en Sluis Promotion timmert aan de weg Kom naar de Ra bobanken wjj maken van uw rijksdaalder direct een tientje. 'GEMEENTE TERNEUZEN ZOEKT OPLOSSING Zeeuwse horeca week lang 'de straat op' nieuws Hoe goed is Schouwen-Duivelaiid met de bouw van de pijlerdam wereldkampioenschap kunststoten in belfort unieke promotiecampagne GINA ZEELAND a Is van Gent ►merhuis Ltgebrand niNSDAG 16 APRIL 1985 VAN ZEELAND Evenementen- folder van VVV Tholen markten STUDENTEN WILLEN T NAADJE VAN DE KOUS WETEN Enquête Omvangrijk Wereldwinkels in Zeeuwsch-Vlaanderen houden prijsvraag Oostburg Breskens Plaatselijk nieuws Aardenburg Cadzand RT ZEEUWS f 7.50 Spaarpremie voor iedereen*. Elke nieuwe Spaarder die vóór 1 mei een spaarrekening opent en daarop minstens f 2,50 stort, krijgt van de Rabobank direct f 7,50 spaarpremie. Ook voor Rabobank-spaarders. De f 7,50 spaarpremie geldt ook voor Rabobank-spaarders, die automatisch gaan sparen èn voor automatische spaarders die hun spaarbedrag met minimaal vijfentwintig gulden verhogen. De premie wordt altijd direct op de spaarrekening bijgeschreven, ledereen kan éénmalig profiteren. Rabobank elf uur. Tevens worden er els gebakken en is er kof. bok worden allerlei spel. Is gehouden, waarbij leuke len zijn te winnen. De op. Igst is voor aanschaf van la leer- en spelmiddelen. bl - Dinsdag 23 april houdt (Heemkundige Kring eon Ipanningsavond in cultu- I centrum De Speye. Onder titel 'Zuid-Tirol, paspoort de Dolomieten' toont A. [ischaert een overvloed aan materiaal met muziek over bl. Normaal past het Heem- Idige kring-bestuur geen lisme in zijn programma Imaar gezien de kwaliteit I deze diaserie en ter afwis- mg van het jaarprogram- heeft men gemeend een |ondering te maken. De nd begint om acht uur en loegang is bijna gratis. Van onze correspondent ES KENS - Gistermiddag I ongeveer 16.00 uur is op dl llendijk in Breskens een |ten zomerwoning door amen verwoest. 3e woning stond op de dijk [was reeds aangekocht door 1 waterschap Het Vrije van |is die de woning zou afbre- in verband met de uit te Jren Deltawerken. De (ndweer van Breskens was snel ter plaatse doch kor verhinderen dat de wo- geheel uitbrandde. De Izaak van de brand kon nog ft worden vastgesteld doei ernaar wordt een onderzoek gesteld. - FOTOWIM KOOYMAN wedstrijden). De uitslag dt bekend gemaakt op najaarsvergadering. Op april verzorgt de TMBV vaarshow op de vijver ij Vijverhof. Verder dt men naar buiten op Etavenfeesten en de Gil- ïesten in Sluiskil en ieder ikeinde zijn de hobbyis- te zien nabij de Vijver- beuren zich zoveel moge'i 16.00 uur staat een medewerking van de i» np, een bekend Sas spea et het evenement zeker ik Inghels, „aan het Gumm ;edacht. We organiseren aeperkt houden en dan ko zal ongetwijfeld de rriee 'ergen. „Een strak speelse s aan bod komen en het am n het echter mogelijk maR harte welkom op de faJejÉ een wedstrijd tussen de1 zaterdagavond met een w electie. Alle deelnemende SF T20 PAGINA ZEELAND 4 Van ome correspondente SLUIS - De stichting Sluis Promotion, die vorig jaar voor het eerst naar buiten trad, gaat ook dit seizoen weer vol op aan de weg timmeren. Hoogtepunt van het opgestel de programma is ongetwijfeld het wereldkampioenschap kunststoten (biljarten), dat vaB 7 tot 10 november in het Sluise Belfort wordt gehou den. Tien a twaalf deelnemers uit diverse landen treden dan aan. Het kampioenschap wordt in ons land gehouden in verband met het 75-jarig be staan van de Koninklijke Ne derlandse Biljart Bond en is aan Sluis gegund omdat de plaatselijke biljartvereniging een kwart eeuw bestaat. Op 31 augustus en 1 septem ber zullen voor de derde maal de