALT IN HET WATER BRIGITTE VAN DE WATER WINT TOERNOOI BC TERNEUZEN A-categorie Toertocht afgelast Overwinning Broomchemie Wedstrijd Hoofdplaat gestaakt De Yliegere is sterkste Tonnie van| Iwaarden kampioen BELASTING Resultaat 1984 Van onze sportredactie BRESKENS - De Zeeuwse zuidelijk getinte selectie die vanavond in Breskens tegen het Belgische Racing Gent speelt, is op verschillende plaatsen gewijzigd, omdat er nogal wat afmeldingen binnengekomen zijn bij de keuzecommissie. Zo kan Nico Bouman van AZW niet van de partij zijn wegens drukke werkzaamhe den, is Peter Zwart van Sluis kil geblesseerd en is Taco van den Velde van Vlissingen af wezig omdat hij dinsdagavond moet aantreden met de natio nale amateurselectie. Jaap Meerman en Frans Schaap van Vlissingen laten het clubbelang prevaleren en bereiden zich intensief voor op de bekerwedstrijd die Vlissin gen woensdag (morgen) speelt tegen Oostkapelle. De keuze commissie heeft als vervan gers aangewezen Theo Hanny van AZW, Paul van der Hooft van Sluiskil, Robby de Muynck van Breskens en Paul van Kouteren van Sluiskil. Er is ook een andere scheidsrehters aangewezen voor dit duel, dat om 20.00 uur begint op sportpark Baersan- de in Breskens. Aanvankelijk zou de wedstrijd geleid wor den door William Roegiest uit Sas van Gent, maar Roegiest is aangewezen als arbiter voor het inhaalduel in de eerste klas A van het KNVB-zater- dagvoetbal tussen PWH en DOVO. De plaats van Roegiest wordt in Breskens ingenomen door Sjaak Uiterhoeve uit 's- Gravenpolder. Wies van Avermaete treed als coach op van de Zeeuwse selectie, om dat Jo de Waal, de afdelings- coach, verhinderd is. Van onze volleybalmedewerker HtJLST - Het eerste dames team van Morres uit Hulst, momenteel uitkomend in de eerste divisie van de landelij ke volleybalcompetitie, degra deert volgend seizoen vrijwil lig naar de promotieklas. Dit werd gisteravond besloten tij dens een bestuursvergadering van de Huls terse volleybal vereniging. Daarnaast zal er een team van Morres vrijwil lig degraderen van de promo tieklas naar de eerste klas. Sinds lange tijd was bekend, dat een aantal vaste basis speelsters de eerste selectie zou verlaten. Nadat twee speelsters eveneens besloten hadden te stoppen, moest het bestuur noodgedwongen deze beslissing nemen. „Het huidige eerste team vervalt helemaal", aldus coach en bestuurslid Jo Everaert. „In onze regio is geen aanvulling op eerste di visie-niveau voorhanden en daarom lijkt het ons beter deze stap terug te doen". Voor de Zeeuwse volleybal- sport een enorme tegenvaller, maar voor de Hulsterse ver eniging blijkbaar een normale zaak. „Ik blijf er heel nuchter onder. Het is moeilijk een ge blokkeerde kar te trekken. Maar het is de afgelopen jaren leuk geweest", aldus Everaert, die in de afgelopen jaren zijn damesteam (en ook het herèn- team) op voor Zeeuwse be grippen ongekende hoogte bracht. Van onze sportmedewerker ZUIDZANDE - Piet Hoon- dert gebruikte in de voor treffelijk georganiseerde Ze- vendraaierskoers te Zuid- zande opnieuw zijn geliefde solowapen om de zege naar zich toe te halen. De sterke pedaleur uit Heinkenszand zocht al vlug het avontuur in deze openingswedstrijd in het Westzeeuwschvlaamse land, waar de wind in de vlakke polders vrij spel had. Hij kreeg Cor Verplanke, eveneens een man die van het tempowerk houdt, mee en dit duo reed tot halverwe ge de koers eendrachtig sa- menwerkend in de frontlinie. Achter