IST(E) Sterke bezetting TSI-paastoernooi IC WERKER (m o Handbaltoernooi HVSV Terneuzen Hoek pakt uit tijdens Hoek-totaal Philten is favoriet voor Zeeuwse titel ERNEUZENSE TOPZWEMMER PETER VAN DE RUIT UTERPAG 6 APRIL 1985 Triathlon SV Aloy in Terneuzen DUEL OUD-INTERNATIONALS NEDERLAND-BELGIE Formatie IN DISTRICTSTENNISCOMPETITIE Standen volleybal Rallycross in Rilland en Goes Savok houdt toernooi recreanten A61 r Hoffman is een 3 maatschap van regs. nts. Er bestaat een rband met een maat- :tingadviseurs (Paarde- om Meeuwsen] en een countantsadministratie- -rman Neurink Co.). g te Breda zoeken wij 0p erkzaamheden bestaan f concept van accoun- belastingaangiften en reed maken van voor- n de aan te stellen kandi- ng van de Nederlandse enheid bij de werkzaam- ing van tenminste HAVO typediploma ige jaren in een soortge- 25 jaar no Nederlands strekt tot oed salaris met gunstige -idsvoorwaarden, reis- en zonodig kan gebruik van onze uitstekende ling. worden uitgenodigd om fonisch een afspraak te Personeelszaken 4818 SL BREDA KOOPER&HOFFMAN C0UNTANT5 x eniging van rote accoun- ntrole- als de lagere over- d door onge- en 30-tal vesti- 'nteerd. aag. geving wensen e of gevorderde e carrière in de 'aartoe bij ies daarbij welke tijdens aandacht, eikt dat de zo mogelijk Vakstudies; splliciteren. use of SPD I; tskantoor; kring; ris en moderne osten; groeimogelijk- sollicitatiebrief juntant, de heer LN Breda. IVANDE GEMEENTEN Gravenhage /ice Centrum bv Centrum zoekt voor één itzendbranche een repre- ie vestiging te Breda. i behoren o.a.: iistentie aan de buromeae- istigingscorrespondentie ■•.teren van uitzendkrachten n personen die: een MTS-diploma of een kennis van technische °e goede typevaardigheid oud zijn i commerciële dienstverie- iraag binnen 10 dagen na jlad tegemoet op onae~ at 56, 1354 AB Almere-n® rman, afdeling personeel Het door TSI georga- Ztfde jeugdtoernooi te Goes Trint dinsdag 9 april. De «se club is ook dit seizoen i^elierd van een sterke deel de in de verschillende leef- 'iidsgroepen en ook dit seizoen L men voor een oudere tijdsgroep tot en met 21 ltop te krijgen. de oudste jongens moet lostburger Serge Carpentier jjer worden gezien als de fa- ,oriet vóór Willem-Jan van luist uit het Brabantse Son. Op het schema van 32 ne- peter Willemse en Jaap Van onze sportmedewerker ERNEUZEN - Na lange tijd geen wedstrijd- nvemmer van niveau geleverd te hebben, is de 'erneuzense zwem- en poloclub De Schelde hard bezig wat van het verloren gegane ter- ein terug te pakken. man die daarvoor mede verantwoordelijk is, is It robuuste Peter van de Ruit, die zoals hij zegt: „Te lat begonnen is met zwemmen om de echte top te linnen bereiken". T14 PAGINA SPORT 3 fjiionze tennismedewerker larom wat meer sterkte aan Moerland (beiden TSI) de der de en vierde plaats in, terwijl Jeffrey Verpaalen (TTI) en John Bruijnickx (Roosendaal) de volgende favorieten zijn. Bij de meisjes in de oudste leeftijdscategorie voert Marti- ne van Maarleveld uit Axel het schema aan vóór Annema- rie Verrijzer, Corina van der Borgt en Jeanet Engelse. Bij de 16-jarige jongens is de favorietenrol weggelegd voor de Brabander Hans-Pe ter van Oorschot van Marken- daal, terwijl Middelburger Walter Montenarie is voorbe stemd als de andere finalist. Als derde en vierde werden geplaatst Richard Hoppen- brouwers uit Oudenbosch en Paul Richard Hellemans uit Goes. Wilfried Buckens, Jos Verschuure, Marcel Wolfert en Gillis van de Gruiter ma ken het achttal geplaatsten vol op dit 32 namen tellende sche ma. Sandra Begijn