V. SPORT OVERDAG IN AXEL SLAAT AAN [uldiging sportlui eer ter discussie JENZ LAAT NOVER. SEN B en W Hontenisse passen mogelijk in bij Installatie F. Jacobs in Hulst op 20 april Poolse folkoregroep treedt op in Hulst ESTEM jipte winst Sterre HAAG CONIFEER ERRA NOVA LjPAG 5 APRIL 1985 D10T31M VAN ZEELAND jlSTRATIE- JTO'S )EALER Schieting |V HULSTER COMMISSIE Th. Tilleman wint biljart- wisselbeker politierapport Plaatselijk nieuws Aardenburg Heikant Hulst Sint-Jansteen Vogelwaarde Uitslagen jaarmarkt Koewacht Al2| interhard en sterk I oeiend HUYA EXCELSA '5 cm7.501 >0 cm9.50 '5 cm12.501 HULST T22 PAGINA ZEELAND 2 blauwmet., aim. jrbekr., schuif- hoofdst. achter irdere acc. zilver, alm. vel- dak, stuurbekr., meerdere acc. assette stereo. 1983 1983 en1982 rdere acc1980 1981 1980 meerdere acc.1982 1979 1983 1982 1980 1980 1978 1983 1983 1981 1980 1979 1979 1st. achter1983 1983 1980 1980 1981 ...1980 ....1982 ...1982 1982 1982 1982 ...1982 ..1982 ...1980 „1979 ...1978 s 1984 „1983 „1982 „1981 ...1978 „1983 jtomaat, tempomaL 1982 1982 .1983 „1977 „1981 .1981 „1981 .1981 .1978 .1978 392 Van onze tjolley balmedewerker UsSEL - De Sterre uit iniddorpe heeft gisteravond Ie belangrijke volleybalwed- jjiij in de derde divisie F te- Wevoe uit Westerhoven t met 2-3 gewonnen. Hier- zijn de promotiekansen naai geworden. Alleen Jjwonder kan de Zuiddorpe- ren nog in de tweede divisie ibgen. ,ze wedstrijd moest wor- uitgespeeld vanaf de 1-1. De eerste partij tus- ji beide teams werd bij deze ijud gestaakt, doordat de ,r in de sporthal door con- is te glad was geworden. De set begonnen de gasten zer slecht. Iets te gespannen, ,sar toch met het gevoel dat L wel zou lukken, traden de jannen van Jan Schut Wevoc fciemoet. Het blok van De Sterre „nctioneerde totaal niet tot kat moment: 15-10. Coach bhut zette orde op zaken en |a! was in de vierde set duide- Ijl! te merken. De Sterre (toomde gelijk door naar 8-15. xioende moest de vijfde set I beslissing brengen. Met nog t moed in de schoenen be lijnen de gasten de vijfde en set. Gelijk een voor drong tot 2-14. Wevoc kwam Lag tot 9-14, maar De Sterre het niet meer uit handen: „Het blok functioneerde in laatste twee sets duidelijk jeter", aldus De Sterre-speler b Lammerts. „Ik ben tevre den met twee punten, maar we todden op de volle winst gere kend, Dat is jammer". De Sterre moet nu nog een eer tegen Wevoc aantreden, ^current Van Tartwijk >elt zijn laatste competitie- itrijd tegen Sic Pugno. laatste heeft maar een int nodig om degradatie te oorkomen. Hierdoor zijn de [romotiekansen van De Sterre ot een minimum gedaald. IEIKANT - Bejaadenschie- zaal 't Hellkene, Helle raat, 37 schutters. Uitslag: vogel: P. van Waesberg- |e, Sint-Jansteen, eerste zij- A. Deyaert, St. Gillis- aas, tweede zij vogel: P. de longe, Heikant, meeste kleine logels (4 stuks)A. van de Vei le, Hulst. 6Nu geen extra geld voor muziekschool' Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - B en W van Hontenisse vinden dat er op dit moment geen extra geld aan de Zeeuwse muziekschool moet worden gegeven om wat aan de leerlingenwachtlijst te doen. Wel wil men de mogelijkheden van aanvullende subsidiëring opnieuw bezien bij de vaststelling van het welzijnsprogramma en de gemeentebegroting voor 1986. Het college schrijft dat aan de gemeenteraad, naar aanlei ding van het bezwaar dat Zeeuwse muziekschool in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen heeft ingediend tegen de in het wel zijnsprogramma 1985 opgeno men subsidieraming. Daarbij is uitgegaan van 1456 lesduu- reenheden. Vanwege de groeiende be langstelling voor het muziek onderwijs is dat aantal vol gens het