Café mag in Kloosterzande CDK-Bank 076-225080 Breskense school wint maq uette-wedstrij CDK-Bank 076-225080 f. GIJSEL WINNAAR INDIVIDUELEN RT ZEEUWS Profijt-giroSparen Vaste Termijn Sparen armonie Sas eeft lente- offieconcert mswaarde eestte tot in de kleine uurtjes Bonte avond van De Golfslag en Schelpenhoekje Instructiebus Veilig Verkeer in Sas van Gent niMSDAG 2 APRIL 1985 VAN ZEELAND BESLUIT B EN W VERNIETIGD Plaatselijk nieuws Aardenburg Zuidzande Schoondijke Oranje-expo in stadhuis Sluis Vol program trimclub Aardenburg examens In den Triemn te gast in IJzendijke Herdenkings expositie Dolf Jaspers UIT HET ZAKENLEVEN Paar uit Terneuzen wint auto markten 1 jaar vast Qltf/o, 5 jaar vast 73/4°/o, 6 jaar vast 8% Van onze correspondent SAS VAN GENT - Harmonie De Vereenigde Vrienden uit Sas van Gent geeft zondag 7 april, eerste paasdag, een voorjaarskoffieconcert in cul tureel centrum De Speye. De harmonie staat dan on er leiding van Johan de Witte en behalve de voltallige har monie verlenen ook de drum band, het koperensemble, het klarinetkwartet en de blaas kapel hun medewerking. Dit paasconcert begint om 12.00 uur. Van onze correspondent LAMSWAARDE - Het initia tief van café De Vier Jaarge tijden uit Lamswaarde om Corrie Konings op 30 maart naar Lamswaarde te inviteren is een succes gebleken. Behalve een behoorlijk aan tal fans, waren op deze avond nog heel wat bezoekers uit Lamswaarde en verdere om geving aanwezig. Het succes van de avond bleek wel uit het feit dat de laatste bezoekers pas rond vijf uur in de vroege morgen vertrokken. Corrie Konings bracht in de loop van de avond een aantal van haar succesnummers ten gehore en de rest van de avond en nacht stond in het teken van het orkest Amber uic Kloosterzande. Onder leiding van Isaac Bourdan zorgde het orkest voor een aantal ont spannen uurtjes. Van onze correspondent TERNEUZEN - Woensdag 3 april om zeven uur 's avonds wordt door de openbare lagere school De Golfslag en kleuter school 't Schelpenhoekje een bonte avond gegeven voor ouders, buurtbewoners en an dere belangstellenden in het gebouw van De Golfslag aan de Tamarindelaan in Terneu- zen. Er wordt een aantal sket ches opgevoerd over uiteenlo pende onderwerpen. De zesdeklassers vullen de pauzes tussen de sketches op met STER-spotjes over de school. Leerkrachten, leerlin gen en ouders zijn weken in de weer geweest om de stukjes te repeteren, decors te bouwen en kostuums te maken. In de tot theater omgebouw de hal is een heus toneel ver rezen, compleet met lichtbak ken en gordijnen. Tijdens de pauze wordt koffie en limona de met koek geserveerd en een verloting gehouden. Van de 1 uitvoering wordt een video film gemaakt, die bij een late re gelegenheid aan de leerlin gen en de ouders wordt ver toond. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Donderdag 4 april komt een instructiebus van Veilig Verkeer Nederland naar Sas van Gent. De bus staat dan vanaf 8.30 uur opgesteld bij de LHNO- school in de Hollandiastraat. Leerlingen van deze school volgen de gehele dag een spe ciaal voor hen opgesteld ver- keerslesprogramma, gedo ceerd door T. Rammelaar van VVN. Centraal in deze verkeers- lessen staan de voorrangsre- gels, de fietser en de bromfiet ser in het verkeer. De organi sator van deze verkeerslesdag (de afdeling WN Sas van Gent) richt zich juist op deze groep leerlingen, omdat deze jongeren, meestal in de leef tijdsgroep tussen 14 en 20 jaar, juist in het verkeer zo'n kwetsbare groep