Kassuccessen in Europa Cuf Radtke leider in Ronde Nedersaksen Zesde overwinning Jannes van der Wal J eugdcompetitie wordt amateurzaak Bekerzege SK Beveren en Cercle Brugge 'bekerduel breskens- i alliance BEENHAKKER: p SPELEN MET DE BESTE MENSEN OP DE JUISTE. PLAATSEN" rnmrnm Fabricom in halve finale kleintje intje WOENSDAG 10 APRIL 1985 VAN DE VELDE DERDE IN RONDE APULIË Fignon ziet af van Gent-W evelgem Buisman naar ploeg Elen belgie west-duitsland frankrijk HALVE FINALES FEEST VOOR PENNINGMEESTERS Geslaagd .oernooi [Philippine Inhaalduel Koewacht- Jong Amb'on 076 236882 DE UCHTE (SID) - De ploeg van de Sovjet-Unie heeft dinsdag het eerste gedeelte van de eer ste etappe van de Ronde van Nedersaksen voor amateurs gewonnen. Het betrof een ploegentijdrit over 33,8 kilo meter van Nienburg naar Uchte. Het team van de Sovjet- Unie legde de afstand af in 46 minuten en 40,5 seconden. Oost-Duitsland eindigde met een achterstand van 46,8 se conden als tweede. Oostenrijk bezette in 48.13,5 de derde plaats en de Nederlandse af vaardiging veroverde de vier de plaats in 48.14,2. De Oostduitser Dan Radtke zegevierde in het tweede deel van de eerste etappe, een rit over 133,5 kilometer van Uchte naar Oldenburg. Hij maakte een tijd van 2 uur, 48 minuten en 27 seconden. Tweede, in de- zelfde tijd, werd de Westduit ser Manfred Pleye en derde de Pool Krzysztof Chrabaszcz. De 21-jarige Radtke, in 1983 winnaar van de Ronde van Rijnland-Palts, heeft ook de leiding in de algemene rang schikking. De uitslagen: ploegentijdrit: 1. Sovjet-Unie 33,8 km in 4640.5, 2 Oost-Duitsland 47.27.3, 3. Oosten rijk 48.13.5, 4. Nederland 48.14.2, 5. Tsjechoslowakije 48.20.6, 6 Polen 49.07.6, 7. Hongarije 50.29.0, 8. West- Duitsland 50.30.5, 9. Nedersaksen 50.46.5, 10. Roemenie 51.10.3;tweede deel eerste rit: 1. Dan Radtke (DDR) 133,5 km. in 2.48.42 (met tijd- vergoeding 2.48.27), 2. Manfred Pleye (WD1) z.t. (2.48.32), 3. Krzysz tof Chrabaszcz (Pol) z.t. (2.48.37), 4 Theodor Cerny (Tsj) z.t., 5. Uwe Raab (DDR) z.t., 6 Falk Boden (DDR) z.t., 7. Mike Kluge (WD1) z.t., 8. Tomas Kupec (Tsj) z.t., 9 Dirk Harzdorf (WD1) z.t., 10. Michael Pape (WD1) z.t., 36. Peter Steven hagen z.t., 45. Egbert Schmidt z.t., 57. Jan van Wijk z.t., 58 Gert Ja- kobs z.t., 67. Jan Siemons z.t., 76. Bob Rasenberg z.t. Het algemeen klassement: 1 Radt ke 2.48.13, 2. Chrabaszcz op 0.09, 3. Pleye z.t, 4 Arvi Tammesaloe (Sov) z.t., 5. Tynou Roosmiae (Sov) op 0.11, 6. Thomas Barth (DDR) op 0.13, 7. Vassili Sjdanov (Sov) op 0.14, 8. Sergej Nawolokin (Sov) z.t., 9. Oleg Galkin (Sov) z.t„ 10. Raab op 0.15, 20. Stevenhagen op 0.17, 21. Schmidt z.t., 22. Van Wijk z.t., 23. Jakobs z.t., 24. Siemons z.t., 25. Ra senberg z.t. De Franse wielrenner Mar tial Gayant heeft dinsdag de 46e editie van de wedstrijd Pa rijs - Camembert gewonnen. De 22-jarige Gayant, lid van de ploeg van Cyrille Guimard, had voor de 246 kilometer een tijd van 6 uur, 33 minuten en 15 seconden nodig. Gayant boekte vorig jaar twee overwinningen. Hij bracht toen onder meer de tiende etappe in de Ronde van Italië op zijn naam. Vorige week werd hij tweede in een criterium in de Belgische plaats Bellegem. De eerste