Mosselfeesten worden ge houden; een evenement dat vorig jaar goed was voor een record-omzet van dit smake lijke zeebanket. In twee dagen tijd ging toen maar liefst 110.000 kilo mosselen over de toonbank. Ook de jaarlijkse braderie, dit keer van 14 tot en met 16 juni, prijkt weer op de evenementen-kalender. In sa menwerking met atletiekvere niging De Wielingen zal tij dens de braderie voor de eer ste maal een zogeheten Wal- lenloop worden gehouden. De stichting Sluis Promo tion - waarin de diverse mid denstands-organisaties, de plaatselijke VW en het actie comité 'Hier is Sluis' zijn ver tegenwoordigd - heeft verder op het programma staan de internationale lange baan zwemwedstrijden (6/7 juli), het Belfort tennistoernooi (15- 21 juli), historische koetsen- show en ringrijderij (1/8 sep tember), presentatie Muscadet Primeur Nederland (15 no vember) en de jaarlijkse na- jaars-winkelactie (december). De speciale Engelse en Franse weekeinden zijn, bij gebrek aan succes, van de kalender geschrapt. Om tot een nog beter pro- motie-beleid te komen, heeft de stichting een public-rela- tions-medewerker aangetrok ken. Het gaat om de 65-jarige Limburger L. van Noordwij k, die als PR-man bij Chevron werkzaam is geweest. Hij zal een adviserende functie krij gen en tevens de Sluise 'pro motiekrant' redigeren. Driewegen tegen lozing van afvalwater in sloot DRIEWEGEN - De bewoners van het buurt schap Driewegen bij Hoofdplaat willen dat de gemeente Terneuzen een tijdelijke oplossing zoekt voor het afvalwaterprobleem. Ze hebben een bezwaarschrift ingediend bij de ge meente tegen het voorgenomen lozen van afvalwater in een poldersloot. De gemeente sluit het buurtschap binnenkort aan op een nieuwe riolerings-perslei- ding. Dat moet vóór 1 juni ge beuren, anders komt de ge meente niet meer in aanmer king voor een rijkssubsidie. Het probleem is echter dat de meuwe persleiding nog niet is aangesloten op een zuive ringsinstallatie. Dat zal pas over twee a drie jaar gebeuren als bij IJzendijke de nieuwe installatie klaar is. Totdat de zuiveringsinstal latie in gebruik wordt geno men, wil de gemeente het af- SINT-MAARTENSDIJK - De Streek-WV Eiland Tholen heeft in samenwerking met activiteiten organiseren ver enigingen en instanties een evenementenfolder uitge bracht. In deze brochure zijn alle data van de evenementen op genomen, die op dit moment bij de VVV bekend zijn. Ook de plaats van handeling, het tijdstip van aanvang en tele foonnummers voor nadere in lichtingen zijn in de folder te vinden. De folder is in een oplage van 11.500 exemplaren uitge bracht en wordt huis aan huis verspreid. Ook is de brochure verkrijgbaar op campings en bij openbare instellingen. valwater van Driewegen in een poldersloot lozen. De be woners vrezen dat dat grote hygiënische problemen zal veroorzaken. Buurtbewoner A. Rijk: „Die sloot ligt op 25 meter van m'n woning. Wij zijn bang, dat vooral in de zo mer veel ongedierte op de sloot zal afkomen. Ook vrezen we voor stankoverlast". Volgens griffier J. de Doel- der van het waterschap 't Vrije van Sluis zijn de bezwa ren van de bewoners van Driewegen niet overtuigend. „Op het ogenblik hebben ze al lemaal septi-tanks. Daar mondt nu hun riolering in uit. Het afvalwater uit die tanks loopt echter ook naar de slo ten. Zoveel verschil maakt het dus niet uit". Volgens de bewoners is er wel veel verschil. Straks lozen alle rioleringen op een centra le plaats, terwijl nu de lozing op verschillende punten ge beurt. De bewoners zijn niet tegen de aanleg van de persleiding, maar ze willen dat de gemeen te een tijdelijke oplossing zoekt, zodat ze niet twee tot drie jaar last