Hongkong niet langer 'Mekka' voor Europese voetballers Alleen Van der Wal in vorm Eindhoven traint zonder trainer WANPRESTATIES EN SUCCES VAN TAFELTENNISSERS Wilander in vorm kleintje intje Hongarije bijna in Mexico Voor ijshockeybond zou faillissement dreigen WOENSDAG 3 APRIL 1985 Rugbyer Maas succesvol in Brussel Ron van Spanje ook naar huis China heerst Westerhof krijgt uitstel van tuchtcommissie Frankrijk staat voor zware klus Weer operatie voor Koolhof Uitslag lotto en toto 13 Hagedoorn wint GP Pina Cerami T47 Het Canale Gran de is het schouwto neel voor de jaar lijkse regatta. De gemeente Venetië is van plan om enkele kleinere eilanden te verkopen aan par ticulieren. - FOTO ANP iaanse Touringclub, het Centrum voor Studenten- oerisme en andere toeris- ische organisaties, om be staande gebouwen in te ichten als hotel of (jeugd) erberg. Volgens Salzano :ou dit stroken met de ens om de eilanden voor '.oveel mogelijk mensen ten nutte te maken. Men ;ou op hetzelfde eiland ■erste-klas-hotels kunnen nrichten naast, bijvoor beeld, goedkope studenten- ihotels. Ligging en geschiedenis van de eilandjes - waaron der er zijn die liggen bin- ïen het bereik van het Pa- azzo Ducale op het Piazza pan Marco - zijn verleide lijk. Sacca Sessola, een van Ide grootste der kleineei- 'anden dat te huur is, be slaat een oppervlakte van 17,5 hectare, met verlaten liekenhuisgebouwen, tui nen en wijngaarden. Een ander is Poveglia, dat in de negende eeuw werd ge bruikt om er de leden van de huishouding van de Do- van Venetië onder te brengen en dat in de acht tiende eeuw een leprozen- kolonie was. Het meet 7 hectare en er staan enkele gebouwen en een kerk op. Eeen van de kleinste eilandjes dat te huur is, is een onderontwikkeldge- bied van 3 hectare, de achthoek van San Pietro die buitenpost van de ver dediging van de republiek is geweest ter bewaking van een van de drie mon dingen die de lagune ver binden met de Adriatische Zee. De gemeente Venetië zou graag zien dat de kleinere eilanden gebruikt zouden worden door sport- en wa tersportverenigingen en ecologische groeperingen of als deel van een keten van parken voor de Vene- tianen. Onder de voorge stelde projecten die in overweging zijngenomen, zijn een ontwenningscen trum voor verslaafden aan verdovende middelen, een school voor toerisme en een congres- en studiecen trum voor de Europese mi lieupartijen. De universiteit van Ve netië, die om ruimte in het centrum van de stad verle gen zit, wil enkele facul teitsgebouwen naar de eilanden overbrengen en er is ook een Amerikaanse universiteit die een eiland je wil. Salzano zegt dat de gemeente wenst dat de eilandjes iets van dedrukte opvangen die de menigte in het historische hart van de stad creëert, vooral door inrichting van congres- en conferentiecentra. Maurizio Crovato, schrijver van een boek werk over de eilandjes en raadsman van de gemeen te voor het project, zegt dat vele Venetianen ervoor zijn dat de eilanden wor den veranderd in parken voor hun ontspanning. „De inwoners van Milaan of Rome hebben parken waar zij op zondagen naar toe kunnen gaan. De mensen van Venetië hebben door het soort stad dat de hunne nu eenmaal is, vrijwel niets dat stadspark mag heten", aldus Crovato. Het mag ironisch heten dat de rooms-katholieke kloosterorden- en congre gaties die door de eeuwen heen een aantal eilandjes gebruikten voor slotkloos ters en conventen, geen be langstelling tonen. Van ome sportredactie «OOSENDAjAL, - George I, trainer van Seiko in Hongkong, is voor een paar Len terug in Roosendaal, jijn ploeg staat met vijf pun- voorsprong op de eerste