De C-tjes van Sluiskil gaan naar 4 Uncle Sam Sasse politie lost in '84 helft van de misdrijven op Forse str, voor uitl< brandstic Comité Terneuzen 400jaar speelt quitte 'Ontbreken onderzoek werkloosheid misser' Petrus Hondius wint badminton-toernooi NIEUWE Trainings- rit van ZEVAC Kavaikade in Zelzate Zondag voor achtste maal 'Kustroute' ZATERDAG 13 APRIL 1985 VAN ZEELAND Snuffelmarkt in Sasse Ylaanderenhal PVDA-KRITIEK OP GOESE NOTA: Havenschappen vergaderen VOORTGEZET ONDERWIJS TERNEUZEN Gent overtreedt wet op storten van giftig afval VVD dingt in Sas naar raadszetels Kapstok UITWISSELING MET MODESTO CALIFORNIA Schooien Plaatselijk nieuws Westdorpe Zaamslag Expositie modelboot- vereniging Terneuzen UIT HET ZAKENLEVEN Tiest Harms opent power-centrum Kota Radja Terneuzen vernieuwd ZATERDAG 13 APRIL 198 T16 PAGINA ZEELAND 3 4 Geen rekening onderin de zak' Van onze correspondent SAS VAN GENT - Morgen is er wederom een snuffelmarkt in de Vlaanderenhal te Sas van Gent. Particulieren en verenigingen verkopen daar tweedehands waar. De deuren van de Vlaande renhal gaan morgen open om 10.00 uur, de snuffelmarkt duurt tot 17.00 uur. Mensen die nog belangstelling hebben om een kraam te huren, dienen contact op te nemen met de or ganisatoren, telefoon 01158- 3130. Handelaren zijn van deelname uitgesloten. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Tot groot genoegen van het gemeentebestuur zijn de festiviteiten van vo rig j aar rond '400 j aar Terneuzen' niet met een tekort afgesloten. „Vaak worden dergelijke feesten afgesloten met een kater: de rekening onderin de zak. Gelukkig is dat bij ons niet het geval", zei burgemeester C. Ockeloen gis teren, toen de evenementencommissie verantwoor ding kwam afleggen van de financiële resultaten. In totaal beliep de begroting van de commissie een bedrag van ongeveer anderhalve ton. De gemeente Terneuzen droeg 106.000 gulden bij. Volgens voorzitter Piet Gerreman was het een bijzonder moeilijk te begroten feest. Omdat pen ningmeester Jan Breur 'me nigmaal aan de noodrem trok' en zijn vrouw een nauwkeuri ge computer-administratie GOES - De PvdA-fractie in Goes ervaart het uitblij ven van een onderzoek naar de werkloosheid in het onlangs verschenen rapport 'Goes als vestigings plaats' als een misser. De gemeente gaat alleen uit van de bestaande werkgele genheid en stelt zichzelf niet de vragen, zoals 'welke werk loosheid kent Goes?' en 'hoe verhouden de werkloosheid cijfers zich ten opzichte van de arbeidsmarkt?'. Ook het feit, dat in de nota geen melding wordt gemaakt van de werk- Van onze correspondent ZAAMSLAG - De Zeeuwsch-Vlaamse Automobielsport Club (ZEVAC) houdt morgen een kaartleesrit. De trainingsrit is be doeld als voorproefje voor de op 11 en 12 mei te houden 'Nacht van Zaamslag'. Er is een A-klas met 60 kilometer, een B-klas met 50 en ern toerklas met 40 kilometer. In schrijven voor deelname van 19.15 tot 20.00 uur in restaurant De Kraag. Start van de eerste deel nemer om 19.15 uur en er is een vrije start tot 20.15 uur. In grote lijnen van toepassing is het regle ment dat zal gelden in de 'Nacht van Zaamslag'. De rit is uitgezet door Mon- nie IJsebaert uit Terneu- gelegenheidssituatie binnen de bedrijven met minder dan 10 personeelsleden moet in ho ge mate worden betreurd. Zo reageerde de PvdA-frac tie van de gemeente Goes gis teren in een brief aan het col lege van burgemeester en wet houders. Met de nota wil het gemeentebestuur Goes als vestigingsplaats