hebben van on gedierte en stank. Wethouder A. Doorduyn van Terneuzen had het be zwaarschrift van de bewoners nog niet onvangen. Volgens directeur J. Huigh van de Ter- neuzense dienst Openbare Werken is de gemeente echter druk aan het zoeken naar een oplossing. „Verder wil ik er niets over zeggen", deelde hij gisteren mee. GOES - Onder toeziend oog van het Bedri jfsschap voor de Hore ca wordt vanaf vrijdag 5 juli in heel Zeeland een promotieweek voor het provinciale horecawezen gehouden. Café-exploitanten, hotelei- voorbeeld muziekbandjes en Senaars, camping- en restau ranthouders tonen hun pro- bukt aan de bevolking en de vele toeristen, die in die perio de Zeeland bezoeken. Het groots opgezette evene- ment is niet alleen uniek in omvang, maar wordt ook ge houden met een gesloten beurs. Dit betekent, dat het hedrijfsschap de ondernemers vaagt zelf activiteiten te or ganiseren, die voor de bezoe kers bijna niets hoeven te kos- fet Te denken valt aan bij- ROTTERDAM - Aardappelbeurs - Consumptie-aardappelen, los ver laden at bedrijf, in gulden per 100 "6. exclusief btw: klei-aardap- j»en Bintje 35/50mm 10,00-10,50, ™ntje 35/55mm 11,50-12,50, Bintje jjjoi opwaarts 16,00-17,00, Bintje opwaarts voor frites 17,50- i»,50, Irene's 35mm opwaarts in fokken 20,00-22,00. Zandaardappe- Bintje 35/50mm 10,00, Bintje ï™m opwaarts voor frites 16,50- if™. Exportaardappelen Bintje J®' 45mm opwaarts 15,00. Aardap- Wuitval, geschikt voor industrie /■/j-10,00. Voeraardappelen; 7,00- °'00. De stemming was flauw. AMSTERDAM - Termij nmarkt - n Bintje 50mm werden 456 con tacten verhandeld voor levering ?f™ oogst 1984 bij een prijs van f "TO tot f 17,50 per 100 kg, voor le tting mej oogst 1984 14 contracten «S® f i7,oo tot f 16,60, alsmede 136 ontracten voor leverig april oogst 1985 tegen t 30,00 tot f 29,10. De iJ^mfing was voor april oogst fi' me' °°gst 1984 en april oogst nauwelijks prijshoudend. gratis snacks en drankjes. Het is echter aan de horecabedrij ven zelf om uit te maken hoe zij de promotieweek willen in vullen. Coördinator Ben van Dam me verwacht dat veel exploi tanten gehoor zuilen geven aan de plannen van het Be drijf sschap. „Het is puur eigenbelang om het Zeeuwse produkt te promoten, dus wat staat hen in de weg om en thousiast aan de slag te gaan". Als het aan Van Damme - zelf ook restaurant-eige naar - ligt, tovert de evene- mentenweek heel Zeeland om in een toeristisch paradijs, dat zijn weerga niet kent. Hij be nadrukt echter wel dat het schap alleen coördineert en de ondernemers ieder voor zich voor een eigen presentatie moeten zorgen. De promotieweek valt sa men met de Tour-Culinair, die dit jaar voor de eerste keer in Zeeland wordt gehouden. De driedaagse fietsmarathon, waaraan verschillende hore- cabestuurders deelnemen, start zaterdag 6 juli in Vlissin- gen. De ploegen trekken heel Zeeland door. Hoe het programma van zo wel de Tour-Culinair als de Horecapromotieweek eruit gaat zien, is nog niet bekend. Beiden zijn mede afhankelijk van de belangstelling vanuit het Zeeuwse horeca-bedrijfs- leven. De organisatie van de Tour-Culinair ligt in handen van Horeca-Nederland. Marlies Nijs (links) en Jeanet Kullberg met 'opdrachtgever' Jac de Koninck van de Ju nior Kamer Schouwen-Duiveland. - foto willem mieras Door Piet de Bont ZIERIKZEE - Hoe goed is Schouwen-Duiveland met de stormvloedkering in de Oosterscheldemonding? Om die indringende vraag draait het diepgaande on derzoek, dat Marlies Nijs en Jeanet Kullberg, studentes sociale geografie aan de Rijksuniversiteit van Utrecht, op verzoek van de actieve Junior Kamer van Schouwen-Duiveland in stellen. Zij boren naar