bezwaarschrift niet meer toereikend om in de be hoefte binnen de gemeente te kunnen voorzien. Hetzelfde geldt voor de gemeente Hulst. Het gevolg is een flinke wachtlijst, waarop eind vorig jaar 14 leerlingen uit Honte nisse prij kten en 34 uit Hulst. Tijdens een gezamenlijke bijeenkomst van de welzijns- commissies uit beide gemeen ten kwam echter vast te staan dat de muziekschool de schuld bij zichzelf moest zoeken. Im mers, de problemen rond de 'wachtlijstleerlingen' zijn niet een gevolg van bezuinigings maatregelen van de gemeen ten, maar van een besluit van het bestuur van de Zeeuwse muziekschool. Bij het opstel len van de begroting voor 1984 besloot het bestuur namelijk, op advies van de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten, om zelf 3 procent te bezuinigen. Daardoor konden minder leer lingen worden toegelaten. Die korting werkt nu structureel door in de volgende jaren. De gemeenten hebben wel de mogelijkheid om de bijdra ge aan de muziekschool te ver hogen als het aantal 'aanvra gen' leerlingen daartoe aanlei ding geeft. Maar na wat infor matie te hebben ingewonnen zien B en W daar geen brood in. Ook al, omdat een aantal 'wachtlijstleerlingen' niet ge plaatst kan worden vanwege lesrooster-technische redenen. Bovendien kunnen drie leerlingen, die een instrument bespelen in harmonie- of fan- fareverband, voorlopig binnen de eigen vereniging worden begeleid. I Van een onzer verslaggevers ll'LST - De Hulster sportad- pscommissie gaat zich nog eens buigen over de Jaarlijkse huldiging van Wfiguren uit de gemeente. I Al eerder is in de commissie fstgesteld dat het huidige Esteem van huldigen van ponen die een bijzondere portieve prestatie hebben ge- jwrd tot problemen kunnen iden. I oorlopig is een afgrenzing paakt bij sportactiviteiten, laarbij kweek en veredeling F daarmee verbonden ten- jwnstellingsactiviteiten het |»fddoel zijn. In een brief 1 sportwethouder W. Kay s' schrijft de Sportraad Hulst f m zijn algemeenheid het fg'nsel 'alle bij de N.S.F. aan boten sporten' niet goed uit staar is. [■aimers, dit criterium sluit F mogelijkheden uit voor pKgebonden activiteiten, r's schutters. De Sportraad rvoor nu maar eens kno- f11 ~°or te hakken en met het Ttataat, wat dan wellicht [■'manco's zal hebben, enige f gaan werken. 1 sportraad heeft voorts Punten van bespreking in :ommissie aangedragen de subsidiëring van bijzondere sportevenementen, het subsi diebeleid in het algemeen en een handbalveld voor de Hul ster Handbalvereniging. Die club heeft al tot twee keer toe een verzoek ingediend om een handbalveld. Tot op heden toe is van ge meentewege nog niet op die verzoeken gereageerd. Ge vraagd wordt om opheldering. De vergadering van de sport- adviescommissie wordt ge houden op donderdag 11 april in de trouwzaal van het Hul ster stadhuis. Van onze correspondent HULST - Th. Tilleman heeft de eerste plaats in de wacht gesleept bij de biljartcompetie voor ouderen in Hulst. In het dienstencentrum De Lieve kreeg de 78-jarige bil jarter onder luid applaus de wisselbeker uit handen van voorzitter A. Fassaert. Deze trofee was de laatste twee jaar in het bezit geweest van Et. van Haelst. De beslissing viel in de laatste partij, waarin B. van Laare het onderspit moest delven tegen Tilleman. De einduitslag van de com petitie luidt als volgt: klasse A: 1. Th. Tilleman, 2. H. Du- mez, 3. G. d'Hondt, klasse B: 1. B. van Laare, 2. L. Esseling, 3. A. Mens. TERNEUZEN - Restaurant houder P.C.T. uit Hulst is woensdagnacht bij een routi necontrole door de gemeente politie van Terneuzen betrapt toen hij op zijn aanhangwagen achter zijn personenauto en kele kilo's vlees