Prost wint Grote Prijs van Brazilië Ivan Lendl wint in Monte Carlo Everton en Anderlecht op weg naar titel „Tafeltennis heeft sterke man Jeugdelftal mist finale van Cannes AZIATISCHE OVERMACHT BIJ TAFELTENNIS X P< X X X X X X X X 1 X X X X X X X X X X X NA SPORT 2 PAGINA SPORT 3 X OTOGELIJK LOTTO JITSE LOTTO SLECHTE START WERELDKAMPIOEN NIKI LA UDA GERARD BAKKER NA WK IN GOTHENBURG Uruguay naar WK voetbal Fins/Britse zege in Safari-rally Oxford wint tiende keer in successie Frankrijk straft zwakke dag af van Nederlandse volleyballers uitslagen plus standen buitenlands voetbal engeland schotland west-duitsland frankrijk spanje DINSDAG 9 APRIL 1985 T14 wente lem rd - PSV i - Volendam jles - Roda JC :eyenoord j Haag Vitesse ambuur -SW i 10-12 iior 2-2 3 Ajax 1-1 3 AZ'67 3-3 3 irtunaS. 2-11 jsch 0-0 3 .A. Eagles 0-3 2 oningen 1-2 2 Utrecht 2-2 1 eerenveen 3-01 les 3-1 1 1-11 4: Deelnemers: 47.623, .393,00, prij zenbedrag: A: Deelnemers: 26.868, 1.714,00, prijzenbedrag: 23 le wedstrijd: 9. Deelne- inleg: ƒ22.662,00, prij- 11.924,00. ?2-37. al: 19. Deelnemers: ig: 2.498.346,00, prijzen- 276.627,00. •s: 212.450, vaste prijzen. inleg: 15-46-47 tal: 30. 4-7 30-37 tal: 10 KIO DE JANEIRO (SID) - Titelverdediger Niki Lauda is het wereldkampioenschap formule 1 net als vorig jaar met een mislukking begon nen. Twaalf maanden gele den haalde de Oostenrijker het einde niet van de eerste race, zondag op hetzelfde jacarepagua-circuit van Rio de Janeiro kwam hij niet verder dan de 28e Ronde van de Grote Prijs van Brazilië, gezien de ontwikkelingen in 1984 haast vanzelfsprekend gewonnen door zijn Franse I stalgenoot bij McLaren Alain Prost. Het was de derde over winning van de 30-jarige vi- ce-wereldkampioen in Bra zilië. De tweede en derde plaats waren voor Italianen. Michèle Alboreto werd in een Ferrari tweede, Elio de Angelis in een Lotus derde. Prost had vorig seizoen aan zeven overwinningen niet genoeg voor de wereldtitel. Hij kwam een half punt te kort tegen zijn stalgenoot Niki Lauda, die minder won, maar vaker finishte. Prost startte in Rio op de zesde plaats. Bij veertig gra den celsius werkte hij zich voor 100.000 kijkers in zes tien ronden naar de tweede positie. Een ronde later nam hij de leiding van Alboreto over en bleef voorop tot het einde. Hij spreidde dezelfde suprematie ten toon als vo rig seizoen toen hij met Lau da vrijwel alles won. Hal verwege de wedstrijd had Prost een halve minuut voorsprong. In het tweede deel nam hij aanzienlijk minder risico, waardoor op de eindstreep het verschil met Alboreto nog geen vijf seconden meer bedroeg. Prost werd echter nimmer bedreigd. De 100.000 toeschouwers zagen in feite een saaie race. In het begin vielen promi nente deelnemers uit. Na acht ronden keken twee oud-wereldkampioenen vanaf de kant toe. De Fin Keke Rosberg, titelhouder in 1982, kreeg problemen met zijn Turbo-motor toen hij juist de leiding had geno men. De Braziliaan Nelson Piquet, algemeen be schouwd als de voornaamste uitdager van de McLaren- rijders, gleed in een olievlek van het parkoers en kon met zijn beschadigde bolide niet meer verder. De hitte stelde de meeste rijders voor problemen. Ze moesten allemaal banden wisselen. Prost deed dat met zijn team het snelst en be hoefde van dat moment al leen nog domme pech te vre zen. De uitslag van de Grote Prijs van Brazilië voor formule 1-wagens is: 1. Alain Prost (Fra) McLaren 306.889 km in 1.41.26,115 (gem. 181.527 km/u); 2. Michele Alboreto (Ita) Ferrari 1.41.29,374; 3. Elio de Angelis (Ita) Lo tus 1.42.16,464; 4. René Arnoux (Fra) Ferrari op twee ronden; 5. Patrick Tambay (Fra) Renault op twee ron den; 6. Jacques Laffite (Fra) Ligier op twee ronden; 7. Stefan Johansson (Zwe) Tyrrell op drie ronden; 8. Phi lippe Alliot (Fra) Ram op drie ronden; 9. Martin Brundle (GBr) Tyrrell op vier ronden; 10. Derek Warwick (GBr) Renault op vier ronden. Klassement wereldkampioenschap: 1. Prost 9 punten, 2. Alboreto 6,3. De An gelis 4, 4. Arnoux 3, 5. Tambay 2, 6. Laffite 1. GOTHENBURG (ANP) - Gerard Bakker, trainer van Bettine Vriesekoop, vindt dat het nationale tafeltennis staat te gillen om een sterke man. „Wat in Gothenburg gebeurt is met de he- renploeg, is verschrikkelijk. Had nooit mogen gebeuren. Twee spelers naar huis sturen en de pas benoemde coach laten val len als een baksteen". Bakker voorziet bij voortzetting van het huidige beleid geen oplossing. Hij pleit voor de aanstelling van een mana ger/coach. „Ja, een sterke man met verregaande bevoegdhe den. Eentje die de baas is en de baas moet spelen. Die een per fecte organisatie kan opzetten en die nauw gaat samenwerken met de clubcoaches". De Leidenaar wil via die samenwerking met de clubtrainers het tafeltennispeil in Nederland omhoog stuwen. „Voor de clubtrainers moet er iets tegenover staan. Een vorm van belo ning. Die kun je bijvoorbeeld geven door de clubtrainer van een speler of speelster, die voor het nationale team meedoet aan een internationaal evenement, op kosten van de bond mee te nemen en zelf zijn pupil ter plekke laten coachen. Boven dien moet die trainer natuurlijk tijdens zo'n evenement zijn ogen en oren goed de kost geven. Hij moet er wat van opste ken. Een rapportje maken. Na een jaar zijn er bij wijze van spreken zes of zeven trainers in het buitenland geweest. Die mensen hebben dan internationale ervaring opgedaan en kunnen bovendien in een evaluatie-gesprek nog veel van el kaar opsteken. Bovendien komt het de sfeer tussen de club- trainers ten goedeBettine Vriesekoop zal op 29 en 30 mei in Seoel deelnemen aan het toernooi om de wereldbeker voor da mes. Het is de eerste keer, dat dit evenement wordt gehouden. Aan het toernooi zullen twaalf dames deelnemen. Per land kunnen maximaal drie dames ingeschreven worden. Het prij zengeld in Seoel is 15.000 dollar. Tien dagen daarvoor neemt Vriesekoop in Breda deel aan de finale van het Europese Grand Prix. Aan dit toernooi ne men acht speelsters deel, onder wie Marie Hrachova, Branka Batinic, Valentina Popova en Olga Nemes. De hoofdprijs in Breda bedraagt ruim 8000 gulden. Bettine Vriesekoop gaat in het damesdubbel toch door met de Tsjechische Marie Hrachova. Na het landentoemooi deelde Vriesekoop mee, dat zij na het wereldkampioenschap zou stoppen met het dubbellen met Hrachova. Als opvolgsters kwamen Mirjam Kloppenburg en Olga Ne mes in aanmerking. Op verzoek van de chef-trainer Miko van de Tsjechische ploeg blijft (ie combinatie Vriesekoop/Hracho va minimaal nog een jaar bestaan. Ondanks de vlotte eliminatie van de nationale tafeltennis ploeg stonden er zondag op de slotdag van de wereldkam pioenschappen toch drie Nederlanders in de finale. Het waren de arbiters Piet Oomens, Arie Zoutekouw en Ka- rel Gutz, die de eindstrijd bij de dames op correcte wijze leid den. Het was de eerste keer, dat een Nederlands trio een finale in een wereldkampioenschap arbitreerde. neo Kensmil ver- Ie zijn kansen op de itel in het