E ONS ÏÏHUIS. 10,- F Oranje wint oefenduel tegen DHC IgüSSl Van der Wal heeft prolongatie titel in zicht Gratis abonnement voor Mobil MC-cardhouders. BAYERN THUIS NIET VERDER DAN DOELPUNTLOOS GELIJK SPEL Europa Cup I Europa Cup II Europa Cup III WRAKKER Liverpool en Juventus op rozen SIRE WBflKHB landii 6.00 7.50 10.00 6.50 9.50 Den Bosch behoudt basketbaltitel DUITSE LOTTO MÜNCHEN - Bayern München is de vierde ploeg die dit seizoen, in Europees verband, te vergeefs gezocht heeft naar de juiste sleutel op de achterdeur van de Engelse koploper Ever- ton. Marcel Piket aan kop in NKjeugdschaak Petra Polman bijna winnares in NK dammen voor dames A61 Jlden. Loten zijn (ar aan het kn arbeid li eens. Man pe rechten. gelijke kan iet geregeld. I rbeid. If werk eerlijk nme. .flrum-tuinarchj;, jpfcpBjfcstrat 27 i-um ivan emene jdene en'. F len amenwerking met Cll|£ bevorderen. S •tuinarchi/^ goido gezEllestraat 27 temttizenltl0tt50-lW &Z DE PiTF.M ^nCTvC ÓÓNDERDA^1APRIM98^HHMM T26 PAGINA SPORT 1 2EIST (ANP) - Bondscoach Leo Been hakker heeft woensdag aan de oefen wedstrijd tegen hoofdklasser DHC nog geen verstrekkende conclusies kunnen verbinden. De overwinning van 3-0 door doelpunten van Van der Gijp en Tahamata (twee keer) sprak in ieder geval niet tot de verbeelding. Daarvoor was de wedstrijd op het slecht bespeel bare Zeister terrein van te matig ge halte. Met het oog op het belangrijke kwa lificatieduel tegen Oostenrijk van 1 mei bleven nog wel enige vraagtekens over. Het werd Beenhakker er niet ge makkelijker op gemaakt door de bles sures van Van de Kerkhof, Brandts, Lokhoff en Erwin Koeman, waardoor van uitproberen van de verschillende mogelijkheden niet veel terecht kwam. Het oefenduel tegen de Delftse ama teurs had in zoverre succes, dat duide lijk werd dat Simon Tahamata, een ze kere keus, een linksbenige middenvel der achter zich moet hebben. Toen Valke na rust het veld had ge ruimd voor Been, wiens blik voortdu rend na de rechter cornervlag was ge richt, vereenzaamde Tahamata op de linker vleugel. Omdat Vanenburg als rechtsbuiten in de tweede helft minder voldeed dan Van der Gijp en Van Bas ten de vergelijking met Houtman in de spits niet kon weerstaan, werd er na rust door Oranje niet meer gescoord en zelfs nauwelijks nog voor gevaar ge zorgd. Beenhakker liet weten voor de be zetting van de rechtervleugel nog geen keus te hebben gemaakt. Naast Taha mata heeft ook Kieft, die wegens ver plichtingen bij Pisa niet aanwezig was, voldoende krediet opgebouwd voor een vaste plaats tegen Oostenrijk. De in vulling van het middenveld lijkt voor lopig minder logisch, afgezien van de linker kant. „Het middenveld zal erg belangrijk worden", beaamde Beenhakker. „Oos tenrijk heeft een echte counterploeg en Jara en Prohaska leiden de tegenaan val doorgaans in. Zij zullen vroegtijdig moeten worden aangepakt, zodat de pass niet kan worden verzonden. Ik vond het ook niet zo erg dat Van de Kerkhof er niet bij was. Hij voetbalt al een tijdje en ik weet wel wat ik aan hem heb. Hetzelfde geldt voor Schoen aker. Belangrijk kan ook bij voorbeeld Rijkaard worden. Hij kan namelijk ook de defensie meehelpen gestalte te ge ven als Van de Korput zich met de op bouw gaat bemoeien". De vroegtijdige keus voor Van de Korput als laatste man kon deze tegen DHC nog niet waarmaken. Verdedi gend was de Feyenoorder weliswaar nadrukkelijk aanwezig, maar zijn aan vallende impulsen lieten te wensen over. Nederlands elftal - DHC 3-0 (3-0) 15. Van der Gijp 1- 0. 