SE e eposito's ad van Afeten? aargemak ïjfltamp Philippine krijgt voortzetting Amnesty houdt schrijfavonden Jubileum in Lewedorpse6Kraayert 4.25 i-inleg f15.000, paarbank ZEEUWSE LANDBOUWORGANISATIES: Cursus schilderen op zijde [EGENHEID JANSEN GRASZODEN TERRA NOVA OPENING BEWEGINGSRUIMTE EXTRA REDEN TOT FEEST I lM0Ae 15 APRIL 1985 oeposito kunt u nu >.000,- wegzetten U kunt kiezen ui' maandelijks uitge- le elke maand een aantrekkelijk dus, lij een looptijd van n bij 10 jaar is deze te-deposito's kunt )f gratis telefonisch maandag t/m vrij IP», 1120. VAN ZEELAND Museum Axel trok meer bezoekers Snuffelmarkt wederom succes NBP ZEELAND VERGADERT Eisen Orthopedisch Schoentechnikers lom té zoenen articuleren lnk)e, jubileum, receptie I verloving, overwinning, Abraham, openbare dank pr, mag best eens in de agina familieberichten, fen duur hoeft het niet te losten nog geen tientje) lolom 1,85. Eén grote |2,35. Voor het plaatsen elding met een formaat fenen wij 13,00 toeslag Iop aanvraag. Bij niet- lordt 3,00 adm.kosten Jtrden niet geretourneerd |f geef uw tekst 2 dagen 1 één van onze kantoren, len stuurt u eveneens 2 Ing naar Postbus 3229, Iriftelijke opgaven worden ppteerd indien naam en I ook indien Uw betaling behouden ons het recht er opgaaf van redenen te pigeren. Hngsirieuw* kol*m op donderdag. ripPlNE - Voldaan keken ,tie(nemer Johan Ram en zijn naaste steun Buyze vrijdag terug op jiden jd 19 per m2 Afgehaald, op bestelling HULST T6 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers die de tussen een laatste aantal plaatselijke verenigingen ge houden was in Philippine. Voldaan, omdat beiden tot de conclusie kwamen dat deze vijfkamp een voortzetting verdient. „Het is allemaal sfeervol verlopen en je proefde uit re acties en de goede opkomst van de deelnemers dat die het naar hun zin hadden. Daarom zit het er dik in dat we volgend seizoen opnieuw in actie ko men", liet Cees Buyze na af loop van het laatste onder deel - tennis - weten. Zelfs de barre weersom standigheden konden het en thousiasme en de lust om dat laatste onderdeel toch door te laten gaan, niet temperen. Normaal was het terrein van de organiserende vereniging Philten het strijdperk, maar door de aanhoudende regen werd uitgeweken naar de overdekte accommodatie in De Braakman. Daar werd op twee banen strijd geleverd en Philten won natuurlijk dit tennisonderdeel. Door de tweede plaats op te eisen, stelde het zaalvoetbal team van Philippine de eerste plaats in de totaalstand veilig. Op zich een betrekkelijk ge- geven, omdat de initiatiefne mers er steeds van uitgingen dat het meer om het spel en het samenzijn te doen was dan om er een heuse competitie van te maken. Het was dan ook in de lijn van die gedachte dat de deelnemende teams na ajfloop in café Marinet uit han den van Cees Huyze allemaal hetzelfde aandenken kregen. Uitslag tennissen: 1. Philten, 2. zaalvoetbalteam Philippine, 3. topbiljartclub Marinet, 4. trimclub Marinet, 5. volleybal vereniging Philippine. Totaal stand: 1. zaalvoetbalteam Phi lippine 20 punten, 2. Philten 17, 3. trimclub Marinet 15, 4. tóp- biljartclub Marinet 14, 5. vol leybalvereniging Philippine 10 punten. fêL - Het streekmu- tum 'Het Land van uei' trekt steeds meer lelujks. Vorig jaar pas sen 4171 bezoekers de oeeang, waarmee het jntal van 1983 (2449) fors ,tid overschreden. De 'verwachting is dat t museum nog meer (trekkingskracht zal jtoefenen, als binnen- iort de wagenschuur er- aast in gebruik kan arden genomen. Daar al in de eerste plaats de itrzameiing oude bpe- linwagens van 'Den luwen Woagen' terecht idtnen. Een en ander blijkt uit Kt jaarverslag 1984 van jt streekmuseum, dat «gen aan de orde komt de vergadering van de ixelse museumcommis- ie in het stadhuis, aan- ang 15.30 uur. Ook de financiële afre- ffling over '84 wordt dan esproken. Die laat een itort zien van ruim 42 Ée, een niet ongewoon tdrag voor het museum at daarvoor kan aan lappen bij de gemeente. 