onverpakt vervoerde. Dit is volgens de vleeskeuringswet verboden. De hoeveelheid vlees, onge veer vier kilogram, werd door de politie in beslag genomen en ter beschikking gesteld van de provinciale voedselcom- missaris. Verder kreeg de man een proces-verbaal. De nieuwe burgemeester Jacobs en zijn echtgenote voor de Hulster basiliek - foto wim kooyman Van een onzer verslaggevers HULST - Mr. F. A. VV. Jacobs wordt zaterdag 20 april offi cieel geïnstalleerd als nieuwe burgemeester van Hulst. De installatieplechtigheid begint om 14 uur in het stadhuis. Dat is gisteren bekendge maakt tijdens een oriënterend bezoek van de nieuwe burger vader en zijn echtgenote. Op het programma stond een on derhoud met de wethouders. Daarbij werd gesproken over de installatie en werd de heer Van onze correspondente HULST - Volgende week vrijdag 12 april treedt het folkloristisch zang- en dan sensemble Kortowo uit Po len op in gemeenschapscen trum Den Dullaert in Hulst. De groep brengt een twee uur durend programma met dansen uit verschillende Poolse landstreken. Het is voor de vierde keer dat deze Poolse groep naar Zeeuwsch-Vlaanderen komt. De organisatie en het verblijf zijn dit jaar gere geld door volksdansgroep Pof aj dok uit Hulst en Ha va Naguila uit Vogelwaarde. Woensdag 10 april komt de groep aan in Hengstdijk na een tournee van zeven dagen door België. De leden van Pof aj dok hebben niet alleen gezorgd voor de lo gies, er is ook een leuk pro gramma uitgedokterd voor het verblijf in de Zeeuws- vlaamse polders. Donder dagmiddag wordt er gewin keld in de Hulster binnen stad en om 18 uur volgt er een officiële ontvangst op het stadhuis. Bij Hava Na guila wordt er die avond dan een feestje op touw gezet. Vrijdag gaat de groep naar Breskens en 's avonds geven ze dan een show in Den Dullaert. Dit program ma brengt de groep ook in Sint Niklaas, een dag later, waar ze ook waat beziens waardigheden gaan bezoe ken. Zondagochtend wordt de thuisreis aanvaard. Kortowo is afkomstig uit Olsztyn, een provincie hoofdstad in Polen. De groep werd in 1969 opgericht door een professor van de land bouw technische academie. Studenten uit heel Polen studeren daar en maken deel uit van de groep die zeer gedisciplineerd elke week minimaal zes uur traint en oefent. De groep heeft een vaste kern van 36 dansers en beschikt ook over een eigen orkest. Kortowo behaalde in 1981 de grote prijs op het Inter nationaal Folklore Festival op Sicilië. Afgelopen februa ri bestond de groep 15 jaar. Voor die gelegenheid werd een gheel nieuw programma gemaakt, dat vrijdag aan het Oost Zeeuwsvlaamse publiek wordt gepresen teerd. Aanvang 20.15 uur. Kaarten zijn aan de zaal en in voorverkoop in Den Dul laert te verkrijgen voor tien gulden. Jacobs geïnformeerd over al lerlei Hulster zaken. Rond vier uur werd in de trouwzaal kennis gemaakt met de leden van de gemeente raad. Een half uurtje later verhuisde het gezelschap naar de burgerzaal voor een infor mele kennismaking met het gemeentepersoneel. Kaarting - Vrijdag 19 april wordt om 20.00 uur in het sportpaviljoen aan de Herne- dreef een kaarting gehouden ten bate van de Aardenburgse Voetbal Club. De inleg be draagt drie gulden. Schietingen - Op woensdag 10 april wordt door de schutters- sociëteit Groot Hulst in café De Kroon een bejaardenschie- ting gehouden. De rk Bejaar- denbond in Heikant houdt donderdag 11 april eveneens een bejaardenschieting in 't Heike. Beide schietingen be ginnen om 13.30 uur. Eieren - De buurtvereniging Den Dullaert houdt zaterdag 6 april voor de kinderen uit de Dullaert-buurt in de leeftijd van 0 tot 8 jaar een eieren- zoektocht. De samenkomst is aan het