'IK BEN GEVAARLIJKER, DAN TIEN JAAR Veel kritiek op KNAU-bestuur Budding beschuldigt verzorger Feyenoord Tweede etappezege voor Popp in Nedersaksen Joakim Nyström timmert McEnroe van de baan NOS-radio wacht af ZATERDAG 13 APRIL 1985 PAGINA SPORT 1 fILE VRAAGT NIEUWE GETUIGEN IN ZAAK-WESTERHOF Straffen betaald voetbal COMPIEGNE - De aantrekkingskracht van de klassieker Parijs-Roubaix, die morgen voor de 83e keer verreden wordt, blijft groot. Bijna 200 renners, verdeeld over 23 ploegen, gaan van start. Nationaal team Bolivia naar huis gestuurd WON schrapt Ramakers van de ledenlijst Overwinning Werder Bremen Clerc klopt Van der Wal Brunnekreef leidt bij NK kunststoten Y oetbalgeweld in Argentinië hard aangepakt A55 Lre r' hdse ht Et led pma n wjj A v/en [•cloim WA Kasko 287 336 387 437 483 528 573 ps op aanvraag. It 65 jaar. kutopolis. M/V O Diesel 5.000 km. zEIST (ANP) - Oud-Feijeno- r(jer Richard Budding heeft verzorger Gerard Meijer van je Rotterdamse club beschul digd van het uitdelen van du bieuze medicamenten. Voor de tuchtcommissie van de KNVB, die een door trainer Clemens Westerhof opgera- .elde dopingaffaire vrijdag avond mondeling behandelde, iel Budding: „Meijer deelde vaak witte pilletjes uit. Ge middeld tien keer per seizoen kreeg ik van die dingen, voor al bij belangrijke wedstrijden, pie pilletjes gaven je een raar gevoel. Je kon bij wijze van spreken een corner nemen en die er zelf inkoppen". Budding had bij het vooron derzoek verklaard zich niets te kunnen herinneren van de be kertjes, die op 9 november 1980 inde pauze van het duel AZ'67 - Feijenoord werden uitge deeld. „Dus uw verhaal over die pilletjes heeft geen betrek king op die bewuste wed strijd", concludeerde voorzit ter Boskamp van de tuchtcom missie. Volgens Budding stampte Meijer de pilletjes, waarna hij de poeder in een bekertje met een sportdrankje vermengde: „Als je dat spul op had, kon je wel twee wedstrijden achter elkaar spelen. Na een griepje kreeg ik eens zo'n pil. Meteen daarna liep ik of ik nooit ziek was geweest". Meijer was door Eric Vilé, advocaat van Westerhof, ge vraagd naar Zeist te komen. Maar de verzorger had zich om wat de advocaat noemde onduidelijke redenen afge meld. Geconfronteerd met de nieuwe feiten zal de tuchtcom missie zich de komende week beraden. De zaak wordt zo snel mogelijk voortgezet. Eric Vilé heeft nieuwe ge tuigen opgeroepen in de zaak. In de zitting van de tuchtcom missie van de KNVB eiste Vi lé, oud-voorzitter van de sectie betaald voetbal, dat René Not- ten en Stanley Brard moeten worden gehoord. Westerhof, nu trainer van eerste-divisieclub Vitesse, zei in een verhaal in het januari nummer van het voetbal maandblad Elf, dat vijf spe lers van Feyenoord op 9 no vember 1980 verboden stimu lerende middelen hadden ge bruikt. Dat gebeurde in de pauze van de competitiewed strijd tegen AZ'67, dat met 5-2 won. Westerhof was in die pe riode interimtrainer van de Rotterdamse club. Vilé, onder wiens verant woordelijkheid een onderzoek werd ingesteld naar doping in de top van het nationale voet bal, pleitte voor een geheel nieuw vooronderzoek. Volgens de Utrechtse jurist zouden de zes eerder gehoorde getuigen, onder wie de toenmalige Feyenoord-directeur Peter Stephan, weer door de tucht commissie moeten worden on dervraagd. Richard Budding, nu spelend bij Vitesse, en Ka- rel Bouwens, nu uitkomend voor FC Den Haag, behoorden ook tot die groep. Zij versche nen vrijdagavond op verzoek van Vilé voor de tuchtcommis sie. Voorzitter Boskamp wei gerde alle getuigen opnieuw te horen, maar stemde in met het duo Notten - Brard. Trainer Clemens