UITSLAG GEDULDIGE OUTSIDER MADIOT VLOERT FAVORIETEN G.A.Eagles legt sober Ajax weinig in de weg Vanderaerden blijft leider Super Prestige MEENTE NTENISSE iek en Bosch vnj over n het rente- late uw maand een lig is. arbij u uw 5 hoogst paren, kunt gaan. ldaMSjetatje MAANDAG 15 APRIL 1985 MADIOT: 4Ik heb niet echt geleden Val Ongeluk Getekend Twee weken rust en acupunctuur voor Jan Raas Onderzoek naar Beerschot-Mechelen Motorcoureur Ghiseüi zwaar gewond AJAX TREKT PROFIJT VAN 4PSV OP ZATERDAG' A5; Duders maken op grond likel 27 van de Verorde- Ippervlaktewateren Zee- Iputeerde Staten bij be- het plan tot de aanleg Ing en drukriolering te 1 Kloosterzande hebben Jeerde Staten ligt met in- i gedurende een maand htesecretarie tijdens de len. 11985. Mr. M. Somers, burgemeester. B.A. de Schepper, secretaris. Van onze sportredactie ROUBAIX - Eric Vanderaerden is in Parijs-Roubaix lei der gebleven in het Super Prestige-klassement. Op de tweede plaats kreeg Hennie Kuiper gezelschap van Kelly, vorig jaar de regelmatigste renner van het sei zoen. Mare Madiot kwam met zijn 65 punten voor de eer ste plaats in Parijs-Roubaix op de vijfde plaats te staan. Het klassement is: 1. Vanderaerden (Bel) 120 punten; 2. Kuiper (Ned) en Kel- i ly (Ier) 98; 4. Anderson (Aus) 80; 5. Madiot 65; 6. Eddy Planckaert (Bel) 60; 7. i Zoetemelk (Ned) 50; 8. Wojtinek (Fra) 45; 9. Lemond (Vst) 43; 10. Lieckens (Bel) en Teun van Vliet (Ned) 40. Frances co Moser (voorop), een van de (vroege) aan vallers die verloor, in gezelschap van Theo de Rooy. - FOTO ANP ROUBAIX - Winnaar Mare Madiot verklaarde na af loop, dat hij een maand lang bewust naar Parijs - Rou- baix had toegewerkt. „Ik was er op voorbereid, dat ik veel moest afzien", zei hij. „Daarom heb ik waarschijn lijk vandaag op de kasseien niet echt geleden. Ik maakte me ook geen zorgen toen Moser en Vanderaerden weg waren. Op vijf kilometer voor de finish kreeg ik het gevoel, dat ik zou gaan win nen". 1. Mare Madiot (Fra) 265,5 km in 7.21.10 (gem. 36.109 km/u), 2. Bru no Wojtinek (Fra) op 1.57,3. Sean Kelly (Ier) op 2.09, 4. Greg Le mond (VSt) z.t., 5. Rudy Dhae- nens (Bel) z.t., 6. Eddy Planc kaert (Bel) z.t., 7. Jef Lieckens (Bel) z.t., 8. Hennie Kuiper (Ned) op 3.30, 9. Adrie van der Poel (Ned) z.t., 10. Ferdi van den Hau te (Bel) op 5.04, 11. Patrick Ver- sluys (Bel) op 5.33, 12. Francesco Moser (Ita) op 5.41,13. Eric Van deraerden (Bel) z.t., 14. Domini que Lecrocq (Fra) op 7.54, 15. Guido van Calster (Bel) z.t., 16. Etienne de Wilde (Bel) z.t., 17. Ludwig Wijnants (Bel) z.t., 18. Ludo Peeters (Bel) z.t., 19. Phil Anderson (Aus) op 10.53, 20. Pol Verschuere (Bel) z.t., 21. Johan Lammerts (Ned) z.t., 22. Luc Co- lijn (Bel) op 13.10, 23. Mare Ser geant (Bel) z.t., 24. Daniele Caroli (Ita) z.t., 25. Jan Bogaert (Bel) op 15.43, 26. Jan Jonkers (Ned) op 25.05, 27. Jörg Müller (Zwi) op 27.37, 28. Marc Gomez (Fra) z.t., 29. Luc Wallaeys (Bel) z.t., 30. Martin Durant (Bel) op 28.17, 31. Herman Frison (Bel) op 40.58, 32. Jan Bayens (Bel) z.t., 33. Danny van Baelen (Bel) op 45.01, 34. Pa trick Cocquit (Bel) z.t., 35. Regis Clère (Fra) op 49.12. 