19. Tahamata 2-0, 38. Tahamata 3-0. Scheidsrech ter: Van Vliet. Toeschouwers: 500. Nederland: Van Breukelen (PSV); Wijnstekers (Feyenoord) (Boeve, Ajax), Van de Korput (Feyen- oord), Van Tiggelen (FC Groningen) en Ophof (Ajax); Valke (PSV) (Been, Feyenoord), Rijkaard (Ajax) en Schoenaker (Ajax); Van der Gijp (PSV) (Vanenburg, Ajax), Houtman (Feyenoord) (Van Bas ten, Ajax) en Tahamata (Ajax). Ruud Gullit, de rest van het seizoen uitgeschakeld door een beenblesusure, deelt voor aanvang van de oefenwedstrijd in Zeist handtekeningen uit aan jeug dige fans. - FOTO ANP Everton houdt de deur op slot DEN BOSCH (ANP) - „Ik wil s", reageerde Raymond Bottse woensdagavond nuch ter op het derde landskam pioenschap op rij van zijn club Den Bosch, dat Leiden met 85- (9 had verslagen. Bottse, die in de slotfase met twee driepun ters de ontreddering in de Leidse afweer kompleet naakte, moest niets hebben tan de champagne. Coach Jan Dekker moest wel proeven van het dure vocht. Met nog een seconde te spelen op het scorebord werd Dekker al met champagne be sprenkeld. Hij was het mid delpunt van de feestvreugde. Halverwege het seizoen, na de scheiding tussen Vladimir He ser (tevens bondscoach) en Den Bosch, nam assistent Dekker de taak van de hoofd trainer over. Hij verwees gis teren alle dankbetuigingen evenwel door naar de spelers. „Dit is het kampioenschap van de spelers die aan het begin van het seizoen nog verguisd werden door mensen binnen de club. Ze zouden geen ka rakter hebben, niet kunnen vechten. Nou, dat hebben ze vanavond even rechtgezet", zei Dekker. Routinier Kees Akerboom liet ook zijn trainer delen in de «r: „Onder Heger was ons dit net gelukt". Voor Den Bosch is het de zesde landstitel. In tussen is wel de tering naar de [tering gezet. Mochten de spe lers in het verleden nog vrij drinken op de titel, woensdag werden ze bedeeld met tien consumptiebonnen. De karakteristiek is: Den Bosch - Leiden (35-30) Scheidsrechters: Van Dis- twek en Roolvink. Toeschouwers: 3000. •iwrere; Den Bosch: Gibson 19, Fields Akerboom 17, Esveldt 14 en Bottse 14. f'to: Lockhart 22, Wiel 16 en Beek 15. J winnende getallen van de «estduitse midlotto van woensdag zijn: {•8-17-20-22-28-37 feervegetal: 3 0-6-0-7-6-6-8 Van onze sportredactie De zes voorgaande duels in het EC Il-toernooi was geen enkele tegenstander erin geslaagd een doelpunt te scoren tegen de Engelse doelman Southall. Bayern München had ge dacht gisteravond in eigen stadion een einde aan dat En gelse 'sprookje' te maken. Maar de met drie spitsen ope rerende Zuidduitsers slaagden daar niet in. Weliswaar pas seerden zij Southall een keer, maar toen stond Richardson op de lijn om te assisteren en zorgde daarmee mede voor de 0-0 eindstand. De Engelse koploper, die moest aantreden zonder Gray en Sheedy, begon uiteraard behoudend aan het karwei. Dat betekende echter niet dat de tien veldspelers zich mas saal verzamelden voor het doel van Southall. Everton hield zoveel moge lijk twee spitsen voorin en die stoorden Bayern al bij de op bouw op eigen helft. De Duit sers hadden het daar knap moeilijk mee, al slaagden ze er wel in het middenveld in han den te houden. Voorin waren er echter nauwelijks aan speelpunten te vinden en ook het hoofd van Dieter Hoeness was moeilijk te bereiken. De Duitsers zijn bezig aan een uiterst lucratieve periode. Al leen al in de maand maart verdienden zij 30.000 mark aan