vormen. Be doeling van WN is om juist deze groep jongeren wat meer informatie, verkeerskennis, - inzicht en -mentaliteit bij te brengen. De voorlichting is steeds klassikaal in de bus en is een deel van een lesprogramma- Naast de Sasse school bezoekt de instructiebus nog 27 andere scholen voêr voortgezet onder wijs in Zeeland. T20 PAGINA ZEELAND 4 Raak tegen Staak beste krulbolclub Van onze correspondent AARDENBURG Krulbolclub Raak te- gen Staak uit Oost- burg heeft met der- Hen punten het alge meen clubkampioen schap van West- Zeeuwsch-Vlaande- ten behaald, dat ge houden werd door de vijf Westzeeuwsch- vlaamse bolclubs. Bij de individuelen kwam Eedenaar William Gijsel als linnaar uit de bus met 20 milten. In totaal namen 293 mannen en vrouwen aan de vijf wed strijden deel. Deze werden bij toerbeurt gehouden in de vijf Westzeeuwschvlaamse clublo kalen. De finale werd gespeeld bij bolclub Molenzicht te IJ- zendijke. Wethouder W. van Helden verrichtte de prijsuit reiking in het clublokaal van De Ware Vrienden, café De Zwaan te Aardenburg. Eugène Rijckaert, voorzitter van de gezamenlijke bolclubs, memoreerde het ontstaan van het eerste algemene krulbol- kampoenschap van West- Zeeuwsch-Vlaanderen. In eer ste instantie werd toen alleen gedacht aan een clubkam pioenschap, maar later werd daar een individueel kam pioenschap aan verbonden, vanwege de grote animo bij de boilers. Volgens Rijckaert werd voor het eerst in de na- oorlogste boljaren in Neder land voor een trofee in club verband gespeeld, iets wat in België al lang van toepassing is. De organisators kregen veel steun van de VVV Oostburg. De wedstrijden verliepen sportief en spannend. Volgend jaar kijgt dit kampioenschap een vervolg en wordt er tevens vanaf de eerste bolling een da mescompetitie aan verbonden. Wethouder W. van Helden zei blij te zijn met het initia tief van dit verbroederd West zeeuwschvlaamse bolgebeu- ren. Hij reikte de trofeeën en medailles uit. De vijf hoogst geselecteerde bolsters ontvin gen een trofee. De prijsuitrei king werd besloten met een bal met medewerking van het bolderorkest onder leiding van F. Riteco en A. Blaauw. Uitslagen clubs: 1. Raak te gen Staak, Oostburg 13 pun ten; 2. De Ware Vrienden, Aardenburg 20; 3. De Grens- bolders, Eede 28; 4. Molenzicht IJzendijke 28; 5. Cambrinus- bolders Eede 34 punten. Indi vidueel: 1. William Gijsel, Cambrinusbolders 20 punten; 2. Rudolf de Vriend, Grensbol- ders 18; 3. Johan Verbeke, Mo lenzicht; P. de Geeter, Ware Vrienden; R. van Hee en F. van de Wege, belden Raak te gen Staak met 12 punten. Da mes: 1. M. Blaauw-Riteco (wisselbeker), 2. Van de Wege; 3. De Paepe, 4. Gijs, 5. De Maay. Zij ontvingen van de 81-jarige nestor van de club een trofee. Wethouder W. van Helden overhandigt kampioene M. Blaauw-Riteco de beker. Links van haar de kampioen bij de heren, William Gijsel. - fotowimkooyman Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Het Hontenisser gemeentebe stuur is het boekje te bui ten gegaan met de intrek king van de cafe-vergun- ning voor het pand Cloos- terstraat 15 te Klooster zande. Tot die conclusie zijn Gedeputeerde Staten van Zeeland gekomen. GS heb ben het gemeentelijk be sluit vernietigd en de ex ploitant G. Jonkman als nog een vergunning ter hand gesteld. Bezwaren van omwonenden zijn door GS verworpen. Ruim twee jaar geleden gaven B en W van Honte- nisse aan Jonkman een ontheffing, nodig om het pand als een café te kun nen exploiteren. Ook werd de benodigde café- en