'Kampeerplaatsen bij de boer verdubbelen' Van onze correspondent SAS VAN GENT - Het fenomeen snuffelmarkt blijkt nog altijd prima aan te slaan bij een groot deel van het Zeeuwschvlaamse publiek. Ruim 3500 bezoekers - meer dan voorgaande keer - pas seerden gisteren de kassa van de Vlaanderen in Sas van Gent waar de snuffelmarkt op touw was gezet. Ook tijdens deze tweedehands spullenmarkt wisselde koop waar grif van eigenaar. Parkeergelegenheid op het terrein van de Vlaanderen en omliggende straten was tijdens de eerste ope ningsuren moeilijk te vinden. Organisator Pim van Hilten toonde zich gistermiddag na af loop van de snuffelmarkt uitermate tevreden: „Totaan slui tingstijd - gistermiddag vijf uur - toe zijn de spullen wegge sleept. Ook ditmaal is de snuffelmarkt een grandioos succes ge worden. Waarschijnlijk heeft het slechte weer van de laatste dagen aan dit succes bijgedragen. De formule om twee keer per jaar een dergelijk evenement te organiseren, werkt prima. Meer zou overbodig zijn. Ook de standhouders toonden zich zeer te vreden over de verkoop en de publieke belangstelling. We gaan er gewoon mee door. In oktober staat een nieuwe snuffelmarkt op het programma." GOES - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op donderdag 25 april de jaarverga dering in de Prins van Oranje te Goes, aanvang 10.30 uur. Behalve jaarverslagen en bestuursverkiezingen staan de uit slagen van de provinciale wedstrijden Handwerken en 'Maak het Bondsvignet' op de agenda. Na de middagpauze treedt het 'Gheselscap Goet ende Fijn' op met een programma van liederen uit de Gouden Eeuw. Van een onzer verslaggevers GOES - De drie Zeeuwse Landbouworganisa ties (ZLO) en de Vereniging voor kamperen bij de Boer (VEKABO) zijn van mening dat het huidige aantal toegestane standplaatsen voor caravans en tenten bij de boer verdubbeld moet worden. Tot nu toe mogen er maar maximaal vijf eenheden staan. Ze willen dit aantal verhogen tot 10. Ondanks het belang dat de organisaties aan de uitbrei ding hechten, zijn zij niet van plan te pleiten voor een nieu we kampeerwet. Deze laat sinds kort niet meer dan 5 plaatsen per boerderij toe. Wel zal bij het landelijke Land bouwschap op een verbetering van de situatie worden aange drongen. Van een onzer verslaggevers IERNEUZEN - Amnesty International houdt de komen- le week op verschillende plaatsen in Zeeuwsch-Vlaande- RD schrijfavonden. De beweging stelt zich tot taak het lot van de gevangenen te verbeteren en op te komen voor mensen die onschuldig vast zitten. In Terneuzen vindt vandaag om 20.15 uur de eerste "rijfavond plaats in de Goede Herderkerk. Een kwar tier eerder begint er ook een avond in Sas van Gent in 'De Parochie', markt drie. Morgen kan men in Terneuzen om 10.00 uur terecht in ie Voltastraat 37. In Zaamslag start de schrijf bijeen komst een uur eerder in 't Klubuus'. 's Avonds is er ook rag een bijeenkomst in Hulst. Die begint om 20.00 uur in Pand 25 in de Grote Bagij nstraat. Woensdag vindt in Axel de laatste bijeenkomst plaats in de Nederlands Hervormde kerk. Deze start om 20.00 uur. De ZLO en VEKABO wijzen verder het regelen van kam- peerverordeningen via plano logie of bestemmingsplannen van de hand en geven daaren tegen de voorkeur aan een provinciale regeling die de be trokken gemeenten vrij laat in het wel of niet toekennen van onthef fingsmogelij kheden. Het college van B en W van Oostburg wil het aantal standplaatsen op een zoge naamd 'kampeerterrein bij de boer' beperken tot maximaal vijf. Dit schrijft het college in een voorstel aan de leden van de recreatiecommissie. Als een boer meer stand plaatsen wil, dan zal volgens het college het desbetreffende bestemmingsplan moeten worden aangepast. Ook zal het kampeerbedrijf dan moeten voldoen aan alle eisen die voor zo'n bedrijf gelden. 