Westerhof (rechts) voor de tuchtcommissie. Links van hem zijn raadsman Eric Vilé. - fotoanp Kiiper weer favoriet in Parlls-Maix ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB heeft Aja- cied Silooy een schorsing van één wedstrijd opgelegd. Silooy, die afgelopen weekeinde zijn derde gele kaart kreeg, kan daardoor zondag in Deventer niet met zijn club tegen Go Ahead Eagles meespelen. In de eredivisie kreeg verder Adriaanse van FC Den Bosch twee wedstrijden schorsing opgelegd en mag Du Cha- tinier (FC Utrecht) één duel niet spelen. DALLAS (AFP/RTR) - Na de overwinning op zijn sterker geachte landgenoot Henrik Sundström heeft Joakim Nyström donderdagavond in de kwartfinale voor een nog veel grotere verrassing gezorgd door favoriet John McEnroe van diens vijfde B'CT-titel af te houden. McEnroe, die het WCT-fi- aaletoernooi de twee voor gaande jaren won en als eerste was geplaatst, was geen mo ment opgewassen tegen de rappe, snel-serverende Zweed: 4-6,6-7 en 3-6. Het was de eerste nederlaag van McEnroe in een belang rijk toernooi sinds 10 juni 1984. Toen verloor hij de eindstrijd om het Frans kampioenschap in vijf sets van Ivan Lendl. McEnroe speelde in Dallas, waar voor de selecte groep tennissers een prij zenbedrag klaarligt van 1,75 miljoen gul den, lusteloos en benaderde leen moment zijn normale vorm. Hij sloeg vele forehands simpel uit of in het net. De fouten stapelden zich op, toen McEnroe ook geen afdoende antwoord bleek te hebben op de opslag van de 22-jarige Zweed. De nummer één van de wereldranglijst doorbrak de service van Nyström slechts w keer. Slaagde McEnroe er wél in de opslag van de Zweed fe retourneren, dan werd hi] aan het net bij herhaling kansloos gepasseerd. McEnroe zoch na afloop niet naar excuses. „Ik kon maar niet op gang komen. De hele wedstrijd was ik een stap te laat, alsof er lijm onder mijn schoenen zat", zei hij gelaten. Nyström, die in de enige eer dere confrontatie met McEn roe slechts zes games had ge wonnen, was begrijpelijk op getogen. „McEnroe speelde in derdaad slecht voor zijn doen. En ik was juist op mijn best, toen hij dreigde terug te ko men", verklaarde Nyström, die zaterdag in de halve finale tegenover Tim Mayotte staat. Mayotte leverde eveneens een knappe prestatie door Mats Wilander van verder succes af te houden. Uitslagen kwartfinales: Joakim Nys tröm (Zwe) - John McEnroe (VSt, 1) 6-4, 7-6 (7-5), 6-3; Tim Mayotte (VSt) - Mats Wilander (Zwe, 4) 6-3,6-1,7-6 (7-4). Chris Evert-Lloyd heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het tennistoernooi in Hilton Head. De Ameri kaanse had weinig moeite met haar landgenote Pam Casale: 6-1, 6-4. Opvallend was de uit schakeling van de als derde geplaatste Westduitse Claudia Kohde-Kilsch door de vrij on bekende Oostenrijkse Petra Huber. HAAG (ANP) - De commissie van onderzoek, die l'orig jaar december door het bestuur van de Konink je Nederlandse Atletiek Unie na een verzoek uit de ^raadsvergadering, het parlement van de KNAU, B ingesteld, plaatst in haar eindrapport een groot kantal kritische kanttekeningen bij het functioneren Vjn het bestuur, tal van commissies en het bondsbu- reau. Het eindrapport van de ^missie van onderzoek, be ende uit zeven leden van v et vier door de unieraad «ie door het KNAU-be- luur waren aangewezen, <Mt zaterdag 11 mei op een ''gewone vergadering n de KNAU in Amsterdam commissie komt tot de "clusie, dat voor de direc- j fVan het bondsbureau te- eer> ontslagprocedure in JJ8 is gesteld. De commissie v aan een tijdelijk leider het bondsbureau te be- j hen, die de communicatie o11 He medewerkers onder- Jjen He tussen leiding en de «le-werkers moet herstellen. 