premies. Als het even meezit kunnen ze nog voor de vakan tie dat premiegeld opvoeren naar een bedrag dat minstens tachtig procent van de Neder landse voetballers niet eens in een heel jaar bij elkaar zal krijgen. De Duitse titel (30.000 mark), de DFB-beker (25.000 DM) en de Europacup 30.000 DM) kunnen die extra-inkom sten, nog afgezien van de nor male premies in de Bundesli- ga, opvijzelen tot 115.000 mark in amper drie maanden. Maar voorlopig hadden de Bayern-spelers geen tijd om aan dat geld te denken. Zij moesten zich het hoofd breken over de vraag hoe ze de Ever- L'verpool - Panathinaikos «entus- Bordeaux .4-0 .3-0 Sj^'n München -Everton Wien - Dynamo Moskou.. .0-0 .3-1 Milaan - Real Madrid - Zeljeznicar Sarajevo.. .2-0 .3-1 (ADVERTENTIE) ton-defensie konden omspe len. Oplossingen daarvoor werden in de eerste 45 minu ten niet gevonden. Temeer ook daar Lerby en Augenthaler hun vizier niet goed gesteld hadden, zodat hun befaamde afstandsscho ten voorlopig de juiste richting misten. Slechts een keer werd Southal gepasseerd door een half mislukte omhaal van de kleine Michael Rummenigge. Op de lijn bracht aanvaller Richardson echter redding. Everton kwam na een half uur voor het eerst in het straf schopgebied van Jean-Marie Pfaff en dwong de eerste hoekschop af. Meer zat er ech ter niet in. Voor Everton was er na geen rust geen enkele nood zaak om de taktiek te wijzi gen. Dat was voorbehouden aan Bayern, dat als thuisploeg graag een 2-0 voorsprong mee naar Liverpool wilde nemen over veertien dagen. "Langs de flanken en dan het hoofd van Hoeness zoeken", had trainer Udo Lattek zijn ploeg in de rust nog eens op het hart gedrukt. Maar eenmaal weer binnen de lijnen, werden die wijze lessen weer snel verge ten. Nadat Richardson voor Everton een fraaie kans had laten liggen in de 61e minuut, toonde de naar rechts uitge weken linkerspits Koegl voor het eerst dat hij Lattek begre pen had. Hij zette de bal hoog voor het doel, waar Hoeness eindelijk in ideale positie kwam. Zijn kopbal belandde echter rakelings naast het doel van Southall. Die actie was wel meteen het sein om er nog een schep bovenop te doen. Hoeness en Rummennige kregen opnieuw de bal op het hoofd gedepo neerd, maar faalden wederom. De gevaarlijke Duitse acties werden voornamelijk ingeleid door de jonge Koegl, maar Bayern profiteerde te weinig van diens klasse. En in het laatste kwartier begon ook de conditie een woord mee te spreken. Bayern, dat bang was dat de 120 minuten bekervoet bal van afgelopen zaterdag te gen Borussia MG zouden gaan meespelen, zag die vrees in de slotfase bewaarheid, toen de passes aan nauwkerurigheid begonnen in te boeten. Ever ton, dat een veel zwaarder sei zoen dan de Duitsers achter de rug heeft, had daar veel min der last van en zorgde in de laatste minuten af en toe nog voor enige opwinding voor het Duitse doel. Zonder te impone ren haalde Everton gemakke lijk het einde. Een garantie voor het bereiken van de fina le is dat echter nog allerminst, want Bayern is ook in uitwed strijden in staat om te scoren, zeker als de Engelsen, aange moedigd door hun fanatieke achterban min of meer ge dwongen worden aanvallend te spelen. Ratcliffe van Everton wint een kopduel van Dremmler van Bayern München (rechts), terwijl Dieter Höness toe kijkt. - FOTODPA HILVERSUM (ANP) - Met vijf punten is Marcel Piket na zes ronden de leider in de strijd om het nationaal schaakkampioenschap voor jeugd. Hij won