gemeenschapscen trum Den Dullaert aan de Sportlaan om 10.15 uur. Vanaf Den Dullaert vertrekken kin deren gezamenlijk naar de plaats waar de eieren gezocht moeten worden. Paasacties - Op initiatief van winkeliersvereniging Het Hart van Hulst worden zater dag in het centrum van Hulst een paar duizend chocolade eieren uitgedeeld aan het win kelend publiek. De paasactie wordt muzikaal opgeluisterd door het dweilorkest de Rat- tenband uit Sint-Jansteen. De eieren worden uitgedeeld tus sen 14.00 en 17.00 uur. De winkeliersvereniging BI- VO (Bierkaaistraat, Vismarkt, Overdamstraat en Trefpunt) stuurt maandag 8 april de paashaas op stap. De haas deelt tussen 14.00 en 17.00 uur honderden paaseitjes uit aan het winkelend publiek. Het majorettenpeloton De Vossen, '".wob mnvesi nederland [""oren I ""neuzen, Hulst en Goes, ssen en telefoonnum- S°P Pagina 2. I>98"|den: J"12 30/13.30-17.00 uur. Inw*en Rein van cier Pditie-chef), Jan Jan- chef), Emile Calon, "Psrtens, Cor de Boer Ton Koomen (sport). Frank Deij, Eugène "asten. Middelburg: 'run 0s'ma- Goes: Aad van "•ouden. '^ntle-expi. t Zeelar.u. rv6 01150-95839. Pu n,i.1u.r Zeeland: C. Me- Van een onzer verslaggevers AXEL - „Eventjes uitblazen, hoor. Je wordt flink moe van al dat gehuppel. Het is ook al weer zo lang geleden". De eerste proefmiddag van Sport Overdag in het Sportuus in Axel is amper tien minuten aan de gang als de eerste drie vrouwen al aan een korte adempauze toe zijn. Ze zijn aan de verkeerde kant van de veertig en hebben de afgelo pen twintig jaar nauwelijks nog aan sport gedaan. Tikkertje als warming-up in een groepje van dertien 'overdagsporters', waarvan de helft toch zeker nog jong te noemen is, betekent voor de wat oudere dames dan ook een behoorlijke aanslag op de con ditie. Ze herstellen echter ver bazend vlug en gooien zich met een ijzeren vechtlust, dat zeker, opnieuw in de strijd. „Die zullen morgen toch stijf zijn. Ik denk dat ik mijn buurvrouw wel met een takel wagen uit bed kan laten ha len", zegt een van de vrouwen die noodgedwongen aan de kant blijft. Ze draagt een rok. „Ik heb er helemaal niet op ge rekend dat we vandaag al moesten sporten. Ik dacht dat de eerste keer een bespreking was". Sport overdag. Een nieuw zegd hadden we niet verwacht dat de opkomst meteen al zo groot zou zijn". Het deed hem zo goed dat hij meteen besloot de volgende donderdag geen entree te heffen. Sporten over dag kost de deelnemers nor maal een rijksdaalder. Enthousiast Ook gymleraar Wim Gort, ter elfder ure opgetrommeld omdat de oorspronkelijk aan gestelde sportleider met een hardnekkige blessure kampt, toonde zich na de eerste instuif een tevreden man. „Het is prettig om met zo'n enthou siaste groep te kunnen wer ken. Ze zijn allemaal erg ge motiveerd. Een feit is wel dat het niveau nogal uiteen ligt. Dat heeft ook te maken met het leeftijdsverschil. Daar moet je met de organisatie wel rekening mee houden, maar voor de rest is dat geen pro bleem". Spelletjes De belangstelling voor het sportevenement was 'boven verwachting' - foto wim kooyman fenomeen. Een uitkomst voor werklozen en huisvrouwen. Maar ook voor voor mensen in de ploegendienst, die er anders niet aan toe komen de spieren even te ontspannen. De animo in Axel, waar Sport Overdag acht donderdagen krijgt zich te bewijzen, viel gistermiddag niet tegen. Dertien klanten, waarvan meer dan de helft vrouwen. „Boven alle verwachtin gen", zegt collegewoordvoer der Ab de Feijter die gister middag met grote ogen een en thousiast groepje mensen aan het sporten zag. „Eerlijk ge- Hij heeft er geen enkele moeite mee als sommige deel nemers af en toe aan de kant gaan om even