Van de Velde raakt eerste plaats kwijt üsMfêiïï^ ONDANKS CONCURRENTIE JAPAN EN LONDEN NOS-radio moet KNVB voor voetbalflitsen betalen in Ronde van v an aer w ai al vroeg zeker van damtitel Nyström klopt Sundström LOTTO Vier Britse steden willen OS -j/RÏJDAG 12 APRIL 1985 Ab Fafié nog een jaar bij Feyenoord Armoperatie Adrie van Houwelingen JAN SIEMONS ACHTSTE IN RONDE VAN NEDERSAKSEN Blessure Krankl Alcoholverbod hij FC Den Haag Waterpoloteam begint in China met winst T26 PAGINA SPORT 1 ROTTERDAM (ANP) - Het bestuur van Feyenoord heeft donderdag besloten Ab Fafié een één-jarig contract aan te bieden als trainer-coach van de Rotterdamse eredivisionist. Daarmee komt een einde aan een periode van onzeker heid voor de Rotterdamse oefenmeester die in de loop van het huidige seizoen Thijs Libregts opvolgde als hoofd trainer bij de landskampioe nen. Een paar weken geleden polste het bestuur van Feyen oord oud-speler Johan Cruijff voor de functie van technisch- directeur. Fafié zou in die con- stallatie gaan functioneren als veldtrainer. Cruijff liet echter weten niet op het aanbod van de Rotterdamse vereniging te willen ingaan. Van onze sportredactie ZALTBOMMEL - Adrie van Houwelingen is donderdag middag geopereerd in het zie kenhuis in Den Bosch aan zijn rechteronderarm. Pas nu is gebleken hij bij een val in de wielerklassieker Gent-Wevel- gem zijn rechteronderarm op meer plaatsen heeft gebroken. Adrie van Houwelingen kreeg van de geneesheren te horen dat hij zeker zes a acht weken niet in wedstrijden kan uitkomen. Het is dus aller minst zeker of de ploegmaat van Hennie Kuiper bij Veran- dalux dit jaar wel de Tour de France kan rijden. De coureur uit Zaltbommel was juist goed in vorm en won onder meer een etappe in de Tirreno Adriatico. Ook Jos Lammertink, de prof renner uit Wierden, zal er voorlopig niet bij zijn in het wielerpeloton. De Panasonic- coureur moet rusten nu blijkt dat hij niet volledig genezen is van de ziekte van Pfeiffer. van Denain gewonnen. Na een koers van 170 kilometer door regen en harde wind bleek Versluys in de sprint in de Noordfranse industriestad de betere van Jean-Louis Gau- thier. etappe als vierde. In het alge meen klassement staat de Ne derlander in Italiaanse dienst nu tweede met een achter stand van drie seconden op Van Calster. Saronni steeg door zijn zege naar de derde plaats op vier seconden van de Belg. Uitslag derde etappe van Fasano naar Cisternino: 1. Giuseppe Saronni (Ita) 160 kilometer in 3 uur, 45 minuten en 31 se conden (gemiddelde snelheid 42,568 km/ uur); 2. Guido van Calster (Bel); 3. Ha- rald Maxer (Oos); 4. Johan van der Velde (Ned); 5. Moreno Argentin (Ita) allen zelfde tijd als Saronni Algemeen klassement: 1. Van Calster (Bel) 13 uur, 51 minuten en 43 seconden; 2 Van der Velde (Ned) op 3 seconden; 3. Saronni (Ita) op 0.04; 4. Argentin (Ita) op 0.06; 5. Maier (Oos) op 0.07. De Sovjetrenner Igor Soem- nikov heeft donderdag de der de etappe van de Ronde van Nedersaksen op zijn naam ge bracht. Hij versloeg in de eindsprint na de 175 kilometer van Wilhelmshafen naar Mep pen, waarbij de renners con stant tegen de harde wind in moesten fietsen, de Oostenrij ker Andreas Blümel en de Westduitser Werner Wüller. Beste Nederlander was Jan Siemons op de