AR BIJ: 998.- >ifa lektronika- ter wereld 349 VERVOERSVERBOD BELGIE Badmintonsucces voor De Meerpaal Programma voor koninginnedag zeer gevarieerd Bloedproef drie keer geweigerd: 2 weken zitten RT ZEEUWS DAIHATSU] IJzendijke vertrekplaats Europamars 75 Jaar scouting look in Sluiskil phowband Irene succesvol |ui België Winbela houdt weer expo Heinkenszand nONDERDAG 11 APRIL 1985 T16 PAGINA ZEELAND 3 DEZE WEEK een stuk korter aagbaar jrmsysteem VANDAAG ONTVANGST DEELNEMERS Bijzondere activiteiten renvereniging I windhonden I TERNEUZEN - De Zeeuwse Windhondenrenvereniging heeft haar jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden. I het I mende Heitje voor karweitje in Westdorpe Doelschieten in Zierikzee VANDAAG OPENING: IN OOSTBURG: EN 1,5 JAAR RIJBEWIJS KWIJT markten GARAGË SU PONT TERNEUZEN BV Plaatselijk nieuws Biervliet Eede Oostburg Sint Jansteen Sluiskil Terneuzen BlBUM VAN ZEELAND 5, 2 5, -—"U mer van massief MDF- ikant, kommode en opzet te. De prijs is 'n lachertje! baby-kindermode 4ATPROMENADE 21 1 J TEL. 01150-94118 Van onze corresvondent ti/ENDIJKE - Evenals vorig aar is IJzendijke ook ditmaal ^eer één van de acht vertrek- olaatsen voor de dertiende editie van de Europamars. Behalve uit het Zeeuws- I Vlaamse dorp beginnen dui zenden wandelaars aan de tocht, die vrijdag 19 april in Straatsburg zal eindigen, van uit Canterbury (Engeland), Eindhoven, Küssnacht am Ri- 003 computerscanner kanalen binnen 8 banden, uronder vliegtuigband en FM- roepband: terwijl de prion- sschakeling voortdurend uw irkeursfrequentie in de ga,e" jdt luistert u bv op Hilversum I I naar hel laat- ste Voor gebruik thuis auto. asonisch. Werkt op Alarmsignaal in- Afm. 18 x 10 x 49-306 gi (Duitsland), Luxemburg, Maastricht, Milaan en Nancy (Frankrijk). De deelnemers die Ijzendij- ke als startplaats hebben ge kozen voor deze Europese ver- broederings-tocht krijgen vanavond om 21.00 uur een of ficiële ontvangst aangeboden in het Streekmuseum, alwaar ze zullen worden toegesproken door de Oostburgse wethouder J. Thomaes en museum-voor zitter H. van de Vijver. Daar aan voorafgaand vindt een verbroederings-maaltijd plaats in het Hof van Koop handel. Het wandel-traject Ijzendij- ke-Straatsburg is door 'reis leider' Guy de Jaeger uit Gent uitgezet. Morgen, vrijdag, wordt 30 kilometer in West- Zeeuwsch-Vlaanderen gelo pen met start en eindpunt in Ijzendijke. Zaterdag gaan de wandelaars naar Zelzate (40 km) en een dag later wordt de zelfde afstand overbrugd naar Gent. Maandag reist het gezel schap dan per trein naar Raon l'Etape in Frankrijk, vanwaar dinsdag verder wordt gewan deld naar Albe. Via Molsheim komen de deelnemers dan vrijdag 19 april in Straatsburg Terneuzen en NSM -ZOOM, Zuivelstraat schakelen Rijl s. in Van een onzer verslaggevers Tijdens de vergadering had I een bestuurswisseling plaats. II Lijnse stelde zich niet meer Iherkiesbaar en in zijn plaats I werd K. Boogaard-Beeke ge- I kozen. De heer Lijnse werd I benoemd tot erelid van de ver- I eniging. I De vereniging heeft voor het liaar 1985 als bijzonder activi- I feiten gepland: 4 mei open dag. I Op deze dag worden demon- I straties gegeven met Whip- Afghaanse windhonden en Greyhounds. Doel van de j is om niet-leden kennis te I laten maken met deze tak van I sport. Op 28 september de na- I tionale Gouden Appel Ren. ITijdens deze wedstrijden wor- windhondenliefhebbers I uit het hele land verwacht. Op 112 oktober zijn de clubkam- I pioenschappen, uitsluitend I voor