de effecten van het aflopen van de pij- lerdambouw op bevolking, werkgelegenheid, bedrijvig heid, woningvoorraad en andere voorzieningen in dit deel van Zeeland. Marlies Nijs en Jeanet Kullberg willen weten om hoeveel mensen het gaat, om hoeveel banen en of er - als straks de gezinnen van de pijlerdambouwers zijn ver trokken - misschien scholen op Schouwen-Duiveland ge sloten moeten worden of dat het verenigingsleven op de fles gaat. Deze vette klus („Eigen lijk is het werk voor drie a vier man") vormt voor 'de twee dametjes', zoals Schou wen-Duiveland de jonge on derzoeksters aanduidt, on derdeel van het doctoraal examen, dat voor beiden voor de deur staat. Het tweetal, dat Zeeland voor heen nauwelijks kende („Ja, uit de atlas wel"), is enthou siast over de medewerking die het krijgt. „We verrich ten dit onderzoek in het ka der van het eerste lustrum van de Schouwen-Duive- landse Junior Kamer. Eind oktober vorig jaar streken we in Zeeland neer, begon nen met het schrijven van een structuurnota en trok ken door nagenoeg heel de provincie om gegevens te verzamelen. We spraken on der meer met de Provinciale Planologische Dienst, de Kamer van Koophandel in Middelburg, gemeentebe sturen, GAB, ETI, Dosbouw en Rijkswaterstaat". Ter afsluiting zijn Marlies Nijs en Jeanet Kullberg, die van de staf van de betrok ken universiteitvakgroep de opdracht voor dit interes sante onderzoek („Zet u al stublieft in de krant dat het om een onafhankelijk on derzoek gaat") kregen, nu bezig met een enquête onder het personeel van Dosbouw, Rijkswaterstaat en particu liere bedrijven op Schou wen-Duiveland. Zij willen het naadje van de kous weten, zoals blijkt uit de 41 kiene vragen die zij afvuren. Zo informeren ze hoeveel procent van de be stedingen aan huisraad, kle ding, gereedschap in Zierik- zee wordt uitgegeven (of el ders op Schouwen-Duive land), in Middelburg, VTis- singen, Bergen op Zoom, Roosendaal/Breda en voorts onder meer of neveninkom sten - als die er zijn - in Zeeland dan wel in Brabant of in overig Nederland wor den verdiend. Even is erover gepiekerd om het onderzoek tot heel Zeeland of grote delen daar van uit te strekken, maar omdat een dergelijke studie te omvangrijk zou worden, werd besloten dat plan maar te laten varen. Voor Schou wen-Duiveland werd geko zen, omdat 'het eiland' een tamelijk doorzichtige werk- gelegenheidsstructuur heeft. Marlies Nijs en Jeanet Kullberg willen voor de zo mervakantie het eindrap port klaar hebben. Ze con cluderen echter nu al, dat Schouwen-Duiveland wel is gevaren bij de aanleg van de stormvloedkering, die voor velen jarenlang brood op de plank betekende, dat er 'bij het scheiden van de markt' toch geen begrafenisstem ming heerst („De mensen zien de toekomst niet som ber in") en dat het met Schouwen-Duiveland door het aflopen van de damaan- leg niet de verkeerde kant op gaat. Van onze correspondent IJZENDIJKE/BRESKENS/ TERNEUZEN - De drie Zeeuwsvlaamse Wereldwin kels in IJzendijke, Terneuzen en Breskens houden tijdens de landelijke actie 'Honger hoeft niet' een prijsvraag voor de vijfde- en zesdeklassers van het basisonderwijs. De actieweek wordt gehou den van 20 tot en met 27 april. Leerlingen van de vijfde en zesde klassen in IJzendijke, Terneuzen en Breskens kun- nen dan aan de prijsvraag deelnemen. De prijsvraag gaat voorna- meijk over honger in Afrika. De landelijke actieweek is een vervolg op 'Een voor Afrika', de actie die vorig jaar werd gehouden. Deze keer ligt de nadruk op meer informatie over honger. Vorig jaar ging het meer om het inzamelen van geld. „De Wereldwinkels willen tijdens deze actieweek voornamelijk op