172 Renners bij de start, 35 bij de eindstreep. Aanvallers verliezen in Door Jean Nelissen ROUBAIX - In het verdronken Noord franse landschap hebben gisteren de aanvallers in Parijs- Roubaix verloren. De 83ste doortocht door de apocalyptische streek met de stenen was zo moordend zwaar door de felle wind die er stond, dat wie in zijn reserves tastte er de on verbiddelijke klop van kreeg. De oude Moser en de jonge Vanderaerden sneuvelden op het veld van eer. En, zo kon een betrekkelijke outsi der, die wel het geduld had opgebracht om op het juiste moment te wachten, alle fa vorieten vloeren. Mare Ma diot is 26, een 'beau gargon', boordevol klasse, maar lan- ge tijd een ietsje te week geacht voor dit superzware werk. In het onwezenlijke land schap, nog somberder dan anders door de regensluiers en het laaghangende zware wolkendek, waar renners en motoren maar weinig hou vast vonden op de glibberige keien, maakte Madiot han dig gebruik van zijn erva ring opgedaan als veldrij der. Hij is een van de weinige Fransen, die geen hekel heb ben aan de kelen. Madiot is immers gewend aan modder en troep, omdat hij de win termaanden als crosser "TV) pleegt door te brengen. Het vorig jaar was hij in Oss in de strijd om de regenboog truien nog 21ste op 5.58 mi nuten van wereldkampioen Liboton. Evenals in vroegere dagen Roger de Vlaeminck en Hennie Kuiper, ook al overtuigde crossers, stuurde Madiot zijn kwetsbare fiets heel handig over het helle pad. En Madiot had bovendien veel geluk. De moedige Mo ser, op honderd kilometer voor Roubaix in de aanval gegaan, werd door Vande raerden achterhaald. De jonge Belg was eerder in de rug aangereden door een passerende motor. Bedacht toen dat hij toch niet meer kon winnen en demarreerde. Het was eigenlijk een wan hoopspoging om op die ma nier strijdend en in het zicht van de tv-camera's ten on der te gaan. Moser bleef een tijdje aan de zijde van Van deraerden, maar smakte vervolgens op de keien. Hij stond vrij lang te wachten op een nieuw wiel, zodat de sterke achtervolgingsgroep met o.a. Kelly, Lemond en Lieckens hem voorbij reed. Op 55 kilometer voor de streep was Vanderaerden weggegaan en toen, veel te vroeg, was hij alleen in zijn strijd tegen de gebundelde krachten achter hem. Vooral de twee mannen van de slimme ploegleider Cyrille Guimard, dezelfde die met zijn ploeg het vorig jaar de Tour de France heeft be heerst, hielpen Kelly in de achtervolging op Vande raerden. Madiot en Wojtinek joegen de Ier en ook af en toe Greg Lemond op. Op 20 kilometer voor Rou baix moest Vanderaerden het hoofd buigen. Een groepje van acht reed hem voorbij en juist op dat mo ment toucheerde een passe rende motor Jef Lieckens. Motor en renner schoven over de keien, heel even ta xeerde Mare Madiot in het tumult de situatie en meteen zette hij aan voor de beslis sende jump. Beurs door de urenlange beproevingen, versteend van de kou en doorweekt van de regen, zag Sean Kelly opeens niet veel meer in een nieuwe achter volging. Het hevige schok ken op de stenen had ook zijn weerstand af doen ne men. Lemond aarzelde eveneens en Eddy Planc kaert was niet meer zo fris. De anderen bepaalden zich ertoe te volgen. Zo kon Ma diot in de slotkilometers nog bijna twee minuten weglo pen en op de wielerbaan van Roubaix een extra premie van 12.000 in ontvangst ne men. Drie en en halve minuut achter Madiot reden Hennie Kuiper en Adrie van der Poel het ovaal op. Zij finish ten zij aan zij als 8ste en 9de. Ze waren bijna onherken baar, zo had de 'Hel' hen ge tekend. Kuiper had tenminste 100 kilometer moeten achtervol gen. Soms bereikte hij de staart van de kopgroep, dan weer werd hij teruggesla gen. Hij reed een tijdje in het gezelschap van Moser, nadat deze door zijn val achterop was geraakt, maar fietste tenslotte van de vermoeide Italiaan weg. Adrie van der Poel was lange tijd de beste Neder lander. Hoewel nog niet her steld van zijn ziekte in de Ronde van Vlaanderen, bleef Van der Poel, die de hele week nauwelijks had