leden van de vereniging. Behalve deze bijzondere ac- I tiviteiten houdt de vereniging I elke zaterdagmiddag van twee I tot vijf uur trainingen op de I windhondenrenbaan in het re- I creatiegebied Oude Zeedijk te I Goes. Ook niet-leden zijn tij- I te de trainingen welkom. Van ome correspondent I SLUISKIL - Het jaar 1985 is een jubileumjaar voor Scou ting Nederland. Het spreekt *oor zich dat de Sluiskilse ver kenners en gidsen daar ook aan willen meedoen. Daarom houden ze een actie "heitje voor een karweitje' op vrijdag 112 en zaterdag 13 april. Deze actie komt ten goede I aan het zomerkamp in Mas- senhove in België. Als extra I actie dit jaar wordt op boven- IWoemde dagen door een °""ap jongens de ramen van vto's gewassen, die voor de I tthig te Sluiskil staan. I De leiding van de groep I "raagt dan ook de medewer- |0ng van alle Sluiskillenaars I "andere bestuurders. Van onze correspondent I TERNEUZEN - De Terneu- showband Irene heeft i buitenlandse optre- n van dit seizoen achter de Zondag werd in de stro regen succesvol opge- 18, =1 33605, TERNEUZEN, Axe'l] In Iranchisewinkels en bij de erkencfe„?tehille''M kunnen de prijzen en voorwaardet Ibiin? m plaatsje Fleuris Charleroi in Zuid-België. N showband werkte voor 'Mrste het nieuwe repertoi- ■t» namen met het majoret- ."Peloton Flushing Girls uit jsingen. Zondag reist de in combinatie af naar Zel- 5Half mei gaat de show- lik Weer naar Frankrijk. |t hjeuwe repertoire wordt I het eerst in eigen omge- fj> SePresenteerd tijdens de .«tiviteiten rond Hoek-To- Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het Terneuzense college van burgemeester en wethouders en de Nederland se Stikstof Maatschappij te Sluiskil hebben er bij 'Den Haag' op aangedrongen het door Bel gië afgekondigde verbod van ammonium-ni traat over de binnenwateren op ministerieel niveau bij onze zuiderburen aan te kaarten. Daarmee hoopt men het verbod -waardoor de NSM en ongeveer 30 binnenschippers flink zijn gedupeerd- ongedaan te maken. Dit heeft het Terneuzense gemeentebestuur gisteren geantwoord op schriftelijke vragen van de raadsfractie van de WD. Daarin werd, zo als gemeld, er op gewezen dat de NSM -die het ammonium- nitraat produceert- en de 30 schippers -die het goedje via België naar Frankrijk vervoe ren- de dupe zijn geworden van dit verbod. De betrokken schippers hebben elk zo'n 35.000 gulden geïnvesteerd om hun schepen aan te passen aan de vervoerseisen, terwijl de schade voor de NSM enkele tonnen bedraagt. B en W van Terneuzen heb ben de kwestie onder de aan dacht gebracht van het minis terie van Verkeer en Water staat, terwijl de NSM het mi nisterie van Economische Za ken heeft ingelicht. „Voor deze wijze van benadering is geko zen, gezien de bestaande over legstructuren met betrekking tot de vervoers- en scheep- vaartproblematiek tussen Ne derland en België", aldus het college in zijn antwoord aan de Wü-f ractie. Of er formeel bij België moet worden geprotesteerd te gen het vervoersverbod zal, volgens B en W, dienen af te hangen van de motieven die aan het verbod ten grondslag liggen. Pas wanneer die be kend zijn, kan worden nage gaan of de kwestie kan wor den opgelost door het treffen van maatregelen, dan wel door het indienen van formele protesten, aldus het Terneu zense gemeentebestuur in ant woord op de WD-vragen. Van onze correspondent WESTDORPE - Zaterdag 13 april houdt de Wewekabo- groep van scouting Westdorpe haar jaarlijkse actie 'heitje voor een karweitje'. Deze