drie plaatsen wa ren overigens voor renners van de Guimard-equipe. Tweede werd Vincent Barteau en derde Christophe Lavainne. Barteau won de sprint van de grote groep, die slechts tien se conden achterstand had. De uitslag: 1 Martial Gayant (Fra) 246 km. in 6.33.15, 2. Vincent Bar teau (Fra) op 0.10, 3. Christophe Lavainne (Fra) z.t., 4. Martin Ear- ley (Ier) z.t., 5. Martin Durant (Fra) z.t., 6. Mare Madiot (Fra) z.t., 7. Gil les Mas (Fra) z.t., 8. Jorg Muller (Zwi) z.t., 9 Yvon Madiot (Fra) z.t., 10. Thierry Marie (Fra) z.t. Van de Velde Johan van de Velde is dins dag in de eerste etappe van de Ronde van Apulië als derde geëindigd. Hij finishte in de zelfde tijd als de Italiaanse winnaar Daniele Caroli, die voor de 214,5 kilometer van Ostuni naar Castellana Grotte een tijd nodig had van 5 uur, 19 minuten en 50 seconden. De Belg Guido van Calster werd tweede. In de eindsprint werden on der meer de Italianen Giusep pe Saronni en Giovanni Man- tovani, vorig jaar winnaar van de Ronde van Apulië, slachtof fers van een valpartij, zonder dat zij daarbij overigens ge blesseerd raakten. De uitslag: 1 Daniele Caroli (Ita) 214,5 km. in 5.19.50, 2. Guido van Calster (Bel) z.t., 3. Johan van de Velde (Ned) z.t., 4. Roberto Gaggio- li (Ita) z.t., 5. Adriano Baffi (Ita) z.t., 6. Silvestro Milani (Ita) z.t., 7. Silvano Ricco (Ita) z.t., 8. Pierino Gavazzi (Ita) z.t., 9. Gilbert Glaus (Zwi) z.t., 10. Cesare Cipollini (Ita) z.t. Van de Korput terug in Oranje PARIJS (AFP) - Laurent Fig- non heeft besloten zich terug te trekken voor de klassieker Gent-Wevelgem, die vandaag wordt gehouden. De Franse toprenner ondervindt te veel hinder van een knieblessure, die hij zondag bij een valpartij in de Ronde van Vlaanderen opliep. Bovendien klaagt Fig- non over pijnlijke ribben, die hem het ademhalen bemoeilij ken. Wel is het de bedoeling, dat Fignon morgen start in de Grote Prijs van Denain. Naar aanleiding van zijn bevindin gen in deze wedstrijd zal Fig non bekij ken of hij zondag aan Parijs-Roubaix mee zal doen. Intussen begint het er door diverse blessure-perikelen naar uit te zien, dat Fignon zijn wens één van de voor jaarsklassiekers te winnen niet in vervulling ziet gaan. Van onze sportredactie DONGEN - Er staat vanoch tend een wielerprof aan de start van de klassieker Gent - Wevelgem, die niemand meer verwacht had. De Amsterdamse student in de economie, Victor Buisman, die het vorig jaar bij zijn prof- debuut na twee weken al zijn materiaal bij de Franse ploeg leider De Gribaldy inleverde, omdat hij verliefd was gewor den op een bevallige dame, pakt plotseling zijn afgebro ken carrière weer op. Nikon, de ploeg van Jos Elen en Lom- me Driessens, heeft hem dins dag gecontracteerd en Buis man wordt vandaag meteen voor de leeuwen gegooid. Door Ted van Leeuwen ZEIST - Michel van de Korput zal de defensie vaifchet Nederlands elftal leiden, dat op 1 mei de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Oosten- rij k speelt. Michel van de Korput (29) viert zijn rentree in Oranje na een afwezigheid van ruim twee jaar. Na de voor Nederland zo dramatisch verlopen interland in Sevilla tegen Spanje (op 19 februari 