krant [seen ksvogel meren wam Oostburg had een goed randweeijaar in 1984 Oostburg wil vuiloverslag en nieuw destructiehuisje VERKOOP VRIJGEKOMEN TERREIN Veel applaus voor IJzendijks talent MSTRIJKIJZER tJRGEMEESTER SPIJKERBOER: )NI trekt veel jeugdleden Strijd om Superstar nog open Poolse jeugd- dansers dag gast in Sas Pijlerdam in in '86 klaar lANDAG 1 APRIL 1985 êiekolommen van de krant. 7 J0 peweg 19-tel 01140-12455 - sanitair Materialen kelstenen, dakpannen ■sleten?? (stofferen bij noens AXEL ANBIEDINGÜ 3D! BUM VAN ZEELAND T6 PAGINA ZEELAND 2 ftnonze correspondente MedaiUes lirjam Schieman feeuws hmpioene [Paasviering [Zonnebloem |druk bezocht IteRNEUZKN - Zaterdagmid dag hield De Zonnebloem af- [jelmg Kanaalzone de jaar- Jwse paasviering in het Zel- «nrustcollege 'n Temeuzen. Ni de liturgieviering genoten I gasten van een goed ver fde broodmaaltijd. In zijn Ikomstwoord voor de 200 Orthopedisch I Schoentechnikers ïeteringsedijk 60 Breda rel. 076-148168 OOSTBURG - In opdracht van het college van B en W is de stedebouwkundige van Oostburg aan het studeren op de (planologische) moge lijkheden van het terrein onder de voormalige openbare school aan de Schoolstraat en de Le vensschool aan de Noordwal in Oostburg. OP INDUSTRIETERREIN Prijsslag Woningen Plaatselijk nieuws Axel Hoek Terneuzen SMIT-KROES: A3 liet uw reklameboodschap gezinnen op schoot! x Inlichtingen Dagblad De Stem ITel. 01140-13506 - BOUWSTOFFEN Loopt u eens binnen in uw eigen voordeel. Benadeel uzelt niet. Vraag vrijblijvend prijsopgave. REEDS MEER DAN 70 JAAR het vakkundig stofferen van lubelen. Noordpolder straat 13 Tel. 01155-2238 99.- NU 59. 109.- NU 69.' ig de aad »Kt UOONDIJKE - Oostburg Lit in 1984 een goed brand baar achter de rug. Er L een rampenplan opge- L waarin de brandweer -centrale plaats kreeg. De Uipenoefening was geslaagd. Ijit constateerde een tevre- j burgemeester mr. C. Spij- Itboer, hierin bijgevallen F. centraal commandant |rBron, tijdens de jaarlijkse (jndweeravond in zaal Wijf ie Schoondijke. ,|{ls minder te spreken was I burgervader over het feit L middels een initiatief- fcadsvoorstel een verzoek om Lverleningsmateriaal voor Lskens was behandeld, laarbij was men achterom de L gegaan van burgemeester, Lidweercommandant en Lraalcommandant. „Zoiets Xt een goede brandweer |et. Ik ben daar nu nog een beetje nijdig om", aldus mr. Spijkerboer. De heer Bron had overigens nog wens op zijn verlanglijst je, dat via een meerjarenplan gestalte moet krijgen. Hij hoopte voorts dat er aanvul ling van personeel plaatsvindt bij de korpsen Oostburg, Bres- kens en Cadzand. Na de speech van de heer Bron ging burge meester Spijkerboer over tot de uitreiking van de diverse vediende medailles en diplo- Vrijwilligersmedaille 15 jaar: J. Jansens, H. van Liere, B. Missilje, J. Risseeuw, Cad zand; C. Kolijn en W. Meesen, Oostburg; A. van Espen, Schoondijke. Vrijwilligersmedaille 10 jaar: R. Scherbeijn, J. van Schoote, Breskens; C. Verhage, Oost burg: J. Pijcke, Schoondijke. Bevorderingen: C. Kolijn, Oostburg, adjunct-hoofd brandmeester; E. Pijcke, Oost burg, brandmeester; J. van Espen, Oostburg, onderbrand meester. Diploma hulpverlener: W. Meese, E. Pijcke, Oostburg; A. Esseling, W. Esseling, A. de Gardijn, C, de Feijter, N. Mos- kie, Schoondijke; W. de Schoolmeester, W. v.d. Plasse, S. Himschoot, R. Goossens, IJ- zendijke; A. Rijckaert, T. Ver schoor, A. van Haneghem, Breskens; B. Missilje, Cad zand. De nieuwe adjunct- hoofdbrandmeester C. Kolijn werd ook gehul digd voor zijn vijftien jarig lidmaatschap. Links burgemeester C. Spijkerboer - FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent RNEUZEN - Hengelaarsvereniging ONI is zeer tevreden ter de grote toevloed van nieuwe jeugdleden. Dit constateert clubbestuur in het jaarverslag, dat zaterdagavond werd ge- esenteerd tijdens de voorjaarsvergadering in Du Commerce liTemeuzen. liet financieel verslag 1984 leverde geen problemen op. Voor (ia!de viswaters betreft zijn er geen veranderingen. Helaas kon In 1984 geen nieuwe vis worden uitgezet. Verzoeken daartoe ionden wegens een slechte of te kleine kweek niet gehonoreerd lorden. 