Ujts van de ranglijst, maar Ut tevens drie wedstrijden neer gespeeld dan de nummer Le, Knobel: „We zijn stilaan jjvórm gekomen. De laatste J wedstrijden wonnen we „tt een doelsaldo van 18 voor en 1 tegen. Dat komt mede om dat Bené van de Kerkhof weer rijn draai heeft gevonden. Hij keen van de uitblinkers". Het mag Seiko, Knobel en Bené van de Kerkhof voor de «ind gaan, de berichten over het voetbal in de Britse kroon kolonie zijn minder gunstig, Tien ik er vier jaar geleden voor het eerst kwam had Seiko gemiddeld 15.000 toeschou wers" zegt Knobel. „Nu is dit aantal gezakt naar 8000. Het publiek is uitgekeken op het verdedigende voetbal dat er nu gespeeld wordt. De buiten landers hebben het Europese systeem met versterkte verde digingen ingevoerd en het voetbal in Hongkong van zijn oorspronkelijk open karakter beroofd. De gevolgen worden nu voelbaar". Dat zou ook de belangrijkste reden zijn voor een ingreep van de voetbalbond. Tot voor kort mochten de clubs vijf buitenlanders opstellen en er tevens een in reserve houden. Nu mogen er nog slechts drie buitenlanders gecontracteerd en opgesteld worden. Behalve over René van de Kerkhof beschikt Knobel in Hongkong over de centrum spits van het Australisch elf tal, de 23-jarige David Mit chell, die eerder uitkwam voor Glasgow Rangers in Schot land. De derde buitenlander is de Brit Peter Bodak die voor Manchester City en (korte tijd) voor FC Antwerp onder lei ding van Arie Haan gespeeld heeft. De gouden tijd voor de bui tenlanders in Hongkong lijkt voorbij. Nog slechts vier clubs hebben buitenlanders in dienst zodat er van het mekka van de voetbalsport, waarop Hongkong enkele jaren gele den begon te lijken, niet veel meer over is. De twaalf buitenlandse spe lers die er zijn overbleven worden nauwlettend en kri tisch gevolgd door de sponsors van de clubs en wie naar hun oordeel niet voldoende pres teert, wordt verzocht meteen op het vliegtuig naar huis te stappen. Dit lot viel Chris Guthrie (ex-Roda JC) en Joop Wildbret (ex-FC Utrecht) ten deel. Zij zijn inmiddels ontsla gen. In het verre Oosten wordt voor het eerst dit jaar een soort tegenhanger van de Europacup gespeeld, Seiko neemt het op tegen de kam pioenen van China en Noord- Korea. lames bijna bij wereldtop BRUSSEL (ANP) - In Brussel wordt een rugbytoernooi ge houden voor ploegen onder de 21 jaar met als inzet de Euro pese titel. Aan dit toernooi ne men vijftien ploegen deel. Tu nesië heeft op het laatste mo ment verstek laten gaan. De teams zijn ingedeeld in twee poules. Jong Oranje maakt deel uit van poule B met België Vlaams, België Waals, Zwit serland, Zweden, Polen en Marokko. Op de eerste dag verloor Jong Oranje van Jong Zweden met 10-11. De Neder landse punten werden ge maakt door Frank Maas (Roosendaal) uit twee straf schoppen en een try van de Hagenaar Diederik Nolten. Nederland is hierdoor uitge schakeld voor de finale. Don derdag speelt de ploeg tegen Marokko, dat met 23-10 tegen Polen ten onder ging. Van onze sportredactie EINDHOVEN - De spelers van de eerste divisieclub Eindhoven moeten het voorlopig alleen zien te klaren. Eergisteren werd de positie van hoofdtrainer door de WON (Vereniging ven Voetbal Oefenmees- ters) besmet verklaard omdat oefenmeester Ad Versluijs op non-actief ge zet was. „Een bevoegde trainer mag de selectie dus niet trainen", legt Ad Versluys uit, „nee, ook de tweede trainer niet. Die loopt in de ziektewet en heeft geen A- diploma. Maar goed, dat is een zorg voor Eindhoven". De Zeeuwsch-Vlaming richt inmiddels zijn aan dacht op België, waar hij veertien jaar als voetballer actief