binnenste buiten keren, om zodoende tot een gericht beleid te komen. De socialisten willen in tegen stelling tot het dagelijks be stuur van Goes een persoon van buitenaf aantrekken om hiernaar een studie te verrich ten. Als het aan de PvdA'ers ligt, moet die deskundige nog veel meer zaken uit het rapport aan een onderzoek onderwer pen. De briefschrijvers be twijfelen namelijk de haal baarheid van het vliegveld Midden-Zeeland als onder steuning voor het regionale bedrijfsleven. Ook moet er een betere afstemming komen tus sen opleidingen en de vraag vanuit het bedrijfsleven. „Het college heeft dit element niet in haar onderzoek gebracht", aldus de socialisten. TERNEUZEN - De raden van bestuur van de havenschap pen Terneuzen en Vlissingen vergaderen op maandag 22 april in Vlissingen. De vergadering van het ha venschap Vlissingen begint om 10.15 uur, die van het Ter- neuzense schap een uur later. De magere agenda's bevatten voornamelijk gronduitgiftes. bijhield, bleef alles binnen de perken. Tegen- en meevallers hiel den elkaar in evenwicht. Tot de - financiële - tegenvallers behoorde de uitgave van het boekje voor scholieren van oud-Terneuzen (6 mille) en het toneelstuk 'Terneuzen rond 1584' (7500 gulden). Meevallers vormden het 'provinciale bootje' en het Scheldesympo- sium (beide 7500 gulden). Be halve de gemeente droegen ook particulieren en bedrijven hun steentje bij (13.800 gulden) en brachten verschillende ac ties - zoals de Terneuzen- wijn - heel wat geld in het laatje (bijna 14 mille). De ma teriële hulp van bedrijven en instellingen is volgens de com missie nauwelijks in geld uit te drukken. „We zijn er, met een beetje geluk, zowel organisatorisch als financieel zonder kleer scheuren afgekomen", stelde Gerreman tevreden vast, ter wijl de penningmeester de computer-uitdraai van de ad ministratie aan Ockeloen voorlegde. De burgemeester vond het 'een geweldige prestatie'. Hij stelde ook vast dat de beteke nis van het feest 'niet te meten is'. „In ieder geval is het veel groter geworden dan we had den gedroomd". Van onze correspondent SAS VAN GENT/ZELZATE - Zondag is er in de Belgi sche grensgemeente Zelzate een grote Lentekavalkade ter afsluiting van de jaar lijkse voorjaarsfeesten. Aan deze feestelijke op tocht, waarin onder meer op carnavaleske wijze de lente tot uitbeelding wordt ge bracht, nemen behalve Bel gische deelnemers ook heel wat Nederlandse mensen deel. Zeeuwsvlaamse carna vals-praalwagens en een aantal Nederlandse muziek- en majorettenkorpsen bren gen in de optocht hun show. De kavalkade start met een presentatie van de nieuwste automodellen voor 1985. Na afloop van de op tocht is er op een speciaal gedeelte van de Grote markt, waar de kavalkade ook plaatsvindt, een show presentatie van de Neder landse muziekkorpsen. Deze show is gratis toegankelijk. Vanaf 16.30 uur treden op 'De Vliegende Hollander' uit Terneuzen, 'H. M. van de Zantvereniging' en 'Willem van Oranje', beiden uit Velp en 'Concento' en 'Showband Delta' uit Vlissingen. De Lentekavalkade begint om twee uur en duurt, inclu sief het optreden van de showbands, tot zes uur. Toe gangsprijs voor de kavalka de is ƒ2,50, het toegangsbe wijs dient tevens als lot. Tij dens de optocht draait de grote Paaskermis op de Zel- zaatse Grote Markt gewoon door. De kavalkade beleeft dit jaar zijn 47e uitvoering. Van onze correspondent TERNEUZEN- - Het Petrus Hondius heeft het scho lenklassement gewonnen van het badminton-toernooi in sporthal 