y Rampzalig paasweekeinde voor PSV m Topper Vogelwaarde - Axel onbeslist HENNIE KUIPER SMAAKMAKER IN RONDE VAN VLAANDEREN IAERTENS VINDT EER ONDERDAK Verhoeven oogst bewondering Dode in Argentinië bij voetbalrellen :aken kleiiitie intje K AJAX IN FAUTEUIL NAAR LANDSTITEL Jan Raas voor [onderzoek naar Frankfurt non te laat aan de start Wn uur strijd AANTREKKELIJK VOETBAL VAN KOPLOPERS 'Meisjes l zomer-pyjama vari 100% katoen. In rood, blauw of groen. Mt 128-176. 20,75-24,75 m-É NÜ 3f |M vjïiA VOORDELIGER iener tricot nachthemd. In jze, blauw of geel. Mt nü 20,75 lalico bermuda, 100% ka oen, Vele modekleuren. 4t 86 t/m 158.22,75, A 14,75 en 26,75 NU 4, VOORDELIGE" NU HEMA KEMA EUR EMA EUR UITSLAG 1 Ene Vanderaerden (Bel) 271 km. in 6 uur, 11 minuten en 50 seconden (gem. snelheid 39650 km/uur), 2. Phil An derson (Aus) op 0.41, 3. Hen nie Kuiper (Ned) op 1.01, 4. Noel Segers (Bel) op 2.05, 5. Jef Lieckens (Bel), 6. Claude rriquielion (Bel), 7. Greg Le- mond (VSt), 8. Walter Planc- kaert (Bel) op 3.46, 9. Jean- Marie Wampers (Bel) op 3.48, 10. Stefan Mutter (Zwi), 11. jddv Planckaert (Bel) op 400, 12. Rudy Rogiers (Bel), 13 Nico Verhoeven (Ned), 14. Sean Kelly (Ier) op 4.05, 15. Adri van der Poel (Ned) op 610, 16. Luc Colijn (Bel) op 1212, 17. Ludo de Keulenaar (Bel), 18- Etienne Debeule (Bel)! 19- Thierry Barrault (Era) op 15.09,20. Jan Jonkers (Ned), 21. Martin Kemp (Ned), 22. Paul Haghedooren i (Bel) op 15.21, 23. Gilbert Du- dos-Lasalle (Fra) op 15.24,24. Alan Peiper (Aus). Er waren 173 vertrekkers; 24 renners werden geklasseerd. Vanderaerden is los op de Muur. Anderson en Kuiper (achter rechts) kunnen de latere win naar van de Ronde van Vlaanderen niet volgen. - fotogerarooamoiseaux Van onze sportredactie SITTARD/EINDHOVEN Het heeft maar weinig ge scheeld of PSV was met geheel lege handen uit het paasweek einde gekomen. Na de 2-1 nederlaag zater dagavond tegen Fortuna Sit- tard gingen de Eindhovenaren gisteren op eigen terrein op nieuw langs de rand van de afgrond. Wim van der Horst kreeg twee minuten voor het eindsignaal, na een blunder van Hans van Breukelen, een levensgrote kans FC Den Bosch op 1-0 te zetten. De Bos sche spitsspeler raakte echter de paal en behoedde PSV daarmee voor een nog grotere afgang. Al waren de druiven voor de miljoenenploeg toch erg zuur, want door dit gelijke spel kun nen de titelaspiraties voor dit jaar weer in het vriesvak ge zet worden. Ajax is immers in een fauteuil op weg naar zijn 22e landstitel, al ontdeed de Amsterdamse ploeg zich za terdag slechts zuchtend van PEC/Zwolle (2-1) en liet het gisteren onnodig een punt lig gen bij FC Twente (1-1) De Eindhovenaren zitten in een diep dal. Zoals PSV zich het afgelopen weekeinde pre senteerde was voor een ploeg, waarin zoveel geld is geïnves teerd, beneden alle peil. Voor al de aanval en het midden veld faalden tegen Fortuna en FC Den Bosch op alle fronten. Vooral de voor veel geld aan getrokken 'vedetten' Brylle en Van der Gijp baarden niet al leen opzien door het missen van kansen, maar vooral door een gebrek aan werklust. Tegen Fortuna wees er za terdagavond overigens aan vankelijk niets op, dat de Eindhovenaren het paasweek einde met een zware kater zouden afsluiten. Al na zes mi nuten nam PSV via Thoresen, die een lage voorzet van Lok- hoff kon intikken, de leiding. De Eindhovenaren leken op weg naar een eenvoudige klus, want de thuisclub bracht er weinig van terecht. Suvrijn mocht dan wel gelijkmaken, maar dat kon PSV nauwelijks verontrusten. Zij hadden de wedstrijd volledig onder con trole. Eén ding lieten de Eind hovenaren na en dat was de overmacht in doelpunten uit te drukken. Dat brak hen kort na de hervatting lelijk op. Het was opnieuw Wilbert Suvrijn, ïrinmer wijst Vanderaerden de weg Div. damesblouses in allerlei modellen, kleuren en kwalitei- ;en. 34,75 t/m 55,— 20,-T/M 35r| Reactor slede-stofzuiger rjei zuigkrachtregelaar. 