kunnen trainen, het langst in het spoor van Kelly en Madiot. Op een heel slecht stuk keien moest hij er in het zicht van Roubaix toch af. Verkleumd Vier jaar na Hinault maakten Madiot en iets later zijn ploegmakker Wojtinek, die in de straten van Rou baix uit de groep Kelly glip te, van Parijs-Roubaix weer een echte Franse klassieker. Slechts 35 van de 172 deel nemers bereikten de finish. De laatste. Regis Clère, kwam 50 minuten na Madiot binnen. De keien hadden hun werk weer gedaan. De gewonden werden afge voerd en de mecaniciens verzamelden het gekreukte materiaal. Bibberend kro pen de verkleumde renners onder de douche. De 'Hel' had zijn reputatie voor weer een jaar in stand gehouden. Mare Madiot, gete kend door de 'Hel', die zijn reputatie weer een jaar in stand heeft ge houden. - FOTO ANP 11 FRANKFORT (AFP) - Jan Raas is in Frankfort in het ziekenhuis opgeno men. De Zeeuwse prof renner wordt in de West- duitse stad behandeld met acupunctuur. Hij werd tijdens alle wedstrijden van dit jaar gehinderd door een be knelde zenuw. De oud wereldkampioen kwam dan ook geen enkele keer voor in de uitslagen van belangrijke wedstrijden. Meestal stapte hij voor tijdig af. In Frankfort kreeg Raas een rustperiode van minimaal twee weken voorgeschreven. Het voorseizoen is daardoor voor hem verloren. Van onze sportredactie BRUSSEL - Het uitvoe rend comité van de Belgi sche voetbalbond heeft zaterdag in een vergade ring besloten een onder zoek in te stellen naar mogelijke omkoping bij de vorig weekeinde ge speelde wedstrijd Beer schot - KV Mechelen. Op het onderzoek werd sterk aangedrongen door het bestuur van Sint Niklaas, met Beerschot degradatiekandidaat. Mechelens doelman Cus- ters werd via de telefoon benaderd om tegen een behoorlijke vergoeding enkele ballen door te la ten. Custers meldde dit bij het bestuur en de Bel gische pers. Hij liet geen enkele bal door en Me chelen won de wedstrijd met 2-0. IMOLA (Reuter) - De Ita liaanse motorcoureur Lo renzo Ghiselli is zaterdag op het circuit van Imola levensgevaarlijk gewond geraakt tijdens een 500 cc-race voor het Italiaan se kampioenschap. Hij werd met zware verwondingen aan het hoofd in het Bellaria-zie- kenhuis van Bologna op genomen. Hij was buiten bewustzijn. Ghiselli, die in Imola de nationale titel verde digde, viel in de zesde ronde in de Villeneuve- bocht van zijn motor. Op hetzelfde punt kwam twee jaar geleden Guido Pace om het leven. Franco Uncini won de race en de Italiaanse titel. Van onze sportredactie I DEVENTER - Niet het pu- I *k, maar Go Ahead Eagles- Penningmeester Hans Thien I Jas de grote winnaar van het I GA Eagles - Ajax. De Irillni 11.000 toeschouwers I !°fgden voor een aardige re- I wtte en bovendien behoefde I PWningmeester Thien geen I Maiies uit te betalen, de De- jenter club verloor met 0-2 I an koploper Ajax, dat zon- middag overigens weinig had om de vele toeschou- I ers te amuseren. Ajax speelde weer erg ge- 'sciplineerd en georganiseerd dus vervelend. De topclub "de kennelijk zonder enig Slc° de winst binnenhalen en slaagde de ploeg van ainer Aad de Mos, door doel- Mten van John Bosman en il10 de Wit, ondanks het ont- Sil 6n van Spelbos, Meeuws, en van de tiende mi- "t ook Boeve een complete ®te lijn dus, wonderwel in. sportief gezien was het duel ver. g a. Eagles kon alleen kiih eerste tien minuten Ajax Juenen, In het felle begin-of- te, ,eï Werd Ajax onder druk Sm> Schoten van Voskamp, kam 6n een actie van Eiikel- hadden een doelpunt Ga opleveren, maar de Eagles-voorhoede miste 16 momenten de juiste richting. Ajax