't Zwaantje. In totaal deden zes scholen voor voortgezet onderwijs uit Terneuzen mee aan het door de schoolsportcommissie en de badmintonclub Terneuzen georganiseerde toernooi. Het Petrus Hondius mocht dan het scholenklassement winnen, het Zeldenrustcollege ging met de meeste prijzen schuiven. Wedstrijdleider Van Cleemputte: „Van de zes scho len hadden 125 leerlingen in geschreven. Helaas kwamen er dertig niet opdagen, wat de hele organisatie in de war bracht. Jammer dat sommigen zich niet afgemeld hebben. Verder verliep het toernooi vlekkeloos en was er attractief spel te zien. Vooral bij de NBB-spelers ging het er soms hard aan toe". Er waren in de sporthal ze ven velden opgezet om dub belspelen en mixed-badmin ton te kunnen spelen. Om half vier konden de prijzen worden uitgereikt. Bij het scho lenklassement eindigde op de eerste plaats het Petrus Hon dius met 113,71 punten, 2. Zel denrustcollege (98,88), 3. lts In hun leeftijdsklassen be haalden de volgende leerlin gen een prijs: jongens tot 14 jaar: 1. Peter Kalfsvel (Zel- denrust), 2. Michael Verberk- moes (Zeldenrust); meisjes tot 14 jaar: 1. Manou Speleman (Zeldenrust), 2. Carina Diele- man (Zeldenrust). Jongens 14- 16 jaar: 1. Kees van Tiel (Zel denrust), 2. Barry de Jonge (Zeldenrust); meisjes 14-16 jaar: 1. Pascal Gillis (De Stee land), 2. Ellen Barbé (Petrus Hondius). Jongens ouder dan 16 jaar: 1. Roel Roos (Petrus Hondius), 2. Bob Roos (Petrus Hondius); meisjes ouder dan 16 iaar: 1. Jacqueline de Smet (Zeldenrust), 2. Petra Nijhuis (Zeldenrust). NBB-klasse: jongens: 1. Peter van Cleem putte, 2. Edwin van Laar; meisjes: 1. Bianca Lehman, 2. Christy Harthoorn (door lo ting). Van onze correspondent GENT - Naar aanleiding van het onderzoek naar het indus triële afval, dat enige tijd te rug in de Gentse kanaalzone langs de linkeroever van het Kanaal van Terneuzen werd gevonden, is de stad Gent in overtreding gekomen met de wet op het storten van giftige afvalstoffen. In februari werd op een ver laten industrieterrein, eigen dom van de stad Gent, een aanzienlijke hoeveelheid in dustrieel afval ontdekt met een hoog gehalte aan vooral arseen en lood. Schepen Frans Verheken heeft gisteren meegedeeld dat de stad Gent zal moeten in staan voor het verwijderen van het afval. Dit zal niet al leen financisl" maar ook juri dische problemen met zich meebrengen, aangezien Gent er vanuit gaat dat de vervuiler be Laait. Fr. dat is zo goed als zeker e_n scheikundig bedrijf, de eerdere eigenaar van de grond. SAS VAN GENT - De WD gaat volgend jaar een gooi doen naar een aantal raadsze tels in Sas van Gent. De afde ling Terneuzen/Sas van Gent heeft besloten om een onder afdeling Sas van Gent op te richten, die dat streven vorm moet geven. Het afdelingsbestuur vindt het 'wenselijk' om bij de ge meenteraadsverkiezingen van 1986 met een eigen lijst uit te komen omdat in Sas van Gent andere landelijke partijen (CDA en PvdA) al zijn verte genwoordigd in de raad. Bo vendien heeft de Sasse achter ban een dergelijke wens te kennen gegeven. Bestuurslid J. van Eek uit Philippine is belast met de coördinatie van de 'actie' in Sas van Gent. Later kan de nieuwe onderafdeling, die te zijner tijd geheel zelfstandig moet worden, het werk voort zetten. Het afdelingsbestuur is hoopvol gestemd over de reac ties. Tegenvallend zijn tot nu toe wel de contacten verlopen met de fracties Gemeentebelangen en Gemeentebelangen Groot- Sas. Zij toonden zich zachtge- zegd 'weinig happig' om in te