600 wa Incl. hulpstukken. Qfi* U0,- NU73f MEERBEKE - Jan Raas, de kopman van de Kwantum- reist vrijdag naar Frankfurt, waar hij een uitge breid medisch onderzoek zal ondergaan. Het onderzoek is van groot ïlang voor de toekomst van aas als wielrenner. Raas gaf indag opnieuw op in de Ron- van Vlaanderen. Hij for teerde weliswaar 'halverwege de klassieker een belangrijke schifting, in de heuvelzöne, na deKoppenberg, stapte hij af. Van onze sportredactie SINT NIKLAAS - Het start schot van de 69e Ronde van Vlaanderen had al twee minu ien geklonken toen Tour-win naar Laurent Fignon nog op rijn dooie akkertje rondreed °P het marktplein voor het ge meentehuis van Sint Niklaas. De Fransman raakte in pa niek toen hij ontdekte, dat de aravaan al vertrokken was m stormde met zijn fiets op hjn nek de trappen van het tadhuis op om de presentie- ijst te tekenen. Hij vond een ploten deur en besloot zon- 'er zijn aanwezigheid met een landtekening bekrachtigd te *hben aan de achtervolging 's beginnen. Fignon reed de 'Mde echter niet uit, omdat ni) al vrij vroeg ten val kwam. |8WHl!RST (RTR) -Zevenen- Wtig politie-agenten werden r'wond en 74 raddraaiers prresteerd tijdens langduri- I!' ongeregeldheden rond het bas-motorfestival op het *nt Panorama-circuit in «hurst, dat 200 kilometer plelijk van Sydney is gele ien uur lang hebben op- i [maaiers elkaar en de poli- bestookt met stenen, benzi- bommen en andere projec ten. 30.000 motorsportlief - I bers en 250 politiemannen [«fa Bathurst, waar het I ''te paasfestival werd ponden. Door John Hoofs MEERBEKE - Het gebeurde vrijdag tijdens de laatste training van Eric Vanderaerden op de Muur van Geraardsbergen. De Belg klom de steile kassei-reep omhoog en viel op de plaats, waar hij in de Omloop Het Volk ook al was ge vallen en in voorgaande j aren eveneens van de fiets moest. Een trimmer, die op zijn gemak het klimmetje meesterde, kneep in de remmen en zei tegen Vande raerden: „Je moet rechts van de weg omhoog rijden. Dan val je niet". De Belgische sprinter lachte, maar knoopte zich de woorden van de 'toerist' toch in de oren. Twee dagen later demar reerde Vanderaerden op de Muur rechts van de weg en fietste onbedreigd weg van Hennie Kuiper en Phil Ander son naar zijn eerste zege in een topklassieker. „Die trimmer wees me hoe het moest, anders was ik misschien weer geval len", bekende Vanderaerden. Een coureur, die per j aar hon derdduizenden guldens ver dient op de fiets kan dus nog iets opsteken van een hob byist. Zo simpel is wielrennen. Van de topfavorieten was Vanderaerden de enige, die op de afspraak verscheen. Bij de bookmakers stond hij met Kelly 3 tegen 1 genoteerd, Ed dy Planckaert 4 tegen 1, Fig non en Van der Poel 7 tegen 1, Anderson en Raas 8 tegen 1 en Lemond en De Wolf 10 tegen 1. Alleen Anderson, Lemond en Lieckens (16 tegen 1) beant woordden met Vanderaerden aan de verwachtingen van de gokkers, die geen cent gaven voor de kansen van de op nieuw verbazende Kuiper. De winnaar van de ronde van 1981 speelde in de finale een sleutelrol en groeide met Vanderaerden en Anderson uit tot de