traditionele activitei ten van het jeugdwerk zijn in een nieuwe jasje gestoken. Men voert nu actie met een klussenbus die, voorzien van allerlei materiaal, door het dorp trekt. Een feestelijk vervoermid del, van waaruit de Weweka- bogroep voor iedereen klusjes opknapt, vanzelfsprekend te gen betaling van een bijdrage voor de verenigingskas. Van de opbrengst hoopt de leiding de accommodatie te kunnen uitbreiden. Een gedeelte ervan wordt besteed aan de actie 'Zeeland helpt Nepal'. Degenen die een groter karwei hebben, kunnen dit tevoren opgeven aan de lei-> ding van Scouting Westdorpe. Van onze correspondent ZIERIKZEE - In sporthal On derdak te Zierikzee is onder grote belangstelling de finale van de acht districtswedstrij den gehouden van het seizoen 1984-1985. Dit ging volgens het één pijl-systeem en op 25 me ter. Na de wedstrijd overhan digde voorzitter Van de Burg van het district 16 van de NHB, de prijzen. Uitslagen: heren: eerste klas: 1. J. Eggink 1373 punten, 2. S. Berg- sma 1367, 3. C. van de Burg 1367. Tweede klas: 1. P. de Jonge 1339, 2. L. Veerhoek 1302, 3. J. Hollestelle 1302. Derde klas: 1. M. van Wijk 1280,2. R. Beukema 1279,3. J. Krips 1237. Vierde klas: 1. J. de Wee 1195, 2. J. van de Bijl 1186,3. J. Germing 1134. Senioren: tweede klas: 1. A. Jongmans 1279, 2. C. Raas 1207, 3. mevrouw Roggeband 1176. Vierde klas: 1. R. Huneman 1027, 2. L. Mom 952,3. C. Koopman 795. Dames: eerste klas: 1. M. van de Straaten 1278, 2. C. Klaassen 1231. Tweede klas: 1. Rita Hart 1226, 2. W. de Weert 1218, 3. P. d'Anjou- Lems 1216. Derde klas: 1. B. van Doorne 1158, 2. I. Boterweg-Span 1113, 3. H. Stam 1085. Vierde klas: M. de Block 1049. Zestallen: ereklas: 1. St.-Seba- tiaan, Yerseke 7957; A-klas: 1. Zo diak 7817,2. St.-Jan 7760, beide Zie rikzee. B-klas: 1. dames TOG, Zie rikzee 7137. C-klas: 1. Zodiak 2 6837, 2. St.-Jan 5891 punten, beide Zierikzee. Van een onzer verslaggevers HEINKENSZAND - De Heinkenszandse middenstands- vereniging Winbela begint vandaag, donderdag, voor de derde keer met haar 3-daagse Expo in de plaatselijke Stenge. Na de openingshandeling om 14.00 uur door de Borselse burgemeester drs. G. van den Heuvel zetten de onderne mers hun beste beentje voor om gezamelijk de achterlig gende doelstelling na te streven; het bevorderen van Heinkenszand tot regionaal koopcentrum. Evenals voor gaande jaren demonstreren de winkeliers hun produkten, zoals bloemschikken, keukenapparatuur, computers, naaimachines, auto's en dergelijke. Verder kunnen de bezoekers een zogenaamde ver- keerstest ondergaan en worden de kleinsten tegen gere duceerd tarief op de gevoelige plaat vastgelegd. Maar ook de muzikale noot ontbreekt deze keer niet. De Bevelandse Zusjes Wouterse spelen donderdagavond een deel van hun repertoire, terwijl de Amazing Stroopwafels zater dagmiddag de stemming proberen te verhogen. Het Rot terdamse duo geniet ondermeer bekendheid met de lied jes als Ome Kobus, de Vlieger en de Dievenwagen. De ondernemers hebben verder een loterij verbonden aan de entreekaartjes, waarmee het festijn compleet is. Voor de driedaagse marathon gelden de volgende ope ningstijden: vandaag, donderdag, van 15.00 tot 21.30 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.30 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Er werd met veel enthousiasme badminton gespeeld - FOTO DE STEM COR J DE BOER TERNEUZEN - Ëlf scholen hadden ingeschreven voor het gisteren in sporthal 't Zwaantje gehouden school- badmintontoernooi