welterge- Tijdens de weging sporthal Oranjeplein de Amsterdammer ns te zwaar. Kensmil een uur de tijd om >vergewicht kwijt te i, maar bracht vlak ie partij nog twee ons el op de schaal. Zijn stander, Lucas van ;n uit Rotterdam, won live via een walk over laatste zich voor de trijd. MPISCHE SPELEN - jechoslowakije is het- critiek geuit op JuaT nio Samaranch, litter van het Interna* al Olympisch Comité, de uitgewerkte plan- jij de komende Olym- ie Spelen in Seoel en ary beroepsspelers to ar toe te laten in en tennis, voetbal ei ckey, zoals trouwe al gedeeltelijk in lies is gebeurd. LHANDBAL sPaL Kiev heeft zondag e wedstrijd in de fi in het Europese zaai Ibalbekertoernooi landskampioen® ïes) tegen ^dial n_ rado met 23-16 6e .4 De return is op in Belgrado. itbal - Het voetba - 1 van Indonesië hee olgende ronde bera» hit Aziatische kwak ietoernooi voor lidkampioenschap' esië werd in sub-g onbereikbaar do°r j kspel tegen India'1^ bezoekers namen utta na een kwartier voorsprong door ër van Dede Sulei a tweede helft wa veel beter, maa waartsen slaagden in de kansen te ben"' Dat lukte alleen [ra Thapa twee mm» mor tijd. CANNES (AFP) - Het Neder lands jeugdelftal heeft de eindstrijd niet bereikt van het toernooi van Cannes. De over winning van 3-1 op de Engelse Mgdselectie in groep B was toet voldoende voor de eerste Plaats in de groep, omdat ook Italië zijn slotwedstrijd uit de yoorronden, 1-0 tegen de Sov jet-Unie, won. Pas ver in de tweede helft werd de score in de wedstrijd togen Engeland geopend door j® afstandsschot van Regtop. Daardoor werd de verhouding overigens enigszins scheefge- tookken, want de Engelse toagdploeg was bepaald niet ®akker. De Engelse gelijkmaker, "ie minuten later, echter zet- tode zaken meer op zijn kop, want de straf, die de Franse scheidsrechter Lartigot toe- Paste voor wat hij een hands- Pa noemde, stond in geen en- We verhouding tot de over reding. Blake verzilverde de toagelijkheid van de straf schopstip, 1-1. Van dat moment waren de vooruitzichten voor Nederland op ten minste de tweede plaats niet gunstig, doordat Waslan- der van het veld was gestuurd. De overwinning kwam er toch, door treffers van Duim, uit een vrije trap, drie minuten na de gelijkmaker en Spork van de strafschopstip. Italië werd winnaar in Can nes. In de finale wonnen de Italianen met 2-1 van Dene marken. Nederland speelde met: Beukenkamp; Witman, Spork, Laaners en Duim; Ver laat, Koorman, Van Polanen (Van Laar) en Waslander; Regtop en Lattmann. De laatste uitslagen uit groep B zijn: Ne derland - Engeland 3-1, Italië - Sovjet- Unie 1-0. De eindstanden in de groepen zijn: Groep A; 1. Denemarken 3-4, 2. Frank rijk 3-3 (4-2), 3. Schotland 3-3 (3-3), 4. Joego-Slavié 3-2. Groep B: 1. Italië 3-5, 2. Nederland 3-4, 3. Engeland 3-3,4. Sovjet Unie 3-0. Om de derde plaats: Frankrijk - Neder land 1-1 (Frankrijk wint na strafschop pen) om de vijfde plaats: Engeland - Schotland 1-0 om de zevende plaats: Sovjetunie - Joegoslavië 2-1. De eindstand is: 1. Italië, 2. Denemarken, 3. Frankrijk, 4, Nederland, 5. Engeland, 6. Schotland, 7. Sovjet-Unie, 8. Joegoslavië. Montevideo (anp> - in aan voetbal ^wideo werd Uruguay al fi.j van deelname aan de '■"konden WK I 'toxico. >rnü 'aatste wedstrijd voor Gaa 2.van de Zuidameri- nse zóne versloeg Uruguay met 2-1. Bij rust was de sth! 1_1- Voor SÖ.OOO toe- iiwers opende Batista in «lm* [ninuut 6e score. Na een W a uur wer6 het gelijk ■chop Vena 6011 straf" I scitol?tneens van elf meter kv° ^amos Uruguay naar jC!?