1983) werd de Westbrabander aan de kant geschoven. Het wordt de twintigste interland voor Van de Korput. staat. Hij wil Oostenrijk, dat „We zijn niet in de situatie te gaan experimenteren", leg de interim-coach Leo Been hakker dinsdag in Zeist uit. „Oostenrijk vereist een andere tactiek dan Cyprus. Toen speelden we met drie verdedi gers, dat zullen er nu vier moeten worden. We hebben dus een vrije verdediger no dig. Ik vind dat dan de beste man op die plaats moet staan. Een simpele oplossing, die doorgaans beter werkt dan in gewikkeld geschuif. En voor de positie van laatste man kom ik dan bij Van de Korput uit". Dinsdag verzamelden de ge selecteerden voor het sleutel duel met Oostenrijk zich in het KNVB-Sportcentrum voor een training, vanavond om 18.00 uur oefent de selectie tegen DHC. Zonder de PSV-ers Brandts en Lokhoff, die ge blesseerd moesten afzeggen. Met blessures verschenen hun clubgenoot Van de Kerkhof, de Ajacied Ophof en FC Gronin- gen-speler Erwin Koeman. „De klappen die PSV dit weekeinde heeft opgelopen, werken do^~ in de bovenka mer. Al die blessures verbazen me eigenlijk niets. Gezien de mentaal zware Öelasting is dat zelfs normaal", concludeerde Beenhakker. Het kwam de interim-coach wel slecht uit, want hij had vanavond willen oefenen met de ploeg, die hem voor de wed strijd van 1 mei voor ogen over een week eerst nog tegen Hongarije speelt, met vier ver dedigers, drie middenvelders en drie aanvallers te lijf. „De slag", weet Beenhakker, „moet op het middenveld geslagen worden. Daar wordt de wed strijd beslist. Oostenrijk is een counterploeg bij uitstek. Het beste kun je in dat geval met zijn allen voor de goal gaan liggen, maar we verkeren niet in de uitgangspositie om dat te doen. We moeten, dus de coun ter weghalen. Oostenrijk moet op het middenveld aangepakt worden. Daar moeten we afre kenen met Jara, Prohaska en misschien ook nog wel Pezzey. Daar komt het op aanpakken aan. Een onervaren jongen als Mario Been lijkt me te licht voor dit werk". „Wij moeten spelen met de beste mensen op de juiste plaatsen. Onze beste rechts buiten, Gullit, is dus afgeval len. Dan moet ik kiezen uit Van der Gijp en Vanenburg. Ook op het middenveld heb ik vergelijkbare spelers, Erwin Koeman en Michel Valke. In zo'n geval zul je de man moe ten nemen, die het best aan sluit bij Tahamata". In de voorhoede zijn Taha mata en Kieft zeker van hun plaats. Voor Van Basten lijkt de bank onafwendbaar, tenzij Van der Gijp en Vanenburg zo zwak presteren, dat Van Bas ten hen van de rechterflank verdringt. Michel van de Korput; terug in Oranje na een afwezigheid van ruim twee jaar. - FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP ABCOUDE (ANP) - Met niet minder dan vijf overwinningen is de zevende ronde van het toernooi om het nationale damkam pioenschap in Abcoude de produktiefste tot nu toe geworden. Koploper Jannes van der Wal liet zijn zesde overwin ning aantekenen en behield daardoor zijn voorsprong van vier punten op grootmeester Rob Clerc, die moeizaam tot winst kwam tegen Van der Kooij. De oud-kampioen moet die tweede plaats echter nog delen met zijn clubgenoot Geert van Aalten, die op won derbaarlijke