achtste plaats. De Oostduitser Uwe Raab bleef eerste in het algemeen klassement, waarin Jan van Wijk als zevende geklasseerd staat. Uitslag derde etappe van Wilhelmshafen naar Meppen: 1. Igor Soemnikov (Sov) 175,1 kilometer in 4 uur, 19 minuten en 17 seconden - met tijdvergoeding: 4.19,02; 2. Andreas Blümel (Oos) 4.19,17 - met tijd vergoeding 4.19,07; 3. Werner Wüller (WD1) 4.19,17 - met tijdvergoeding 4.19,12; 4 Jochen Gorgen (WDI) 4.19,17; 5. Eber- hard Vogt (WD1); 6 Theodor Cerny (TSj); 7. Uwe Raab (DDR); 8. Jan Sie mons (Ned); 9. Andreas Kappe (WDI); 10. Tomas Kupec (TSj); 13. Peter Stevenha gen (Ned); 25. Rob Rasenberg (Ned); 44. Egbert Schmidt (Ned); 46. Jan van Wijk (Ned); 50. Gert Jakobs (Ned) allen zelfde Hij legde de 115 kilometer af in 2 uur, 34 minuten en 9 se conden. Breukink had één se conde voorsprong op de Belg Patrick Verplancke. Derde werd de Tsjechoslowaak Frantisek Vanko, vierde diens landgenoot Ladislav Fere- bauer en vijfde de Belg Dirk Tyteca, allen in dezelfde tijd als Verplancke. tijd als Gorgen. Algemeen klassement: 1. Raab (DDR) 10 uur, 5 minuten en 50 seconden; 2. Tynu Roosmiaee (Sov) op 3 seconden; 3. Dan Radtke (DDR) op 0.05; 4. Blümel (Oos) op 0.08; 5. Krzysztof Chrabaszcz (Pol) op 0.10; 6. Paul Popp (Oos) op 0.11; 7. Man fred Pleye (WDI) op 0.13; 8. Arwi Tam- mesalu (Sov) op 0.14; 9. Van Wijk (Ned) op 0.17; 10. Thomas Barth (DDR) op 0.18; 22. Siemons (Ned) op 0.22; 23. Stevenha gen (Ned) z.t.24. Schmidt (Ned) z.t., 25. Jakobs (Ned) z.t.; 60. Rasenberg (Ned) op 19.10 Het duo had een voorsprong van ruim één minuut op het groepje van vijftien renners, dat was overgebleven van het peloton van 116 man. luw Dommelsch ntreft zijn goed voor puur goud winnen, r u in de goudmijn cunt verdienen. Onder de uitvallers waren wereldkam pioen Criquielion, de Ier Ro che en de Fransman Bondue. Uitslag GP Denain: 1. Patrick Versluys (Bel) 170 km in 4 uur 23 minuten en 4 se conden; 2. Jean-Louis Gauthier (Fra) z.t. 3. Pierre le Bigault (Fra) op 1.04; 4. Johan de Lathouwer (Bel) op 1.08; 5. Yvan La- mote (Bel) op 1.12. Erik Breukink heeft de eer ste etappe gewonnen van de Ronde van de Loir-et-Cher in het centrum van Frankrijk. e meer goud u kunt en) maakt u kans op pn dukaten uit 1928 kinten). Bent u aft u door tot de I en 300 punten) om gouden tientjes, )ude Hollandse ■uw op te diepen. In ivendien mee naar idbaartje van liefst De Belgische beroepsrenner Patrick Versluys heeft don derdag de 26ste Grote Prijs of slijter voor het DALLAS (RTR/AFP) - De Amerikaan Aaron Krickstein en de Zweed Joakim Nyström hebben zich geplaatst voor de kwartfinales van het finale- toernooi van de WCT in Dal las. De 17-jarige Krickstein ver sloeg in een wisselvallige par tij ,die bijna drie uur duurde, zijn landgenoot Eliot Teltscher in vijf sets: 7-5, 2-6, 6-3, 2-6, 7- 5. Nyström bedwong in ruim anderhalf uur zijn sterker geachte landgenoot Henrik Sundström met opvallend ge mak: 6-3, 6-3, 6-4. In de kwart finales moet Krickstein het vrijdag opnemen tegen de als tweede geplaatste Jimmy Connors en treedt Nyström aan tegen favoriet John McEnroe. redes wat u doen p simpel dat is! jtie duurt 2 maanden zenden tot uiterlijk Van onze sportredactie ROTTERDAM - In een tijdsbestek van vijf jaar heeft de