gaan op het VVD-idee. „Maar we hebben nog een jaar de tijd", aldus een optimistisch hestuurslid. Van onze correspondent SLUISKIL - Een wedstrijd voetballen in Modesto Cali fornia, terwijl je als 11-jarig spelertje van de W Sluiskil gewend bent achter de bal te hollen op de velden tussen Driewegen en Boeregat. Het lijkt wel een droom. Toch wordt die droom wer kelijkheid voor het C-elftal uit Sluiskil. Op 20 juli ver trekt de ploeg met een aan tal begeleiders en ouders richting Amerika. Dit in het kader van een sportieve va kantie-uitwisseling met de Modesto Youth Soccer Asso ciation. Een vluchtige blik op het programma van de drie we ken durende vakantie in het land van Uncle Sam zal ve len doen watertanden. Zo bezoekt de groep kanaaldor pelingen San Francisco, waar men naar de Golden Gate brug gaat kijken. Na een ritje in een originele Ca ble-Car wordt ook nog Chi natown aangedaan. Tevens prijkt een kort verblijf in Los Angeles op het pro gramma. Naar het waanzin nige Disneyland, een bezoek aan de Universal Studios in Hollywood, opnames bijwo nen van de bekende televi sieseries Knightrider en The Dukes of Hazzard, een uit stap naar het uitgestrekte nationaal park Yosemite. Het staat allemaal op de agenda. Er wordt ook nog gevoetbald, maar dat is niet de hoofdzaak. Voetballen gebeurt meestal 's avonds, overdag is het te warm in California. Toch is voetbal de kapstok van het hele gebeuren. De uitwisseling met de Ameri kaanse voetbalclub is in eer ste instantie een initiatief van oud-Terneuzenaar Lut van der Linden, die nu in de States woont. Doordat hij regelmatig contact had met Sluiskil-trainer Han van der Hooft kwam bij hem het idee op om een uitwisseling met de Sluiskilse voetballers uit te werken. Van der Hooft ging met dit gegeven naar de toenma lige voorzitter van de jeugd bij de W Sluiskil, Ronnie Agterhuis. Agterhuis zag een trip naar Amerika di rect zitten en er werd een kernploeg van ouders van de jeugdspelers geformeerd om de mogelijkheden te bekij ken. Agterhuis: „Het contact met Modesto is in eerste in stantie via de voetbalvereni ging Sluiskil gegaan, maar de uiteindelijke organisatie van de vakantie naar Mo desto is een persoonlijk ini tiatief van een groep ouders. Het gaat alleen maar onder de naam van W Sluiskil, meer niet". Dat er in huize Agterhuis al geruime tijd aan de Ame- rika-reis wordt gewerkt, is bij binnenkomst direct dui delijk. Vele paperassen, prospectussen en kilo's cor respondentie maken deel uit van het secretariaat van de organisatie. „Zo'n reis orga niseren is geen eenvoudige opgave, om dan nog maar Leden van het Sluiskilse C-elftal halen oud papier op om hun reis naar Amerika ook financieel mogelijk te maken - fotowimkooyman niet te spreken van de fi nanciële kant van de zaak". Ronnie Agterhuis ver volgt: „Schooien.overal schooien, daarmee hebben we alles kunnen verwezen lijken. Naast een soort spaarplan, waardoor de deelnemers een aardige cent opzij hebben staan, zijn er veel acties gehouden. „Olie bollen en nog eens oliebol len, wat hebben wij een hoe veelheid oliebollen voor de trip verkocht zeg", verzucht Janneke Agterhuis. Boven dien was er vorig jaar een loterij. „En als goede bron van inkomsten, mede dank zij de hoge papierprijzen van de laatste tijd, wordt er volgens een strak schema oud papier opgehaald. Zelfs het bejaardenhuis in Zuid- dorpe spaart voor ons oude kranten". Mede dankzij een tweetal sponsors, Elopak en de In ternational Paper Company in New