K B.V. oewacht Nieuwe kunst-uitleen start nog dit najaar '#n< /-JJJ Equipe Van de Velde wint Schorreblomrit Complete inboedel van café gestolen T eleurgestelde vriend stompte meisje bloedneus Politie Terneuzen (te) klein behuisd RT ZEEUWS Twee gemeenten zien gezondheidscentrum voor vrouwen zitten 199.- 32.95 l\ ITÉ R. Beukema kampioen in Yerseke Milieuclub vraagt verbod organo-tin Schietingen WOENSDAG 3 APRIL 1985 goTschalk. ieciaal voor u VLOERBEDEKKING :instapijt jg foor advies of prijsopgave. EXTIEL SPECIAALZAAK TRO is al meer 1ST in STOFZUIGERS Afkoop betreft alleen heroprichting Nieuw college Aardenburg verdeelt taken Verroest Grote schade door brand in Nieuwdorp BOETE EN VOORWAARDELIJK BEDREIGEND VOOR OESTERKWEEK Water staats dienst Zeeland opgesplitst Pessimistisch jaarverslag Graveeracties Gezelligheids- toernooi SJEF Plaatselijk nieuws Eede Aardenburg markten APRIL 7 ZONDAG APRIL 8 MAANDAG 1172-1665 \>9 10-12541-11370 sen èn gratis gelegd èn gratis gemaakt EWACHT Speciaalzaak afdeling woninginterieur Nieuwstraat 55 Met regelautomaat 400-1200 Watt, extra geluiddemping, aansluiting elektrische borstel, draaibaar neuswiel, zwenkslang i bovenop dubbel-draaibaar, dubbele stofopvang katoen papier, stofzakinhoud 6 liter, uitblaasfiler, 7 meter oprolbaar snoer, thermische motorbeveili- ging, elektronische stofzak-indi- cator. OIO TV EN HUISHOUDELIJKE APPARATEN TRAAT 76 TELEFOON 01148-1429 Carillon-zaak is nog steeds niet ten einde BIlBTUM VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAND 4 Van onze correspondente AARDENBURG - Het college van B en W van Aardenburg heeft, na de entree van inte rim-burgemeester mr. J. As- selbergs, de portefeuilles op nieuw verdeeld. De burgemeester behartigt thans algemene zaken en per soneelszaken. Wethouder R. van de Wijnckel behield zijn pakket met daarin de porte feuilles van financiën, open bare werken en onderwijs, terwijl wethouder W. van Hel den is belast met sociale za ken, welzijn, sport, maat schappelijk werk en grens overschrijdende activiteiten. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De 85.000 gulden die de Aar- denburgse gemeenteraad heeft uitgetrokken voor het afkopen van de carillon-affaire heeft enkel betrekking op de door de rechter bevolen heroprichting van het klokkenspel te Drach ten. Aardenburg zal er echter nog wel zorg voor dienen te dragen dat de onderdelen die in beschadigde staat of in het geheel niet zijn terugbezorgd worden her steld dan wel vergoed. Dat is althans de opvatting van Pieter de Boer, de 90-jari- ge Fries die in 1979 het carillon Ons Nationaal Monument aan Aardenburg schonk om het vorig jaar na een gerechtelijke procedure weer terug te krij gen, over het met de Zeeuws- Vlaamse gemeente bereikte compromis. Gisteren heeft de advocaat van De Boer het Aardenburg- se gemeentebestuur per brief meegedeeld dat diverse bij het carillon behorende goederen ontbreken -onder meer een complete dia-serie- en dat die Van onze correspondent SLIJKPLAAT - De West Zeeuwsch Vlaamse Autoclub (WZA) hield afgelopen zondag de jaarlijkse Schorreblomrit, een oriëntatierit voor automo bilisten en tevens in de a- en de b-klasse voor het clubkam pioenschap. Verder was er een c-klasse die gold voor het open kampioenschap waarvoor ook niet-leden van de WZA in aanmerking komen. Ondanks enkele foutjes die in de rit waren geslopen, er moesten daardoor een tweetal bepaalde controles vervallen, was het een geslaagde rit. De uitslag was als volgt: A klasse: 1. equipe Van de Velde, Ter- neuzen met 30 strafpunten, 2. equipe De Loos, Terneuzen 60, 3. J. Kolijn en A. van Engelen burg, Terneuzen/Groede 60, 4. equipe Diericks, Axel 90, 5. equipe Van de Hagen, Vlissin- gen 120. B klasse: 1. equipe Verbeke, IJzendijke 90 straf