mn start BURGEMEESTER SLUIS NIET BLIJ 4Oostburg moet meer doen aan de recreatie9 Visserij Breskens tevreden over 1984 feberenBond oSjp- ^BperenBond ^BjaerenBond Zeeland wil behoud rijksgelden voor openluchtrecreatie Bezwaarschrift tegen opslagverbod schelpen INA ZEELAND 3 olitierapport Plaatselijk nieuws vervliet is van Gent KOZ: ITe weinig [bouwplaatsen |voor I leerlingen' VRIJDAG 29 MAART 1985 B1BT1M VAN ZEELAND JAARVERSLAG 'ONS BELANG' Kreatiefmet tuinhout, Rondo vult elk idee in Vlechtscherm S Tiuinplanprijs <2oa Overlapscherm V-< Tuinplanprijs [34', rS\ 1 L Schieting Juinvriendelijke h°utbehandeling: lencomild natuurlijk Tuinbeits. Tuinplanprijs StraDd AMBTENAAR DOOMS MET PENSIOEN Adviseur Informatie Belangrijker Plaatselijk nieuws Oostburg 'Natuurlijk' besproeien èn bemesten met het originele GARDENA systeem Pistoolbroes Tuinplanprijs [37, ÏO\ weekenddiensten 'aes. Ook die opmerking voor kennisgeving inge„ De raad liet zich niet urwen, zodat het ge„ tebestuur en GS elkaar n afzienbare tijd in Den zullen treffen voor de an state, de Sasse welzij nsraad de vogelwacht De luut zullen dan hoogst- schijnlijk van de partij omdat zij, nog meer dan emeente, de Poelpolder 'e unieke Hoge Berg, be- wen als een te bescher- atuurgebied. - In de woning van de ilie G. H. 't H. in de wbeenstraat is ingebro- De gehele woning werd zocht en er is een groot tal sieraden ontvreemd, het verenigingsgebouw te elminadorp werd inger en door het forceren van ruit. Er worden 20 pakjes retten vermist. het gebouw van het Ge- telijk Arbeidsbureau aan Westwal te Goes werd eens ingebroken door het eren van een ruit. Er dt een geldbedrag van 541 den vermist. enementen - Het evene- Intencomité houdt maandag ■maart een vergadering. Op 1 agenda staat het program- voor koninginnedag. Deze j-gadering vindt plaats in voormalig gemeentehuis Biervliet en begint om 20.00 Iperstar - Vrijdag 29 maart ludt de bowlingvereniging 1-Albert het vierde onder- pl van de Sasse superstar- klstrijden. Tijdens deze ond, die om half acht in De aanderen begint, wordt ge- Bwld. O -i9HT I Van een onzer verslaggevers ERNEUZEN T Er zijn te wei' tig leerlingbouwplaatsen in seland. Dit deelde J. Rouw, cretaris van de Zeeuwse af- deling van het Verbond van Indernemers in de Bouwnij- erheid, gisteren mee. Vorig |aar bundelde de leden van hei Verbond de vakopleiding»: rachten en stichtte de Bouw opleiding Zeeland (BOZ). Op dit moment volgen 50 lleerlingen de opleiding; In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn het er 21. Ze zijn twee jaar in dienst bij de opleiding. Een ge deelte van de tijd brengen ze door bij een aannemer, het an dere deel op een werkplaats. Er zijn momenteel in heel Zee land maar vier leerlingbouw plaatsen, waarvan drie in Zeeuwsch-Vlaanderen. In augustus komen nog 40 schoolverlaters van de LTS naar de opleiding. Rouw vreest dat als er dan niet m^r leerlingbouwplaatsen zijn oe kwaliteit van de opleiding het geding komt. „De leerlin gen moeten een gedeelte van de tijd doorbrengen op «e bouw, om in de praktijk erva ring op te doen. Hun hand vaardigheid kunnen ze verbe teren op de bouwopleiding". Volgens Rouw moet het mo gelijk zijn om 20 leerling bouwplaatsen in Zeeland w hebben. „De gemeentebestu ren hebben het altijd maar over het voeren van een so ciaal beleid. Door het stichten van bouwplaatsen kunnen laten zien dat ze het werken] menen". undig gebruik van de compute^ chtte burgemeester Ockeloen a or het laten uitprinten van ee in bezoek aan het informatica#' t schoolrestaurant. rkgroep, en de heer Veling, nh n woord van dank uit aan bet de Terneuzense scholen startten vert de werkgroep zich voor ee uteronderwijs op de aangeslote van apparatuur en software, ff ^.es en gezamenlijk overleg ov ïputers zijn zaken, waarmee us :al in de