wijze een schijn baar zekere nederlaag tegen Goudt in het eindspel in winst omzette. De uitslagen: Van der Kooij - Clerc 0-2, Van den Borst - Palmer 1-1, Bies - Jansen 0-2, Van der Wal - Stokkel 2-0, Scholma - Vermin 0-2, Goudt - Van Aalten 0-2. De stand: 1. Van der Wal 13 pun ten, 2. Van Aalten en Clerc 9, 4. Vermin 8, 5. Jansen, Palmer en Bies 7, 8. Stokkel 6, 9. Goudt en Scholma 5, 11. Van der Kooij en Van den Borst 4. Dames Titelverdedigster Leun Ot- ten heeft in de zesde ronde van het toernooi om het nationale damkampioenschap voor da mes een unieke kans op een gedeelde koppositie laten lig gen. De uit Eibergen afkomsti ge kampioene vergat haar goede positie tegen koploop- ster Petra Polman in winst om te zetten. In de tijdnoodfase nam zij een afwikkeling, die onmid dellijk werd afgestraft met een combinatie, die de Huis- sense lijstaanvoerster op haar beurt winst opleverde. Polman heeft na zes ronden een voor sprong van vier punten. De uitslagen: Toonen - Andries 2- 0, Poepjes - Graas 1-1, Polman - Otten 2-0, Van Lith - Van der Kraats 2-0, Van Setten - Heitmeier 0-2. De stand: 1. Polman 11 punten, 2. Otten en Graas 7, 4. Van der Kraats, Poepjes, Van Lith en Heit meier 6, 8. Toonen 5, 9. Andries 4, 10. Van Setten 2. Jeugdschaken Na vijf ronden in de strijd om de nationale jeugdschaak- titel in Hilversum is de situa tie aan de kop van de ranglijst door enkele belangrijke afge broken partijen onoverzichte lijk geworden. Marcel Piket behield wel voorlopig de leiding met 3,5 punten en een hangpartij. Hij moest in de vijfde ronde zijn eerste halve verliespunt af staan aan Arthur van de Oudeweetering, die tweede is in de stand. Favoriet Jeroen Piket staat gedeeld derde met drie punten en een afgebroken partij. Van onze sportredactie ZEIST - De landelijke jeugd- competitie, die het betaalde voetbal terug wilde, zal zuiver een zaak van het amateur voetbal zijn. De organisatie is in handen van de amateursec tie, die 33 van de 70 jeugdelf- tallen levert. De andere plaat sen zijn ingeruimd voor de 37 betaald voetbal-organisaties. Onder de verantwoordelijk heid van de amateurs zal het de BVO's niet zijn toegestaan jeugdspelers met een contract op te stellen in hun junioren- elftal. Voor hen is eventueel plaats in de reserveploegen van het betaalde voetbal, waarvoor de bestaande leef tijdsbeperkingen zijn verdwe nen. De tweede elftallen zullen in het nieuwe seizoen mid weeks (bij voorkeur dinsdag) gaan spelen. In de opzet van de landelijke j eugdcompetitie is principieel één plaats ingeruimd voor een vertegenwoordiger uit ieder van de 20 afdelingen van de KNVB, naast de 37 jeugdploe- gen van de BVO's. De overige plaatsen vallen in principe toe aan de districten, die hun eigen selectienormen voor een nieuw in te voeren competitie zullen hanteren. De zeventig verenigingen spelen in vijf afdelingen van veertien clubs, zoveel mogelijk volgens de bestaande dis trictsgrenzen, waarbij de twee zuidelijke afdelingen zullen worden samengevoegd. Na het eerste seizoen, met normale degradatie naar en promotie uit de regio, zal worden over wogen een topklasse van twee groepen boven de vijf dis trictsklassen te