HTZT Wensenlijstje w V ogelwaarde wordt vervuld En dit is de halte: De Philips computerbus: vol automatiserings oplossingen voor het midden- en kleinbedrijf. Zorg dat u de Philips computerbus niet mist. vrachtauto's in Vogelwaarde \PAND IS MOMENTEEL NOG IN AANBOUW ITRUM iRVOORJEGELD Fiets-in IHulst isuccesvol Paasfïets- tocht Axel 2.50 per m2 :ENTRUM torjaar in! 2.50 per m- IJSDAG 2 APRIL 1985 MM VAN ZEELAND T22 PAGINA ZEELAND 2 u bij aankoop J wij voor het ON (van 15.- voor Ikurkvloer. niet aan u jaar profiteer bij: 01180-38363 I HULST - De fiets-in in Hulst I ten bale van de vastenactie is I ten groot succes geworden. I Zaterdag trapten ruim twee honderd deelnemers gezamen- I lijk 7.500 gulden bij elkaar. Sehietingen AXEL - De nieuwe katholieke basisschool in Axel, die achter het Gezellenhuis aan de Wal- straat wordt gebouwd, is nu al te klein. TERNEUZEN Donderdag 4 april Schoolplein a/cl Noordstraat bij Westerschelde PHILIPS Van der Hiele ANWB-consul Plaatselijk nieuws Graauw Heikant Hulst Kloosterzande Lamswaarde Nieuw-Namen Ossenisse IN CLINGE Zwart kruit- wedstrijd goed bezocht Tennisschool Paal St.-Jansteen De Vogel naar kamp ioenschap kusthengelen l an een oneer verslaggevers OGELWAAKDE - Er Is een OplOSSlHJJ pHrkCCrprOblCCIÏl -„in» ffpvnndm voor het J_ 1 „lossing gevonden voor het J rkeerprobleem van vracht- Ëjgcns in het dorp Vogel- |n»arde. Met het plaatselijk trans portbedrijf Scheerders aan de sestraat is overeengeko- „en dat de gemeente een stuk 1 ,n(i rond het bedrijf over at. In ruil daarvoor legt ■if, transportbedrijf dan een Varkeerterrein voor vracht- Iwagens aan, inclusief toe- Langsweg. De gemeente krijgt dan het exclusieve recht deze parkeer voorziening beschikbaar te stellen voor het stationeren van vrachtwagens. Voor het gebruik van het terrein wil de gemeente aan de chauffeurs een vergoeding vragen. B en W van Hontenisse pro beren al een hele tijd een op lossing te vinden voor de par- keerproblematiek. Momenteel staan de vrachtwagens veelal geparkeerd in de nieuwbouw wijken, waardoor nogal wat schade aangericht wordt aan de straten en overlast bezorgd wordt aan omwonenden. Een oplossing was er wel door gemeentegrond nabij het industrieterrein aan de Hengstdijkse Keiweg om te to veren tot parkeerterrein. Ech ter, dat zou flink in de papie ren lopen. De aanlegkosten van het parkeerterrein bij het bedrijf Scheerders worden geraamd op 185.000 gulden, waarbij dan bovendien ook nog zo'n 10.000 gulden moet worden opgeteld voor het pachtvrij maken van de over te dragen landbouw gronden. Het transportbedrijf wil echter alles betalen. Daar voor krijgt het dan ruim an derhalve hectare grond in eigendom. Van die oppervlak te is 4300 vierkante meter no dig voor het vrachtwagenpar keerterrein. De rest wordt bouwrijp gemaakt en gebruikt voor opslag en overslag. Nieuwe basisschool |\xel nu al te klein y»v reserveringen) De karavaan vertrok rond 113.00 uur vanaf het buitenver- I blijf van de scouting, het Ja- tje. De 25 kilometer lange I route ging langs het Groot I Eiland via Kijk Uit en de pro- I vinciale weg terug naar 't Ja- I gertje waar de deelnemers op I ten warme kop soep werden I getracteerd. Het totaalbedrag van de I vastenactie is overigens nog steeds niet bekend. Tot nu toe heeft de Hulster schooljeugd al meer dan tienduizend gul den opgehaald voor het project ui Columbia. De actie wordt I donderdag afgerond met een I huis aan huis collecte van de 1 vastenzakjes. De zakjes wor den tussen 16.00 en 19.00 uur opgehaald. I HOOFDPLAAT - Zaal De Vriend schap, 53 schutters: hoge vogel: R. Crane, Eeklo; eerste zij vogel en grootste aantal (4): M. Lij man, Bouchaute; tweede zij vogel: E. Kersbulke. HoofdDlaat. HULST - Zaal W. Blommaert, 34 schutters: hoge vogel: J. Vermeer sen, St.