toekomst de werkgroep rnllen voor wat betreft de cooru'. Scholen in Axel, Schoondijb? ddels bij de werkgroep aanges' 1 T20 PAGINA ZEELAND 4 Speel cl ui) van start in auberge St. -Annahoeve Van een onzer verslaggevers SLUIS - Woensdag avond 3 april gaat in Auberge Sint-Anna- hoeve in Sluis, eigen dom van het Sluise VVD-raadslid C. v.d. Plasse, een speelclub van start. Initiatiefnemer tevens voor zitter van de op te richten be sloten club, Theo Faassen, in troduceert dan het 24 Behen digheidsspel, niet te verwar ren met het inmiddels wijd en zijd bekende Golden Ten. Hij heeft inmiddels het Sluise col lege van b en w op de hoogte gesteld van zijn plannen. „Voor ons is dit een volsla gen nieuwe problematiek. Volgens mij is zo'n speelclub in strijd met de Wet op de Kansspelen, maar wij kunnen het niet tegenhouden", aldus burgemeester mr. J. Assel- bergs. Hij is niet zo blij met de komst van het casino. „Liever zie ik dat dit soort zaken zich binnen het kader van de wet afspelen". De burgemeester zal zich la ten adviseren door de rijkspo litie en staat erop dat de zaak nauwlettend wordt gecontro leerd. Overigens gelooft hij niet dat de nieuwe club voor enig overlast zal zorgen. „Het ligt wat dat betreft vrij de centraal en uit een oogpunt van openbare orde geloof ik daarom niet dat er problemen zullen rijzen. Maar ja, je weet het nooit. Kijk maar naar die gewapende overval op dat ca sino in Kapellebrug". Vanmorgen heeft Faassen wel een brief van het Sluise college in de bus gekregen, waarin onder meer erop gewe zen wordt dat het spel, als een van roulette afgeleide spel- soort, in strijd is met de wet. „Het Openbaar Ministerie on derschrijft dat en wij stippen dan ook aan dat Justitie corri gerend zal kunnen optreden", zei de burgemeester. Dit laatste heeft hij ook meegedeeld aan de verhuur der van de speelgelegenheid, Van de Plasse. „Meer kan ik niet doen. De Auberge Sint- Annahoeve is een erkend ho recabedrijf dat aan alle eisen voldoet. En Van de Plasse Mr. J. Asselbergs niet blij - FOTO DE STEM COR J. DE BOEH heeft het recht (een deel er van) te verhuren aan wie hij wil". Van een onzer verslaggevers BRESKENS - De Breskense beroepsvissers zijn tevreden over de vorig jaar behaalde resultaten, zo blijkt uit het jaarverslag van de visseri jvereniging 'Ons Belang'. De garnalenvangsten begin gestegen. De aanvoer van gar- vorig jaar waren, als gevolg van de zachte winter, goed te noemen en de prijzen stegen zelfs tot record-hoogten. Maar de gebruikelijke grote schol- aanvoer in het voorjaar bleef echter uit. Daar tegeitover stond dan weer dat de anders nogal schrale zomermaanden ditmaal iets beter waren. „De hoogte van de besom mingen lag in feite op een aanvaardbaar niveau, maar de nog steeds zeer hoge prijs voor brandstof drukt een te groot stempel op de exploita tie", aldus het jaarverslag. De aanvoer naar de ge meentelijke vismijn te Bres kens blijkt vorig jaar te zijn nalen steeg met zo'n 89.000 kilo tot in totaal bijna 475.000 kilo. Maar de opbrengst in geld verdrievoudige bijna van ruim 1 miljoen gulden in 1983 tot meer dan drie miljoen vo rig jaar. De vis-aanvoer steeg in 1984 met 250.000 kilo en een waarde van ruim 1,5 miljoen gulden. De totale omzet van de vismijn bedroeg vorig jaar ruim 17 miljoen gulden. In het verslag wordt ook ge meld dat de Breskense vis sersvloot in 1984 is uitgebreid met drie nieuwe vaartuigen: de BR 5, BR 24 en BR 37. Eén kotter, de BR 44, is verkocht aan het buitenland. (ADVERTENTIE) 180/180. Van 33.75 Lam; 180/180. Van 39.95 VERSERE - De Yersekse landbouwer D.A. van Oeveren heeft een bezwaarschrift inge diend bij het gemeentebestuur van Reimerswaal, dat hem een verbod heeft opgelegd nog langer mosselschelpen op zijn land in de Yerseke Moer te droppen. Dit gebied kwam enige tijd