sloeg ge makshalve de leeftijdscatego rie van 14 jaar over om als eerste geplaatst te worden bij de 16-jarige meisjes, vóór Mi randa Nuijten uit Bergen op Zoom en haar clubgenote Maaike Verstraeten. Monique van der Borgt staat als vierde op het schema geplaatst. Gyon Asselman en Jeroen Verstraeten zijn de favorieten voor de eindzege bij de 14-ja- rige jongens, vóór Manfred de Kok en Frederick Ouwehand, terwijl bij de meisjes Elisa beth Buijs en Elly Cijvat el kaar moeten bestrijden voor de titel. Als derde en vierde werden geplaatst Chantal van Schelven en Sandra van Keu len. Bernd van Quekelberghe en Isabella leenhouwers zijn de respectievelijke favorieten in de leeftijdscategorie 12-jari- gen bij de jongens en de meis jes. Van Quekelberghe krijgt op het schema van 32 te maken met Andy Pas uit Bergen op Zoom, Guido Tolhoek uit Axel en Harold Schipper uit Goes, terwijl Leenhouwers de dui delijke favoriete is tegenover Ericka Ouwehand en Lianne de Loof. In de jongste leeftijdscate gorie ontbreken de sterkste troeven van Zeeland, zowel bij de jongens als bij de meisjes. Zeeuws kampioen Sebastien Rottier en kampioene Nathaly Tijssen gaven de voorkeur aan een Belgisch jeugdtoernooi. Hulstenaar Jean-Loup van de Wiele staat hierdoor als favo riet te boek bij de jongens, vóór Laurens Visser uit Ter- neuzen, terwijl bij de meisjes de voorkeur werd gegeven aan Femke Clerx boven Cora Cij vat. De finales van dit paas- toernooi zijn zaterdag 13 april gepland. ben te laat begennen' Zoals algemeen bekend, moetje bijna als waterrat ge uren worden om de top te ha- Dagelijks uren in het wa- liggen om kilometers te naken, is zonder meer een miste. Dit verzaken bete- nnt tevens achterblijven. En list daarvan is de 17-jarige fan de Ruit zich terdege be urst. „Momenteel train ik vijf ;eer per week en dat is om .erkelij k door te kunnen sta te weinig. Trouwens, voor «emmers die hier wonen is ttzonder meer niet haalbaar, mde eenvoudige reden dat de odigde faciliteiten ontbre- len". Van de Ruit bedoelt hiermee liet te zeggen dat er geen iwembad is, maar dat de uren lie noodzakelijk zouden zijn ra training niet haalbaar sjn, gezien de openingstijden. hindernis die niet voor in enkele zwemmer uit de leg geruimd zal worden. Toch lis het voor hem geen belem- tiering grossier in clubrecords worden. Vorig jaar slaagde namelijk in van de 40 re- tordverbeteringen die binnen zwem- en poloclub De Wielde werden gezwommen, niet minder dan 19 achter i|n naam te krijgen. Daarbij imeens een reeks persoonlij - verbeteringen. Zijn club itaalde dit in 3557,6 punten, «n aantal waarmee hij ver iven iedereen uitstak in de tijd om de clubbokaal. Een beker die hij vorig jaar «eens won en die hij enkele wngeleden ook in zijn bezit 1. Als all-rounder steekt hij urmee nog stevig boven zijn ubgenoten uit. Een etiket dat <1 zichzelf niet opgeplakt wil „Mijn kracht ligt op de 'De slag en vlinderslag. De choolslag ligt me niet en de g staat me tegen. Dus W dat betreft is all-rounder het juiste woord", aldus e breed geschouderde Ter- auzenaar. Een knaap van 1,84 meter, die met zijn tachtig kilo een imposante indruk maakt. In druk die hij eveneens maakt op zijn geliefde afstanden, de 400 meter en meer. „De lange- baan ligt mij het beste. Met name de 1500 meter zwem ik graag en daar ga ik me in de toekomst meer en meer op richten", aldus Van de Ruit, die vorig seizoen tijdens de winterkampioenschappen drie medailles won (twee zilveren en een bronzen) en in de zo- merkampioenschappen vijf keer op het ereschavot plaats