woensdag in Hilversum van Henk Bruin, die met vier punten derde staat. Piket wordt gevolgd door Arthur van de Oudeweete- ring, die vier en een halve punt heeft verzameld. Bij de meisjes behield Jessica Harmsen haar koppositie. Ze versloeg Mariette Drewes. De twee de plaats wordt gedeeld door Anne-Marie Ben schop en Patricia de Wit met ieder vier en een halve punt. BOKSEN - René Weller, de Europese bokskampioen in het lichtgewicht, zal op 26 april toch zijn titel verdedigen. In Frankfort is de 25-jarige Fransman Frederic Geoffroy de uitdager. De Franse kam pioen vervangt de Italiaan Se- bastiano Sotgia, die na een neurologisch onderzoek in Ro me tot eind juni niet mag bok sen. Van onze sportredactie LIVERPOOL/TURIJN - De twee favorieten in de halve finales van het toernooi om de Euro pese beker voor landskampioenen hebben woensdagavond een ruime overwinning be haald. Liverpool won met 4-0 van Panathinai kos en Juventus was sterker dan Girondins Bordeaux: 3-0. Als titelverdediger Liverpool over veertien dagen in Griekenland aan de verwachtingen voldoet, zal het voor de vijfde keer de finale van de opvallendste bekerstrijd bereiken. De eindstrijd vindt op 29 mei plaats in Brussel. De Engelsen zullen het dan niet zo gemakke- lijk krijgen als in de halve finales. De vermoe delijke tegenstander, Juventus, verkeert ook niet bepaald in een slechte vorm. Althans, op Europees niveau. Nel als Liverpool vervulde Juventus tot nog toe in de nationale competitie een rol, die in vergelijking met voorgaande ja ren bescheiden was. Beide elftallen gedroegen zich woensdagavond op eigen terrein echter als een kampioen, Liverpool gesteund door bij na 40.000 en Juventus door ruim 65.000 toe schouwers. Ze namen keer op keer het voor touw, stonden geen tegenspraak toe en pro beerden de score zo ruim mogelijk te maken. Scheidsrechter Jan Keizer had een relatief rustig avondje in Liverpool. Hij deelde slechts één gele kaart uit, aan de Griek Kerothodoros. Bovendien gaf Keizer Liverpool een aardig ge schenk. Hij keurde in de twaalfde minuut een doelpunt van de Argentijn in Griekse dienst Juan Ramon Rocha af, omdat Thanasis Dimo- poulos buitenspel zou hebben gestaan. De. Schot John Wark opende na een half uur de score, zijn 23ste treffer in 32 Europese wed strijden. Ian Rush, die eerder alleen opviel doordat hij enkele simpele kansen miste, druk te vlak na de pauze de overheersing van Liver pool uit. In één minuut scoorde hij twee keer. Het doelpunt van Beglin in de slotfase werd met minstens zo veel vreugde begroet, omdat elk puntje in verband met de tweede wedstrijd immers kan helpen. Liverpool (Eng) - Panathinaikos (Gri) 4-0 (1-0). Toeschou wers: 39488, scheidsrechter: Keizer (Ned) Score: Wark (35), Rush (48,49), Beglin (85), gele kaart: Kerothodoros (Panathi naikos). Liverpool: Grobbelaar; Neal, Lawrenson, Hansen, Beglin; Lee, Whelan, Wark, McDonald; Dalglish en Rush. Panathinaikos: Lastsis; Kerothodoros, Kyrastas, Mavridis, Karoulias; Domtas, Zajec, Antoniou (Livathinos), Rocha; Sa- ravakos, Dinopoulos (Kavouras), Turijn: Juventus - Bordeaux 3-0 (1-0), toeschouwers: 65.237, scheidsrechter: Galler (Zwi) Score: Boniek (29), Briaschi (68) en Platini (70). Juventus: Bodini; Favero, Caricola, Scirea, Cabrini; Bonini, Tardelli, Platini; Briaschi, Rossi en Boniek. Bordeaux: Dropsy; Rohr, Specht, Battiston, Tusseau; Girard (Thouvenel), Tigana, Giresse, Chalana; Lacombe en Muller. Ook zonder de drie geschorste