geleden in opspraak toen de politie een ernstige vervuiling constateerde, ontstaan door het consequent lozen van af- valkookwater en mosselschel pen uit de mosselverwer- Wngsindustrie. «Ik zie niet in waarom men ™j een verbod moet opleggen, 'k voer gewoon een goede "andel. De vraag naar schel- 1*0 is immers veel groter dan het aanbod", aldus Van Oeve- Van ome correspondent S-HEERENHOEK - Bejaardenschie- Jz: be Korenbeurs, 33 schutters, hoge vogel: P. Rentmeester. Wil- ra Tel!; tweede hoge vogel: G. Voet, So- AJJJ1 eerste zij vogelC. van de Dries, mimici. (weede zijvogel: Ko de Baar, derde zij vogel: P. Verheyke, ir n vierde zijvogel: Ch. Korstan- p'n naar Poger; grootste aantal (7): BaT,38!")311' ADLM; vliegende vogel: C. Cioiaoa De volgende schieting is ren. Over de bezwaren van de milieu-organisaties is de boer kort: „Die zijn totaal onge grond". Wel is Van Oeveren van plan de 10 meter hoge mosselberg op zijn perceel weg te halen. Dit echter niet vanwege de gemaakte bezwaren, maar voor de Grevelingen. De berg mosselschelpen gaat rond juni van dit jaar dienen als hech tingsplaats voor de oesters. Jan de Vries van de Zeeuwse Milieu Federatie heeft met dit bestemmingsdoel geen moeite. Wel maakt hij bezwaren tegen de opslag ervan in de Yerseke Moer, die volgens hem wel de gelijk schadelijke gevolgen heeft voor de natuur. „Het blijft niet bij visuele veront reiniging alleen." Maar met het indienen van het bezwaarschrift heeft Van Oeveren pas een eerste begin gemaakt met zijn protesten. „Ik heb nog veel meer troeven achter de hand als de gemeen te mij geen toestemming ver leent". Maar het hoeft mis- chien niet zo ver te komen, omdat de boer denkt, dat de gemeente al naarstig op zoek is naar een andere plaats voor de schelpenopvang. (ADVERTENTIE) 2,5 liter. Van 21.90 M. Doorns: het strand tussen Breskens en het Zwin moet op peil moet worden gehouden. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - „De gemeen te Oostburg moet zich nog meer gaan richten op de re creatie. Daar ligt voor deze streek de toekomst. Op de eerste plaats moeten we het geen we nu hebben behou den, en verder moet de ge meente er voor zorgen dat er uitbreiding komt". Dit zegt de scheidende di recteur van de afdeling ge meentewerken van Oost burg, M. Dooms. Over een maand gaat hij met pen sioen. Voor zijn vertrek wil hij de gemeente nog eens wijzen op de toekomstmoge lijkheden. Zo heeft hij on langs een plan opgesteld om de zandbank 'De Hooge Pla ten' in de Westerschelde te gebruiken voor de recreatie. Twee overloopdammen moeten de zandbank verbin den met het vaste land waardoor er een soort bin- nenmeertje ontstaat. Op dit moment wordt de haalbaar heid van het plan onder zocht. Doorns vindt ook dat het strand tussen Breskens en het Zwin op peil moet wor den gehouden. „Dat kost na tuurlijk flink wat geld, maar volgens mij haal je dat er wel uit. We moeten er ge woon voor zorgen dat de toe risten blijven komen. Zo moet de gemeente ook meer aandacht aan het binnen- dijks gebeuren besteden. De recreanten moeten de in druk krijgen dat aan de an dere kant van de duinen ook mooie natuur is. Ze komen echt niet alleen voor het strand en de zee". Sinds de herindeling in 1970 werkt Doorns voor de gemeente Oostburg. Daar voor was hij in de regio werkzaam als extern advi seur van een adviesbureau. Het was toen nog de tijd dat een plan dat door technici was opgesteld, gewoon werd uitgevoerd door de gemeen ten. De democratiseringsgolf van de jaren zestig ging ech ter ook niet voorbij aan Zeeuwsch-Vlaanderen. De raadscommissies kregen een steeds belangrijkere rol. Raadsleden wilden precies tekst en uitleg bij een plan, en het gebeurde regelmatig dat ze het niet eens waren met een bepaalde uitvoe ring. „Het was voor mij in het begin erg wennen", zegt