de scholen de kinderen informeren via een prijsvraag, over de honger en hoe dit ontstaat", aldus Hubert Stent. In aansluiting op het scho- lenwerk wordt woensdagmid dag 24 april om twee uur een spelletjesmiddag gehouden in de drie plaatsen. De leerlingen kunnen dan op een speelse manier iets over de derde we reld leren. Vrouwen voor Vrede - De werkgroep 'Vrouwen voor Vrede' houdt vandaag haar maandelijkse bijeenkomst in vrouwencontact Lotje, aan vang 9.00 uur. Heemkundige Kring - De Heemkundige Kring West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt donderdag een jaarvergade ring in de bovenzaal van Chez René. Aanvang 19.30 uur. Na de pauze zal dokter W. Jongs- ma uit Philippine een film vertonen over de torenbrand in Groede. De arts was tijdens de laatste oorlogsdagen in de regio werkzaam in het nood ziekenhuis in Groede. Ouderen - De stichting Wel zijn voor ouderen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt woensdag 24 april een algeme ne bestuursvergadering in het dienstencentrum Goedertijt. Aanvang 19.30 uur. Aan de or de komt een voorstel om een telefoonbeantwoorder aan te schaffen en de mogelijkheid voor bestuursleden om een cursus te volgen. Dansavond - Zaterdag 20 april is er in De Uitkomst een ouderwets gezellige dans avond. Aanvang 21.00 uur. Dansorkest 't Scheldekwartet verzorgt de muziek. Kinderkledingbeurs - Zater dag 20 april houdt het club werk Breskens een tweede- hands-kinderkledingbeurs in De Uitkomst. De opbrengst komt ten goede aan het club werk. De kleding die aangebo den wordt, is voornamelijk zo merkleding voor jongens en meisjes tot twaalf jaar. De beurs wordt gehouden van 10.00 tot 14.00 uur. Kaarting - Zaterdag 20 april houdt kaartclub HIL een club- kaarting in het dorpshuis aan de Westmolenstraat, aanvang 20.00 uur. Kikkertocht - De trimciub Aardenburg houdt zondag 21 april de fietstoertocht De Kik- kerstocht. Inschrijven in De Zwaan tussen half negen en negen uur. De afstand be draagt 60 kilometer. Men ver trekt om negen uur. Middenstandsbeurs - Komend weekend beleeft de midden standsbeurs haar negende edi tie. In twee tenten op de Markt prijzen de winkeliers en ver enigingen, alsmede enkele zelfstandigen uit de omliggen de plaatsen, hun waren aan. Elke duizendste bezoeker krijgt een prijs. Zaterdag is er een optreden van Bonny St.-Clair en Benny Neyman, begeleid door het or kest De Sonny Boys. Het op treden begint om 20.00 uur. Loco-burgemeester R. van de Wijnckel verricht vrijdag om 19.00 uur de officiële opening van de beurs. De openingstijden zijn: vrij dag van 17.00 tot 22.00 uur, za terdag van 14.00 tot 22.00 uur en zondag van 14.00 tot 20.00 uur. Zondagavond maakt bur gemeester mr. J. Asselbergs omstreeks de klok van acht de uitslagen bekend van de di verse wedstrijden en verlotin gen. PvdA - De PvdA-fractie ver gadert vanavond vanaf 20.00 uur in café Du Commerce. KRUINIGEN - Modelvliegtui gen - Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan houdt de mo delvliegtuigclub Zuid-Beve land zaterdag 27 april een ten toonstelling. De expositie in het dorpshuis te Kruiningen duurt van 13.00-19.00 uur en toont onder meer motormodel len, radiografisch bestuurbare apparatuur en uiteraard vele vliegtuigen op gepast formaat. MIDDELBURG - Restaura tie-ambacht - De gemeente Middelburg houdt in samen werking met de stichting na tionale contactcommissie mo numentenbescherming van 18 tot en met 24 april een ten toonstelling over het behoud van het restauratie-ambacht. De expositie in de Middel burgse Kloveniersdoelen wordt donderdag 18 april om 10.00 uur geopend door burge meester drs. P. Wolters. De uitstervende