York, is het financië le plaatje voor de reis haast rond. „En nu zijn we druk in de weer om onze spelers al lemaal dezelfde kleding te bezorgen. Trainingspakken en een eigen sporttenue zijn, en ook dat weer dankzij de hulp van velen, verwezen lijkt. Nu hebben we zo'n beetje iedere firma in Ne derland aangeschreven voor T-shirts. Dat lukt ook aar dig", stelt Agterhuis. Het mag duidelijk zijn dat door de kerngroep ouders niets aan het toeval wordt overgelaten. Aan werkelijk alles is gedacht. „Dat moet", zegt Ronnie, „je gaat altijd nog op stap met een hoop kinderen van anderen en dat is een hele verantwoorde lijkheid. Dat moet je altijd blijven beseffen". De orga nisatie van het gebeuren loopt zo'n beetje op een eind je. De laatste actie die ge houden wordt om de onder neming tegen alle risico's te kunnen beschermen, wordt op woensdag 24 april gehou den. Het is deze keer een en- veloppenloterij. Op 12 juli wordt voor de laatste maal het oud papier opgehaald. Tegen die tijd zullen de ze nuwen de vakantiegangers waarschijnlijk al aardig in de greep hebben. Het is dan nog maar enkele dagen voordat de meeste deelne mers de reis van hun leven gaan maken. Van onze correspondent KORPS PRESENTEERT JAARVERSLAG SAS VAN GENT - Gistermor gen presenteerden burgemees ter W. Dusarduijn, hoofd van de politie in Sas van Gent, en waarnemend groepscomman dant M. L. T. Lenoire op het stadskantoor het jaarverslag 1984 van de groep Sas van Gent van het korps Rijkspoli tie. Het politieverslag, in voor gaande jaren opgenomen in enkele passages van de bege leidingsbrief bij de begroting, is voor het eerst in een wat uitgebreidere vorm geschre ven en geldt derhalve als een 'primeur' voor Sas van Gent. De heer Dusarduijn: „Dit moet gezien worden in het licht van onze verantwoor dingsplicht naar de gemeente raad toe. Er bleek behoefte aan meer uitgebreide infor matie dan tot nog toe het geval was. Hopelijk kan de raad hiermee goed verder". Het rapport, opgesteld door waar nemend groepscommandant Lenoire, zal dan ook de ko mende raadsvergadering als ingekomen stuk behandeld worden. Het jaarverslag van de groep Sas van Gent geeft een uitgebreid overzicht van het groepspolitiewerk in 1984. Reeds in de inleiding wijst het rapport op 'de dagelijkse con frontatie van de groep Sas van Gent met de problemen van een industriegebied - Sas van Gent ligt centraal in de Ka naalzone - waardoor het werk sterk wordt beïnvloed'. Ver keer, openbare orde, maat schappelijke en sociale zorg en milieu zijn de vlakken waarop de problemen onder meer voorkomen. Wat het personeel betreft - de groep Sas van Gent kent een organieke sterkte van veertien man - werden in 1984 'wijkteams' gevormd alsmede een interne taakverdeling op de probleemgebieden. Dit be tekent volgens Lenoire 'een constante werkdruk het gehe le j aar door'. Praten over per soneelsuitbreiding vond de waarnemend in dit verband 'niet objectief'. „Het gaat de overheid immers steeds om de knikkers". Het rapport maakt ook ge wag van 'schrikbarende werk omstandigheden in het bureau Philippine' en in het bureau te Sas is te weinig beschikbare ruimte om te kunnen werken. De meeste aandacht (31 pro cent) in 1984 ging achtereen volgens naar sociale en maat schappelijke zorg (burenru zies, echtelijke twist, zelf moord etc.), openbare orde (28 procent) en verkeer (24 pro cent). Een verscherpte surveil lance en een goede voorlich ting leverden tijdens de bie tencampagne nagenoeg geen incidenten op. In totaal