uitblinker van de koers. Zowel Kuiper als Van deraerden verloren tijd in de buurt van de Koppenberg. Kuiper werd aangereden door een motor, kwam ten val en werd tijdens de klim ook nog gehinderd door een toeschou wer, die hij met een forse oor veeg bedankte. „Het is toch geen kermis zeker, maar een koers?", verweerde Kuiper zich. „Ik was boos en met recht. Op de Koppenberg ver loor ik wel een minuut door die toestanden. Ik heb lang moeten knokken om die ach terstand goed te maken". Reactor lichtgewicht strtjij 1200Watt.Voorlinks-otrea I handig gebruik. lQ 751 22 75 NU W J dingen geldig t/m 13 april ®SSEL (ANP) - De Belgische wielerprof Freddy Maertens l(e na djn ontslag bij de Nederlandse ploeg van Jos Elen toch «Nierdak gevonden. Maertens keert terug bij één van zijn pPoik Sponsors' And ré Ollevier. De Belgische zakenman is nu I Ma Van Euro Soap-ploeg van Jean-Pierre Eggermont. t plTtens 6611 verbintenis tot het eind van het seizoen. Jjelgische wielerbond (BWB) verleent echter slechts mede- aan een nieuwe start voor Maertens, wanneer hij met 'g gevolg een medisch onderzoek ondergaat bij dr. Die- De Rw'n^ Niklaas- Wik 's froiverig voor een nieuwe problemen met de we- #b iïï'3'0611 van 1976 en 1981, die onlangs na een wanverto- j '1 Milaan - San Remo zijn ontslag kreeg. ;(Srmont heeft zich wel bereid verklaard in afwachting van i[ l ters°nderzoek de sociale zekerheid van Maertens voor [jjj. men<i kwartaal alvast te betalen. Als het contract van ns geldig wordt, dan is de Belg ploegmaat van de be iers De Saever, Van Haerens, De Vos en Teirlinck. Eric Vanderaerden reed twee kilometer voor de Kop penberg lek en kreeg prompt het wiel van Johan Lammerts, de winnaar van de Ronde van Vlaanderen van vorig jaar. De Belg begon met achterstand aan de klim van de Koppen berg en haalde slalommend, maar fietsend de top. „In pa niek raak ik door dit soort si tuaties nog maar zelden", al dus Vanderaerden later. „Ik wist mij uitstekend omringd door helpers. Bovendien raak te ik geprikkeld door wat de mensen op de Koppenberg naar me riepen. 'Vanderaer den zit erdoor', hoorde ik als maar roepen. Dan doe ik er al tijd nog een schepje bovenop". Gedreven door een stuk miskenning, omdat hem in de loop der tijd ook al verweten is dat hij nog nooit een 'echte' klassieker gewonnen had, be gon Vanderaerden aan de ach tervolging op de mannen aan de kop: de verrassende Nico Verhoeven, Phil Anderson en Eddy Planckaert. Het peloton was op dat moment door de erbarmelijke weersomstan digheden van kou, regen en wind al gereduceerd tot onge veer 40 renners. Van die 40 maakte de 'jonge' Hennie Kuiper weer een uit stekende indruk. Hij demar reerde na de hergroepering vooraan tot twee keer toe en begon aan een solo van 20 kilo meter, die alleen door de ge bundelde krachten van de twee beste Post-renners, An derson en Vanderaerden, niet tot zijn tweede opeenvolgende klassieke triomf leidde. „Nor maal moet ik altijd achter an deren aan rijden", zei Kuiper, „ik dacht; laat de anderen nu maar eens achter mij rijden. Wat had ik immers te verlie zen tegen al die sprinters?" Kuiper's poging leek een kans van slagen te hebben. Zijn voorsprong groeide erg langzaam, maar groeide wel. Zelfs toen Eric Vanderaerden, met Geraardsbergen in zicht, alleen begon aan de achtervol ging op de Nederlander wan kelde Kuiper niet. Hij stampte door en Vanderaerden bleef 'hangen' tussen Kuiper en de andere achtervolgers. Het was aan Phil Anderson te danken, dat Kuiper uiteindelijk moest