WETHOUDER KO VAN SCHAIK: 'eïÜL Bewoners blij met aanleg riolering Kritiek Sportraad is niet terecht drijf ilse ;ld aan. IHEID VAN ZEELAND >OP [ithoek, :e baan |tig ïeens. Dat 't /at doe I dat "die- Ituatie gevoel, it u wel- /bal, een Igezellig oken .kantine? aamheid pakt een n. als u ïmer van :hterzijde immer ;t naar de e over de rfi pv VOGELWAARDE EN LAMSWAARDE ER ZIJN GEEN SLECHTE AUTO'S IS ALLEEN VEEL VERDER CAPPENDLJK AUTO'S TERNEUZEN Jeugd Zuiddorpe herstelt schade Schieting Clinge Hulst Koewacht Plaatselijk nieuws Kloosterzande Sint-Jansteen SPORTWETHOUDER W. KAYSER: A1| Iren Ileum, receptie, g, overwinning, Jopenbare dank, lest eens in de Imilieberichten •oeft het niet te Ig geen tientje). It ,85. Eén grote lor het plaatsen pet een formaat 13,00 toeslag laag Bi| niet- |,00 adm.kosten t geretourneerd. I tekst 2 dagen lonze kantoren, t u eveneens 2 Postbus 3229, lopgaven worden Tdien naam en pn Uw betaling i ons het recht I van redenen te uws donderdag. Iteerd )N )ET Ikeer be- Irijbewijs. i/fllJDAG 12 APRIL 1985 122 PAGINA ZEELAND 2 S1979 1982 lie auto1975 1.000 km1984 I - Axel 1774 ICIERING :éle Reclame. SIRE &Er is altijd werk voor een sociaal rechercheur De gemeente Axel heeft sa men met Sas van Gent al an derhalf jaar een sociaal re chercheur in dienst om het misbruik van de sociale voor zieningen een halt toe te roe pen. Dat schijnt tot nu toe vnj aardig te lukken. Maar tegen welke prijs? De (lande lijke) kritiek op het functio neren van deze ambtenaar bijzondere controle neemt hand overhand toe. Het pro test groeit. Vorige week nog klaagden 300 bijstandsmoeders hun nood in Middelburg. De in breuk op hun privéleven door de sociale diensten gaat de bijstandsmoeders veel te ver. Een bijkomend verwijt is, dat de sociaal rechercheur intimidatiemethoden ge bruikt om zijn doel te berei ken. Maar niet alleen de slacht offers hebben weinig waarde ring voor de werkwijze van de 'gemeentespion'. Ook op het bestuurlijke vlak rijzen twijfels. Heel dicht bij huis bijvoorbeeld aarzelen de ge meenten Hulst en Hontenis- se nog steeds een sociaal re chercheur op het legertje uit keringsgerechtigden los te la ten. Omdat gevreesd wordt voor de nadelige effecten. „Je weet niet of je er kwaad of goed mee sticht. We willen de goede verhoudingen tus sen de gemeente en de bur gers niet verstoren", zei hoofd Welzijnszaken Jaap Stolte van de gemeente Hon- lenisse deze week. Wat zijn de ervaringen in Axel tot nu toe met de so ciaal rechercheur? Gaat Axel ermee door? En wat blijft er over van de geloofwaardig heid en integriteit van het fe nomeen als de sociaal recher cheur in Axel bijvoorbeeld zijn boodschappen thuis laat bezorgen door een uitke- ringsrechtigde, die deze ge ringe bron van neveninkom sten niet op zijn briefje in vult, maar niettemin met rust wordt gelaten. Een gesprek met PvdA- wethouder Ko van Schaik van Sociale Zaken, die geen kwaad woord wil zeggen over dat bijscharrelen door uitke- nngsgerechtigden. „De wer kenden doen het ook". Maar die Axel en Sas van Gent 'ze gende' - „ik zou het niet graag aan anderen overla ten" -met de ambtenaar bij zondere controle, de sociaal rechercheur. Een tussen stand. Door Frank Deij AXEL - „We gaan er natuurlijk gewoon mee door. We hebben anderhalf jaar gele den die zet gedaan. De ervaring tot nu toe is dat de betrokken persoon goed functio neert". „We krijgen ook geen klachten vanuit de bevol king over die man. Ook niet van individuelen die ermee te maken hebben gehad. worden ze recidivist en de periodes die ze dan de bak in gaan, worden steeds langer. Het interesseert me verder ook niet wat er met zo'n man of vrouw gebeurt nadat wij aangifte gedaan hebben bij de officier van justitie. Ook al wordt hij vrijgesproken. Dat moet