-in de 57e minuut. De PJ> itijnse scheidsrechter Rtrok drie keer de gele Montelongo en van Uruguay en IWalif- van Chili- Uruguay toal ficeerde zich als I - n 24 landen fat Voor Uuherrez Caszeiy eerste I :ori(, ">"uen voor de eind- en titel naast 8astland Mexico ''verdediger Italië. Chili krijgt nog een herkan sing in een extra competitie tegen de nummers twee de groepen 1 en 3 van de Zuida- merikaanse zóne. De eindstand in groep 2 is: 1. Uruguay 4- 6; 2. Chili 4-5; 3. Ecuador 4-1. Het nationale voetbalelftal van Bulga rije heeft zaterdag in Sofia de poort naar het wereldkampioenschap in Mexico voor de neus van de DDR dichtgeslagen. Dat gebeurde evenwel pas drie minu ten voor het laatste fluitsignaal toen middenvelder Stoitsjev Mladenov van CSKA Sofia de enige treffer van de wed strijd produceerde met een ogenschijn lijk onschuldig schot. Bulgarije, dat in de tweede helft de betere conditie toonde, bleef in groep 4 in de race voor kwalificatie, maar ook het niveau van de thuisploeg liet veel te wensen over. Slechts de inzet maakte voor de 60.000 toeschouwers in Sofia iets goed. De uitslagen uit de tweede Afrikaanse kwalificatieronde: Abidjan: Ivoorkust - Ghana 0-0. Rabat: Marokko - Malawi 2-0 (1-0). Doelpunten: Haddaoui (10) en Dahana (75, strafschop). 40.000 toeschouwers. Nairobi: Kenia - Nigeria 0-3 (0-2). Doel punten: Dahiru Sadi (11), Husein Kheri (44, eigen doel), Rashidi Yekini (48). Loesaka: Zambia - Kameroen 4-1 (4-0). Doelpunten: Aaron Njovu (22), Michael Chabala (24, 27, 32) en Oman Bij ik (74). China: zes van de zeven Jiang Jialing toonde zich in Gothenburg su perieur. In de finale had hij geen medelijden met zijn landgenoot Cheng Longran. NAIROBI (DPA) - De Fins- Britse Toyota Celica-equipe Juha Kankkunen - Fred Gal lagher is tweede paasdag win naar geworden van de Safari rally, de vierde wedstrijd tel lend voor het wereldkam pioenschap rallys. In de rit over ongeveer 5200 kilometer, die Nairobi als be gin- en eindpunt had, werd de Zweedse combinatie Björn Waldegaard - Hans Thorsze- lius, eveneens met een Toyota Celica, tweede. De derde plaats was voor Mike Kirk- land en Anton Levitan uit Ke nia met een Nissan. De uitslag van de rit over 5.190 kilome ter, die door negentien wagens werd uit gereden, is: 1. Juha Kankkunen - Fred Gallagher (Fin/GBr) met Toyota Celica Turbo 5 uur 18 min straftijd; 2. Björn Waldegaard - Hans Thorszelius (Zwe) met Toyota Celica Turbo 5.52; 3. Mike Kirkland - Anton Levitan (Kenia) met Nissan 240 RS 6.01; 4. Rauno Aaltonen - Lofty Drews (Fin/Ken) met Opel Manta 6.12; 5. Erwin Weber - Gunter Wanger (WD1) met Opel Manta 7.44; 6. Alan Am- brosino - Daniel le Saux (Ivo) met Nissan 240 RS 7.58. De stand van het wereldkampioenschap rijders na vier van de twaalf wedstrijd die er voor tellen: 1. Timo Salonen (Fin) 48 pnt; 2. Ari Vatanen (Fin) 40 pnt; 3. Stig Blomqvist (Zwe) 35 pnt; 4. Walter Röhrl (WD1) 27 pnt; 5. Juha Kankkunen (Fin) 20 pnt. De winnares bij de dames: Cao Yanhua. FOTO ANP. MONTE CARLO (AFP) - De Tsjechoslowaak Ivan Lendl heeft zondag de finale van het internationale tennistoernooi van Monte Carlo gewonnen. Op de gra- velbaan versloeg hij de Zweed Mats Wilander in vier sets: 6-1,6-3,4-6,6-4. De partij duurde drieeneen- half uur. Lendl had het beste uithoudingsvermogen. Zon dagochtend nog moest hij zijn halve-finalepartij tegen de Zweed Henrik Sundström af maken. Lendl zegevierde in de tie-break. Sundström was vo