'Een kam peerterrein bij de boer' met maximaal vijf standplaatsen moet slechts één toilet, één douche en één wastafel heb ben. Als er meer plaatsen bij komen, dan wordt het een 'kampeerterrein' en moeten er ook meer voorzieningen ko men. De recreatiecommissie be handelt het Oostburgse voor stel in haar vergadering in het gemeentehuis op maandag 22 april vanaf 19.30 uur. HULST - Belangstellenden kunnen bij het ZIKV in Hulst in vier lessen de basisbeginse len van het schilderen op zijde leren. De cursus begint op 20 april en wordt tot en met 11 mei tel kens op zaterdag van 13 tot 16 uur in Den Dullaert gehouden. Onder leiding van docente M. de Roy wordt er eerst geke ken naar het ontstaan en ver werken van zijde. Maar daar naast krijgt vooral het zelf ontwerpen en schilderen op natuurzijde ruime aandacht. Beschilderde zijde kan worden gebruikt voor bijvoorbeeld sjaals, als schilderijen of wandversieringen. De cursus wordt afgerond met een expo sitie. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij mevrouw J. Bartsch-Heirbout (01140- 14071) of bij mevrouw M. de Roy (01140-10779). (ADVERTENTIE) Het gemengd koor uit Westdorpe. Van onze correspondent ST. JANSTEEN - Het door de stichting De Warande op zaterdag in het verenigingsgebouw De Warande gehouden korenfestival is een succes geworden. Voorzitter G. Engels van de stichting De Warande hoopte dat het nu voor de derde achtereenvolgende jaar georganiseerde ko renfestival in de komende jaren een jaarlijks evenement mag worden. Tijdens het vier uur durende festival traden op met een uitge- - FOTO WIM KOOYMAN. breid repertoire het jongerenkoor uit Hulst met als dirigent A. Boogaart, het RK gemengd koor uit Westdorpe met als dirigent F. Collet, het kamerkoor Vocalitas uit Terneuzen met als diri gent A. Karreman, het gemengd koor De Blauwe Hoeve uit Hulst met als dirigent A. Collet, het Hulster gemengd koor uit Hulst met als dirigent J. Ivens, de Mariacantorij uit St. Niklaas (B) met als dirigent K. Soetens. De presentatie was in handen van Nicole de Koek. De Waran de was tot de laatste plaats gevuld en laatkomers moesten met een staanplaats genoegen nemen. Spreekuur bl] de fa. Wentzler, Grote Zwa- nenstr. 21, Hulst. Uit sluitend volgens af spraak 076-148168 Gespecialiseerd in steunzolen en inlays. Voor alle sport- en trimschoenen, van leer, kurk en thermaplastische materialen. "iniuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiniiiiiiiiii iimiiiiiiii iiiiiiiiimi i m, ,im i,i,iiimiiiiiiiiii,i,iiiii,i li iiiiiiiimii mini in, i iimiiii i li i luiiiiiimiiiiiiiniMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiii: Vaneen onzer verslaggevers lEIVEDORP - Hoewel een 'wig bestaan geen direc- aanleiding voor een jubi- «umfeestis, lieten personeel «n bewoners van bejaarden- s De Kraayert in Lewe- jtorp dit gegeven niet achte- as voorbij gaan. Tijdens een feestelijke jeenkomst in de ontmoe- zaal werd zaterdag ook f de gelegenheid gebruik ™akt om'de nieuwe fy- Mterapie-ruimte officieel gebruik te nemen. Deze "Wnst past volledig in "el beleid, dat zich-door ^nomische motieven - ook dt op de verzorging van zelfstandige ouderen in gemeente Borsele. bestuurslid H. Zwartelé J.rn zijn toespraak uit- r'g 'n op de ontwikkelin- van de laatste jaren. Het «naamde flankerende 'd van de huidige rege- ^tOt00^ VerZOrë'nëShUi" ■J6 wijk. tot serviceverlening in «Dat vergt van het zittend Enkele in klederdracht gestoken bejaarden in de nieuwe ruimte een constant veran- fen a faeleid> aangepast E'wensen van de over- - vertelde Zwartelé. der kritiek te uiten op veranderingen wees bestuurslid wel op de lrt7°°r nodige financiële 'ddelen. iehr Voorzitter van de .."hg bejaardenhuizen "d-West-Beveland E. Bil- 'lst voerde kort het Naast een welkoms- iiiiiiiiiiiiiiimiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimui woord aan allen noemde hij wat opvallend cijfermate riaal over de Kraayert. Zo verheugen de bewoners en het personeel zich dit jaar op 4 honderdjarigen en heeft De Kraayert in de afgelopen 20 jaar 268 mensen opgeno men, waarvan er nu nog 5 hoogbejaarden alle jaren hebben meegemaakt. Burgemeester drs. G. van den Heuvel verrichtte de opening van de bewegings ruimte en omschreef deze als een 'gymzaal voor oude ren'. Denkend aan de gemid delde bewonersleeftijd van 85 jaar meldde de eerste burger dat 'er in de Kraayert wel een zeer ge- - FOTO WILLEM MIERAS. zond klimaat moest heersen, waar het goed vertoeven is'. Tussen alle officiële gedeel- ten door verzorgde E. Heij- I blok met 'zijn' Zeeuwse Koorschool uit Goes