marathon van Rotterdam een uitstekende naam in de wereld van de atle tiek gekregen. Zaterdag 20 april gaan in de Maasstad voor de eerste lustrum-editie van het evenement ruim 2600 lopers uit 32 lan den van start. Zij worden geconfronteerd met een totaal nieuw parkoers. De organisatie heeft moeten afzien van het oude traject rond de Kralingse Plas met start en finish op de Coolsingel, omdat dit niet geschikt was voor een massale deelneming. De 42 kilometer en 195 me- tereenvolgende jaar in Rot ter van de marathon is nu terdam start, heeft men de gevonden op de linker en Olympische kampioen ma- rechter Maasoever, waar rathon en de wereldkam- twee lussen van twintig kilo- pioen veldloop, meter liggen. Op dat oude Het wereldkampioenschap parkoers zorgde de Portu- veldloop van enkele weken gees Carlos Lopes in 1983 na geleden in Lissabon was er een adembenemend duel met de oorzaak van dat Robert de de latere wereldkampioen Castella zijn aanvankelijke kampioen Robert do Oaetèlla toezegging om naar Rotter - (Aus) met 2.08.39 voor een dam te komen introk. De nieuw officieus Europees re- Australiër presteerde niet zo cord. Lopes eindigde twee goed in de Portugese hoofd jaar geleden overigens als stad en voelde weinig voor tweede met een achterstand een nieuwe confrontatie met van twee seconden op De Lopes. Ook wereldrecord- Castella. houder Steve Jones (2.08.05) moest op de Rotterdamse Met 2600 lopers brengt deelnemerslijst worden 'Rotterdam' het grootste veld doorgehaald, omdat de En- bijeen, dat ooit in een Neder- gelse bond de marathon van landse marathon van start is Londen als selectie laat gel- gegaan. Ondanks de grote den voor de Europese kam- concurrentie van de strijd pioenschappen, die volgend om de wereldbeker mara- jaar augustus in Stuttgart thon, die komend weekeinde worden gehouden. Jones wil in Hiroshima wordt gehou- in een vroeg stadium zeker den en de marathon van zijn van deelneming aan de Londen, die een dag na Rot- Europese titelstrijd en koos terdam wordt gelopen, heeft ondanks een financiëel min de organisatie toch een aan- der aantrekkelijk aanbod tal sterke lopers kunnen voor de marathon in de En- vastleggen. Met Carlos Lo- gelse hoofdstad, pes, die voor het derde ach- Europees kampioen Ge- pLINGE BP EXCURSIE MET 1,DE STELTKLUUT" fcondag 14 april 1985 langs Zesligvoet en l/uilmuil Zeven jaar ge leden is het alweer, dat l/ve daar een zeer ge klaagde excursie heb ben belegd. Een unieke (gelegenheid dus voor ionze nieuwe leden van de laatste |aren om ook eens kennis te maken met dit prachtige kre- kengebied tussen Hulst len Nieuw-Namen. We zijr, erin gestaagd om dezelfde excursieleider van toen n.l. Richard Bleijenberg voor deze tocht te strikken. Dat belooft dus weer goed te worden! Hij zal ons langs vissers- en oude smokkelpaadjes door het gebied leiden en verwacht ons bewoon de nestkasten van to renvalk en steenuil te laten zien We hopen op mooi weer, want Ri chard weet daar vijf plaatsen waar de witge- sterde blauwborst voor komt en aangezien dit vogeltje een mooi-weer- zanger is, zal de zon moeten schijnen. Met een beetje geluk zien we ook baardmannetje en cetti's zanger. Ver zamelen om 14.30 uur aan het kruispunt Woestijnestraat-Half- eind bij de witte boerde rij langs