8 commissie beveelt het .rri_ ,ur tevens aan de functie- liain- ving van de huidige j„ v^gscoördinator, Herman tan'n oktober terug- ft naar Zweden, kritisch te ach De commissie vraagt 'erd het geen aanbeveling leur,lent een 'technisch direc- W (k benoemen met ruime Wlheden met onder meer de coördinatie van de werk zaamheden van de secties en commissies in de technische sector. In het rapport stelt de commissie dat trainingscoör dinator Buuts als gevolg van gerezen geschillen tussen de sectie wedstrijdsport en de commissie opleiding gretig ge bruik heeft gemaakt van de mogelijkheid zijn eigen gang te gaan en dat velen van me ning zijn, dat hij daarbij in menig opzicht heeft gemani puleerd. De commissie heeft ernstige kritiek op de commissie oplei dingen. Volgens de commissie toont de commissie opleidin gen nauwelijks bereidheid tot samenwerking met andere or ganen en is deze commissie steeds overtuigd van haar eigen gelijk. De commissie acht Sjef Swinkels de verant woordelijke persoon voor het ontstaan van het negatieve beeld van de commissie oplei dingen. „Hij heeft in belang rijke mate in woord en daad bijgedragen aan het ontstaan van dit negatieve beeld." Van onze sportredactie Maar liefst zeven Italiaanse formaties, geen andere klassieker buiten Italië haalt dat aantal, hebben inge schreven voor de monsterrit door de 'Hel van het Noorden'. Hennie Kuiper als winnaar van Milaan-San Remo. Morgen wil de 'veteraan' opnieuw vlammen. - fotoanp LA PAZ (RTR) - De Boli viaanse voetbalbond (FBF) heeft de nationale selectie en zijn trainer naar huis ge stuurd, welk besluit een golf van kritiek heeft opgeleverd in de pers. De bond gelastte een oefen wedstrijd tegen Peru af en maakte bekend, dat maandag in Santa Cruz een geheel nieuw team begint met de voorbereidingen op de kwali- ficatiewedstrijden voor het wereldkampioenschap tegen Paraguay en Brazilië in juni. Volgens de verklaring van de bond is het oude team, dat al maanden in La Paz trainde, ontbonden omdat een aantal spelers tijdens de competitie tegenstrijdige belangen zou hebben gediend. Volgens de dagbladen gaat de absurditeit van de ingreep elk voorstel lingsvermogen te boven en wordt het regionale denken van FBF-voorzitter Edgar Pe- na aan de kaak gesteld. Tus sen het westelijk en het ooste lijk deel van Bolivia bestaat op sportief gebied een enorme rivaliteit. Hennie Kuiper is er morgen voor de dertiende keer bij. Reeds in '76, negen jaar.gele den, streed Kuiper zij aan zij met de groten uit die tijd, Merckx, Moser, De Vlaeminck en Poulidor. Vijf keer eindigde Kuiper die inmiddels alle ge vaarlijke bochten en 'ravijnen' in het smalle wegdek kent, bij de eerste zes. Met als hoogte punt natuurlijk '83 toen hij zestien kilometer voor Rou- baix zijn concurrenten in de steek liet en op zes kilometer van de wielerbaan benauwde momenten kende omdat hij met een scheef wiel en een lekke band lang moest wach ten op hulp. Maar vechtjas Kuiper haalde het. Hij is er nog steeds. Morgen is hij zelfs weer een van de fa vorieten. Immers, de in West- Brabant woonachtige Kuiper heeft in de voorgaande klas siekers laten zien dat er nog steeds rekening met hem ge houden moet worden. Tot gro te vreugde van zijn sponsor was hij steevast vooraan te vinden. „Ik ben gevaarlijker dan tien jaar geleden", stelt hij ontspannen vast, „ik rijd net zo hard als toen. Daar komt echter bij dat ik nu mijn weg beter weet. Ik denk dat ik weer een eind kan komen. In de afgelopen dagen is geble ken dat Phil Anderson en ik het rapste van allemaal re den". Anderson, die afgelopen woensdag