ho- recavergunning afgege ven. Dat gebeurde zeer te gen de zin van omwonen den. Toen Jonkman het pand na een half jaar nog niet in exploitatie had genomen trokken B en W de vergun ning weer in. Ruim zes maanden geleden trok het college ook de ontheffing in. Openbare orde en rust, aldus B en W, vergen een beperking van het aantal horecabedrijven in de Cloosterstraat. Jonkman ging in beroep en heeft nu van G.S. zijn gelijk gekregen. GS con stateren dat zich sinds het verlenen van de vergun ningen ruim twee jaar ge leden geen omstandighe den hebben voorgedaan die intrekking van de vergun ningen rechtvaardigen. B en W en de omwonenden kunnen nu op hun beurt nog in beroep bij de Afde ling Rechtspraak van de Raad van State. O ZUIDZANDE - Muziek - Muziekvereniging Veronica uit Zuid- zande geeft zondag 14 april een uitvoering in de plaatselijke Ne derlands hervormde kerk. Op het programma staan onder meer de Suite Gotique van Boëlman en Fanfare ans Solilogue van T L. Sharpe. De muzikale happening begint om 11.15 uur. VL1SSINGEN - Hoogtste punt - Het hoogtste punt van de uit breiding van het Sportfondsenbad in Vlissingen wordt vrijdag 12 april bereikt. Drs. J. W. Meerwaldt van de afdeling ruimtelij- te voorzieningen voor sport van het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur woont de plechtige gelegenheid bij. Meerwaldt hijst om 15.00 uur de vlag in de top. 00STERLAND - Freriks jubileert - Het bedrijf H. G. Freriks V' te Oosterland viert op 10 mei het 25-jarig bestaan. Het jubi leum-programma, dat zich in de middaguren voltrekt, vermeldt enkele gerenommeerde sprekers. Eerste-Kamerlid, Vegin-voor- atter en oud-gedeputeerde A. Kaland houdt een inleiding over net ontstaan van het bedrijf'. Gedeputeerde R. Barbé spreekt over de industriële ontwikkeling van Zeeland en de president- érecteur van Shell-Nederland, A. Helfrich, gaat in op het be- lang van het midden- en kleinbedrijf voor de grote industrie. VLISSINGEN - Lepra - De Zeeuwse commissaris van de konin- Sn, dr. C. Boertien, opent donderdag in Vlissingen de tentoon stelling 'De klepper klept niet meer, lepra door de eeuwen heen', fe expositie wordt georganiseerd door de Nederlandse Stichting «oor de Leprabestrijding en vindt plaats in het stedelijk mu- s®rm aan het Bellamypark 19. De tentoonstelling is er tot 1 juni «bezichtigen. (ADVERTENTIE) Sparen bij CDK-Bank via uw bank- of postgirorekening. Hoge iTfwi1™ Vnj opnemen tot 3 000,- per maand. Daarboven 1% osten. Elk bedrag kostenvrij op aombaar o.m. bij huwelijk, overlij den of omzetting naar deposito's G antespaarbneven bij CDK-Bank. a naar 'n Grenswisselkantoor, aar n CDK-Spaaragent. Of bel '°or informatie en adressen ^Lijan vanavond tnt 9 uur. lOordrrekt overboeken: giro „°f bankrek. nr. 22.17.00.005 l,« CDK-Bank, Amsterdam. NV Crediet- en Depositokas, bankbedrijf van De Grenswisselkantoren NV Uw GWK-regiokantoor: Samenwerking van N.V. Nederlandse Spoorwegen, N,V. AMEV en Pierson, Heldring Pierson N.V. De winnende maquette van 'een noodhospitaal ergens in een ontwikkelingsland'. - foto willem mieras Van een onzer verslaggevers GOES - De Breskense School met de Bijbel heeft de eerste prijs in de wacht gesleept bij een wedstrijd van de stichting SIMAVI. S1MAVI organiseert ter gelegenheid van haar 60-ja- rig bestaan een wedstrijd, waaraan alle scholen uit ge heel Nederland kunnen deelnemen. De opdracht luidt: Maak een maquette van een noodhospitaal er gens in een ontwikkelings land. Als