beroepsuitoefe ning wordt door de organisa toren op uitgebreide wijze aan het publiek getoond. LEWEDORP - Fancy-Fair - Ter gelegenheid van het 20-ja- rig bestaan van bejaardenhuis De Kraayert te Lewedorp is er zaterdag 20 en zondag 21 april een fancy-fair in het tehuis. Van 13.00 tot 16.30 uur kunnen de bezoekers deelnemen aan tal van oude spelen, waaron der ongetwijfeld het rad van avontuur. Zaterdagmiddag luistert het plaatselijke majo- rettenkorps de feestelijkheden op, terwijl Vodago uit Goes zondagmiddag de muziek voor zijn rekening neemt. GOES - Vrouwenberaad - Het CDA-vrouwenberaad in Goes houdt woensdag een discussie ochtend over economische zelfstandigheid van de vrouw. De bijeenkomst in de Goese Prins van Oranje begint om 9.30 uur. OOST - SOUBURG - 1 Mei- viering - 'Links Walcheren' heeft voor de 1 mei-viering een uitgebreid programma sa mengesteld. Alle activiteiten spelen zich af in de Zaan te Oost-Souburg en beginnen om 14.00 uur met een jeugdfilm, 's Avonds praten vanaf 20.00 uur de ouderen over tal van actue le zaken. Het thema van de viering is 'Linkse samenwer king (blijft) een noodzaak'. GOES - Bibliotheek - De Goe se bibliotheek kent nog steeds een stijging in het aantal uit geleende boeken. Namen de bezoekers in 1983 373.818 boe ken mee naar huis, vorig jaar waren het er 376.362. Ook het boekenarsenaal is met ruim 6000 uitgebreid. Dit blijkt uit het jaarverslag van de open bare bibliotheek. Hierin spreekt het bestuur zijn be zorgdheid uit over de huidige huisvesting van het uitleen centrum. Niet alleen de lees- ruimte is veel te klein, maar ook is er veel kritiek op de boekenplanken, de stoelen en de toegankelijkheid voor klei ne mensen en invaliden. De klaagzang wordt besloten met het uitspreken van de hoop op een nieuw onderkomen, dat volledig aan de wensen van het bestuur en de bezoekers kan voldoen. GOES - Energieconferentie - De energieconferentie, die de Zeeuwse Milieu Federatie woensdag 8 mei houdt, wordt niet in hotel Terminus gehou den, zoals eerder gemeld, maar in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. De bijeenkomst begint om 9.30 uur. GOES - Fietstunnel - Het Zeeuws provinciebestuur opent op woensdag 8 mei de fietstunnel onder de T 80 bij 's Heer Arendskerke. Dat ge beurt om 14.30 uur. De geno digden vertrekken vanuit Mo tel Goes. MIDDELBURG - Gehandi captensport - Mej. M. van der Kroft uit Goes is benoemd tot Zeelands eerste consulent voor gehandicaptensport. Ze werd gekozen uit vele tientallen kandidaten. Haar werkgever is het provinciaal opbouwor- gaan Stichting Zeeland. Het gaat om een part-time functie uiterlijk tot 1 januari 1986. Het salaris wordt betaald via een zwaarbevochten provinciale subsidie. COLIJNSPLAAT - Camping - De gemeente Kortgene blijft streven naar de realisering van een kampeerterrein in een inlaag bij Colijnsplaat. De stuurgroep Oosterschelde heeft een dergelijke situering afgewezen, maar burgemees ter en wethouders van Kort gene zijn daar nu tegen in be roep gegaan. De stuurgroep vindt dat Kortgene naar een andere plaats kan zoeken. Volgens de gemeente is dat niet mogelijk. De gemeente ziet ook weinig problemen in de vestiging van een camping in de inlaag. De stuurgroep komt op 23 april speciaal bij elkaar om het beroep te be handelen. LEWEDORP - Fancy-fair - Ter gelegenheid van het 20-ja- rig bestaan van bejaqrdenhuis De Kraayert te Lewedorp is er zaterdag 20 en zondag 21 april een fancy-fair in het tehuis. Van 13.00 tot 16.30 uur kunnen de bezoekers deelnemen aan diverse spelletjes. (ADVERTENTIE) geld en goede raad Geldt met voor de ZilvervioooeKemng.

de Stem | 1985 | | pagina 13