capituleren. Hij snelde Vande raerden te hulp en het Post- duo haalde eendrachtig sa menwerkend de moedige Kui per bij. „We wilden Hennie de illu sie geven dat hij voorop kon blijven", legde Vanderaerden later uit. „We hadden hem al veel eerder kunnen terugpak ken". Het klonk niet erg over tuigend, al was Vanderaer- den's demarrage op de Muur dat wel. De tip van de trimmer bleek geld waard en Vande raerden reed vanaf dat mo ment een gewonnen wedstrijd. die, na een verre pass van Maessen te hebben opgepikt, Van Breukelen omspeelde en vervolgens Fortuna op 2-1 zet te. PSV stond met één been in het graf, want in de resterende tijd liet Fortuna-doelman Van Gerven zich niet meer ver murwen. Wim van der Horst had gis teren de Eindhovenaren de de finitieve doodsklap kunnen toedienen, als de FC Den Bosch-speler twee minuten voor tijd iets nauwkeuriger had gericht. PSV ontsnapte daardoor nog net aan een bla mage, die, net als twee dagen eerder, volkomen verdiend zou zijn geweest. FC Den Bosch, dat beschikt over de minst ge passeerde achterhoede van het betaald voetbal, had geen kind aan de Eindhovenaren, die nog altijd de schrik van Sittard in de benen bleken te hebben. Zonder de tegen Fortuna aan de voet geblesseerd geraakte Lokhoff (hij moet waarschijn lijk enkele weken aan de kant blijven) was alle lijn uit het PSV-spel verdwenen. Toch kwamen er kansen voor PSV. Maar vooral Brylle en Thore sen toonden zich ware mees ters in het missen van de meest opgelegde mogelijkhe den. En een ploeg die dergelij ke kansen laat liggen, verdient het niet om kampioen te wor den. Spelmoment uit de belangrijke derby Vogelwaarde - Axel. Axel-aanvaller Fonny Verstraeten (tweede van links) wordt hier belaagd door een drietal Vogelwaarde-verdedigers. - fotowim kooyman Door Eddy de Schrijver VOGELWAARDE - Voetbal kan nog steeds bijzonder aantrekkelijk zijn. Dat bleek zaterdagavond in Vogel waarde waar de topper tus sen Vogelwaarde en Axel op het programma stond. Niet minder dan 800 toeschouwers hadden er een volkomen doorweekt 'paasbest' pak voor over om de twee koplo pers aan het werk te zien. De 1-1, die na negentig minuten op de borden 'dobberde', was vooral voor Axel een leuke opsteker. Vogelwaarde toon de zich wat teleurgesteld. Vogelwaarde en Axel speelden een aantrekkelijke partij voetbal. Helaas werd de pret gedrukt doordat de regen met bakken uit de he mel kwam vallen, maar dat scheen niemand te deren. Geen supporter haalde het in zijn hoofd een minuut voor tijd weg te gaan. Vogelwaarde, toch wel erg gehavend aan de start door het ontbreken van belangrij ke pionnen, kreeg de beste kansen in de wedstrijd en had met een beetje geluk de volle buit binnen moeten ha len. Dat ging dus niet door. Voornamelijk doordat de aanvallen van Vogelwaarde te vaak over dezelfde schij ven liepen. De Axel-verdedi gers wisten bij voorbaat waar de bal terecht zou ko men. Jan van de Broeke kon daardoor weer uitgroeien tot een van de betere spelers. Hij liet een onverzettelijke in druk achter. Vogelwaarde kwam op voorsprong door Ger Sponselee, die de bal knap achter Axel-doelman Tonny Gommers tikte: 1-0. Een stand die het beeld van de wedstrijd volkomen juist weergaf. Axel moest af en toe de remmen bijstellen en Henk Michels deed dat wat al te nadrukkelijk in de ogen van de uitstekende scheidsrechter Lens uit C terhout. Michels kwam hem in het boekje te staan Vogelwaarde zakte daarna ineens wat terug. Een manco dat zich al eerder in de com petitie openbaarde, maar te