voorwaarde hier aan is verbonden dat het ziekenhuisje aangepast moet worden aan de omge ving. Een hospitaal in La tijns-Amerika ziet er nu eenmaal anders uit, dan een in Afrika. De competitie in Zeeland werd afgesloten in het Goese Stadskantoor, waar de Com missaris van de Koningin dr. C. Boertien de prijswin naar bekend maakte. Nu de lagere school uit Breskens heeft gewonnen, dingt zij mee in de landelijke wed strijd op 13 april jn Amster dam. De winnaar van deze deelnemers maakt kans op een video, een computer of een dikke map met docu mentatiemateriaal over het werk van SIMAVI. Hoewel de hogere klassen van de School met de Bijbel de maquette hadden ge maakt, gebruikten de jonge re leerlingen het kleine hos- pitaaltje ook met alle plezier in de klas. Hiermee is SIMA VI ongetwijfeld tevreden, omdat de wedstrijd een rui me kennis onder de jeugdi gen beoogt. Scouting - Zaterdag 13 april houdt de St.-Baafsgroep de actie 'heitje voor een karwe- titje' in het kader van het 75- jarig bestaan van Scouting Nederland. De opbrengst is voor jeugdwerk in de eigen groep, maar ook voor allerlei liefdadige doelen. Jubileum - Zondag 28 april is het 25 jaar geleden dat Willy van Helden zijn loopbaan als onderwijzer in het lager on derwijs begon. Momenteel is Van Helden verbonden aan de rk lagere school Op Dreef. De school viert het jubileum vrij dag 26 april met een feestmid dag, waar onder andere sket ches worden opgevoerd door de leerlingen. Parochieraad - De parochie raad van de parochie van On ze Lieve Vrouw Hemelvaart vergadert maandag 15 april in het dorpshuis te St.-Kruis. Aanvang 19.45 uur. Gezinsdienst - Eerste paasdag, 7 april, wordt in de Onze Lieve Vrouw Hemelvaartkerk een gezinsdienst gehouden om het paasfeest te vieren. Hieraan wordt meegewerkt door het Jongerenkoor en de rk scho len. Tijdens de dienst is kin deropvang aanwezig. De kin deren tot en met de eerste klas van de lagere school maken onder leiding van de dames Rammeloo en Aemoudts werkstukjes die tijdens de of ferande aangeboden worden. De dienst begint om 10.00 uur. Fiets-in - Zaterdag 6 april houdt de lagere school Op Dreef een fiets- en wandel-in. De leerlingen wandelen of fietsen en worden daarbij ge sponsord door deelnemers aan de actie. Ook andere belang stellenden kunnen meedoen. Het fietsen kost vijf gulden en het wandelen een rijksdaal der. De opbrengst is voor de vastenactie, die dit jaar be stemd is voor de uit St.-Kruis afkomstige pater G. Paridaen. Kijkavond - De openbare ba sisschool heeft in samenwer king met de kleuterschool 't Plekje de afgelopen weken hard gewerkt aan een project 'voeding'. Het resultaat wordt donderdag 4 april van zeven tot acht uur in de lokaliteiten van de basisschool aan het pu bliek tentoongesteld. Paaseieren - Zaterdag 6 april houdt de dorpsraad weer het traditionele paaseieren zoeken voor de plaatselijke jeugd tot en met de leeftijd van vijf jaar. Voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar wordt er een speurtocht gehouden. De deel nemers worden 's morgens om tien uur verwacht bij de mu ziektent op het dorpsplein. Collecte - Tijdens de Simavi- collecte werd met behulp van tien collectanten een bedrag van 366,50 opgehaald. Van een onzer verslaggevers SLUIS - Van 7 tot en met 12 april is in de raadzaal van het Sluise Belfort een reizende fo totentoonstelling 'Honderd jaar Oranjevorsten' te zien. Voor het eerst in de geschie denis hebben Oranjevereni gingen de handen ineen gesla gen om een tentoonstelling