formeren. De KNVB ziet terugkeer van de landelijke jeugdcompe- titie ook als een stap in het streven Tiet jeugdvoetbal uit het dal te tillen. Daarvoor is een propaganda-actie gestart, die de jongste categorie junio ren weer de weg naar de clubs zal moeten wijzen. BRUSSEL (ANP) - SK Beve ren en Cercle Brugge hebben zich dinsdagavond goede kan sen geschapen op een plaats in de finale van het toernooi om de Belgische voetbalbeker. Beide clubs wonnen de eer ste wedstrijd voor de halve fi nales met een verschil van twee doelpunten. SK Beveren versloeg op eigen veld FC Luik met 2-0 en Cercle bleek thuis te sterk voor FC Seraing: 3-1. Voor Beveren scoorden voor de rust Paul Lambrichts en Hans Christiaens. Cercle, met doelman Leen Barth op de re servebank na de 0-6 van afge lopen zaterdag tegen AS Oos tende, nam voor rust de lei ding door de Australiër Krncevic. In de tweede helft liep de voorsprong op tot 3-0 door treffers van Paul Cou rant en Ukkonen. Een inzet in eigen doel van Philip Sche- pens redde de eer van FC Se raing. Voor de Bundesliga zijn dins dagavond twee inhaalwed strijden gespeeld. Hamburger SV won op eigen veld met 3-1 van VfL Bochum en Borussia Dortmund zegevierde met ruim verschil over Bayer Uer- dingen: 4-0. Door deze resultaten ver sterkte HSV zijn vierde positie op de ranglijst, achter koplo per Bayern München, Werder Bremen en Borussia Mön- chengladbach. Borussia Dort mund, dat werd ondersteund door 31.000 toeschouwers, kan in de degradatiezone wat ge ruster ademhalen. De Dort- munders wonnen voor de vijf de achtereenvolgende maal. Stand: (kop): 1. Bayern München 26-37, 2. Werder Bremen 25-34, 3. Bor. Mönchengladbach 25-32, 4 Hamburger SV 25-30, 5. Bayer Uerdingen 26-28, 6. VfL Bochum 25-27; (staart): 13. Borussia Dort mund 25-22, 14. FC Kaiserslautern 23-21,15. Fortuna Düsseldorf 25-19, 16. Arminia Bielefeld 26-19, 17. Eintr. Braunschweig 25-16, 18. Karslruher SC 25-15. Voor het toernooi om de Fran se voetbalbeker zijn dinsdag avond de eerste wedstrijden gespeeld voor de achtste fina les. Twee clubs uit de tweede divisie, de voormalige topclub Saint Etienne en Nimes, speel den gelijk bij clubs uit de eer ste divisie. Saint Etienne pres teerde dat bij Lens (1-1) en Ni- mes verraste Nantes in eigen huis door eveneens 1-1 te spe len. De returns zijn vastge steld op 16 april. Uitslagen: Bastia - Sochaux 0-2, Nancy - Paris SG 2-1, Lille - Rouen 2-1, Lens - Saint Etienne 1- 1, Nantes - Nimes 1-1, Sedan - Mo naco 0-3, RC Paris - Mulhouse 2-1, Toulouse - Valence 7-0. T26 PAGINA SPORT? DEN HAAG (SID/DPA/RTR) - Nog voor een getrapt, is woensdag 10 april al een feestdag voonj Europese voetbalclubs, die voor de eerste wedstrij van de halve finales van de drie bekertoernooien aan treden. En dan vooral voor de penningmeester van thuisclubs. Van onze motorsportmedewerker pERNEUZEN - De tweedaag- BI,B-motorcross om de „strofee heeft, vooral door zware omstandigheden ''ronder de wedstrijd in As- rnde verreden werd, een hoge !i aan uitvallers geëist. Onder u zeeuwsch-Vlaamse deelne mers waren de successen ka- Je verdeeld, maar de prestatie ran Martien Jansen uit Sluis- jn de 250 co-klas interna- ionalen