mocht nemen. Een opstapje waar hij drie keer zilver en twee keer brons uitgereikt kreeg. Medailles die zijn ka mer sieren. In zijn titelraces slaagde hij er daarnaast in als eerste Ter- neuzenaar onder de minuut te blijven op de 100 meter vrije slag. „Voor mij één van de mooiste prestaties", zegt hij. Dat hij toch niet doorgaat op de korte baan, iets wat gezien zijn presteren toch voor de hand zou liggen, verduidelijkt hij als volgt: „Zoals ik eerder al zei ben ik te laat begonnen met zwemmen. Als 11-jarige begon ik bij De Schelde als re creant. Na een jaar was ik in gedeeld bij de startvergun- ninghoudërs en dat ging met een goed. Met twee zilveren medailles tijdens de Zeeuwse kampioenschappen, was mijn seizoen geslaagd te noemen. Daarna is er een terugslag gekomen door groeiperikelen en een minder geslaagde trai ning. Pas echt beter ging het toen Sjaak van der Hooft als trainer kwam. Sindsdien gaat het weer goed, al blijf ik kam pen met een zwakke techniek. Een gevolg van verkeerd aan geleerde bewegingen die bijna niet meer af te leren zijn. Voor mij zodoende een hinderpaal om echt op die afstanden uit te kunnen blinken. Temeer, om- Van onze handbalmedewerker ^NEUZEN - De handbalvereniging HVSV uit Ter- UnHh11)01,(11 zondag 7 en maandag 8 april twee grote «baltoernooien voor dames- en heren-senioren. e actieve toernooicommis- "5, voor beide dagen een jm elijk deelnemersveld, im t eerste paasdag, ko- teams in actie die op af- "gsniveau acteren. '1 oe dames zijn dit DAZA jjAptwerpen, Tholen (de e handbalvereniging in For tuna uit Bergen Ictv« ÖWS 2 uit Schiedam, fit» 2 uit Krimpen aan '«el en HVSV 2. Bij de he- Hjijteen Tholen, Fortuna 2, HVSV 2 en 3 in actie, e. de dames als bij de tip *ordt een halve compe- gewerkt. De wedstrij- in sporthal 't I. be worden «CIS18 gespeeld, minuten. De is negen uur en 18.00 uur is de prijs- Otta de kantine van Wrthal gepand. tweede paasdag, 'erk 'kanonnen' aan het %iii„Want dan spelen er egend teams die op lan- "iries uau u'"tomen. Bij de beeft de toernooicom- '%M?t 2en voor 6011 halve tussen de vijf deel- Groene Ster uit Zevenbergen, UVG uit Vlaardingen, De Treffers uit Krimpen aan de IJssel en Initia uit Hasselt België, met als trainster Ilona Veneme, ex-trainster van het Nederlandse damesteam, ont moeten elkaar één keer in duels, die twintig minuten du ren. Net als bij de heren wordt er bij de dames door een kop pel gefloten. De heren zijn in twee poules ingedeeld. In de eerste poule komen HVSV, Marathon uit Vlissingen, Snelwiek uit Rot terdam en Dendermonde uit en in de tweede poule zijn Walcheren uit Vlissingen, Fortuna uit Bergen op Zoom, Groene Ster uit Zevenbergen en SVM uit Muuster-Geleen aan elkaar gekoppeld. De nummers één en twee gaan door naar de kruisfinales en de winnaars daarvan komen uit in de grote finale. De wed strijden op maandag zijn ook in sporthal 't Zwaantje te Ter- neuzen en beginnen 's mor gens om negen uur. De prijs uitreiking vindt omstreeks 18.30 uur plaats door wethou der van sportzaken Van Wal- De Schelde-top per Peter van de Ruit: gonnen". Jammer dat ik wat laat met de zwemsport ben be- - FOTO WIM KOOYMAN dat ik het van kracht moet hebben en daar lenen zich de langebaanwedstrijden prima voor", aldus Peter van de Ruit, die als aspirant - sinds 1 ja nuari behoort hij tot de cate gorie heren - ooit een Zeeuws record op de 200 meter vlin derslag vestigde. Een record dat hij bestempelt als: „De mooiste wedstrijd van mijn le ven". Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - Het Zeeuwsch-Vlaamse triath- lonseizoen wordt zaterdag 6 april geopend in Terneu zen, waar de triathlonver- eniging SV Aloy een kwart en een halve triathlon op stapel heeft staan. Om tien uur kunnen de caps en nummers worden afgehaald in de hal van de MTS/MEAO aan de Zel- denrustlaan te Terneuzen. Om elf uur worden de wedstrijden geopend in zwembad De Honte, waar na men zich verplaatst naar de buurtschappen Othene en De Griete voor het loop- en f ietswerk. De kwart-triathlon om vat 950 meter zwemmen, 45 kilometer fietsen en 10 ki lometer lopen en is voor de al geoefende triathlon-at- leten boven de 16 jaar. De achtste triathlon, die be staat uit 500 meter zwem men, 20 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen, is uitermate geschikt voor de jeugd en de minder geoe- fenden. Op de voorin schrijving staan 20 namen voor de kwart en vijftien voor de achtste triathlon. Tot de kanshebbers op de kwart mogen gerekend worden Jan van der Linde, Mario Willems, Jan de Jonge, de sterke Belg Joris Wuyts en niet te vergeten Marc Groosman, die op dit moment al in een uitste kende conditie verkeert. Dat liet de Hoekse onder wijzer de afgelopen weken al zien met een voortreffe lijke tijdrit op de fiets en een sterke uurloop in De Braakman, waar hij als eerste niet-KNAU-atleet binnenkwam. De prijsuit reiking van dit evenement is zo spoedig mogelijk na afloop in de kantine van de scholengemeenschap MTS/MEAO. Fietscross Oostburg Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Het nieuwe Zeeuwse fietscross-seizoen be gint maandag 8 april, tweede paasdag, met een wedstrijd op het terrein van De Eenhoorn crossers in Oostburg. Voor de momenteel 120 li centiehouders betekent dit om 13.00 uur van start gaan na het vallen van het eerste start schot. Deze wedstrijd telt mee voor de strijd om het Zeeuwse kampioenschap, waarvoor in totaal tien keer gereden wordt. Van deze reeks wedstrijden tellen de acht beste resultaten TENNIS - De Amerikaanse tennisser nummer één van de wereld John McEnroe en zijn voorganger, de Zweed Björn Borg, zullen in de loop van dit jaar enkele malen tijdens de monstratiepartijen in de Ver enigde Staten tegen elkaar uitkomen. Borg verklaarde, dat dit niet betekent, dat hij zijn rentree in de tenniswereld zal maken. Van onze sportmedewerker HOEK - „Met het naar Hoek halen van zowel de Ne derlandse als de Belgische oud-internationals op 26 april, doen wij niet alleen het Hoek-publiek een enorm plezier, maar eveneens de voetballiefhebbers uit de regio." „Daarom durf ik ook te stel len met deze unieke voetbal wedstrijd een goede bijdrage te leveren aan het vijfjaarlijk se evenement dat Hoek-totaal heet", aldus een tevreden Hoek-secretaris Piet de Blaey. Het mag algemeen bekend zijn dat de Hoek-secretaris niet bepaald bekend staat als een gemakkelijke meneer. Ze ker als hij eenmaal iets in zijn hoofd heeft gehaald, is het een kwestie van een bikkelharde noot kraken om hem op ande re gedachten te brengen. Zijn idee als bijdrage van de HSV Hoek - de Stichting Evene menten Hoek vroeg daarom - kreeg echter al spoedig in het Hoek-bestuur de volle mede werking. Voor Piet de Blaey tevens het sein om voortva rend aan de slag te gaan. Zijn idee: „We zijn tenslotte voet balclub en niets anders en moeten ons daarom ook met niets anders bezighouden", uitwerken was daarna van korte duur. Voor het leggen van de no dige contacten had hij maar een korte weg te bewandelen. De Blaey: „Via het bondsbu- reau vernam ik hoe ik voor de Nederlandse kant te werk moest gaan en voor de Belgi sche