rig jaar winnaar van dit toer nooi, waar dit jaar een prij zengeld was van 405.000 dollar, bijna anderhalf miljoen gul den. De uitslagen zijn: Finale: Enkelspel: Ivan Lendl (Tgj) - Mats Wilander (Zwe) 6-1,6-3,4-6,6-5. Dubbelspel: Pavel Slozil/Tomas Smid (TSj) - Shlomo Glickstein/Shakar Per- kiss (Isr) 6-2,6-3. Chris Evert Lloyd is zon dagavond winnares geworden van het tennistoernooi van Palm Beach Gardens. De Amerikaanse versloeg in de eindstrijd van dit 275.000 dol lar-toernooi de Tsjechoslo- waakse Hana Mandlikova met 6-3,6-3. Chris Evert werd door haar zege 100.000 dollar (zon 360.000 gulden) rijker. De verliezende finaliste verdiende de helft. In de eindstrijd van het da mesdubbelspel versloeg de Zuidafrikaanse-Amerikaanse combinatie Ilana Kloss/Billie Jean King Rosalyn Fairbank (ZAf) en Joanne Russell (VSt) met 4-6 6-4 6-3. John McEnroe heeft nooit eerder in zijn loopbaan de fi nale van een tennistoernooi zo gemakkelijk gewonnen als paaszondag in Chicago. De Newyorker hoefde niet een bal te slaan. Zijn tegenstander Jimmy Connors bleef in de kleedkamer met hevige rug pijn. „Dit is me nooit eerder gebeurd", treurde Connors. „Nooit heb ik voortijdig opge geven in een toernooi". Na on derzoek kreeg Connors, die volgens de artsen te vaak met pijn doortenniste, een week tot tien dagen rust voorgeschre ven. In de eindstrijd van het dubbelspel versloegen de Amerikaan Johan Kriek en de Fransman Yannick Noah de Amerikaanse combinatie Ro bert Seguso - Ken Flach met 3-6,4-6,7-5,6-1,6-4. De Amerikaans-Australi sche combinatie Kathy Jordan - Elizabeth Sayers Smylie is zondag winnaar geworden van het 175.000 dollar dames dubbelspeltoernooi in Tokio. In de eindstrijd versloeg het tweetal het Amerikaanse dub bel Betsy Nagelsen - Anne White met 4-6,7-5,6-2. LONDEN (DPA/RTR) - De acht van Oxford heeft zater dagmiddag voor de tiende achtereenvolgende keer de traditionele roeiwedstrijd op de Thames tegen het universi teitsteam van Cambridge ge wonnen. De roeiers van Ojcford leg den het 6,78 kilometer lange traject af in 17 minuten en 10 seconden en brachten het to taal aantal zeges in de 157-ja rige geschiedenis van het eve nement op 62. De acht van Cambridge, waarin met de studente Hen- riette Shaw voor het eerst een vrouw aan het stuur zat, was zaterdag bij de 131e editie kansloos. Ook het aantrekken van de Canadese Olympische trainer Neil Campbell baatte niet. GOTHENBURG (ANP) - Zes van de zeven. Een minder dan in Novi Sad 1981. Een evena ring van Tokio 1983. De dominante positie van China in het tafeltennis is de laatste jaren niet minder geworden. In Gothenburg stonden de Chinezen tijdens de 38e wereldkampioen schappen zes van de zeven keer het hoogst op het ere- schavot. niets gemaakt. In de tweede ronde verslikte hij zich in een Noordkoreaan. Appelgren, Carlsson, Stellan en Ulf Bengtsson, Lindh en talenten als Persson en Akesson: de complete lichting sneuvelde op een dag: Goede Vrijdag. In het herentoernooi brak slechts een speler door: de 22-jarige Lo Chuen Chung uit Hong Kong, een ongeplaatste speler. Hij haalde de halve finale en was daarin een eenvoudige speel bal voor de atletisch zeer be gaafde Jiang Jialiang. In het damestoernooi was het machtsvertoon van de Chinese speelsters nog in drukwekkender. Bij de laatste acht waren zeven Chinesen en een Noordkoreaanse, die een ronde later vlot een kopje klei ner gemaakt werd. Ook in de dubbels (met uitzondering van het 'weggegeven' herendub- bel) was