dit duo had zich een sterke achtervolgings- groep geformeerd. Toen dit zestal wat dichterbij de kop lopers kwam, achtte Hoon dert de tijd gekomen alleen te gaan. Verplanke viel terug tot bij de jachtgroep en men zag Hoondert alleen nog aan de streep. Bij de achtervol gers reden Tonnie de Krijger en Carlos Boerman nog lek, werd Hessel Hamelink er af gereden en gaf Sjaak Rom- mens op. Achter Hoondert regelde Frank Gommers de spurt voor de tweede plaats. Bij de C-categorie ginge de zege naar Sjaak Bosma. De Philippinenaar won de spurt met een kopgroep van vijf renners, die al in de eerste ronde gestalte kreeg en waarvan ook Henk Dees, Pe ter van 't Westeinde, Bert Begijn en Camiel de Rooy deel uitmaakten. Bert de Ruysscher won de spurt van de geklopten voor de zesde plaats. Uitslagen A-categorie met 24 deel nemers: 1. Piet Hoondert, Heinkens zand; 2. Frank Gommers, Philippine; 3. Cor Verplanke, Biervliet; 4, René Hey- boer, Terneuzen; 5. Tonnie de Krijger, Philippine; 6. Patrick van Hulle, Sas van Gent; 7. Jan Dubbeldam, Sas van Gent; 8. Joop Dubbeldam, Sluiskil, 9. Hessel Hamelink, Terneuzen; 10. Car los Boerman, Watervliet C-categorie met 42 deelnemers: 1. Sjaak Bosma Philippine; 2. Henk Dees, Terneuzen; 3. Peter van 't Westeinde, Biervliet; 4 Bert Begijn, Hoek; 5. Camiel de Rooy Terneuzen; 6. Bert de Ruysscher, Aar denburg; 7. Ben de Smit, Sluiskil; 8 Jan de Ritter, Hoek; 9. Piet van Ben- deghem, Sluiskil; 10. Henk Pieters Heikant. Van onze biljartmedewerker AXEL - Na drie ronden in de strijd om het biljJ kampioenschap van Axel heeft Piet Zandstra, in eii huis spelend, aangetoond in goede vorm te steken. 076 877850,8E3S50 fltj Hij voert alleen de klasse ring aan in het biljartkam pioenschap van Axel. Door de maximale winst uit zijn drie gespeelde partijen te behalen, Iheo Platjouw gaat aan de leiding Van onze sportmedewerker Dat was in de zesde ronde toen Jo d'Hooghe van de organiserende vereniging GBC de absolute favoriet Theo Platjouw op een behoorlijke achterstand had ge zet. De stand wees 88-73 aan en toen had Platjouw, die com pleet vast zat, het moeilijk. Toch getuigde het van door zettingsvermogen dat hij als nog de winst naar zich toetrok en daarmee onstreepte hij de stelling dat hij favoriet was voor de eindzege. Toch was die zege nog geen feit toen Platjouw de honderd ste en laatste carambole maakte. Immers, d'Hooghe, die toch een opmerkelijk goed kampioenschap speelde, had nog de nabeurt. Hij beet zich vast op die laatste kans, maakte zeven caramboles, nam toen net iets te veel risico en miste op twee caramboles na een remise en een sensatie. „Ik heb er alles aan ge daan", verklaarde d'Hooghe na afloop. „Maar ik nam net iets teveel risico om ook zeker van de tweede carambole te zijn. Jammer, maar het is niet anders". Was die slotpartij in de late zondagavonduren in café Molenhof in Groenendijk een publiekstrekker, ook het treffen op de andere tafel eiste de nodige aandacht op. Daar vochten Louis Dallinga en de eveneens thuis spelende John ny Rottier een verbeten strijd uit. Dallinga beschikte over de beste papieren toen de stand 89-71 in zijn voordeel aanwees, maar met een forse slotserie van 29 maakte Rottier aan alle illusies van Dallinga een ein de. De eerste nederlaag voor Dallinga, die overigens nog steeds met het hoogste alge meen gemiddelde achter zijn naam staat. bandstootkampioenschap uit naar de nog ongeslagen Plat