net naast de over winning in Gent-Wevelgem greep, is echter niet de enige concurrent waarop Kuiper dient te letten. „Nee", weet ook Kuiper, „ik verwacht dat Van- deraerden heel kort zal eindi gen. Klopt, in Parijs-Roubaix is hij tot nu toe nog niet opge vallen. Maar dat komt omdat hij dikwijls met tegenslag had af te rekenen. Als hij zijn ma teriaal heel houdt, komt hij ver. En Anderson dus. Hij rijdt op dit moment heel sterk. Je moet lang zoeken in het pelo ton eer je een tweede vindt die BAD BENTHEIM (DPA/SID) - De Oostenrijker Paul Popp heeft vrijdag een einde ge maakt aan de reeks van over winingen van renners uit het Oostblok bij de amateurronde van Nedersaksen. Na zijn overwinning in de proloog was hij in Bad Ben- theim na de rit over 142,8 kilo meter die in Meppen was be gonnen, de snelste in de eind sprint van een kopgroep van vijf renners. Vassili Sjdanov werd tweede en de Oostduitser Uwe Ampler derde. Beste Ne derlander was Gert Jakobs, vijfde. Door zijn overwinning nam de Oostenrijker de eerste plaats in het algemeen klasse ment over van de Oostduitser Uwe Raab. Deze won de sprint van het peloton dat een ach terstand had van 1 minuut en 17 seconden. Uitslag vierde etappe van Meppen naar Bad Bentheim: 1. Paul Popp (Oos) 142,8 kilometer in 3 uur, 21 minuten en 45 seconden - met tij d- vergoeding 3.21,30; 2. Vassili Sjda nov (Sov) 3.21,45 - met tijdvergoe- ding 3.21,35; 3. Uwe Ampler (DDR) 3.21,45 - met tijdvergoeding 3.21,40; 4. Ctirad Fischer (Tsj) 3.21,45; 5. Gert Jakobs (Ned) z.t. 6. Uwe Raab (DDR) op 1 minuut en 17 seconden; 7. Tynu Roosmiaee (Sov); 8. Eber- hard Vogt (WD1); 9. Theodor Cerny (Tsj); 10. Jan van Wijk (Ned); 16. Jan Siemons (Ned); 26. Peter Ste venhagen (Ned), 34. Bob Rasenberg (Ned); 57. Egbert Schmidt (Ned) al len dezelfde tijd als Raab. Algemeen klassement: 1. Popp (Oos) 13 uur, 27 minuten en 28 se conden; 2. Sjdanov (Sov) op 16 se conden; 3. Ampler (DDR) op 0.22; 4. Jakobs (Ned) op 0.29; 5. Fischer (Tsj) op 0.30; 6. Raab (DDR) op 1.14; 7. Roosmiaee (Sov) op 1.22; 8. Dan Radtke (DDR) op 1.29; 9. Krzystof Chrabaszcz (Pol) op 1.31; 10. An dreas Blümel (Oos) op 1.32. 13. Van Wijk op 1.41; 23. Siemons op 1.46; 24. Stevenhagen op 1.46; 25. Schmidt op 1.46; 59. Rasenberg op 20.34. Het algemeen ploegenklassement na vier ritten is: 1. Sovjet Unie 41 uur 12 minuten en 49 seconden; 2. DDR op 47 seconden, 3. Oostenrijk op 1.41,4. Nederland op 2.20. De Italiaan Silvano Contini heeft vrijdag zonder een ritze- ge te behalen de Ronde van Apulië gewonnen. De laatste etappe, van Alberobello naar Martina Franca over 176 kilo meter, werd gewonnen door zijn landgenoot Giovanni Mantovani. Hij bleef in de eindsprint van een kopgroep van vijftien fenners, de Zwit ser Urs Freuler, die tweede werd, en de Italiaan Luciano Rabottini, derde, net voor. Een finish-foto moest duidelijk heid verschaffen. Contini ein digde als zevende wat vol doende was om zijn teamge noot de Belg Guido van Cal- ster van de eerste plaats in het algemeen klassement te ver dringen. Johan van der Velde, die na de tweede etappe de leiders trui om de schouders kreeg, bevond zich niet in de kop groep die na de derde van vijf te rijden ronden in de omge ving van Martina Franca ont stond. Uitslag vierde en laatste etappe van Alberobello naar Martina Franca: 1. Giovanni Mantovani (Ita) 176 kilometer in 4 uur, 33 mi nuten en 29 seconden; 2. Urs Freu ler (Zwi); 3. Luciano Rabottini (Ita); 4. Jens Vegerby (Den); 5. Steen Petersen (Den); 6. Fausto Terreni (Ita); 7. Silvano Contini (Ita); 8. Silvektro Milani (Ita); 9. Fabrizio Verza (Ita); 10. Giovanni Zola (Ita); 13. Maarten