sprong daaruit toch luidelljk naar voren. Met een Leede en een vierde plaats in reeksen werd Jansen in de indstand door de chronome- er naar de derde plaats ver rezen. In Assenede werd ook de Voor Inter Milan is het top- treffen met Real Madrid het zoveelste kassucces van het seizoen. Alleen door de vlotte verkoop van de 80.000 toe gangsbewijzen streek de club al ongeveer drie miljoen gul den op. Daar komt nog een aardige duit bij voor de televi sie- en reclamerechten. De vijf wedstrijden op eigen terrein in het toernooi om de UEFA-be ker brachten ruim 350.000 mensen op de been. De inves tering van elf miljoen voor Karl-Heinz Rummenigge is er daarmee alweer uit. De Westduitse topschutter acht een overwinning van 2-0 nodig om twee weken later de return in Madrid met een ge rust hart te kunnen beginnen. De veelvoudig Spaans kam pioen, die dit seizoen overigens ver in de schaduw stond van FC Barcelona, is minder zeker van een goede afloop. Behalve het ontbreken van Stielike, die geelzucht heeft, en waar schijnlijk ook doelman Miguel Angel en Butragueno, zit de Madrilenen ook het debacle van afgelopen weekeinde te gen stadgenoot Atletico (0-4) nog dwars. Enig houvast heeft Real wel aan de verrichtingen in het Europese bekertoernooi tegen gerenommeerde tegen standers als Anderlecht en Tottenham Hotspur. Inter-trainer Ilario Castag- ner, die de Madrileense derby bijwoonde, waarschuwde voor tq groot optimisme. „Het was een bijzonder vreemd duel. Alles lukte bij Atletico, alles mislukte bij Real. Ondanks het slechte spel werd er nog wel twee keer tegen de paal geschoten", aldus Castagner, die Collovati, Ferri en Bini moet missen wegens een schorsing, In het 'Stadio Communale' van Turijn, waar 71.000 bezoe kers een plaats hebben ver overd en gezorgd voor een re cordomzet, staan de schijn werpers vóór, tijdens en na het duel Juventus - Bordeaux ge richt op één man: Michel Pla- tini. „Als ik goed speel, word ik thuis misschien als een ver rader gezien en als het slecht gaat, beschuldigen ze me in Italië van zwakke zenuwen. Mij was het liever geweest als we Girondins Bordeaux pas in de finale waren tegengeko men", verklaarde de ster van het laatste toernooi om het Europees kampioenschap zijn innerlijke tweestrijd. Claude Betz, de voorzitter van de Franse landskampioen, njeldde dat ook de tweede wedstrijd al is uitverkocht en dat hij kan kiezen uit drie con currerende televisiestations voor de uitzending. Betz is van plan de rechten te gunnen aan het bedrijf, dat de club ook al wil betalen voor het duel in Turijn. Heel wat minder opwinding heerst er bij titelverdediger FC Liverpool, dat op een ande re club had gerekend dan de Griekse kampioen Panathi- naikos. Hoewel het algemeen is ingeburgerd, dat voetballers slechts aan de eerstvolgende wedstrijd denken, bestaat er weinig twijfel over dat Liver pool alvast 'stiekem' met de fi nale op 29 mei in Brussel tegen Juventus of Bordeaux bezig is. Duidelijk is ook, dat de sup porters van Liverpool eerder warm lopen voor namen als Platini, Rossi, Tardelli en Bo- niek of Giresse, Tigana en Chalana dan voor een elftal vrij onbekende Grieken. Zoals het er dinsdag naar