de rechter maar uitmaken". Spijt heb ik er niet van, dat zeker niet. Maar je mag niet vergeten, da t de man zich in een enorrn spanningsveld beweegt. Aan de ene kant moet je volgens de sociale wetgeving de mensen hel pen, anderzijds moet je ze eigenlijk wantrouwen, ze controleren". „Maar die controle ge beurde ook al door de bui tendienst. Wat de sociaal re chercheur doet, is bijzondere controle uitvoeren als daar aanleiding toe is", vat Van Schaik in zijn wethouders kamer op het Axelse stad huis zijn eerste indrukken over de sociaal rechercheur samen. Het aantal uitkeringsge rechtigden in de gemeente Axel bedroeg eind 1983 322. Dat is inmiddels opgelopen tot ruim 400. 'Drie procent daarvan is verdacht', zei Van Schaik in een eerder in terview. Dat betekent glo baal gerekend dat de sociaal rechercheur in 1984 twaalf gevallen heeft onderzocht. „Dat klopt ongeveer wei. En als je ziet dat de man voor de helft in dienst van Axel is en zijn werk goed kan doen, valt het met het aantal frau degevallen nogal mee". Werk „Maar werk voor zo'n man is er altijd wel", pareert hij de vraag of het het waard is zo iemand voor twaalf zaakjes per jaar in te huren. „We hebben elke maand te maken met veertig mutaties in het bestand. De man stelt ook regelmatig een globaal onderzoek in, het normale werk van de buitendienst, en regelmatig blijkt dan ook dat een dieper onderzoek niet nodig is". De buit van de sociaal re chercheur bedroeg in 1984 gemiddeld 30.000 gulden per geval. Een aardig sommetje. Maar van dat geld ziet Axel in de meeste gevallen niets terug. Van een kale kip valt weinig te plukken. „Het geld is meestal opgemaakt. Aan snoepgoed zullen we maar zeggen", lacht Van Schaik. Waarom dan toch zo'n dure vent in de arm nemen? „Je voorkomt ermee dat ze het weer doen. Want dan pas zitten ze goed fout. Dan Uitkering „Natuurlijk krijgt zo'n man weer een uitkering als hij bij ons aanklopt. Dat is ook de sociale wetgeving. Want iemand zonder water en brood en huisvesting zet ten kan in Nederland niet. Daar maak je de problemen ook enkel maar groter mee". Drie procent is verdacht. En dat wordt men als de buitendienst-medewerker van de sociale dienst bij de wettelijk verplichte half jaarlijkse controle bijvoor beeld luxe artikelen aan treft, die zijn cliënt eigenlijk niet zou kunnen betalen van zijn uitkering. f.! 0E2E B'JÜfiT ''k k i-i *--4- w •vr~ f Andre van Himme: .ook belanghebbenden in spe ciale controle-commissie- foto s de stem cor j de boer Wethouder Ko van Schaik: ...we gaan er gewoon mee door. Tips In Axel echter zijn de con troles aan huis afgeschaft. Om tijd te winnen, moeten de uitkeringstrekkers nu op spreekuur op het stadhuis komen. Hoe worden uitke ringstrekkers in Axel, nu die buitendienstcontrole is weg gevallen, verdacht? Anonie me tips? „Nee daar doen we niet aan mee. Hoe worden ze dan verdacht", denkt de wethou der hardop. „Niet meer door de bezoeken. Gewoon, door berichten uit de samenle ving. Uit informatie die we binnenkrijgen. We worden aangesproken door mensen, die ons attent maken on be paalde personen. Daar loop ik zelf niet achter. Bij mij gaat dat het ene oor in en het andere uit. Maar wij hebben mensen wiens beroep het is daar achter aan te gaan. Meestal berusten die tips overigens op onwaarheden. Er zijn veel vooroordelen". Uit welke hoek de meeste tips komen? „Is niet te zeg gen. Het zijn zowel werklo zen als werkenden die ons aanschieten". Uit diezelfde samenleving komen berichten dat de so ciaal rechercheur bood schappen liet thuisbezorgen door een uitkeringsgerech tigde, die er bij een winkel wat zwart bijverdiende. Van Schaik heeft daar nooit werk van gemaakt. „Ik heb dat niet gecontroleerd. Maar als dat zo is, is dat een heel slechte