jouw en outsider Dallinga, ook Frits Bakker en in mindere mate Johnny Rottier zijn nog niet uitgeschakeld voor de titel. Vooral Bakker maakt een degelijke indruk en leek, evenals Platjouw, na zes ron den ongeschonden uit de strijd te komen. Dat was toen hij na 18 beurten de honderd caram boles tegen clubgenoot Koos Zwanink vol maakte en die speler voor de vrijwel onmo gelijke opgave plaatste in de nabeurt via een serie van 25 een remise te forceren. Het on- mogelijke gebeurde echter en Zwanink forceerde die remise. De kortste partijen tot nu toe staan op naam van Plat jouw en Dallinga. Beide spe lers hadden tegen de toch goed spelende Eddy Nachtegael slechts negen beurten nodig. Vrijdagavond gaan de partij en om zeven uur verder. Za terdag start de organisatie om één uur en die dag wordt de fi nale 's avonds om ongeveer acht uur afgewerkt. cg6De stand is (respectieve lijk aantal gespeelde partijen, aantal matchpunten, alge meen gemiddelde en hoogste serie): 1. Theo Platjouw 5-10- 5.68-40; 2. Frits Bakker 5-9- 4.71-25; 3. Louis Dallinga 5-8- 6.18-34; 4. Johnny Rottier 5-8- 5.23-32; 5. Koos Zwanink 5-5- 3.98-25; 6. Jo d'Hooghe 6-4- 4.41-22; 7. Tonnie van Eenen naam 5-2-2.97-17; 8. Eddy Nachtegael 6-2-4.25-21; 9. Frank de Rijk 6-0-3.58-29. De deelnemers aan het kampioenschap topklasse bandstoten van het district Zeeuwsch- Vlaanderen. Van links naar rechts: Jo d'Hooghe, Eddy Nachtegael, Frank de Rijk, Theo Platjouw, Tonnie van Eenennaam, Louis Dallinga, Johnny Rottier, Koos Zwanink en Frits Bakker. - foto wim kooyman Niet de eerste tegenslag voor de Sluiskilse kastelein, want inmiddels is bekend dat hij aan het beker-kaderkam pioenschap, dat van 24 tot en met 27 april in zijn eigen loka liteit gehouden wordt, niet mag deelnemen, omdat hij, door twee jaar niet voor de KNBB gespeeld te hebben, niet meer op de nationale ranglijst voorkomt. Een affaire waar over het laatste woord nog niet gesproken is. Gaat alle aandacht in dit GROEDE - Hans Cornelis liep een uitstekende Westland- marathon in Maassluis. De triathlonatleet, die dit seizoen graag onder de 2 uur en 50 mi nuten was gedoken, kwam uit op een tijd van 2 uur, 48 minu ten en 50 seconden, ruim onder zijn persoonlijk record dat ze ven minuten hoger lag. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Ook het sei zoen 1984 werd gekenmerkt door de nodige inhaalwed strijden tijdens de landelijke tenniscompetitie. Het seizoen 1985 liet een nog slechter beeld zien, want op de eerste competitiedag werd bijna het gehele programma lam gelegd door de vele regenval tijdens het afgelopen week einde. De eerste inhaaldag, vastgesteld op 30 april (ko ninginnedag) zal een druk programma te zien geven, hoewel enkele wedstrijden al voor deze datum gespeeld zullen zijn. Het in de overgangsklas A uitkomende team van TSI uit Goes, besloot (aanvanke lijk met enige tegenzin) de wedstrijd tegen Dash 1 in door af te werken, hetgeen achteraf een gouden greep bleek te zijn, want het team van captain Hans Felius vierde zijn debuut in deze klas met een 8-0-winst. „Wij hadden al vele uren training achter de rug, maar voorna melijk op de buitenbanen, zodat wij aanvankelijk niet binnen wilden spelen. Uit eindelijk gokten wij op het resultaat van deze trainin gen en dat viel in ons voor deel uit", aldus Hans Felius, na afloop van de wedstrijd. In het Goese team herstel den Annemarie Verrijzer en ook Serge Carpenter zich van de