uitzag, zullen slechts 35.000 mensen op 'Anfield Road' verzameld zijn. Nog minder toeschouwers dan in Liverpool zullen er zijn in het Hannapi-stadion in We nen, waar Rapid Wien aan treedt tegen Dynamo Moskou. De reden is evenwel dat de ac commodatie niet meer dan 21.000 plaatsen telt, waarvoor de kaarten binnen drie uur waren verkocht. Oefenmees- ter Otto Baric, die volgend sei zoen Helmut Benthaus opvolgt bij VfB Stuttgart, blikt vol vertrouwen over een goed re sultaat al begerig naar de fi nale op 15 mei in het Feyen- oord-stadion in Rotterdam. Baric hoopt daarbij vooral op Bayern München als tegen stander. Hij heeft onlangs al tien uur beeldmateriaal over de Zuidduitsers opgevraagd. Eerst zal echter moeten worden afgerekend met D namo Moskou. Rapid Wien a het moeten doen met een sten gewijzigd team. Doelman Het bert Feurer, aanvaller Petet Pacult en verdediger Johanr Van onze sportmedewerker PHILIPPINE - De jeugdafde- ing van de voetbalvereniging >hilippine kan terugzien op geslaagd jeugdtoernooi Pregesbauer zijn gebiesd I„^"ationale bezet- of ziek. Drie anderen. W*. net een internationale bezet of ziek. Drie anderen, Wel® Kienast en Brucic, zijn p schorst. Routinier Feurer a worden vervangen dom- de jarige Michael Konsel^ie geen enkele ervaring heeft Europees niveau. De Mosko vieten kunnen op internati nal Alexander Golovnia aantreden in de sterkste op stelling. Het landskampioenschap, de nationale beker en de Eur pa Cup zijn drie aantrekker ke vooruitzichten voor zo»! Bayern München als Evertoi Beide clubs hebben nog de dra hoogste troeven in handen, betekent het dat van de voel ballers aan de'lopende banl topprestaties worden vraagd. Die overigens finan ciëel wel op waarde wordei geschat. Zeker bij Bayern München dat afgelopen weekeinde del; nale van het Westduitse be kertoernooi bereikte en bij gelegenheid de spelers premie uitbetaalde van on veer 9.000 gulden de man. Vot: de uitschakeling van Evertc: heeft de penningmeester ruim 13.000 gulden per persoo; over. Hifkan het overigens ge majtecelijk doen, want naai vemachting brerjgt het due tegen de Engelse lijstaanvoe: der 2,4 miljoen gulden in he laatje. Sören Lerby ziet de con frontatie vol vertrouwen tege moet. „Het succes tegen Moe chengladbach heeft weliswaa erg veel kracht gekost, maa ook veel zelfvertrouwen leverd". Anderen zijn minder optimistisch gestemd. De hei inneringen aan de voorgaande duels tegen Engelse standers zijn daar niet vreemd aan. De afgelopen vier jaa: waren respectievelijk Liver pool, Aston Villa en Totten ham Hotspur (twee keer) hei eindstation van Bayern Mün chen in de verschillende Euro pese toernooien Niet alleen bij de bekerwin naars komt het met de kopf»- ling Bayern München - Ever ton tot een vroegtijdige 'idea finale', ook in het UEFA-toer nooi had de eindstrijd op pier beter kunnen uitvallen Inter Milan of Real Madri stuit op 8 en 22 mei op Video- ton Szekesfehervar of Zeljez- nicar Sarajevo. ling. VOETBAL - Voor de kwalit catie-ronde van het toerriü om het wereldkampioenschs: voetbal hebben India en Thai' land in Calcutta gel speeld: 1-1. Bij de rust v duel, dat telde voor afdeling' van groep 3 van de Aziatisch zone, was de stand 0-0. MJ nesië heeft de leiding in groep met negen punten zes wedstrijden. De eindstanden waren: B- unioren: 1. FC Straatje, Ste- ;ene België; 2. Terneuzen, 3. Iraauw, 4. Oostburg, 5. Phi- ppine, 6. Corn Boys. C-junio ren: 1. Little Eye Londen, En gland; 2. Cottingham Ran- |ers 1, Cottingham Engeland; Corn Boys, 4. Terneuzen, 5. 