de weg tussen Clinge en Nieuw-Na- men, waar we om streeks 17.30 uur terug zullen zijn. Laarzen, kij ker en onopvallende kleding zijn aan te be velen. t De als eerste geplaatste Amerikaanse Chris Lloyd- Evert hoefde woensdag in haar partij voor de tweede ronde van het tennistoernooi in Hilton Head tegen haar landgenote Elise Burgin slechts één game ar tc staan. De zevenvoudige winnares van dit toernooi won met 6-1, De als tweede geplaatste Bulgaarse Manuela Malejeva en nummer drie, de Westduit- se Claudia Kilsch-Kohde, had den aanzienlijk meer moeite met hun opponenten. Malejeva had drie sets nodig tegen de Tsjechoslowaakse Iva Buda- rova (4-6, 6-3, 6-0) en Kilsch- Kohde moest eveneens een set laten aan de Zuidafrikaanse Rosalyn Fairbank: 7-5,4-6 6-3. Lopes verschijnt voor de derde keer aan de start in Rotterdam. FOTO ANP WENEN (SID) - De terugkeer van Hans Krankl in het Oos tenrijkse voetbalelftal is onze ker door een spierontsteking in het zitvlak. Is dat euvel tij dig verholpen, dan speelt de 32-jarige aanvaller op woens dag zijn zeventigste landen- wedstrijd. Tegenstander is Hongarije, de leider in groep 5, waarin ook Nederland strijdt voor kwalificatie voor het eindtoer- nooi om het wereldkampioen schap in Mexico (1986). Hongarije is bijna verze kerd van deelneming. Oosten rijk en Nederland strijden voor een herkansing, waarbij de eerste de beste kans heeft. Branko Eisner, de onlangs aangestelde bondstrainer, deed na zijn aanstelling een beroep op ervaren krachten als Erich Obermayer en Hans Krankl. De laatste twijfelde geruime tijd, maar de grijze spits van Rapid Wien, voor heen onder meer werkzaam bij Barcelona, gaf tenslotte toch gehoor aan de oproep van Eisner. Uit eigen land komt de con currentie van Cor Lam- bregts, die zijn persoonlijk record (2.12.40) bij zijn mara thondebuut in 1983 in Rotter dam liep en Marti ten Kate. Ten Kate, die Nijboer afgelo pen zaterdag in Leiderdorp met meer dan een minuut verschil versloeg in een wed strijd over 20 kilometer, de buteert op de marathon. Hij verwacht een tijd van 2.12 a 2.13 te kunnen lopen. rard Nijboer is de eerste kandidaat voor de auto, die voor de beste Nederlander beschikbaar is. Bij de dames, die in het Rotterdamse veld sterk in de minderheid zijn, lijkt Marie Christine Deurbroeck favo riet. Zij krijgt concurrentie van onder anderen Wilma Rusman, die vorig jaar in Parijs voor de eerste maal onder 2 uur en 40 minuten kwam en Joke van Gerven. meer dan het tienvoudige van 1981, toen de wedstrijd voor de eerste maal werd ge houden. Voor de 2600 deelne mers zijn 7000 sponsen en 65.000 liter mineraalwater ter verfrissing beschikbaar. De aluminiumfolie dekens, die na afloop aan de deelne mers worden uitgereikt om te sterke afkoeling te voor komen, beslaan een lengte van 5,8 kilometer. De nationale recordhouder, die vorig jaar februari in Los Angeles der de werd in 2.10.53 en ook nog marathons in Amsterdam (2.14.28) en Columbus (2.13.40) won, maar bij de Olympische Spelen de strijd halverwege staakte, wil revanche nemen. De Stad Rotterdam mara thon werkt dit jaar met een budget van 811,000 gulden, DEN HAAG (ANP) - De resul taten van toto en cijferspel nummer 14a zijn: Toto Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 5 