was. „Misschien is er nog wel plaats voor mij in Nederland, maar België trekt me wel", aldus Ver sluijs die zich voorlopig op de vlakte houdt „Ik moet wel voorzichtig zijn. Eind hoven houdt me in de ga ten. Daarom ook heb ik al les in handen van de WON gegeven en geniet ik intussen van een paar vrije dagen." GOTHENBURG (ANP) - Ron van Spanje zal even als Bob Potton voortijdig naar huis terug reizen. Bondscoach Bert van der Helm besloot de inschrij ving van de Veenendaler voor het individuele toer nooi om disciplinaire re denen in te trekken. Ron van Spanje mis droeg zich in de ogen van de coach tijdens de lan den wedstrijden tegen over de debutanten Turk en Noor. De Neder landse inbreng bij de he ren in de individuele ti telstrijd is door dit nieu we incident terug ge bracht tot drie spelers. Van onze sportredactie GOTHENBURG - Zwartgalligheid en spran kelend optimisme. Zo ziet de balans er uit voor het nationale tafeltennis na het landentoer- nooi van de 38ste wereldkampioenschappen in Gothenburg. Het ruziënde herenteam leverde een wanprestatie en eindigde gisteren op de 25ste plaats. Een evenaring van de laagste klassering aller tijden. Dat resultaat werd alleen in de donkere tafeltennisdagen van 1977 in Birmingham eerder behaald. GOTHENBURG (DPA) - De damesploeg van Chi na is gisteren voor de ze vende keer wereldkam pioen tafeltennis gewor den. De Chinese speel sters hadden in de finale nauwelijks meer moeite met Noord-Korea dan in de halve eindstrijd met Nederland: 3-0. De Noordkoreaansen konden rich troosten met het winnen van twee games. De partij in het met 8.000 toeschouwers gevul de Scandinavium werd gedurende een kwartier onderbroken, omdat met tweevoudig wereldkam pioene Cheng Min-Chih erbij volgens de regle menten één persoon te veel op de Chinese bank zat. De Chinese herenploeg heeft dinsdagavond net als het damesteam aan de verwachtingen voldaan door zonder al te veel moeite wereldkampioen te worden. De Chinese ta feltennissers versloegen in de finale Zweden met 5-0. WRHUS (ANP) - Het Neder- dse volleybalteam heeft ^daS 'n Aarhus tijdens het ™rnooi om de Lentebeker ook ««We en laatste wedstrijd °«r de poule met 3-0 gewon- erslagtmaa' werd doorwegen De damesploeg daarentegen rukte onweerstaanbaar op naar de wereldtop en drong door tot de laatste vier. Neder land stond bovendien als enige Europese natie naast drie Aziatische grootmachten op het erepodium. De uiteinde lijke vierde plaats, de hoogste klassering aller tijden en goed voor brons, betekende de eer ste medaille voor Nederland in de historie van de wereldkam pioenschappen tafeltennis. Een formidabele verrichting, die volledig op naam geschre ven moet worden van de tan dem Bettine Vriesekoop/Mir- jam Kloppenburg. Met op de bank: coach Jan Vlieg en re serve Gerdi Keen. En achter de coulissen de privé-coaches van beide topspeelsters: Jan Kloppenburg en Gerard Bak ker. Het werkzame aandeel van dat laatste tweetal in het suc ces moet niet worden onder schat. Beiden hielden voor alle duels besprekingen met de eigen pupil en beslisten min of meer over de te volgen taktiek. Vervolgens werd Jan Vlieg in geseind. De Groninger had wel de vrijheid op de bank wijzi gingen aan te brengen, maar Vriesekoop noch Kloppenburg weken ver af van de opdrach- ten van de eigen trainer. Jan Vlieg: „Ik ken de rela ties tussen Bakker en Vriese koop enerzijds en tussen Mir jam en haar vader anderzijds. Daar wil ik beslist niet aan tornen. Toch was het soms wel moeilijk voor mij met die twee achter mijn rug. Zij stonden soms van de tribune aanwij zingen te schreeuwen, terwijl ik juist op