geleden nederlagen in het zaterdag afgewerkte paastoernooi in Goes, want allebei liepen ze tegen gevoe lige nederlagen aan, tegen respectievelijk Martine van Maarleveld en Peter Willem- se. Annemarie Verrijzer ging zelfs furieus van start tegen Yvonne van Everdinge ge tuige de 6-0-winst in de eer ste set, maar moest in de tweede set wachten tot de tie-break om uiteindelijk de partij winnend af te sluiten: 6-0,7-6. Martine van Maarle veld bewees haar vorm van de laatste tijd door met 6-1, 6-2 fors af te rekenen met Nelleke Palsrok, terwijl de enkelspelen bij de heren eveneens grote uitslagen op het scorebord brachten. Hans Felius versloeg Ge rard Borst met 6-3, 6-2 en Serge Carpentier deklaseer de Peter Goris met de cijfers 6-1, 6-3. Goris moest wegens een blessure afhaken, zodat het herendubbel en de twee de mixed-partij winstpunten voor de Goesenaren oplever den. Martine van Maarleveld en Hans Felius waren in hun mixed-partij goed voor nog een winstpunt, zodat hand haven minimaal mogelijk is voor het TSI-team. Het Oostburgse Ludo et Emergo 1, spelend in de overgangsklas B, kon tussen de buien door eveneens zijn partij tegen Baston Baselaar 3 volledig afwerken en sleep te er een 4-4-gelijk spel uit. Patrick Marteijn begon met het eerste winstpunt tegen Hans van Lent na drie span nende sets (2-6, 6-3, 6-4), ter wijl Han Petiet op het nip pertje struikelde over Jan Willem van den Akker: 5-7, 4-6. Barbara du Fossé zette de Oostburgers vervolgens weer op winst door met 7-5, 6-2 te winnen van Annet van Wijk. Mirjam Brakman bleek niet opgewassen tegen Saskia Kronenburg: 2-6, 3-6. Jammer voor de Oostburgers was het verliespunt in het herendubbel, maar de dames maakten dit goed door te ze gevieren met 6-2, 7-5. Twee driesetters in de mixed-par tijen besloten dit duel, waar bij Ludo et Emergo via Du Fossé/Petiet nog één punt naar zich toe kon trekken. In de derde klas keerde Hulster Ambacht 1 terug van SBOZ 3 mét eer# voorlopige winst van 4-2, want met deze stand werd de wedstrijd af gebroken. Dankzij winst van Mark Leenknegt, Sandra Be gijn en Chantal Baecke (on danks tien matchpunten te gen) en een zege in het da- mesdubbel, lijken er voor de Hulstenaren kansen te lig gen in het vervolg van de strijd. Uitslagen van de volledig gespeelde wedstrijden: MIXED-COMPETITIE Overgangsklas A: TSI 1-Dash 1 8-0 Overgangsklas B: Ludo et Emergo 1- Bastion Baselaar 3 4-4. Vierde klas: Westerschouwen 2-Axel 1 3-5, Zierik- zee 1-Ludo et Emergo 4 8-0, De Zoom I-Kruiningen 1 6-2. Vijfde klas: WIK- Zierikzee 2 5-3, SJEF 2-Hulster Am bacht 4 0-8, De Stoof 1-Animo 4 2-6 Philten-Zaamslag 3-5, Noord-Beve land 1-Kapelle 1 3-5, Bongerd 2-Olym- pia 1 4-4. Zesde klas: Souburg 3-Zie- rikzee 3 6-2, Zierikzee 4-Noord-Beve- land 2 8-0, Boskreek-ASOC 7-1. HE REN COMPETITIE: Overgangsklas MLTC-Overwaard 1 1-5. Tweede klas Zierikzee I-Warande 2 1-5. Vijfde klas Sluiskil 1-Noord-Beveland 2 3-3, Dt Zoom 2-Hontenisse 1 0-6. Zesde klas Eikenhof-Hulster Ambacht 2 3-3, D* Zoom 3-Bongerd 2 5-1. JUNIOREN eerste klas: Prinsenbeek-MLTC 1 5-3 Tweede klas: Hulster Ambacht 1- Kruiningen 1 6-2. Derde klas: Vierhoe- ven 1-Kapelle 6-2, Hulster Ambacht 2- Yerseke 1-7. Van onze badmintonmedewerker TERNEUZEN - De badmin tonclub Terneuzen besloot af gelopen weekeinde het seipoen met het jaarlijks terugkerende groot-Terneuzentoeraooi. De tendens in het land is dat er steeds minder mensen aan toernooien