zaak". Er wordt ook gefluisterd, en soms hardop gezegd, dat er 'in de keuken' nogals eens harde woorden vallen tussen de wethouder sociale zaken en de ambtenaren van de so ciale dienst. Zaken die aan gedragen worden, zouden door Van Schaik te gemak kelijk van tafel geveegd worden of toch niet die aan dacht krijgen die de ambte naren voor ogen hebben. Po litiek, met het oog op de ko mende gemeenteraadsver kiezingen, zou een rol spe len. Het is te verklaren. De zwaargewichten op de afde ling sociale zaken komen uit het CDA-kamp. Van Schaik, die overigens een prima zicht heeft op de schermut selingen achter de scher men, is rood. „Fricties zijn er op elk gebied. Het bestuur bestuurt en dat geeft wel eens wrijvingen.Kijk, de ambtenaren vormen een macht. Ze zijn gespeciali seerd, ze hebben kennis en weten alles veel beter. Maar als bestuur probeer je een eigen beleid uit te voeren. En ik ben dan zo, als ik het niet eens ben met de ambtena ren, dan voer ik het ook niet uit. De ambtenaren moeten dingen aandragen. Het be stuur besluit". Unaniem „En ik neem die beslissin gen niet alleen. Alles komt in het college en tot nu toe zijn alle besluiten nog una niem genomen", zegt Van Schaik. „En politiek heeft er volgens mij niets mee te doen. Althans, ik heb toch niet die indruk dat er poli tieke belangen bij betrokken zijn". Maar Van Schaik begrijpt het wel. „Zij zitten in die zelfde moeilijke situatie als de rechercheur. In hetzelfde spanningsveld. Aan de ene kant de mensen helpen, maar ze ook aanpakken. Dat is vervelend. En wij staan ook wel eens onder druk. Er zijn mensen waarvan je weet, dat ze dreigen. Daar moet je goede afspraken mee maken". Intimidatie Ook al eens eerder gezegd. De sociaal rechercheur gaat niet op pad zonder medewe ten van de wethouder van sociale zaken. Er zijn echter gevallen bekend, dat de so ciaal rechercheur wél op eigen houtje te werk ging. Een praktijkvoorbeeld: er lag een beslissing van de RWW- en WWV-commissie de zaak van een cliënt te la ten rusten. Niettemin bracht de so ciaal rechercheur een be zoekje aan de cliënt en nam zelfs in het bijzijn van der den het woord opsluiting in de mond. Pure intimidatie. „Dat bezoek is een interne communicatiestoornis ge weest", wil Van Schaik over dit eigenhandige optreden kwijt. „Werken met controle vergt een erg goede organi satie. En ook een goede or ganisatie laat wel eens een steekje vallen". Het woord intimidatie wil Van Schaik volledig voor re kening van de verslaggever laten komen. „Ik heb geen oordeel over hoe de man op treedt. In zijn instructies staat dat hij zich correct dient te gedragen. Ik heb daar tot nu toe geen klach ten over gehoord". Controle Controle op de bijstand moeders en andere uitke ringsgerechtigden is er vol op. Controle op het werk van de ambtenaar bijzondere controle is er ook. Maar wie controleert de controleur van de sociaal rechercheur? „Daar mankeert wat aan. Ik vind dat de politiek zich daar mee moet bemoeien. De controlerende taak naar mij toe is er te weinig. Het zou een goede zaak zijn, als er meer en vaker overleg is met de commissie sociale za ken bijvoorbeeld. Niet over alle gevallen apart. Maar over het te voeren beleid. Neem nu alleen het begrip 'economische eenheid'. Dat is zo vaag". „De wetgever schiet daar duidelijk in te kort. In deze veranderende maatschappij kunnen de relaties onder één dak van dien aard zijn, dat ze niet samenwonen, dat ze geen economische eenheid vormen. Dan moeten wij zelf beleid maken. Het zou pret tig zijn als wij daarbij van uit de politiek geholpen worden. Daar moeten we een structuur voor zien te vinden", vindt Van Schaik. Hij denkt daarbij ook aan de toekomst. Als wethouder van sociale zaken heeft hij flink wat in de melk te brok