-Jansteen; eerste zij vogel: 1 A Hageman, Hulst; tweede zij vo gel: J, de Waal, Koewacht; grootste aantal (6): J. Cocqheyt, Absdale. HULST - Zaal W. Blommaert, 30 schutters, hoge vogel: R. Sterkx, Zelzate; beide zij vogels: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; grootste aantal (81: P. Crombeen. Hulst. HULST - OZO, 45 schutters: hoge vogel. P. Pauwels, Kloosterzande; eerste zijvogel: J. Dobbelaar, Boschkapelle; tweede zij vogel: H. Schreurs, Terneuzen; grootste aantal (5): J. de Rijk, Graauw en C. I Verschuren. Lamswaarde. I HULST - Blaauwe Hoeve, 47 schutters: hoge vogel: A. van de Branden, eerste zij vogel: C. de Moor, beiden St.-Jansteen; tweede zijvogel: R. Verschuren; grootste aantal (5): A. de Guytenare, beiden Hulst. KLOOSTERZANDE - Zaal Molen- I ML 27 schutters: hoge vogel: A. Hrirm, Groenendijk; eerste zijvo- i p. Vonk, Boschkapelle; tweede I J'jv°gel: J. Crabbe; grootste aantal I W' P. de Waal, beiden Klooster- zande. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, Jschutters: hoge vogel: E. Luykx, I juist; eerste zij vogel: P. de Waal, I Moosterzande; tweede zij vogel: C. van Gassen; grootste aantal (5): jjevrouw Luvkx. beiden Hulst. KOEWACHT - Zaal G. van Rum- 563schutters: hoge vogel: G. van uamme; eerste zij vogel: F. jreyaert; tweede zij vogel: L. Fer- S'/iv en Koewacht; grootste aan- W1(4): C. Pieters, St.-Jansteen. koewacht - Zaal R. Van Stee- '«schutters: hoge vogel: J. Bot man, Axel; eerste zijvogel: F. 8ml,tweede zijvogel: R. de beiden Koewacht; grootste ntal 14): D. de Nul, Lokeren. Koewacht - zaai g. van RUm- p.j,schutters: hoge vogel: J. Bayen"3",' 4xeIl L*'06 zijvogels: J. Hl a a °keren; grootste aantal n)A.de Bock, Koewacht. KOEWACHT - Zaal Oude 2' 35 schutters: hoge vo- f'' Baart; eerste zijvogel; Koning; tweede zijvogel: suy; grootste aantal (4): E. aar'. allen Koewacht. &™?ZANDE - Zaal De iwi Jï Man, 29 schutters: hoge Üivoo.f' Swaa'. Hulst; eerste Zanrif Crombeen, Klooster- BosehótW(Sde zijvogel: B. Visser, p nkdpelle; grootste aantal (4): Pauwels, Kloosterzande. JilDDORPE - Staande wip, zaal .-a,,,,e Cock, St.-Sebastiaan, 68 q 'tersWip eerste hoge vogel Mev k.' 'wee(fe hoge vogel: A. de 'oeVlt n Zuiridorpe; eerste zij- iiivnLi Weemaes, Hulst; tweede kek» J van Damme, Wachte- vierri' efde zijvogel: M. de Cock; 2ui,u ZI7v°geh J Roeland, beiden Suv t'Pe" Wip 2: hoge vogel: G. «tel.^6ede z'ivogel: H. D'Hondt; vogel: H. van Haelst; d6M~e ."jvogel: H. Plasschaert; vogel: A. Bareman, allen Marti??®,! vierde zij vogel: hnet. Koewacht A. Bij de nieuwbouw is uitgegaan van 220 leerlingen maar dit aantal wordt het volgende schooljaar al overschreden. Van een onzer verslaggevers VOGELWAARDE - Burgemeester en wethouders van Honte nisse zijn bereid flink wat wensen op het verlanglijstje van w Vogelwaarde in te willigen. Het gaat daarbij om zaken die door de gemeentelijke technische dienst zelf kunnen worden uitgevoerd tegen be trekkelijk geringe kosten. Dat zijn het doorspuiten van de drainage, het onderhoud van de veldomheining, de re paratie van de netten van en kele ballenvangers, het ver smallen van het windscherm en het herstel van het toe gangshek aan de zijde van de kantine. De bestaande afrastering is 20 jaar oud en flink versleten. Het buizenmateriaal kan ech ter, zo meent het college, in de winter in eigen beheer worden opgeknapt voor zo'n 1.200 gul den. Verder moet een nieuw net voor een ballenvanger worden gekocht (1.800 gulden) en moet er ook op het tweede