de mu- zikale noten. GOES - CNV-afscheid - De voorzitter van de Zeeuwse dienstenbond van het CNV, A. Maas, neemt dinsdag 16 april tijdens een CNV-vergadering in het Goese motel Terminus afscheid van zijn bondscolle- gaé. Tijdens de bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, staat het landelijk bestuurslid N. van der Stel uit Amsterdam op de sprekerslijst. Ook is er een huldiging van verschillende jubilarissen. GOES - Culturele uitwisseling - De gemeente Goes heeft dit jaar 5 jaar een culturele band het het Belgische Veurne. ter gelegenheid hiervan houden de Belgen een Nederlandse week van 18 tot en met 25 mei. Een afvaardiging van ver schillende Goese organisaties en verenigingen zullen naar onze zuiderburen trekken, om het geheel een extra hollandse tintje te geven. Op het pro gramma staat onder meer een dag voor de jeugd en een dag voor het onderwijs. GOES - Dierembescherming - De afdeling Noord-en Midden Zeeland van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van dieren reikt dinsdag 23 april aan een - tot op heden onbekend - politicus uit de re gio de rpijs uit, die behoort bij 'de beste bescherm(st)er van het jaar'. Maar tijdens de ver gadering komt uiteraard ook de dagelijkse gang van zaken ter sprake. Plaats en tijd: De Goese Prins van Oranje om 20.00 uur. GOES - Film - De Jack Ni- cholsonfilm The Shining draait donderdag 18 april in het Goese jongerencentrum 't Beest. De rolprent onder regie van Stanley Kubrick begint om 21.00 uur. Het handelt over het zevenjarige jongentje Danny, die met zijn bijzondere gaven heel wat paniek zaait in het gezin. GOES - 1-Meiviering - Bij de 1 meiviering in Goes staat dit jaar het thema 'Om de kwali teit van het bestaan' centraal. Vanaf 20.00 uur staan in de Goese Prins van Oranje onder meer op het programma: Het rood orkest, de muziekgroep Carbazol, het regionale solida- riteitskoor en een toespraak van PvdA-gedeputeerde mr. P. Boersma. GOES - Energieconferentie - Voor een ieder, die in Zeeland betrokken is bij het nemen van beslissingen omtrent het energieverbruik houdt de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) woensdag 8 mei een energieconferentie. Vanaf 09.30 uur komen in het Goese hotel Terminus tal van spre kers aanbod, waaronder ZMF- voorzitter drs. J. de Vries en vertegenwoordigers van de FNV, de PZEM, tal van ener gie-organisaties en afgevaar digden van het Zeeuwse be drijfsleven. HEINKENSZAND - Vrouwen - De werkgroep vrouwenacti viteiten van de stichting Op bouw West-Zuid-Beveland en het vrouwencontact Hein- kenszand houden al sinds en kele maanden koffie-ochten- den voor vrouwen. Het huis kamerproject wordt iedere woensdag van 09.00-11.00 uur (met uitzondering van de schoolvakanties) in de Zang- vogelstraat 29 te Heinkens- zand. De bijeenkomsten zijn speciaal voor vrouwen die met elkaar over tal van zaken wil len praten. MIDDELBURG - Zoetwater- symsposium - De Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel in Zeeland houdt donderdag 18 april een sympo sium over de Zeeuwse zoetwa tervoorziening nu en in de toe komst. Vanaf 14.00 uur wordt in de schouwburg te Middel burg gesproken over de nood zaak van het zoete water en de veranderingen, die de huidige situatie zal ondergaan na beëindiging van de Deltawer ken. Als eerste spreekt ir. J. C. Janse namens rijkswaterstaat Zuid-West-Nederland. Ver volgens voert ir. W. Tacken, directeur Landbouw en Voed selvoorziening Goes, het woord, gevolgd door de mede werker van de provinciale waterstaat ir. A. Best. Tenslot te voorziet ir. M. J. van der Weele-Minderhoud, lid raad Waterstaat, de aanwezigen nog van de nodige informatie. Belangstellenden melden zich vooraf aan via telefoonnum mer 01196-82221. OVEZANDE - Muziek - In jongerencentrum De Klomp in Ovezande treedt vrijdag 19 april de formatie Drie Heren op. Het concert begint om 21.30 uur. De muzikanten zijn zeker geen onbekenden in de Neder landse popscene. Joost Belin- fante, Fred Piek en Friedrich Hlawatsch speelden voorheen in achtereenvolgens Doe Maar, de Amazing Stroopwa fels en Slumberland Band.

de Stem | 1985 | | pagina 7