te houden over ons Oranjehuis. Directe aanleiding hiertoe vormde de 100e geboortedag van koningin Wilhelmina. Verdeeld over 19 panelen to nen enkele honderden portret foto's een episode van honderd jaar koninginnen van het huis van Oranje-Nassau. Uniek daarbij is het openingspaneel dat de stamboom laat zien in de vorm van een portretten- overzicht. Een brochure bege leidt de tentoonstelling. De tentoonstelling wordt in Sluis gehouden met medewer king van het Oranjecomité en enkele vrijwilligers van het werklozenproject, die voor toezicht zorgen. De tentoon stelling is gratis toegankelijk en de openingstijden zijn eer ste en tweede paasdag (7 en 8 april) van 11.00 tot 12.00 en 14.00 tot 17.00 uur; 9 tot en met 12 april van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Van onze correspondent AARDENBURG - Deze week start de trimclub Aardenburg het fietsseizoen. Op de dins dag- en donderdagavond staan de gebruikelijke trai- ningstochten op het program ma. Gestart wordt om 19.00 uur bij de bibliotheek aan de Bootstraat. Deelname is open, zodat ook niet-leden welkom zijn. De donderdagavond is de speciale avond voor de dames en gezien het succes van vorig jaar, staan er voor deze cate gorie dit seizoen twee twee grote tochten gepland en wel zaterdag 22 juni 'Dwars door Oostburg' over 90 kilometer en zaterdag 31 augustus de 'Rian te Polderroute' over 80 kilome ter. De fietsvierdaagse van de trimclub staat van 20 tot en met 23 mei op het programma. Zondag 21 april wordt de Kik- kertocht verreden, zaterdag 27 april het kampioenschap van de Zeeuwsch-Vlaamse Trim- federatie, zaterdag 29 juni een trimkoers en zondag 1 septem ber de vrije toertocht De Smokkelronde. HALSTEREN - Psychiatrisch ziekenhuis Vrederust, B-Ver pleegkundige: Margo Bos- schaart, Vlissingen; Ine Cor- bijn, Goes; Krina Dobbelaar, Goes; Martien Kwekkeboom, Scherpenisse; Annet Lobbe- zoo, Krabbendijke; Jaap Noordzij, Tholen; Carla Ren ders, Tholen; Katja Statujew, Vlissingen; Nella de Visser, Goes. Eieren - Paaszaterdag, 6 april, houdt de Schoondijkse Sport vereniging de jaarlijkse eier- zoekwedstrijd voor de jeugd. Om kwart over tien is het ver zamelen op De Brink vanwaar men gezamenlijk naar de zoekplaats trekt. Voor de kleinsten wordt een apart stuk afgezet. Voor de oudere jeugd is er voor een wedstrijd in puzzelvorm gekozen. Er wor den leuke prijsjes beschikbaar gesteld. De niet-vinders krij gen chocolade eitjes mee naar huis. Van onze correspondent IJZENDIJKE - De Zeeuwsch- Vlaamse aanspanning In den Triemn is Tweede Paasdag (8 april) gast in IJzendijke. De deelnemers verzamelen zich tussen 9.00 en 11.00 uur op het terrein achter de voorma lige melkfabriek. Rond 11.15 uur wordt het startsein gege ven voor een rondrit van on geveer 27 kilometer, die onder andere België voert. Dit evenement wordt ge houden in samenwerking met de VVV IJzendijke. De Roste Muis wordt voor de deelne mers een rustpunt, waar ook gelegenheid is de inwendige mens te versterken. Rond 16.00 uur wordt het gezelschap weer in IJzendijke verwacht. Dan wordt samen met muziekver eniging Geduld Overwint een rondgang door het dorp ge maakt. Van onze correspondent EEKLO (B) - In galerij Frans de Vliegher in Eeklo (B) wordt zaterdag 13 april een expositie geopend van de in 1976 op 43- jarige leeftijd overleden kunstschilder Dolf Jaspers. De tentoonstelling is een initiatief van de Dolf Jaspers Stichting, die twee jaar gele den door vrienden van de schilder is