zijde was een contact met de vader van onze speler Pa trick Orlans voldoende om de bal aan het rollen te krijgen". Was de komst van de zuider buren snel geregeld, van de Hollandse oude glorie duurde het eveneens niet lang. „Joop Staffelen, secretaris van de club van oud-internationals, had er direct oren naar. Te meer, omdat het een uniek duel betrof", verduidelijkt De Blaey. Aangezien eind april even eens een periode is waarin het Zeeuwse team gestalte krijgt, zou het ook voor de hand gele gen hebben die formatie uit te nodigen. Voor de Hoek-secre taris echter niet. Waarom hij' dat niet wil, legt hij uit: „Ha len we een Zeeuws team in huis of wat mij betreft een Zeeuwsch-Vlaamse formatie, dan kunnen we erop rekenen dat de Belgische scouts met horden naar Hoek komen. Met de 'koopmaand' mei voor de deur leek me dat niet zo ge weldig. Nu zijn ze van harte welkom. Wie weet kopen ze Sjaak Swart nog", stelt hij vergenoegd. Met deze ex-Ajaxied is te- Sjaak Swart, de Amster damse oud-international die in Hoek aan zal treden tegen de Belgische oude garde. vens een trekpleister ge noemd. Naast deze rasechte aanvaller spelen verder in het ex-internationals-team in de frontlijn Ruud Geels en Aty Brouwers. Het trio dat de middenlijn bevolkt bestaat uit Wietse Couperus, Klaas Nuninga en Frans Bouwmeester. De de fensie wordt geformeerd door Henk Warnas, Theo van Dui- venbode, Daan Schrijvers en Dick Snijder. Pim Doesburg kreeg van PSV vrijaf om het doel te verdedigen. Samen met coach Pierre van den Acker nemen als wisselspelers op de bank plaats Tinus Dorsselaar en Roel Wiersma. Komen de Hollandse 'oud jes' met klinkende namen bin nen de lijnen, in de Belgische equipe komen eveneens man nen aan de bak, die hun sporen ruimschoots verdienden In het veld. In het doel staat Louis Leysen met als vervanger op de bank Wim Cooremans. Het verdedigingsblok bestaat uit mannen als Gilbert de Groote, Lucien Ghellinck, Richard Or lans en Jean Dolmans. Het middenrif wordt bevolkt door het drietal Pierre Carthuis, Jan Verheyen en Wilfried van Moer. Het aanvallende trio be staat uit Fernand Goyvaerts, Jam Storme en Hervé Delesie. Als wisselspelers komen mee Albert Michiels en Jef Jurion. Naast deze spelers is De Blaey nog in de slag om Erwin van de Daele eveneens binnen de lijnen te krijgen. Al met al voetballers die, zo als men De Blaey liet weten: „Uitzien naar de confrontatie met de oude rivalen". De arbi trage van deze interland is in handen van de Sassenaar Pe ter Bogaart, die om zeven uur het fluitsignaal voor de aftrap laat klinken. Het geheel wordt muzikaal omlijst door drum band Irene. Of de uitgenodig de NOS en/of BRT belangstel ling tonen, is nog niet bekend. „Wij blijven proberen flitsen van dit speciale duel op de te levisie te krijgen", aldus De Blaey, die voor dit treffen op ruim duizend bezoekers re kent. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Een week voordat de landelijke ten- niscompetitie van start gaat, begint zaterdag 6 april de districtscompetitie voor heren. Hoewel het vroege tijdstip voor de tennisparken hier en daar voor de nodige proble men zorgt, zal de herencompe titie alle weersomstandighe den moeten trotseren, een jaarlijks terugkerend feit ove rigens. De zaterdagcompetitie wordt voortaan in een wat an der jasje gestoken, want de promotie- en degradatierege lingen hebben een wijziging ondergaan. Beziet met de toename van het aantal teams in deze com petitie, dan kon dit ook niet uitblijven. Ooit gestart als een 'tweederangs' competitie, is dit