kelen. Dat was ook de reden dat hij instemde met de aan stelling van de sociaal re chercheur. „Ik zou het niet graag aan anderen overla ten", zei hij toen. Gezond Maar dat was anderhalf jaar geleden. De verkiezin gen staan voor de deur en het is nog maar de vraag of, zelfs als Van Schaik in het college terugkeert, hij de zelfde portefeuilles krijgt. „Vandaar ook mijn pleidooi voor een betere samenwer king met de commissie so ciale zaken. Via de commis sie kun je als partij toch een gezonde controle op die tak van het werk blijven uitoe fenen. Die ervaring heb ik inmiddels. Het is allemaal goed te controleren". Die structuur waar Van Schaik naar op zoek is, wordt volgens Terneuzenaar André van Himme, die zich het lot van uitkeringsge rechtigden heeft aangetrok ken, door de wet aangereikt. „De raad kan een zoge naamde ex-artikel-61-com- missie installeren waarin deskundigen, maar ook be langhebbenden zitting heb ben. Dat is een echte demo cratische bestuursvorm met een beslissingsbevoegdheid, ook over individuele geval len. De wethouder zit er dan wel bij, maar de commissie beslist. Dan heb je een goede controle over het werk van de dienst en de sociaal re chercheur". Dat zo'n commissie pure noodzaak is, staat volgens Van Himme buiten kijf. Het is de meeste ideale situatie volgens hem, want de ma nier waarop de sociaal re chercheur momenteel ope reert bevalt hem maar ma tig. Hij wil het dan nog niet eens hebben over intimida tiepraktijken waarmee - daar is hij van overtuigd - sociale rechercheurs zich bezighouden. De controle rende taak op zich levert voor hem geen bezwaar op, maar het onzorgvuldig om gaan met het gevoelsleven van de 'slachtoffers' stuit hem tegen de borst. „Daar waar misbruik op grote schaal gemaakt wordt, is bewaking van het budget zeker nodig. Maar bij de huidige ontwikkelingen zet ik grote vraagtekens. Wat er vaak vergeten wordt, is dat de man zich mengt in men selijke verhoudingen. De so ciaal rechercheur heeft wel een opleiding als opspo ringsambtenaar, maar geen sociale opleiding". Ook Van Schaik ziet be paalde ontwikkelingen met gefronste wenkbrauwen aan. Het demoraliserende effect van de RSV-affaire bijvoorbeeld. Waarin hij persoonlijk veel meer moeite had met de zichzelf verrij kende De Vries, dan met het optreden van minister Van Aardenne. Begrijpelijk toch, dat bijstandmoeders in koor roepen: „Moet je mij in de gaten houden. Pak eerst die grote jongens eens aan". Van Schaik: „Als iedereen begint te stelen, wil dat niet zeggen dat je dat zomaar moet toelaten. Daar is ieder een het wel mee eens. Ik vind dat in Nederland elke wetgeving gecontroleerd moet worden, er wordt na melijk niet enkel binnen de sociale wetgeving gefrau deerd. Maar ik constateer regelmatig politieke onwil om diverse zaken aan te pakken. Voorbeelden te over. Dan wordt het natuur lijk erg moeilijk om de so ciale wetgeving op deze ma nier te blijven controleren. Daar kun je ook als lokale overheid niet mee doorgaan. Trouwens, je krijgt er geen draagvlak meer voor". een onzer verslaggevers Jogelwaarde/lams- AARDE - De plannen van ®e gemeente om riolering aan ^leggen in het buitengebied ™ij Vogelwaarde en Lams- aarde zijn door de overgrote J™erheid van de betrokken goners positief ontvangen. Dat blijkt uit een enquête, e gemeente heeft gehou- yOR ZUCWEST NEDERLAND ,/erneuzen, Hulst en Goes, 'assen en telefoonnum- "sop pagina 2. Slngstljden: 3o-12.30/i3.30-i7.o0uur. H«ileuzen: Rein van der ssn editie-chef), Jan Jan- On i? chef). Emile Calon, Meertens, Cor de Boer Hukt I°n Koonnen (sport). F'ank Deij, Éugène Coeten' Middelburg: Ier! tma' Goes: Aad van "Wouden. Vitle-expl. specteur Zeeland: C. Me- Drivé 01150-95839. den. Van de 14 ondervraagden aan de Schapershoeksepad