wer den 371 processen verbaal op gemaakt wat betreft de over schrijding van de maximum snelheid, volgens Lenoire 'erg veel'. Ongeveer vijftig procent van het totaal aantal misdrij ven werd opgelost, gezien het landelijk oplossingspercenta ge van misdrijven van 25 pro cent, een voor de groep Sas van Gent 'opmerkelijk en ver heugend percentage'. Het rap port roemt verder de goede sa menwerking van de groep met een groot aantal belangheb bende instanties, waaronder de rijkspolitieverkeerspost te Terneuzen. „Ook ten aanzien van de bevolking willen we ons gezicht meer aanzien ge ven", zo zei de heer Lenoire gistermorgen. „Wij functione ren immers in dienst van de gemeenschap en zijn er zeker niet alleen om bonnetjes uit te schrijven". Karabijnclub - De karabijn, club hield in Het Oude Raed. huys een karabijnschietinj waaraan 69 schutters deelna. men. Opvallend was dat j( Belgische deelnemers goed jj vorm waren. Uitslag: Wip i hoge, linker en rechter zijvo- gel: Staf Taeyman, Dingo, schutters. Wip 2: hoge vogel Staf Taeyman; zij vogels: Piet van Puyvelde, Winnetou en Brigitte Inghels, Molenkreek; grootste aantal heren (7): Piet van Puyvelde; dames: Lieve de Vos, Dingoschutters. Vergadering - De afdeling I Westdorpe van de Bejaarden.! bond houdt dinsdag 16 april de I jaarvergadring in zaal Con-1 cordia. De dag wordt om hall I tien begonnen met een eucha-1 ristieviering in de parochie-1 kerk. Voorganger is pastor Jos I Thiellier en het bejaardenkoor I zorgt voor de gezangen. Del voornaamste agendapunter. zijn de jaarverslagen van se cretaris en penningmeester ei een bestuursverkiezing. E worden spreekbeurten gehou-1 den door kringadviseur pater I Mikkers uit Philippine en me-1 vrouw A. Terreyn, beroeps-1 kracht voor SBW. Na het off:-1 ciële gedeelte is de prijsuitrei-1 king van de kaart- en spellen-1 competitie. Om ongeveer I kwart over twaalf volgt eer, gezamenlijke koffietafel! waarna de middag gezellig! verder wordt dorogebrach: I met een optreden van confe-l rencier F. de Schepper uit I Hulst en verscheidene voor-I drachtjes. Tijdens de pauze wordt gratis bingo gespeeld Kaarten - Onder auspiciën! van de kaartvereniging DV\T werd in café Het Wapen var, I Zeeland een kaartwedstrijo I gehouden in bieden zonde: I roem. Uitslag: 1. H. van deI Voorde, 2. C. Florussen, 3. LI Bogaert, 4. Jac. van Doorn, j I Jaap van Doorn. Uitslag joke-1 ren: 1. mevrouw Pladdet, 2. HI Zegers, 3. mevrouw Menheere f Van onze correspondent TERNEUZEN - De Ter- neuzense Model Boot Vereniging (TMBV) houdt vandaag in de be nedenzaal van hotel Rot terdam aan de Westkolk- I straat een uitgebreide tentoonstelling van mo- delboten van verschillen de aard. Tevens is er een door lopende diavoorstelling I over de activiteiten van de vereniging. De ten toonstelling, die wordt I gehouden van 10 tot 11 uur, is gratis toeganke lijk. TERNEUZEN - Tiest Har®| uit Terneuzen opent vandaal! om 11.00 uur zijn fitness- powercentrum. Deze accomj modatie is 520 vierkante metel groot en volgens Harms betej kent dat de derde qua van Nederland. Naast powerliften kan Wl er ook terecht voor fitnesstraj'r ning. Dit voor zowel dames ai| heren. De openingstijden vl van 9.30 tot 12.00 uur en va| 13.30 tot 21.00 uur. Het powe?