liet de Eagles uitrazen en nam daarna het initiatief te gemakkelijk uit Deventer handen. G.A. Eagles toonde in de volgende tachtig minuten wei nig karakter en mentaliteit. De 'adelaars' vlogen angstig en weinig doelgericht rond en leken aangeschoten na de ope ningstreffer van de jonge en talentvolle Bosman, die in de negende minuut al Peter Boe ve (dijbeen-blessure) had ver vangen. Bosman kopte een in zet van uitblinker Van 't Schip keihard langs Jongbloed. Het was de eerste gerichte aanval lende actie van Ajax. Het doelpunt doofde het vuur bij de Deventer club, die zich kansloos achtte en alleen maar na het einde leek te verlangen. Ook in de tweede helft durf de G.A. Eagles niet echt aan te vallen. Alleen Voskamp en Oostrom wilden nog wel eens in de Ajax-rijen doordringen, maar kregen onvoldoende steun van Tular, Eij keikamp en Smit, van wie de laatste twee door Ten Cate en Brou wer werden vervangen. Ajax behield een vaste greep op het spel en stond G.A. Eagles slechts af en toe handelingen over de middenlijn toe. Ondanks het enorme over wicht van Ajax bleef de thuis club de kans op een gelijkma ker behouden, want de Am sterdammers stelden zich ken nelijk tevreden met de krappe voorsprong van 1-0. Toch kwam de zege bij de beste ploeg terecht. Rijkaard schoot in de achttiende minuut van de tweede helft tegen de paal en acht minuten later besliste De Wit, die even daarvoor van scheidsrechter Keizer het geel had gezien, het duel. De Wit profiteerde handig van een misverstand tussen Oostrom en Oude Wesselink en knalde de bal van de rand van het strafschopgebied keihard in (0-2). Ajax had de score zelfs kun nen opvoeren als Ophof vier minuten voor het einde een strafschop (De Wit werd door doelman Jongbloed de weg naar het doel versperd) had benut. Jongbloed toonde nog even zijn oude klasse en stopte de ingeschoten strafschop. GO AHEAD EAGLES - AJAX 0-2 (0-1). 11. Bosman 0-1. 71. De Wit 0-2. Scheids rechter: Keizer. Toeschouwers: 11.000. Gele kaart: De Wit (Ajax). GO AHEAD EAGLES: Jongbloed; Oos trom, Back, Oude Wesselink en Wit- baard, Woudsma, Tular, Voskamp en Smit (Brouwer); Boerebach en Eij kei kamp (Ten Cate). AJAX: Galjé; Ophof, Koeman, Rijkaard en Boeve (Bosman); Vanenburg, Schoen aker en Gasselich; Van t Schip, Van Bas ten en De Wit. Rob de Wit wordt ten val gebracht door Jan Jong bloed. De doelman stopte na dien de toegekende straf schop. - FOTO ANP 'A" -v 1 T,f*. li' t >15 W' V/j 4, II I ■.■■■.II" 1" i in I' -1 I- Van onze sportredactie DEVENTER - Ajax-oefen- meester Aad de Mos wees gis termiddag op een bijna weke lijks terugkerende 'mazzel' voor de Amsterdammers, waardoor het voor Ajax een stuk eenvoudiger wordt om kampioen te worden. „Het is in ons voordeel dat PSV meestal op zaterdag speelt", meende trainer Aad de Mos na afloop van Go Ahead Eagles-Ajax. „Als PSV onver wacht gelijk speelt, zoals te gen FC Utrecht en NAC, werkt dat in moreel opzicht in ons voordeel". De trainer zag nog meer voordelen voor zijn ploeg. „PSV heeft een slechte periode gehad, die is bij ons uitgeble ven. Misschien is het in ons voordeel geweest dat we een gelijkmatiger wedstrijdpro gramma hadden dan PSV, an derzijds hebben wij veel meer blessures gehad. Ik denk dat de terugval van PSV te maken heeft gehad met het feit dat het twee weken eerder dan wij klaar was. PSV heeft een pro motie-tour door Scandinavië gemaakt en had zijn piek tij dens het PSV-toernooi, veer tien dagen voordat de compe titie begon. Naar mijn mening ondervindt PSV daar nu de nadelen van".

de Stem | 1985 | | pagina 9