dat moment iets an ders aan de speelster doorgaf. Dat werkte soms behoorlijk frustrerend. Maar over de ge hele linie is er in goede harmo nie gewerkt." De laatste wed strijd tegen Zuid-Korea om de derde plaats werd dinsdag middag in korte tijd verloren: 1-3. In schrille tegenstelling tot de knappe verrichtingen van de dames staat de treurige 25ste plaats van de heren. Door de overwinning (5-2) op Brazilië, met drie overwinnin gen van Henk van Spanje en elk één van Noor en Turk, werd de klassering van Bir mingham 1977 herhaald. Henk van, Spanje: „Dit geeft een enorme kater. Wie had hier nou op gerekend?" Van Spanje zelf kan overi gens wel terugzien op een ge slaagd toernooi. Hij behaalde 22 overwinningen en verloor slechts vier partijen, waarvan twee tegen Finland, toen hij volledig ongemotiveerd achter de tafel stond. Toch was zijn hoge score niet voldoende om de ploeg in de race voor pro motie te houden. „We missen een sterke tweede en derde speler", was zijn verklaring. Van Spanje: „Met zo'n team valt er misschien wat uit te richten. Uit de tweede catego rie komen, is lastig. Er degra deren altijd twee sterke lan den uit de eerste divisie. Nu komen we over twee jaar de Sovjetunie en Nigeria tegen. Dan moet je een vaste kern hebben en niet zo'n samenge raapt stel als hier. Tegen Bra zilië heb ik meegedaan, terwijl ik aan mijn enkel geblesseerd was. Peter van Schie (de fysio therapeut) had gezegd dat ik eigenlijk niet kon spelen. Maar ja, dan staan er twee man tegen Brazilië, want Pot ton en Ron waren al uit de ploeg gezet." Om de 3e plaats: Zuid-Korea - Neder land 3-1 Om de 5e plaats; Sovjetunie - Hongarije 3-1 Om de 7e plaats: Japan - Tsjechoslowakije 3-2 Om 9e plaats: En geland - Frankrijk 3-2 Om de 11e plaats: Roemenië - Zweden 3-1 Om ae 13e plaats: Hongkong - West-Duitsland 3-1 Om de 15e plaats: Joegoslavië - België 3- 0 Heren Om de 3e plaats: Polen - Japan 5-3 Om de 5e plaats: Noord-Korea - Joegoslavië 5-4 Om de 7e plaats: Tsjechoslowakije - Frankrijk 5-2 Om de 9e plaats: Zuid-Ko rea - Engeland 5-0 Om de 11e plaats: Hongkong - India 5-0 Om de 13e plaats: Hongarije - Verenigde Staten 5-1 Om de 15e plaats: Denemarken - Italië 5-2 Om 17e plaats: West-Duitsland - Taiwan 5-4 Om 19e plaats: Sovjetunie - Nigeria 5-0 Om 21e plaats: Oostenrijk - Israel 5-0 Om 23e plaats: Finland - België 5-3 Om 25e plaats: Nederland - Brazilië 5-2 Om 27e plaats: Noorwegen - Australië 5-2 Om de 29e plaats: Pakistan - Zwitser land 5-2 Om de 31e plaats: Wales - Indo nesië 5-2 ZEIST (ANP) - Clemens Wes terhof, de trainer van Vitesse, heeft van de tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB negen dagen uitstel gekregen voor de voorbereiding van zijn verdediging. Westerhof is door de voet balbond in staat van beschul diging gesteld wegens zijn onthullingen over vermeend dopinggebruik in de eredivi siewedstrijd AZ '67-Feyen- oord, in november 1980. De Arnhemmer was voor woens dag opgeroepen voor zijn mondeling verweer op het KNVB-sportcentrum te Zeist. „Op nadrukkelijk verzoek van Westerhof heeft de tucht commissie hem en zijn advo caat echter extra tijd gegeven voor de voorbereiding op de zaak", zei secretaris De Min van de commissie. (Reuter) - Hon en, .1ls kijna verzekerd van het ats in de eindronde van vnoii, were|dkampioenschap co ai vo'gend jaar in Mexi- Worio vat»avond in Boedapest ie n gew°nnen van Cyprus, van ,.R punt'oze hekkesluiter Prus h?tP 5' Bid winst op Cy" iie het buitenland boven- dff J*? Beschikte tegenstan- «elen, heeftdH1Sald°-"P *4*9' feslerma HonSarlJe uit de 0osfenriUr Wedstrijden teSen 'naar en Nederland nog '«keutel