'hilippine, 6. Cottingham langers 2. D-pupillen: 1. Cot- ingham Rangers 1, 2. Ruis- jroek, België; 3. Terneuzen, 4. jottingham Rangers 2, 5. Phi- ippine 1,6. Philippine 2. ST.-JANSTEEN - De voetbal vereniging STEEN hield een sportief verlopen damestoer- nooi. De eindstand van dit oernooi, waarin de sportivi- eitsprijs naar FC Bergen ;ing, was: 1. Kloetinge, 2. Vlis- ingen, 3. STEEN, 4. Terneu- rense Boys, 5. FC Bergen uit lergen op Zoom. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De ploegen die zich geplaatst hebben voor de halve finale van het toer nooi om de Schepentrekkers- trofee in het zaalvoetbal te Sas van Gent, zijn bekend. Re- gioklasseer Fabricom 1 won met royale 7-0-cijfers van De Rooien Oedt. Toch kreeg die forse zege pas in de slotfase gestalte, want De Rooien Oedt kon de schade lange tijd be perkt houden tot 1-0. Het sprookje voor twee deklasser W Molenkreek 2 is eveneens uit. W Molenkreek leek opnieuw te gaan stunten toen het al na vijftien secon den op voorsprong kwam te gen FC Reseda, maar naarma te het duel vorderde werd FC Reseda sterker en won ver diend met 4-2. De Gravin had het gemakkelijk om zich voor de volgende ronde te plaatsen, want het trof een De Rjjnvaert 2 met slechts drie veldspelers. De 5-1-zege voor De Gravin was dan ook een logisch ge volg. Aanzienlijk meer moeite had De Rijke om Schippers huis te wippen. In een enerve rend duel won De Rijke met tipte 2-1-cijfers. Op 6 mei worden de halve finales en de "tale afgewerkt. Van onze sportmedewerker KOEWACHT - Het enkele weken geleden gestaakt duel j™ de vierde klas H tussen koewacht en Jong Ambon ordt donderdag II april uit gespeeld. Het was aanvankelijk de Ie prijs: 2 winnaars, bruto f. 200.417,90 ontvang» 2e prijs: 7 winnaars, die bruto f. 21.428,50 ontvang 3e prijs: 155 winnaars, elk f. 942,10 ontvangen; prijs: 6.788 winnaars, diej f. 22,90 ontvangen; 5e P™ 82.979 winnaars, die elk f ontvangen. Ie prijs: geen winnaar, prijs: 39 winnaars, die els 706,70 ontvangen; 3e P"J 500 winnaars, die elk f 11 ontvangen. Ie prijs: geen winnaar- prijs: geen winnaar; 3e P™ 12 winnaars, die elk I- ontvangen; 4e prijs; 629 naars, dje elk f. 9,80 oh' gen. IvB^'ing de resterende ze- I da en rr"nuten °P paaszater- I d»g, •U'* sPelen, maar in on- I uit tng over'eg werd besloten I li Rijken naar donderdag L fPrih Het resterende ge- I nm Van de wedstrijd begint °t 19.30 uur. Ean onze sportmedewerker I ??Bh>KENS - In tegenstelling „i-.^rdere berichtgeving be- Biw i, bekerduel tussen I liatf ns en eersteklasser Al- 1930* donderdag 11 april om UU1'' HU °P sportpak "graande. (jene pverige bekerwedstrij- aDrii voor donderdag 11 om iB^tgesteld zijn beginnen Weri t uur- Het betreft de Hrv!fir^den Goes-Veere, bu dplaat-Clinge en Middel- s-Roosendaal. Ge tw

de Stem | 1985 | | pagina 6