China superieur. Bakker vindt de toelating van acht Chinese spelers en speelsters een absurde zaak. „Nu sturen ze vier mooie spe lers en vier mattekloppers, die als taak hebben de gevaarlijke concurrentie er uit te slaan. In elk kwart van het speelsche ma stellen ze dus een mooie speler plus die pinch-hitter. Heeft die laatste zijn werk ge daan, dan wordt hij of zij de volgende ronde absoluut uit geschakeld. Dat zag je zater dagmorgen met Ni Xialian. Vrijdagavond Bettine versla gen. Zaterdagochtend zelf er uit. Het pad voor de vier mooie speelsters lag open. Dus die stonden in de halve eind strijd". Het had ook zeven keer kunnen zijn. Oosterse hoffe lijkheid voorkwam de hon derd-procent score. In Tokio werd de herendubbel geschon ken aan de Joegoslaven Sur- bek/Kalinic. In de Zweedse havenstad ging dezelfde titel naar Appelgren en Carlsson. Door de Chinese geste in de beide halve finales van het he ren dubbel, Orlowski en Pans- ky (Tsj) werden de andere fi nalisten, kwamen de 6000 toe schouwers zondag in het Scan- dinavium nog enigszins aan hun trekken. De overige finales vertoon den geen schim van gelijkenis met wedstrijdsport, maar hadden meer weg van een mislukte komedie. In alle ge vallen stond de winnaar bij voorbaat vast. Bij de heren ging de zege naar Jiang Jialiang. De 21-ja- rige student uit Kanton, num mer een op de wereldranglijst en houder van de wereldbeker, sloeg binnen 24 minuten zijn landgenoot Chen Longcan van tafel (21-14,23-21,21-18). Bij de dames prolongeerde Cao Yanhua haar wereldtitel. In de eindstrijd tegen Geng Lijuan, derde op de wereld ranglijst, stond haar overwin ning vooraf vast: 21-12,21- 16,10-21,21-16. Cao nam met Cai Zhenhua nog een gouden medaille in ontvangst in het gemengd dubbel. Op bevel van hogerhand nam ze in de dames dubbel genoegen met zilver. Het duurste eremetaal ging in deze discipline naar Dai Lili en Geng Lijuan. De Zweden waren vooraf zo overtuigd van hun kansen, dat zij zichzelf in hun arrogantie twee keer goud toedichtten: in het landentoemooi (0-5 tegen China) en in het heren enkel. Juist in die sector sloegen de Aziaten genadeloos toe. Jan- Ove Waldner, die het laatste jaar alle fijne kneepjes van het Chinese tafeltennis had bestudeerd, had zijn uren voor Uitslagen: Heren finale enkel: Jiang Jia liang (Chi) - Chen Longcan (Chi) 21-14, 23-21,21-18. Finale dames enkel: Cao Yanhua (Chi)- Chen Li Yuan (Chi) 21-12,21-16,10-21,21- 16. Heren dubbelspel finale: Mikael Appelg ren/ Ulf Carlsson (Zwe) - Milan Orlows- ki/Jindrich Pansky (Tsj) 21-15,22-20. Dames dubbelspel, finale: Dai Lili/Geng Liyuan (Chi) - Cao Yanhua/Ni Jüalian (Chi) 21-8,21-17. Gemengd dubbelspel, finale: Cai Zhen- hua/Cao Yanhua (Chi) - Jindrich Pans- ky/Marie Hrachova (Tsj) 9-21, 21-12, 21- ODENSE (ANP) - Voor het tweede achtereenvolgende jaar heeft het Nederlands he renvolleybalteam de finale van het toernooi om de Lente beker verloren. In de Westeu- ropese titelstrijd was nu Frankrijk te sterk voor Ne derland: 3-0 (15-11, 15-12, 15- 10). Vorig jaar was dat Spanje. De combinaties vloeiden en dat heette in Denemarken niet vreemd. Immers, de Franse ploeg bereidt zich voor op de wereldtitelstrijd van 1986 in eigen land. In januari van dit jaar is die periode van prepa ratie al begonnen. De beste spelers van de clubteams zijn door de Franse bond, al dan niet met financiële vergoe ding, verzameld en hebben tot '86 niets anders aan het hoofd dan het wereldkampioen schap. Nederland