deelnemers die elk bruto f. 3.098,30 ontvangen, derde prijs: 101 deelnemers die elk f. 306,70 ontvangen. Cijferspel Zes cijfers goed: geen win naar, vijf cijfers goed: 2 deel nemers, vier cijfers goed: 19 deelnemers, drie cijfers goed: 187 deelnemers, twee cijfers goed: 1.940 deelnemers LONDEN (AFP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft donderdag het nationale comité van Groot-Brittannië drie maanden uitstel gegeven voor de bestudering van de plannen voor de organisatie van de Zomerspelen van 1992. Vier Britse steden, Londen, Manchester, Birmingham en een nog onbekende plaats, willen zich gezamenlijk kandidaat stel len voor de Spelen. Het Britse comité wil de plannen van het viertal nauwgezet bestuderen, voordat wordt overgegaan tot de officiële kandidaatstelling. Het IOC verklaarde zich, aldus voorzitter Samaranch, ak koord rfiet de verschuiving van de termijn voor de kandidatuur van 15 mei naar 15 augustus. Zes steden hebben zich tot nu toe officieel kandidaat gesteld voor de Spelen van 1992: Amsterdam, Barcelona, Belgrado, Brisbane, Nieuw-Delhi en Parijs. SHANGHAI (ANP) - Het Ne derlandse waterpoloteam heeft woensdag in Shanghai zijn eerste wedstrijd tijdens een toernee door China en Ja pan gewonnen. Tegen het bewegelijke team van de Chinese Volksrepu bliek, dat veel gebruik maakte van de korte passes, werd het 9-8 met als periodestanden 3-2, 1-2,3-1,2-3. Topscorer bij Nederland was Ton Buunk met drie tref fers. De overige doelpunten kwamen op naam van: Noor- degraaf (2), Schoeman, Van Belkum, Van Zeeland en Piel- stroom. Krankl, die 34 doelpunten maakte voor het Oostenrijkse elftal, speelde de laatste lan- denwedstrijd bijna twee jaar geleden. Vervolgens bedankte hij, omdat hij weigerde nog langer als middelpunt van kritiek te fungeren. De Oostenrijkse selectie van zestien spelers telt drie man in buitenlandse dienst: Walter Schachner (Torino), Kurt Jara (Grasshoppers Zürich) en Bruno Pezzey (Werder Bre men). ETTEN-LEUR HEITJE VOOR KARWEITJE De Welpen en Kabou ters van de Scouting groepen te Etten-Leur doen zaterdag 13 april van 10 00 tot 15.00U. mee aan de actie „Heitje voor een Kar weitje" waarvan de hel van de opbrengst be stemd zal zijn voor Uni cef. Kinderen helpen kinderen, laat hen hel pen. Vandaag speelt Nederland opnieuw tegen China, zondag reist het gezelschap naar To kio. kerwedstrijden recht heeft op een financiële vergoeding, indien er meer dan feitelijke informatie wordt gegeven en het duidelijk is dat de uit zending is bedoeld om het publiek te vermaken en aan de radio te kluisteren. In de overeenkomst tussen KNVB en NOS staat dat de omroep flitsen van ten hoogste ne gentig seconden zal geven. Genoemde flitsen zullen echter eerst vanaf het begin van de tweede helft van de wedstrijden worden uitge zonden. ZEIST (ANP) - Het NOS-programma Langs de Lijn zal, in dien de aard van het programma blijft be houden, voor voetbal- flitsen een financiële vergoeding moeten be talen aan de KNVB. Met deze uitspraak beves tigde het hof te Amsterdam donderdag het vonnis van 14 april 1982 van de hoofdstede lijke arrondissementsrecht bank. Drie jaar geleden ging de NOS tegen de uitspraak van de arrondissements rechtbank in hoger beroep. De Nederlandse Omroep Stichting