reageerden 8 bewoners posi tief en 1 negatief. De rest nam niet de moeite het formulier in te vullen. Op de Drie Gezus- tersdijk juichen 13 van de 17 bewoners de aanleg toe en op de Campensedijk 25 van de 29 bewoners. Eentje wil geen rio lering. De Zuiddijk tenslotte leverde van de 5 uitgereikte formulieren 4 positieve reac ties op. Een bewoner maakt het niets uit. Nabij Lamswaarde werden 63 bewoners van de Hoefkens- dijk, Roversbergsedijk en Roversbergsepad onder vraagd. Dat leverde 59 positie ve reacties op en twee bewo ners hielden het op een vraag teken. De uitslag van de enquête betekent, dat de aanleg van de riolering definitief doorgaat. Voor de gemeente is het nu zaak haast te maken met de uitvoering. Immers, om nog het volle pond subsidie van het rijk te vangen, moeten de pro jecten vóór 1 juli gerealiseerd zijn. „De tijd is kort", zegt wethouder H. Bruggeman, „maar we zien het als een uit daging om het toch voor el kaar te krijgen". In de loop van dit jaar volgen nog twee andere rioleringsprojecten. Daarvoor wordt echter nog maar voor 80 procent van de kosten subsidie ontvangen. (ADVERTENTIE) Mr FJ Kaarmanwog49 Telefoon 01150-97455 Van een onzer verslaggevers ZUIDDORPE - In de stromen de regen herstelden enkele Zuiddorpse jongeren gisteren het klimrek. Een dag eerder hadden ze het in brand gesto ken, maar door snel ingrijpen van de politie bleef de schade beperkt. „Het ging allemaal om een uit de hand gelopen spelletje, het was eigenlijk maar wat kattekwaad", aldus een van de jongens. SINT-JANSTEEN - Bejaar- denschieting De Warande, 45 schutters, uitslag: hoge vogel: Alb. van de Branden, Sint- Jansteen, eerste zij vogel: G. de Saye, Moerbeke, tweede zij vo gel: niet afgeschoten. Jongerenkoor - Morgen ver zorgt het jongerenkoor voor de tweede keer een eucharistie viering in de Henricuskerk. Het thema is Samen Onder weg. De dienst is tot stand ge komen door de jongeren van buurt Beatrixstraat, die op de ze wijze hun kameraad Frank de Kind willen herdenken, die onlangs op 17-jarige leeftijd is overleden. De dienst begint om 19 uur. Postzegelbeurs - Postzegel vereniging het Land van Hulst houdt zondag de maandelijkse postzegelbeurs in Den Dul- laert. Zoals gebruikelijk wordt begonnen met een gratis lote rij, waarbij de lidmaatschaps kaarten als lotnummers die nen. Ook is er weer een kwartjesloterij met als hoofd prijs een serie vooroorlogse Nederlandse zegels. Tenslotte is er een veiling met diverse mooie kavels postzegels. De beurs begint om tien uur. Filmdag - De Jeugdontspan- ning Koewacht houdt zondag weer een filmdag voor jong en oud in de Vlaschaard. Er wor den twee spannende, fantasie rijke en komische films ge draaid. De middagfilm, de grote Bommelfilm 'Als je be grijpt wat ik bedoel', is toe gankelijk voor de kleuter en lagere schooljeugd en begint om 14 uur. De avondfilm 'Poli ce Academy' is toegankelijk voor iedereen vanaf 12 jaar en begint om 19 uur. Rommelmarkt - Morgen wordt door muziekvereniging Eendracht Maakt Macht de traditionele rommelmarkt ge houden. De inwoners van Koe wacht hebben een grote hoe veelheid waardevolle spullen, zoals diverse meubels, fietsen, gereedschap en kachels inge leverd. Dit alles wordt tegen schappelijke prijsjes verkocht. Een aantal antieke voorwer pen wordt per opbod verkocht. Het bestuur van de organise rende muziekvereniging ver wacht dat vele inwoners van Koewacht en elders een hun steentje bijdragen aan het in strumentenfonds van EMM. De rommelmarkt wordt ge houden in en rond het repeti tielokaal De Roffel, gelegen aan het parkeerterrein bij de sportvelden. De rommelmarkt begint om 13.00 uur, de antiek veiling is om 14.00 uur. Zwemclub - Door de zwem- club Koewacht ZCK houdt voor de tweede maal een lom