1 Gevist kan worden op het kanaal Terneuzen-Gent, de Weste lijke Rijkswaterleiding en de Bron. De Grote Dulpert en de kuikreek blijven helaas verboden gebied wegens de moeilijke Eetreedbaarheid. ONI wil dit overigens mettertijd verbeteren. J Op verzoek van veel leden zal het bestuur voorts trachten te lomen tot één wedstrijdreglement binnen Groot-Terneuzen. Bij de bestuursverkiezingen werden K. Florussen, P. van Die pen en a. Buyze als nieuwe leden gekozen. lodybuilding Philippine - Tijdens de eeuwse Atlas-kampioen- in bodybuilding in [Middelburg is de uit Philippi- fie afkomstige Mirjam Schie man in haar categorie Zeeuws [kampioene geworden. Mirjam [Schieman was ingeschreven poor de categorie dames boven [52 kilogram. Van onze correspondent [Wlen, zei G. Elskamp: „On- iianks het slechte weer van de L? "id komt er een nieu- I c lente. De paasviering is !7 °°b een feest, het feest een nieuw leven. Laten we s van dat nieuwe leven in M uitdragen". Verder wees hij op de vele ■geslaagde activiteiten van het ■'■gelopen jaar, die mogelijk [«aren door het grote succes 1 an de loterij. De liturgievie- I ng werd geleid door pastor LÖJ'nen en ds. Hogendoorn. I s Best moest wegens «e verstek laten gaan. De gelbegeleiding was van de *r Be Visser. Een spontaan n8emeid groepje van vier Ik7nen zorg"e voor muzika- T geleiding. De gasten, |p7r,Van velen eenzaam zijn, |L7,n van de uitgebreide Ipcm de prachtig op- |h! te tafels en vooral van re gezelligheid onder elkaar. (ADVERTENTIE) ^inb!31'^in s,eunzolen en Jjft Voor alle sport- en ^oensn, van leer, kurk en 'rarmaplastische materialen. College Oostburg wil sloop scholen Eens echt optreden voor een volle zaal Van onze correspondent IJZENDIJKE - Zenuwachtig schuift ze heen en weer op haar stoel. Binnen en kele ogenblikken moet ze het podium op. De zaal van het Jeugdgebouw in IJ- zendijke zit zaterdagmiddag goed vol. Piet Brakman roept haar naam af. Haar optreden in de talentenjacht kan beginnen. 'I have a dream', schalt het door de luidsprekers. Stuk voor stuk hebben ze hiervan ge droomd. Eens echt op te treden voor een bomvolle zaal. Tonny Blaakman weet zich uitstekend te presenteren. De plaatselijke favorieten Herman van Lierde en Peet de Smet zetten hun beste beentje voor. Hoewel het overwegend jeugdige publiek weinig feeling heeft met de gezongen nummers van het duo, is het applaus er zeker niet minder om. Dan is Anita Chappellier (23) uit Sluis aan de beurt. Uit volle borst zingt ze het nummer I have a dream van Abba. Na de eerste regel klinkt al applaus. Het publiek, maar ook haar mede-talenten, leven mee. De contacten tussen de zan gers en zangeressen waren in de mor genuren al intensief geworden. De sfeer was goed. Presentator Piet Brakman weet de aanwezigen goed te vermaken. Nadat Nell D (Marian Albregtse) en De laatste dans (Berdien Albregtse) de revue gepasseerd zijn, blijkt deze talen tenjacht een goede greep te zijn ge weest. Annemiek Wieme (18), de plaat selijke favoriete, krijgt veel steun van - FOTO DE STEM COR J. DE BOER het publiek. Peter Obrie sluit de rij deelnemers/deelneemsters. Hij brengt twee nummers van John Denver en die vallen goed in de smaak. De spanning stijgt ten top. De artiesten schuifelen heen en weer. De jury, bestaande uit Guus Schelf out en mevrouw Van Sor- gen, heeft de beslissing genomen. Ricky Traffies wint, Iris Ernst is tweede en Werner Jonkman wordt derde. Zaterdagavond mogen de winnaars een vooroptreden verzorgen als de profs Piet Brakman en Jan Boezeroen aan treden. „Een leuk idee dat een geslaagde middag oleverde", constateerde een be stuurslid van Jeugdbelang, dat de orga nisatie van de Talentenjacht op zich had genomen. „Het college is voorstander van sloop van de oude openbare school en daarna verkoop van het vrijko mende terrein", aldus wethouder van Openbare Wer ken A. de Feijter. „Over de oude school zijn we al een hele tijd aan het denken en daar is nu een aan bod aan de gemeente, om de Levensschool aan de Noord- wal te kopen, bijgekomen. Die wordt momenteel getaxeerd en dan gaan we rond de tafel zitten". Daarom dat ook de Noordwal in de stedebouw kundige studie wordt 'meege nomen'. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Met nog twee wedstrijden voor de boeg is de strijd voor de Sasse su- perstartitel voor de eerste drie ploegen op de ranglijst nog he lemaal open. Vrijdag werd het onderdeel bowlen in De Vlaanderen afgewerkt. Dit werd natuurlijk gewonnen door het organiserende St.-Al- bert. Door die zege staat St.- Albers één punt los van St.- Sebastiaan uit Wetdorpe, dat als tweede eindigde. St.-Albert, St.-Sebastiaan en Corn Boys gaan in de twee volgende onderdelen (boog schieten staande wip en voet bal) uitmaken wie de titel 1984-1985 voor zich opeist. Bowlingclub St.-Albert staat één punt los met de speciali teiten van de naaste concur renten nog op het programma. Het belooft nog spannend te worden als het volgende on derdeel, schieten op de staande wip, 26 april om 18.00 uur bij St-Sebastiaan te Westdorpe aan de orde komt. Uitslag bowlen teams: 1. St.-Al- bert 1911 pins, 2. St.-Sebastiaan 1502,3. Corn Boys 1478,4. karabijn- club Sas van Gent 1408, 5. Het Groene Laken 1179 pins. Individu eel: 1. Ger van Delden 513, 2. Miel van Eetveldt 491, 3. Henk Scheele 455, 4. Willem Mulderij 452, 5. Joop van der Vliet 447. Tussenstand teams: 1. St.-Albert 9 punten, 2. St.-Sebastiaan 10, 3. Corn Boys 11, 4. Sas van Gent en Het Groene La ken 14 punten. Individueel: 1. Joop van der Vliet 26,2. Ger van Delden 31, 3. Jo Bruggeman 41, 4. Henk Scheele 44, 5. Hans van Oosten 47 punten. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De commissie Openbare Werken van Oost burg gaat komende woens dagmorgen onder meer praten over plannen om aan de Han delsweg op het industrieter rein in Oostburg een terrein aan te leggen voor de overslag van veegvuil en het bouwen van een destructiehuisje en het depot voor chemisch afval. Om dit te kunnen realiseren moet ook de Handelsweg nog worden verlengd. Wethouder van Openbare Werken A. de Feijter is niet zo blij met het in één voorberei- voor je die broodnodige voor ziening inderdaad kan treffen. Veel beter was geweest die za ken te scheiden". De wethouder wijst erop dat dingsbesluit opnemen van overslag, destructiehuisje en depot chemisch afval. „Het destructiehuisje is voor Oostburg zeer urgent. De kans is echter niet uitgestoten dat bezwaren geuit worden tegen het depot chemisch afval en dan kan het heel lang duren met instemming van de Mi lieu-inspectie momenteel (tij- delik) een chemisch depot na bij het Koningin Wilhelmina Lyceum in gebruik is. „Zijn eenmaal de vuiloverslag en het destructiehuisje geregeld dan zou je pas de procedure voor het chemisch depot moe ten opstarten", is zijn mening. Overigens komt deze week het tijdelijk depot ter sprake voor de Raad van State. Een procedure tegen dit^depot is onder meer aangespannen door christelijke schoolvereni ging Immanuel, die aan de Melkweg een mavo heeft. De Feijter ziet de uitspraak van de Raad van State met een ge rust hart tegemoet. Afgelopen tijd zijn er ook contacten geweest met Jac. Hermans Prijsslag aan de Schoolstraat. „Het probleem waar zij mee kampen is de weinige parkeerruimte. Je zou er natuurlijk aan kunnen den ken na sloop van de scholen een parkeerterrein aan te leg gen. Financieel is dat voor de gemeente niet aantrekkelijk. Daarom dat wij de stede- bouwkundige hebben ingscha- keld". De gemeente heeft ove rigens te horen gekregen dat wanneer er zich geen specta culaire ontwikkelingen voor doen het grootwinkelbedrijf gewoon blijft zitten waar het nu zit. Het liefst zou het college wat woningen bouwen aan de Noordwal en daarnaast wat winkelgelegenheid plus par keerruimte creëren. Mogelijk met een doorbraak naar de Bredestraat (waarvoor dan een woning moet worden aan gekocht en gesloopt), „Op die manier betrek je als het ware de Schoolstraat/Noordwal bij het centrum. Wij moeten er in ieder geval iets mee doen, want een grote open plek mid den in Oostburg is ook niet fraai. Ik denk wel dat we eruit komen", aldus De Feijter. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Volks dansvereniging De Grut- moole was gisteren de gastheer van een jeugd groep Poolse dansers, op doortocht naar het En gelse Haregate. De groep Radosc genaamd, kwam in plaats van zaterdag avond laat pas gistermid dag rond half drie in Sas van Gent aan. Twee mensen van De Grutmoole hielden zon dagnacht in afwachting van de Poolse bus slaap- wacht in cultureel cen trum De Speye. Deze had naar later bleek, tijdens de reis vanuit Polen flink wat vertraging opgelo pen en bleek zaterdag avond Sas van Gent niet meer te kunnen bereiken. Bij de grenspost Venlo besloten de Polen daar maar de nacht door te brengen. Ook de gast ouders van de Poolse dansers brachten zater dagavond, eveneens in afwachting van de bus, tot in het holst van de nacht de avond door in De Speye. Zondagmiddag kwa men de Poolse dansertjes tenslotte aan in Sas, waar ze na een verfrissing bij de gastouders onder goe de publieke belangstel ling een ruim een uur du rend optreden gaven met moderne groepsdans. Na afloop volgde een gezellig samenzijn. Van morgen vroeg heeft de Poolse dansgroep de reis naar Engeland voortge zet. Bridge - Bridgeclub Axel speelde een voorronde in het kader van het landelijk Rui- tenboer-toernooi. Er deden 28 paren aan mee, verdeeld over twee groepen. De uitslag: Groep A: 1. heren Van Bam- bost/L. Scheele, 2. heren Ar- noldi/Bode, 3. heren Block/J. Scheele. Groep B: 1. mevrouw Dekker/heer Koek, 2. dames Maris/Scheele, 3. heren Ma- ris/ Lindenbergh. Pasen - Donderdag 11 april houdt buurthuis De Hoekse Rakkers paasactiviteiten. 's Morgens om 10.00 uur begint een speurtocht voor kinderen van de klassen 3,4,5 en 6. Voor de kleuters en leerlingen van klassen 1 en 2 is er 's middags van 13.30-15.30 uur een spelen- circuit. TV-uitzending - Zaterdag middag werd via het intern circuit van Vremdieke een met veel belangstelling gevolgde tv-uitzending uitgezonden. Na een telefoonquiz werd de film Hoek 1949 vertoond, die me nige tong losmaakte, evenals een interview met Ko Schrik (Ko Meertens). De uitslag van v.v. Hoek werd meegedeeld evenals de opbrengst van de bliksemactie t.b.v. Hoek To taal 1985. Fl. 2.342,- zo zei Bob Visser. Binnenkort wordt via de tv een uitzending verzorgd van een dienst in de Hervorm de kerk. Hiernaar was veel vraag van bewoners van Vremdieke die zelf niet meer ter kerke kunnen gaan. Philips - Met ingang van 1 april is tot plantmanager van de Philips-vestiging in Ter- neuzen benoemd dr. ir. N. Kramer. De Blide - Burgemeester C. Ockeloen opent op donderdag middag 18 april om 15.00 uur officieel het gerenoveerde be jaardencentrum De Blide. Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - De pijlerdam in de monding van de Oosterschelde komt volgens plan in '86 gereed, hoe daar verder in bepaalde af delingen van Rijkswaterstaat ook over wordt gedacht. Minister Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) zei dat in een persoonlijke reactie op berichten eerder vorige week, dat twijfel bestaat of de einddatum van najaar '86 wel wordt gehaald. De strenge winter, problemen met de buisconstructie van de stalen schuiven en met de stenenlegger Trias, voeden die twijfel. Maar volgens Smit-Kroes is het beslist zo, dat de politieke leiding van het departement onverkort vasthoudt aan najaar '86.

de Stem | 1985 | | pagina 9