punten, 2. equipe Van de Voor de, Hoek, 3. J. Aers en F. Die- riek, Oostburg 181, 4. J. van de Bliek en M. Moens, Aarden- burg 216, 5. H. Brand (solo) te Breskens met 241 strafpunten. C klasse: 1. L. Stoffels, Ter neuzen 32 strafpunten, 2. L. van Schaik, Oostburg 121, 3. W. Esseling, Schoondijke 124, YERSEKE - In de doelen van Sebastiaan te Yerseke kwamen de keizers en konin gen van de liggende wip bijeen om de jaarlijkse kampioen te «ennen. Dit handbooggebeu- ren werd door 15 keizers en koningen bezocht. In de drie te schieten ronden werd de blokvogel zes maal afgeschoten door R. Beukema St. Andries, M.J. Verdonk jr. B°el n Hoger, M.C. Verdonk Loncordia, C.D. Raas Vooruit zag, L. Veerhoek Vooruit gang en W. Verbeek Spes No stra. in de drie kampronden r®* R. Beukema de vogel hvee keer af te schieten, M.J. "lonk en C.D. Raas echter maar een keer, zodat R. Beu- «wia als kampioen 1985-1986 beker van voorzitter P. e'te in ontvangst mocht ne men. Hierna kwamen de kam pioenschappen van kleppen en eine vogels aan de beurt; et vizier werd op de kleppen eerste L. Veerhoek Vooruit- Zag, tweede L. de Koeyer 'ana, derde P. de Jonge Wruitgang. Op de vogels met vizier eerste Jac. de Bruin St. Paries, tweede mevrouw J. eerhoek Vooruitgang, derde ■de Koeyer Diana. Met kale sT°S werd F. Kqens Spes No- a kampioen op de kleppen, Ton6 Haasdonk Willem derde J. Harinck Diana, mpioen op de kleine vogels i,® Jonge A.D.L.M., tweede d°c-de Baar Willem Teil, der- Schipper St. Andries. 4. equipe Vergouwen, Zuid- zande 168, 5. equipe Doorns, Terneuzen 186 strafpunten. De eerstvolgende rit van WZA is de Watertorenrit te Oostburg op dinsdag 30 april. Van onze correspondente 'S-HEERENHOEK - Van een café buiten het dorp 's-Hee- renhoek is onlangs de comple te inventaris weggehaald. Eigenaar-beheerder H. B. uit Heinkenszand was op dat moment niet aanwezig. Een dag later werd een gedeelte van de inventaris teruggevon den in een zaak te Goes. Hier voor kon J. H. uit Goes worden aangehouden, die verklaarde de café-inventaris te hebben weggenomen in opdracht van B. Daarbij was H. S. uit Goes behulpzaam geweest. De resterende inventaris was opgeslagen in een garage box te Goes. Later op de dag werden café-eigenaar H. B. en zijn vriend H. S. beiden aange houden. Nadat zij een volledi ge bekentenis hadden afgelegd zijn zij weer in vrijheid ge steld. Tegen hen wordt proces verbaal opgemaakt. derhalve nog dienen te worden nageleverd. De kosten die mo gelijkerwijs door de Neder- l^idse Klokkenspel Vereni ging (als adviseurs bij de her oprichting betrokken op ver zoek van de rechter) worden gedeclareerd zullen door beide partijen op fifty-fifty-basis moeten worden vergoed. Uit een onderzoek dat door deskundigen in opdracht van Pieter de Boer is ingesteld, di rect nadat het klokkenspel be gin maart vorig jaar in Drach ten was terugbezorgd, blijkt dat nogal wat onderdelen zijn beschadigd en/of verroest. Het gaat daarbij onder meer om het klavier, de cabine, de her- denkings-platen van gegoten brons en het ijzeren frame. Later is nog aan het licht ge komen, aldus De Boer, dat de grote Wilhelmina-klok be schadigingen vertoont, want mogelijkerwijs van invloed kan zijn op de klankkleur. Zoals bekend heeft de hele carillon-zaak de gemeente Aardenburg tot nu toe 158.000 gulden gekost. Daarbij moeten nog achterstallige proces- en advocaats-kosten worden op geteld, een mogelijke schade claim van de klokkengieterij Eysbouts BV die al officieel opdracht had ontvangen van Aardenburg om het klokken spel her op te richten en de kosten die gemoeid zijn met herstel van de beschadigingen. Van onze correspondente NIEUWDORP - Dinsdagmid dag is de landbouwschuur en de gehele inventaris van de schuur van landbouwer A. V. door brand verwoest. De