voor de lagere-schooljeugd in Ter- neuzen. Er werd heren en damesdubbel gespeeld. Basisschool De Meerpaal wist met 4 winnaars de meeste prijzen in de wacht te slepen. Om 09.00 uur precies kon er gestart worden. De organisatie, de schoolsport commissie en BC Terneuzen hadden dan ook hun uiterste best gedaan alle 168 leerlin gen van te voren in te delen. Iedere speler moest 4 wed strijden spelen met een speeltijd van 15 minuten. Er werd gespeeld met tweetal len, die tegen een andere school uit moesten komen. De jeugdige badminton- spelerijes hadden zo nu en dan de grootste moeite om zelf de punten bij de houden, hetgeen wel eens in een ver hitte discussie eindigde. Des ondanks hadden zij er duide lijk veel plezier in. Na de wedstrijd kon er een uitda gingsronde gespeeld worden, en was er een ronde voor de leerkrachten en begeleiders. Bij de jongens tot 10 jaar eindigde in het individuele klassement Franklin Dooms op de eerste plaats, gevolgd door Martin van Heel, beide leerlingen van de Meerpal. Derde werd Bas Everts van de Zuidlandschool. Bij de meisjes tot 10 jaar ging Sjan- neke Hazen (de Geule) met de eer strijken. Cristel Sim pelaar (de Meerpaal) werd tweede. Derde werd Erlijn Verstraeten (de Meerpaal). Bij de jongens van 10 tot en met 12 jaar was het De Stelle die alle prijzen in de wacht wist te slepen. 1. Danny Roest, 2. Jacco de Rubber, 3. Tonie Willems. Bij de meis jes 10 tot en met 12 jaar was de uitslag als volgt: 1. lucien- ne Speleman (de Zeemeeuw) 2. Icke van Cleemputte (de Zeemeeuw), 3. Judith Hazen (de Geule). Vandaag staat er weer badminton op het pro gramma, maar dan voor het voortgezet onderwijs. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het Oostburgse oranjecomité heeft voor de komende koninginnedag een zeer gevarieerd programma samengesteld. Om 9.30 uur gaat op het Le- delplein een gekostumeerde optocht van start, waarbij de deelnemers bij voorkeur in woners van bepaalde landen Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Binnen en kele maanden tijd had de 51- jarige H.H. uit Colijnsplaat drie keer de bloedproef gewei gerd, toen hij evenzoveel ma len was aangehouden op ver denking van rijden met drank op. Dat weigeren heeft te ma ken met de angst van H. voor 'prikken', zo verklaarde hij dinsdag voor de Middelburgse politierechter. Officier van justitie mr. A. Maan vond dat echter geen excuus en eiste een maand gevangenisstraf en 1,5 jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. Wat dit laatste betrof vond hij politierechter mr. J. Verstegen aan zijn zijde. Deze bracht de celstraf terug tot twee weken zitten en twee weken voorwaardelijk. Hetzelfde tarief kreeg J.S. (27) uit Terneuzen opgelegd, die twee keer dronken achter het stuur was aangetroffen. De in zijn bloed aangetroffen promillages bedroegen respec tievelijk 2,70 en 2,28. Tevens was bij S. thuis door de politie een geweer met ruim 200 ko gels aangetroffen. Een boete van 1.000 gulden en twee weken voorwaarde lijk zitten luidde de uitspraak tegen R.H. uit Sluiskil, die twee in België gekochte gewe ren in zijn bezit had. Buren hadden de politie gewaar schuwd toen H. in de nacht van oud op nieuw met deze wapens in de lucht had staan knallen. moeten' uitbeelden. Gedacht wordt bijvoorbeeld aan Chine zen, Amerikanen, Russen, Arabieren enz. Tussen 15.00 en 17.00 uur zullen diverse plaatselijke verenigingen demonstraties verzorgen, zoals de modelbou wers, krulbollers, luchtbuks- schutters, schakers, ponyrij- ders, turners