deelnemen. De or ganisatie van BC Terneuzen had ook met deze tendens te maken en voor de eerste keer werd een tweedaags gepland toernooi wegens te geringe deelname teruggebracht naar één dag. Voor de eerste keer waren er in de categorieën A en B geldprijzen beschikbaar voor de finalisten. Normaal gesproken moet wat de financiën betreft, een toernooi zichzelf bedruipen. De inschrijfgelden waren deze keer ook hoger dan gebruike lijk. Als de echte badminton- liefhebbers het idee krijgen meer inschrijgeld te moeten gaan betalen om het prijzen geld voor de 'kanonnen' te be kostigen en de verenigingen elkaar gaan beconcurreren om meer of hoger prijzengeld ter beschikking te stellen om ge renommeerde spelers aan te trekken, dan kan men bij deze ontwikkeling in de badmin- tonsport de nodige vraagte kens plaatsen. BC Terneuzen verkeert bo vendien in de ongunstige om standigheid dat spelers van buiten de provincie veel reis kosten hebben en geld is duur. Toch waren ér nog 75 deelne mers die samen 180 partijen afwerkten. De komst van ze ventien Engelse badminton ners gaf het nodige cachet aan het toernooi, dat verder een prima verloop kende. In het herenenkel werd de Engelsman Norman Fraser, evenals vorig jaar, winnaar. Hij versloeg in de finale Hans Rompen uit Vught in drie sets met 11-15, 15-3, 15-5. Van de Zeeuwse toppers speelde Ro bin Hofland een prima enkel partij. Hij verloor weliswaar van de later winnaar Norman Fraser, maar hij gaf sterk te genspel met 8-15,10-15. Danny Mol verloor van fi nalist Hans Rompen met 6-15, 4-15. De Zeeuwse kampioen Danny Mol, die een prima techniek in huis heeft, viel tij dens dit toernooi alleen maar op in negatieve zin. Ongeïnte resseerd spelend en geen mo ment enige vechtlust tonend. Hij matigde zich een houding aan waar de Zeeuwse jeugd beslist geen voorbeeld aan moet nemen. De eerste prijs in het damesenkel, dat in poule- vorm werd gespeeld, ging naar Brigitte van de Water. Zij ver sloeg Joane Brown, die tweede werd, in drie sets met 5-11,11- 6,11-9. Van de zes partijen die in het damesenkel werden ge speeld was dit de enige drie- setter. Een mooie overwinning voor Brigitte van de Water. In het herendubbel werd het sterke Engelse duo Fraser/Bo- se afgetroefd door het Vughtse Brigitte van de Water, die een fraaie overwinning boekte in het damesenkelspel tijdens het toernooi van BC Terneuzen. - foto de stem/cor j. de boer koppel Henny Hessels/Hans Rompen met 12-15, 15-11, 15-3. In het damesdubbel kwamen slechts twee koppels in actie. In een partij om de 'best of fi ve' wonnen de Engelse dames Brown/ Mairs van Claudia van Raalten/Brigitte van de Water met 6-15,18-16,11-15,15-11,18- 13. Het gemengddubbel was een Engelse aangelegenheid: 1. Brown/Bose, 2. Mairs/Job. Overige uitslagen finales: B-catego rie: HE: Kevin Greening-Robert Peters 15-10,15-3. DE: Gerda Riemens-Irene ter Hoeve 11-0, 11-4. HD: 1. Simon Tang/ Paulo Nedo, 2. Jan Fraanje/Ton Groen huizen. DD: 1. Gerda Riemens/Albertina Pecoraro, 2. Irene ter Hoeve/ Ingrid Ber- ben. GD: Gerda Riemens/Robert Peters- Christine Hoogendoorn/Angelo Bolle- man 15-8,15-9. C-categorie: HE: Hanekroot-Rijnders 18-13, 17-18, 15-9. DE: De Feijter-Hoo- gendoorn 5-11, 11-9, 11-4. HD: 1. Wisse/ Wisse, 2. Hanekroot/Rijnders. DD: 1. De Feijter/Verstraeten, 2. König/Van Laar. GD: 1. König/Wisse, 2. Peters/Wisse. D-categorie: HE: Platschorre-Van de Veeke 1-15,15-10,15-9. DE: 1. Harthoorn, 