veld aan de zijde van het tenniscomplex een ballenvanger komen. Zo'n ding kost 4.500 gulden, maar als de gemeente er zelf eentje maakt blijft het bij 1.800 gul den. B en W stellen voor de kosten te betalen uit het potje voor onvoorziene uitgaven. Meer dan veertig mille wordt er ook gevraagd voor nieuwe spulletjes in de lagere scholen te Terhole en Vogel waarde. In Terhole gaat het om een vervanging en uitbrei ding van de kleuterinventaris. In Vogelwaarde om een nieuw schoolbord, de gedeeltelijke vervanging van leerlingensets en de aanschaf van vermenig- vuldigingsapparatuur. Het bestuur van de Katho lieke Onderwij sstichting Axel (KOZA) durft het echter niet aan om groter te bouwen om dat er te weinig zekerheid be staat over het toekomstige leerlingenaantal. „De prognoses zijn een groot probleem. We hebben het mi nisterie er niet van kunnen overtuigen dat we een grotere school nodig hebben. Maar eigenlijk hebbben we ook nooit aangedrongen omdat het allemaal te wazig is. En over- bouwen kan veel geld kosten", aldus voorzitter van het schoolbestuur C. Blaakman gistermiddag bij de uiteenzet ting van de nieuwbouwplan- nen. De nieuwe katholieke basis school, waarin de lagere school Sint Antonius en de kleuterscholen Klein Duimpje en de Zevensprong opgaan, AXEL - De werkgroep spor tieve recreatie houdt maandag 8 april een paasfietstocht. Het startsein voor de twin tig kilometer lange tocht in en om Axel wordt tussen 13.00 en 13.30 uur gegeven voor café De Pieper in de Weststraat. Deel name kost drie gulden vijftig. Alle fietsers ontvangen na de rit een herinneringsmedaille. komt overigens niet in de pro blemen te zitten. Bij overbe zetting wordt uitgeweken naar de Zevensprong die voor lopig nog als dependance blijft bestaan. Met de bouw van de nieuwe school, waarmee een bedrag van bijna twee miljoen gulden is gemoeid, is inmiddels al be gonnen. „Als alles naar wens verloopt wordt de school in december opgeleverd", aldus Blaakman. In de school komen zes loka len voor het gewoon lager on derwijs en twee lokalen voor het kleuteronderwijs. Verder een speellokaal, twee gemeen schappelijke ruimten, een handenarbeidhoek en een ka mer voor het onderwijsperso neel. Alle lokalen komen uit op de twee gemeenschappelijke ruimten, één voor de kleuters en één voor de bovenbouw, maar worden afgesloten door schuifwanden. Zes jaar geleden werd voor het eerst over nieuwbouw ge praat. „De school was erg ver ouderd en ook wij zagen de veranderingen binnen het on derwijs aankomen", zegt voor zitter Blaakman. Wat er met de leegkomende gebouwen gaat gebeuren is nog niet be kend. Als directuer van de nieuwe bassischool is het hui dige hoofd van de Sint Anto- niusschool J. Oude Kempers benoemd. Adj unct-directeur is J. Lij baart. (ADVERTENTIE) De bestuurder van de auto bleef bij de botsing nagenoeg ongedeerd Van een onzer verslaggevers HULST - De ANWB Zeeland hield de afdelingsvergadering in zaal Tiffany te Hulst. Op het programma stond onder meer een lezing over de ge-, schiedenis van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en de Westerschelde, door ing. K. Brand, hoofd technische dienst van het Waterschap Hulster Ambacht. Daarna volgde de vergade ring en de vertoning van een klankbeeld over de wegen- wacht. Van het dagelijks be stuur was aanwezig ir. H. Formsma en namens de direc tie drs. D. Engelen. Op voorstel van de vergade ring van 1984 benoemde het dagelijks bestuur de heer Vdn der Hiele tot afdelingsconsul voor 1985 en de heer Van der Maas tot plaatsvervangend consul en tot afdelingsconsul voor de periode 1986/88. Na overleg met het dage lijks bestuur is benoemd