| en fitnesscentrum is gelei aan de Nieuwediepstraat in Terneuzen. TERNEUZEN - Chinees-I«'l disch restaurant Kota R< aan de Markt in Terneuzej heeft een complete metani^ fose ondergaan. De zaak 32-jarige Chi Tp en zijn c mante echtgenote Chen sn Wei is voorzien van en» fraaie ornamenten, eenpraC. tige Chinese bar en het W j rieur is bijzonder sfeervol- Donderdagavond werd Radja heropend met een Van onze correspondente SLUIS - Oud-Zeeuws-Vla ming George van Bastelaere legt momenteel de laatste hand aan een groot schilde rij, dat de vestingstad Sluis voorstelt in haar 16e eeuwse glorietijd. Hij zal het doek volgende maand schenken aan de gemeente Sluis. Hét schilderij, dat zonder lijst twee meter breed is en 1.10 meter hoog, toont een zij-aanzicht van de stad in 1540, gezien vanuit de toen malige buitenhaven. Bedoeling van Van Batse- laere is dat het doek een plaats krijgt boven de grote schouw in de monumentale raadszaal in het Sluise Bel fort. Vorig jaar deed de kun stenaar de gemeente ook al een schilderij cadeau van Twe spor Van een onzer verslag CADZAND-BAD - De b sport- en recreatiehal ip doeld als een nieuwe attra me, gaat twee miljoen gulc In de hal kunnen alle zaalsp (ook in wedstrijdverband), ter squash-banen zijn inbegrepen. Aanvankelijk was het de he bedoeling enkel een eenvoudig gymnastieklokaal te bouwen, maar gezien de grote bezetting van sporthal De Veerhoek te Oostburg en de toeristische belangen werd gekozen voor een forsere opzet. lij! De oppervlakte van de speelvloer zal 34 bij 35 meter bedragen, wat mogelijkheden biedt om kleine zaaïsporten als badminton, basketbal, ten nis, volleybal, tafeltennis etc. in wedstrijdverband te spelen. Tevens biedt deze opppervlak- te mogelijkheden om zaalvoet bal en zaalkorfbal in recrea tief verband te beoefenen. Maar tevens moet de hal, in de optiek van het Oostburgse col lege van B en W, gebruikt kunnen worden voor andere recreatieve activiteiten. Volgens het gemeentebe stuur betekent 'een dergelijke recreatieve accommodatie een belangrijke stimulans voor de toeristische functie van Cad- zand-Bad'. Uit reacties van de plaatselijke VW zou zijn ge bleken dat de sporthal de mo gelijkheden tot verlenging van al: vo w; m< loi ni( vo sp va me dr Al Vc ge vij de ge: eei vo ni< uii mi for be de be ov sp wc Van onze corres} MIDDELBURG - Brandstich van. Zo luidde de beschuldigii Middelburg tegen vier Midc variërend van 20 tot 30 jaar. L A. C.) zullen hiervoor na Openbaar Ministerie 15 maan wijl de uitlokkers (A. K. en B hoorden eisen. Een en ander speelde zich af °P 2 december 1983, in een njtjeswoning in de Zeeuwse hoofdstad, eigendom van een Woningbouwvereniging. De oewoner van het huis (A.) had Van onze correspondent BRESKENS - Met start en OKomst in Breskens wordt de 'k8 de achtste editie van Kustroute' verreden, een ^met een lengte van Deze tocht, die de deelne- „5® langs de kust van West- eeuwsch-Vlaanderen voert, voor-B w°rdt treffelijk diner waarbij no wat Terneuzense pronun®.! ten, onder wie burgem# Ockeloen en zijn wethoude? L waar oi present waren. Eigenaar artschot wordt -rygeorganiseerd door de „„'roelub Breskens. Men kan Dpi? 8 00.uur inschrijven bij .Kombuis aan de Boulevard Tp heeft voor een geheel m l we menukaart gezorgd I aanzienlijk meer spécialité tegen scherpe prijzen. jtJ Radja is dagelijks ge°I* van 11.00 tot 22.00 uur. l heskens, waar om 9.00 uur startschot wordt gegeven, „j °°r de grootste afvaardi- ligt weer heel wat ere- krii te dachten. Na afloop nie n leden van de orga- erende vereniging een dii?ri 6 "'trusting overhan- zij en Y. hij be br; lijl De bij rei va luc br tel aa me aa de hu trc ka ge na sti inl zei 50.' de 15.1 dei vei cor one ove

de Stem | 1985 | | pagina 12