heeft de Europe se titelstrijd, begin oktober in eigen land, aan het hoofd, maar kent minder middelen dan de Fransen om tot een zeer professionele voorberei ding te komen. Zaterdag was Nederland al uit het lood geslagen door het ontbreken van een basisspeler. In de aanval werd het gemis van Henri Brouwhuis danig gevoeld. De buitenaanvaller van Orion bleef geblesseerd aan de kant en werd vervan gen door Ron Boudrie van Martinus. De rest van de basis, Clardey-Raterink-Goedkoop- Van der Velde-Buys, bleef bo vendien onder de maat. In de derde set werd een voordelige marge van vijf punten (9-4) ook weggegeven. „De ploeg moest voor de derde dag op de tenen lopen. Dat kon niet", was het zure commen taar van de teleurgestelde Trompetter. Eindstand: 1. Frankrijk; 2. Nederland, 3. Bondsrepubliek Duitsland; 4. Finland; 5. Zweden; 6. Portugal; 7. Israel; 8. Dene marken; 9. Griekenland; 10. Noorwegen; 11. Spanje; 12. Luxemburg; 13. Italiie; 14. Oostenrijk; 15. Engeland. BRUSSEL - Acht wedstrijd ronden voor het einde van de Belgische voetbalcompetitie is de titel al 'zeker' voor Ander lecht. De formatie van trainer Pol van Himst heeft na de 26e speeldag een voorsprong van elf punten op de concurrentie. Anderlecht rekende Paasza terdag zelf af met FC Luik dat als een van de achtervolgers op afstand gold. Club Brugge en Waregem bezetten nu de tweede en derde plaats. Voor 20.000 supporters bleek FC Luik niet in staat iets van spanning in de hoogste afde ling van het Belgische voetbal terug te brengen. Dankzij een overwinning met 3-0 hand haafde Anderlecht zijn onge slagen status. De uitslagen: FC Luik - Anderlecht 0-3, Waterschei - Beveren 1-0, AA Gent Cerkel Brugge 6-0, Seraing - Lierse 3-1, Beerschot - Mechelen 0-2, Club Brugge - Lokeren 5-1, Sint Niklaas - Standard Luik 2-2, Kortrijk - Antwerp 2-2, Racing Jet - Waregem 1-2. De stand is: 1. Anderlecht 26-47, 2. Club Brugge 26-36, 3. Waregem 26-36, 4. FC Luik 26-34, 5. Beveren 26-34, 6. AA Gent 26-30, 7. Antwerp 26-28, 8. Cerkel Brugge 26-24, 9. Standard Luik 26-24, lO.Meche- len 26-24, ll.Lokeren 26-23,12.Seraing 26- 22,13.Waterschei 26-22, 14.Kortrijk 26-21, 15. Lierse 26-19, lö.Beerschot 26-18, 17.Sint Niklaas 26-16,18.Racing Jet 26-12. Everton kan zich nu toch wer kelijk gaan opmaken voor het kampioenschapsfeest. Met de week wordt het spel van de 'Blues' overtuigender. Stadge noot Liverpool zal er aan moe ten wennen in de schaduw te staan van de bespelers van Goodison Park. Everton, dat al sedert 12 ja nuari de eerste divisie van de Engelse league aanvoert, overrompelde zaterdag Sun derland. Door de ruime zege van 4-1 op eigen terrein ver sterkte Everton zijn leidende positie ten opzichte van Tot tenham Hotspur, dat bij West Ham United met 1-1 genoegen moest nemen. Alleen Man chester United vormt nog een serieuze bedreiging voor Everton, dat in 1970 voor het laatst de landstitel veroverde. De Mancunians veegden het op de laagste trede van de Leagueladder vertoevende Stoke City met 5-0 van Old Trafford. De 'rode' ploeg van Liverpool behaalde een moei zame overwinning (1-0) bij Leicester City. Alleen clubs uit de onderste helft van de ranglijst kwamen in het Paasweekeinde twee keer in actie. Ipswich Town haalde het volle rendement van zes punten uit de ontmoe tingen met Nottingham Forest (1-0 thuis) en buur Norwich City (2-0 uit). Norwich moest de wedstrijd met tien spelers beëindigen omdat de voorma lige Schotse international Asa Hartford in de 71e minuut