de heer R. Thomas uit Hulst, ter benoeming aan het dagelijks bestuur voor de periode 1986 tot en met 1989 als plaatsver vangend afdelingsconsul. Thomas was van 1970 tot 1985 algemeen consul, nu consul voor recreatie en toerisme. Verder werden nog wat regio nale zaken besproken en werd de Zeeuwse ANWB-dag beslo ten met een diner. KOEWACHT - De 21-jarige militair F. van H. uit Koe wacht is zondagnacht met zijn personenauto op de Emma- baan in zijn woonplaats de woning van de heer P. de L. binnengereden. Daarbij werd zijn voertuig geheel vernield en ontstond aan de voorgevel van het pand zware schade. Van H., die volgens de poli tie onder invloed verkeerde, raakte op een gegeven mo ment het spoor bijster, ramde eerst een rechts van de weg staande lantaarnpaal en ver volgens de gevel van de wo ning. Hij kwam hierbij be klemd in zijn voertuig te zitten en moest door de brandweer van Koewacht worden be- - FOTO DE STEM/COR 4 DE BOER vrijd, maar hij had geen noe menswaardige kwetsuren op gelopen. Van H. werd een bloedproef afgenomen en voor nader on derzoek overgedragen aan de koninklijke marechaussee. Omtrent de schade aan de wo ning kon de politie te Axel gis teren nog geen andere gege vens verstrekken. Kaarting - In de zaal van SV Aloy werd een kaarting ge houden waaraan 16 personen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw Dumez-van Bunderen, 2. A. de Baar, 3. P. Steyaert, 4. R, Dumez, 5. G. D'haens. Schieting - De rk Bond van Ouderen afdeling Heikant houdt woensdag 3 april een bejaardenschieting zaal 't Hel leken aan de Hellestraat. Deze schieting begint om 13.30 uur. Donderdag 4 april wordt in 't Heike een kaart- en bingo middag gehouden. De deuren gaan om 13.00 uur open. Zonnebloem - Bijna honderd mensen woonden gisteren in De Lieve in Hulst de paasvie ring van de Zonnebloem afde ling Hulst bij. De viering was opgezet voor zieken, hulpbe hoevende bejaarden en gehan dicapten. De viering begon met een heilige mis die werd voorgegaan door rector Van der Veeken. Daarna werden de gasten getracteerd op koffie en paaseieren. De middag be stond verder uit een gezellig samenzijn in de paassfeer. Er werd ook bingo gespeeld. Eietsenkeuring - Woensdag middag 3 april houdt de plaat selijke afdeling van Veilig Verkeer Nederland in samen werking met de rijkspolitie Hontenisse een fietsenkeuring op het pleintje bij het politie bureau. Iedereen, jong en oud, kan zijn rijwiel gratis laten keuren. De keuring begint om 13.30 uur. Rommelmarkt - Vele honder den bezoekers hebben ervoor gezorgd dat de jaarlijkse tweedaagse rommelmarkt en fancy fair voor showband Kloortje een succes is gewor den. Twee dagen lang waren er ook prijzen te winnen op de fancy fair en met het rad van avontuur. Over de financiële resultaten is het bestuur te vreden. De opbrengst was even groot als in voorgaande jaren. Ook volgend jaar houdt showband Kloortje weer een rommelmarkt en fancy fair. Gaaibollen - In zaal De Sport werd een gaaibolling gehou den waaraan 15 personen deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: E. van Waterschoot; rech ter zijvogel: E. van Laere; lin ker ■zij vogei-MJ^Dutree; «groofei.: ste aantal (7): E. van Laere, al len Lamswaarde. Kaarting - In zaal Tilleman werd een kaarting gehouden waaraan 74 personen deelna men. Uitslag: 1. E. Prenen, Kieldrecht; 2. P. Valent, Hei kant; 3. F. Segers, St.