en judoka's. Tot slot wordt van 19.00 tot 22.00 uur een disco-avond met playback-wedstrijd gehouden in de foyer van sporthal De Veerhoek. Deelnemers aan de playback dienen zelf voor de benodigde plaat te zorgen en moeten zich vooraf aanmelden bij het Oranjecomité, tel. 01170-3690. AMSTERDAM - Aardappelter- mij nmarkt, 10 april. In Bintje 50 mm werden 167 contracten ver handeld voor levering april 1984 bij een prijs van 17,00 tot 16,30 per 100 kg, voor levering mei 1984 72 contracten tegen 17,00 tot 16,20 alsmede 257 contracten voor leve ring april 1985 tegen ƒ341,00 tot ƒ30,00 en 10 contracten levering november 1985 tegen 24,30. O GOES - Wijknaam - Als het aan de bewoners van de wijk Goes-Zuid ligt, krijgt dit Goe- se deel binnenkort de naam De Watertorenbuurt. Dit is na melijk de beste inzending naar aanleiding van een prijsvraag, die de plaatselijke buurtvere niging had uitgeschreven. Met dit eindresultaat stapt de re dactie van het wijkblad 'De Pit' binnen afzienbare tijd naar het Goese gemeentebe stuur. YERSEKE - Milieu - De afde ling Zeeland van de Europese Beweging houdt in samenwer king met het Delta Instituut voor Hydrobiologisch onder zoek dinsdag 7 mei een bijeen komst in Yerseke. Vanaf 20.00 uur spreken de aanwezigen in de vergaderzaal van het Delta Instituut over het onderwerp "Waarom natuurbeheer?". Deltamedewerker dr. A. Se- pers leidt de discussie in. MIDDELBURG Rekreatie- gids - De provinciale VW heeft haar rekreatiegids voor 1985 uitgebracht. Het 131 pagi- nas tellende boekwerk staat evenals voorgaande jaren vol met tips over de vrijetijdsbe steding in Zeeland. In de iets gewijzigde uitvoering van het blad is een overzichtelijke Duitstalige inhoudsopgave verwerkt en komen zoals ge bruikelijk ook de toeristische Zeeuwse plaatsjes en steden weer uitvoerig aan bod. De re kreatiegids is verkrijgbaar in alle VW-kantoren. 's HEERENHOEK - Rommel markt - De carnavalstichting De Koenkelpot in 's-Heeren- hoek houdt zaterdag 13 april een rommelmarkt in de Jeugdhoeve. Naast de verkoop van oude gebruiksartikelen worden er onder meer ver schillende spelen gehouden. Ook is er een stand waar wa fels worden gebakken. Het evenement begint om 13.00 uur. WAARDE - Zuivering - De rioolwaterzuiveringsinstalla tie te Waarde wordt vrijdag 19 april officieel in gebruik geno men door gedeputeerde mr. J. Boersma. Ter gelegenheid hiervan heeft het waterschap voor Noord- en Zuid-Beve land een bijeenkomst belegd in het dorpshuis in Waarde om 15.30 uur. WAARDE - Open dag - Het waterschap voor Noord-en Zuid-Beveland houdt zater dag 20 april een open dag bij de nieuwe rioolwaterzuive ringsinstallatie bij Waarde. Vanaf 10.00 uur tot ongeveer 12.00 kunnen belangstellenden kennis maken met deze nieu we aanwinst. Om organisato rische redenen melden de geinterresseerden zich eerst bij het dorpshuis in Waarde. (ADVERTENTIE) officiële dealer verkoper: Bertrand Vael Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-13451 Ruilbeurs - De postzegelclub Biervliet houdt zaterdag 13 april een ruilbeurs van mun ten en postzegels in café 't Oude Raedthuys, aanvang 14.00 uur. Vastenactie De vastenactie van de derde- en vierdeklas sers van de lagere school St.