scha de bedraagt enkele tonnen. De brand werd door A. V. zelf ontdekt toen hij alleen op zijn bedrijf bezig was. De brandweer van Nieuwdorp, die spoedig ter plaatse was, kon van de inventaris niets meer redden. Het vuur werd nog extra aangewakkerd door de harde wind. Door de rijkspolitie groep Borsele en de technische re cherche zal een onderzoek wo- ren ingesteld. Van onze correspondente MIDDELBURG - Een vooruit gestuurde bos bloemen had het pad moeten effenen voor een gesprek met de geliefde: de 30-jarige F. de M. wachtte haar op toen ze (op 14 decem ber) 's morgens op weg ging naar haar werk. Het gesprek pakte anders uit dan De M. had gehoopt. Het 19-jarige meisje bleef bij haar besluit om niet meer bij De M. (met wie ze enige tijd had sa mengewoond), terug te keren. Uit woede en teleurstelling over de afwijzing greep De M. haar bij de keel en sloeg haar een bloedneus. Voor de politierechter in Middelburg bekende de man dinsdag nogmaals 'geen af stand te kunnen doen' van het meisje. Wat er gebeurd was vond hij met politierechter mr. Nomes, inderdaad 'heel erg'. ■VT.U Ho woarcohuwine' 'bands off voortaan', kreeg De M. een voorwaardelijke gevangenis straf opgelegd van 2 weken met een proeftijd van 2 jaar en een boete van 350 gulden. Door onze Haagse redactie UTRECHT/DEN HAAG - De landelijke stichting Natuur en Milieu wil zo snel mogelijk, in navolging van Frankrijk, een vergaand verbod op het ge bruik van organo-tinverbin- dingen. Deze stof, die wordt ge bruikt voor houtveredeling en scheepsonderhoud, kan desas treuze gevolgen hebben voor de oesterkweek in Ooster- schelde en Grevelingen. „In Nederland is nog geen schade aan oesters bekend, maar dat zou een kwestie van tijd kunnen zijn, omdat het massale gebruik van verven met tributyltin hier later op gang is gekomen", aldus dr. L. Reynders, die gisteren een door Natuur en Milieu uitge brachte studie presenteerde. Volgens Reynders hopen de organo-tinverbindingen zich langzaam maar zeker op in het slib, nadat zij -vooral onder invloed van hoge temperatu ren- uit de verf zijn vrijgeko men. In Frankrijk mochten plezierboten tot 25 meter met organo-tinverbindingen, ge liefd om hun aangroeiwerende werking, niet meer worden behandeld nadat de oesterteelt aan de Franse Atlantische kust zware schade had opgelo pen. Eerder al liepen 200 Fransen door contact met het middel ernstige schade op aan het ze nuwstelsel. De helft van hen is inmiddels overleden. Volgens dr. Reynders wor den organo-tinverbindingen, behalve in aangroeiwerende- verf, ook toegepast in de aard appelteelt. Het jaarlijkse ver bruik in Nederland ligt op ruim 500 ton. Daarvan komt grof genomen 40% direct vrij in het milieu, en 10 tot 25 en kele jaren na toepassing. Een woordvoerder van staatssecretaris Ploeg (Visse rij) deelde gisteren desge vraagd mee, dat het Rijksin stituut voor Visserij-onder zoek momenteel in de Ooster- schelde onderzoekt in hoever re de Zeeuwse oesters te lijden hebben van tributyltin. De re sultaten van dit onderzoek worden nog voor de zomer be kend. Van een onzer verslaggevers WATERLANDKERKJE - Als alles goed gaat is er binnen enkele maanden een nieuwe kunst-uitleen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Vijf streekbewoners hebben de koppen bij el kaar gestoken en hebben de stichting Kunst-Werk opgericht. De stichting gaat de uitleen opzetten. Het doel van de stichting is het promoten en behar tigen van de beeldende kunst in de regio. Volgens de plannen moet de kunst uitleen in oktober starten. Voornamelijk werk van kunstenaars uit de streek zal te huur zijn, maar ook kunst uit België en Wal cheren. Een van de initiatiefne mers is Willy de Houck uit Waterlandkerkje. Zelf schildert hij ook. Volgens hem heeft een kunst-uit leen in