langzamerhand uitgegroeid tot een volwassen geheel en landelijk gezien kan zelfs worden gesteld dat de hoogste klassen over sterke teams be schikken, waarin de nodige B- en C-spelers uitkomen. Het district Zeeland kon dit sei zoen in totaal 146 teams in schrijven, verdeeld over vier klassen, waarbij de hoofdklas de hoogste afdeling vormt en waarvan de vier poulewin naars strijden om het dis trictskampioenschap. In verband met de speel- sterkte van de diverse spelers in deze hoofdklas, zal de inde ling voor het volgende seizoen aangepast worden. Volgens de voorschriften van de tennis- bond moeten deelnemers aan de hoogste klas van de heren competitie worden aange merkt als C-spelers en om hierin enige lijn te krijgen, worden voor het seizoen 1986 slechts acht teams tot deze klas toegelaten, komende uit de bestaande vier poules. De nummers 1 en 2 promoveren hiernaar, terwijl de overige teams de nieuwe eerste klas vormen. Bij de indeling van de teams in de diverse klassen is het op vallend, dat men het district Zeeland duidelijk als één ge heel ziet, dit in tegenstelling tot voorgaande jaren, waarbij werd gestreefd de reizen zo veel mogelijk te beperken. Dit seizoen is het dan ook opval lend dat er diverse Zeeuwsch- Vlaamse teams werden inge deeld in poules met teams vanuit de rest van Zeeland, hoewel men daar nog niet ge heel van afstapte. Vorig seizoen kende Zee land een Zeeuwsch-Vlaams team als Zeeuws kampioen. Het heren team van Philten viel deze eer te beurt, nadat het eerst gemakkelijke over winningen had behaald in zijn poule op Drive, Con Forza en Zaamslag. Na overwinningen op achtereenvolgens MLTC en DOS werd het Zeeuws kam pioen, waarna het meestreed voor het nationaal kampoen schap, maar al in de eerste ronde strandde. In Philippne is men overigens vol goede moed voor wat beteft de kan sen voor het Zeeuwse kam pioenschap. Het team, dat vo rig seizoen bestond uit Peter van Veldhoven, Han Mattijs- sen, Koert van den Akker, Hans van den Akker en Henk Guilliet, kan ook nu rekenen op dezelfde samenstelling, hetgeen Inhoudt dat Philten voor zijn tegenstanders uit de poule een niet gemakkelijk te kloppen tegenstander is. Sluis 1, Schoondijke 1 en Drive 1 werden met Philten ingedeeld, zodat het optimis me gerechtvaardigd blijkt. De strijd zal zich dan voorname lijk toespitsen om de tweede plaats, die recht geeft op een plaats in de nieuw te vormen hoofdklas. Animo 1 en Con Forza 1 werden ingedeeld met Kruiningen 1 en Klappers 1 en zullen dus twee keer de reis naar Zuid-Beveland moeten maken. Poule-indeling hoofdklas: A-poule: Philten, Sluis, TVS en Drive. B-poule: Animo, Con Forza, Kruiningen en Klap pers. C-poule: Westerschouwen, Bru ten, MLTC en Halve Maantje. D-poule: DOS, Duiveland, Souburg en Bongerd. Eerste klas poule 4: Hulster Ambacht 1, Game'78 2, Philten 2 en Zaamslag 1. Pou le 6: SJEF 1, Game'78 1, Axel 1 en Sluis 2. Poule 7: TSI 1, Bongerd 2, Hulster Am bacht 2 en Kapelle 1. Van onze volley balmedewerker IJZENDIJKE - De standen in de hoogste klassen van de Zeeuwse volleybalcompetitie, zien er als volgt uit: Eerste klas dames: YVC 16-41, De Klomp 17-41, Mytilus 2 17-38, Ardito 14-33, E WC 3 18-27, Bok 16- 25, Athanatos 2 17-22, Marathon 3 18-19, Savok 2 18-14, Voorwaarts 17-13, Marathon 2 18-6. Eerste klas heren: Savok 17-39, CVC 16-33, De Polder 19-32, Athanatos 17-29, De Sterre 2 17-26, Voorwaarts 16-23, Sgravo 17-21, Attack 17-20, Ardito 16-18, EWC 3 16-15, Dynamo 16-14. Promotieklas dames: Savok 18-48, Athanatos 17-44, Dynamo 17-37, Marathon 17-28, Kikkers 