PUnt nodig om de De unnen bestellen. Hongaarse manager Gyorgy Mezey heeft om aan die eis te voldoen de scherp schutters Tibor Nyilasi, Laszlo Sokolai en Marton Esterhazy opgeroepen. Zij moeten als speerpunten dienen in het naar verwachting overbevolk te strafschopgebied van Cy prus. „We hebben geen bijzon der tactisch concept voor de wedstrijd", zei Mezey. „Wat voor zin heeft dat ook, als de tegenstander zich massaal voor de eigen doelman groe peert? "Mezey vertelde niet geïnteresseerd te, zijn in een grote uitslag. „De twee punten zijn voor ons belangrijk. Dan is een gelijkspel tegen Oosten rijk uit of Nederland thuis voldoende om groepswinnaar te worden." De Hongaarse selectie wordt gevormd door: Peter DistI, Joszef Andrusch, Sa- dor Sallai, Antal Nagy, Imre Garaba, Joszef Varga, Peter Roth, Zoltan Peter, Joszef Fitos, Zoltan Kardos, Lajos Peta- ri, Tibor Nyilasi, Bela Bodonyi, Laszlo Dajka, Joszef Kiprich, Laszlo Sokolai, Marton Esterhazy. De stand in groep 5 is: 1. Hongarije 2. Oostenrijk 3. Nederland 4. Cyprus 3 3 0 0 6 (7- 3) 3 2 0 1 4 (4- 4) 4 2 0 2 4 (9- 4) 4 0 0 4 0 (3-12) SERAJEWO (RTR) - Het Franse voetbalelftal staat vanavond voor de zwaarste opgave sinds het behalen van de Europese titel vorig jaar in eigen land. Frankrijk treedt in Serajewo aan tegen Joegosla vië, de naaste concurrent in de kwalificatiegroep 4. Frankrijk heeft nog geen punt verspeeld in drie wedstrijden, Joegosla vië moest een keer een gelijk spel toestaan. Het Franse elftal lijkt on danks de ongeslagen status enigszins over het hoogtepunt heen en te zeer afhankelijk van de inbreng van het gelou terde middenveldtrio Giresse- Platini-Tigana. Hebben zij een mindere dag dan is Joegosla vië, dat in eigen land nog nooit verloor van de Fransen, de eerst aangewezen kandidaat de leiding in de groep over te nemen. Echter ook Bulgarije kan voor Frankrijk de reis naar Mexico nog bemoeilijken. De opstellingen zijn: Joegoslavië: Ranko Stojic, Vlado Capljic, Mirsad Baljic, Fa- ruh Hadzibegic, Ljubomir Radanovic, Milos Sestic, Ivan Gudelj, Velemir Zajec, Mehmed Bazdarevic, Zlatko VujovHc en vahid Halilhodzic. Frankrijk: Joel Bats, William Ayache, Leonard Specht, Patrick Battiston, Ma nuel Amoros, Luis Fernandez, Jean Ti- gana, Alain Giresse, Michel Platini, Yan- nick Stopyra en Bruno Bellone. De stand in groep 4 is: 1. Frankrijk 3 3 0 0 6 (7- 0) 2. Joegoslavië 3 2 1 0 5 (4- 2) 3. Bulgarije 3 1 1 1 3 (4- 1) 4. Oost-Duitsland 3 1 0 2 2 (7- 5) 5. Luxemburg 4 0 0 4 0 (0-14) Jannes van der Wal in actie. Hij bleek de enige top per die een redelijk resultaat neerzette in Abcoude. - FOTO ANP EINDHOVEN (ANP) - Jurrie Koolhof van PSV moet weer een knie-operatie ondergaan. De spits, die bijna een jaar geleden tijdens een competi tieduel geblesseerd raakte, kreeg vorige week last van di knie. In een wedstrijd van he reserveteam, dat tegen Volen dam speelde, verstapte Koo hof zich. Hij raadpleegde on middellijk zijn arts, die besloo dat ingrijpen noodzakelijl was. MONTE CARLO (AFP/RTR/ SID) - Mats Wilander heeft dinsdag tijdens het internatio nale tennistoernooi van Monte Carlo in de tweede ronde korte metten gemaakt met de erva ren Hongaar Balasz Taroczy. De Zweed gunde zijn Oosteu- ropese tegenstander op het gravel slechts twee games: 6-1 6-1. Wilander sprak er na af loop zijn vreugde over uit, dat hij weer eens op zijn favoriete gemalen baksteen stond. „Ik voelde me erg goed vandaag. Beter in feite dan in december in Australië, waar ik eind vo rig jaar toch ook op gras won." De voornaamste uitslagen waren: eerste ronde: Roberto Argucllo (Spa) - Hans Gildemeister (Chi) 6-4 6-3 tweede ronde: Michael Westphal (Wdl) - Tim Wilkison (Vst) 6-1 7-6 Guillermo Vilas (Arg) - Ta- rik Benhabiles (Fra) 6-2 7-6 Joakim Nys- tröm (Zwe) - Horacio de la Pena (Arg) 6- 3 2-6 6-0 Martin Jaite (Arg) - Juan Agui- lera (Spa) 6-4 1-6 6-0 Mats Wilander (Zwe) - Balasz Taroczy (Hon) 6-1 6-1 Jimmy Arias (Vst) - Pablo Arraya (Peru) 6-2 6-3 Francesco Cancelloti Ita) - Woj- tek Fibak (Pol) 6-3 7-6 DEN HAAG (ANP) - In lotto 13 heeft zich voor zowel de eerste als de tweede prijs geen winnaar gemeld. De uitslagen van de prijsvragen zijn: 13: Eerste prijs geen winnaar Tweede prijs: geen winnaar Derde prijs: 65 winnaars, die elk bruto f. 6.716,10 ont vangen Vierde prijs: 3.757 winnaars, die elk f. 116,10 ontvangen Vijfde prijs: 70.174 winnaars, die elk f. 5,00 ontvangen Cij- 13: Eerste prijs: 1 winnaar Twee de prijs: 1 winnaar Derde prijs: 22 win naars Vierde prijs: 194 winnaars Vijfde prijs: 2.031 winnaars Toto 13: Eerste prijs: 2 winnaars, die elk bruto f. 17.627,90 ontvangen Tweede prijs: 95 winnaars, die elk f. 224,50 ontvangen Derde prijs: 1.119 winnaars, die elk f. 47,60 ontvangen Toto-gelijk 13: Eerste prijs: geen win naar Tweede prijs: geen winnaar Derde prijs: 22 winnaars, die elk f 225,60 ont vangen Vierde prijs. 489 winnaars, die elk f13,70 ontvangen ABCOUDE (ANP) - Het 67ste nationale damkam pioenschap is in Abcoude met een groot aantal ver rassende uitslagen begon nen. Rob Clerc incasseerde een nederlaag op de klok tegen Geert van Aalten en Auke Scholma verloor ook al door tijdsoverschrijding van Jeroen Goudt. Van de internationale grootmees ters maakte alleen Jannes van der Wal zijn positie waar door een zege op Van der Kooij. Palmer startte met een opvallende neder laag tegen Vermin. Jannes van der Wal nam op zijn korte vleugel een opsluiting en tegenstander Van der Kooij voelde zich behaaglijk. Toch verkeek hij zich op zijn speel vrij heid en in het gevorderde middenspel moest Van der Kooij een schijf offeren om nog enig tegenspel te hou den. Het eindspel werd door Van der Wal, die de laatste vijftien zetten bin nen enkele minuten moest doen, secuur naar winst gevoerd. Van onze sportredactie ZOETERMEER - De Neder landse IJshockey Bond is na het uitlekken van een vertrou welijk rapport van de eigen Financiële Commissie in op spraak gekomen. Volgens dat rapport zou de bond twee tot drie ton eigen kapitaal in het bijna failliete Sportcentrum in Zoetermeer hebben gestoken, waardoor de bond, volgens de commissie, nu zelf op het WASMUEL (ANP) - De Beig Paul Hagedoorn heeft dinsdag in Wasmuel de 22 editie van de Grote Prijs Pino Cerami, een wegwedstrijd voor profs over 221 kilometer, gewonnen. Een groep van vijftien ren ners ontsnapte na 115 kilome ter aan de greep van het pelo ton. Uit die vluchtgroep de marreerde Hagedoorn acht tien kilometer voor de finish. De Belg arriveerde uiteinde lijk na 5 uur en 48 minuten in Wasmuel met een voorsprong van 2 minuten en 45 seconden op de Fransman Mare Madiot, die op acht kilometer voor de eindstreep was ontsnapt uit de vluchtgroep. De uitslag van de 22e GP Pino Cerami is: 1. Paul Hagedoorn (Bel) 221 km in 5 uur en 48 minuten 2. Mare Madiot (Fra) op 2.45 3. Ronnie van Holen (Bel) op 3.14 4. William Tackaert (Be)) z.t 5. Wilem van Eijnde (Bel) z.t 6. Yves Godimus (Bel) z.t 7. Patrick Verschuere (Bel) op 4.05 8. Luc Wallays (Bel) z.t 9. Serge Santi Maria (Ita) z.t 10. Luc Desmet (Bel) z.t 21. Phil Anderson (Aus) op 11.36 Ronde van Nederland voor dames LEIDEN (ANP) - Het wielren nen voor dames is sinds vorig jaar in een stroomversnelling gekomen. De voor Nederland uiterst