- Jozef heeft 512,25 opgebracht. Het geld komt ten goede aan pater Gerard Paridaen, die er in Brazilië een ontwikkelings project ten bate van de In diaanse inboorlingen mee be kostigt. KVO-reis - De KVO-kring Oostburg houdt 17, 18 en 19 mei een reis naar Luxemburg. Bezocht worden onder meer het Belgische automuseum Kelchterhoef, de stad Maas tricht, een Luxemburgse boer derij, de Duitse plaats Echter- nach, de abdij van Clervaux en het witte dorp Thorn. Men kan zich aanmelden bij me vrouw Wijffels-Van Waes, op 10,11,12 en 18 april. Topbiljart - In de eerste ge houden voorronden om het Zeeuwse kampioenschap top- biljarten in café Sport, hebben zich al drie finalisten ge plaatst. Dit waren J. van Delft en J. Cools van de topbiljart- club Marionette en C. van Dorsselaar van KOT. De vol gende voorronden worden 13 en 14 april afgewerkt en de fi nale is 20 april. Hengelen - De Zeehengelclub Sluiskil (ZCS) opende het hen- gelseizoen met een clubwed strijd zeehengelen in de Wes- terschelde. Er waren 50 deel nemers (sters) en de vangsten waren groot. Uitslag: 1. A. de Bie, Schiedam 3890 punten, 2. Joh. Harms, Hoek 2510; 3. K. Liermann, Knokke 2430; 4. A. de Bie, Zaamslag 2350; 5. A. Jaycken, Knokke 2220 punten. Uitstapje - De afdeling Sluis kil van de stichting Welzijn voor Ouderen houdt voor de ouderen woensdag 8 mei een reisje naar de koninklijke ser res te Laken bij Brussel. Men vertrekt om 12.00 uur vanaf het Ir. Lelyplein. De kosten bedragen 15 gulden per per soon, hierbij is inbegrepen een koffietafel in De Sterre na aankomst in Sluiskil. Opgave voor deelname is mogelijk maandag 15 en dinsdag 16 april in De Sterre. Toneel - In het dienstencen trum De Sterre brengt toneel vereniging De Veste vrijdag 19 april het blijspel 'Knoedeltjes' voor het voetlicht, aanvang 14.00 uur. Bezoekers die over een cultureel abonnement be schikken hebben gratis toe gang, de overigen betalen drie gulden. Ontspanningsmiddag - Het oranjecomité Sluiskil verzorgt dinsdag 30 april (koninginne dag) in het dienstencentrum De Sterre een ontspannings middag, aanvang half twee. Daarbij treden op de orgel- en accordeonvirtuoos Frans Bon ne, de zangeres Sabine en de komiek Ingatio. De toegang is gratis. Ruilavond - De vereniging van Postzegel- en Muntenver- zamelaars Zeeuwsch-Vlaan deren houdt maandag 15 april weer een ruilavond in de bo venzaal van café Du Commer ce aan de Markt. Naast de mo gelijkheid tot ruilen staan er ook een veiling en een verlo ting op het programma. Aan vang 19.30 uur. Bazaar - Het verpleegtehuis 'Ter Schorre' houdt woensdag 24 april de jaarlijkse bazaar voor bewoners en bezoekers tussen 14.00 en 17.00 uur en 19.00 en 21.00 uur. De aanwezi gen kunnen weer ballengooi- en, vissen en andere spelletjes doen. Er wordt ditmaal ook een kleding- en rommelmarkt gehouden. Tijdens het avond programma is er ook nog een loterij. Optreden - Tijdens het van avond (donderdag) in het Zuidlandtheater te houden programma 'Uit 't land' van de Evangelische Omroep, waar van zaterdag 13 april een ge deelte via de radio te beluiste ren is, is ook een optreden van een viertal leerlingen van de Terneuzense Muziekschool ge pland. Agnita Menon, Barbara Ten Kate (beiden viool), Nor- bert Das (contra-bas) en An dreas Dijkstra (zang en gitaar) brengen enkele werken ten gehore. COC - De COC afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen houdt morgen (vrijdag) een soos- avond in het gebouw van de werkende jongeren aan de Blokken, aanvang negen uur. Vanaf 20.30 uur kan men er ook terecht als men vragen of problemen heeft rond homose- xualiteit. Zoals in gezin, werk, school, geloof of militaire dienst. Men kan zich ook rich ten tot het COC-opvang, post bus 96 te Terneuzen.

de Stem | 1985 | | pagina 15