uit het veld werd gestuurd na een grove overtreding op Mark Brennan. Daardoor steeg de club van Romeo Zondervan een paar plaatsjes op de rang lijst. Het degradatiegevaar voor Ipswich Town is echter nog niet geweken. Daarvoor is het gedrang onderaan te groot. Alleen Stoke City, dat met 0-5 verloor van Manchester Uni ted en vervolgens het even eens ernstig in degradatiege vaar verkerende Luton Town met 0-4 zag vertrekken, kan zich met de afdaling naar de tweede divisie verzoenen. De uitslagen van zaterdag: Arsenal - Norwich City 2-0, Aston Villa - Sheffield Wednesday 3-0, Chelsea - Queens Park Rangers 1-0, Coventry - Luton afgelast, Everton - Sunderland 4-1, Ipswich - Not tingham Forest 1-0, Leicester - Liverpool 0-1, Manchester United - Stoke City 5-0, Newcastle - West Bromwich Albion 1-0, Watford - Southampton 1-1, West Ham United - Tottenham Hotspur 1-1. De uitslagen van paasmaandag: Nor wich C. - Ipswich T. 0-2, Queens Park R. - West Ham U. 4-2, Stoke C. - Luton T. 0- 4, Sunderland - Newcastle 0-0, West Bromwich A. - Aston Villa 1-0, Liverpool - Watford. De stand: 1. Everton 32-69,2. Manchester United 34-65, 3. Tottenham Hotspur 33- 61, 4. Liverpool 33-57, 5. Arsenal 35-55, 6. Southampton 34-54,7. Sheffield Wednes day 33-52, 8. Nottingham Forest 33-50, 9. Chelsea 32-49, 10. Aston Villa 35-49, 11. West Bromwich A.. 35-45, 12. Queens Park R. 35-44, 13. Norwich City 33-42, 14. Leicester City 34-42, 15. Newcastle Uni ted 35-42, 16. Watford 33-38, 17. West Ham United 32-37, 18. Ipswich Town 32- 36,19. Sunderland 34-35, 20. Luton Town 32-35, 21. Coventry City 31-34, 22. Stoke City 34-17. De uitslagen: Dumbarton - Hibernian 0- 2, Dundee United - Morton 5-0, Hearts - Celtic 0-2, Rangers - Aberdeen 1-2, St. Mirren - Dundee 4-2. De stand is: 1. Aberdeen 32-52, 2. Celtic 31-46, 3. Dundee United 32-42, 4. Rangers 31-33, 5. St. Mirren 32-32, 6. Hearts 32-31, 7. Dundee 31-28, 8. Hibernian 32-22, 9. Dumbarton 31-19,10. Morton 32-11. Bayern München en Bayer Uedringen bereikten zaterdag de finale van het toernooi om de Westduitse voetbalbeker. Door op eigen terrein Borussia Mönchengladbach met 1-0 te verslaan overleefde Bayern de halve finales. De overwinning kwam pas na verlenging tot stand. In de honderste minuut scoorde de Deen Soeren Lerby uit een strafschop. Bayern München komt in de eindstrijd op 26 mei in West-Berlijn uit tegen Bayer Bayer Uerdingen plaatste zich voor de finale door in de uitwedstrijd het in de tweede Bundesliga spelende Saar- brücken met 1-0 te kloppen. Voorstopper Brinkmann zorgde zestien minuten voor tijd voor de enige treffer. Uitslagen zijn: Bordeaux - Lens 2-1, Nantes - Racing Paris 1-1, Nancy - Mo naco 1-1. Stand aan kop is: 1. Bordeaux 31-50; 2. Nantes 31-44; 3. Toulon 31-39; 4. Auxerre 31-38; 5. Metz 31-37; 6. Monaco 31-36. De uitslagen: Sevilla - FC Barcelona 2-2, Espanol - Betis 0-1, Real Madrid - Atle- tico Madrid 0-4, Osasuna - Malaga 1-0, Valladolid - Gijon 0-0, Santander - Va lencia 1-1, Athletic de Bilbao - Hercules 4-1, Elche - Real Sociedad 1-1, Zaragoza - Murcia 3-0. De stand is: 1. Barcelona 32-51 (kam pioen), 2. Atl. Madrid 32-43, 3. Gijon 32- 39, 4. Ath. Bilbao 32-38, 5. Real Madrid 32-36, 6. Sociedad 32-32, 7. Osasuna 32-32, 8. Espanol 32-32, 9. Santander 32-31, 10. Sevilla 32-31,11. Valencia 32-30,12. Zara goza 32-30, 13. Valladolid 32-27, 14. Betis 32-27, 15. Malaga 32-27, 16. Hercules 32- 26,17. Elche 32-24,18. Murcia 32-20.

de Stem | 1985 | | pagina 13