hij. „Ik was gewend dat een ont werp werd uitgevoerd. Als technicus maak je een zo'n optimaal mogelijk plan, maar dan moet je plotseling onder druk van het politieke bestuur veranderingen aan brengen. Het duurde enige tijd voor ik daar aan gewend was. Ik heb er echter mee le ren werken. Na verloop van tijd leer je rekening houden met de verschillende verlan gens". De openbaarheid van de Oostburgse raadscommis sies juicht hij van harte toe. „Als ambtenaar hield je je vroeger stil, je luisterde en af en toe fluisterde je iets. Tegenwoordig kan je deel nemen aan de discussie. Sa men ontwerp je een plan". Geen van de Oostburgse raadsleden komt uit de bouwwereld. Doorns heeft ervaren dat dat geen be- - FOTO 0E STEM/CORJ DE BOER zwaar is bij het ontwerpen en bespreken van de plan nen. De leden worden vanaf het begin betrokken bij het opstellen van een ontwerp, zodat ze alles kunnen vol gen. „En natuurlijk zijn er heel wat raadsleden die in de loop der jaren flink wat ervaring hebben opgedaan, zodat ze toch hun eigen in breng hebben". De raadsleden zijn vaak voor hun informatie afhan kelijk van de ambtenaren. Deze ambtenaren stellen echter zelf de plannen op waarover de raadsleden in formatie willen hebben en waar ze soms ook bedenkin gen tegen hebben. Volgens Doorns zijn de leden van de raad echter niet in het na deel als ze informatie willen hebben. „Ze hebben hun eigen visie. Als ze naar ons komen met hun vragen moeten wij ons plan verde digen, terwijl zij meestal diegenen zijn die aanval len". Tijdens zijn vijftienjarige loopbaan bij de gemeente Oostburg heeft de vertrek kende ambtenaar ervaren dat de rol van de wethouder van financiën steeds belang rijker is geworden. „Vroeger gebeurde het nog wel dat een project gewoon werd uitgevoerd, zonder dat er echt naar de kosten werd gekeken. Op dit ogenblik is dat echt niet meer het geval. Alles wordt afgewogen". Bridgeclub - De Oostburge Bridgeclub heeft een wed strijd in de voorronde van de landelijke 'Ruitenboer-drive' gehouden. Groep A speelde een Howell van 10 paren, groep B een Howell van 8 pa ren. De uitslagen: Groep A: 1. echtpaar Den Hamer, 2. echt paar Brugge, 3. Dames Baren- dregt-de Vries, 4. mevrouw Christiaansen/heer Wage naar. Groep B: 1. echtpaar Gernaert, 2. Dames Backerra- Koch, 3. echtpaar Legrand, 4. mevrouw Marteijn/heer Van der Hooft. Bridge-sociëteit - De Oost burgse Bridge-sociëteit speel de een wedstrijd in het kader van de landelijke 'Ruitenboer- drive'. De dames Drenth/Ris- seeuw en de heren Van Hee/de Bruyn gaan door naar de hal ve finale, die eind april in Slie- drecht wordt verspeeld. Dins dag 2 april houdt de club in zaal Victory de jaarlijkse Paasdrive. Men begint om 19.30 uur. (ADVERTENTIE) met 1 kaart meststof naar keuze gratis. Van 46.25 f Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De rijksgelden voor openlucht-recreatievoor zieningen in Zeeland behoren op hetzelfde peil te blijven. Gedeputeerde Staten van in de komende jaren vele hon- Zeeland hebben dit geschre ven aan de bijzondere kamer commissie voor 'groene struc tuurschema's'. Een vertegenwoordiger van het ministerie van landbouw en visserij heeft laten weten dat Zeeland het niet met min der hoeft te doen, maar in de praktijk, aldus G.S., komt er nu al minder rijksgeld be schikbaar. Zoals bekend, legt het rijk steeds meer de nadruk op recreatieve voorzieningen bij grote steden. Het college wijst erop dat Zeeland op nationeel gebied een belangrijke recreatieve en toeristische taak heeft. „Om deze te verwezenlijken moeten derden miljoenen worden geïnvesteerd. Een belangrijk deel is weliswaar particulier initiatief, maar dit hangt mede af van de infrastructuur; deze komt niet zonder belangrijke rijkssteun van de grond". De brief van G.S. is een re actie op het structuurschema