MANNEN SLAGEN BIJ Produktieleider j 3.615,- f 21.675,- 19.795,- f 1.880,- eerste roma| 69.95 49.95 WOONWAGENSCHAP MIDDEN-BRABANT de stem van donderdag 4 april 1985 V&n speels tot charmant... Nu bij ZIE DE STIJLEN VAN DE WERELD BIJ VAN HAREN Bergen op Zoom Zuivelstraat 3 Breda Eindstraat 2 Oosterhout Arendshof 78-80 Roosendaal Nieuwe Markt 63 donderdag 4 april! f OPENBARE KENNISGEVING U kent de Talbot Horizon toch? Een sportieve, zuinige 5-deurs auto. Die in de exclusieve Ultra-uitvoering nog een fors aantal aantrekkelijke extra's meekreeg. Voor een ultra voordelige prijs bovendien. Hij staat te glimmen in onze showroom. Kom kijken! Extra's standaard Felle motor (1294 cm3,65 DIN pk) met 5-versnellingsbak Gedistingeerde, grijze vernisrpetaallak Extra brede banden (165/70) Sportieve wieldoppen Wis/wasser op achterruit Philips-radio met voorkeuzetoetsen Grijze velout^b'ekleding met rode bies Opengewerkte hoofdsteunen Middenconsole Getint glas rondom Rode 'Ultra'-striping met type-aanduiding Rubberen stootstrips Speciale grille Vóórspoiler Zwarte raamomlijstingen sr f 18.060,- Waarde extra's Totaal Horizon Ultra Uw voordeel PEUGEOT TALBOT: OfL W&j, Van Nina Borgata. Rechtstreeks uit Italië. Daar waar elegant ook praktisch moet zijn, is dit flatje op zijn plaats. Zwart, geel of beige leer met charmante kruis band, open teen en komfortabel hakje. NIET MIS Aan de afwerking herken je het vakmanschap. Van Haren zocht een evergreen en vond 'm. De stijlvolle college schoen van stevig leer van top tot teen én slijtvaste loopzooi. In de kleuren zwart wit en blauw. Uit onze grootse kollektie collegeschoenen kunt u al kiezen vanaf Mode '85 van bekende designers. Italiaanse charme ten voeten uit In zwart lak, wit of rood leer. Voor stijlvolle avonden. Open teentje en een 3/4 gemakkelijke hak. Door Lidy Nicolosen «EN HAAG - „Gut, had ik dat nou maar eerder gewe en", mopperde staatsseere- laris Annelien Kappeyne van de Coppello toen ze het eerste exemplaar van 'De ambitieuze vrouw' in ont vangst nam. i „Maar toch: „Nee, alle tips Onvolgen zou ik toch niet. gier staat dat je rustig en zakeüjk moet reageren als je in een vergadering wordt aangevallen. Ik ben dan rus tig en zakelijk, maar ik heb wél grote behoefte om op korte of lange termijn een flinke lel terug te geven. En dat mag van dit boek niet." „De ambitieuze vrouw" is van de hand van Hanny van der Horst, lange tijd hoofd redactrice van het vrouwen- Het Algemeen Bestuur van het Woonwagen schap Midden-Brabant heeft in zijn openbare vergadering d.d. 14 februari 1985 te Udenhout de „Verordening tijdelijk woonwagencentrum Raamsdonk" vastgesteld. Op grond van de in dit verband van overeenkomstige toepassing zijnde procedure in de Gemeentewet hebben Gedepu teerde Staten van Noord-Brabant volgens het bepaalde in artikel 198 van de Gemeentewet het Algemeen Bestuur van het Woonwagenschap Midden-Brabant bericht gezonden van de ont vangst van deze Verordening bij schrijven d.d. 20 maart 1985, nr. 069.491 (ingekomen d.d. 22 maart 1985). De „Verordening tijdelijk woonwagencentrum Raamsdonk" ligt met ingang van het verschijnen van deze openbare kennisgeving gedurende een termijn van 3 maanden voor een ieder ter inzage en ter lezing op: - het gemeentehuis te Raamsdonksveer, Heere plein 10, Raamsdonksveer - het Woonwagenschap Midden-Brabant, Tele- graafstraat 23a, Tilburg Conform het bepaalde in artikel 23 van de „Ver ordening tijdelijk woonwagencentrum Raams donk" treedt deze Verordening in werking op de eerste dag, na die waarop zij is afgekondigd. Het Algemeen Bestuur van het Woonwagen schap Midden-Brabant, mr. Th.A.G.M. van der Weijden voorzitter M.C.M. Aerts, carrptsriQ RUKE AUTO. SLIMME PRUS SSKÏWSKWffïSïSffi Sabatasso, fabrikant in Pizza's maakt een groeiproces door. In binnen- en buitenland vinden de produkten steeds meer aftrek. In Breda wordt door zo'n 10 medewerkers hard gewerkt om aan de steeds groeiende vraag te voldoen. Binnenkort breiden wij uit en betrekken een nieuwe fabriek in Breda. Voor de begeleiding van het produktieteam vragen wij een Onze gedachten gaan daarbij uit naar een jonge man van om en nabij 28 jaar die beschikt over kennis in de voedingsmiddelenbranche. Het geven van leiding aan personeel is een eerste vereiste. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aande heer C. v.d. Sprong, 1 Min Kanstraat 13 4815 HE Breda Lopulai Door Henk Egb ,Zo'n treinkaping in Assen Wij vormden toch het kadeJ het welzijn van de Molukker gen naar de Sociale Academiq uitgekeken op het welzijnsv wordt nu op een bepaalde nier over de Molukkers geda item voor beleidsnota's, jourJ mies. Ik voel me niet meer al dat ik ingedeeld word bij een Frans Lopulalan (32) heeft zich bewust gewend tot het schrijven; tot het maken van literatuur. Als eerste Moluk ker in Nederland presenteert hij zich op die manier nadruk kelijk met het boek 'Onder de isneeuw een Indisch graf'... Een boek met autobiografische elementen. Opgedeeld in twee verhalen: jeugdherinneringen in een barakkenkamp in Woerden en herinneringen aan vader in een onleefbaar Leerdam. „Op die plek is een spoor achtergelaten, een dier bare herinnering aan de tijd dat ik het vechten van mijn vader leerde en nog niet wist dat het bestaan voor ons men sen in dit land veel erger zou zijn dan die paar vervelende kinderen op school deden ver moeden", zo luidt de slotalinea van het boek. Nee, Frans is nooit op de Molukken geweest. „Ik kwam nog niet verder dan de west kust van Ierland". Maar hij kan de woorden van één van de Molukkers in het boek tot de zijne maken: „Ik ben er trots op bij de stam Tarhaëla- Tetelepta te behoren. We stammen af van militante voorouders die de Werken van Barmhartigheid hoog in het vaandel droegen. De weg naar de Hemel, naar het einddoel, wordt bepaald door de normen van het bloed en door geen en kele andere ideologie". Lopu lalan betekent 'Lopend Zwaard' of 'permanent strijd baar'... „Ja zeker", zegt Frans, „ik moet mijn naam eer aan doen; ik ben een strijdbaar schrijver. Welzijn Hij studeerde andragologie en filosofie aan de universiteit van Utrecht. Na zijn kandi daats ging hij werken onder be in vo vo zo eei in bl< Prijzen zijn inclusief BTW Afleverings- kosten f 395,-. Wijzigingen voor behouden. Elke Peugeot -enTalbot- personenauto heeft 6 jaar garantie op de carrosserie tegen doorroesten van binnenuit. Wij informeren u graag over de voorwaarden Vraagt u ook eens naar de mogelijkheden van financiering of LPG-ombouw. Nieuw: Peugeot Talbot Lease, direct leasen tegen een aantrek- kelijke prijs Bergen op Zoom Autobedrijf Van Kaam B.V., Antwerpsestraatweg 322, tel.: 0164043950. Breda Nefkens Breda B.V., Loevesteinstraat 20, tel.: 076-659211. Oostburg Garage 't Westen B.V., Bredestraat 23a, tel.: 01170-2255. f Dongen Autobedrijf Kin B.V., Vennen 62, tel.: 01623-14230. Oosterhout Automobielbedrijf Kooren B.V., Beneluxweg, tel.: 01620-22150. Etten-Leur Autobedrijf J. Tak B.V., Lange Brugstraat 53-55, tel.: 01608-13151. Roosendaal Brocar B.V., Bredaseweg 67, tel.: 01650-36328/36450. Hoeven Automobielbedrijf Fa. A. en J. Wagemakers en Zn., St. Janstraat 58, tel 01659-2429 Steenbergen Autobedrijf Bastians B.V., Prins Reinierstraat 3, tel.: 01670-66721. Terneuzen Garage André Dees, Mr. F.J. Haarmanweg21, tel.: 01150-12035. Hulst Automobielbedrijf J.L. v.d. Voorde, Steensedijk 108, tel.: 01140-12878. Axel: Buitenweg 12, tel.: 01155-2045. IJzendijke Garage A.P.J, van der Sande, Landpoortstraat4, tel.: 01176-1409. Lage Zwaluwe Autobedrijf Dudok B.V., Onderstraat 1, tel.: 01684-2390. Zevenbergen Autobedrijf Zetak B.V., Oranjelaan 20-22, tel.: 01680-23380. Door Hans Rooseboom „Boeiend experiment. Jezelf in een roman beschrijven via de anderen. Uitsluitend je reacties als toeschouwer geven, maar zo dat de lezer je voortdurend ziet zitten". Dit devies heeft J. J. Vos kuil tot het zijne gemaakt, getuige zijn omvangrijk zelfportret Bij nader inzien. Het is één van de duizen den behartenswaardige uit spraken uit deze pil van 1200 bladzijden, het merkwaar digste boek uit de hele Ne derlandse literatuur. Er zijn boeken die je gaat beschouwen als dierbare verre vrienden, aan wie je vaak moet denken en waar mee de hernieuwde kennis making om de paar jaar steeds weer een feest is en een bron van inspiratie. Bij Nader Inzien drong in de zomer van 1972 voor het eei'xt in mijn leven, en ik vist meteen dat dit vriend schap voor het leven was. "et hartelijk weerzien deed zich voor in de winter van 1977-1978, en nu, in het voor- Jaar van 1985, heeft de her- emging opnieuw plaatsge vonden, zij het dat de dier bare zich in een nieuw jasje heeft gestoken. Btj nader inzien ver scheen in 1963 bij de Am sterdamse uitgever Van tiorschot in twee polsdikke boekdelen, tezamen vor mend de kroniek van zeven Jaar studentenvriendschap- vijandschap. Direct na verschijnen van de 240 h( V( lo te m et N h Wc he w< de zi< SI sc da in ba vo mt jee pr in ov Ne tei nie

de Stem | 1985 | | pagina 22