2. Visser. HD: Van Cleemputte/De Zeeuw-Perotti/Van de Veeke 18-13, 16- 17, 15-7. DD: 1. Buy ze/ Louwerse, 2. Ho- gendoorn/Harthoon. GD: 1. Louwerse/ De Feijter, 2. Buijze/Buijze. Van onze sportmedewerker HULST - De Zeeuwsch- Vlaanderen-toertocht van de toerclub Hulst,die afgelopen zondag op het programma stond werd afgelast wegens de zeer slechte weersomstandig heden. Van onze sportredactie TERNEUZEN - Het het afge lopen weekeinde afgelaste duel in de vierde klas H tussen Vogelwaarde en Koewacht wordt vanavond gespeeld. De wedstrijd begint om 18.45 uur. Van onze sportmedewerker AXEL - Het zaalvoetbaltoer nooi dat De Meyer in sporthal 't Sportuus te Axel hield, is geëindigd in een zege voor het team van Broomchemie. Achter dit winnende Ter- neuzense voetbalteam pakte Verbrugge/De Meyer de twee de stek, voor Markt Boys, Elo- coat, Wilton, De Meyer, FC Schippers en DFO. De arbitra le leiding was in handen van het tweetal George de Rijcke en Eddy Zegers. heeft Zandstra zich duidj los gewerkt van de rest v het deelnemersveld, dat 1 Theo Verlinde een goede til de heeft. Er is nog veel mog,j maar het lijkt er toch dat Zandstra een sr. kloof heeft geslagen, die',] gemakkelijk te overbruj is. Hij gaat dan ook i kloppen speler de i ronden in. Vrijdag en zate-] gaan de wedstrijden om h zeven verder in café De \(1 Leeuw. Zondag start menl één uur en die dag vvordtl slotpartij 's avonds omstrj acht uur gespeeld. De stand na drie ronden, i door wedstrijdleider Cees Roe pectievelijk aantal punten - h<_. tensysteem wordt in dit kamploë' gehanteerd - algemeen gem hoogste serie): 1. Piet Zand 3.00-17; 2. Theo Verlinde 32.21 Cees de Ridder 31.09-1.16-9; Jonge 30.61-2.03-14; 5. Adrie Hoowl.u 30.41-1.68-10; 6. Frans Groothaert £i 1.35-7; 7. Cor Verlinde 28 Wim Goossen 27.86-0.68-5. Van onze sportmedevxrh HOOFDPLAAT - „Het: moet bespeelbaar blijven dat was nu absoluut nieltl geval. Rond de middencli had het meer weg zwembad dan van een balveld. Als het nu een sii bultje betrof, dat had ik wel enige tijd willen om de situatie alsnog te b ken. Nu het met bakken uiil hemel bleef vallen, wasf onverantwoord door te gu Dat was de toelichting scheidsrechter Wim Bri ven, nadat hij het d plaat-RIA bij een 2-1 staakte. Precies 45 minuten duel de voetbalpret. Al snel had» feller Hoofdplaat een matqf lend RIA door goals vanil Wabeke en Jacky Ja een 2-0-achterstand voor Theo van Meerveldii vallen Egbert Auder maakte er vlak voor i van en toen was het gebeur Een stand die van i kei belang is, omdat hei ii in zijn geheel zal wordeno| gespeeld. Voor RIA, dat] serieuze degradatiekandiij is, geen slechte zaak opni: te kunnen beginnen bij e 0-stand. Hoofdplaat het niet zoveel uit, on ploeg inmiddels in veilige! ven is. En de Hoofdplaat-X ningmeester is er waars;:.) lijk nog minder rouwig] Een tweede wedstrijd i kent immers extra inkoms Ondanks het barre weerii onverwachte af gelasting.j enige tevredenheid partijen zondagmiddag. Van onze sportmedevxrh' I HULST-In sporthal Bfl| Dullaert te Hulst den vijf herenteams e«| zaal voetbal toernooi, waarvan de baten goede komen aan het dil mesteam van Van Jok| Anthonis. Winnaar van sportieve ontmoet™ waarvan de arbitrale lef ding in handen was i duo Henk de Weers| Johnny Mc Ti werd Paul de Vliege'l vóór de familie Bis firma GéWé, familie I Block en Van Jole/Ar.f thonis. Van onze biljartmedev) BERGEN OP ZOOM -1 van Iwaarden van de W] vereniging ONDA