verdedigers Colovati, Ferri en Bini heeft de verdediging van Internazionale zich woensdagavond voor 80.000 toeschouwers in het San Siro stadion aanzienlijk sterker getoond dan de aanval van Real Madrid. De Spanjaarden scoorden niet. De Italianen wel: in de 25ste minuut door Liam Brady, die de executie voor zijn rekening nam van een door Sanchez tegen Altobelli veroor zaakte strafschop, en in de 57ste minuut door Altobelli, die een gave pass van Rummenigge van acht meter inschoot. De aanvoerder van het Duitse elftal miste zeventien minuten voor tijd alleen voor de doelman van Real nog een unieke kans. Maar ook de 2-0 geeft Inter uit stekende uitzichten op de uit twee wedstrijden bestaande finale. De grote ontdekking van deze halve finale was de 19-jarige middenvelder Enrico Cucchi, die tot dusverre nog nauwelijks in de Italiaan se hoofdmacht te zien was geweest en nu zijn kans om te schitteren met beide handen aan greep. De wedstrijd werd na vier minuten door de scheidsrechter voor vijftien seconden onder broken, om voorrang te verlenen aan een haan, die het speelveld over stak. Scheidsrechter Woehrer uit Oostenrijk deel drie gele kaarten uit: aan Marini van Inter en aan Sanchis en Isidro van Real Madrid. De 80.000 bezoekers in het San Sirostadion zorgden, samen met de verkoop van de t.v. rechten, voor een record aan inkomsten van meer dan vier miljoen gulden. In het met 20.500 toeschouwers uitverkochte Hanappi-stadion van Wenen heeft Rapid Wien woensdagavond de eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Europa Cup 2 tegen Dynamo Moskou met 3-1 gewon nen. Bij de rust leidde de ploeg uit Moskou nog met 1-0 door een doelpunt van Karatajev in de 25ste minuut. Hij scoorde uit een strafschop. In de 68ste minuut maakte Lainer gelijk. Krankl scoorde twee minuten later uit een strafschop en weer twee minuten later was het Hrstic, die er tamelijk onverwacht 3-1 van maakte. De Hongaarse club Videoton heeft woensdag de eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de UEFA beker met 3-1 ge wonnen van Zeljeznicar Serajewo (Joegosla vië). De doelpunten werden gemaakt door Burcsa (7e), Laszlo Disztl (19) en Vadas (82) voor Videoton en door Skoro (20) voor Zeljezni car. Er waren in de Hongaarse provinciestad Szekesfehervar 30.000 toeschouwers. ABCOUDE (ANP) - Tweevoudig nationaal damkam- pioen Jannes van der Wal heeft zijn doel - titelprolon- gatie - bijna bereikt. De in Groningen wonende Fries behield te Abcoude in de achtste ronde van het natio nale titeltoernooi zijn voorsprong van vier punten op Rob Clerc, zijn naaste achtervolger. Beiden kwamen tot winst. razende tijdnood toonde Geert van Aalten viel een Scholma zich het slagvaar- van plaats terug door remise te spelen tegen Van der Kooij. Hans Vermin verraste de steeds meer terugvallende Je roen Goudt en klom naar de derde plaats, die hij met Van Aalten deelt. De klok speelde in deze achtste ronde in veel partijen een beslissende rol. Vooral in de duels van de twee hoogst geklasseerde grootmeesters werd veel bedenktijd voor de openingen gebruikt Zo had Clerc voor zijn eerste 22 zetten in een ongebruikelijke ope ning tegen Van den Borst bij na zeven kwartier nodig om spanningen te creëren, waarop de Limburger het juiste ant woord schuldig bleef. In het middenspel, waarin de kansen voor de oud-kam pioen zeer gunstig waren, kreeg ook Van den Borst pro blemen met zijn tijd. Voor de laatste 15 zetten resteerde bei