de regio voldoende kansen. „Nu zijn de mensen aan gewezen op Middelburg als ze iets van kunst willen huren. Wij zetten zowel een depot op in Oostburg als in Axel, zodat zowel de mensen uit het oostelijk als uit het westelijk deel niet te ver moeten reizen om een schilderij in huis te krijgen". Hij verwacht dat een jaarabonnement rond de vijftig gulden per jaar gaat kosten. „Daar komt dan nog wel de huurprijs bij. Het gaat in ieder geval minder kosten dan in Mid delburg". Het uit te lenen werk zal voornamelijk uit schilde rijen en etsen bestaan. Fo to's en beelden zullen in mindere mate beschikbaar zijn. De stichting heeft ook plannen om regelmatig tentoonstellingen te hou den. Zo willen ze aan het publiek laten zien hoe et sen worden gemaakt. De Houck wil samen met Jan Verschoore uit Oostburg in de toekomst ook nog een galerie opzetten. Daar zijn echter nog geen definitieve plannen voor. Willy de Houck uit Waterlandkerkje is een van de vijf initiatiefne mers voor de nieuwe kunst-uitleen. - FOTO OESTEM/CORJ. DE BOER Van een onzer verslaggevers BURGHSLUIS - Van de 125 voormalige employees van de Deltadienst in Burghsluis, die onlangs en bloc naar de direc tie Sluizen en Stuwen van Rijkswaterstaat zijn overge plaatst, gaan er 50 naar de Di rectie Zeeland, 25 blijven bij die Directie Sluizen en Stuwen en 20 worden over andere wa terstaatsdiensten verdeeld. 30 Medewerkers gaan met pen sioen of de VUT. Dat is giste ren bekend geworden. De meeste van de 50 em ployees die naar de Directie Zeeland gaan, worden belast met het beheer en het onder houd van de stormvloedkering in de monding van de Ooster- schelde. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Nu pas in 1990 een rijksbijdrage valt te ver wachten in uitbreiding van het Terneuzense politiebu reau, worden de huisvestings problemen van het korps Ter neuzen alleen maar groter. Dit gaat temeer knellen om dat de sterkte wordt uitge breid van 64 naar 70 man, zo blijkt uit een nogal pessimis tisch gestemd jaarverslag 1984 van de gemeentepolitie in de Scheldestad. „Het stadium, waarbij een oplossing voor de huisves tingsproblemen door uitbrei ding dringend gewenst is, is bereikt", zo staat in het jaar- YERSEKE - De handboogvere niging Diana hield bij gelegen heid van de kampioenschappen een gewone schieting op de lig gende wip. Hiervoor waren ex tra prijzen in de vorm van inge maakte mosselen te winnen. Er waren 59 schutters. Uitslag: eerste hoofdvogel P. de Jonge Vooruitgang Kwadendamme, tweede hoofdvogel F. Koens Spes Nostra Ovezande, eerste zijvogel F. Koens voornoemd, tweede zijvogel G. Haasdonk Willem Teil, derde zijvogel G. Voet Soranus, vierde zijvogel J. Harinck Diana Yerseke, eerste kal W. Remijnse Edele Hand boog, tweede kal J. Vermeule Zeelandia, derde kal P. de Jonge Vooruitgang, vierde kal P. de Jonge Willem Teil. De vliegende vogelprijzen waren voor M. Verdonk Doel n Hoger en W. de Jonge A.D.L.M. OUDELANDE - Bij de heer J. de Rijke in café Centrum hield de handboogvereniging Juliana een schieting op de liggende wippen. Er waren 60 deelne mers. Uitslag wip een: eerste hoofdvogel mej. G. van Koeve ringen Ons Genoegen, tweede hoofdvogel C. Rentmeester Cz Willem Teil, eerste zijvogel J. Harinck Diana, tweede zijvogel C. Rentmeester Cz Willem Teil, derde zijvogel P. Maat Zorg- vlied, vierde zijvogel J. Goe- theer Juliana, eerste kal J. van Steenbergen Willem Teil, twee de kal P. Kroonen Victoria, der de kal H. Moison V.I.O.S., vierde kal C. Rentmeester Cz. Willem Teil. Meeste kleine vogels H. de Jonge Soranus (9). Wip twee: eerste hoofdvogel R. de Meester St. Andries, tweede hoofdvogel J. de Rijke Edele Handboog, eerste zijvogel W. Remijnse Edele Handboog, tweede zijvo gel R. de Meester St. Andries, derde zijvogel