opgericht. Jaspers leefde en werkte onder meer in IJzendijke, Gent en Assenede en expo seerde in Terneuzen, Hulst en Middelburg maar ook in Am sterdam, Brussel en Los Ange los. De expositie wordt ingericht naar aanleiding van het ver schijnen van de monografie 'Dolf Jaspers, schilder en gra ficus: een Vlaming uit Am sterdam'. Naast werk van de kunstenaar bevat dit boek teksten van mensen die Jas pers van nabij hebben meege maakt. De galerij, gevestigd aan het Ledeganckplein, is op werkda gen open van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 18.00 uur; zater dag van 9.00 tot 12.00 en 14.00 tot 17.00 uur en zondag van 15.00 tot 18.00 uur. De tentoon stelling is te bezichtigen tot 2 OOSTBURG - Het echtpaar J. Scheele uit de Plataanstraat in Terneuzen is winnaar gewor den van de Peugeot 205, die de Oostburgse Winkeliersvereni ging ter gelegenheid van zijn Voorjaarsbeurs als hoofdprijs beschikbaar heeft gesteld. Zij bleken het winnende exem plaar van de speciale huis- aan-huis verspreide Voor- jaarsbeurs-krant in de bus te hebben gekregen. Omdat het echtpaar zondag niet in de gelegenheid was de prijs af te halen werd de auto tijdens een feestelijke bijeen komst gistermiddag om 16.45 uur 'overhandigd'. De auto is op een goed plekje gekomen, aldus voorzitter Johan Boog- aert. Hij haalde de familie Scheele in Terneuzen op om dat de prijswinnaar zijn hui dige auto niet meer in staat achtte de afstand Terneuzen- Oostburg te overbruggen. De Voorjaarsbeurs is een groot succes geworden. Meer dan 14.000 mensen passeerden vrijdag, zaterdag en zondag het loket in Verdegem Inte rieur, waar de Oostburgse middenstand zich manifes teerde. Vooral zondagmiddag was het dringen geblazen. Overigens werden niet alle prijzen afgehaald. De organi satie besloot daarom de niet afgehaalde prijzen tijdens het laatste uur van de beurs te verloten. Menig bezoek(st)er ging daarom onverwacht met een fraaie prijs naar huis. AMSTERDAM - In Bintje 50mm werden 204 contracten verhandeld voor levering april oogst 1984 bij een prijs van 21,20 tot ƒ20,50 per 100 kg, voor levering mei oogst 1984 96 con tracten tegen 20,80 tot 20,30, als mede 64 contracten voor levering april oogst 1985 tegen 30,00 tot ƒ29,80. De stemming was april en mei oogst 1984 nauwelijks prijshou dend en voor april oogst 1985 kalm. ROTTERDAM - Consumptie-aard appelen, los verladen af bedrijf, in gulden per 100 kg, exclusief btw: klei-aardappelen: Bintje 35-50mm 12,00-12,50, Bintje 35-55mm 13,00- 13,50, Bintje 50mm opwaarts 19,00- 20,00, Bintje 50mm opwaarts (frites) 20,50-22,00, eigenheimer 35mm op waarts in zakken 20,00-23,00, zand- aardappelen: Bintje 35-50mm 11,00- 12,00, Bintje 50mm opwaarts (frites) 18,50-20,00, exportaardappelen: Bintje klei 45mm opwaarts ^.SO IT,00, aardappeluitval, geschikt voor industrie 9,00-11,00, voeraardappelen 7,25-8,25. De stemming was rustig. (ADVERTENTIE) De depositorente bij CDK-Bank is hoog. Vergelijk maar. De rente is vast tijdens de looptijd, keuze uit 1 t/m 6 jaar. Minimum inleg f 1.000,-. Ga naar 'n Grenswissel kantoor. Naar 'n CDK-Spaaragent. Of bel nu voor informatie en adres sen. Dat kan vanavond tot 9 uur. Voor direkt overboeken: giro 15.332 of bankrek. nr. 22.13.50.500 t.n.v. CDK-Bank, Amsterdam. Vermeld gewenste looptijd. NV Crediet- en Depositokas, bankbedrijf van De Grenswisselkantoren NV Uw GWK-regiokantoor: Samenwerking van N.V. Nederlandse Spoorwegen, N.V. AMEV en Pierson, Heldring Pierson N V.

de Stem | 1985 | | pagina 15