uit te blazen. „Ik heb ook gezegd, als je moe bent rust dan even. Voor mij is dat moeilijk te beoordelen. Ze voelen dat zelf veel beter aan". Gisteren heeft hij zelf wat lij nen uitgezet maar het is eigenlijk de bedoeling dat de sporters zelf bepalen wat ze willen. „Ze moeten zelf met ideeën komen maar ik heb gemerkt dat de meesten niet weten wat er allemaal op sportgebied te koop is. Ze weten meestal ook de spelregels niet. Ik ben dan ook van plan wat meer recrea tieve spelletjes te gaan doen waar niet zoveel regels aan vast zitten", aldus Wim. Dokter Omdat er gisteren een paar mensen tussen liepen die een hele tijd niet aan sport gedaan hebben vindt Wim het ver standig dat toch zeker de wat oudere 'garde' even naar een dokter toestapt. „Het is niet de bedoeling dat men zich gron dig laat onderzoeken maar even naar de arts gaan om te horen wat je nog wel en niet mag of kan doen is gewoon verstandig". Overigens komt het volgens hem allemaal dik in orde met Sport Overdag. Niet vanwege de reacties die er eigenlijk, - misschien alleen al omdat iedereen gewoon te moe was om nog veel te zeggen -, nau welijks waren. „Maar iedereen zei spontaan 'tot volgende week'. Dat is toch een teken dat het redelijk bevallen is". onder aanvoering van de heer van Hooye, en het muziekge zelschap uit Graauw zorgen voor de bijkomende show en muzikale omlijsting. Prijskaarting - Aan de prijs- kaarting van de rk Bond van Ouderen in De Warande de den 35 kaarters mee. Uitslag: 1. Em. de Beule, Sint-Jansteen, 2. Al. van Waesberghe, Sint- Jansteen, 3. Ed. van den Bran den, Hulst, 4. mevr. van Re- mortel, Sint-Jansteen, 5. mevr. Gijssels, Hulst. De laatste prijskaarting van het seizoen vindt plaats op woensdag 1 mei in de Warande. Topbiljart - Het Zeeuws top- bilj artkampioenschap wordt gehouden in café Sport op 5, 13, 14 en 20 april, telkens om 19.30 uur. Er zijn voor deze ge legenheid twee topbiljarts ge plaatst. Topbiljart - De topbiljartwed- strijd in café Sport trok in to taal 19 deelnemers. Jo van Bo ven te Zandberg-Graauw won de eerste prijs voor Mon Praet te Nieuw-Namen. Bejaardenreis - De rk Bond van Ouderen, afdeling St.- Jansteen, heeft voor 2 mei een reis uitgestippeld naar schil derachtig Antwerpen. De kos ten van de reis bedragen 27. Inbegrepen zijn de buskosten. koffie met gebak, lunch, diner, show en rondrit in de Kempen. Zeskamp - Voor der zeskamp op koninginnedag zoekt het feestcomité verenigingen en clubs uit Vogelwaarde die met een team mee willen doen. Per onderdeel mogen maximaal 6 personen (2 dames) meedoen. Op de verschillende onderde len hoeven niet steeds dezelfde mensen te worden ingezet, zo dat een team uit meer dan zes personen kan bestaan. Vereni gingen of clubs die mee willen doen, kunnen zich opgeven bij Ad van Dorst of Peter Erpr- linck. In verbrand met de planning dienen deze opgaven voor 15 april binnen te zijn. Oud papier - Zaterdag 6 april haalt de voetbalvereniging Vogelwaarde vanaf negen uur 's morgens weer oud papier op. Van onze correspondent KOEWACHT - Op de jaarmarkt te Koewacht waren 7 paarden, een ezel, 28 stuks rundvee, 30 konijnen, 6 kippen en 24 geiten. De winnaars waren als volgt: Stieren dikbillen zonder tanden: Van Lae- re; met 2 tanden: Coenen. Vaarzen met 2 tanden: De le Lijs; met 4 tanden: Lambert; met 6 tanden: De le Lijs; schotten: Den Hamer. Fokvee dikbillen zonder tanden: R. Mat- tens; met 2 tanden: De Regt. Algemeen kam pioen vrouwelijk vee: Lambert; mannelijk vee: Van Laere; kampioen paarden: Verdurmen; mooiste ezel: mevrouw De Weerdt; mooiste geit: G. Meuleman; mooiste konijn: T. Kamps; mooi ste haan: H. Kips.

de Stem | 1985 | | pagina 15