Ducrot (Ned) allen zelfde tijd als Manto vani. Eindklassement: 1. Contini (Ita) 18 uur, 25 minuten en 21 seconden; 2. Verza (Ita) op 0.23; 3. Rabottini (Ita) op 1.17; 4. Emanuele Bombini (ita) op 1.59; 5. Ducrot (Ned) op 2.06. John Talen heeft vrijdag de proloog van de Ster van Bla- del, een individuele tijdrit over 22,3 kilometer met start en finish in Bladel, gewonnen. De renner uit Spijkenisse had een voorsprong van 1 minuut en 20 seconden op Mare Man- ders uit Geldrop. De Belg Leo Gilbert werd derde. Uitslag proloog Ster van Bladel: 1. John Talen (Spijkenisse) 22,3 kilo meter in 29 minuten en 20 secon den; 2. Mare Manders (Geldrop) 30.43 3. Leo Gilbert (België) 31.00; 4. Peter Schumans (Sittard) 31.05; 5. Joost van Adrichem (Kwints- heul) 31.15; 6. Dave Das (Bergeik) 31.15; 7. Pierre Raas ('s Heeren- hoek) 31.19; 8. Cor van Dijk (Boe kei) 31.31; 9. Fred Plambeck (WD1) 31.33; 10. Rik Mannaerts (België) 31.36. zo gemakkelijk rijdt. Als hij niet al teveel pecht krijgt, zit hij gegarandeerd vooraan". In de afgelopen maanden is er overigens weer een 'aanslag gepleegd op de hel'. Tussen Artres en Aulnoy-les-Valen- ciennes en bij de helling van Avelin zijn de kasseien onder een asfaltlaag verdwenen. Er blijven echter genoeg stenen over om de wielerliefhebbers aan hun trekken te laten ko men. De renners moeten hun fietsen over 47.9 kilometer kasseien (aaneengesloten) stu ren, 6.2 kilometer minder dan vorig jaar. Albert Bouvet, die namens de organisatie blijft zoeken naar smerige weggetjes, is er in geslaagd twee hellingen, bezaaid met kasseien, te vin den. Die moeten na 125 en 138 kilomter beklommen worden. Daar zal het kasseienwegdek, er moet eerst 600 meter en la ter 700 meter geklommen wor den, ongetwijfeld voor een eerste schifting zorgen. Na de doorkomst van Va lenciennes wacht de renners het fameuze bos van Wallers. Een verschrikkelijke strook stenen (2.6 kilomter lang) waar elk jaar de meeste slachtoffers vallen. In totaal zijn er 31 stroken met stenen, de laatste eindigt op zes kilo meter voor de finish op de wielerbaan van Roubaix. De renners hebben dan al 259,5 kilometer, waarvan ongeveer een vijfde over kasseien, ach ter de rug. Na de overvloedige regenval van de laatste dagen ligt de 'Hel van het Noorden' er slecht bij. Nat, modderig en dus spekglad. „Als het maar niet regent tijdens de wedstrijd", verzucht Jacques Hanegraaf, de favoriet van de Kwantum- ploeg, „bij regen word ik van uur tot uur slechter. Dat was vooral in de Ronde van Vlaan deren het geval. En het heeft dit seizoen al zoveel gere gend". De meeste aandacht zal ech ter weer uitgaan naar de ploeg van Post, die dit seizoen op nieuw met harde hand regeert. Met Eric Vanderaerden als kopman. Als de Belg morgen, na zijn overwinningen in de Ronde van Vlaanderen en Gent-Wevelgem nog eens kan uithalen, wordt hij de Kelly van '85. DEN HAAG (ANP) - Het hoofdbestuur van de Vereni ging van Voetbal Oefenmees- ters in Nederland (WON) heeft Theo Ramakers ge schorst als lid. Hij zal voor de volgende Al gemene Ledenvergadering worden voorgedragen voor royement. De WON is tot de ze stap overgegaan omdat Ra makers de door de vereniging besmet verklaarde positie van hoofdtrainer bij de eerste divi- sieclub Eindhoven heeft inge nomen. Enkele weken geleden is bij Eindhoven trainer Ad Versluys op non actief gesteld. BONN (DPA) - In de Bundes- liga werden vrijdagavond drie wedstrijden gespeeld. Werder Bremen bleef in het spoor van Bayern Miinchen door Borus- sia Mönchengladbach met 2-0 te kloppen. De uitslagen zijn: VfB Stuttgart - Fortu- na Düsseldorf 5-2; FC Kaiserslautern - Karlsruher