18-28, Morres 2 18-28, EWC 2 16-24, Voorwaarts 17-18, SC Morres 16-16, Even Kijken 19-7, De Sterre 17-4. Promotieklas heren: Mytilus 18-52 (kampioen), Scheldesport 17-41, Dynamo 16-38, EWC 2 17-31, Mor res 17-29, Verdegem 17-25, YVC 16- 20, Even Kijken 18-20, Bok 17-17, Kikkers 18-8, Mytilus 2 17-0. Crosswedstrijd op RES-circuit Van onze sportredactie AXEL - Op het Smitschorre- circuit van de stichting RES worden maandag 8 april, tweede paasdag, enduro-wed- strijden gehouden. Het betreft een interclubwedstrijd tussen Endurial Antwerpen en Gent Enduro Trial Team uit Gent. De Belgen hebben voor deze wedstrijd het uitstekende cir cuit van de Axelse motor crossclub uitgekozen. Het programma dat afge werkt wordt bestaat uit: twee manches motorcross, twee manches trial, een 'special' (trial plus enduro), drie reek sen 'driewielers' en een super finale, waarin de beste tien rijders van beide clubs zullen aantreden. De wedstrijden in Axel beginnen om 13.00 uur. Surfwedstrijd in Terneuzen Van onze surfmedewerker TERNEUZEN - De windsurf- vereniging Zeeuwsch-Vlaan- deren houdt zondag 7 april, eerste paasdag, de eerste wed strijd van het nieuwe seizoen. De wedstrijd, die op de Otheense Kreek in Terneuzen wordt gevaren, begint om 11.00 uur. Er wordt in drie groepen ge start, namelijk de eerste en tweede divisie en de recrea tieklas. Men kan zich laten in schrijven vanaf 10.30 uur aan de jachthaven van de Otheen se Kreek. De deelnemers moe ten niet persé lid van zijn van Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - Onder de tal rijke sportevenementen die door het slechte weer van vo rig weekeinde de mist ingin gen, behoorde ook de rally cross van de AEWBR te Ril- land-Bath. De openingswedstrijd wordt zondag 7 april, eerste paasdag, alsnog verreden en het pro gramma hier luidt opnieuw: Formule 1, 2 en 3, de Daf- en 2CV-klassen. Hoewel de Zeeuwsch- Vlaamse favoriet in de For mule 2-klas Fons Picavet her steld is van zijn rugblessure, verschijnt hij toch niet aan de start, omdat hij afgelopen dinsdag voor de tweede keer vader werd. Om die reden moet hij zich de komende we ken gaan toeleggen op het be sturen van een heel ander soort wagen. Op paasmaandag kunnen de rallycross-liefhebbers terecht in Goes, waar de ARCZB zijn openingswedstrijd houdt. Ook hier wordt in de standaard- en sportklassen weer een boeien de strijd verwacht tussen de diverse Zeeuwse favorieten. Van onze volleybalmedewerker SAS VAN GENT - De volley balvereniging Savok houdt van dinsdag 9 tot en met za terdag 13 april het jaarlijkse recreantentoernooi in sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent. Evenals voorgaande jaren was het aantal inschrijvingen enorm groot. De poules zijn samengesteld door loting, ver richt door de Sasse wethouder van sportzaken L. Marquinie. De wedstrijden worden ge speeld tussen 19.00 en 23.00 uur. Zaterdag 13 april wordt om 21.00 uur de prijsuitreiking gehouden. De indeling van enkele poules is: Gemengde poule 1: Harmonie De Vereenigde Vrienden, The Ti gers, Toneelvereniging Siesa, Ons Genoegen, All in the family, Bow lingclub St.-Albert 1. Poule 2: DE- HO'80, De Tukkers, Suikerunie, Zuipcilinders, Carioga, Rabo, Ge meente Sas van Gent. Poule 3: La Bourse, Spuitelf, Plakkers, Werha, De Block, 't Eiland. Dames: Pap zakkers, Schatjes, Valcken Spelen Sportief Volley, Savok, Philippine, VV Kielman. Heren: De Vereenig de Vrienden, Chamori, KPJ Phi lippine, W Renique, Deurdou- wers, Zuipcilinders. In totaal verschiinen 72 teams in

de Stem | 1985 | | pagina 11