pen- of voddenactie. De zwemvereniging vraagt de in woners van Koewacht de vod den morgen op straat te zetten, liefst in een plastic zak. In de loop van de dag worden de zakken opgehaald. Hoofdprijs - Mevrouw T. van Overmeeren uit Kloosterzande mocht woensdagmiddag drie minuten lang winkelen in Meermarkt Neve/Schakelaar op kosten van showband Kloortje. Haar zoon Davy had namelijk de hoofdprijs gewon nen in de grote loterij van deze vereniging. Onder het contro lerend oog van enkele be stuursleden bracht zij voor 330,98 aan boodschappen naar de kassa, die ze gratis mee naar huis kon nemen. Kledingbeurs - Peuterspeel zaal Dreumesiand houdt mor gen van 9.30 tot 12.30 uur een zomerkleding- en speelgoed beurs. De zomerkleding is be stemd voor de leeftijdsgroep tot 12 jaar. De beurs wordt ge houden in de peuterspeelzaal in gemeenschapshuis St.-Mar- tinus in Groenendijk. Van de opbrengst komt een deel ten goede aan de peuterspeelzaal. Zeehengelwedstrijd - Aan de eerste wedstrijd van ZHV De Vogel deden 55 hengelaars mee. Er werd drie uur lang ge vist in de Westerschelde nabij de Wilhelmuspolder en er werd goed gevangen, groten deels bot. Uitslag: 1. J. van Heese, Kloosterzande (13 vis sen, 2155 punten), 2. J. boeding, Kloosterzande, 3. M. van Duij- se, Clinge, 4. E. de Kerf, Sint- Jansteen, 5. H. van Sikkelerus, Kloosterzande. De traditionele troostprijs werd gewonnen door J. van Hooye uit Zand berg. Vastenactie - De huis-aan- huis collecte ten bate van de Vastenactie bracht 3.025 gul den op. Via verschillende an dere acties is het totaalbedrag nu opgelopen tot 4.100 gulden. Vdn een onzer verslaggevers HULST - Wethouder W. Kayser vindt de kritiek die di Hulster Sportraad in het jaarverslag op de gemeenti heeft geleverd niet terecht. Hij vindt het vreemd ,dat er nu blijkbaar ongenoegei is ontstaan over verschillende zaken, zoals de huurtarie ven van de velden. „Ze waren zelf al jaren aan het touwtrekken over een nieuwe verdeling van tarieven voor sportvelden". Centraal daarbij stond de vraag waar om de ene vereniging meer be taalt voor een veld dan de an dere. „We zijn toen een her schikking overeengekomen, waarmee iedereen akkoord was. Uitgangspunt was dat over de gehele lijn een trend matige verhoging van 4 zou plaatsvinden. Maar door die herschikking is het natuurlijk logisch dat sommige clubs plots veel meer moesten gaan betalen. Daar staat tegenover dat voor anderen de tarieven juist omlaag gingen. Alle clubs hebben overigens kunnen rea geren, maar dat heeft nie mand gedaan". De kritiek dat de gemeente weinig of geen gehoor zou ge ven aan klachten uit de sport wereld, wuift Kayser weg. „Niemand vindt het natuurlijk leuk als de gemeentelijke sub sidie op de nullijn of min 5-lijn wordt gezet. Maar ik ken nog geen enkele club die aan fi nanciële problemen ten onder is gegaan. En over klachtei gesproken. Er heeft zegge ei schrijve één vereniging ge klaagd". Ook de onvrede over he uitblijven van duidelijke ge meentelij ke beleidsvoorne mens, en met name een ver- eenvouding van het jeugdsub- sidiesysteem, is volgens d< wethouder niet terecht. „Daai zijn we inderdaad nog hare mee bezig. Het is natuurlij I allemaal eenvoudig gezegd maar in de praktijk zitten ei heel wat haken en ogen aan Er komt dan ook maar hee langzaam schot in". Het door de Sportraad ge signaleerde gebrekkige over leg met de gemeente kan de wethouder al helemaal niel plaatsen. „De sportadviescom- missie heeft vorig jaar viei keer vergaderd. Ze weten, ik ben altijd beschikbaar en als ze een vergadering willen, krijgen ze die. Bovendien, als er iets is hoeven ze enkel maar de telefoon te grijpen. Ik vind dat de Sportraad met die kri tiek toch een beetje onsportief bezig is".

de Stem | 1985 | | pagina 15