openluchtrecreatie. Volgens dit schema kan het aantal vas te ligplaatsen voor jachten in het Veerse Meer tot 1200 wor den uitgebreid. G.S. willen niet verder gaan dan de 400 vaste ligplaatsen, waarvoor op dit moment ruimte voorhan den is. Het college vindt dat bij het Veerse Meer vooral HEINKENSZAND - Concours - De Heinkenszandse muziekver eniging Euterpe houdt zaterdag 30 maart een solistenconcours in het plaatselijke clubhuis. Dirigent P. de Rooy heeft het jury schap op de schouders genomen, terwijl L. Stokman-de Graaf de deelnemers op de piano begeleidt. OOST-KAPELLE - Jeugd - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oost-Kapelle houdt dinsdag 9 en donderdag 11 april twee jeugd- museumdagen. Het thema in de paasvakantie luidt 'vreemde vogels'. In verband met een beperkt aantal plaatsen moeten be langstellenden zich vooraf aanmelden. GOES - Manifestatie - De samenwerkende jeugdsozen, de stich ting Jeugd-en Jongerenwerk (beiden in Goes) en de stichting buurtwerk Goes-Zuid houden zaterdag 8 juni een jongerenma- nifestatie. Op de Goese Beestenmarkt komen tal van kraampjes en muziekgezelschappen, die zich vooraf aanmelden bij jonge rencentrum 't Beest. MIDDELBURG - Voordeurdelers - De FNV-jongerenbeweging in Zeeland is het er niet mee eens dat mensen met een bijstands uitkering gekort gaan worden wanneer ze een woning met iemand delen. „Immers", zo stelt men, „mensen met een salaris worden ook niet gekort vanwege het feit dat ze samen met ande ren in één huis wonen. Men is van plan om zoveel mogelijk we gen te wijzen waarmee men onder de korting uit kan komen. Zo wordt een speciale brochure verspreid en begint men op 1 april met een wekelijks spreekuur voor voordeurdelers. Daarvoor kan men elke maandag tussen 14.00 en 17.00 uur terecht in het pand van de jongerenbeweging aan de Dam 12-14 te Middel burg. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter G. de Bruijckere, Brouwerijstr. 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Axel - Van vrijd. 17.30 u. tot maan dagmorgen 8 u. dokter G. Harskamp, Noordstr. 9, tel. 01155-1666. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Dokter Chr. Kalkman, Burg. Maarle- veldstr. 5, Biervliet, tel. 01152-345. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter van Berkel, Nieuwstr. 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Breskens en Groede - Dokter R La- terveer, Dr. Broodmanstr. 2, Bres kens, tel. 01172-1956. Spreekuur zat, en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter Beek, Zuidzande, tel. 01170-2424. Driewegen e.o. - Tot maandagmorgen 8 u. dokter H. Zwartelé, Werrilaan 43, 's-Heerenhoek, tel. 01105-1280. Goes - Van vrijd. 19 u. tot zond. 23 u. dokter F.v. Peer, Oostsingel 132, Goes, tel. 01100-15306. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. in praktijk Groenendijk 52. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Miermans wordt waargenomen door dokter J.A. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, vap Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter J. Harten, Clara'spad 12, Heinkenszand, tel. 01106-1234. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter B. den Ouden, Glacisweg 50, Hulst, tel. 01140-12060. Spreekuur spoedgevallen za. en zo. 11 en 17 u. De praktijk van dokter Niesten en dokter Lips, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140-13373 wordt door eigen art sen verzorgd. Spreekuur spoedgeval len zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Hansweert, Yerseke, Zeeburg 1 en Knüningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter P. Polderman, tel. 01131- 1300. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11- 11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter J. Barendregt, tel. 01134-1544. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11- 11.15 uur en 17-17.15 uur. Kapelle, Kloetinge, Kattendijke en Wemeldinge - Van zat. 8 u. tot zond. 24 u. dokter M. Riemeijer, Parklaan 1, Kapelle, tel. 01102-1264. Middelburg - Zaterdag dokter S.v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Zondag dokter A. Bruynzeel, Heren gracht 68, tel. 15814. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A.185, Westdorpe, tel. 01158-1366. Spreekuur zat. om 10.30 uur op Bol werk Oranje 2, Sas van Gent. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter J. Neeteson, Jac. Hobeinstr. 8, Philip pine, tel. 01159-769. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter C. Ephraim, Mich, de Ruy- tersingel 1, tel. 01150-94000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter R. Slootweg, van Kinsbergenlaan 2, tel. 01150-13256. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter Snij der, tel. 13933. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter G. de Greef, tel. 68021. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Zaamslag - Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wil- helminadorp - Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk - Tel. 01108-1378. Oost-Zuid-Beveland - Zuster Uitten- bogerd, Rilland, tel. 01135-1721. Zak van Zuid-Beveland - Broeder P.v. Netten, tel. 01196-13418. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil Philippine en Hoek - Tel. 01157-1843 Terneuzen - Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel 01173-1367. Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koe wacht en Overslag - Tel. 01155-1885. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land - Dierenarts M. Karelse, 's-H.H Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100- 20656. Hulst en Zaamslag - Dierenarts E. df Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel 01140-13004. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Ter neuzen en Axel - Dierenarts J. Kop. Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488, za terdag; Terneuzen, W. de Zwijger laan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zondag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Praktijk J.P. en P. de Vos, Kliniek voor kleine huisdieren en bijzondere dieren, Van Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur: zat. van 12.30-14 u. Verder na telefonische afspraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Die renarts W. Kapsenberg, I Novem- berstr. 1, Sluis, tel. 01178-1225. Spreek uur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts K.v.d. Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176- 1388, bgg. 01174-424. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minnepoortstr. 14, IJ zendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tand arts C. Moons, Mr. Risseeuwstr. 31, Oostburg, tel. 01170-5115. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tand arts W. Neve, Oranjestr. 18, Axel, tel. 01155-2332. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Sluis en Oostburg - Tandarts Luc Buysse, Volderstr. 21, Oostburg, tel. 01170-5092. Spreekuur zat. en zond. 10-11u. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts J. Stam, Frans den Hollanderlaan 16, Goes, tel. 01100-15459. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat 10-11 en 16- 17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goese apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Ver der uitsluitend voor spoedgevallen. Middelburg - Apotheek Stromen wijk 't Zand, Maasstr. 56. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek Papegaaien burg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadple gen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140^12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150- 12200.

de Stem | 1985 | | pagina 17