gen een ploeg als Axel breekt dat zich op. Vogelwaarde hield de gelederen achteraan tot de dertigste minuut ge sloten. Toen vonden Dicky de Pooter, Mels Verhelst en Ambrosini elkaar blinde lings en dat betekende 1-1. Na de rust was het vooral Vogelwaarde dat de klok sloeg. Een enorm offensief, het 'Vogelwaarde-kwar tiertje', had de basis moeten zijn voor een overwinning. Ronald Bun, tot drie keer toe, en Ger Sponselee kregen dotten van kansen. Eigenlijk was het een wonder dat de stand 1-1 bleef. Sluitpost Tonny Gommers had daar trouwens een groot aandeel in. Hij keepte enorm sterk. Toch zat Axel ook niet stil. Uit een hoekschop prikte Van de Broeke bijna de bal in het Vogelwaarde-doel, maar De Schepper redde be kwaam. Bij Vogelwaarde ontpopte Werner Crombeen zich als een gevaarlijk opkomende speler. Hij deed wat van hem verwacht werd en moest zich moegestreden laten vervan gen door Joop Hermans. En diezelfde Hermans was het die in de voorlaatste minuut Vogelwaarde op weg naar een mogelijke titel had kun nen schieten, maar de bal verdween naasthet doel. MEERBEKE - De beruchte Koppenberg had hij nog nooit gezien. Toeh kwam hij als eerste boven. Een wedstrijd van 271 kilometer had hij nog nooit gereden. Toch werd hij 13e. Voor gelouterde namen als Kelly en Van der Poel. Nico Verhoeven, 23 jaar, neo-prof en tot 23 juni Nederlands kampioen bij de amateurs, was de revelatie van de Ronde van Vlaande ren. Tot ver in de finale streed hij met de favo rieten in weer en wind om de zege. De com plimenten stapelden zich na afloop dan ook op. Vooral de manier waarop Verhoeven als eerste de Koppenberg had bedwongen, oogst te veel lof. „Ik begon in derde positie aan die klim", zei Verhoeven, „maar omdat het tempo niet hoog genoeg lag, heb ik me tussen Eddy Planckaert en Phil Anderson door gewron gen en ben ik alleen doorgegaan. Niemand kon me volgen. Het ging fantastisch. Van die Koppenberg had ik alleen gehoord. Gezien had ik hem niet, laat staan erop getraind. De eerste kennismaking is me uitstekend beval len. Ik heb de hele klim kunnen fietsen". Verhoeven's inspanningen in de finale kostten hem uiteindelijk een plaats bij de eerste tien. „Het feit dat ik nooit een koers van 271 kilometer had gereden, brak me op", aldus Verhoeven. „Ik was leeggereden, kon niet meer volgen. Niet erg, want ik ben tevre den. Ik heb me laten zien, de mensen kennen Nico Verhoeven nu. In de komende klassie kers hoop ik mijn goede prestatie te bevesti gen". BUENOS AIRES (AFP) - Rel letjes aan het einde van de wedstrijd Independiente - Bo ca Juniors hebben zondag avond het leven van een veer tien-jarige voetbalsupporter geëist. Volgens ooggetuigen werd hij door een kogel in de borst getroffen toen hij het stadion verliet. De politie greep zes minuten voor het einde van de wedstrijd in toen grote groe pen supporters van beide clubs met elkaar slaags raak ten. Op dat moment leidde In dependiente met 1-0. De wedstrijd werd gestaakt. Meer dan vijftig personen lie pen verwondingen op. Tot de zwaargewonden behoren vol gens officiële mededelingen vijf leden van de politie. Er werden ruim vierhonderd ar restaties verricht.Een andere wedstrijd voor het Argentijnse voetbalkampioenschap ging niet eens van start. Enkele mi nuten voor de aanvang van het treffen tussen River Plate en Velez Sarsfield besloot de scheidsrechter de ploegen niet in actie te laten komen. Inci denten veroorzaakt door een twintigtal jeugdigen waren daar de oorzaak van.

de Stem | 1985 | | pagina 11