-Jan steen; 4. mevrouw De Vos, Clinge; 5. J. de Burger, Clinge. Bingo - In zaal Tilleman werd een bingo-avond gehouden waaraan 80 personen deelna men. Uitslag: 1. M. Prenen, 2. R. Hooft, 3. M. de Nijs, 4. D. Thijssen, 5. L. Lockefeer. Van onze correspondent CLINGE - Op het schietter- rein van de schietvereniging De Schutterij aan de Staten- boomseweg werd zaterdag tussen De Schutterij en de Belgische Black Powder Asso ciation een open wedstrijd zwart kruit-schieten gehou den. Er kon geschoten worden met vrij geweer, dienstgeweer, pistool en revolver. De contacten hiervoor wa ren gelegd tijdens de diverse ontmoetingen in zowel België als Nederland. Voorzitter W. van Tienen van De Schutterij was een tevreden man en hoopte op een voortzetting van de clubontmoeting. De wissel trofee, beschikbaar gesteld door de heer Van Hooff, werd gewonnen door de BBPA met 1410 punten, terwijl De Schut terij in totaal 1375 punten ver zamelde. (ADVERTENTIES) Uitslagen vrij geweer: 1. F. Houtphenne, BBPA 97 punten; 2. E. de Bleijzer, Schutterij 92; 3. W. Lauwers, BBPA 91. Dienstgeweer: 1. E. de Bleijzer, Schutterij 92 (4 x 10); 2. H. Langewouters, BBPA 92 (2 x 10); 3. A. Lossie, Schutterij 89. Pistool: 1. G. Florus 93, 2. G. Tiessen 92, 3. W. Lauwers 88, allen BBPA. Revolver; 1. K. Feremans, BBPA 91; 2. B. Pijc- ke, Schutterij 89; 3. G. Florus, BBPA 88. Vuursteengeweer: 1. C. Blompain 92, 2. F. Haut- phenne 87, 3. A. Verlaet 73, al len BBPA. Vuursteenpistool: 1. J. Luyssen 34, 2. J. Borlez 32 punten, beiden BBPA. HULST - In Hulst gaat ko mend najaar een tennisschool van start. De school is bedoeld voor alle tennisliefhebbers, zo wel voor beginners als gevor derden, volwassenen en jeugd. Tot nu moesten mensen uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen steeds uitwijken naar elders. Het initiatief voor de ten nisschool is genomen door Jacqueline en Richard Bral. „Wij vinden dat Hulst ook die mogelijkheden moet kunnen bieden", zegt Richard Bral. „En daarbij gaan we er van uit dat het voor iedere beurs be taalbaar moet zijn". Deelname aan de tennis school, die in oktober in Den Dullaert start, kost 290 gulden. Daarvoor krijgen de cursisten twintig weken lang wekelijks twee uur tennis, verdeeld over een lesgedeelte en een wed- strijdgedeelte. De lessen wor den gegeven volgens de mo derne systeemtrainingen in groepjes van drie of vier men sen, met behulp van video en tenniskanonnen. Belangstel lenden kunnen zich tot 1 juni opgeven. Bingo - In zaal De Herberg werd door De Dwarsliggers een bingo-avond gehouden, waaraan 71 personen deelna men. Uitslag: 1 en 2. P. de Waal, Ossenisse; 3. R. Lau wers, Temse; 4. D. van de Bos, Walsoorden; 5. A. de Kort, Os senisse. Kaarting - In het clubhuis van watersportvereniging Saeftin- ge werd een kaarting gehou den waaraan 62 personen deelnamen. Uitslag: 1. M. Jonkheym, Kloosterzande; 2. G. de Bakker, Graauw; 3. Gu- selle, Hulst; 4. mevrouw Kint, Kloosterzande; 5. J. den Boer, Graauw. Kaarting - Aan de prijskaar- ting in café Sport namen 42 kaarters deel. Uitslag: 1. P. Valent, Drie Hoefijzers; 2. J. de Winkel, Nieuw-Namen; 3. mevrouw Haulez, Hulst; 4. E. de Beule, St.-Jansteen; 5. F. Piessens, Clinge. Vastenactie - De zakjes voor de vastenactie die huis-aan- huis werden verspreid, zijn zaterdag opgehaald. De op brengst hiervan was ƒ3025,-, een bedrag dat nog niet eerder werd gehaald. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Drie le den van de zeehengeivereni- ging De Vogel uit Klooster zande, Jan van Heese, Marcel van Duyse en Rob Pieters, hebben zich het afgelopen weekend geplaatst voor het Nederlands kampioenschap kusthengelen. De selectiewedstrijden voor het rayon Zuid werden zater- dag onder auspiciën van de Nederlandse Vereniging van Sportfederaties afgewerkt op een strand bij Dishoek. In to taal namen 440 vissers deel aan deze wedstrijd.

de Stem | 1985 | | pagina 13