Ch. Korstanje Doel n Hoger, vierde zij vogel A. van Koeveringen Edele Hand boog, eerste kal J. van Steenber gen Willem Teil, tweede kal J. de Rijke Edele Handboog, derde kal R. de Meester St. Andries, vierde kal W. de Jonge A.D.L.M. Meeste kleine vogels (6) C. Baas Juliana. De vliegende vogelprij zen waren voor M. Koole en P. Daalman. verslag. Dit ondanks de ook aangekondigde eerste fase van een uitbreidingsplan, waaraan op het ogenblik wordt gewerkt in opdracht van B en W van Terneuzen. De krappe huis vesting is al enkele jaren een 'crime' voor het korps. Hetzelfde geldt voor de mankracht. Hoewel men er zes agenten bij krijgt, rept het jaarverslag over 'geen sterke basis voor het voeren van een enigszins redelijk personeels beleid'. Dit geldt dan een nieu we verdeelsleutel, die welis waar voor Terneuzen gunstig uitpakte, maar die er ook toe leidt dat schommelingen in de sterkte moeilijk voorspelbaar worden. Het jaarverslag bevat ver der weinig opzienbarende cij fers, of het zou de toename moeten zijn van het aantal aanrijdingen vorig jaar. Dat aantal groeide met 142 van 549 in 1983 naar 691 vorig jaar. Duidelijke oorzaken van de stijging zijn volgens de politie niet aan te geven. Zoals steeds zijn 'geen voorrang' (20 pro cent) en 'te weinig afstand houden' (10 procent) de groot ste boosdoeners. De criminaliteit in Terneu zen bleef vorig jaar op hetzelf de peil als in 1983. Mogelijk als gevolg van de graveeracties liep het aantal diefstallen van fbromifietsen sterk terug. O RILLAND-BATH - Minderheden - Het nieuwe ontmoetings centrum voor etnische minderheden in Rilland wordt zaterdag 20 april door de Commissaris van de Koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, officieel in gebruik genomen. Voor het plechtige ge deelte komen de belangstellenden eerst bijeen in het plaatselijke dorpshuis Luctor et Emergo om 14.00 uur. HEINKENSZAND - Euterpe - De muziekvereniging Euterpe uit Heinkenszand heeft onlangs haar onderlinge solistenconcours afgesloten. Rian Rosman behaalde de eerste plaats bij de tam boers en mocht daarom de wisselbeker behouden. Carolien Ge luk voerde de lijst bij de jeugdige deelnemers aan en Jan Geluk bleek de beste onder de oudere muzikanten. VLISSINGEN - Boulevard - De VVV in Vlissingen gaat binnen kort duplicaten verkopen van het bronzen beeld op boulevard Evertsen in Vlissingen. Het gaat om de wandelaar, die door een firma in Nijmegen teruggebracht is op de schaal van 14 centi meter hoog. Burgemeester drs. T. Westerhout neemt donderdag 18 april het eerste exemplaar in ontvangst uit handen van VVV- directeur J. de Regt. GOES - Jagers - De afdeling Noord-en Midden Zeeland van de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren spreekt zich uit tegen het lidmaatschap van jagers bij de Zeeuwse Milieu Fe deratie. Hierin volgt zij het standpunt van de Federatie zelf en dat van de Nederlandse vereniging tot bescherming van vogels. „Het is een verheugend teken dat ook andere 'groene' vereni gingen inzien dat de jacht juist de natuurlijke selectie en daar door het natuurlijk evenwicht veeal bestrijden", aldus de orga nisatie. SINT-MAARTENSDIJK - Nieuw bedrijf - In het bedrij fsverza- melgebouw te St. Maartensdijk wordt een nieuw bedrijf geves tigd, het Mechanisatiecentrum Tholen. Het bedrijf gaat zich be zighouden met reparatie, onderhoud en verkoop van land- en tuinbouwmachines. Het bedrijf wordt opgericht door A. Slager uit St. Maartensdijk (straks directeur), importeur van land bouwmachines Quaak uit Alphen aan de Rijn en het Mechani satiecentrum West-Brabant. In het bedrijfsverzamelgebouw van St. Maartensdijk worden ingericht een magazijn en een werkplaats. Van hieruit wordt de regio Tholen bediend. Verder is het de bedoeling dat in St. Maartensdijk ook geïmporteerde machines bedrijfsklaar worden gemaakt en vervolgens naar de klanten gaan in Nederland en België. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De colleges van B en W van Oostburg en Sluis willen dat er een vrouwen-ge zondheidscentrum in de regio komt. Het gemeentebestuur van Aardenburg is enkel voorstander van voorlichting voor vrouwen. Dit blijkt uit de college standpunten inzake het eman cipatieplan voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen. De drie colleges zullen er ook voor ijveren dat in de klei ne kernen de artsen hun apo theek behouden. Lukt dat niet dan moet er een 'deugdelijk distributiesysteem voor medi cijnen worden opgezet'. Het Aardenburgse gemeen tebestuur is tegenstander van het laten aanleggen van een rondweg om zodoende de vei ligheid en de leefbaarheid te bevorderen. Sluis vindt het niet nodig en Oostburg onder zoekt de mogelijkheid. Alle Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Zaterdag 30 maart begon voor tennisclub SJEF uit Aardenburg het zo- mertennisseizoen. Dit deed men zoals gewoonlijk met een gezelligheidstoernooi. Een 40-tal senioren en een 10-tal junioren waren bereid het grillige voorjaarsweer te trotseren. Het toernooi begon om tien uur 's morgens. Pas om vijf uur in de namiddag konden de gemiddelden berekend wor den. Bestuurslid J. Trapman verheugde zich in een korte toespraak dat het toernooi weer perfect was verlopen, dankzij de inzet van de orga nisatoren P. Lampaert en A. van Drongelen. De heer Trap man sprak de hoop uit dat alle leden weer die inzet zullen to nen zoals in de afgelopen ja ren. Daarna konden de prijzen worden uitgereikt. Senioren dames: 1. Miriam Trapman-Talloen gem. 9.33, poedel Anouk Beghijn gem. 3. Senioren heren: 1. Hans Stou- tel gem. 10.67, poedel Johan Risseeuw gem. 4. Bij de junio ren toonde Frederic Raedts zich de sterkste en ging de poedelprijs naar Ingo de Groo- drie de gemeenten wil wel een krachtig 'kleine kernen beleid' voeren en willen het zonodig zelfs versterken. De drie collges willen ook de mogelijkheid scheppen voor alternatieve woonvormen voor jongeren, bejaarden, ge handicapten en een-ouderge zinnen. Ook de bouw van een- en tweepersoons-huishoudens wordt in alle drie de kernen doorgezet, aldus de notitie. Clubbolling - Grensbolders bij mevrouw E. de Geeter-de Vriend. 1. O. Rodts-H. Marcié- R. van Rie, 2. F. Riteco-W. Francois-M. Wieme, 3. J. Blon- deel-C. van Rie-F. Standaert. Feestbolling - Aan de feest- bolling (ter ere van de 40-jari- ge grensoverschrijding van koningin Wilhelmina) namen in het lokaal van de Grensbol ders 75 bolders deel. Uitslag: 1. R. Verwulst-E. Minnaert-G. Thijs, 2. R. Dhond-A. Rogge- W. Taillie, 3. C. van Rie-F. Ri- teco-A. Minnaert. Nachtuuln - De Aardenburgse carnavalsvereniging De Nachtuuln bestaan op dinsdag 5 november 1985 elf jaar. Dit jubileum zal wellicht gevierd worden met een grote boeren- kapellenavond, zo werd mee gedeeld tijdens de nabespre king van carnaval '85 in Gast hof de Jonge Leeuw. Vanwege het jubileum zal ook de elfde carnavalviering in 1986 een extra feestelijk tintje krijgen. AMSTERDAM - In Bintje 35-50 mm werden 27 contracten verhan deld voor levering april oogst 1984 tegen ƒ11,50 per 100 kg. De stem ming was kalm. In Bintje 50 mm werden 137 contracten verhandeld voor levering april oogst 1984 bij een prijs van 20,10 tot 19,80 per 100 kg, voor levering mei oogst 1984 104 contracten tegen 19,60 tot 19,10, 10 contracten voor levering november oogst 1985 tegen 24,00, alsmede 9 contracten voor levering april oogst 1985 tegen ƒ29,70 tot ƒ29,50. De stemming was nauw prijshoudend voor april en mei oogst 1984, kalm voor november oogst 1985 en nauw prijshoudend vonr noril nnpet lfiRR

de Stem | 1985 | | pagina 19