succesvolle Ronde van Frankrijk voor dames was voor de Leidenaar Joop Riet hoven aanleiding zijn schou ders te plaatsen onder een soortgelijke onderneming in ons land. Door het late tijdstip van organisatie is de etappekoers niet op de internationale ka lender geplaatst. Het peloton zal dan ook voornamelijk uit Nederlandse dames bestaan: vijf gesponsorde ploegen en vier regionale selecties. Uit de Verenigde Staten komt een zestal, onder wie Rebecca Twigg, de wereldkampioene achtervolging en de winnares van het Olympisch zilver in de wegwedstrijd van Mission Viejo. Bondscoach Rinus Ver boom, die de Ronde van Ne derland gebruikt als selectie wedstrijd voor de Tour, heeft in België en de Bondsrepu bliek Duitsland zeer concrete contacten lopen voor de af vaardiging van nog eens twee buitenlandse ploegen. Het schema van de eerste Ronde van Ne derland voor dames: 22 april: Leiden, proloog over 2,2 kilometer 23 april: le etappe, Leiden - Lisse, 70 km 24 april: 2e etappe, Lisse - Hilversum, 55 km 25^pril: 3e etappe, Hilversum-Dronten, 81 km 26 april: 4e etappe, le deel, tijdrit rond Dronten, 12 km, 2e deel, Dronten - Hee renveen, 82 km 27 april: 5e etappe, Hee renveen - Heerenveen, 79 km. Wielrensters op recordjacht LEIDEN (ANP) - Eria Oomen, Mieke Havik, Hennie Top en Petra van der Stal vormen het kwartet wielrensters, dat half mei het wereldrecord op de 100 kilometer ploegentijdrit moet gaan vestigen. Het nationale viertal moet volgens coach Ben Scheperkamp de moge lijkheden van dames op de langere afstanden bewijzen. Volgens de amateurwielerfe deratie, de FIAC, is die grens bereikt bij 75 kilometer. Aan die afstandslimiet zijn met na me etappekoersen gebonden. Laguia blijft aan de leiding LEGORRETA (AFP) - De Spanjaard Jose Recio heeft dinsdag de tweede etappe van de wielerronde van het Bas kenland gewonnen. De rit ging over 197 kilometer van Vera de Bidassoa naar Legorreta. Recio bracht eerder dit seizoen de Catalaanse Week op zijn naam. De Spanjaard José Luis Laguia behield de leiding in het algemeen klassement. randje van een faillissement zou balanceren. Het Prins Willem Alexan der IJshockey -en Tafel ten- niscentrum werd in 1983 ge bouwd. De ijshockeybond stak er 3,4 miljoen gulden in, de ta- feltennisbond zo'n 1,5 miljoen. Dat zijn bedragen die beide sportbonden als subsidiegel den van het ministerie van WVC hadden gekregen, zodat zij zelf geen enkel risico kon den lopen. Toen het centrum er echter eenmaal stond, bleek het alle maal veel duurder te zijn. In totaal kwam men 2 miljoen te kort, een bedrag dat door de ijshockeybond geleend werd. De huur van het kantoor van de ijshockeybond bedraagt per jaar ƒ30.000, een bedrag dat toekomstige huurders van de overige ruimtes ongetwijfeld heeft afgeschrokken, terwijl ook het sportcentrum niet de belangstelling wekte, die vooraf verwacht werd. Het centrum wordt beheerd door een stichting, waarvan het bestuur wordt gevormd door de voorzitter en de. pen ningmeester van de Neder landse IJshockey Bond, Fred Schweers en Jan van den Udenhout. De Stichting staat desondanks los van de bond en Jan van den Udenhout ont kent evenals Schweers in alle toonaarden dat de bond eigen geld in het Sportcentrum zou hebben gestoken. Van den Udenhout: „Er klopt echt allemaal niks van. Schweers en ik zijn nu drie maanden bezig met de Finan ciële Commissie. Tijdens de vergaderingen zitten de ac countants erbij. Die hebben alles goedgekeurd. Wij hebben geen geheimen. De ijshockey bond zit niet met eigen geld in Zoetermeer. Daar durf ik mijn handen vfior in het vuur te steken."

de Stem | 1985 | | pagina 7