betaalt tot op he den nog niets voor de betref fende voetbalflitsen. Alleen voor de reportages op tv wordt door de omroepen een vergoeding aan de KNVB betaald. In zijn uitspraak bepaalde het Amsterdamse hof dat de KNVB als organi sator van competitie- en be- helft van de wedstrijden mo gen worden uitgezonden, zo heeft een NOS-woordvoer der in eerste reactie donder dag desgevraagd gezegd, In oktober 1982 werd tus sen de beide partijen een contract afgesloten over ra dio en televisie waarin werd bepaald dat de NOS voor tv- verslagen 3,5 miljoen gulden per jaar betaalt en voor ra- dioflitsen, vanaf de tweede helft van de wedstrijd, voorshands niets, tot de rechter daarover in defini tieve uitspraak anders be paalt. Verder werd bepaald dat de flitsen drie wedstrij den per speeldag mogen be slaan en maximaal vijftien minuten per wedstrijd. De NOS heeft zich tot nu toe steeds op het standpunt gesteld dat de radioflits een journalistieke activiteit is die onder vrije nieuwsgaring valt. Bij de KNVB was nie mand voor commentaar be reikbaar. meter individuele tijdrit. De gemiddelde afstand per etappe is 174,2 kilometer. Er zijn 38 tussensprints, evenzoveel pre miesprints en 37 bergtoppen (tien van eerste categorie, elf van tweede en zestien van derde categorie). Bij de officiële presentatie van de Panasonic-ploeg maakte Peter Post bekend dat Eddy Planckaert en Vande- raerden al hadden bijgetekend voor de seizoenen '86 en '87. In tussen zijn ook de contracten van Oosterbosch, De Keule naar, Nulens en Lubberding verlengd. Post gaat er van uit dat ook Anderson blijft. „Hij wil het zelf en ik ook. Met hem komt het ook wei goed". mule, krijgt een interessant deelnemersveld. Naast de ze ven Spaanse ploegen komen er drie Franse, een Belgische, een Nederlandse, een Italiaanse, een Colombiaanse, een Ameri kaanse, een Portugese en een Russische ploeg. De Sovjets hebben de Vuelta uitgekozen voor hun eerste confrontatie met de beroepsrenners in een grote ronde. Óp grond van de ze ervaringen beslissen zij over een start in de Ronde van Frankrijk. De Ronde van Spanje begint op dinsdag 23 april met een proloog-tijdrit van 5,6 kilome ter in Valladolid. Het eindpunt ligt op 12 mei na 3484 kilome ter in Salamanca. Er is 63 kiio- TERHEIJDEN JEU DE BOULES JdB-ver. 't Centrum houdt op 14 april a.s. haar seizoenopenings- toernooi op de banen achter café 't Centrum. Hoofdstr. 20 in Terheij- den Aanvang 10.30 uur. Melden vanaf 10.00 uur. Vooraanmel ding tot 12 april bij S. Daniëlse, tel. 01693- 1849. De kosten zijn J15,00 per triplette of ƒ5,00 per persoon. De NOS zal bekijken of beroep tegen deze uitpraak mogelijk is. Indien dat niet het geval is gaat de NOS er van uit in goede verstand houding met de KNVB om de tafel te gaan zitten om een financiële regeling vast te stellen. In die onderhan delingen wil de NOS wel trachten van de KNVB ge daan te krijgen dat de voet balflitsen ook over de eerste iM De Neder- is 'euSdPl°eg voor heren !oern°r t'e eindronde van het mJi? om de wereldtitel in- Korea rJ?,?roep C met Zuid~ irno 1 S J en Tunesië. Berg- Voptö van handeling. Vnj Bet duel Telstar- sondao'Ji Wordt SesPeeW op J 14 april. Aanvankelijk tvi wedstrijd in de eerste itejd een dag eerder vastge-

de Stem | 1985 | | pagina 7