SC 3-1; Werder Bremen - Bor. Mönchengladbach 2-0. ABCOUDE (ANP) - Rob Clerc heeft in de tiende en voorlaat ste ronde van de strijd om het damkampioenschap in Abcou de Jannes van der Wal, al ze ker van de titel, zijn eerste ne derlaag toegebracht. Daarmee stelde Clerc niet alleen 'orde op zaken', zoals hij zelf analyseerde, maar verze kerde hij zich ook van een plaats in de volgend jaar te houden finale, waarvoor Van der Wal zich donderdag al had geplaatst. De derde zekere fi nalist is Geert van Aalten, die Bouke Bies versloeg en goede uitzichten heeft op een natio nale grootmeestertitel. De uitslagen van de partijen uit de laat ste ronde bij de dames en de voorlaatste bij de heren van de strijd om de Neder landse damtitels zijn: Dames: Poepjes - Toonen 0-2, Otten - Graas 1-1, Polman - Van Lith 1-1, Heitmeier - Van de Kraats 1-1, Andries - Van Setten 1-1. Eindstand: 1. Polman 15 punten; 2. Graas 11, 3. Otten 10; 4. Heitmeier 9; 5. Toonen 8; 6. Van Lith 8; 7. Andries 8; 8. Van de Kraats 8; 9. Poepjes 8; 10. Van Setten 5. Heren: Clerc - Van der Wal 2-0, Palmer - Scholma 1-1, Jansen - Goudt 1-1, Stokkel - Van der Kooij 1-1, Vermin - Van den Borst 1-1, Van Aalten - Bies 2-0 Stand: 1. Van der Wal 16; 2. Van Aalten en Clerc 14; 4. Vermin 12; 5. Palmer en Scholma 10; 7. Stokkel en Bies 9; 9. Jan sen 8; 10. Van der Kooij 7; 11. Goudt 6; 12. Van den Borst 5. Van onze sportredactie HILVERSUM - De NOS-radio is zeker niet van plan meteen door de knieën te gaan, nu het Hof te Amsterdam heeft be sloten dat 'Langs de Lijn' voor de voetbaiflitsen een financië le vergoeding moet betalen aan de KNVB. „Wij hebben het definitieve vonnis nog niet binnen," aldus een NOS-woordvoerder, „en wij wachten nu op de overwe gingen van de rechter. Pas als we die binnen hebben, kunnen we behoorlijk reageren." Vol gens de NOS is het dan ook ze ker niet uitgesloten dat zij in cassatie van het vonnis zal gaan. Tussen de KNVB en de NOS wordt al jaren getwist over deze kwestie.De NOS-tv be taalt wel voor reportages op de tv. VALKENBURG (ANP) - Bij de strijd om de Nederlandse titel kunstoten in Valkenburg, leidt vrijdag na zestien figu ren Jan Brunnekreef. De speler uit Goor behaalde 82 punten en had daar 26 po gingen voor nodig. Titelverde diger Jean Bessems uit Cadier en Keer staat vierde met een achterstand van 19 punten. Stand na zestien figuren: 1. Jan Brunne kreef (Goor) 82 punten uit 26 pogingen; 2. Henk Kuijt (Haarlem) 70-33; 3. Cees van Oosterhout (Amsterdam) 68-30; 4. Jean Bessems (Cadier en Keer) 63-31; 5. Frans Belderbos (Enkhuizen) 60-40; 6. Ron Schumann (Capelle aan de Ijsel) 59-37; 7. Hans de Jager (Den Haag) 57-33; 8. Frans Tusveld (Goor) 46-38. BUENOS AIRES (DPA) - Om de rechtbanken in staat te stellen harder op te treden te gen geweld bij voetbalwed strijden, heeft de Argentijnse senaat vrijdag een aantal wetswijzigingen aangenomen. Zo zal het in bezit hebben van een mes of een vuurwapen voortaan kunnen worden be straft met een gevangenisstraf van een tot zes jaar. Spelers en functionarissen van een ver eniging die supporters het be zit van slagwapens en kettin gen toestaan, kunnen in de toekomst worden bestraft met een gevangenistraf van een tot twaalf maaanden. Fans die zich hebben mis dragen, kan voortaan worden opgedragen zich tijdens een wedstrijd van hun vereniging op een politiebureau te komen melden. De verscherping van de maatregelen werd genomen na de dood van een veertien- jarigee supporter bij een wed strijd afgelopen week. Het ko mende weekeinde wordt er door de profs in Argentinië vanwege diens dood niet ge voetbald.

de Stem | 1985 | | pagina 29