uit bendijke, is kampioen klas driebanden van west Zuid-Nederland Koninklijke Nederland*! jart Bond geworden. DJJJ slotpartij tegen Ben uit Zevenbergen te 1 stelde Van Iwaarden 1 veilig. Hij gaat ook naar de nale eindstrijd, die vanJ' tot en met 2 juni in Rave'j gehouden wordt. Jan van de bilj artverenigW.j uit Groenendijk eind)' dit kampioenschap te op Zoom op de zesde pla' De eindresultaten van waren (respectievelijk aantal ten, algemeen gemiddelde en 4 rie): 1. Tonnie van Iwaarden i 6. Jan Baart 5-0.560-8. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - De be heersmaatschappij van di Vlaanderenhal in Sas vai Gent is in grote financiëli problemen geraakt. Dat heeft er onder mee: toe geleid dat morgei (woensdag) de inventari: van het horeca-, magazijn en kantoorgedeelte open baar wordt verkocht. Vol gens directeur en mede eigenaar Rob Versteeg gaat het complex - waarii bowling- en tennisbaner en een amusementshal zijr ondergebracht -, echtei beslist niet dicht. Een uit de hand geloper belastingschuld is de di recte aanleiding tot de openbare verkoop var morgen, waartoe de fiscus de aanzet heeft gegeven De beheersmaatschappij Vlaanderen Recreatie bv heeft echter ook nog ande re schulden (totaal enkele tonnen), die volgende week hoogstwaarschijnlijk zul len leiden tot het bankroet van de onderneming. Een van de oorzaken is volgens de directie dat Vlaanderen Recreatie bv al vanaf de start een oude schuld mee nam uit een andere Ver- Van een onz MIDDELBURG - In het Provinciale Zeeuwse En een 'winst' behaald van n Dit resultaat komt niet on verwachts. De winst is al vol ledig verwerkt in de tariefs verlaging, die op 1 januari werd doorgevoerd. Die verla ging werd eind vorig jaar al aangekondigd. In 1983 bedroeg de winst 48 miljoen. Daarvan werd 42 miljoen aan de verbruikers te ruggegeven. In plaats van elke keer geld terug te geven werd eind vorig jaar besloten een tariefsverlaging door te voe ren. Zoals bekend ging het daarbij om 3 cent per m3 gas (alleen voor de kleinverbrui kers) en om gemiddeld zo'n 0,7 cent per kwh elektriciteit voor alle verbruikers. Met deze verlagingen is per Jaar een bedrag van 28 mil joen gemoeid. Er is vorig jaar dus precies genoeg winst ge- Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Gedepu teerde Staten van Zeeland zijn °P dit moment niet van plan fen aanzet te geven tot een Provinciaal energieplan'. Het college wil dit berichten ®an de Zeeuwse Milieufedera tie, wier voorganger, het coör dinatie-orgaan, op een provin ciaal energiebeleid heeft aan gedrongen. °f de brief de deur uitgaat is afhankelijk van de Zeeuwse staten, die zich op 31 mei over de kwestie buigen. Gedepu teerde Staten hechten wel grote waarde' aan het stimu- eren van energiebesparing, ontwikkeling van duurzame nergie, kleinschalige en de- entrale energie-opwekking, waar het opstellen van een Provinciaal energieplan is vol- sens het college een zeer com- P'exe aangelegenheid. Zolang proefprojecten op dit ®rrein in enkele andere re- 8|os nog niet zyn afgeron(i ijkt men de kat liever uit de oom. Het college wijst verder P de inspanningen die de ovinciale Zeeuwse Energie aatschappij zich getroost: P °even op het gebied van de 'iTdenergie, kleinschalige j/^'citekrachtkoppelingspro- Eel u6611 studie naar aio- s 'ijke winning van biogas uit 2 Vuilstortplaats Midden- se? en uitgebreide advi- ing over energiebesparing.

de Stem | 1985 | | pagina 8