den nog slechts drie minuten. Daarin toonde Clerc zich aan zienlijk slagvaardiger in een overigens al superieure stel ling. In de ontmoeting tussen Gé- rard Jansen en Jannes van der Wal ging het aanvankelijk nog trager. De titelverdediger zet te de zwarte stelling zo onder druk via de korte vleugel en het centrum, dat Jansen alle zeilen moest bijzetten. De jeugdige Huissenaar, die daarin aanvankelijk aardig leek te slagen, zei later: „Er gens kan het natuurlijk niet, wat Van der Wal allemaal speelt. Ik begrijp nog steeds niet dat ik er ben ingelopen". Geert van Aalten moest een kostbaar punt afstaan aan Wim van der Kooij, die in het gevorderde middenspel na veel slagwisselingen staande bleef en na bijna vijf uur spe len remise wist te maken. Hans Vermin maakte van die halve misstap van Van Aalten gebruik om zich naast de Huissenaar op een gedeelde derde plaats te nestelen. Hij versloeg in een bizarre partij Jeroen Goudt, die een niet goed doordachte damdoor- braak zag eindigen in een on houdbaar overmachtseindspel. Ook het duel tussen de twee internationale grootmeesters Stokkel en Scholma vergde in de openingsfase veel tijd. In digst, waardoor hij zijn tegen stander op de ranglijst pas seerde. Uitslagen: Clerc-Van den Borst 2-0 Pal- mer-Bies 1-1 Jansen-Van der Wal 0-2 Stokkel-Scholma 0-2 Vermin-Goudt 2-0 Van Aalten-Van der Kooy 1-1. De stand na acht ronden is: 1. Van der Wal 15 punten 2. Clerc 11 3. Vermin 10 Van Aal ten 10 5. Palmer 8 Bies 8 7. Jan sen 7 Scholma 7 9. Stokkel 610. Goud 5 11. Van der Kooy 512. Van den Borst 4. LENT (ANP) - Nog één punt is Petra Polman van haar twee de nationale damtitel verwij derd. In de zevende ronde van het toernooi om het dames damkampioenschap in Lent won zij woensdag overtuigend van een in het gevorderde middenspel falende Mieke Heitmeier. Daardoor behield zij haar voorsprong van vier punten op haar naaste concur rente Barbara Graas. Graas won na positionele onnauwkeurigheden van Ka ren van Lith. Titelverdedig ster Leun Otten kwam in een klassiek-achtig spelgenre te gen Lenie Toonen niet verder dan remise. Dat betekende voor de kampioene uit Eiber gen het definitieve verlies van de titel. Verrassend was de derde zege van debutante Jeannette Andries op Anne- mieke van der Kraats, die op de ranglijst werd gepasseerd door de tegen Van Setten re mise spelende Friezin Iepie Poepjes. De uitslagen van de zevende ronde zijn: Toonen- Andries 2-0 Poepjes-Graas 1-1 Polman-Otten 2-0 Van Lith-Van der Kraats 2-0 Van Setten-Heitmeier 0-2. De stand is nu: 1. Polman 13 punten 2. Graas 9 3. Otten 8 4. Poepjes 7 5. Van der Kraats 6 Andries 6 Van Lith 6 Heitmeier 6 Toonen 610. Van Setten 3. VOETBAL - Rob Baan, de trainer van FC Den Haag, zal in elk geval zijn contract bij de eerste-divisieclub uitdienen. De verbintenis loopt tot 30 juni 1986. Het bestuur had enkele maanden geleden de functie van Baan ter discussie gesteld omdat er geen prestaties wer den behaald. (ADVERTENTIE) Aliertei lekkers en leuks om de langs reis te verkorten a VAgOfl AQTO Trekpaard en lastdier tegelijk: ï-T;TÏ! «T»T*1 FT* L korting, zomer-voordeeltjes Win zo'n fantastische trip! JÉi® Uw geluksnummer staat op uw MC-card Het MC Magazine verschijnt vier keer per jaar. Gratis voor elke MC-cardhouder. Vol voor delige aanbiedingen en tips. Informeer bij uw Mobil station hoe u MC-cardhouder wordt. M@bil Mobil MC. Het verschil tussen klanten en trouwe klanten.

de Stem | 1985 | | pagina 7